PDA

צפייה בגרסה מלאה : הזיה במשרד הרישוי או שאני מפספס משהו ?

JustDoB
23-06-19, 10:03
הרכב 2005, לקראת הטסט ניסיתי לשלם באתר וקיבלתי שהרישיון "מבוטל".
במענה הטלפוני אמרו שהוא חסום ואי אפשר להסביר בטלפון רק בסניף.
חיכיתי בתור ובסופו הסבירה לי הפקידה שבגלל שהרכב 'ישן' הוא נחסם אוטומטית וצריך לבוא פיזית כל שנה. שחררה אותו בלחיצת כפתור.
Wtf ??

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

ניר ל
23-06-19, 10:41
הזיה

boaz avrahami
23-06-19, 10:53
משהו לא סביר.
הרכב שלי ישן משלך ואני משלם אפילו מעל 20 שנה פעמיים בשנה באתר משרד התחבורה.
יותר מזה, אפשר מיד אחרי התשלום לגשת לטסט ואין צורך לחכות לרשיון משולם.
התשלום מופיע מידית במכון הטסטים ומאפשרים לך להיכנס למסלול

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

איל מ
23-06-19, 11:29
לא רק הזיה, אלא שקר גס.

yoni_0000
23-06-19, 12:04
לדעתי סתם יש להם בעיה באתר והפקידה גמגמה לך... בכל מקרה לא תגלה עד שנה הבאה. כשזה יגיע נסה לשלם ברישיומט אם באתר לא עובד. בינתיים, סתם בשביל הקטע, נסה להוציא מהרישיומט כפל רישיון ותראה מה קורה (עלות של כ30 שקלים).

נמרוד
23-06-19, 12:15
ככה הרגשת מול הפקידה?

124624

Pageup
23-06-19, 12:49
באוקטובר שנה שעברה שילמתי באתר על רכב שנת 2000.

six-86
23-06-19, 13:05
גם אני עברתי את ההזיה הזו ,
פשוט בזבוז זמן של האזרח הפשוט ,
והשבוע נתקלתי בהזיה יותר מפגרת ,
הגראנד שלי שנת 95 , ניגשתי לטסט , הפקידה בקבלה אמרה שלא ניתן לעשות רישוי מהסיבה : יש ריקול
ועליי לגשת למוסך JEEP , חחחח הרכב בן 25
פניתי למוסך ג'יפ בירושלים לבירור , אחרי שעתיים מול כל הנציגים "שנמסים לבדוק" ,
היה צדיק בסדום שהצליח לפענח את הסוגיה , הריקול על חוסר מדבקה לוו גרירה , אתם קולטים ??
עד כאן הכל בסדר , אממה הבעיה ?
אין מדבקה כזו בחברה , צריך להזמין ואין להם צפי מתי תגיע , ואחרי בטיפול במדבקה , המוסך ישדר למשרד התחבורה את סיום הטיפול "בכשל"
ורק אז יהיה אפשר לגשת לטסט ... ועוד משהו הזוי , ניתן לשדר למשרד התחבורה רק בימי רביעי , ז"א אם הטיפול הסתיים ביום ראשון , האזרח יצטרך להמתין עד רביעי שיהיה אפשרי לשדר את סיום הטיפול ואחרי 48 שעות ניתן לגשת לרישוי .

מה אגיד לכם ... ניסים ונפלאות שנת 2019 ... תענוג !!!!

shachar
23-06-19, 16:01
רציתי להזמין "כפל רישיון" לרכב משומש שקניתי לאחרונה.
הכוונה שהשם שלי יופיע ברישיון החדש.

לא הצלחתי לשלם את הכפל באתר,
צלצלתי אמרו לי שהרכב פטור מתשלום עבור כפל,
אבל אי אפשר להזמין באינטרנט וישלחו לי הביתה - ממתין.
במקרה זה, טמטום לטובה...

מוטי ג.
23-06-19, 16:15
רציתי להזמין "כפל רשיון" לרכבמשומש שקניתי לאחרונה.
הכוונה שהשם שלי יופיע ברשיון החדש.

לא התלחתי לשלם את הכפל באתר,
צילצלתי אמרו לי שהרכב פטור מתשלום עבור כפל,
אבל אי אפשר להזמין באינטרנט וישלחו לי הביתה - ממתין.
במקרה זה, טמטום לטובה...אפשר לקבל טופס רשיון על שמך מיד לאחר ביצוע העברת בעלות

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

shachar
23-06-19, 16:19
אפשר לקבל טופס רשיון על שמך מיד לאחר ביצוע העברת בעלות

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

לא ידעתי... תודה

six 4 life
23-06-19, 18:47
ברכבי אספנות זה קיים כבר לפחות 3 שנים
רכב אספנות שלא עשה טסט אחד לא מקבל את הרשיון הבא בדואר והרשיון מקבל "חסימה/ הערה" שאותה ניתן להסיר רק במשרד הרישוי ורק לאחר מכן ניתן לקחת רשיון חדש לטסט / להעביר בעלות
זה שזה עכשיו קורה גם עם רכבים חדשים יותר זאת פעם ראשונה שאני שומע.

boaz avrahami
23-06-19, 18:49
גם אני עברתי את ההזיה הזו ,
פשוט בזבוז זמן של האזרח הפשוט ,
והשבוע נתקלתי בהזיה יותר מפגרת ,
הגראנד שלי שנת 95 , ניגשתי לטסט , הפקידה בקבלה אמרה שלא ניתן לעשות רישוי מהסיבה : יש ריקול
ועליי לגשת למוסך JEEP , חחחח הרכב בן 25
פניתי למוסך ג'יפ בירושלים לבירור , אחרי שעתיים מול כל הנציגים "שנמסים לבדוק" ,
היה צדיק בסדום שהצליח לפענח את הסוגיה , הריקול על חוסר מדבקה לוו גרירה , אתם קולטים ??
עד כאן הכל בסדר , אממה הבעיה ?
אין מדבקה כזו בחברה , צריך להזמין ואין להם צפי מתי תגיע , ואחרי בטיפול במדבקה , המוסך ישדר למשרד התחבורה את סיום הטיפול "בכשל"
ורק אז יהיה אפשר לגשת לטסט ... ועוד משהו הזוי , ניתן לשדר למשרד התחבורה רק בימי רביעי , ז"א אם הטיפול הסתיים ביום ראשון , האזרח יצטרך להמתין עד רביעי שיהיה אפשרי לשדר את סיום הטיפול ואחרי 48 שעות ניתן לגשת לרישוי .

מה אגיד לכם ... ניסים ונפלאות שנת 2019 ... תענוג !!!!

הריקול לגרנד הוא לשים גשר כמו של הרסיבר גרירה.
היתה לפני עשר שנים תביעה בארהב שבעת תאונה שהגרנד נפגע מאחור מיכל הדלק עלול להתלקח.
מכשירי תנועה עשו טובה שניפקו כזה. סמלת התקשרו בעבר אעפ שכבר קיבלתי את החלק.
בכל מקרה בכל רכב ולא משנה גילו, ריקול בטיחותי מונע טסט ויש ריקולים גם אחרי עשרות שנים...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

six-86
23-06-19, 19:08
הריקול לגרנד הוא לשים גשר כמו של הרסיבר גרירה.
היתה לפני עשר שנים תביעה בארהב שבעת תאונה שהגרנד נפגע מאחור מיכל הדלק עלול להתלקח.
מכשירי תנועה עשו טובה שניפקו כזה. סמלת התקשרו בעבר אעפ שכבר קיבלתי את החלק.
בכל מקרה בכל רכב ולא משנה גילו, ריקול בטיחותי מונע טסט ויש ריקולים גם אחרי עשרות שנים...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94הייתי היום המוסך המרכזי , לא דיברו על גשר ולא רסיבר , הרימו את הג'יפ על הליפט והורידו , ואמרו לי סע לשלום [emoji2371]
יכול להיות שלא היה צורך בכלום .

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

מיכה100
24-06-19, 12:52
הרכב שלי ישן משלך ואני משלם אפילו מעל 20 שנה פעמיים בשנה באתר משרד התחבורה.
יותר מזה, אפשר מיד אחרי התשלום לגשת לטסט ואין צורך לחכות לרשיון משולם.
התשלום מופיע מידית במכון הטסטים ומאפשרים לך להיכנס למסלול
Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94
וואלה! ואני שילמתי עד עכשיו בדואר כל פעם לפני הטסט כדי לקבל חותמת 'שולם' על הרשיון החדש.
אז איך זה עובד כשהשוטר בודק את הרשיון: מספיקה החותמת של המכון ('עבר טסט') ואין בעיה שחסרה חותמת של הדואר ('שולם')?

opl
24-06-19, 16:29
אני מנחש שהוא בודק במסוף שלו...

Tzvika-Pick
24-06-19, 18:19
וואלה! ואני שילמתי עד עכשיו בדואר כל פעם לפני הטסט כדי לקבל חותמת 'שולם' על הרשיון החדש.
אז איך זה עובד כשהשוטר בודק את הרשיון: מספיקה החותמת של המכון ('עבר טסט') ואין בעיה שחסרה חותמת של הדואר ('שולם')?
במכון טסטים אמורים לבדוק שאכן שילמת לפני שאתה נכנס למסלול הבדיקה, ככה שלא אמור להיות מצב שקיבלת חותמת של המכון בלי ששילמת אגרה.
ובכל מקרה, כחודש לאחר מעבר הטסט אתה אמור לקבל הביתה בדואר רישיון רכב חדש שכתוב עליו שעברת טסט וששילמת את האגרה (יענו כפל רישיון).
ובכל מקרה 2, המידע הזה מופיע במסוף המשטרתי אז שוטר יכול לברר את זה בכמה שניות.

MashberNafshi
24-06-19, 21:45
כל רכב מיושן אשר גילו עבר את ה-15 שנים, ואשר פספס מבחן תקופתי אחד, מוגדר באופן אוטומטי במחשבי רשות הרישוי 'מבוטל - תקנות התעבורה'.
בכדי לשחרר את החסימה, יש לגרור רגליים למשרד הרישוי.
פעולה זו יכולה להתבצע רק ע"י בעל הרכב.

boaz avrahami
25-06-19, 01:23
את המשטרה לא מעניינת האגרה אלא שהרשיון בתוקף.
מן הסתם אם הרשיון לא שולם אתה לא יכול לעשות טסט אז ברור שאם הטסט בתוקף גם האגרה שולמה.

העניין הזה של תשלום באינטרנט וגישה מידית לטסט רשום בקטן על הרשיון שמקבלים לחידוש בדואר.
עליתי על זה כשחיפשתי תחנת מנטה שבה היו משלמים פעם רשיונות בלי התור של הדואר ופתאום גיליתי שאין. עוד טיפה גוגל וגיליתי שחסכו ממני בירוקרטיה בתמורה לגניבה השנתית

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

geva dover
25-06-19, 11:04
כל רכב מיושן אשר גילו עבר את ה-15 שנים, ואשר פספס מבחן תקופתי אחד, מוגדר באופן אוטומטי במחשבי רשות הרישוי 'מבוטל - תקנות התעבורה'.

וואלה? ממתי? בתחילת השנה איחרתי בחודשיים לטסט בגלל בעיות ברכב. טופלו הבעיות, שילמתי באינטרנט וניגשתי לטסט והרכב בן 25 שנה

boaz avrahami
25-06-19, 11:34
וואלה? ממתי? בתחילת השנה איחרתי בחודשיים לטסט בגלל בעיות ברכב. טופלו הבעיות, שילמתי באינטרנט וניגשתי לטסט והרכב בן 25 שנה

לפספס הכוונה שהגעת למועד הבא בלי טסט. דילגת על טסט אחד

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

gradar
25-06-19, 12:07
בדיוק מה שחוויתי אתמול בהעברת בעלות לרכב אספנות, בדואר הופיע כחסום, שיחה עם מוקד משרד הרישוי הסתיימה בשעתיים של בזבוז זמן במשרד הרישוי בחולון ושתי דקות מול פקידה (אדיבה חייבים לציין) שבלחיצה שחררה את החסימה במחשב, חזרה לדואר והעברת הבעלות הושלמה. ואנחנו ב 2019 לא 1920.... פשוט הזוי ומיותר, נראה לי מגמה בשביל "לשכנע" אותנו להתייאש ולהוריד את הרכבים מהכביש. זה בדיוק ההבדל בין ארץ בלי תרבות (מוטורית) לארצות עם תרבות (מוטורית) ששם מעריכים את העבר.

yscheiner
25-06-19, 17:57
פעמיים חוויתי את זה עם אופנוע אספנות שחזר לכביש אחרי מספר שנים.
בפעם הראשונה הגעתי לטסט עם רכב ונגרר (אזור תעשיה חדרה) האופנוע היה חסום.
מונית לעיר חדרה (לא להתמודד עם הרכב, הנגרר וחניה) 3.5 דקות במשרד רישוי לשחרור החסימה, מונית חזרה וטסט.
בפעם השניה עצרתי בדרך למכון (אישתי היקרה חיכתה בחוץ עם הרכב והנגרר) שחררתי את החסימה ולטסט.
לאט לאט לומדים... [emoji6]
ותודה לאישתי היקרה שתמורת שלום בית מוכנה לנהוג בהיילקס עם נגרר בתוך העיר רק כדי שלבעלה יהיה עוד צעצוע להעסיק את עצמו ולא לבלבל לה את השכל... [emoji16]

geva dover
25-06-19, 23:23
פעמיים חוויתי את זה עם אופנוע אספנות שחזר לכביש אחרי מספר שנים.
בפעם הראשונה הגעתי לטסט עם רכב ונגרר (אזור תעשיה חדרה) האופנוע היה חסום.
מונית לעיר חדרה (לא להתמודד עם הרכב, הנגרר וחניה) 3.5 דקות במשרד רישוי לשחרור החסימה, מונית חזרה וטסט.
בפעם השניה עצרתי בדרך למכון (אישתי היקרה חיכתה בחוץ עם הרכב והנגרר) שחררתי את החסימה ולטסט.
לאט לאט לומדים... [emoji6]
ותודה לאישתי היקרה שתמורת שלום בית מוכנה לנהוג בהיילקס עם נגרר בתוך העיר רק כדי שלבעלה יהיה עוד צעצוע להעסיק את עצמו ולא לבלבל לה את השכל... [emoji16]

מה נדרש לעשות בתוך משרד הרישוי כדי לשחרר את החסימה? חוץ מבירוקרטיה מעצבנת ולהביא אותי לעוד משרד ממשלתי במקום לסגור את הכל באינטרנט...

yscheiner
26-06-19, 07:33
מה נדרש לעשות בתוך משרד הרישוי כדי לשחרר את החסימה? חוץ מבירוקרטיה מעצבנת ולהביא אותי לעוד משרד ממשלתי במקום לסגור את הכל באינטרנט...

כלום.
להגיע עם הניירת המשולמת ותעודה מזהה של בעל הרכב.
זו לחיצת כפתור בשבילם.
קח בחשבון שאם לא עשית טסט מייד לאחר מכן הרכב נחסם חזרה אחרי 48 שעות.

MashberNafshi
26-06-19, 08:39
לא אחרי 48 שעות, אלא בתום כל חודש אזרחי.

yscheiner
26-06-19, 10:20
לא אחרי 48 שעות, אלא בתום כל חודש אזרחי.

[emoji106]

MashberNafshi
26-06-19, 19:12
בואו נחדד את הנושא.
לא אם לא בצעת טסט, אלא אם לא צלחת את המבחן התקופתי.
כלומר, גם אם התחלת את המבחן, קבלת רשיון תנועה זמני והמבחן גלש אל החודש הבא, בבואך אל המכון תגלה כי רכבך נחסם שוב.
תצטרך שוב לכתת רגליך אל משרד הרישוי ע"מ לשחרר את הרכב, ואז לשוב אל המכון למבחן החוזר.

-->