PDA

צפייה בגרסה מלאה : חלונות חשמל לא עובדים ממפסק נהג - אשמח לעצה

yochaytzur
23-06-19, 21:04
שלום לכולם.
הבעיה: חלונות חשמל לא פועלים כשלוחצים על הכפתורים בפיקוד הראשי שליד הנהג (מה שמכונה ה"פסנתר").
החלונות פועלים היטב מהמפסקים הצמודים אליהם.
בפסנתר יש גם כפתורי נעילה מרכזית ונעילת חלונות כללית - אלה כן פועלים.
במוסך אמרו שהלך הפסנתר והציעו החלפה במחיר 1200 שח. הזמנתי בעצמי את הפסנתר (משומש) והחלפתי לבד - עדיין לא פועל.
יש שם עוד רכיב קטן שכתוב עליו window roller עם מק"ט, לא מצאתי אותו באינטרנט ולא ברור מה הוא עושה.
יש גם פיוז שנראה תקין.
מה עוד אפשר לבדוק? יש פיוזים נוספים שקשורים?
תודה לעונים.

חנן-ג'יפולוג
24-06-19, 05:41
יתכן שיש לך אביזר לא מקורי שנקרא "מרים שמשות" ובמצב שמפסק ההצתה במצב ON הוא אמור להיות במצב קצר. מיועד להרמת השמשות כשאתה נועל את הרכב.
יתכן שהוא לא תקין, או לא מקבל מתח, ויתכן שזה הרכיב שראית.

איציק - 4X6ZH
24-06-19, 05:44
חלק חדש עולה רק 200 שח
1000 שח זה הידע מה לעשות
בסהכ זה 1200 שח

תנסה להזמין עוד משומש בסוף זה יצליח לך
רק את ספר התוכניות החשמליות של הרכב לא לקנות
ואת מערכת ההשמדה עצמית של החלונות לא לפרק ( זאת שקשורה לשלט של הרכב )
פטנט ישראלי מערכות השמדה לחלון נהג

איציק

yochaytzur
25-06-19, 08:53
יתכן שיש לך אביזר לא מקורי שנקרא "מרים שמשות" ובמצב שמפסק ההצתה במצב ON הוא אמור להיות במצב קצר. מיועד להרמת השמשות כשאתה נועל את הרכב.
יתכן שהוא לא תקין, או לא מקבל מתח, ויתכן שזה הרכיב שראית.

תודה. נשמע הגיוני. הוא אכן נראה ב"סטנדרט" נמוך משאר הרכיבים סביבו. אז יכול להיות שתקלה ברכיב זה מונעת פעולת החלונות?
מכאן שכאשר מנתקים אותו (קונקטור פשוט) החלון אמור לפעול כרגיל, לא?

yochaytzur
25-06-19, 08:59
חלק חדש עולה רק 200 שח
1000 שח זה הידע מה לעשות
בסהכ זה 1200 שח

תנסה להזמין עוד משומש בסוף זה יצליח לך
רק את ספר התוכניות החשמליות של הרכב לא לקנות
ואת מערכת ההשמדה עצמית של החלונות לא לפרק ( זאת שקשורה לשלט של הרכב )
פטנט ישראלי מערכות השמדה לחלון נהג

איציק

תודה איציק.
לגבי המחיר: החלק כמקורי באמת עולה איזה 200 דולר (בדקתי באתרים שונים) אז 1000 שקל במוסך מסתדר. 200 שח זה שעתון עבודה מינימלי. בקיצור אין לי טענות למחיר הנקוב במוסך, אני מנסה לצמצם עלויות לעצמי.
לגבי הזמנה נוספת זה מה שחשבתי לעשות, רק שרוצה קודם לוודא שהתקלה לא במקום אחר בכלל....
יש ספר תוכניות חשמל של האוטו באינטרנט בחינם. אני אפילו מצליח להבין קצת.
ומה זה השמדה עצמית לחלונות?

חנן-ג'יפולוג
25-06-19, 11:09
תודה. נשמע הגיוני. הוא אכן נראה ב"סטנדרט" נמוך משאר הרכיבים סביבו. אז יכול להיות שתקלה ברכיב זה מונעת פעולת החלונות?
מכאן שכאשר מנתקים אותו (קונקטור פשוט) החלון אמור לפעול כרגיל, לא?

לא. החוטים שיוצאים מהרכיב הזה מתחברים לחוטים המקוריים של הרמת החלונות, לאחר חיתוך שלהם. זה מאפשר התערבות חיצונית.

לכן, מה שצריך לעשות כדי להחזיר את המצב למקוריותו, זה לגשר חזרה את חוטי החלונות המקוריים.

ניר ל
27-06-19, 07:07
זה קרה אחרי ניתוק מצבר שהחלונות הפסיקו לעבוד ? ניסית פרוטוקול של אתחול ?

יאיר_א
30-06-19, 17:23
סימפטומים דומים בפג'רו שלי. יש קופסא שהותקנה בארץ לפני 20 שנה - 'מרים חלונות' שמה. כאשר מנתקים/מחברים אותה החלונות חוזרים לעבוד לכמה ימים/שבועות/חודשים כתלות ברצון מפלצת הספגטי המעופפת.

די מעצבן ביום קיץ חם שחלון הנהג מחליט לא לרדת.

*הוכנס לרשימה של 'מתי שיהיה לי זמן אתקן גם את זה....'

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

yochaytzur
10-07-19, 08:34
למען שלמות המידע לדורות הבאים (הסתבר שהתקלה נפוצה) אסיים את הסיפור.
כאמור המוסך רצה 1000 שח על הפסנתר. הזמנתי ב 10 יורו באינטרנט והחלפתי בעצמי אך זה לא עבד. חשמלאי הרכב השכונתי ניתק את הרכיב הלא-מקורי המכונה "מרים חלונות" שהוזכר קודם. לאחר מכן הכל חזר לעבוד היטב - גם עם הפסנתר המקורי וגם עם זה שהזמנתי.
יש לציין בצער שההתקנה המקומית של מרים החלונות בולטת ב"חאפריותה" בהשוואה לרכיבים שסביבה. חבל שלוקחים רכב חדש וחותכים בו בצורה כזאת.
מאוחר יותר פתחתי את מרים החלונות המפורק ואכן יש שם רכיב שרוף על ה pcb.
תודה לכל העוזרים.

-->