PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות לגבי רכב בטיול לארה"ב

cheniro
29-06-19, 11:54
היי

אני וזוגתי מתכננים טיול לארה"ב בחגים (חודש שלם) וישנה התלבטות גדולה לגבי הרכב.
המסלול בגדול הוא קולורדו (מתחילים בדנוור) יוטה ואריזונה דרך רוב הפארקים הגדולים.
שנינו חובבי טיולי שטח והכוונה היא כן לעשות גם שטח עם ג'יפ. ההתלבטות שלנו היא האם לקחת ג'יפ לכל התקופה (בידיעה שניכנס איתו גם לשטח.. זה בכלל לגיטימי להיכנס עם ג'יפ של חברות השכרה רגילות לשטח?) או לקחת קראוון ובמקומות ספציפיים לשכור ג'יפ לשם טיולים נקודתיים (כמו מואב למשל)

החבר'ה כאן שעם ניסיון, מה ממליצים?

תודה רבה

grand
29-06-19, 15:10
אחלה מסלול,
מלבד מואב ששם בכדי להנות רצוי ג'יפ משופר בכבדות מחברת השכרה מקומית לשאר המקומות מספיק suv נוח ונורמלי, אותו suv לא מתאים למואב כמו שרוביקון משופר אינו מתאים לשאר הטיול.
לא הייתי ממליץ על קראוון, לאורך כל הדרך תמצא מוטלים טובים ונקיים.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

boaz avrahami
29-06-19, 16:10
מאוד תלוי מה המסלולים וכמה אקסטרים אתה מעוניין במואב.

מאוד נח לקחת SUV מרווח לכל התקופה.
יש סביב מואב מסלולי שבילים כבושים שלא תהיה בעיה להתמודד איתם עם השכור.
אם תרצה גם וגם השכור יצמצם אותך רק למסלולים המאתגרים.

תהנו

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ניר ל
29-06-19, 16:32
מה שרמי אמר. לא חייב אפילו suv , כל רכב אמריקאי מיד/ פול סייז מספיק לכל המזוודות שתצטרכו ומשייט בנוחות את המרחקים האלה . החזרה במדינה אחרת עולה ביוקר ולא שווה לשלם הרבה יותר על רכב גדול ממה שנחוץ.

גיא
29-06-19, 17:37
החזרה במדינה אחרת ( לקחתי בבוסטון החזרתי בבופאלו ) התוספת היתה 90$. זניח לדעתי.
האוטו היה איתי כחודש כולל שבועיים בקנדה.
גי אם סי טראקס משהו ...
( המון מנוע )

היה לנו נוח. זוג עם שני מתבגרים.

מוטלים ומלונות כמו שנאמר. יש רשתות שאפשר להזמין בבוקר לפני עזיבה כבר חדר לערב במקום אחר. אבל בעיקרון אין שום בעיה למצוא מעכשיו לעכשיו.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ערן CJ
29-06-19, 18:32
עד היום בכל מסעותי בארץ האפשרויות הבילתי מוגבלות רכשתי רכב ונהניתי עד השמיים.
רכב שכור מאוד מגביל. התנאים של החברות והחשש מעלות הפגיעה מפריעים להנאה ולהנעה גם יחד.

ב- 2002 יצאתי לחודשיים של ג'יפאות במערב ארה"ב. אז קראתי לטיול - "מסע בארץ העבירויות הבילתי מוגבלות". יצרתי קשר עם ראש מועדון 4X4 שמצוי במרכז קליפורניה. הוא היה מאוד קואופרטיבי וסייע לי רבות. טרויס, האיש היקר, עזר לי עוד לפני הגעתי, ברכישת שירוקי, התקנת נעילה אחורית וכננת (שלחתי כסף והוא התנדב לטפל בהכל). רישוי וביטוח הם עניין קל ופשוט מאוד בארה"ב.
טרויס סידר לי לו"ז טוב לטיול נפלא. למדתי אז שמידי סופ"ש אחד ממועדוני הג'יפים מזמין את שאר המועדונים ל"ג'יפ ג'אמבורי", בשמורה אותה המועדון מאמץ. כך בכל סופ"ש התארחתי בפעילות ג'יפאית אחרת. במהלך ימי השבוע הייתי בדרכים, בטיולים ובשאר פעילויות נהדרות שהמדינה המיוחדת הזו מספקת.

בטיול בשנת 1995 שהחל בלאס וגאס רכשתי טויוטה פיק-אפ (היילקס) חד קבינה שנמכר במכירה פומבית של הקזינו. הוסבר לי שזה כנראה היה רכבו של מהמר טיפש, שהפקיד את הרכב כערבון להפסדיו. הטיפש לא חזר לפדות את רכבו כעבור 3 חודשים והקזינו מכר לי את הרכב, שהיה בן שנתיים, ב 510 דולרים. התאמתי את הרכב לטיול שטח ועשיתי איתו את החלק הדרום מערבי של ה TAT.

אני חושב שהבנת את המלצתי...
ערן CJ

יונימוג אדום
29-06-19, 19:32
קח קרוואן לכל התקופה .
במואב תשכור ג'יפ - מחברת טוויסטד ג'יפ - רנגלר משופר ונעול 37 .
העלות של ג'יפ ליום - סביב 350$ , קרוואן סביב 100$ , בדלק שניהם דומים .
אם תרצה עוד טיפים או ממש מסלול מתוכנן מקצועי לאיזור - צור קשר .

אילן

boaz avrahami
29-06-19, 22:02
להמליץ לקחת גיפ 37 בלי להבין מה היכולות והרצון זה סתם הגזמה.
עד מסלול רמה 6 מספיק גיפ משופר על 35 ושני אינץ׳ שגם יותר זול מן הסתם.
עדיף שהגיפ יהיה ארוך אפילו שאתם זוג מפני שגיפ ארוך יותר יציב.

אני השכרתי פעמיים מ Cliffhanger ואני יכול לומר עליהם רק מילים טובות כך שיש עוד אפשרות טובה.

מואב יחסית לאמריקה יקרה גם בלינה.
קח את זה בחשבון ותגיע ממוקד לצורך מיצוי מהיר של האזור.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

grand
29-06-19, 22:18
קליפהאנגר חברה נחמדה, אחלה אנשים, אבל... בשנים האחרונות הם הגבילו את המסלולים שהם מאשרים וברגע שרוב המסלולים הטכניים המעניינים לא מאושרים זה קצת מוציא את העניין לטעמי, ליום יומיים פעם ראשונה שם זה אולי מספיק. טוויסטד ג'יפ גובים אותו מחיר על ג'יפ שמאובזר ומוכן לשטח ברמה גבוהה כולל צמיגי 37, כננת, צידנית. צי הג'יפים שלהם גם יותר גדול.
ניתן גם לקחת רוביקון עם 2 אינץ וצמיגי 32 ולחסוך קצת במחיר, הוא יעשה עבודה במסלולים המתויירים כמו הל ריבנג', אם הכוונה כמו שבועז אמר מסלולים קלים אז גם זו אפשרות, וכן.. כאמור רק אנלימיטד ארוך.
לגבי מה שערן רשם על רכישת רכב, רעיון לא רע לצעירים ולמי שרוצה לטייל תקופה ארוכה מחוף לחוף, פחות נחמד לזוג שרוצה ביטחון, או למי שרוצה לחטוף על הראש מהאשה אם הרכב יעשה צרות....

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

ניר ל
01-07-19, 09:08
לא שהייתי שוקל את זה לטיול של חודש, אבל מהי הפרוצדורה לרכישת רכב וביטוח ע״י תייר בארה״ב ?

ערן CJ
01-07-19, 10:11
רכישת רכב בארה"ב נכונה רק למי שמתכוון לנוע עם הרכב יותר מחודש. פחות מזה, שוכרים רכב ומשלמים בהתאם.
אפשר לקנות מדילרים. המחיר יהיה גבוה בכ-20%. חלקם נותנים אפילו אחריות על הרכב. אבל החשוב ביותר הוא שרובם מסייעים בהסדרת ביטוח ומוכנים להתחייב לרכוש את הרכב בחזרה (תמורת סכום מופחת כמובן). כתייר בסוף טיול אין זמן להתעסק במכירת רכב.
ביטוח הוא כאב הראש הגדול בארה"ב. מחיר ביטוח לתייר ללא היסטוריה מוכחת של ניקיון מתאונות יעלה פי 4 מביטוח רגיל. חשוב להביא אישור מהמשטרה על היעדר תאונות ב-3 שנים ומחברת הביטוח על היעדר תביעות 3 שנים. לא כל חברות הביטוח מבטחות תיירים ובחלק מהמדינות יש חוקי ביטוח בעייתיים. למשל בפלורידה חברות הביטוח מחייבות ביטוח ל10 חודשים לפחות.

מכיוון שיש לי קרובים וחברים טובים בארה"ב, אני נוהג, עוד לפני הגעתי, לרכוש את כ"ר בסיועם ולבטח את הרכב על שמם עם ביטוח לכל נהג.
סביר שתנוע עם הרכב בכמה מדינות אמריקניות. השוטרים "מתעניינים" בכלי רכב מיושנים עם לוחיות רישוי שאינן מקומיות. פעמים רבות עוצרים ובודקים שאתה "בסדר". תהיה נימוסי וחייכן עם השוטרים והם יחייכו בחזרה. חלקם ישמחו לתת לך טיפים על מקומות מפוקפקים בעיר מהם עליך להתרחק.

כשהרכב הוא שלך, הטיפול והאחריות לטיפול עליך. אם תעשה תאונה ויוברר שנסעת עם בלמים לא תקינים או צמיגים שחוקים עד הבד, תמצא את עצמך בוכה מול משרדי הביטוח שיסבירו לך באנגלית למטומטמים שאתה לא קיימת את חלקך בעסקה... אני נוהג לקחת את הרכב לבדיקת SAFETY, רק כדי לקבל אישור תקינות. הבדיקה מסובסדת ע"י משרדי התחבורה של רוב המדינות ומבוצעת בחנויות החלפים הגדולות שנותנות גם שירותי תיקונים.

איזה רכב לרכוש?
וואן רחב ונוח למי שמתכוון לישון ברכב. ניתן לרכוש מזרון זוגי או שני יחידים, עולה גרושים (בסלביישן ארמי - חברות תורמות מוצרים סוג ב'. ביניהם מזרונים עם תפר מכוער וכו'.). תוכן להפוך את חלקו האחורי למיטה. ארגזי פלסטיק מלאים בציוד על רצפת הואן, שתי פלטות עץ שקונים בטארגט מעל לארגזים ועליהם המזרונים. נוח להגיע לציוד ונוח לישון ברכב. צריכת הדלק גבוהה.

רוצה 4X4 - אין סוף לאפשרויות. ממליץ לקחת בחשבון שתהיה המון על הכביש. יכולות השטח הגבוהות יהפכו לסיוט מתמשך בכביש...

רוצה רכב משפחתי - לך על סטיישן אמריקני. המחירים ברצפה עבור אותו רכב רק בגלל שהוא דגם סטיישן. לך כתייר הוא רק יותר נוח. היום יש פחות היצע אבל עדיין ניתן למצוא.

אני מתכנן שהטיול הבא שלי יהיה עם RV - MOTORHOME.

בקיצור הכל תלוי במה סגנון הטיול שתרצה לבצע?

לסיום. לאחרונה שמעתי על הולנדי שעשה למשפחתו "טיול כוכב בהטסה". הוא רכש בזול מאוד (5$-15$) כרטיסי טיסה לואו קוסט, מלאס וגאס לכל מיני יעדים בהם רצו לבקר. כך ניצל את מחירי המלונות המצחיקים של לאס וגאס באמצע השבוע (20-30$), את הטיסות הזולות והריקות שעוזבות את עיר ההימורים בסופי השבוע ואת אלו שחוזרות אל העיר באמצע ובערב של ימי ראשון. ברוב ימי השבוע הם לנו בלאס וגאס וטיילו באתרים שבסביבותיה. בלאס וגאס הוא אגב קנה ויטארה ישנה בגרושים (גיאו - GM יצרו העתק הדגם של ויטארה). אנסה למצוא את יומן הטיול שתיעד איך משפחתו בת 4 הנפשות, תיירה את אמריקה לאורכה ולרוחבה, ב 100$ ליום.

בהצלחה.

Moti_Shalev
01-07-19, 16:08
לא שהייתי שוקל את זה לטיול של חודש, אבל מהי הפרוצדורה לרכישת רכב וביטוח ע״י תייר בארה״ב ?

ממה שאני זוכר מלפני שנתיים אין כאן משהו יוצא דופן.. רישיון בינלאומי.. ניגש לסוכנות ממלא ניירת שכוללת גם את הביטוח ויוצא לדרך.. אלא אם כן אני טועה..
ואגב לצערי פספסתי באותה הזדמנות נסיעה לאריזונה ודנוור.. נשמע חלום בכל אופן

-->