PDA

צפייה בגרסה מלאה : גיפאי מתחיל - משפחה גדולה

eyals2
05-07-19, 17:09
אהלן, מנסה להחכים ולהחליט:
משפחה 2+5
רוב הזמן יהיה עירוני, אבל רוצה להתנסות ולהכנס לשטח עם המשפחה
את/ה רוצים לשדרג את הפרייבט לרכב שטח? רוצים לקנות ג'יפ חדש?
צריכים עזרה? רעיונות?
אנחנו כאן כדי לעזור אבל...תנו לנו את האופציה לעזור לכם.
בבואכם לשאול את השאלה בבקשה תנו לנו את המידע הבא:

1. תקציב - 300K
ב. מימון נפרד לתחזוקה ראשונית - כן, אבל לא רוצה להיות פרייאר
ג. האם אתה מסוגל להתמודד עם הוצאה חד פעמית גדולה יחסית -כן

2. גודל / קיבולת הרכב - כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים לרוב משפחה (3 עד 5), כן רוצה לנסות לינת שטח

3. נסועה שנתית ותחזוקה:
א. כמה קילומטרים הרכב יעשה בשנה? 20K בשנה
כמה ק"מ להערכתך יהיו לצרכי טיול - אין לי מושג מעולם לא התנסיתי
ב. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע בעיקר יום יומי, נוכל להתמודד עם השבתה
ג. האם כל התחזוקה תתבצע במוסכים מוסכים בלבד, יש חוש טכני מפותח - אבל לא הרבה פנאי, תחזוקה עצמית תהיה בונוס
ד. האם מקום המגורים הוא באזור מרכזי עם מוסכים מרכזי לחלוטין - ירושלים

4. אופי השימוש והטיולים:

א. האם מתכננים לנסוע רק בשבילי עפר ודרכי כורכר כבושות, מעריך שהרוב יהיה שטח רגיל - לא חובב סיכונים, אבל אשמח להתמודד עם הזמן והשנים ולעלות מדריגה
ב. אם טיילתם ברכבי שטח בעבר או שיש קבוצה המטיילת לא ולא
ג. מהם המקומות המאתגרים ביותר שבהם עברתם לא היו
6. האם עד כה "ננעלת" על סוגי רכב מסויימים?נטיה ללנד קרוזר, וחשש סותר מעדריות:)

5. העדפות ותנאי סף - האם יש תנאי סף?

א. גיר אוטומטי/ידני - עדיף אוטומט, לא בלחץ
ב. מנוע דיזל/בנזין - לא משנה
ג. תצורה (טנדר, קצר, ארוך...) - עדיף ארוך (משפחה גדולה)
ד. גיל הרכב - משומש בן 3 מקסימום

איל מ
05-07-19, 17:29
לנד קרוזר רכב טוב וכיוון לא רע. הבעיה היחידה איתו הוא המחיר שאנשים רוצים עליו.
אם אתה יכול באותו מחיר לקנות פאג'רו, או פאת'פיינדר (בכלל נמכרים חדשים כאלו?) משופרים יותר או חדשים יותר.
שאר הרכבים (כולל הרקסטונים החדשים) די התנתקו מהשטח או שאינם מציעים שבעה מקומות.
כמובן שיש גם דיסקברי 4, אבל כדי לטייל בשטח תצטרך לעשות קצת שיעורי בית בכל הקשור לנושא הצמיגים (אחרת תסיים כל טיול בפנצ'ריה).

הירשפלד יובל
05-07-19, 17:40
ד. האם מקום המגורים הוא באזור מרכזי עם מוסכים [B]מרכזי לחלוטין - ירושלים

כיליד י-ם וכמי שגר בה ובסביבתה למעלה מ-50 שנה , הרשה לי לתקן אותך.בהקשר לרכבי 4x4 ( בחדשים אולי המצב טוב יותר ) , אתה גר בחור.כמעט כל פתרון מיקצועי שדורש פתרון מעל הממוצע , לא החלפת ישן בחדש , אתה תצטרך להגיע עם הרכב למרכז/מקום אחר. אין לנו בי-ם מקום שיכול לרדת לרזולוציות ולדברים פרטניים/חריגים/יצירתיים , אלא אם כן לא תצטרך אותם ו - 2 מוסכי טויוטה שבעיר יוכלו לתת לך מענה לדברים שיגרתיים למרות שגם המוסך המרכזי בגבעת שאול ( זמיר ? ) התקשה בזמנו להתמודד עם בעיה שהיתה לי בהיילקס בטרנספר/דיפ' קדמי.

assafy
05-07-19, 18:34
אשריך והתקציב שלך הוא גבוהה. למעשה הוא גבוהה מספיק לרכב חדש עם מימון קטן שבוודאי ישמחו לתת לך בסוכנות.
מבחר רכבי השטח החדשים אינו גדול.
יש רק את הלנד קרוזר, גראנד צ'ירוקי, רקסטון ודסקברי 5 שהוא גבוהה מהתקציב שלך וכבר מיועד לשוק אחר. רנגלר לא נשמע הכיוון שלך.
לפי ביקורות הרכב רקסטון החדש איבד הרבה מיכולות השטח שגם בדור הקודם לא נחשבו כסמן הימני.
גרנד צ'ירוקי החדש גם כבר פחות באורנטציה של שטח אלא יותֿר כביש פאר.
פאג'רו כבר לא משווק כשנה. אתה יכול לחפש כזה משומש.
לטעמי לנד קרוזר יהיה לך האופציה הטובה ביותר. כיום (למרבה הצער) בסיגמנט של suv כביש-שטח קשוח אמיתי וחדש מהסוכנות אין באמת אופציות אחרות.

נדב ש.
05-07-19, 18:35
ב 300k כנראה שתימצא לנדקרוזר 2015/6.
אם אתה פתוח לשאר האופציות אז פג׳רו יקפיץ אותך עוד 3 שנים קדימה בערך ולא נופל הרבה ממנו אם בכלל.
לנדרובר דיסקברי יתן לך את אותו שנתון כמו הטויוטה, אבל הרבה רכב תמורת הכסף לעומתו.

ערן CJ
05-07-19, 22:02
מכיוון שאתה מציין שאתה מבקש "להתנסות" בלהוציא את המשפחה לשטח, אמליץ לך ללכת על כלי ישן שיתן לך מענה זמני וראשוני.

סליחה... אבל אני נוטה להאמין שרכיבת שטח עם רכב מלא ב-7 נוסעים אינה נוחה, ואף מסורבלת לכולם. ספק אם תמצא בכל בני הבית שותפים לחוויה החיובית אליה התכוונת. אצלי למשל, רק 2 מ-4 שותפי למשפחה נהנים מפעילות 4X4.

הצעתי:
קח לך SUV מהדור הקודם. למשל - יונדאי טראקן , רקסטון, פג'ארו ספורט, טרנו. תוכל להגיע למודל 2007 ב 30,000 ש"ח ולהתנסות. אם הניסיון יוכתר בהצלחה, תתקדם. אז גם תבין טוב יותר מה אתה רוצה וצריך.

בהצלחה, ערן CJ

ishc
05-07-19, 22:27
יש פה באתר סאברבן ישן למכירה.
אולי שווה לשקול רכב תחביב (לא יומיומי) ולקחת אותו. מקום לא יהיה חסר לך

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

נמרוד
06-07-19, 09:04
אתה לא תטעה אם תבחר בלנדקרוזר.

במקרה הגרוע תגלה שאתם לא מנצלים את יכולת השטח, אז תמכור אותו בעוד שנה. ירידת הערך תהיה מינימלית.

איל מ
06-07-19, 11:38
לרכב ב300 אלף ירידת הערך לא תהיה מינימלית.

yoni_0000
06-07-19, 11:54
הבחירה הבטוחה - לנדקרוזר. אל תפחד מהעדר, בשנתונים האלו החסרונות לא באים לידיי ביטוי.
רנגלר גם אופציה מצויינת ולא תאכזב. מציע לך לעשות סיבוב על שניהם ואז להחליט למי אתה מתחבר יותר.

איל מ
06-07-19, 11:56
יש פה באתר סאברבן ישן למכירה.
אולי שווה לשקול רכב תחביב (לא יומיומי) ולקחת אותו. מקום לא יהיה חסר לך

לג'יפאי מתחיל?
כרכב שהוא גם יומיומי?
בעיר?

אהם...אהם...

ishc
06-07-19, 13:37
לג'יפאי מתחיל?
כרכב שהוא גם יומיומי?
בעיר?

אהם...אהם...תקרא שוב את מה שרשמתי

ד ו ר ו ן
06-07-19, 14:51
תקרא שוב את מה שרשמתי

ציינת בעצמך שהוא מתחיל בתחום.
אתה באמת חושב שזו הדרך הנכונה להכנס לתחביב או שיש גם סיכוי שזה יהרוג לו את החשק לתחביב?

Slowly..

נדב ש.
06-07-19, 18:10
מה קטלתם את צחי לא הבנתי? סה"כ רשם שאם בא לבחור להיתנסות לקחת את הרכב בתור רכב שלישי כתחביב ולא רכב יומיומי. אני גם לא חושב שזאת הבחירה הנכונה אבל לא צריך לקטול.
ולהציע suv ישן זה יותר טוב? טראנו, טראקן, רקסטון וכו' רכבים בני 10-15 שנה וככל הנראה שחוטים למצוא אחד נורמלי יהיה קשה מאוד.

"לנדקרוזר הבחירה הבטוחה"... בדיוק תופעת העדר, על סמך מה? אגדות שלא מתקלקל? רכב בן 5-7 שנים שב-200k יצטרך כבר שיפוץ/החלפת מזרקים.

סתם לדוגמה פג׳רו לא יהיה בחירה בטוחה? יש לי חבר שקנה אחד כזה בן שנתיים שלוש, בתול, ק"מ נמוך מאוד, נהנה מכל רגע, 0 תקלות.
נוחות נסיעה, מרווח, מפנק ומאובזר.

tallevi
06-07-19, 18:51
עם תקציב כזה, הייתי הולך על רנגלר...אולי שנתון יותר נמוך אבל יעמוד בכל הדרישות ואף יותר..

מפליא אותי שלא בא בחשבון כאן, אבל כנראה שהעדריות מנצחת את ההגיון..

טל.

ד ו ר ו ן
06-07-19, 18:52
מה קטלתם את צחי לא הבנתי? סה"כ רשם שאם בא לבחור להיתנסות לקחת את הרכב בתור רכב שלישי כתחביב ולא רכב יומיומי..
אני וכנראה עוד אנשים, חושבים שכניסה לתחביב תהיה יותר נעימה עם משהו שפוטנציאל החוויה החיובית שלו גבוה יותר..

מי שמתחיל בד״כ לא קופץ ישר לרכב שלישי הארדקור.
וזה מה שהצעתם לו.

אם הוא היה ותיק בעסק, זו בהחלט אופציה.
אבל עם היד על הלב, אתה באמת חושב שרכב שלישי מיוחד הוא כרטיס הכניסה לעולם הזה?

Slowly..

נדב ש.
06-07-19, 19:14
אני וכנראה עוד אנשים, חושבים שכניסה לתחביב תהיה יותר נעימה עם משהו שפוטנציאל החוויה החיובית שלו גבוה יותר..

וזה מה שהצעתם לו.

Slowly..

ברור שכניסה לתחביב צריכה להיות עם רכב שיתן חוויה חיובית, עם זאת לא ראיתי שהצעת משהו....

אני מכיר כמה "מתחילים" שקפצו ישר להרדקור סטייל סופה ו cj.

עם "יד על הלב" רשמתי מה אני חושב על ההצעה של צחי, ועם זאת זכותו המלאה להציע מה שהוא חושב לנכון.

- - - Updated - - -

עם תקציב כזה, הייתי הולך על רנגלר...אולי שנתון יותר נמוך אבל יעמוד בכל הדרישות ואף יותר..

מפליא אותי שלא בא בחשבון כאן, אבל כנראה שהעדריות מנצחת את ההגיון..

טל.

לדעתי אחת הדרישות של פותח השרשור היא ל 7 מקומות.

ד ו ר ו ן
06-07-19, 19:18
, עם זאת לא ראיתי שהצעת משהו....
.
אמרתי.. לא סברבן.

ואם אין המלצה על רכב אחר, אז לא רושמים..זה לא סותר דיעה אחרת.

Slowly..

zerez
06-07-19, 19:28

וזה מה שהצעתם לו.

Slowly..הוא רוצה 7 מקומות, החוויה של שני הנוסעים במושבים האחוריים של הל"ק או הפאג׳רו לא תהיה חיובית כמו החוויה בסווארבן, וגם זה שיקול.
למרות זאת אני מסכים שהבחירה היותר הגיונית היא ל"ק או פאג׳רו.

assafy
06-07-19, 19:37
חברה, תקראו מה הדרישות של הבנאדם ולא מה אתם רוצים.
הוא רוצה רכב יומיומי למשפחה גדולה עם אפשרות לצאת לטיולים. יש לו תקציב של 300 אלף ש"ח הוא לא מנוסה בשטח.
רנגלר הוא הרכב שטח הכי טוב שניתן לקנות כיום אך הוא לא בדיוק הדבר שחושבים עליו כרכב יומיומי למשפחה גדולה. בטח למישהו שזה רכב השטח הראשון שלו ואפילו לא בדיוק יודע להגדיר דברים כגון יכולת עבירות.
האפשרויות הריאליות אלה לנד קרוזר, פאג'רו, גרנד צ'ירוקי או דיסקו 4.
אז אולי ל"ק זה להיות חלק מהעדר אבל לפעמים העדר לא טועה. כן, רכב משעמם, לא עושה הרבה בעיות. עושים את עשוש, מעלה כותים, נביאים או סרטבה ולמחרת נוסעים מנקודה א' לנקודה ב' בדרך לעבודה. מצ'עמם. לא צריך להתעסק עם נוריות שנדלקות, החלפות סרנים והמתנות לחלקי חילוף שכבר אין.
לי יש ל"ק בן 11 עם 255 אלף ק"מ ועם המזרקים המקוריים. המנוע עובד חלק לגמרי. ואני לא יוצא דופן. ֫אם אצטרך להחליף מזרקים אז כיום העלות היא 6000 וקצת כולל הכל. לא אמות מזה. רכב דיזל מסילה משותפת מיצרן אחר חי עם מזרקים מקוריים לנצח? אגב, גם הדשבורד מקורי.
עדיין לידיעת פות"ש, תחזוק רכב שטח יקר יותר מרכב פרטי. כדאי לעלות את תדירות שגרת הטיפולים ממה שמומלץ ואת מה שאתה משקיע אל תצפה להחזיר במכירה. זה לא מניה.
אם אתה רוצה לשמור על המנוע והמזרקים כדאי לא לתדלק בכל מיני תחנות דלק פיראטיות "זול פה" ולהקפיד על שמן ומסננים טובים.

ד ו ר ו ן
06-07-19, 20:06
הוא רוצה 7 מקומות, החוויה של שני הנוסעים במושבים האחוריים של הל"ק או הפאג׳רו לא תהיה חיובית כמו החוויה בסווארבן, וגם זה שיקול.
למרות זאת אני מסכים שהבחירה היותר הגיונית היא ל"ק או פאג׳רו.
נסעתי ונהגתי בסברבן.
יש לו קסם.
כשאתה במושב הנהג ומסתכל קדימה, לוחץ על הגז (במיוחד עם המנוע בנזין הענק), אתה נהנה.
כשאתה מתנסה לתמרן או לחפש חניה אתה מגלה שזה רכב באורך של משאית חלוקה עירונית ממוצעת.
יש מקומות בעיר שאתה עושה רוורס כדי להשלים פנייה הדוקה.

ילדים מסתדרים עם השורה השלישית של SUV מודרניים, והרכבים האלו הרבה יותר ידידותיים למשתמש ביום-יום.

זה השנקל שלי.
לא חייבים לקבל.

Slowly..

yoav
08-07-19, 08:34
אני חושב שלנד קרוזר ארוך ייתן את המענה המוצלח ביותר למה שאתה מחפש. לא הייתי מתעקש על חדש- השוק מוצף בלנדקרוזרים חדשים מדי שנה, ובהתאם ניתן למצוא יד 2 מהשנתונים החדשים ולהשאר עם עודף נאה מהסכום שהקצבת לרכישה. לא תתחברו? זה הרכב הכי קל למכירה

-->