PDA

צפייה בגרסה מלאה : עמדה 1\שינוי מידת צמיגים

Krusty
09-07-19, 18:03
נברתי בכל מקום אפשרי אך טרם מצאתי מידע על הנושא.
אז ככה:
כאשר ניגשתי לעבור טסט נודע לי שהרישיון רכב מבוטל - ועליי ללכת למשרד הרישוי ומשם לעמדה 1 .
(ברישיון הרכב נרשם מידת צמיגים גבוהה יותר, וזה הגורם לכל הבלאגן).
החזרתי את הרכב למצב מקורי ונסעתי לעמדה 1. טעות, כי מטפלים בנושא רק בימי שלישי(?!).
אחרי ביקור נוסף יצאתי עם 2 טפסים, אחד הפנייה לטסט חדש (מה השתנה? הפעם המחשב לא יקפיץ להם שגיאה?) והשני בדיקה במכון מורשה (?)
מישהו שעבר את התהליך ויכול לייעץ?
רק כאשר חזרתי הביתה נפל לי האסימון שאין לי בעצם מושג איפה אני צריך לבצע את בדיקת התקינות האללו
במסמך נכתב:

אל: כל מורשה
נא לבדוק את הרכב
כל שינוי מבנה שבוצעו ברכב
בדיקה כללית
מס הרכב: XXXX
צמיגים

hadtomer
09-07-19, 18:36
היי. מכיוון שזו הודעתך הראשונה- קשה מאוד עד בלתי אפשרי להבין מה אתה רוצה בעצם. אם תפרט מה קרה, מי נגד מי, איזה רכב, מה הנסיבות וכו וכו-אני בטוח שהחברים ישמחו לסייע

MashberNafshi
09-07-19, 21:57
נוסף על זאת, רצוי שתצלם/תסרוק את המסמכים שקבלת(הסתר פרטים מזהים), ואז נדע כיצד להתייחס לנושא.
יתכן וקבלת טופס הודעת אי-שימוש(הורדה מהכביש). אם זה המקרה, יש לבצע הליך רישוי כשעל הבוחנים לתת התייחסות לכל שינוי מבנה שבצעת(כולל הגבהה).

salmon
09-07-19, 23:08
עמדה מס' 1 לא נעים ...

שני מוקמות לעשות את הבדיקה הנדרשת .
1 הטכניון
2 המכון הטכנולגי של אוניברסיטת אריאל ( עדיף )

לאחר הבדיקה ניגש למכון טסט כרגיל עם האישור בדיקה

Krusty
10-07-19, 09:39
היי. מכיוון שזו הודעתך הראשונה- קשה מאוד עד בלתי אפשרי להבין מה אתה רוצה בעצם. אם תפרט מה קרה, מי נגד מי, איזה רכב, מה הנסיבות וכו וכו-אני בטוח שהחברים ישמחו לסייע

את צודק, נראה שהייתי לא ברור קצת.
לפני שנה בערך עשיתי טעות והכנסתי לרישיון מידת צמיגית גדולה יותר (215.75.15) לג'ימני דרך איזה מעכר, ורק כאשר ניגשתי לטסט לפני שבועיים נאמר לי שם שאינני יכול לעשותו כי "רישיון הרכב בוטל". לא קיבלתי שום מכתב ושום הודעה על כך, הלכתי למשרד הרישוי שגם שם לא סיפקו יותר מדי פרטים מלבד לגשת לעמדה 1. בטלפון גם אמרו שהם לא יודעים ושרק בעמדה 1 אקבל פרטים. נסעתי לשם (בחולון) שם הבנתי שהבעיה היא "שינוי במבנה הרכב" לטענתם, ונאמר לי לנסוע לעשות את הבדיקות הנ"ל:
124889

ולאחר מכן אני חוזר אליו והוא מאשר לי הכל.
(הבחור שם טען שיש אלפים כמוני, כולם בעקבות העניין הזה של מעכרים ושינוים ברכבים וזהו נושא ידוע. אפילו אמר שהמשטרה מכינה כתבי אישום...)

דרור ברלי
10-07-19, 09:57
אכן יש אלפים כמוך.

sgill
10-07-19, 10:38
אכן יש אלפים כמוך.

ועשרות אם לא מאות קוראים עכשיו את ההודעה שלך וחושבים....

erezgur
10-07-19, 11:16
מתוך סקרנות ואולי זה יסייע לאחרים - תוכל לציין באיזה מכון טסטים זה היה?

האם אתה מתכוון לחזור למידת צמיגים מאושרת וחוקית לפני ביצוע ההליכים הללו (לכאורה יש כאן אפשרות תיאורטית לאשר את כל שינוי המבנה הזה בצורה רשמית ולגשת לטסט, אבל לא בטוח שהייתי מנסה זאת)?

נשלח מהנייד שמתעקש "לתקן" את האיות...

Krusty
10-07-19, 11:31
מתוך סקרנות ואולי זה יסייע לאחרים - תוכל לציין באיזה מכון טסטים זה היה?

האם אתה מתכוון לחזור למידת צמיגים מאושרת וחוקית לפני ביצוע ההליכים הללו (לכאורה יש כאן אפשרות תיאורטית לאשר את כל שינוי המבנה הזה בצורה רשמית ולגשת לטסט, אבל לא בטוח שהייתי מנסה זאת)?

1.עניין מכון הטסטים לא עקרוני פה בכלל לדעתי, שכן ההתראה קפצה להם ברגע שהקלידו במחשבים את מס' הרכב שלי וראו שהוא מבוטל ואין להם מה לעשות עם זה מלבד לשלוח אותי למשרד הרישוי.. מה שהיה קורה בכל מכון לדעתי. הבנתי שהייתי אמור לקבל מכתב (לא הגיע מעולם..)
ויש מצב שהרישיון רכב היה פסול כבר תקופה.

2. הרכבתי סט כביש סטנדרטי במידות מקוריות עכשיו לטובת המאבק.

*הרכב יחסית סטנדרטי כלפי חוץ, יש גגון שנורקל וכנפונים. הגבהה מאושרת של 2אינצ' ו2 נעילות(שיהיה בעייתי להעביר נעילת ריתוך במכון תקנים..)

erezgur
10-07-19, 16:13
אז לא הבנתי מי ביטל את הרישיון ועל סמך מה, כיצד נודע על שינוי מידת הצמיג?

יוסי56
10-07-19, 16:18
פנה למעבדת רכב אריאל ותחזור לכביש

MashberNafshi
10-07-19, 18:48
אין כל צורך במעבדה מוסמכת, די במכון רישוי ובדיקת טסט רגילה.
כפי שרשום על הר.ש. המקוצר שקבל הבחור - טסט מחדש, כשנדרש להזינו במערכת המכון 'הורדה מהכביש'.
יש צורך לחזור למידה המקורית, ולהחזיר את הרכב לקדמותו.
בסיום הבדיקה תקבל טופס מהפקידה עם רשיון תנועה זמני ל-48 שעות, איתו תצטרך לחזור למשרד הרישוי ע"מ לבטל את הרישום.

*ככל הנראה טסט באשדוד או היימן.

Krusty
10-07-19, 20:20
אז לא הבנתי מי ביטל את הרישיון ועל סמך מה, כיצד נודע על שינוי מידת הצמיג?

לא ברור לי גם מתי בוטל הרישיון, אבל אם לקחת בחשבון שזה נושא שהמשטרה ומשרד התחבורה החליטה להכנס בו בכל הכוח, זה כנראה צף..

כמו שכבר אמרתי, מיקום הטסט לא חשוב לדעתי מכיוון שברגע שמזינים מס' רכב הטסטר רואה את המידע הקיים במערכת על הרכב, מה שהיה קורה בכל מכון טסטים

נדב ש.
10-07-19, 20:44
מצד אחד ציינת שפנית למאעכר...
מצד שני ביטלו לך רישיון רכב בלי שידעת ואתה ממשיך להישתמש ברכב בלי ידיעה על כך... לא רוצה לחשוב במקרה של תאונה עם רישיון רכב לא בתוקף חס וחלילה מה היה קורה...
מה יותר חמור ממה כאן...

מישהו, פקיד, בעל סמכות, צריך לבדוק מה קורה איתם שם, לא יכול להיות שאנשים יסעו בכביש עם רישיון רכב מבוטל בלי ידיעה על כך, לדעתי.

KOOKE
10-07-19, 21:26
אעשה סדר-

המדובר במעכר אחד שעשה צעד אחד רחוק מדיי ובשיתוף פעולה עם פקידי הרישוי ותוך שימוש במסמכים מזוייפים העביר שינויי מבנה לאלפי רכבים ולא רק ג'יפים - משאיות שהוסבו לבתי מגורים, הוספת כיסאות, רכבי סייד ביי בייד, החלפת מנועים ועוד ועוד.

המעכר הזה נתפס ומתנהלת חקירת משטרה בעניינו ומתקשה להאמין שיגישו כתבי אישום כנגד כל מי שעשה שימוש בשירותי המעכר הזה אלא רק מנסים לבסס האישום כנגד המעכר ופקידי הרישוי ששיתפו איתו פעולה.

אכן מדובר בכשלושת אלפים עד חמשת אלפים מקרים. כולם באמצעות סניף משרד הרישוי בנתניה.

כולם קיבלו הורדה מהכביש ו"ביטול רישיון הרכב" וצריכים להנפיק רישיון רכב מחדש.

התהליך כולל בדיקת מעבת רכב או מעבדת אריאל, או מעבדת הרכב של הטכניון או מעבדת הרכב של מכון התקנים - מבין השלושה ממליץ על מעבדת אריאל.
בנוסף עוברים טסט נוסף
וכן צריך תצהיר חתום בפני עורך דין המפרט את האופן בו נעשה שינוי המבנה ברכב.

לאחר שיש ביד את שלושת המסמכים האלו ניגשים שוב לעמדה מס' 1 במשרד הרישוי בחולון ושם יאשרו סופית את החזרת הרכב לכביש והנפקת רישיון הרכב מחדש.

מבין אלפי המקרים בהחלט ייתכן שכמה וכמה לא קיבלו את הזימון לעמדה 1 וההודעה על הורדה מהכביש שנשלחה לכולם בדואר.

asafk
10-07-19, 21:35
סתם מתוך עניין כדי להבין - מה זה תצהיר חתום בפני עו"ד על שינוי המבנה?

נראה כמו טרטור לשם הטרטור כדי 'להעניש' את מי שאי אפשר להעניש אותו בדין.

אסף.

KOOKE
10-07-19, 21:47
אסף, זה לא טרטור אלא תצהיר זו עדות בכתב שמאומתת על ידי עורך דין ושיכולה להוות תחליף לעדות בבית המשפט.
במקרה הספציפי הזה התצהירים נדרשים כדי לבסס את כתב האישום כנגד החשודים בפרשה.
במקרה "רגיל" של הורדה מהכביש לא נדרש תצהיר ולרוב גם לא נדרשת בדיקת מעבדת רכב.

שינוי מידת צמיגים זה "שינוי מבנה" פעוט ומקרה יחסית קל מבין שלל המקרים שיש בפרשה.

יש שם באמת מקרים קיצוניים של שינויי מבנה כמו הסבת משאית לבית מגורים, החלפת מנוע, שילדה, שינויי מבנה אחרים במשאיות כולל שינוי המשקלים המותרים ועוד ועוד.

במקרי הקיצון ספק אם בכלל ניתן יהיה להחזיר הרכבים לכביש.

אבי משולם
10-07-19, 22:35
אסף, זה לא טרטור אלא תצהיר זו עדות בכתב שמאומתת על ידי עורך דין ושיכולה להוות תחליף לעדות בבית המשפט.
במקרה הספציפי הזה התצהירים נדרשים כדי לבסס את כתב האישום כנגד החשודים בפרשה.
במקרה "רגיל" של הורדה מהכביש לא נדרש תצהיר ולרוב גם לא נדרשת בדיקת מעבדת רכב.

שינוי מידת צמיגים זה "שינוי מבנה" פעוט ומקרה יחסית קל מבין שלל המקרים שיש בפרשה.

יש שם באמת מקרים קיצוניים של שינויי מבנה כמו הסבת משאית לבית מגורים, החלפת מנוע, שילדה, שינויי מבנה אחרים במשאיות כולל שינוי המשקלים המותרים ועוד ועוד.

במקרי הקיצון ספק אם בכלל ניתן יהיה להחזיר הרכבים לכביש.

צמיגים שינוי פעוט אבל השאלה האם חייבים לחזור למידה המקורית? ואם כן אז אין שינוי ברכב

KOOKE
11-07-19, 00:45
לא ניתן לשנות מידת צמיגים ברכב כאן בארץ בצורה חוקית!!!!!

הדרך היחידה לשנות מידת צמיגים בצורה חוקית היא אחת משתיים:

אם הצמיגים רשומים מראש בהוראת רישום היבוא שיש לדגם הרכב הספציפי הזה - כל דגם רכב שמגיע לארץ ניתנת לגביו הוראת רישום יבוא של משרד התחבורע המפרטת את כל המפרט של הרכב שצריך להיות גם רשום ברישיון הרכב - ישנם רכבים שכבר בהוראת הרישום שלהם מגיעים עם מספר מידות צמיגים אופציונאליות - הוראות הרישום של כל דגם ודגם של רכב שקיים בארץ ניתנות לאיתור באתר משרד התחבורע.

הדרך השנייה החוקית - הצגת אישור יצרן ו/או יבואן הרכב למידת הצמיג המותרת ברכב - השגת אישור כזה כאן בארץ היא כמעט ובלתי אפשרית- היצרן לא ידבר עם לקוח בודד כזה או אחר אלא יפנה אותו ליבואן והיבואן כאן בארץ בטח ובטח שלא ישים עליכם קצוץ ולא ייתן אישור.

- - - Updated - - -

אבי, לא הבנתי את הערתך.

אם נעשה שינוי מבנה - שינוי מידת צמיג - באופן לא חוקי באמצעות מעכר שהציג מסמכים מזוייפים אז בוודאי שחייבים לחזור למידה המקורית המורת ברכב ושרשומה בהוראת רישום היבוא שהסברתי אותה קודם לכן.

- - - Updated - - -

קישור לאיתור הוראות ההרישום:

http://car.mot.gov.il/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=5&Itemid=29

דרור ברלי
11-07-19, 01:21
נראה כמו טרטור לשם הטרטור כדי 'להעניש' את מי שאי אפשר להעניש אותו בדין.

טרטור לשם טרטור הוא מעקרונות היסוד של משרד הרישוי.

KOOKE
11-07-19, 01:35
דרור, טרטור לשם הטרטור בהחלט ייתכן וזה מעקרונות היסוד של משרד הרישוי אבל לא במקרה הספציפי הזה - הסברתי גם למה - זו הוראה שהם קיבלו ממשטרת ישראל/ הפרקליטות שמעוניינת לבסס את כתב האישום שיוגש נגד המעורבים בפרשה.

הדרישה לתצהיר על האופן בו בוצע שינוי המבנה היא רק בפרשה הזו ולא בשום מקרה אחר של הורדה מהכביש עקב שינוי מבנה אסור.

דרור ברלי
11-07-19, 01:40
ועשרות אם לא מאות קוראים עכשיו את ההודעה שלך וחושבים....

ומה חושבים?....
אני מחדש משהו למישהו?
אני אומר משהו שאף אחד לא יודע ולא מכיר?
כל מי שמחפש לרכוש רכב ומציעים לו איזו מפלצת עם צמיגים גדולים "רשומים ברשיון", יש לו ספק איך מידות הצמיגים הללו נרשמו בתכל'ס ברשיון?....
כל מאשרי מידות הצמיגים למיניהם סבורים שבמשטרה ובמשרד הרישוי לא מכירים את השיטה?.................

כל מי שכל זה נופל עליו כרעם ביום בהיר, הוא תמים או טיפש או שניהם גם יחד. כן, מסתובבים אלפי כלי רכב שהרשיונות שלהם עברו שינויים ו"תיקוני טעות" למיניהם תמורת תשלום לפקידוני רישוי בתיווכו של מאכער (שגוזר אחוזים נאים כמובן. זו פרנסתו).

איך אתם חושבים שעניינים מתנהלים במסדרונות העיריות למשל? שם התערבותו של מאכער זו שיטה מאוד מקובלת. לא נדירים המקרים בהם פקידון שמסרב לבקשה מסויימת, יאמר לכם בלי בושה לפנות למאכער ספציפי שיסדיר לכם את העניין לשביעות רצונכם (ולשביעות רצונו של הפקידון, אתם כבר מבינים איך זה עובד).

מדינת ישראל מושחתת ורקובה עד לשד עצמותיה. המשטר הנוכחי שלה מושחת וקרימינלי עד כדי בחילה ממש, אבל לא השלטון הנוכחי המציא את השיטות האלה. המדינה הזו מתנהלת בשיטות שמבוססות על שחיתות, פחות או יותר מהרגע בו הוקמה.

ככל שיש יותר חוקים, כך יש גם יותר עבריינים.
אנשים רוצים לחיות חיים נורמליים וכאשר הכל אסור, הם מחפשים פתרונות יצירתיים. אחד הפתרונות הוא מאכער שמסדר עניינים. כן, זה זיוף, זו עבירה פלילית. כי אין דבר כזה "שינוי מידת צמיגים" ברכב אזרחי בישראל. זה אפשרי רק בהתקיים התנאים שפורטו קודם לכן - פניה ליצרן, ליבואן ולשאר גופים ומערכות גדולים שמכיוון שזה לא משהו שיכניס להם כסף, אין להם שום אינטרס או רצון לעזור ולכן גם לא סופרים אותך.

אם זה מנחם מישהו, אז אנחנו לא לבד. ישראל אינה המדינה המושחתת היחידה בעולם.
ואם אתם רוצים להתנחם עוד יותר? - אז אין מה להתרגש.
כי פעם ב.... הרשויות פוצחות במבצע, תופסות מישהו שלא רק השתין מהמקפצה, אלא הניח עליה כסא ועמד עליו. ואז דובר הרשות המעורבת (משטרה, רישוי וכו' במקרה הזה) עושה קצת רעש בתקשורת "תראו איך אנחנו עושים סדר בלהבלהבלה", המאכער חוטף כתב אישום (אל תדאגו לו, זה סיכון מחושב שהוא לוקח ומתמחר אותו בהתאם) ולקוחותיו מטורטרים קצת לעורך דין, למעבדה מוסמכת ולטסט נוסף, אחר כך זה נרגע והכל חוזר לקדמותו. כמו שהיה תמיד, ויש עוד אלף ואחד מאכערים שממשיכים לעבוד כאילו כלום, רק המחיר שלהם עולה. אל תשכחו שגם חלק נכבד מהפקידונים נהנים מהמצב הזה. תרתי משמע.

KOOKE
11-07-19, 02:34
דרור

אני מסכים עם כל מילה בתגובתך האחרונה......אכן מדינה מושחתת מהיסוד מהראש ועד אחרון הפקידונים הבאסה זה שאנחנו הציבור משתינים עלינו בקשת ואנחנו ממשיכים לחשוב שזה גשם....

D.S
11-07-19, 03:19
שלום, ברצוני להתייחס למספר תגובות שנוגעות בכותרת ההודעה וגם בגוף התשובות:
1.אני לא מכיר את הנושא של כותב ההודעה המקורי אבל לדעתי מי שהולך לישון עם ישבן מגרד שלא יתפלא שהוא קם בבוקר עם ריח לא נעים באצבע.
2. בשביל לעזור לכותב ההודעה ולקוראים בעתיד שמחפשים מידע בנושא, ללא חיווי דעה האם נדרש או לא לבצע בדיקה כזו או אחרת בעיקר מפני שלא ברור מה הייתה הדרישה ממשרד התחבורה.

במדינת ישראל קיימות 4 מעבדות רכב המוכרות ע"י משרד התחבורה (לפי סדר הא"ב):

א. מכון המתכות הישראלי>המעבדה להנדסת רכב ומכונות.טל: 048294483

ב. מכון התקנים הישראלי>המעבדה למכניקה והידראוליקה>רכב. טל: 036465248

ג. מגל-אפקה מעבדת רכב. טל: 025700645

ד. מעבדת רכב אריאל. טל: 0732123299

במידה ונדרש לבצע בדיקה ע"י מעבדת רכב מוסמכת ניתן לפנות לכל אחת מהמעבדות לקבלת שירות.

3. נכתבו מספר תגובות ע"י כותבים ותיקים ומנוסים ממני שבחלקם אף טרחו להשתמש במספר רב של סימני קריאה ושאלה. השימוש בסימנים אלו לא הופך את תוכן ההודעה לנכון יותר מאשר שאני יטען שמומלץ לשתות מים מ ים-המלח.

ניתן לשנות מידות צמיגים בארץ (הכוונה למדינת ישראל ) וגם פרמטרים נוספים שחלקם הוזכרו וחלקם לא בתגובות הקודמות.
יש מספר רב של דוגמאות שבהם שונו מידות הצמיגים , במקרים רבים אכן מדובר בגופים גדולים (ביטחוניים וגם שלא, צבא לא רלוונטי לעניין) בגלל שתי סיבות עיקריות:
א. הם יכולים להצדיק את הנושא בצורת צורך הכרחי לעבודה או למען צידוק ביטחוני.
ב. ציי רכב גדולים מאפשרים לחלק את ההוצאות על מספר כלי רכב, לדוגמא: לשלם 1000 פזוס על שינוי מידת צמיגים זה יקר אבל שמחלקים את זה ל20 כלי רכב אז פתאום זה נהפך למחיר סביר (מונח סובייקטיבי לחלוטין, יש אנשים שסביר בעינייהם לקנות ג'יפ ב450000 ש"ח ולרכוש עבורו תוספות ב150000 ש"ח נוספים ויש כאלה שחושבים שדאציה דסטר מהחברה זה הרכב שטח הכי טוב בעולם).

למרות שמשרד התחבורה לא מושלם (בלשון המעטה), יש כמה שינויים חיוביים בשנים האחרונות ומי שחושב שגופים גדולים או ביטחוניים פטוריים מנהלים ותקנות אז שיברר קצת ויגלה שכל הגופים מטורטרים לא פחות מאחרון האזרחים (נכון, תמיד תיהיה פעם אחת מאוד מיוחדת שהם קיבלו אישור חריג אבל זה היוצא מהכלל ולא הכלל).

MashberNafshi
11-07-19, 06:28
לא ניתן לשנות מידת צמיגים ברכב כאן בארץ בצורה חוקית!!!!!

הדרך היחידה לשנות מידת צמיגים בצורה חוקית היא אחת משתיים:

אם הצמיגים רשומים מראש בהוראת רישום היבוא שיש לדגם הרכב הספציפי הזה - כל דגם רכב שמגיע לארץ ניתנת לגביו הוראת רישום יבוא של משרד התחבורע המפרטת את כל המפרט של הרכב שצריך להיות גם רשום ברישיון הרכב - ישנם רכבים שכבר בהוראת הרישום שלהם מגיעים עם מספר מידות צמיגים אופציונאליות - הוראות הרישום של כל דגם ודגם של רכב שקיים בארץ ניתנות לאיתור באתר משרד התחבורע.

הדרך השנייה החוקית - הצגת אישור יצרן ו/או יבואן הרכב למידת הצמיג המותרת ברכב - השגת אישור כזה כאן בארץ היא כמעט ובלתי אפשרית- היצרן לא ידבר עם לקוח בודד כזה או אחר אלא יפנה אותו ליבואן והיבואן כאן בארץ בטח ובטח שלא ישים עליכם קצוץ ולא ייתן אישור.

לבד משתי אפשרויות אלו, ניתן להשתמש בשתי תוכנות המכילות מידע מאושר לגבי מידות צמיגים.

1. אוטודאטה (https://workshop.autodata-group.com/login?destination=node) - יש בה חוסר לגבי רכבים המגיעים ממדינות NAFTA(צפון-אמריקה), וכן אפשרות לשתי מידות בו זמנית על הרכב(קדמית ואחורית שונות).

2. קארדאטה (http://web3.cardata.co.il/Login.aspx) - תוכנה ישראלית אשר (ככל הנראה) שואבת את המידע שבה מהוראות הרישום ומאוטודאטה.

שתי תוכנות אלו אושרו ע"י משרד התחבורה, ומכוני הרישוי עושים בהן שימוש על בסיס (כמעט) יום-יומי.

דרור ברלי
11-07-19, 09:38
ניתן לשנות מידות צמיגים בארץ (הכוונה למדינת ישראל ) וגם פרמטרים נוספים שחלקם הוזכרו וחלקם לא בתגובות הקודמות.
יש מספר רב של דוגמאות שבהם שונו מידות הצמיגים , במקרים רבים אכן מדובר בגופים גדולים (ביטחוניים וגם שלא, צבא לא רלוונטי לעניין) בגלל שתי סיבות עיקריות:
ב. ציי רכב גדולים מאפשרים לחלק את ההוצאות על מספר כלי רכב, לדוגמא: לשלם 1000 פזוס על שינוי מידת צמיגים זה יקר אבל שמחלקים את זה ל20 כלי רכב אז פתאום זה נהפך למחיר סביר (מונח סובייקטיבי לחלוטין, יש אנשים שסביר בעינייהם לקנות ג'יפ ב450000 ש"ח ולרכוש עבורו תוספות ב150000 ש"ח נוספים ויש כאלה שחושבים שדאציה דסטר מהחברה זה הרכב שטח הכי טוב בעולם).

למרות שמשרד התחבורה לא מושלם (בלשון המעטה), יש כמה שינויים חיוביים בשנים האחרונות ומי שחושב שגופים גדולים או ביטחוניים פטוריים מנהלים ותקנות אז שיברר קצת ויגלה שכל הגופים מטורטרים לא פחות מאחרון האזרחים (נכון, תמיד תיהיה פעם אחת מאוד מיוחדת שהם קיבלו אישור חריג אבל זה היוצא מהכלל ולא הכלל).

לבוא ולהצהיר ש"אפשר לשנות מידות צמיגים בישראל" ולתת לנו דוגמאות של צבא/משטרה ושאר גופים בטחוניים ששייכים למדינה, זה כמו ולהבטיח לי שאני יכול להתקבל למיונים של נאס"א ולהיות טייס-חלל. כלומר עקרונית אני אולי יכול, מעשית אני לא אעבור את המיונים הראשוניים. עקרונית כל אחד יכול לפנות ליצרן הרכב שלו ולבקש שיאשרו לו צמיגים גדולים יותר. בפועל לא יקבל בכלל תשובה. גוף כמו צה"ל כבר כן יקבל התייחסות. צה"ל, שלא כפוף לחוקי הרישוי של מדינת ישראל וכל יהרכב שלו לא נדרשים לטסט שנתי במכון רישוי אזרחי, אכן יכול להצדיק כל דבר שבא לו ב"צורך מבצעי". אזרח רגיל?.... מישהו בכלל ייתן לו הזדמנות לשאול או לבקש?......

ואכן מטרטרים את כולם. בשם הבירוקרטיה, בשם שכרון הכוח, בשם האדנות והשררה ובעיקר בשם הכסת"ח. מטרטרים כי יכולים. כשמדובר במערכת גדולה שאתה נציג שלה או עובד בה וזה לא פוגע בך אישית ולא עולה לך תועפות של כסף מכיסך הפרטי, קל לפטור את זה כ"מה לעשות, נהלים. בירוקרטיה". אבל כשאתה אזרח קטן מול המערכת הדורסנית והעבדים-כי-ימלוכו המנוולים שמייצגים אותה בקו הראשון מולך ומתעללים בך כמו שכלב מלקק לעצמו את הביצים - פשוט כי הם יכולים, אתה מרגיש שדוחקים אותך לפינה ושאתה נמעך. שאין לך מוצא ואין לך אפשרויות ואין לך פתרונות. מכאן קצרה הדרך לתחום האפור - למאכערים. לעבריינות. וככה מדינת ישראל מתנהלת. לא רק בתחום רישוי רכב אלא כל תחום ותחום.

והכל באשמת עודף הרגולציה המיותר של המדינה ופקידוניה - אוסף מושחת ורקוב של אפסים וקרימינלים.
ושוב - אם זה מנחם מישהו, זה בדיוק ככה בעוד הרבה מקומות בעולם. גם מערביים ומסודרים לכאורה.

elephant man
11-07-19, 10:30
ממה שאני מבין, פשוט צריך להחזיק שני סטים של גלגלים.
אחד לטסט, ואחד לכל שאר הזמן.
אז שום דבר לא השתנה.
רק הגובה של המקפצה.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
11-07-19, 11:23
).
לא רלוונטי לנושא הדיון.
גופי הבטחון הם רשויות רישוי עצמאיות, ולרוב עם מעבדה שמגבה את השינוי ולכן לא ניתן להשליך מהם על מה אזרח יכול ליישם כאדם פרטי, חברה אזרחית וגם לא חלק ממשרדי הממשלה.

Slowly..

tallevi
11-07-19, 11:24
לבוא ולהצהיר ש"אפשר לשנות מידות צמיגים בישראל" ולתת לנו דוגמאות של צבא/משטרה ושאר גופים בטחוניים ששייכים למדינה, זה כמו ולהבטיח לי שאני יכול להתקבל למיונים של נאס"א ולהיות טייס-חלל. כלומר עקרונית אני אולי יכול, מעשית אני לא אעבור את המיונים הראשוניים. עקרונית כל אחד יכול לפנות ליצרן הרכב שלו ולבקש שיאשרו לו צמיגים גדולים יותר. בפועל לא יקבל בכלל תשובה. גוף כמו צה"ל כבר כן יקבל התייחסות. צה"ל, שלא כפוף לחוקי הרישוי של מדינת ישראל וכל יהרכב שלו לא נדרשים לטסט שנתי במכון רישוי אזרחי, אכן יכול להצדיק כל דבר שבא לו ב"צורך מבצעי". אזרח רגיל?.... מישהו בכלל ייתן לו הזדמנות לשאול או לבקש?......

בדיוק!!

כל כך לא רלוונטי וכל כך לא מעשי שאני לא מצליח להבין מה התועלת בלהביא את הדברים כאן.

בנוסף, נדמה לי שהדברים די ברורים לכולם כך שלא חידשתם הרבה.

אשמח לשמוע אם יש דרך לשינוי מידת צמיגים ברישיון הרכב באופן חוקי, לאדם פרטי, בנוהל מעשי/ריאלי ובעלויות סבירות.

טל.

KOOKE
11-07-19, 15:51

.

אתעלם מהאמירות הציניות על אצבעות בריח מסויים ועל שתיית מי הים....אנא הבא דוגמה לצי רכב גדול אזרחי ששינה מידת הצמיגים לרכבים שלו למידה שאינה רשומה בהוראת רישום היבוא ו/או שאינה רשומה באוטודטה או בקאר דאטה - כיצד זה נעשה הוצג אישור מקורי ואמיתי של יצרן ו/או יבואן הרכב?
נעשה איזה הליך תקינה פרטני אחר?

אולי אולי הליך כזה שבוצע כבר עבור צי רכב אזרחי יהיה רלבנטי גם לאזרח הקטן והבודד... אולי כך תגובתך תתרום משהו.

התגובה הכה החלטית שניתן לשנות מידת צמיגים ושזה כבר נעשה ובהמשך ההסבר שלמי שזה ניתן הוא לצבא וכו' לא ממש רלבנטית למרבית אם לא כל גולשי האתר שהם האזרח הקטן והבודד מול המערכת הדורסנית והמושחתת של הליכי הרישוי בארצנו.

boaz avrahami
11-07-19, 17:03
לפני שנה בדקתי עבור ברנרד את נושא שינוי המידה מול מעבדת אריאל.
אם אני זוכר נכון הייתה בעיה שאחת הבדיקות בכלל לא ניתנת לביצוע בארץ.
המכשיר יקר ולא בנמצא.
אז הם חיכו לפטור ממנה. לא יודע מה ההמשך

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב ש.
11-07-19, 17:19
1.אני לא מכיר את הנושא של כותב ההודעה המקורי אבל לדעתי מי שהולך לישון עם ישבן מגרד שלא יתפלא שהוא קם בבוקר עם ריח לא נעים באצבע.
2. בשביל לעזור לכותב ההודעה ולקוראים בעתיד שמחפשים מידע בנושא, ללא חיווי דעה האם נדרש או לא לבצע בדיקה כזו או אחרת בעיקר מפני שלא ברור מה הייתה הדרישה ממשרד התחבורה.

במדינת ישראל קיימות 4 מעבדות רכב המוכרות ע"י משרד התחבורה (לפי סדר הא"ב):

א. מכון המתכות הישראלי>המעבדה להנדסת רכב ומכונות.טל: 048294483

ב. מכון התקנים הישראלי>המעבדה למכניקה והידראוליקה>רכב. טל: 036465248

ג. מגל-אפקה מעבדת רכב. טל: 025700645

ד. מעבדת רכב אריאל. טל: 0732123299

במידה ונדרש לבצע בדיקה ע"י מעבדת רכב מוסמכת ניתן לפנות לכל אחת מהמעבדות לקבלת שירות.

3. נכתבו מספר תגובות ע"י כותבים ותיקים ומנוסים ממני שבחלקם אף טרחו להשתמש במספר רב של סימני קריאה ושאלה. השימוש בסימנים אלו לא הופך את תוכן ההודעה לנכון יותר מאשר שאני יטען שמומלץ לשתות מים מ ים-המלח.

נרשמת לפורום, וההודעה הראשונה והיחידה שלך היא דווקא בשרשור הזה....רק לי זה נראה קצת מוזר?
אז או שאתה גולש וותיק שפתח שם משתמש כי אינך רוצה להיזדהות וזה בסדר, למרות שאין כל פסול בתגובה שרשמת ואפילו לא חידשת כמעט כלום לדעתי...
אני אישית לא מכיר צי רכב ששינה מידת צמיגים שלא רשומה באוטודאטא/קארדאטא וכו', וגם למה להם? גורמי ביטחון על צורתם זה לא דוגמה.

אז נשאלת השאלה למה צריך לטרטר אזרח ולהוציא סכומי עתק על מעבדות ובדיקות כשבחו"ל למשל אותה מידה לאותו רכב מאושרת ומורכבת(רנגלרים למשל)? ואם יש בעיה עם אותה מידה שחפצים בה אז את הבדיקות וכו' עושים ע"י בוחן מוסמך שבוחן את הרכב בלי הרבה התפלצפויות של מעבדות.

וסתם לדוגמה על מה שנירשם כאן, בטרופר למשל מ 99' מאושרת מידה 31" , לא כל המכוני רישוי מעודכנים בתוכנות שלהם ואם לא בא לך לחפש מכון עם תוכנה מעודכנת אז שלח מייל ל umi בעיניין טכני עם צילום רישיון ותקבל אישור תוך יומיים.

MashberNafshi
11-07-19, 19:31
לא רלוונטי לנושא הדיון.
גופי הבטחון הם רשויות רישוי עצמאיות, ולרוב עם מעבדה שמגבה את השינוי ולכן לא ניתן להשליך מהם על מה אזרח יכול ליישם כאדם פרטי, חברה אזרחית וגם לא חלק ממשרדי הממשלה.
Slowly..

כבר שנים רבות שמשטרה, צה"ל וכל שאר גופי המדינה מבצעים רישוי אזרחי במכוני הרישוי כמו כל אזרח מן השורה.
כל הרכבים(אולי למעט רכב צה"ל צהוב, אם הם קיימים עוד) עוברים את אותו הליך והם כפופים לאותם תקנות, כמו גם הליך שינוי מבנה, לרבות הח' מנוע וצמיגים.

D.S
12-07-19, 02:56
אני פותח בזה שלא ברור לי אחרי שכתבי בפירוש שסמכות הרישוי של הצבא לא רלוונטית לעניין איך תגובות רבות כ"כ חזרו על הנושא, לגופם של אנשים:

דרור:
הכוונה לא הייתה שתפנה ליצרן הרכב, ברור שלא תקבל מענה.הכוונה הייתה לפנות למעבדה שזה תפקידה ולבצע את ההליך הנדרש על מנת לשנות את מידת הצמיגים.

טל:
לצערי אני חולק על מידת הרלוונטיות שאתה מוצא למה שכתבתי. במידה וגם אתה נמצא באותו קו מחשבה כמו דרור אז תשובתי אליך זהה.
בנוגע לנהול מעשי/ריאלי והעלויות זה אני מניח שזה תלוי מה רוצים לשנות ואיך נגשים לזה. כמו שאני יכתוב מספר פעמים בהמשך עלויות זה עניין סובייקטיבי , לגופו של עניין מעבר לאמירה יקר לא הבנתי מה יקר וכמה.

קוקה:
האמירות הציניות נאמרו לשני אנשים שונים בשני מקרים שונים כאשר הראשון פנה למעכר וביצע פעולה בניגוד לחוק/תקנות (ביודעין או לא), הוא כנראה גם לא אדם רע. כנראה בחור מצוין שרק רוצה לטייל כמו כולם אבל בחר בדרך של עיגול פינות.
בנוגע לשינוי המידות , אני מכיר קבוצת אנשים שנמצאים בתהליך או לקראת סיומו של שינוי מידות צמיגים ועוד מספר פרמטרים. לפחות אחד מהם גולש באתר ובמידה והוא קורא את הנושא הזה ויהיה מעוניין לשתף בתהליך זה יכול להיות מועיל, בנוסף אני מכיר בחור נוסף ששינה את מידת הצמיגים למידה גדולה משמעותית (40 או 42 אני לא זוכר), אכן התהליך היה לא זול.אבל יש לציין שהוא ביצע את התהליך לבד.
לגבי נושא הצבא אני מחזיר אותך לאמירה שבה פתחתי, יש הבדל גדול בין צבא לבין וכו' מהסיבה הפשוטה שוכו' לא בונים או משפרים את הרכבים בעצמם ומי שמבצע עבורם את העבודה הם חברות אזרחיות שנדרשות לעמוד בכל הקריטריונים של רישוי אזרחי, כמו אחרון האזרחים. אתה יכול לפנות אליהם ולבקש שיבצעו עבורך עבודה שמתאימה למאפיינים שאתה רוצה.

בועז:
אני לא מכיר בדיקה שלא ניתנת לביצוע בארץ (בתחום הצמיגים וההגבהות, שלא יקפוץ הכחמולוג התורן ויציין שלא ניתן לבצע בחינת זיהום אוויר למנועים בתקן יורו 6 בארץ), בנוסף אני לא מכיר ציוד שלא נמצא בארץ, תוכל לפרט?

נדב:
חשדנות זו תכונה בריאה, למרות שלא ברורה לי הבעיה הלוגית שלך מכיוון שכל מי שכותב צריך להתחיל מהודעה מס' 1 ולאט לאט לעלות אני חושב שנוסף שזה לא ממש משנה איפה ההייתי מתחיל לכתוב משנים של קריאה באתר זה התגובה הסטנדרטית אז אני לא מתרגש.
בגלל ששאלת, אני עוקב באתר אחרי מספר נושאים וקורא את התכתובות שמעניינות אותי, עד היום נמנעתי מלהגיב בעיקר בגלל שתשובה קצרה לרוב (יש יוצאים מהכלל בנושאים מסוימים ותשובות מסוימות) לא מכבדת את השואל והכותב ותשובות מפורטות גוזלות ממני זמן רב שעד היום לא היה מוצדק בעייני.
לגבי השאלות שלך, אתה מתלונן על סכומי עתק. אפשר בבקשה לדעת מהם אותם סכומי עתק ועבור איזה שינוי הוא נלקח?
לגבי הבוחן המוסמך, מה זה בוחן מוסמך? מי מסמיך אותו ועל מה מסמיכים אותו? האם אתה מעוניין להקים גוף פיקוח נוסף? להבנתי מעבדות הרכב הם הבודק המוסמך, במידה והשם מעבדה מפריעה לך תקרא להם בוחנים מוסמכים ותיפתר הבעיה. כאשר אני מתרגם את האמירה שלך "לא צריך התפלצפויות של מעבדות" לישראלית מדוברת אני מקבל: "סמוך עלי אחי , יהיה בסדר" ואז מקבלים תופעות כמו הג'יפים שנוסעים עם המשולש ברזל בצורת טורפדו על הפגוש הקדמי . שבמקרה של תאונה עם רכב מיני לא רק שנקבל 3 טון נכנסים בטון אלא יהיה גם אלמנט של וידוא הריגה ליושבי המיני או אולי בתור מגן חזירים מתקדם לסילוק רוכבי אופניים טורדניים.
לדוגמא ברנגלר שמיובא לארץ (סמל"ת) מדובר ברכב שמיועד לשוק האירופאי וקיימת לגביו תקינה אירופאית, לא בטוח שכל מידות הצמיגים שמאושרות בארה"ב מאושרות גם בתקינה האירופאית ולכן אין אפשרות לרשום את כל טווח המידות בהוראת הרישום.

לסיכום המניפסט , מכובדים רבים כתבו שלא ניתן לבצע שינוי מידה לצמיגים וחוץ מבועז שנתן תשובה עיניינית אבל מעורפלת לא ראיתי שמישהו הביא תשובה ממעבדת רכב שהתהליך לא ניתן לביצוע.
לכן אני אומר שהתהליך ניתן לביצוע במגבלות הסביר (מה זה סביר? שאלה קשה. אבל רנגלר עם צמיגים 46 והגבהה 8 אינץ שעולים לקבינה עם סולם זה לא סביר).
להערכתי המכשול העקרי הוא ברמה הכספית וגם נושא זה פתיר כמו שכתבתי בהודעה הקודמת.
עיקר הסיבה לכתיבת התגובה היא שינוי גישת האי אפשר לגישת האפשר, במקום לשבת בחושך בפינה ולהגיד אכלו לי שתו לי. אפשר להסתכל על זה מהצד השני שזה אפשרי וצריך להתגבר על סוגיית המחיר שבעייני היא נעלם שחוץ מרעשי רקע לא הבנתי על איזה מחיר מדובר שזה כ"כ יקר. יש כאלה שהיום זה יהיה יקר להם ובעוד שנתיים זה יראה סביר ויש כאלה שתמיד זה יהיה יקר עבורם בדיוק כמו שלא כולם יכולים להרשות לעצמם לרכוש רוביקון 2019.

נדב ש.
12-07-19, 04:34
ממש לא, אני לא מתכוון ל"סמוך עליי אחי", מכיר את אלה די מקרוב על בשרי עוד מהימים שהייתי צעיר תאמין לי, זה לא נגמר בטוב אף פעם.

מאמין שבשביל שינויים צריך בדיקות, כי מה לעשות הרוב מעגלים פינות, יש דרך לבצע שינויים, והדרך היא בקו ישר.
בשביל אזרח פשוט ללכת "למעבדת רכב" זה תיסבוכת איך שלא תהפוך את זה, אז כן במקום להיתנהל מול גוף מסורבל אפשר להיתנהל מול אדם אחד שזה כל תפקידו בחיים... ולא אני מציע להקים עוד "גוף", אותו אדם יכול להיות שייך לאותה מעבדה, פשוט צריך להיתנהל מולו בלבד, להבנתי מה שקורה היום זה טרטור בין עמדה אחת לשניה.

אותה מעבדת רכב היא גוף מסורבל שלעניות דעתי ממה שאני מכיר לגבי אופן של הליך תקינה פרטנית של הגבהות ושינוי מידת צמיגים עולה הרבה מאוד כסף, ולפי מה שנאמר לי מדובר באלפים.
ולא, אני לא יושב בחושך ובוכה שתו לי אכלו לי, אני נהנה ומטייל, לשימחתי אני לא צריך את "השרות" הנ"ל ומספיק לי מה שיש לי, גם עם צמיג 31" אפשר לטייל בכל מקום.

ד ו ר ו ן
12-07-19, 06:34
כבר שנים רבות שמשטרה, צה"ל וכל שאר גופי המדינה מבצעים רישוי אזרחי במכוני הרישוי כמו כל אזרח מן השורה.
כל הרכבים(אולי למעט רכב צה"ל צהוב, אם הם קיימים עוד) עוברים את אותו הליך והם כפופים לאותם תקנות, כמו גם הליך שינוי מבנה, לרבות הח' מנוע וצמיגים.
זה נכון אולי עבור רכב מנהלתי/לבן עם לוחית צהובה.

רכב ״חום״/ייעודי שעובר דיגום ושינויים או מדגמים שכלל לא יובאו לארץ ע״י היבואן, אם בכלל יש יבואן..
אלו לא עוברים דרך מכון אזרחי.
מה בדיוק יבדקו במכון רישוי?

יפסלו אותו על משגר טילים בולט מגובה הרכב?
משקל מבצעי שחורג לפעמים ב-100% מהגדרות היצרן?
צמיגים ממוגני ירי שכלל לא תקין לרכב רגיל?
זה רק בקצה המזלג.

בקיצור,
לא רלוונטי להתייחס לרכבים האלו כנק׳ ייחוס לשינויים אפשרייים לאזרח.

Slowly..

KOOKE
12-07-19, 08:54
D.S.

כדי להבהיר, אני בעלים של רנגלר ומכיר היטב את קהילת הרנגלרים.

למיטב ידיעתי וגם זאת בספק כי לא הראה לי או הוכיח לי מהו ההליך שנעשה- יש רק בעל עסק לממכר צמיגים שהוא גם בעלים של רנגלר הנוסע עליו עם צמיגים במידה 42 שעברו אישור/ תקינה פרטנית ורשומים כנראה כחוק ולמיטב ידיעתי גם זאת לאחר מאבק משפטי.

יש שני בעלי עסק ליבוא חלפים לרנגלר+ מוסך ידוע לשיפורי רנגלר שהחלו בתהליך של אישור קיט הגבהה 3.5 אינצ' לרנגלר הכולל גם צמיגים במידה 35" - רכב עם קיט כזה נבדק על ידי מעבדת אריאל במסלול בערד, אפילו מהנדס גרמני בדק/ אישר ההגבהה - כי אנו בארץ חיים על פי התקינה האירופית למרות שזה רכב מארה"ב. זה אכן תהליך יקר של עשרות אלפי ש"ח. התהליך הזה נמשך למעלה משנה ועדיין לא אושר על ידי משרד התחבורע וזה תקוע שם.

חוץ ממה שכתבתי למעלה אני אישית לא מכיר ולא שמעתי אפילו על בן אדם אחד או אפילו גוף אזרחי אחד שהצליח לשנות מידת הצמיגים ברכב כחוק

יש לך מידע קונקרטי כיצד נעשה הליך תקינה פרטני? מה העלות? התוצאה מובטחת בסיום ההליך? אם כן אנא שתך כאן
אולי אחד החברים באתר ימצא מידע זה מועיל ואולי שווה לו / כדאי לו / יש לו הממון להשקיע XXXXX ש"ח בתהליך כזה ?

אחרת גם האמירה שלך שניתן לשנות מידת צמיגים כחוק רק שזה יקר לא פחות מעורפלת והיא לצערי ללא כיסוי.

אני אישית דיברתי עם אותו בעל עסק לממכר צמיגים ותשובתו החד משמעית והקצרה הייתה - לא ניתן לשנות מידת צמיגים כחוק בארץ.

לגבי הרנגלרים - אכן הרנגלרים שמגיעים באמצעות היבואן סמל"ת מגיעים במפרט אירופאי ששונה מהמפרט האמריקאי כולל שוני במידת הצמיגים - למשל הרנגלר JL רוביקון במיפרט האמריקאי מגיע כסטנדרט עם צמיגי 33" ואילו הרוביקון המיובא לארץ מגיע עם צמיגי 32". יש לא מעט רנגלרים כולל חדשים שהגיעו ביבוא אישי או יבוא מקביל והם מגיעים במפרט אמריקאי כולל מידות הצמיגים המאושרות שם.

דרך אגב הכינוי באתר בעברית הוא קוק עם שורוק. השם המלא שלי מופיע בחתימה.

איל מ
12-07-19, 10:16
אני יודע שלא מקובל לכתוב בלי ידיעה בג'יפולוג,
אבל כשהתחיל כל העיסוק בג'יפוקליפסה, היה דיבור על שני מסלולים:
מסלול אישור לשינויים מינוריים (הגבהה עד 2 אינטש וכו....) שבהם מאשרים קיט לסוג רכב.
ומסלול אישור פרטני. לרכב ספציפי.

אאל"ט בלפחות אחד מהמקרים גם דובר על אפשרות להגדלת הגלגל במידה אחת או שתיים.

ומכיוון שאינני מהמבינים בתחום,
אני פונה בבקשה למי שכתב את זה אז שיתן התייחסות.

tallevi
12-07-19, 11:25
ברור שלא תבין את חוסר הרלוונטיות...שיהיה לך רכב בשווי של 20 אש"ח ותרצה להגדיל מידת צמיגים, והאפשרות היחידה היא באישור פרטני...אולי תבין...

אבל אל תיתן לפרסומת המציאות שלי להפריע לך בסרט..

טל.

D.S
12-07-19, 17:21
נדב:
ראשית לעבוד מול המעבדות (יפורט בהמשך) זה החלק הפשוט בתהליך ולא כולל עמידה בתור ולכל היותר פגישה אצל המעבדות.לדעתי לאף מעבדה אין "עמדה" או "עמדות" ולכן לא ברור לי התיאור.
בכל מעבדה יש מישהו שאחראי על התחום ומטפל בנושא וההתנהלות מתבצעת מולו.
כתבת "אותה מעבדת רכב" לא ציינת במי מדובר אבל בכל אופן מעבדות הרכב מתחלקות לשני סוגים מכון התקנים שהוא דינוזאור מנדטורי וכל שאר המעבדות שהם גופים פרטיים. לגבי המחיר אתה כנראה צודק ואני יפרט בהמשך.
אם טירטרו אותך במעבדה מסוימת פשוט תקום ותלך למעבדה אחרת שעונה על הציפיות שלך לאף מעבדה אין מונופל על התחום.
אני שותף לגישתך לגבי רכב מקורי וללא שינויים אבל מהות הדיון היא איך ניתן לשנות ולא העדפות הפרטיות שלי.

דורון:
נכתב כבר פעמיים שנושא הרישוי בצבא לא רלוונטי ופעמיים בחרת להעלות את הנושא. אני מציע שלטובת הדיון נניח שפרץ השלום סגרו את צה"ל ומכרו את כל הג'יפים שלו.

טל:
אתה סתם מגיב בהתלהמות, לצערי ולשמחתי הרכב שלי שווה 20 וקצת אש"ח ואני מבין מצוין את המשמעות של הגדלת צמיגים, בהמשך אני יתייחס לסוגיית המחיר אולי זה יעשה לך סדר. בכל מקרה לא טענתי אפילו פעם אחת שמדובר בעלות של לחם פרוס. האם כמה אלפי שקלים למעכר תמורת שינוי פיקטיבי של מידת הצמיגים הוא כן רלוונטי?
אני מציע שתשען בנחת לאחור ותהנה מהסרט שמציג את המשמעות של שינוי הצמיגים ברכב גם עם הסרט לא תואם את השקפת עולמך או יכולתך הכספיות ברגע זה.

שלמה (ברשותך אני ימנע מהכינוי ):
ציינת בעצמך שאתה מכיר קבוצה שמבצעת את התהליך מול אחת המעבדות, לא ברור למה התהליך לוקח שנה ומה פירוש המנוח תקוע אבל אתה יכול להבין לבד שהתהליך קורה גם עם בקצבים שלא תמיד תואמים את הרצונות שלנו.
בעל עסק לממכר צמיגים מקצועי ורציני ככול שיהיה אינו הכתובת או היכולת לקבוע האם ניתן או לא ניתן לבצע תהליכי רישוי.
לבקשתך אני יציג את תקציר הפעולות שנדרש לבצע על מנת לעבור את התהליך, התהליך המתואר הוא עבור אב טיפוס של הרכב עם השינויים המבוקשים. הערכות המחיר יתייחסו לאב טיפוס, רכבים שיבנו בהמשך על בסיס האב טיפוס משלמים מחיר של בדיקת תאימות ולכן המחיר עבורם הוא כמעט זניח בחלוקה של התהליך על פני מספר רכבים.

שינוי מידת הצמיגים כולל התקשרות מול מעבדה וביצוע מספר מבחנים שהעקריים שבהם הם מבחן יציבות ומבחן בלימה על גבי הרכב עם הצמיגים החדשים, שינוי מידת הצמיגים ביחד עם הגבהה יכול לכלול בנוסף למה שנכתב מקודם גם מבחן כוחות היגוי ואנליזת ו/או מבחן חוזק מבנה של ערכת ההגבהה. בשני המקריים צריך להוסיף גם אישור כיוון פרונט ואישור כיוון פנסים. ההתקנה של ערכת ההגבהה צריכה להתבצע על מתקין מורשה לביצוע הפעולות ולכן תכלול גם התקשרות מול מתקין מורשה.

לגבי התוצאה המובטחת זה מונח בעייתי בדיוק כמו שאתה בתור עו"ד לא מתחייב ללקוח על תוצאות המשפט (אני רוצה להאמין שזה המצב), מדובר על תהליך שבו בודקים את השינויים שבוצעו על מנת לבדוק האם הם עומדים בתקנים ולא מחליטים מראש שהם עומדים בתקן.
יכול להיות שאחד מרכיבי השינוי לא עומד בתקן ונדרש להחליף אותו באחר, בכל מקרה שמדובר על דברים בגבולות ההיגיון לרוב הרכיבים עומדים בדרישות התקן.
אין לי כוונה לא למכור ,לא לשווק, לא להמליץ ולא להתחייב על המחירים שירשמו בהמשך אבל אלה סדרי הגודל של התהליך כמו שאני מכיר.
בנוסף כל הדיון הוא תאורטי לחלוטין ומדבר על כל הרכבים וכל ההגבהות האפשריות שזה קצת כמו השאלה כמה עולה בירה בת"א (איזה בירה? באיזה פאב? ומה גודל הכוס?).
שינוי מידות צמיגים 40-50 אש"ח
שינוי מידות צמיגים והגבהה 50-150 אש"ח

עבור רכב בודד אכן מדובר במחירים גבוהים אבל קיימות לדעתי שתי אפשרויות שיהפכו את הנושא לזמין יותר:

א. סדנא או בעל רכב יחליטו שזה מספיק חשוב להם או בעל התכנות כלכלית עבורם, יבצעו את השינוי על גבי רכב ובהמשך ימכרו את האפשרות להשתמש באב טיפוס שלהם (האישור על השינוי שייך למי שביצע את השינוי) לרכבים מאותו סוג.

ב.מספר חברים/מכרים/אנשים בעלי אינטרס משותף ואותו רכב יפנו ביחד לאחת המעבדות ויחלקו בהוצאה.

האם 10 אש"ח (בהמשך לזה שכל הנתונים בדיון הנ"ל הם תיאורטיים לחלוטין) עבור אישור למידת צמיגים גדולה והגבהה זה יקר? שכל אחד יחליט לבד. אני מוותר ולאו דווקא בגלל המחיר,לאחרים מותר להחליט אחרת.

asafk
12-07-19, 17:46
הכל נכון..... חוץ מהעובדה שגם מי שניגש לתהליך הזה עד כה, עבר את כל הבדיקות בהצלחה, שילם למעבדה והציג את כל האישורים - לא הצליח בשורה התחתונה לקבל את האישור ממשרד התחבורה.
אני לא נכנס לשאלות של למה ומדוע. מציין עובדה.
ואם מישהו מכיר תהליך תקינה פרטני שהסתיים וניתן בסופו אישור (חוץ מאותו רנגלר אדום שכולנו מכירים) שיספר לנו.

אסף.

tallevi
12-07-19, 17:58
הוא שאמרתי - לא רלוונטי/מעשי/מציאותי...

הוא שאמרתי 2 - לא חידשת לנו שום דבר...

אז אני מתנצל אם זה נשמע מתלהם, אבל אני פשוט חייב...אולי זה באמת לא הסרט... אלא אולי זה פשוט העניין של הגישה לחיים או הצבע של המשקפיים...או אפעס, צבע הגלולות...

עם זאת ניכר שאתה סוג של ידען בתחום, (אולי אפילו פליט של המערכת?) ומגיע לך תודה על השיתוף והידע...

בידידות,

טל.

assafy
12-07-19, 18:19
אני חושב שיש לברך כל משתתף חדש שבאמת משתף ידע אמיתי.
מבחינתי ds מצטרף למשבר נפשי בתור מישהו שבאמת יש לו ידע אמיתי בסוגיות האלו.
האם הידע הזה קיים בגלל שהם באים מתוך המערכת, עובדים ביומיום מול המערכת או סתם מתוך שזה תחביבם זה לא משנה ומותר להם לשמור על עמימות אלא אם ירצו לשתף.
עדיין מצטרף לשאלה מתוך ענין אינטלקטואלי - האם אתה יודע בוודאות על מיקרים שהסתיימו בהצלחה עם אישורים? השאלה היא לגבי שינוי מידת צמיגים ולא ערכות הגבהה עד 50 מ"מ שאנו יודעים כבר שיש סטים רבים שמאושרים.
ואם כן, מה היה משך הזמן לתהליך?

ד ו ר ו ן
12-07-19, 19:32
דורון:
נכתב כבר פעמיים שנושא הרישוי בצבא לא רלוונטי ופעמיים בחרת להעלות את הנושא. אני מציע שלטובת הדיון נניח שפרץ השלום סגרו את צה"ל ומכרו את כל הג'יפים שלו.
.
שים לב לתגובות בנושא של משתתפים.
זו התייחסות לאנשים נוספים שהגיבו.

Slowly..

MashberNafshi
12-07-19, 22:20
זה נכון אולי עבור רכב מנהלתי/לבן עם לוחית צהובה.

רכב ״חום״/ייעודי שעובר דיגום ושינויים או מדגמים שכלל לא יובאו לארץ ע״י היבואן, אם בכלל יש יבואן..
אלו לא עוברים דרך מכון אזרחי.
מה בדיוק יבדקו במכון רישוי?

יפסלו אותו על משגר טילים בולט מגובה הרכב?
משקל מבצעי שחורג לפעמים ב-100% מהגדרות היצרן?
צמיגים ממוגני ירי שכלל לא תקין לרכב רגיל?
זה רק בקצה המזלג.

בקיצור,
לא רלוונטי להתייחס לרכבים האלו כנק׳ ייחוס לשינויים אפשרייים לאזרח.
Slowly..
לא היתה בתגובתי כל התייחסות לרכבים אשר ממילא אינם אמורים לנוע בכבישי ישראל.
גם רכבים חומים, אשר מורשים לנוע בכבישים, עושים את הליך הרישוי במכון מורשה ולא ברישוי צה"ל.
רכב בטחון של השב"כ גם הוא עושה רישוי אזרחי, ובדיוק כמו שיש דרישה מרכב אזרחי לשינוי מבנה בדבר רישום חלונות ממוגני ירי, כך גם רכבים אלו.

ד ו ר ו ן
12-07-19, 22:49
לא היתה בתגובתי כל התייחסות לרכבים אשר ממילא אינם אמורים לנוע בכבישי ישראל.
גם רכבים חומים, אשר מורשים לנוע בכבישים, עושים את הליך הרישוי במכון מורשה ולא ברישוי צה"ל.
רכב בטחון של השב"כ גם הוא עושה רישוי אזרחי, ובדיוק כמו שיש דרישה מרכב אזרחי לשינוי מבנה בדבר רישום חלונות ממוגני ירי, כך גם רכבים אלו.
תפריד בין זה שיש להם רישוי ובין מי מגדיר מה הרישוי כולל.
לכולם יש רישוי.
מי שמגדיר/מתיר את השינויים בכלי הרכב הוא לא משרד הרישוי האזרחי.
בכבישי ישראל נעים רכבים צבאיים, משטרה ואחרים שאינם עונים לתקינה האזרחית הישראלית, זו עובדה.
כלומר, הם מגדירים לבד מה כולל הרישוי של הרכב, והמשמעות היא רכב שיש לו רישוי חוקי עם שינויים שאזרח לא יוכל לבצע.

ולדיון הנוכחי זה לא מהווה תקדים שאזרח יכול להתלות בו, כי הצבא וגם המשטרה הם רשות רישוי עצמאית.

Slowly..

asafk
13-07-19, 13:13
אתם יושבים על נקודה.

אסף.

boaz avrahami
13-07-19, 14:09
אני פותח בזה שלא ברור לי אחרי שכתבי בפירוש שסמכות הרישוי של הצבא לא רלוונטית לעניין איך תגובות רבות כ"כ חזרו על הנושא, לגופם של אנשים:

דרור:
הכוונה לא הייתה שתפנה ליצרן הרכב, ברור שלא תקבל מענה.הכוונה הייתה לפנות למעבדה שזה תפקידה ולבצע את ההליך הנדרש על מנת לשנות את מידת הצמיגים.

טל:
לצערי אני חולק על מידת הרלוונטיות שאתה מוצא למה שכתבתי. במידה וגם אתה נמצא באותו קו מחשבה כמו דרור אז תשובתי אליך זהה.
בנוגע לנהול מעשי/ריאלי והעלויות זה אני מניח שזה תלוי מה רוצים לשנות ואיך נגשים לזה. כמו שאני יכתוב מספר פעמים בהמשך עלויות זה עניין סובייקטיבי , לגופו של עניין מעבר לאמירה יקר לא הבנתי מה יקר וכמה.

קוקה:
האמירות הציניות נאמרו לשני אנשים שונים בשני מקרים שונים כאשר הראשון פנה למעכר וביצע פעולה בניגוד לחוק/תקנות (ביודעין או לא), הוא כנראה גם לא אדם רע. כנראה בחור מצוין שרק רוצה לטייל כמו כולם אבל בחר בדרך של עיגול פינות.
בנוגע לשינוי המידות , אני מכיר קבוצת אנשים שנמצאים בתהליך או לקראת סיומו של שינוי מידות צמיגים ועוד מספר פרמטרים. לפחות אחד מהם גולש באתר ובמידה והוא קורא את הנושא הזה ויהיה מעוניין לשתף בתהליך זה יכול להיות מועיל, בנוסף אני מכיר בחור נוסף ששינה את מידת הצמיגים למידה גדולה משמעותית (40 או 42 אני לא זוכר), אכן התהליך היה לא זול.אבל יש לציין שהוא ביצע את התהליך לבד.
לגבי נושא הצבא אני מחזיר אותך לאמירה שבה פתחתי, יש הבדל גדול בין צבא לבין וכו' מהסיבה הפשוטה שוכו' לא בונים או משפרים את הרכבים בעצמם ומי שמבצע עבורם את העבודה הם חברות אזרחיות שנדרשות לעמוד בכל הקריטריונים של רישוי אזרחי, כמו אחרון האזרחים. אתה יכול לפנות אליהם ולבקש שיבצעו עבורך עבודה שמתאימה למאפיינים שאתה רוצה.

בועז:
אני לא מכיר בדיקה שלא ניתנת לביצוע בארץ (בתחום הצמיגים וההגבהות, שלא יקפוץ הכחמולוג התורן ויציין שלא ניתן לבצע בחינת זיהום אוויר למנועים בתקן יורו 6 בארץ), בנוסף אני לא מכיר ציוד שלא נמצא בארץ, תוכל לפרט?

נדב:
חשדנות זו תכונה בריאה, למרות שלא ברורה לי הבעיה הלוגית שלך מכיוון שכל מי שכותב צריך להתחיל מהודעה מס' 1 ולאט לאט לעלות אני חושב שנוסף שזה לא ממש משנה איפה ההייתי מתחיל לכתוב משנים של קריאה באתר זה התגובה הסטנדרטית אז אני לא מתרגש.
בגלל ששאלת, אני עוקב באתר אחרי מספר נושאים וקורא את התכתובות שמעניינות אותי, עד היום נמנעתי מלהגיב בעיקר בגלל שתשובה קצרה לרוב (יש יוצאים מהכלל בנושאים מסוימים ותשובות מסוימות) לא מכבדת את השואל והכותב ותשובות מפורטות גוזלות ממני זמן רב שעד היום לא היה מוצדק בעייני.
לגבי השאלות שלך, אתה מתלונן על סכומי עתק. אפשר בבקשה לדעת מהם אותם סכומי עתק ועבור איזה שינוי הוא נלקח?
לגבי הבוחן המוסמך, מה זה בוחן מוסמך? מי מסמיך אותו ועל מה מסמיכים אותו? האם אתה מעוניין להקים גוף פיקוח נוסף? להבנתי מעבדות הרכב הם הבודק המוסמך, במידה והשם מעבדה מפריעה לך תקרא להם בוחנים מוסמכים ותיפתר הבעיה. כאשר אני מתרגם את האמירה שלך "לא צריך התפלצפויות של מעבדות" לישראלית מדוברת אני מקבל: "סמוך עלי אחי , יהיה בסדר" ואז מקבלים תופעות כמו הג'יפים שנוסעים עם המשולש ברזל בצורת טורפדו על הפגוש הקדמי . שבמקרה של תאונה עם רכב מיני לא רק שנקבל 3 טון נכנסים בטון אלא יהיה גם אלמנט של וידוא הריגה ליושבי המיני או אולי בתור מגן חזירים מתקדם לסילוק רוכבי אופניים טורדניים.
לדוגמא ברנגלר שמיובא לארץ (סמל"ת) מדובר ברכב שמיועד לשוק האירופאי וקיימת לגביו תקינה אירופאית, לא בטוח שכל מידות הצמיגים שמאושרות בארה"ב מאושרות גם בתקינה האירופאית ולכן אין אפשרות לרשום את כל טווח המידות בהוראת הרישום.

לסיכום המניפסט , מכובדים רבים כתבו שלא ניתן לבצע שינוי מידה לצמיגים וחוץ מבועז שנתן תשובה עיניינית אבל מעורפלת לא ראיתי שמישהו הביא תשובה ממעבדת רכב שהתהליך לא ניתן לביצוע.
לכן אני אומר שהתהליך ניתן לביצוע במגבלות הסביר (מה זה סביר? שאלה קשה. אבל רנגלר עם צמיגים 46 והגבהה 8 אינץ שעולים לקבינה עם סולם זה לא סביר).
להערכתי המכשול העקרי הוא ברמה הכספית וגם נושא זה פתיר כמו שכתבתי בהודעה הקודמת.
עיקר הסיבה לכתיבת התגובה היא שינוי גישת האי אפשר לגישת האפשר, במקום לשבת בחושך בפינה ולהגיד אכלו לי שתו לי. אפשר להסתכל על זה מהצד השני שזה אפשרי וצריך להתגבר על סוגיית המחיר שבעייני היא נעלם שחוץ מרעשי רקע לא הבנתי על איזה מחיר מדובר שזה כ"כ יקר. יש כאלה שהיום זה יהיה יקר להם ובעוד שנתיים זה יראה סביר ויש כאלה שתמיד זה יהיה יקר עבורם בדיוק כמו שלא כולם יכולים להרשות לעצמם לרכוש רוביקון 2019.

יש לי הרגשה שאני מכיר את הסיגנון כתיבה הזה [emoji56]

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

חנן-ג'יפולוג
13-07-19, 16:47
d.s. קבל שאפו ותודה על מה שכתבת ועל הסגנון השקול, שמצליח להישאר כך גם לאחר תגובות הפוכות באופיין.
זה סגנון שמרים את רמת האתר.

boaz avrahami
13-07-19, 17:46
הכל נכון..... חוץ מהעובדה שגם מי שניגש לתהליך הזה עד כה, עבר את כל הבדיקות בהצלחה, שילם למעבדה והציג את כל האישורים - לא הצליח בשורה התחתונה לקבל את האישור ממשרד התחבורה.
אני לא נכנס לשאלות של למה ומדוע. מציין עובדה.
ואם מישהו מכיר תהליך תקינה פרטני שהסתיים וניתן בסופו אישור (חוץ מאותו רנגלר אדום שכולנו מכירים) שיספר לנו.

אסף.

לפני קצת פחות משנה שוחחתי לבקשת חבר עם אלכס ממעבדת אריאל.
הם היו אחרי שתי הבדיקות שכללו נציג גרמני בארץ.

אחד המחסומים היה שאין מכשיר לבדיקה אחת של זיהום אוויר במאמץ עם הצמיגים החדשים.
הם קיוו לקבל פטור לכך.
מאז עברו חודשים רבים ואין לדעתי אישורים שיצאו מהנוהל הזה.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

D.S
15-07-19, 01:38
אסף:

מה שכתבת הוא מוזר (לא בהכרח לא נכון), במידה והם עברו את הבדיקות בהצלחה מדוע הם לא קבלו אישור? ברמות של הנושאים הללו לא מדובר על פקידה שהחליטה שהיא מקבלת רק חותמת אליפסה ולא חותמת מעויין (סיפור אמיתי).
יכול להיות שבאחת הבחינות הם חורגים מהתקן?
אני מכיר שלושה כלים שעברו שינוי מידת צמיגים בזמן האחרון, 2 ללא הגבהות ואחד כולל הגבהה. מטעמים של טעם ה2 הראשונים אינם מעוניינים לפרסם את הרכבים,לגבי השלישי אני יברר עם הבעלים לגבי הרצון שלו בחשיפה.

אספי:

התשובה הקצרה היא כן, במספר סוגי כלי רכב ומספר מידות צמיגים.
למרות שהתשובה היא כן מוחלט, נדרש לבדוק כל מקרה לגופו.

בועז:

במידה והמקרה שתיאר אסף קשור למקרה שאתה מתאר זה נשמע מאוד מוזר.
לא מתחילים סדרת מבחנים מהסוג המדובר לפני שמגדירים את סל הבדיקות ובודקים התכנות לביצוע, בכל מקרה גם אם נוצר מצב ושכחו (מה לעשות, קורה) בפדקס אני מביא ארגז מכל מקום באירופה ב24 שעות (בתשלום סביר שבוע) ולכן להגיד שהמבחן לא הושלם כי חסר מכשיר מדידה נשמע מוזר מאוד.

דבר נוסף שמי שמעוניין לעשות שינוי מידת צמיגים ממולץ לו לבצע זה לבדוק את מידת הצמיגים שהיצרן אישר לרכב הספציפי, לפעמיים לרכב יכולות להיות שתי מידות צמיגים (לדוגמא) למרות שבפועל היצרן התיר יותר מידות והיבואן מתוך עצלות/בורות/חסכון לא רשם את כל המידות. במצב כזה יכול להיות וקיימת המידה הרלוונטית עבורכם ונושא השינוי יהיה פשוט יותר.

boaz avrahami
15-07-19, 02:25
אני יכול להיות ערב רק שציטטתי את אלכס ממעבדת אריאל כראוי.

העובדות ככול שידוע לי הן שעד היום, שני גורמים שניסו לבצע רישום ערכות הגבהה לרוביקון עבור 4.5״ הכוללות מידות צמיגים גדולות במיוחד, עמדו בכל הדרישות למעט 2 שהייתה ציפיה שמשרד התחבורה יוותר להם.

1. שדה ראיה אחורי בעקבות הגדלת הגלגל החלופי.

2. חוסר בבדיקות זיהום אוויר דינמיות.

אתה מוזמן לפנות למעבדת אריאל לברר מה התחדש מאז.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

KOOKE
15-07-19, 10:07
D.S.

אתה כותב שאתה מכיר אישית לפחות שלושה רכבים שעברו תהליך תקינה פרטני שבסופו שונתה מידת הצמיג באופן חוקי וכשר למהדרין.

אני ועד כמה כאן באתר לא מכירים שום מקרה למעט אחד.

אז אנא כשירות לציבור הגולשים כאן מבלי לחשוף לחלוטין את פרטי הרכבים אלא רק באופן כללי - פרט סוג הרכב, מידת הצמיג שאושרה ועלות התהליך.

תן גם הנחיות מעשיות לתהליך - קודם ניגשים למעבדה עוברים שם את הבדיקות הנדרשות ואז מגישים את הבקשה לשינוי מבנה למשרד הרישוי?

חוץ מזה, חוץ מהקטע של שמירה על הפרטיות, שעדיין אפשר לשמר בכך שלא יפורסמו פרטים מזהים אישיים, לא ברור לי מהם אותם טעמים של אותם בעלי רכבים למנוע מהציבור מידע כה חשוב ועקרוני אם אכן כל התהליך היה כשר למהדרין?

בועז
בעניין הגורמים המכשילים, הדרישה לשדה ראייה אחורי נראית לי מוזרה בלשון המעטה הרי ניתן לחסום לחלוטין את החלונות האחוריים ברכב ובטח כשמדובר ברכבים מסחריים (טנדרונים וואנים וכו') אז מה פתאום שדה ראייה אחורי הפך לדרישת תקן לצורך אישור שינוי מידת צמיג?
למעלה מכך - למיטב ידיעתי לצורכי רישוי צמיג רזרבי אינו נכלל בפריטים ההכרחיים לרכב ולרישוי רכב - אז בכלל אפשר להסיר הצמיג הרזרבי

דרך אגב, יש לא מעט רנגלרים עם מידת צמיגים גדולה מאד שנוסעים ברגיל בכלל בלי צמיג רזרבי משיקולי משקל על החלק האחורי של הרכב.

איל מ
15-07-19, 11:49
שלמה, ברור לך שכשעושים תקינה פרטנית בודקים בציציות הרבה יותר מאשר בטסט, או בעמדות ניידות או אפילו עמדה מס' 1.
בסוף, כשהם חותמים על האישורים הם צריכים להיות יותר צדיקים מהאפיפיור.

KOOKE
15-07-19, 14:34
אייל

אז זהו שלא כל כך ברור לי מהי אותה תקינה פרטנית, מהי כוללת ועד כמה בודקים בציציות.

בכל מקרה, אני בהחלט בעד בדיקה מעמיקה של מערכת המתלים וחשוב מכך מערכת הבלימה והתאמתן למידת הצמיגים הגדולה יותר.

רכב שעבר שינוי מידת צמיגים למידה גבוהה בהרבה ממה שתוכנן במקור חייב מערכת מתלים ובלימה בהתאם שאם לא כן זו סכנת נפשות לנוסעי הרכב ולכל יתר משתמשי הכביש שנוסעים ליד רכב שכזה.

לדעתי הבלתי מיומנת בעליל שינוי מידה מינורי של עד 1 או 2 אינצ' קוטר גדול יותר מהמקור לא משמעותי אבל מעבר לכך זה בהחלט מחייב חיזוק מערכת הבלימה והתאמת מתלים כדי לאפשר תנועה חופשית של הצמיגים הן מבחינת מהלך והן מבחינת הפניית הצמיגים הקדמיים.

למשל ברנגלר עד צמיג 35 זה מאד גבולי בלי חיזוק מערכת הבלימה ובוודאי שזה מצריך הגבהה. מעבר לכך זה ממש הכרחי.

חנן-ג'יפולוג
15-07-19, 14:46
חובת הימצאות גלגל חלופי ברכב:

https://www.fridmanwork.com/X4241.html

boaz avrahami
15-07-19, 20:01
D.S.

אתה כותב שאתה מכיר אישית לפחות שלושה רכבים שעברו תהליך תקינה פרטני שבסופו שונתה מידת הצמיג באופן חוקי וכשר למהדרין.

אני ועד כמה כאן באתר לא מכירים שום מקרה למעט אחד.

אז אנא כשירות לציבור הגולשים כאן מבלי לחשוף לחלוטין את פרטי הרכבים אלא רק באופן כללי - פרט סוג הרכב, מידת הצמיג שאושרה ועלות התהליך.

תן גם הנחיות מעשיות לתהליך - קודם ניגשים למעבדה עוברים שם את הבדיקות הנדרשות ואז מגישים את הבקשה לשינוי מבנה למשרד הרישוי?

חוץ מזה, חוץ מהקטע של שמירה על הפרטיות, שעדיין אפשר לשמר בכך שלא יפורסמו פרטים מזהים אישיים, לא ברור לי מהם אותם טעמים של אותם בעלי רכבים למנוע מהציבור מידע כה חשוב ועקרוני אם אכן כל התהליך היה כשר למהדרין?

בועז
בעניין הגורמים המכשילים, הדרישה לשדה ראייה אחורי נראית לי מוזרה בלשון המעטה הרי ניתן לחסום לחלוטין את החלונות האחוריים ברכב ובטח כשמדובר ברכבים מסחריים (טנדרונים וואנים וכו') אז מה פתאום שדה ראייה אחורי הפך לדרישת תקן לצורך אישור שינוי מידת צמיג?
למעלה מכך - למיטב ידיעתי לצורכי רישוי צמיג רזרבי אינו נכלל בפריטים ההכרחיים לרכב ולרישוי רכב - אז בכלל אפשר להסיר הצמיג הרזרבי

דרך אגב, יש לא מעט רנגלרים עם מידת צמיגים גדולה מאד שנוסעים ברגיל בכלל בלי צמיג רזרבי משיקולי משקל על החלק האחורי של הרכב.

שלמה,
כעורך דין אתה בוודאי יודע שהחוק לא פעם דורש דרישות מאוד מוזרות אבל זה לא הופך אותן ללא רלוונטיות.

קבעתי למחר בצהריים פגישה עם אחד מהגורמים המעורבים בנושא ואני מכיר אי אלו.
אנסה לקדם את העניין כשירות לציבור כפי שעשיתי בנוהל היבוא.
חלק מהאנשים הם אותם אנשים מן הסתם...

לא מבטיח דבר

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

tallevi
15-07-19, 20:14
רק לציין שישנם רכבים שהגיעו מהיצרן ללא גלגל ספייר. חלק מהזיות תקנות זיהום האוויר (פחות משקל באוטו, פחות זיהום...הזויים כבר אמרתי...?).

כבר ב 2005 ועדת הכלכלה אישרה תקנה לאישור יבוא רכבים ללא גלגל ספייר.

https://m.ynet.co.il/Articles/3042535?&tb_cb=1

טל.

boaz avrahami
15-07-19, 20:17
טל,

התגובה שלך מיותרת אם היית טורח להציץ בלינק שחנן הדביק

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

tallevi
15-07-19, 20:32
דווקא הצצתי. ועדיין, אני לא חושב שהיא מיותרת.

טל.

boaz avrahami
15-07-19, 20:45
לא רק שהיא מיותרת היא אף מבלבלת את מי שלא טורח להתעמק בקישורים.

בקצרה, פטור מגלגל חלופי ניתן במעט מאוד מקרים ובראשם שכך הגדיר אותו היצרן ובמקומם יש קומפרסור וערכת תיקון או מערכת קשר ושרות החלפת צמיגים בפריסה ארצית.

אפשר להסיר את הרלוונטיות של הסעיף הזה מהשולחן. לא קשור כרגע לסיפור.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

shmil
15-07-19, 21:00
חובת הימצאות גלגל חלופי ברכב:

https://www.fridmanwork.com/X4241.html

לא חנן, כי אפילו לפי הקישור שלך:
365א. רכב שתוכנן בלא מקום לנשיאת גלגל חילוף (תיקון: תשס"ה)
הוראות תקנה 365 לא יחולו על רכב נוסעים פרטי ורכב פרטי דו-שימושי הנע על גלגלי גומי שתכנן יצרנו בלא מקום לנשיאת גלגל חילוף אם נתקיים בו אחד מאלה:
(1) ברכב מותקנים צמיגים שתכנן יצרנם גם לנסיעה כשהם ריקים מאוויר;
(2) ברכב מצויים בכל עת מדחס המתאים למילוי אוויר בגלגל וערכה לסתימת דליפת אוויר מהגלגל.

tallevi
15-07-19, 21:17
מאוד קשור. שמנסחים את התקינה הפרטנית ורק הנקודה הזו עולה כאבן נגף, ניתן להיתלות על ההחרגות בחוק הכללי, ועל הרציונל מאחוריהן, ואולי לפטור את הרכב הנ"ל מגלגל ספייר.

הרי אם ההגיון בתקינה הפרטית הזו שניתן להתבסס על התוצאות האמפיריות של הבדיקות שקבעו, להתעלם מהוראות היצרן, ולנסח היתרים יחודיים, (שכבר לא קשורים לתכנון המקורי של יצרן הרכב) יהיה ניתן לקבל היתר לאי נשיאת גלגל חלופי, גם על סמך זה שקיימים בחוק, ולו רק כאיזשהי גושפנקה.

לבעלי הסמכות זה מאוד עוזר שיש על מה להיתלות..

טל.

boaz avrahami
15-07-19, 21:27
מאוד קשור. שמנסחים את התקינה הפרטנית ורק הנקודה הזו עולה כאבן נגף, ניתן להיתלות על ההחרגות בחוק הכללי, ועל הרציונל מאחוריהן, ואולי לפטור את הרכב הנ"ל מגלגל ספייר.

הרי אם ההגיון בתקינה הפרטית הזו שניתן להתבסס על התוצאות האמפיריות של הבדיקות שקבעו, להתעלם מהוראות היצרן, ולנסח היתרים יחודיים, (שכבר לא קשורים לתכנון המקורי של יצרן הרכב) יהיה ניתן לקבל היתר לאי נשיאת גלגל חלופי, גם על סמך זה שקיימים בחוק, ולא רק כאיזשהי גושפנקה.

לבעלי הסמכות זה מאוד עוזר שיש על מה להיתלות..

טל.

אתה יוצא מתוך הנחה (שגויה) שהכול תלוי ועומד על הגלגל החלופי ומשם פיתחת כבר תאורית קונספירציה.

מדובר באי עמידה רק בסעיף אחד מתוך כמה שלא עמדו בהם.
משרד התחבורה של היום מורכב מאנשים חושבים וטובים אבל גם הם לא יקחו על עצמם אחריות אישית חריגה. הם אולי יעזרו לדחוף אבל לא יעמיסו על שכמם אחריות בהתנדבות.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

tallevi
15-07-19, 22:19
שני גורמים שניסו לבצע רישום ערכות הגבהה לרוביקון עבור 4.5״ הכוללות מידות צמיגים גדולות במיוחד, עמדו בכל הדרישות למעט 2 שהייתה ציפיה שמשרד התחבורה יוותר להם.

1. שדה ראיה אחורי בעקבות הגדלת הגלגל החלופי.

2. חוסר בבדיקות זיהום אוויר דינמיות.

לא הנחות שלי. כתביך.

שני מחסומים שנותרו. כך רשמת שחור על גבי מסך..

אחד מהם הוא מחסור בציוד מסויים שעל פניו נשמע פתיר בקלות יחסית, שלא לומר non issue.

נשאר השני, (ראשון בסדר הכתיבה שלך), שמקבל אם כך, משקל רב מאוד ושכמעט הכל תלוי ועומד עליו.

זה הרושם שניתן לקבל מדבריך, לכן גם אם הנחתי כך, אז השגיאה כנראה לא רק אצלי..

טל.

דרור ברלי
15-07-19, 23:50
תרשו לי, גם אם הסגנון קצת בוטה...

הכל דיבורים באוויר.

ראשית - סוגיית הסעיפים הלא פתורים. זה מה שחסר להם? מכשיר למדידת זיהום אוויר? זה הסיפור?..... הסתרת שדה הראייה על ידי גלגל רזרבי? נו באמת. יש תירוצים שנשמעים קצת פחות כיתה ב'?..... בכל מסחרית שדה הראייה אחורה הוא 0 בדיוק. יש מראות. מישהו מיכם רואה משהו כשהוא מסובב את הראש אחורה? הרי גם צמיג 31 המקורי שלי, על מינשא מקורי, חוסם כמעט את כל שדה הראייה.

שנית - סוגיית המחיר של תקינה פרטנית. זה יקר ומרחיק 99.9% מהקליינטים הפוטנציאליים.
גם DS (אחלה כינוי בחרת לך. DS הקלאסית של סיטרואן, מכונית החלומות שלי) התפתל כשדיבר על "יקר". "כמה זה יקר" וכו'.
כי "יקר" זה מושג גמיש מאוד. ממש כמו "כמה עולה חליפה ליתום?". יש מי ש-15K זה יקר לו (כמוני) ויש מי ש-150K זה בשבילו כסף לפיצוחים וסיגריות. הסטיפה שהוא מחזיק בכיס קבוע. אבל אני סבור שתהיה הסכמה כללית שאחת הדרכים היעילות של המערכת להניא אנשים מלבחור בדרך הזו היא להצמיד לה תג מחיר הזוי שרק מעטים שבמעטים יוכלו לעמוד בו.

שלישית - אשכרה יש אנשים טובים וחושבים וראויים במשרד התחבורה?... וואלה?... זה סקופ ממש. אבל מכיוון שבועז חבר שלי ובנאדם רציני ואני מאמין לו, כנראה זה נכון. אבל גם הם לא מוכנים לקחת אחריות אישית?..... ברור ומובן. גם אתם לא הייתם מוכנים.
אלא אם מישהו עם ראש פתוח ובעל חזון יעשה צעד גדול לאנושות ויבטל חוקים ותקנות מיותרים מימי האדם הקדמון ובראשם תקנה 380. בטח יצמחו לי שיערות על כף היד ועל השיניים לפני שדבר כזה יקרה.

מבחינתי, יש לכל זה תוצאה אחת בלבד - הרוב ימשיכו להסתפק בהגבהה המינורית המותרת של 50 מ"מ ובצמיגים במידה מקורית. מי שרוצה צמיג קצת יותר גדול, יצטרך להמשיך להיעזר בשירותי "עמילי הרישוי" כמימים-ימימה. העיקר שיש לנו חוק וסדר וש"אפשר לשנות". הא?........ עוד דוגמא מצויינת להתנהלות העקומה של מדינה ששונאת את אזרחיה.

boaz avrahami
16-07-19, 00:09
אני עדיין לא מתימר לומר שאני מכיר את התמונה כולה.
מחר כנראה היא תתבהר בפגישה.

אני מניח שלבד לא אצליח לפרק את המוקשים האלו.
אני כנראה אצטרך עזרה ממהנדס ( עדיף מהתחום) שיהיה מסוגל להשוות את מצבנו לתקנות הרלוונטיות בארופה וגם ליעץ ולהיות משקל הנדסי שקול לגורמי משרד התחבורה וכן עורך דין שידע להתמודד עם הפרשנויות החוקיות ולדעת לשים את האצבע על הנקודות שאפשר וצריך לשנות בתקנות הקיימות (כי רק מה שבתקנות אפשר לחלום לשנות).

אם יש כאלו מתנדבים בקהל אשמח אם ירימו את הכפפה בפרטי.

לבד לא אוכל לדעתי לעשות צעדים ממשיים.

מהנסיון שלי, שני האנשים במשרד התחבורה שמחזיקים את המפתח הם משכמם ומעלה!

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

D.S
16-07-19, 01:33
בנושא שדה הראייה,אני לא מכיר את הבעייה הספציפית של הרכב אבל לטעון שבכל טנדר, מסחרית וכו' גם אין שדה ראייה זה טיעון לא רלוונטי לחלוטין מהטעם הפשוט שהרכבים הנ"ל מקבוצה N1 והג'יפ הוא M1 . החוקים והתקנות שחלים על כל קבוצה שונים ולכן (אני לא יודע) זו יכולה להיות בעייה.

את הפעולות הנדרשות לביצוע הרישוי הפרטני הסברתי, במידה ולא היה ברור אני יכתוב שוב:

א.הככנה נפשית שלא בדובר בתהליך זול (לא בהכרח אבל כנראה).
ב.בחירת המעבדה המועדפת.
ג.חיוג למעבדה וקבלת פרטים רלוונטים.

כל מה שתיארתי בתגובות הקודמות ניסה לכסות את כל הטווח האפשרי של המקרים ולכן הסטיות גדולות מאוד, אני מציע למי שמעוניין, לחשוב על מה הוא היה רוצה לעשות (והאם יש לו חברים עם רכבים זהים שרוצים להצטרף לצורך הוזלת עלויות). לפנות לאחת המעבדות ולקבל תשובה אמיתית ועניינית ולא השערה על סמך הערכה גסה מאוד.
כמו שאני מאוד מעוניין לדעת כמה עולה הזיבר החדש (רץ בדיון נפרד) אני יודע שזה לא בתקציב שלי ולכן אני לא נכנס לדיון כמה יעלה הזיבר עם גלגלי 42 במקום 40 ומסתפק במחיר כללי של הפנטזיה.

יש פה הרבה אנשים עם הרבה כושר אירגוני, אולי במקום לפתוח את הקבוצה הבאה של "גמדים בחורשן" או "אריות במשלט" מי שרוצה ויכול יפתח את הקבוצה של "היילקס ל33" או "רנגלר ל35" וינסה לקדם את העניין.

boaz avrahami
16-07-19, 19:01
טוב,

הפגישה התקיימה.
קיבלתי את הסקירה הטכנית מהצד המבקש.
האתגרים, ויש אי אלו, אינם פשוטים בכלל ודורשים שפגט של משרד התחבורה שספק אם יסכימו בכלל לבצע.

התקינה הגרמנית לא הייתה מאשרת כנראה.

מכל מקום, שינוי מידת צמיגים יכול להתבצע רק כחלק משינוי מבנה הכולל הגבהה ולא כהליך בלתי תלוי.
מה שרק מסבך את העניין יותר.

עדיין נשאר לי לשוחח עם מהנדס משרד התחבורה אבל אם לומר בזהירות-
המצב אינו אופטימי בכלל

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב ש.
16-07-19, 19:42
בועז שאפו על היוזמה ועל הניסיונות, לא מובן מאליו.
אבל זה כנראה היה צפוי...
כמו שטענו כאן, שינוי מידת צמיגים או כל שינויים כאלה ואחרים (איך לומר בזהירות שמי שמבין פה יותר ממני לא יקפוץ עלי) הם כמעט בילתי אפשריים, למה כמעט? כי למי שיש רצון וגם יכולת הם יעלו לאזרח הון, או כחלק מיזה שימון וגירוז כל אחד שמחזיק עיפרון ביד הנכונה, וגם זה לא פותר כלום כי יעלו עליו בסופו של דבר, ולא סתם מרבית הכלים המשופרים האלה נוסעים עם שלט "במבחן" או על ניגרר.

boaz avrahami
16-07-19, 20:20
כרגע הם לא אפשריים באופן רישמי ולא משנה בעיקרון כמה כסף אתה מוכן לשפוך על זה...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב ש.
16-07-19, 21:17
אני לא מוכן ולא שופך :cool:
הכוונה היתה למאעכרים למיניהם...

דרור ברלי
16-07-19, 22:03
שלא כהרגלי, אני לא אגיד "אמרתי לכם".
אבל זה לא מפליא.

תקנו אותי אם אני טועה, אבל כל מה שמנסים לעשות כאן, זה תמרונים בין סעיפי התקנות והחוקים הקיימים, נכון?
אף אחד לא יתעלם לכבודכם מתקנות וחוקים.
הם גם ימצאו סיבות מהתחת כדי לא לעשות שום צעד בכיוון.
ואם לא ימצאו, ימציאו תירוצים וסיבות מהתחת.

הפתרון היחיד שבא בחשבון כדי לשחרר אותנו מהאזיקים הללו ולהצעיד אותנו קדימה, הוא שינוי חקיקתי - ביטול לאלתר של המון חוקים ותקנות מגבילים.

כן, אני יודע שזה קשה עד בלתי אפשרי.
זה משהו שלא משיגים סתם ככה כשמבקשים ממישהו שמכירים במשרד התחבורע. פקידים במשרד ממשלתי לא סופרים את האזרחים לא ממטר ולא ממילימטר.

כדי להשיג דברים כאלה צריך כוח פוליטי.

כבר דיברנו על זה לא פעם ולא פעמיים. אנחנו לא מעטים כלל, יש לנו פוטנציאל רציני מאוד. אבל בפועל אנחנו אדישים, כבשים מפוחדות וגם עצלנים. אנחנו טובים רק בלהקליד.
עוד חודשיים שוב בחירות, וכהרגלנו, נתפלג שוב למחנות יריבים, שמאל ומרכז וימין, כן ביבי ולא ביבי, והחלאות ימשיכו להשתין לנו לתוך הפה ואנחנו נמשיך להגיד שזה מיץ תפוזים.

asafk
16-07-19, 22:37
דרור יש לך עוד כמה ימים לרשום מפלגה מוטורית. מקסימום תלך הביתה עם מימון מפלגות...

אסף.

הדסופה
16-07-19, 22:38
שלא כהרגלי, אני לא אגיד "אמרתי לכם".
אבל זה לא מפליא.

תקנו אותי אם אני טועה, אבל כל מה שמנסים לעשות כאן, זה תמרונים בין סעיפי התקנות והחוקים הקיימים, נכון?
אף אחד לא יתעלם לכבודכם מתקנות וחוקים.
הם גם ימצאו סיבות מהתחת כדי לא לעשות שום צעד בכיוון.
ואם לא ימצאו, ימציאו תירוצים וסיבות.

הערת צד משהו שנתקלתי בו לפני שבוע
ממשל טראמפ הוציא הנחייה לגופים שמפרסמים תקינות פדרליות בארה״ב (אולי אני לא מדייק בניסוח) שעל כל תקינה חדשה שהם מוציאים הם צריכים לבטל שתיים. מכיר מקרה כזה שמתעכבים בהוצאת תקן חדש לסייבר כי עוד מחפשים מה לבטל...איזה תקן על סוסים ועגלות או משהו כזה
גישה מעניינת

הד

Sent from my iPhone using Tapatalk

הירשפלד יובל
16-07-19, 22:45
https://www.facebook.com/groups/2380962568663410/

יש בפייסבוק קבוצה שמנסה גם במגעים עם מש' התחבורה להביא לשינויים/הקלות באכיפת/מימוש התקנה. ממה שהבנתי הם מתמקדים שם ברכבים פרטים , צ'יפים לניהול מנוע , פילטרים פתוחים למינהם , לאו דוקא מה שמעניין את באי הפורום הזה , למרות שראיתי שם גם פוסט/ים של יריב קלר ברוך.

boaz avrahami
17-07-19, 00:24
דרור יש לך עוד כמה ימים לרשום מפלגה מוטורית. מקסימום תלך הביתה עם מימון מפלגות...

אסף.

אם היה לנו יכולת להתאגד הרבה דברים היו נראים שונה.

עם זאת, מפנה את תשומת ליבו של דרור לכך שגם בגרמניה זה ככול הנראה לא היה עובר.
אני בטוח שזה מנחם מישהו...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

tallevi
17-07-19, 00:42
הבעיה כאן נובעת שבמדינה הזאת, למיעוט יש מנטליות של רוב, ולרוב יש את המנטליות של מיעוט...

טל.

דרור ברלי
17-07-19, 01:07
קודם כל - סליחה על הסגנון הבוטה. הכוונות רק טובות.

לא יודע מה בגרמניה מותר ואסור.
כן יודע, (כי ראיתי ונהגתי), מכוניות משופרות בטירוף מהסוג שכאן היה מכניס את בעליהן לבית הסוהר. כולן עם לוחית רישוי תקנית. בדרך עברנו ליד שוטרים. בעלי המכוניות האלה לא היו מוטרדים כהוא זה. גרמנים, כן? צייתנים, שומרי חוק. ממושמעים. כנראה שבתנאים מסויימים ותחת סייגים מסוימים זה מותר. הרבה מאוד מותר כנראה. עובדה - יש שם אינספור סדנאות ומפעלים שכל עיסוקם אחד - שיפורים!!! וזה חוקי ומותר והם מייצרים ועובדים כמו מטורפים. בראבוס מכירים? זו לא "סדנת שיפורים". זה מפעל עצום. אימפריה. וזה רק אחד מתוך המוני מותגים. אפילו הפוליציי שלהם יוצאת במסע פירסום מאוד מעניין שמככבות בו כל מיני מכוניות ספורט אקזוטיות משופרות כמובן, בצבעי ניידות פוליציי, שקורא לציבור המשפרים לעשות את הטיונינג באופן נכון ובטוח.

בשטח אסור להם לנסוע (כי השטח פרטי ו/או חוקי שמירת סביבה) אבל רכבי שטח יש ולא מעט, כולל משופרים מאוד מהסוג ש.... נו, "לא היה עובר כאן": צמיגים גדולים, סרנים פורטליים, מנועים מוטרפים. אז כנראה שלצד האיסורים ואווירת הטירונות והליכת הברווזים יש שם סייגים ואפשרויות לעשות לא מעט דברים באופן חוקי. בטח הרבה יותר מאצלנו.

וזה לפני שהכנסנו לויכוח את ההבדלים בשכר הממוצע, את עלויות המחייה ביחס להכנסה הממוצעת, את התרבות המוטורית שלהם ותרבות בכלל, את אינספור המסלולים, את המהירות הלא מוגבלת באוטובאהן ועוד דברים "לא חשובים". גם בעיני הם לא חשובים - כי בסופו של דבר זה תמיד יהיה "גרמניה" עם כל מה שמשתמע ואנחנו חיים כאן בישראל ולא מתכננים לברוח מפה וכן רוצים שיהיה לנו טוב כאן. כי לברוח לגרמניה, או לאוסטרליה, או לטקסס (הכי טוב, כמעט ואין תקנות בעניין הזה. סע במה שאתה רוצה ואיך שאתה רוצה, וקח אחריות אישית על מעשיך) זה הכי קל.

עוד אני יודע, לא סתם משוכנע או חושב אלא פשוט יודע - כל הפרטים הטכניים כמו מכשיר לבדיקת זיהום אוויר או סוגיית שדה הראיה אחורנית (ששימו לב, אף אחד שם לא באמת מתעניין בזיהום האוויר או בשדה הראיה אלא רק בפלפולים משפטיים) הם, נו, רק פרטים טכניים.

"הם" לא רוצים לאפשר לכם כלום, ולכן מחפשים סיבות מהתחת ופרטים טכניים להיתלות בהם. תהיו בטוחים שתמיד ישלפו לכם מהכובע איזה תירוץ טכני/פלפול משפטי למה לא ולמה אי אפשר ולמה אסור. כי בזה הפקידונים שלנו מתמחים ואלופים - בלאסור הכל אבל ה-כ-ל, כדי שלא יצטרכו חלילה לעבוד או לקחת על עצמם ולו את הקצה של קצה-קצהו של בדל אחריות.

הדרך היחידה להשיג משהו אמיתי, לבטל את התקנות הפוגעניות, לעקוף בסיבוב את סוללות הפקידים והיועצים המשפטיים ואת מכשירי מדידת זיהום האוויר שלהם וגלגליים רזרביים חוסמי שדה ראייה שלהם, היא רק באמצעות כוח פוליטי. זה ברור לכם.

השאלה היא מה הכוח הפוליטי האמיתי של ציבור חובבי הרכב בישראל. מספרים זה רק חצי הסיפור - כי גם 200,000 איש יכולים להגדיר את עצמם "חובבי רכב", זה מספר ששווה לא מעט מנדטים בכנסת! אבל ברגע האמת, האם הם יתגברו על חילוקי הדעות הפוליטיים המסורתיים, ישימו בראש סולם העדיפויות את סדר היום האזרחי ואת טובת הארנק הפרטי והתחביב שכולנו זקוקים לו כמו אוויר לנשימה, וישלשלו לקלפי פתק של מפלגה שזה הדגל שלה?.... מפלגה שמעלה על נס את כל הדברים האלה שמתכנסים להגדרה אחת ויחידה - הורדת מוסדות המדינה המנוולים מהגב שלנו?.... האם הציבור האדיש, הטיפש והעצלן הזה יוכל להתעלות ולעשות משהו לטובת עצמו?....... זו שאלת מיליון הדולר.

או אולי התפקדות למפלגה שיש לה סיכוי טוב להרכיב ממשלה. נגיד לליכוד. כמה מאיתנו יתפקדו בתכל'ס?... והאם המועמד בו נתמוך לא ישקר אותנו וישכח מאיתנו ברגע שיקבל תפקיד?... בכל זאת זה הליכוד, אתם יודעים.... אחינו הרוכבים ניסו את זה, רק אחוז קטן מהם התפקדו לליכוד ולכן הם נכשלו טוטאלית.

boaz avrahami
17-07-19, 01:44
עובדתית הנוהל שלנו נסמך על הנוהל הגרמני ששיך לאיחוד הארופי.
עזוב מסיפורים, הבדיקה פה התבצעה על ידי מעבדה גרמנית לפי תקן גרמני.

הזיהום אוויר הדינאמי כנראה ניתן לפתרון פשוט. בלי להיכנס לעומק - על ידי שינוי יחסי העברה בסרנים ניתן לקבל ממנו פטור.

הבעיות הגדולות הן דווקא בתחומי הגנת הנוסעים במגוון מצבי תאאונות, פגיעה בהולכי רגל ומנגנון קריסת ההגה.

אלו בדיקות לכאורה ( כך הוצג לי) שהתקן הגרמני מחייב.

אם זה נכון אז זה מכניס הכול לקטגוריה אחרת.
תוצאות לזה ידרשו מבחן ריסוק לא ראלי.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

דרור ברלי
17-07-19, 08:40
הוא שאמרתי, הם יהפכו את העולם ויקטפו את הירח ויעשו כל מאמץ כדי לא להסכים לאשר כלום. אפילו ינסו להמציא את הגלגל (הרזרבי) מחדש. מבחני ריסוק, נו באמת...
לא ייצא מזה כלום בועז, גם אתה יודע את זה.

הדרך היחידה להיחלץ מהסבך הזה היא באמצעות כוח פוליטי. שההקלות בתקנות או טוב יותר - ביטולן המוחלט, יונחתו על ראשם של קפוצי התחת האלה (שוב סליחה על הביטוי. אבל בכל פעם שמתעסקים במשרד התחבורע, מפלס הזעם שלי עולה).

וכוח פוליטי יגיע רק אם נשכיל להתעורר ולנצל את הפוטנציאל שלנו שטמון במספרנו.

נדב42
17-07-19, 08:51
דרור, יש לך דרך לבדוק איך אותן סדנאות שציינת מתמודדות עם התקן הגרמני ?

ולעניין עדר הכבשים האדיש, אני חושב שהציטוט הזה ממצה:

מפלגה שמעלה על נס את כל הדברים האלה שמתכנסים להגדרה אחת ויחידה - הורדת מוסדות המדינה המנוולים מהגב שלנו?.... האם הציבור האדיש, הטיפש והעצלן הזה יוכל להתעלות ולעשות משהו לטובת עצמו?....... זו שאלת מיליון הדולר.

שים לב שהציטוט הזה תקף מילה במילה גם מחוץ להקשר של שיפורי רכב, ואז יש לו הרבה יותר תומכים פוטנציאליים. זה כבר שווה מפלגה בפני עצמה ...

boaz avrahami
17-07-19, 10:33
דרור,

ישראל מאמצת בהרבה תחומי תקינה את התקן הארופי.
בשנים האחרונות נעשתה התקדמות די גדולה גם במשרד התחבורה לבטל כל מיני תקנות מקומיות ולא יעילות ולהחליף אותם בנוהלים מודרניים שמישרים קו עם ארופה.

אני יכול להבין את התסכול. אני שותף לו גם.
יחד עם זאת, בהינתן שהעניין הוא לא המצאה ישראלית יהיה לי יותר קל לקבל אותו.

כן, יכול מאוד להיות שלא יצא מזה כלום אבל אני מנסה לכל הפחות לבצע מיצוי של בדיקת ההתכנות.

אגב, רמזת שבגרמניה כן מותר לשפר.
יש לנו באתר כמה מהנדסים שחיים את התחום ואם הם ירתמו לנתח את הנהלים ולהצביע על פרצה שמאפשרת לבצע שינויים תואמים לתקן הישראלי זה עשוי לסייע מאוד.

עורך דין כבר הרים את הכפפה.
מהנדס טרם...

חומר למחשבה... ( עוד לפני הפוליטיקה).

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

asafk
17-07-19, 12:05
דרור, את המרצדס עם הפורטלים אתה מכיר, נכון? יש לו פגוש אחורי תת רכבי ומדרגות מזעזעות בצדדים. למה?
כי התקן דורש להגן על הולכי רגל ורוכבי אופניים.
המעבדה האירופית באה עם מטר למדידה. רנגלר מוגבה 4.5 עם גלגלים 37. הפגוש האחורי גבוה מדי? לא עובר. ספי המרכב גבוהים מדי? לא עובר. הגנה בחזית על הולכי רגל לא לפי התקן? לא עובר.
אף משרד רישוי באירופה לא יאשר תקינה לרכב שלא עומד בתקנים ושיש בדיקת מעבדה שמצביעה על הבעיות. למה אתה מצפה שפקיד בישראל כן יאשר?

(התשובה היא פה זה לא אירופה... תחתום תחתום....)

אסף.

boaz avrahami
17-07-19, 12:16
דרור, את המרצדס עם הפורטלים אתה מכיר, נכון? יש לו פגוש אחורי תת רכבי ומדרגות מזעזעות בצדדים. למה?
המעבדה האירופית באה עם מטר למדידה. רנגלר מוגבה 4.5 עם גלגלים 37. הפגוש האחורי גבוה מדי? לא עובר. ספי המרכב גבוהים מדי? לא עובר. הגנה בחזית על הולכי רגל לא לפי התקן? לא עובר.
אף משרד רישוי באירופה לא יאשר תקינה לרכב שלא עומד בתקנים ושיש בדיקת מעבדה שמצביעה על הבעיות. למה אתה מצפה שפקיד בישראל כן יאשר?

(התשובה היא פה זה לא אירופה... תחתום תחתום....)

אסף.

זה מאוד נכון והנקודות שרשמת מלמדות שאתה כנראה בקיא בפרטים מבפנים ואלו עוד הבעיות שהפתרון להן קל...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב ש.
17-07-19, 12:33
באותו הקשר(אולי) לנושא השרשור:

124934124935

KOOKE
17-07-19, 13:23
הוראת הנוהל החדשה של משרד התחבורע הופכת את מכוני הרישוי למלשינון והכל כתוצאה מפרשת מעכרים או יותר נכון מעכר אחד בנתניה (ראו תגובה 5 בשירשור זה)

בזאת נסתם סופית הגולל על המושג "להכניס הצמיגים לרשיון".... בטסט יבדקו אם מידת הצמיג תואמת את נתוני האוטו דאטה ו/או הקאר דאטה ואם זה לא תואם הכשלה מיידית ודיווח למשרד הרישוי - שכנראה יוביל להורדה מהכביש ולצורך בשינוי מידת הצמיגים בחזרה למקור והנוהל של טסט חדש והנפקת רשיון חדש לאחר אישור עמדה מס' 1

ועל זה נאמר נו שויין....:mad:

tallevi
17-07-19, 14:34
מישהו יכול להמליץ על האקר טוב?

רצוי מאזור המרכז (אסיה).

אני צריך להחליף גלגל...

תודה,

טל.

ariel-ro
17-07-19, 14:55

124934124935

בזמנו נטען שבעשור הראשון של שנות ה2000 היה ניתן להכניס צמיגי 31' ברישיון לSUV/טנדרים באופן חוקי.
האם יש למישהו סימוכין לעניין ?

KOOKE
17-07-19, 15:44
אנו מתכנסים שוב לדרך האחת והיחידה נכון להיום לאשר מידת צמיגים שונה מזו שאיתה הגיע הרכב ושרשומה ברישיון - הצגת אישור יצרן או יותר נכון יבואן למידת הצמיג המבוקשת- אישור שמאשר שמידת הצמיג המבוקשת מותרת מבחינת היצרן לרכב הספציפי המבוקש.

וכוונתי היא לאישור מקורי, אמיתי ושניתן יהיה לאמת אותו מול מי שנתן את האישור שכן כבר היו דברים מעולם ושעשו שימוש ב"אישור יבואן" מזוייף.

נמרוד
17-07-19, 16:19

124934124935

15.7.2019

אכן, סופה של תקופה. נעבור גם את זה :rolleyes:

אריאל - הרכב שלך לא מופיע באוטודאטה ואין לו הוראת רישוי - הוא ישן מדי. אז לך אין בעייה.

הירשפלד יובל
17-07-19, 16:26

124934124935

או שזו סתם מקריות או משהו שצורם לי. השרשור הנ"ל החל ב-9/7/19 , ב-15/7/19 יוצא נוהל 129 ממש' התחבורה. יכול להיות שהמשרד קשוב ולאו דווקא בחיוב לאתרים כאלה ואחרים ?
על כל המשתמע מכך אם עינו של האח הגדול פקוחה.

ariel-ro
17-07-19, 16:38
15.7.2019

אכן, סופה של תקופה. נעבור גם את זה :rolleyes:

אריאל - הרכב שלך לא מופיע באוטודאטה ואין לו הוראת רישוי - הוא ישן מדי. אז לך אין בעייה.

לא קשור לרכב שלי או לאף רכב ספיציפי האמת.
פשוט אני זוכר שזה עלה כמה פעמים, ומעניין אם קיימת תקנה שכזאת ואיך היא עומדת מול התקנה החדשה.

KOOKE
17-07-19, 16:59
או שזו סתם מקריות או משהו שצורם לי. השרשור הנ"ל החל ב-9/7/19 , ב-15/7/19 יוצא נוהל 129 ממש' התחבורה. יכול להיות שהמשרד קשוב ולאו דווקא בחיוב לאתרים כאלה ואחרים ?
על כל המשתמע מכך אם עינו של האח הגדול פקוחה.

יובל, הוראת נוהל זו יצאה בעקבות פרשת המעכר מנתניה - כ- 5,000 כלי רכב קיבלו הורדה מהכביש מאחר ועברו תחת ידיו ובערתו נרשמו "שינויי מבנה" שלא כדין.

חלק גדול מ"שינויי המבנה" שנרשמו ברישיון כאמור היה שינוי מידת צמיגים ולכן יצאה הוראת נוהל זו.

הירשפלד יובל
17-07-19, 17:11
שלמה , תודה על ההארה/הבהרה.קראתי על המאכר בנתניה , פשוט התיזמונים 15/7 -9/7 היו מוזרים לי. או שנהייתי פאראנואיד והחלטתי שיש במשרד לשכה/אגף שתפקידה לבדוק כל יום מה זוממים חברי ג'יפולוג.

המשוטט
17-07-19, 18:23
שלמה , תודה על ההארה/הבהרה.קראתי על המאכר בנתניה , פשוט התיזמונים 15/7 -9/7 היו מוזרים לי. או שנהייתי פאראנואיד והחלטתי שיש במשרד לשכה/אגף שתפקידה לבדוק כל יום מה זוממים חברי ג'יפולוג.מזמן יש רב״ט בגלילות שזה תפקידו.....

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

MashberNafshi
17-07-19, 18:59
בזמנו נטען שבעשור הראשון של שנות ה2000 היה ניתן להכניס צמיגי 31' ברישיון לSUV/טנדרים באופן חוקי.
האם יש למישהו סימוכין לעניין ?
היתה הוראה אשר אפשרה באופן גורף שינוי מידות צמיגים לרכבים אשר מותקנים בהם המידות:
1. 205R16
2. 235/75R15
3. 31/10.5R15
כך שניתן היה לרשום כל רכב אשר מצוייד באחת מהמידות הנ"ל במידה אחרת מהרשימה הזו.
הוראה זו בוטלה עם כניסת ההוראה החדשה, אשר ציינה כי ניתן לשנות רק ע"פ המקורות שאושרו ע"י משרד התחבורה.

tallevi
17-07-19, 19:10
בקשר לנקודה זו, הנוגעת לאישורים שניתנו באופן חוקי, אני סבור שיש כאן סוגיה משפטית.

אני ניגשתי למכון רישוי וביקשתי אישור למידת צמיגים שונה.
הרב-בוחן במקום בחן את הרכב שלי עם הצמיגים בעלי המידה החדשה, והחליט לאשר לי את המידה החדשה של הצמיגים ברישיון הרכב.

מסר לידי טופס אישור שינוי מידת צמיגים ברכב חתום ומאושר כדת וכדין!

אני קיבלתי אישור מהרשות המוסמכת בחוק.

לא ייתכן שיבטלו אישור שניתן כחוק כאוות נפשו של הפריץ התורן.

למה הדבר דומה??
בעצם לכל אישור חוקי שקיבלת בעבר עבור משהו שעשית וביקשת והיה צורך לקבל אישור עליו בהתאם לחוק מהרשות המוסמכת והסמכות הרלוונטית.

למשל אישורי בניה.
זה בדיוק כמו שקיבלת אישור בניה על שיפוץ או על הרחבה, בניית מרפסת, בניית חדר, או על תוספת קומה.

קיבלת את כל האישורים כדת וכדין, את התוספת בנית, את החדר בנית, את המרפסת וכו' כחוק,
וביום בהיר אחד כעבור כמה שנים, מגיע הפריץ התורן, ומבטל באבחה אחת - ללא כל התרעה וללא אפשרות להשמיע את טיעוניך - את האישור שקיבלת, מטיל עליך עונש קנס, וגם דורש ממך להרוס את מה שבנית?!

לא נשמע לי הגיוני, וגם לא נראה, על פניו, כמנהל תקין.

מישהו ניסה להיאבק בזה? מישהו הגיע עם האישור שניתן לו להכרעת הערכאות? נראה לי שלא. וגם לא אתפלא...

טל.

ד ו ר ו ן
17-07-19, 19:11
אסף.
לזיבאר שרק הרגע קיבל רישוי, יש פגושי ברזל, וספי מרכב גבוהים.

הוא מוגדר N1 או M1?

Slowly..

asafk
17-07-19, 19:23
יש לו פגוש אחורי וקדמי ומגיני סף..... והוא כנראה n2.

אסף.

ariel-ro
17-07-19, 19:34
היתה הוראה אשר אפשרה באופן גורף שינוי מידות צמיגים לרכבים אשר מותקנים בהם המידות:
1. 205R16
2. 235/75R15
3. 31/10.5R15
כך שניתן היה לרשום כל רכב אשר מצוייד באחת מהמידות הנ"ל במידה אחרת מהרשימה הזו.
הוראה זו בוטלה עם כניסת ההוראה החדשה, אשר ציינה כי ניתן לשנות רק ע"פ המקורות שאושרו ע"י משרד התחבורה.

תודה!
אולי יש לך את התקנה עצמה? היכן ניתן למצוא אותה?

tallevi-
בדיוק הנקודה שלי ולאן שאני חותר, נשמע הזוי למדי ולכן אני מחפש את התקנה הישנה.

דרור ברלי
18-07-19, 02:09
שלמה , תודה על ההארה/הבהרה.קראתי על המאכר בנתניה , פשוט התיזמונים 15/7 -9/7 היו מוזרים לי. או שנהייתי פאראנואיד והחלטתי שיש במשרד לשכה/אגף שתפקידה לבדוק כל יום מה זוממים חברי ג'יפולוג.

לאוו דווקא ספציפית בג'יפולוג, אבל במשטרת ישראל יש מי שתפקידו לדוג מהרשת מידע שאולי ירמוז על ביצוע עבירות. וה"עבירות" שמסתובבות כאן הן מהסוג שרשויות החוק בישראל הכי אוהבות - שטויות מהסוג של שינוי מידת צמיג, שמבוצעות על ידי אזרחים נורמטיביים, לא קרימינלים, שקשה להם מאוד להתגונן מפני המערכת הדורסנית ולכן קל לה מאוד לאכוף עליהם, למעוך אותם, לקנוס אותם, להתעלל בהם. בהנאה גלויה.
תקראו לו "הרב"ט מגלילות" או "הסמל מתחנת השכונות" או "הרב-פקד מהמטה הארצי" או איך שתרצו. מי שסבור שהם לא קוראים כל מילה כאן והמידע שהם דולים מכאן לא יכול לשמש כנגדנו בכל רגע נתון, הוא תמים או טיפש או שניהם גם יחד.
עוד פרק בסאגת מדינת ישראל נגד אזרחיה.

לעניין תקנים להגנה עלהולכי רגל בגרמניה - כולנו היינו מוכנים לקבל את הדרישה לפגוש תת-רכבי ולמדרגות צד מגוחכים שמורכבים על האוטו בטסט, בתמורה לאישור גורף להרכבת פורטלים... בשתי ידיים אפילו.

D.S
18-07-19, 03:05
בועז:

כתבת שנפגשת עם מישהו וקיימת דיון בנושא ההגבהות והשינוים, לא ציינת מי הגורם (דבר שאני מכבד לחלוטין) ולכן התשובה שלך בעייתית מהסיבות הבאות:

א.הגנה על הנוסעים -לא צריכה להיות בעייה כל עוד לא בוצע שינוי במרכב (קבינה/תא נוסעים) ואפשר להסתמך על התקינה המקורית של הרכב.
ב.פגיעה בהולכי רגל- תלוי לאיזה גובה מרימים את הרכב, ככלל לא צריכה להיות בעיה בהגבהה סבירה. הבעיות לרוב מתעוררות כאשר מורכבים פגושים אחוריים לא מקוריים ו/או עם כננת.ניסתי ללא הצלחה להעלות שתי תמונות מהחיפוש בגוגל "wrangler lift kits" אחת שמראה 4 רכבים בהגבהות שונות אחד ליד השני ואת ההפרש בגובה הפגוש והשניה של פגוש ברזל צר עם כננת. הכוונה הייתה להראות שההפרשים בגובה לא משמעותיים בהרבה והשניה הייתה להראות שפגושים עם תוספות ושינויים לא יעברו תקינה. לצורך הדוגמה הפגושים של הזיבר החדש עמדו בתקן והם לא נמוכים במיוחד (צריך רק לוודא את המידות המותרות לM).
ג. בנושא הפרצות בתקנות אפשר לוותר על זה במידה ומתבצע תהליך של תקינה אירופאית , לאחר ביצוע התהליך משרד התחבורה מכיר בהליך ואפשר לרשום את השינויים. כרגע למיטב הבנתי זו הדרך היחידה לבצע שינויים שחורגים מנתוני יצרן .
ד. רשמת שנדרש מבחני ריסוק, לדעתי זה לא דרישה ברישוי מהסוג הנ"ל.
פורסם אתמול ע"י משרד התחבורה כתבה קצרה של כמה שורות על הזיבר ותהליך הרישוי שהוא עבר (https://www.gov.il/he/departments/news/dover_17_07_2019) , לדעתי הרכב לא עבר מבחני ריסוק ונראה לי שיש כאן מספיק מכרים של בונה הרכב על מנת לאשר לשלול את הנושא.

שלמה:
רשמת שהדרך היחידה להשיג אישור לשינוי מידה היא מהיבואן, לדעתי אתה טועה משתי סיבות:
א. היבואן הוא לא סמכות לאשר שום שינוי מעבר למה שמתיר היצרן (נכון שהוא יכול לבקש מהיצרן ואפילו ללחוץ עליו אם הוא רוצה וזה אם גדול מאוד).
ב.בנתוני היצרן (לדוגמה ג'יפ) מידות הצמיגים הקיימות קטנות בהרבה מהמספרים שנזרקים לחלל האוויר בדיון הזה. המצב בארה"ב שבו מותר לאנשים (או לא אסור, תלוי בנקודת המבט) לא אומר שהיצרן מתיר את השינויים הללו ויש לי תחושה לא מבוססת (על סמך שינויים דומים ברכבים אמריקאים) שלאחר שינויים מנתוני היצרן, היצרן יבטל את האחריות או לא יכבד אחריות על מכלולים שהיו קשורים לשינוי.

boaz avrahami
18-07-19, 07:11
יעקב יקירי,

אני לא בפוזיציה של לערער על דוח הנדסי גרמני.
הבאתי את תמצית ממצאי הדוח שהגישו הגרמנים בצינורות הישראלים ובוצע לבקשת ובמימון לקוחות ישראלים.

אם אתה יודע לשנות דוחות גרמניים לך על זה...

אגב מבחני ריסוק, תוצאות לסעיפי הגנות הבדיקות שהשתנו אי אפשר לקבוע אם הבנתי נכון ללא מבחן ריסוק שהוא אינו בפרוטוקול של הבדיקה הזו.
אבל יש מהנדסים, ולפחות אחד שכנראה מעורה בבדיקות עצמם (א.ק וגם גולש באתר מפעם לפעם).
אם ירצו יסבירו בעצמם. זה בטח יהיה יותר מקצועי ממני.

ההשואה לזיבר לא רלוונטית.
מעל 3.5 טון הבדיקות, כך הבנתי, קלות משמעותית.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

KOOKE
18-07-19, 09:43
DS
אני סבור שאיני טועה ואמירתי מסתמכת על כמה דברים די מבוססים:

יבואן רכב בארץ הוא נציגו של יצרן הרכב בארץ ואם נעבור למינוח משפטי היבואן של רכב (כל יבואן של כל מוצר) הוא שלוחו של היצרן בארץ מבחינת שלוחו של אדם כמותו.
בעניין זה במפתיע משרד התחבורה מגלה פתיחות ובהחלט מקבל את יבואן הרכב כבר סמכה בעניין שינוי מידת צמיגים ברכב- זה הנוהל מבחינת משרד התחבורע שלא השתנה גם בימים אלו של סערה בעניין מידת הצמיגים.

כך נאמר לי מפורשות בשבוע שעבר מפי מר בני ויסבלד בוחן טכני ראשי בעמדה מספר 1 במשרד הרישוי בחולון "אם אתה רוצה לשנות מידת צמיג תציג אישור יצרן או אישור יבואן לשינוי המבוקש"
כך, בשבוע שעבר, גם אמר לי מפורשות מנהל במעבדת הרכב באריאל
לבסוף כך גם בפועל כבר בוצעו בעבר הרחוק שינויי מידת צמיגים ברישיון באופן חוקי וכשר למהדרין ואפילו הוצג כאן באתר בזמנו מכתב של חברת המזרח (יבואן לנדרובר) המאשר שינוי מידת צמיג לדיסקו 1.

גם בתחושתך לגבי קונצרן FCA - יצרן הרנגלר בארצות הברית אתה טועה חלקית ואסביר- אכן מה שמעניין יצרן הרנגלר הוא היקף האחריות לרכב שהוא נותן לאחר שינוי מבנה ברכב. אבל דווקא בעניין הצמיגים יצרן הרנגלר מבין את השוק והמדיניות המוצהרת שלו היא ששינוי מידת הצמיג ברנגלר אינה פוגעת באחריות. ההפך הוא הנכון - היצרן מתגאה באפשרות לשינוי מידת הצמיג בדגם הרוביקון JL החדש ומשתמש בזאת ככלי שיווקי ופרסומי. הרוביקון JL מגיע במפרט סטנדרטי עם צמיגים בקוטר 33 אינצ' אבל הוא יוצר מראש עם בתי גלגל וכנפונים בעלי מיפתח גדול יותר המאפשר שינוי מידת הצמיג מ- 33 ל- 35 ללא צורך בשינוי נוסף ברכב כמו הגבהה וכו'- כך משווק היצרן את הרוביקון החדש.

לבסוף - מכר המתגורר כעת ברצות הברית שוקל לחזור לארץ ולהביא עימו את הרנגלר החדש שהוא רכש שם ואותו מכר בקשר עם יצרן הרכב כדי לקבל ממנו אישור למידת צמיג גדולה יותר - היצרן שם הבהיר שאין מניעה לכך וכמובן שאין פגיעה באחריות אבל הוא פשוט לא מבין למה הוא צריך לתת על זה אישור לדבר שהוא מובן מאליו בארצות הברית (לא הובהר ליצרן שם שיש כוונה לייצא את הרנגלר לארץ הקודש על תקנות התחבורה המוזרות שלה..)

boaz avrahami
18-07-19, 10:04
בוא לא ניתמם... במיוחד כשהשיח בין עורכי דין.

יש הומוליגציה כחלק מתנאי הרישום לכל רכב.
זה כולל גם מידות צמיגים שאיתן כל יצרן ביצע את התקינות המובילות בעולם הרכב.
זה שבחלקים ממדינות ארהב מותר לך לעשות על אחריותך כל דבר זה סיפור נפרד ולא מחייב ואין להסתמך עליו. אולי להיפך.

דווקא העובדה שגיפ בנו רכב מותאם ל 35 ולא הכניסו אותה כמידה מאושרת רשמית עשויה ללמד על מגבלות.

פרסומים או עצימת עין של היצרן לא באמת תופסים מבחינה חוקית.

היצרן לא יוציא אישור המחייב אותו מבחינה משפטית על משהו שלא נבדק ואושר לא בשל חוסר ההבנה שלו למה זה נדרש.
הוא כנראה מבין מצויין ולא רוצה לקחת על זה אחריות.

Homologation (from the verb homologate, meaning "to approve or confirm officially") is the process of certifying or approving a product to indicate that it meets regulatory standards and specifications, such as safety and technical requirements.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב ש.
18-07-19, 10:46
שלמה:
רשמת שהדרך היחידה להשיג אישור לשינוי מידה היא מהיבואן, לדעתי אתה טועה משתי סיבות:
א. היבואן הוא לא סמכות לאשר שום שינוי מעבר למה שמתיר היצרן (נכון שהוא יכול לבקש מהיצרן ואפילו ללחוץ עליו אם הוא רוצה וזה אם גדול מאוד).

שוב יש לך טעות לדעתי.
בטרופר משנתון 2000 ומעלה(לא מתחת לזה) מותרת מידה 31", חלק ממכוני הרישוי מעודכנים וחלקם לא, אם תפנה ליבואן במייל עם צילום רישיון תקבל תוך זמן קצר אישור כתוב וחתום ממנו על אישור המידה.

בעבר כשהיה "איסוזו צ׳אלנג׳" היתה מידה מאושרת של 245/75/16 ע"י היבואן כדי להרכיב צמיג שטח על הג׳אנט המקורי, יש עדיין טרופרים שמסתובבים עם המידה הזאת, היום ניתן לקבל אישור רק ל 31" מה שמצריך החלפת ג׳אנטים ל 15".

נדב ש.
18-07-19, 10:56
תודה!

tallevi-

לא יודע לגבי התקנה.
יכול להגיד לך שבתחילת שנות ה 2000 כשהיו לי רכבים משנות ה 90 המאוחרות(טראנו, טנדרים, היה גם פג׳רו ספורט אחד:cool:) וגם אחרי קצת כשרציתי מידה 31" ניגשתי למכון רישוי ושינו מידה אחרי שהסתכלו ובדקו מה שבדקו.

boaz avrahami
18-07-19, 10:58
נדב, בהנחה שאינך טועה והיצרן לא סיפק את האסמכתא הנדרשת ליבואן אז ההסבר ההגיוני הוא שפעם משרד התחבורה קיבל כל מיני החלטות מוזרות לחיוב ולשלילה. בעיקר לשלילה.

בעיקרון הוראות הרישום של כל רכב נסמכות על ההומוליגציה בלבד.
היבואן עם כל הכבוד הוא כמו כל גוף יבוא אחר, קרי -מטפל בבירוקרטיה ותו לא...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

איל מ
18-07-19, 11:25
שלמה, אני רוצה רק לתקן/להבהיר משהו שכתבת לגבי אישור צמיגים לדיסקו.
העליתי כאן בזמנו כמה פעמים את הטופס שחברת המזרח נותנים (פייגה, אם היא עדיין עובדת שם). המידות המאושרות הן המידות המופיעות בתקינה של הרכב. לדיסקו 1 יש כמדומני שתי מידות אפשריות (אל תתפסו אוצי במילה) ולדיסקו 2 שלוש מידות, שחלקן, מעט יותר גדולות מה-1, אבל עדיין קטנות מאוד. הכי גדולה היא עדיין עשרים ותשע וקצת אינטש.
לדעתי המקרה שאתה מדבר עליו, הוא מסמך שזוייף, ובו מידות שכולנו היינו שמחים לאשר, אבל אינן מאושרות (גם לא על ידי היצרן, לפחות לפי פורומים בחול).
אותו אישור מזוייף גרם בזמנו לחברת המזרח לערב את הרשויות, וזה נגמר במכתב שהופץ למכוני הרישוי לבדוק ולא לאשר את המידות ההן בדיסקו. אלא רק מה שמופיע בתקינה (שהן מידות עצובות מאוד).
בקיצור, אין חדש תחת השמש ומדי כמה שנים אנחנו נתקלים באותם סיפורים עם שינויים מינוריים.

נדב ש.
18-07-19, 16:16
נושא הצמיגים הזה מאז שפורסמה הידיעה הזו רץ הרבה ברשתות...

איל, קח לדוגמה את הטופס רישום הנ"ל של דיפנדר, מישהו ביקש ואישר (ומישהו גם חתום שם) מידה 265/75/16 חצי שנה אחרי הרישום המקורי של הרכב, דיסקו 1 לא שונה הרבה במכלולים שלו מדיפנדר, ולדיסקו 1 המידה הזו אינה מאושרת...
זאת פשוט בדיחה גרועה.

124942

ולגבי מה היצרן מאשר ומה לא, בחו"ל ובכלל בפורומים שם לא ראיתי שניתקלים בבעיות מהסוג שלנו פה לגבי מידות צמיגים שונות, להיפך, אצלהם 265/75/16 או המידה המקבילה, או אפילו 33" זה טיבעי לרכב הזה, ויש עוד הרבה דוגמאות שלא קשורות אפילו לצמיגים כמו למשל שינוי והחלפת דגמי מנועים לדיסקברים הקשישים כמו LS או 4BT של קמינס.

https://www.alternativeconversion.com/

KOOKE
18-07-19, 18:42
בוא לא ניתמם... במיוחד כשהשיח בין עורכי דין.

יש הומוליגציה כחלק מתנאי הרישום לכל רכב.
זה כולל גם מידות צמיגים שאיתן כל יצרן ביצע את התקינות המובילות בעולם הרכב.
זה שבחלקים ממדינות ארהב מותר לך לעשות על אחריותך כל דבר זה סיפור נפרד ולא מחייב ואין להסתמך עליו. אולי להיפך.

דווקא העובדה שגיפ בנו רכב מותאם ל 35 ולא הכניסו אותה כמידה מאושרת רשמית עשויה ללמד על מגבלות.

פרסומים או עצימת עין של היצרן לא באמת תופסים מבחינה חוקית.

היצרן לא יוציא אישור המחייב אותו מבחינה משפטית על משהו שלא נבדק ואושר לא בשל חוסר ההבנה שלו למה זה נדרש.
הוא כנראה מבין מצויין ולא רוצה לקחת על זה אחריות.

Homologation (from the verb homologate, meaning "to approve or confirm officially") is the process of certifying or approving a product to indicate that it meets regulatory standards and specifications, such as safety and technical requirements.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

בועז אני ממש לא מיתמם מצב הדברים הוא בדיוק הפוך ממה שאתה מתאר- מי שעושה את ההומילגציה לרכב בארץ והדגש בארץ הוא היבואן ולא היצרן. היבואן הוא בעל האינטרס, היבואן הוא זה שלמשל מבקש מהיצרן רנגלר על פי מפרט תקינה אירופאי (ששונה מהמפרט תקינה האמריקאי) וכו׳ - היבואן לא רק ממלא טפסים ועוסק בביורוקרטיה כהגדרתך בהקש הזה אלא כאמור הוא אקטיבי ומבקש מהיצרן מוצר שיתאים לצורכי ההומוליגציה בארץ- למשל מוצר עם מדבקות בעברית שמכילות מידע כזה או אחר וכדומה. היצרן מתאים את המוצר לפי דרישות היבואן המקומי והיבואן המקומי דואג להומוליגציה של אותו המוצר בתאם למפרט הרישות של הארץ בה הוא נמצא.

הסברתי כבר שמבחינת החוק יבואן הרכב ( וכל יבואן אחר של כל מוצר אחר) הוא בעל הסמכות והוא בעל האחריות שוב לדוגמה האחריות למוצר פגום על פי חוק האחריות למוצרים פגומים.

לכן גם מבחינת משרד הרישוי לצורכי שינוי מבנה/ שינוי מידת צמיגים מעבר למדה או למידות שנרשמו במקור בעת תהליך ההומליגציה בארץ של הרכב די לו באישור היבואן.

עד כאן ההתפלפלות המשפטית חוקית שמעשית אין לה שום משמעות עבורנו בעניין שינוי מידת הצמיגים. מעשית כיום רוב יבואני הרכב על השירות לקוחות הקלוקל שלהם בכלל לא שימו קצוץ על פנייה של בעל רכב כזה או אחר לקבלת אישור שינוי מבנה/ מידת צמיגים. אלו שבכלל יסכימו לשמוע על כך בהחלט ייתכן וגם יפנו לקבלת אישור היצרן בטרם יאשרו דבר כזה - אבל הם לא מחוייבים לעשות כן לא מבחינת משרד הרישוי.

לגבי מה שקורה ברצות הברית איני מספיק בקיא בשלל החוקים השונים במדינות השונות אבל את עיקרי הדברים הבאתי כבר קודם לכן.

grand
18-07-19, 23:40
הגיע הזמן להפנים, שאין שום כח פוליטי, או אינטרס ציבורי לשנות נורמות וחוקים בנושא זה, בשביל מה זה טוב לציבור, אנחנו כאן בבועה של כמה עשרות, אולי 100 איש חובבי שטח טכני שרוצים רכבים גבוהים עם צמיגים גדולים, ממול עומדים מיליונים שבשבילם אותם חוליגנים עם הצמיגים הגדולים מחריבים את הנוף, חורצים שבילים בשטח, מרימים אבק על מטיילים רגליים שרוצים לנשום טבע, ודורסים ילדים וצבים בחוף.
מנגד מדוע לשנות מבנה ברכבי ספורט של ילדים זבי חוטם שמרעישים עם אגזוזים פתוחים ורכבים מונמכים שנוהגים בפרעות תוך הפחדת אנשים תמימים.
תתבוננו מהצד מנקודת מבט של אדם רגיל שזה לא תחביבו ואולי תבינו מדוע הנושא לא מעניין ולא יעניין בעלי החלטה, למה להם להסתבך....

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

tallevi
19-07-19, 00:55
אותם מיליונים שנוהגים תוך כדי כתיבה/קריאת מיילים והודעות.

אותם מיליונים שנוהגים מעל המהירות המותרת כל הזמן ובכל מקום (כי מי יכול...).

אותם מיליונים שמזהמים את הסביבה עם שלושה ארבע רכבים בבית ונסועה מופרזת ומיותרת....אותם מיליונים שמשאירים טינופת ופסולת בחופים ופארקים...

אני לא מחפש ולא צריך הצדקה או הבנה מכל אותם מיליונים. הם בטח לא יותר טובים.

אתה טוען שאנחנו מיעוט? התחלה טובה! בואו ננהג כך - כשאר המיעוטים בישראל. הבט סביבך...הרוב נשלט ומממן את המיעוטים כאן במדינה.
הלוואי הייתי מיעוט...

טל.

D.S
19-07-19, 01:46
שלמה כמה נושאים על מול שכתבת:

א. אני לא מסכים איתך בנוגע להגדרה של ההומילגציה ומי ומבצע אותה אבל גם אם אתה צודק עדין הבסיס להמילגציה הוא תקינת הרכב והמבחנים שהוא עבר כמו שמוגדר בתעודת הWVTA של הרכב (בהוצעת הוראת הרישום מציינים את מספר התעודה הרלוונטי) ולכן גם אם היבואן מבצע את ההליך הוא לא יכול להכניס נתונים שלא נבחנו.

ב.לפי דבריך (שאני איני מסכים איתם בנוגע לאחריות היבואן) יש לי פתרון עבורך, קיימים היום לא מעט יבואנים מקבילים. תפנה ליבואן הקרוב למקום מגוריך ותבקש ממנו לאשר לך צמיגי 37, בתשלום מלא עבור השירות. או פיתרון מחמיר יותר תזמין ממנו רכב חדש עם צמיגי 37 והגבהות כיד הדמיון הטובה. לפי דבריך היבואן הוא הנציג של החברה ויכול לבצע את השינויים הללו, אני בטוח שאחד היבואנים המקבילים ישמח למכור כמות יפה של רכבים מוגבהים עם צמיגים גדולים. תיאור התהליך הנ"ל לא קורה וכנראה לא יקרה מהסיבה שלדעתי היבואן הוא לא גורם מאשר ללא סמכות היצרן.

ג. גם בארה"ב המידה הגדולה ביותר המפורסמת לרנגלר היא בקושי 33 (285/70R17), זה שהחוק לא אוסר אליך להרכיב צמיגים גדולים יותר לא הופך את הנושא למאושר על ידי היצרן. אני לא בטוח שרכב יכנס לארץ גם ביבוא אישי/מקביל/תושב חוזר לא ידרש להתיישר ולעמוד בנתוני היצרן.

חפשתי קצת באתרים גרמניים של סדנאות הגבהות ,למרות שאני בטוח שבדקתי רק אחוז אחד מהחברות לא ראיתי הגבהות מעל 63 מ"מ /2.5 אינצ'. היה בחור שפתח סדנא לשיפורי רכב בגרמניה והיה כותב מדי פעם באתר, יש מישהו שבקשר איתו ויכול לשאול אותו מה הנהלים שם?

דרור ברלי
19-07-19, 02:29
הגיע הזמן להפנים, שאין שום כח פוליטי, או אינטרס ציבורי לשנות נורמות וחוקים בנושא זה, בשביל מה זה טוב לציבור, אנחנו כאן בבועה של כמה עשרות, אולי 100 איש חובבי שטח טכני שרוצים רכבים גבוהים עם צמיגים גדולים, ממול עומדים מיליונים שבשבילם אותם חוליגנים עם הצמיגים הגדולים מחריבים את הנוף, חורצים שבילים בשטח, מרימים אבק על מטיילים רגליים שרוצים לנשום טבע, ודורסים ילדים וצבים בחוף.
מנגד מדוע לשנות מבנה ברכבי ספורט של ילדים זבי חוטם שמרעישים עם אגזוזים פתוחים ורכבים מונמכים שנוהגים בפרעות תוך הפחדת אנשים תמימים.
תתבוננו מהצד מנקודת מבט של אדם רגיל שזה לא תחביבו ואולי תבינו מדוע הנושא לא מעניין ולא יעניין בעלי החלטה, למה להם להסתבך....

לא מדויק. רק בקבוצת הפייסבוק "מבטלים את תקנה 380" חברים כ-15,000 איש והמספר גדל מדי יום.
תיאורטית, יש כאן ציבור לא קטן שאם קולו יישמע, אולי יהיה מי שיקשיב.

מצד שני, כאן זה ישראל. תיאוריה ופרקטיקה הם שני דברים נפרדים.
גם ניצן הורביץ רץ בזמנו לראשות עיריית ת"א מתוך הנחה שכהומו מוצהר וליברל, בעיר שהיא מעוז הפתיחות והליברליות ושלפי ההערכה כשליש מתושביה הם להט"בים, הנצחון בבחירות מונח בכיסו. המציאות טפחה על פניו ובגדול.

הציבור הישראלי עסוק בפוליטיקה של ביבים. בהתנצחויות בין אהוד ברק לבין יאיר נתניהו. כן, גם רוב חובבי הרכב שהנושא הזה בדמם ומציק להם, הם עדיין ציבור גדול, טיפש ואדיש שלא הפנים שסדר יום אזרחי צריך להיות לפני כל קשקושי השמאל-ימין וכן ביבי או לא ביבי.

asafk
19-07-19, 09:01
התפלפלות סביב כן אישור יבואן לא אישור יבואן..... גם אחרי הרפורמה של הייבוא המקביל, יש רק יבואן רשמי אחד. והוא מבחינת משרד התחבורה רשאי לאשר שינויים. זו הסיבה שהיבואנים מחוייבים להחזיק מחלקה טכנית. יש מכוניות ששווקו בישראל כאשר הוראת הרישום שלהם שונה מהכתוב בנתוני היצרן או באוטודאטה. זה נעשה מסיבות מסחריות של היבואן, ומותר לו.
למיטב ידיעתי רכב שנכנס בתצורה מסויימת בייבוא אישי או מקביל, נכתבת עבורו הוראת רישום פרטנית וכך הוא מאושר לתמיד.

אסף.

boaz avrahami
19-07-19, 11:11
התפלפלות סביב כן אישור יבואן לא אישור יבואן..... גם אחרי הרפורמה של הייבוא המקביל, יש רק יבואן רשמי אחד. והוא מבחינת משרד התחבורה רשאי לאשר שינויים. זו הסיבה שהיבואנים מחוייבים להחזיק מחלקה טכנית. יש מכוניות ששווקו בישראל כאשר הוראת הרישום שלהם שונה מהכתוב בנתוני היצרן או באוטודאטה. זה נעשה מסיבות מסחריות של היבואן, ומותר לו.
למיטב ידיעתי רכב שנכנס בתצורה מסויימת בייבוא אישי או מקביל, נכתבת עבורו הוראת רישום פרטנית וכך הוא מאושר לתמיד.

אסף.

אז לכאורה אפשר לפי ההערה שלך להביא רכב עם שיפורים ולרשום אותו תחת הוראת רישום מיוחדת?

מה מונע מיבואן רשמי או מקביל לאשר גלגלים נוספים?
הרי מבחינתם כמה שיותר קל יותר מכירות

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

KOOKE
19-07-19, 11:53
בועז

אם היבואן יהיה בטוח שזה מה שיקפיץ בצורה משמעותית את המכירות שלו הוא ידאג לשינוי מידת הצמיגים או להוספת מידת צמיגים אופציונאלית שתהיה רשומה בהוראת הרישום.

הבעיה היא שיבואני רכבי השטח לא ממש שמים לב לקומץ המשוגעים שכאן באתר שאשקרה גם מטיילים בשטח עם רכב השטח שהם משווקים.

היו תקופות אחרות שבהם יבואני רכבי השטח כיוונו את השיווק לפלח האוכלוסיה שגם ממש מטייל בשטח עם הרכבים שהם מוכרים - כך למשל הייתה גירסת שטח של הפאג'רו שנמכרה מראש עם הגבהה מיגונים ועוד

כך בשנים 2008-2009 שווק בארץ רנגלר בגירסה ייחודית לארץ - באותה תקופה משיקולי תמחור כנראה לא יובא דגם הרוביקון, אבל היבואן כן רצה לשווק את הרנגלר ככלי בעל יכולות שטח לכן ביקש מהיצרן וקיבל רנגלר ספורט עם מפרט ייחודי הכולל נעילה אחורית מקורית של היצרן וניתוק חשמלי למוט המייצב- פריטים שעל פי מפרט היצרן היו רק ברנגלר רוביקון.

להערכתי אם יבואן הרנגלר למשל ישוכנע כיום שמכירות גרסת הרוביקון יקפצו ב- 100% או יותר אם הרנגלר רוביקון החדש ישווק עם אופציה לצמיגים במידה 35 - להערכתי יש סיכוי גבוה שמידה אופציונלית זו תכנס להוראת הרישום.

לגבי היבואנים המקבילים או היבוא האישי - הרכבים שמגיעים בצורה כזו אינם נרכשים ישירות מהיצרן שם אלא מדילרים שונים ברחבי ארצות הברית- לכן ההומליגציה המקומית שעושה היבואן כאן שבצדק נסמכת על מפרט היצרן המקורי לא יכולה להשתנות כי היבואן המקביל או היבוא האישי לא זוכה לשיתוף פעולה מהיצרן ולא מקבל תמיכה לשינוי מפרט הרכב שעליו הוא מתבסס בתהליך ההומוליגציה המקומית כאן בארץ

MashberNafshi
19-07-19, 16:05
תודה!

tallevi-
חפרתי ומצאתי את המכתב שהוציא חגאי אסף(אין עוד אנשים כמותו היום בעמדה מס' 1).

124950

נדב ש.
19-07-19, 16:20
חפרתי ומצאתי את המכתב שהוציא חגאי אסף(אין עוד אנשים כמותו היום בעמדה מס' 1).

124950

אתה איש רציני. שאפו!

לא יודע לגבי התקנה.
יכול להגיד לך שבתחילת שנות ה 2000 כשהיו לי רכבים משנות ה 90 המאוחרות(טראנו, טנדרים, היה גם פג׳רו ספורט אחד:cool:) וגם אחרי קצת כשרציתי מידה 31" ניגשתי למכון רישוי ושינו מידה אחרי שהסתכלו ובדקו מה שבדקו.

asafk
19-07-19, 17:19
תודה!

אסף.

boaz avrahami
19-07-19, 17:28
משבר, אתה נכס יקר!

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

grand
19-07-19, 17:45
בשנת 2000 נכנסתי עם zj למכון הדרום ברחובות, מנהל המכון הסתכל בצמיגים, 31 אמר אין בעיה, ותוך 5 דקות היו ברשיון בלי בעיות מאכרים כאלה ואחרים ושלל המצאות, גם רכבים מוגבהים ברמה סבירה היו עוברים טסט חוקי ללא שום בעיה, עד שהגיעו ויסלחו לי אותם אנשים שהחליטו למתוח את החבל עד שנרקע להם בפרצוף השתינו מהמקפצה קפצו למים ובוכים שמסריח להם.
אחת הסיבות העיקריות למכירת ה wk היתה ההרגשה של פורע חוק שחושש לגשת לטסט, חושש מביקורות בדרכים, חושש ממכתבים כאלה ואחרים חושש וחושש...

erezgur
19-07-19, 18:20
משבר, אתה נכס יקר!

בהחלט.
תודה ואל תפסיק....

talw
19-07-19, 21:44
אחת הסיבות העיקריות למכירת ה wk היתה ההרגשה של פורע חוק שחושש לגשת לטסט, חושש מביקורות בדרכים, חושש ממכתבים כאלה ואחרים חושש וחושש...

זו בדיוק הסיבה שמכרתי את ה ZJ.
המצב הזה השפיע עלי עד כדי כך שאני ממש מרגיש חופשי עם הדאסטר- כאילו שדפקתי את "המערכת" . (ממש אבסורד במושגים האנרכיסטים שלי)

boaz avrahami
22-07-19, 15:41
הבטחתי לנסות ולפעול בנושא.
לצורך כך נפגשתי עם מהנדס ממעבדת אריאל ושוחחתי טלפונית עם מהנדס שלומי צ'יבוטרו ממשרד התחבורה.

אביא את הדברים על קצה המזלג למרות שאצלי נמצא כעת הרבה מידע.

הוגשו דרך מעבדת אריאל בשיתוף עם מעבדה גרמנים כמות לא מבוטלת של קיטים לכ- 4+ אינצ'.
אף אחד מהקיטים כפי שדיווחתי לכם לא קיבל אישור מהגרמנים מאחר ויש בתקן הגרמני בדיקות שלא מעשי לבצע (דורשות השמדת הרכב).

במשרד התחבורה אין שום כוונה לקחת על כתפיהם (בעידן שבו כולם תובעים את כולם).
אפשר להבין אותם...
יש עדיין דו שיח בין המעבדות למשרד התחבורה. אם המעבדות ידעו לספק פתרון לסוגיות הפתוחות זה יעבוד, אם לא אז לא.
אחרי שהבנתי את הסוגיות הטכניות אני לא מאוד אופטימי אבל אולי לגרמנים יש רעיונות. אני יודע שבקרוב מאוד הם בארץ שוב.

יחד עם זאת, ההתארגנות בפייסבוק של אורן גל שכרגע עומדת על מעל 16100 תומכים דווקא עושה גלים ורושם על משרד התחבורה ואף נפגשה עם מנהלת אגף הרכב (עינת סגל) לא מזמן. (הנתונים שלי מגיעים מהצד של משרד התחבורה).
בהחלט מקשיבים להם ברצינות.

לאור זאת אני דווקא אחרוג ממנהגי ואמליץ לקוראים להביע תמיכה לקבוצת הפייסבוק הזה ששמה" משנים את תקנה 380".
אני חושב שממש לא יזיק כמפגן אחדות וכוח מול הממסד לרתום כמה שיותר מכרים להירשם.
המספר שרשום שם מהווה משקל שמשרד התחבורה סופרים לגמרי.

לאור זאת אני לא חושב שיש לי ערך מוסף בהמשך פעולה עצמאית מול משרד התחבורה.

** אגב, בעניין רישום מידות צמיגים:
נאמר לי באופן מפורש שמשרד התחבורה מקבל רק את האישור הרשמי של היצרן לגבי התקינה הארופית (רוצה לומר למשל שרוביקון אמריקאי יכול לקבל מידה מאושרת 37 אבל הדגם הארופי לא אז הדגם הארופאי ירשם רק לפי הארופאי.
למחלקה הטכנית של אף יבואן אין סמכות ובמשרד הרישוי לא יקבלו את האישור שלהם להוראת הרישום של הרכב.

בועז

הירשפלד יובל
22-07-19, 17:00
בועז , יוזמתך מבורכת ואני לפחות מודה לך על האנרגיות שאתה משקיע. לעניין הקבוצה בפייסבוק ,מבטלים את תקנה 380. אני חתום/חבר שם , אבל אני לא בטוח שהקבוצה הזו תשרת/תואיל לקהילת גי'פולוג. ילדים בני 20+ שרוצים לבטל את התקנה כדי לקבל אישורים להתקין/להחליף צ'יפים לניהול מנוע בסיאט איביזה/לאון/קופרה, מפלטי free flow , פילטרים פתוחים וכשחבר'ה עם ג'ימיני כמהים לעלות ל-205/75/15 במקום 205/70/15 החבר'ה של הסיאט רוצים רק להוריד חתך. אולי אני טועה , אבל התדמית של החבר"ה הצעירים , אני חושש שעלולה להזיק תדמיתית/עובדתית לחברי ג'יפילוג.

moriseven
22-07-19, 17:28
לצורך כך נפגשתי עם מהנדס ממעבדת אריאל ושוחחתי טלפונית עם מהנדס שלומי צ'יבוטרו ממשרד התחבורה.

אביא את הדברים על קצה המזלג למרות שאצלי נמצא כעת הרבה מידע.

הוגשו דרך מעבדת אריאל בשיתוף עם מעבדה גרמנים כמות לא מבוטלת של קיטים לכ- 4+ אינצ'.
אף אחד מהקיטים כפי שדיווחתי לכם לא קיבל אישור מהגרמנים מאחר ויש בתקן הגרמני בדיקות שלא מעשי לבצע (דורשות השמדת הרכב).

במשרד התחבורה אין שום כוונה לקחת על כתפיהם (בעידן שבו כולם תובעים את כולם).
אפשר להבין אותם...
יש עדיין דו שיח בין המעבדות למשרד התחבורה. אם המעבדות ידעו לספק פתרון לסוגיות הפתוחות זה יעבוד, אם לא אז לא.
אחרי שהבנתי את הסוגיות הטכניות אני לא מאוד אופטימי אבל אולי לגרמנים יש רעיונות. אני יודע שבקרוב מאוד הם בארץ שוב.

יחד עם זאת, ההתארגנות בפייסבוק של אורן גל שכרגע עומדת על מעל 16100 תומכים דווקא עושה גלים ורושם על משרד התחבורה ואף נפגשה עם מנהלת אגף הרכב (עינת סגל) לא מזמן. (הנתונים שלי מגיעים מהצד של משרד התחבורה).
בהחלט מקשיבים להם ברצינות.

לאור זאת אני דווקא אחרוג ממנהגי ואמליץ לקוראים להביע תמיכה לקבוצת הפייסבוק הזה ששמה" משנים את תקנה 380".
אני חושב שממש לא יזיק כמפגן אחדות וכוח מול הממסד לרתום כמה שיותר מכרים להירשם.
המספר שרשום שם מהווה משקל שמשרד התחבורה סופרים לגמרי.

לאור זאת אני לא חושב שיש לי ערך מוסף בהמשך פעולה עצמאית מול משרד התחבורה.

נאמר לי באופן מפורש שמשרד התחבורה מקבל רק את האישור הרשמי של היצרן לגבי התקינה הארופית (רוצה לומר למשל שרוביקון אמריקאי יכול לקבל מידה מאושרת 37 אבל הדגם הארופי לא אז הדגם הארופאי ירשם רק לפי הארופאי.
למחלקה הטכנית של אף יבואן אין סמכות ובמשרד הרישוי לא יקבלו את האישור שלהם להוראת הרישום של הרכב.

בועז

או עכשיו זה ממש ברור, לא סתם משרד התחבורה בחר ללכת לפי התקן הגרמני.
סלחו אבל מדינה של זו..ת עם פקידים בני זו..ת
משחקים אותה עלק רפורמה אבל בוחרים בתקן שאף אחד מאיתנו לא יצליח לעמוד בו.

יובל48
22-07-19, 18:03
דווקא תקן גרמני....

Haven't the Jewish people suffered enough?

boaz avrahami
22-07-19, 18:30
הם בחרו משהו שלא יסכן את הקריירה של אף אחד מהם

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

דורון.פ.
22-07-19, 18:46
מעניין לשמוע על הראשון שלא יעבור טסט בגלל מידת צמיגים שכן רשומים ברישיון ולא מופיעים באוטודאטה ומעניין לדעת גם כמה היתה החריגה.
יש עדיין כמה ימי חסד לעבור טסט ולשרוד עוד שנה.

KOOKE
22-07-19, 21:09

בועז

עובדתית זה לא מדויק - ישנם רכבים כמו למשל הטויוטה קאמרי ובענייננו הרנגלר שמגיעים לארץ ביבוא מקביל או ביבוא אישי עם מפרט אמריקאי ומקבלים גם בהתאם הוראת רישום-
למשל רנגלר רוביקון JL במיפרט אמריקאי ביבוא מקביל מגיע עם צמיגים במידה 285/70/17 (מקביל ל- 33) וכן גם עם פגושי ברזל ועם מנוע 3.6ל'
רנגלר רוביקון JL ביבוא סדיר במיפרט אירופאי מגיע עם צמיגים במידה 255/75/17 (מקביל ל-32 ) וכן עם פגושי פלסטיק (מכוערים) ועם מנוע 2 ל' טורבו.

MashberNafshi
22-07-19, 22:01
מעניין לשמוע על הראשון שלא יעבור טסט בגלל מידת צמיגים שכן רשומים ברישיון ולא מופיעים באוטודאטה ומעניין לדעת גם כמה היתה החריגה.
יש עדיין כמה ימי חסד לעבור טסט ולשרוד עוד שנה.
לא מדוייק - המלשינון יחל לפעול ב-1.8, אך הפסילה עצמה הנה פעולת חובה כבר כמעט 5 שנים.
ידוע לי כי לאחרונה נכשל פאגרו אשר נעל צמיגי 33", באחד ממכוני הרישוי באזור המרכז.

tom1105
22-07-19, 22:22
בועז, תודה

נדב ש.
22-07-19, 22:42
בועז כל הכבוד לך על הזמן וההשקעה שלך בעיניין.

או עכשיו זה ממש ברור, לא סתם משרד התחבורה בחר ללכת לפי התקן הגרמני.
.

תקן גרמני, תקינה אירופאית.... הכי קל שיש...
העיקר שלא יהיה ניתן לאפשר לקהל היעד את מה שהוא רוצה.

boaz avrahami
22-07-19, 23:32
עובדתית זה לא מדויק - ישנם רכבים כמו למשל הטויוטה קאמרי ובענייננו הרנגלר שמגיעים לארץ ביבוא מקביל או ביבוא אישי עם מפרט אמריקאי ומקבלים גם בהתאם הוראת רישום-
למשל רנגלר רוביקון JL במיפרט אמריקאי ביבוא מקביל מגיע עם צמיגים במידה 285/70/17 (מקביל ל- 33) וכן גם עם פגושי ברזל ועם מנוע 3.6ל'
רנגלר רוביקון JL ביבוא סדיר במיפרט אירופאי מגיע עם צמיגים במידה 255/75/17 (מקביל ל-32 ) וכן עם פגושי פלסטיק (מכוערים) ועם מנוע 2 ל' טורבו.

שלמה, כנראה שלא הסברתי מספיק טוב.

רכבים עם יבואן רשמי מגיעים לארץ במפרט ארופאי והוראות רישום ארופאיות בהתאמה.

רכב צפון אמריקאי ביבוא אישי יקבל בארץ רישום על פי קוד הדגם האמריקאי שלו ובהתאם למידות השונות כפי שהיצרן ביצע עבור הרכב הזה בצפון אמריקה.

לכאורה אותו רכב אבל היצרן עשה לו תקינה שונה בכל אזור.

לכן רנגלר אירופי יירשם במידות שהיצרן רשם באירופה ורנגלר אמריקאי בהתאם למידות שמוגדרות בתקינה הספציפית.
אם תרד יותר לעומק לכל אחד מהרנגלרים יהיה קוד דגם שונה.

אגב ה ZJ הארופאי נקרא ZG באירופה...

מקווה שעכשיו מובן

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

דרור ברלי
23-07-19, 01:08
בועז , יוזמתך מבורכת ואני לפחות מודה לך על האנרגיות שאתה משקיע. לעניין הקבוצה בפייסבוק ,מבטלים את תקנה 380. אני חתום/חבר שם , אבל אני לא בטוח שהקבוצה הזו תשרת/תואיל לקהילת גי'פולוג. ילדים בני 20+ שרוצים לבטל את התקנה כדי לקבל אישורים להתקין/להחליף צ'יפים לניהול מנוע בסיאט איביזה/לאון/קופרה, מפלטי free flow , פילטרים פתוחים וכשחבר'ה עם ג'ימיני כמהים לעלות ל-205/75/15 במקום 205/70/15 החבר'ה של הסיאט רוצים רק להוריד חתך. אולי אני טועה , אבל התדמית של החבר"ה הצעירים , אני חושש שעלולה להזיק תדמיתית/עובדתית לחברי ג'יפילוג.

בבקשה. ככה כל העסק מתפורר.
"אני לא איתם, הם ילדים ערסים זבי חוטם, אנחנו מבוגרים שקולים ומתונים. הם ככה ואנחנו ככה".

אין הבדל בינינו לבינם. הם אוהבים מכוניות ספורט מהירות. אנחנו אוהבים ג'יפים.
הם אוהבים 8,000 סל"ד מוגדשים וצורחים, אנחנו אוהבים לזחול קוביה-קוביה ב-1000 סל"ד. אבל כולנו באותה צרה. זה אותו תחביב, רק מיוצג בדרכים שונות.
הוא רוצה להרכיב צ'יפ, פילטר פתוח, טורבו שונה, ערכת הנמכה, כסא ספורטיבי, בולמים ובלמים טובים יותר.
אנחנו רוצים צמיגים יותר גדולים, מנועי V8, הגבהות, כננות. להוריד סגירה פריקה בקיץ ולהרכיב אותה בחזרה בחורף.
כולנו, הם ואנחנו, רוצים שהרשויות יפסיקו לראות בנו עבריינים. שיניחו לנו להתעסק בתחביב שלנו שכל עוד לא עברנו על חוקי תנועה (עניין שונה לגמרי ולא קשור) הוא לא מפריע לאף אחד בעצם.

תחביב אהבת הרכב, שדרוגו וההתעסקות בו הוא לב ליבה של תרבות מוטורית. מה זה משנה איזה רכב?... יש לא מעט בינינו שנלחמים בשתי החזיתות האלה בו זמנית ויש להם בבית גם רכב שטח וגם רכב ספורטיבי.
הילד הערס בסיאט לאון קופרה ששומע מזרחית וטראנסים בקולי קולות, הוא חובב רכב כמונו. הוא אחינו לנשק במאבק הזה, גם אם לא בחרנו בו ולא נבחר בו כשותף לטיול או כחבר נפש או כחתן לבת שלנו.
הרכב הוא רכוש שלנו. אסור להרשות למשרד התחבורע ולפקידוניו המתועבים להתערב ברכושנו הפרטי, כל עוד לא פגענו במישהו.

לכן אין מקום להתפלגויות ולבדלנות. יש לכולנו אויב משותף שקוראים לו משרד התחבורע.
זה משרד ממשלתי מיותר שכנראה שכח מי עובד אצל מי. יושבים בו עובדי ציבור שמשתדלים בכל כוחם להקטין ראש, לכסות תחת, לברוח מאחריות באמצעות הגבלות ואיסורים שאין להם סוף ואין להם תקדים. צריך להילחם במשרד הזה מלחמת חורמה בלי להרפות. אבל, וזה אבל גדול - לעבוד בשכל. לא הפגנות ולא מחאות ולא חסימות. רק להתאגד.

כוחנו במספרנו. לא, לא רק חברי ג'יפולוג. זה לא מספיק. צריך יותר. את כל חובבי הג'יפים, מכוניות הספורט, האופנועים, הטרקטורונים, רכבי השטח הקלים (SBS) מכוניות האספנות (גם להם עושים צרות, שלא נדע), כל תחביב מוטורי על גלגלים בעצם, סובל מנחת ידו המזוהמת של המשרד הנאלח הזה. ולא אכפת לי כמה בועז חברי הטוב יספר לנו שיושבים שם אנשים רציניים וטובים - התנהלותם מעידה שהם לא רציניים ולא טובים. הם רק בורחים מאחריות, הם מחפשים לעצמם חיים קלים ואנחנו משלמים את המחיר. הגיע הזמן לומר די. עד כאן.

הלו?.... אנחנו חיים בגרמניה?... למה אזרח ישראלי צריך להיות תלוי במוצא פיו של מומחה גרמני?... ישראל זה לא גרמניה ובכלל לא באירופה, אז למה דווקא תקינה אירופית? למה לא תקינה תאילנדית?... אמריקאית?... אוסטרלית?... בורמזית?... ומה רע בתקינה ישראלית ספציפית בעצם, משהו שיתאים לתנאים ולמציאות הייחודיים שלנו?... מה, מדינת ההייטק והסטארט-אפ לא מסוגלת לכתוב לעצמה תקינה עצמאית משלה?... ולמה צריך שהכל יהיה לחומרא עם כל כך הרבה איסורים והגבלות בעצם?... מישהו בדק כמה תאונות, אם בכלל, נגרמו על ידי כלי רכב משופרים, באשמת אותם שיפורים?... במיוחד היום, במאה ה-21, כאשר רוב כלי הרכב המודרניים במצבם המקורי מהיצרן, מגיעים למהירויות גבוהות ומאפשרים למטורף התורן להתחרע גם בלי לסובב שום בורג?...האם ייתכן שעושים כאן מהומה גדולה על לא מאומה?...

יש דברים שצריך לעשות להם סוף וזה מהראשונים שבהם אם לא ראש וראשון לכולם.
כל מי שמגדיר עצמו "חובב רכב "ואני מאמין שרובנו כאן, אם לא כולנו, כאלה בדיוק - קודם כל תצטרפו לקבוצה "מבטלים את תקנה 380". היא נוגעת לכולכם. אם במשרד התחבורע לא מתעלמים מהמספר ההולך וגדל של החברים בקבוצה, אולי יש סיכוי שדברים יתחילו לזוז לטובתנו.

השלב הבא הוא להתפקד למפלגה. אני לא צוחק.
שימו דעות פוליטיות בצד, שמאל, ימין, ביבי, זה לא חשוב וממילא חסר משמעות, כי יש לנו מטרה משותפת שהיא גדולה יותר.
תתפקדו למפלגה גדולה שיש לה סיכוי להרכיב ממשלה. הבחירות הקרובות כבר אבודות, אבל בישראל כמו בישראל, בחירות חדשות הן עניין של שנתיים גג. אז תתפקדו למפלגה גדולה שיש בה פריימריז, נגיד לליכוד (גם אם אתם שמאלנים רחמנא ליצלן, זה בסדר גמור. גם אני לא תומך בליכוד אבל אצביע "מחל" אם יהיה שם מועמד מטעמי לטובת העניין הזה), תצביעו בפריימריז, תכניסו מועמד למקום גבוה שיתעקש לקבל את התיק הרלוונטי (תחבורה) ויבטיח לייצג את בוחריו ולעשות במקום העבש והרקוב הזה מהפכה יסודית מהמרתף, רעידת אדמה שלא חוו שם מעולם, שתכלול ביטול/שינוי של הרבה מאוד תקנות פוגעניות ופתיחת דף חדש וחלק, התחלה מאפס.

אלה דברים שניתן לשנות מהר מאוד מקצה לקצה אם רק רוצים. יש דוגמא מאוד רלוונטית מהתחום שלנו מהשבוע-שבועיים האחרונים (תחשבו קצת ותנחשו). בתרבות הפוליטית בישראל, מי שעובד נכון ולא מתבייש, יכול להגיע להישגים מרשימים, לעקוף ולבטל חוקים ותקנות ולשנות מציאות. אפשר להפוך את "משרד התחבורע" למשרד תחבורה. משרד ממשלתי רגיל. כזה שעובד בשביל הציבור ולא נגדו. זה בידינו.

boaz avrahami
23-07-19, 01:33
אולי אוסיף את הסיכום שלי לבעיה כפי שאמרתי לגורמים המקצועיים-

אמנם השיח הוא בין מהנדסים של המעבדה למהנדסים של משרד התחבורה אבל מדובר בסוגיה משפטית לכל דבר ועניין(!!)

משרד התחבורה בסך הכול מחפש סדין למקרה שבו יתבעו אותם בעידן שבו כולם תובעים את כולם.
אם המגישים ישכילו למצוא את הפלפול המשפטי הנכון שיצא מהמעבדה הגרמנית הכול יפתר ברגע.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

דרור ברלי
23-07-19, 01:40
מדובר בסוגיה משפטית לכל דבר ועניין(!!)

משרד התחבורה בסך הכול מחפש סדין למקרה שבו יתבעו אותם בעידן שבו כולם תובעים את כולם.
אם המגישים ישכילו למצוא את הפלפול המשפטי הנכון שיצא מהמעבדה הגרמנית הכול יפתר ברגע.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ברור שהכל עניין של הגדרה משפטית.
אין לי ספק שלכל בעל תפקיד שם יש יועץ משפטי. או מחלקה משפטית שזה תפקידה.
גם בשביל לעשות שם שינויים מרחיקי לכת יצטרכו שם עבודה משפטית כדי לעקוף מהצד או לשנות או הכי טוב - לבטל - תקנות מטופשות.

צריך רק לרצות.
ולתחושתי במשרד התחבורע לא בדיוק רוצים. אולי זה לא מרוע, אלא פשוט כי לא מעניין אותם.
כמו שאמרת - יש להם קריירות לתחזק. הם שכחו מי עובד בשביל מי.

boaz avrahami
23-07-19, 01:56
הם לא ממש שכחו ואני אגן על כבודם של אלו שאני מתממשק איתם לפחות-
מהנדסים שלומי צ׳יבוטרו, יעקב שם טוב ( היום בתפקיד אחר) ומנהלת אגף הרכב מהנדסת עינת סגל.
הם נותני שרות יוצא מהכלל טוב. ממש הובילו מהפיכה בתחומם!

קשה לי להאשים אותם שהם לא רוצים להיות חשופים אישית.
לא הייתי נוהג אחרת כנראה.
שום דבר טוב לא יכול לצאת להם מזה.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

דרור ברלי
23-07-19, 08:02
כנראה שזה נכון.
אבל אם אנשים כל כך מוכשרים טובים כהגדרתך (אני לא מכיר אותם, אבל סומך על כושר שיפוטך) חוששים לפעול כי סביבת העבודה שלהם נקמנית ונוטרת, מה הם עוד עושים שם בדיוק?...

רק מדגיש ומחזק את דעתי, כמה דרושה למקום הזה טלטלה רצינית. טיפול שורש.

guyo
23-07-19, 08:33
לא מדוייק - המלשינון יחל לפעול ב-1.8, אך הפסילה עצמה הנה פעולת חובה כבר כמעט 5 שנים.
ידוע לי כי לאחרונה נכשל פאגרו אשר נעל צמיגי 33", באחד ממכוני הרישוי באזור המרכז.בקיצור, לוותר על השאיפה לעלות למידה 33 ברישון כי אם זה לא באוטודאטה אז זה לא תופס?!

דרור ברלי
23-07-19, 09:17
בדיוק. כבר לא תופס.
אגב, התקנה אינה חדשה, זה אף פעם לא תפס. אבל לא בדקו.

ועכשיו יקרה מה שקורה במגזר האופנועים והטרקטורונים:
כמה שנים אחרי שתעריפי הביטוח עלו לגבהים בלתי סבירים בעליל (כי טייקוני חברות הביטוח צריכים להמשיך להרוויח מיליארדים מהמס שנקרא "ביטוח חובה"), לפי הערכות, כיום כחצי מהכלים נוסעים ללא ביטוח.

זה מה שיקרה עכשיו ברכבי השטח בעניין הצמיגים. יסעו על מידות שלא רשומות ברשיון.
יהיו מי שיקחו סיכון. במיוחד במה שמוגדר כ"רכב לטיולים בלבד". סט צמיגים במידות המקוריות יורכב רק לטסט.

כאן כמובן גם תתחיל אכיפה פרועה של משטרת ישראל, זו שאין לה תקנים ומתקשה לטפל בפשיעה אבל גיבורה על אזרחים רגילים, כי ברור שצמיג 33 במקום 31 או 205/75R15 במקום 205/70R15 מהווים פגיעה קריטית ביותר בבטחון המדינה ובשלטון החוק.
אז הם ייצאו לדרכים ולשבילים ויצודו ג'יפים ביתר שאת. אולי גם יעשו לכם ביקורי בית בחנייה הפרטית כדי לוודא שלא פשעתם והתפרפרתם עם צמיג במידה לא רשומה. זה לא דמיון פרוע, הם עשו זאת בעבר ועושים את זה גם כיום כשיש להם מידע קונקרטי.

כאמור - מדובר בעניין בטחוני חמור ורגיש עם השלכות מרחיקות לכת על בטחון הציבור ושלומו. הציבור מתבקש לשתף פעולה.
ראו הוזהרתם.

Mor Gurevich
23-07-19, 09:47
דרור, יש מצב שאתה תהיה החשוד העיקרי בפרשה [emoji6]

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5555744,00.htmlhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20190723/c6f9b7cd87830ca1e619394f57fb9312.jpg

KOOKE
23-07-19, 14:59
אולי אוסיף את הסיכום שלי לבעיה כפי שאמרתי לגורמים המקצועיים-

אמנם השיח הוא בין מהנדסים של המעבדה למהנדסים של משרד התחבורה אבל מדובר בסוגיה משפטית לכל דבר ועניין(!!)

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

בועז, ייתכן ובהחלט ומדובר בסוגייה משפטית לגבי פרשנות התקנות וכו'.

אבל מסקנתך לגבי הכסת"ח מפני תביעה שמחפש משרד התחבורה שגוייה -
על מה בדיוק יתבעו את משרד התחבורה אם נניח (הנחה אוטופית) וישנו התקנות ויקלו בהליכי "שינוי מבנה" ברכב?
תביעה על נזקי גוף כולל חלילה מוות שנגרמו בתאונת דרכים כתוצאה משינוי המבנה שהותר ברכב כזה או אחר??? ובכן לא ניתן לתבוע אף אחד חוץ מאשר את מבטחת הרכב בשל נזקי גוף שנגרמו בתאונת דרכים יש ייחוד (מהמילה יחיד) עילה וניתן כאמור לתבוע רק על פי חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים!!!!
יתבעו את משרד התחבורה על נזקי הרכוש שנגרמו בתאונה? נראה לך הגיוני הרי לרוב בעלי הרכב יש ביטוח מקיף שמכסה זאת, לרוב גם לא ממש מדובר בסכומים גבוהים ברכבים שאינם מבוטחים, ובכלל ינסו קודם כל לתבוע את מי שאשם בתאונה (ולרוב יש אשמים בהיבט התעבורתי)

גם עתירה מנהלית אם תוגש סתם כי למחבקי עצים ירוקים יכאב על שינוי מוטורי כזה או אחר יש סיכוי נמוך כי צריך להוכיח חוסר סבירות קיצונית בפעולת הממשל כדי שעתירה מנהלית תתקבל.

אז סיפור הכסת"ח מפני תביעות לא ממש מבוסס - כן משרד התחבורע לא יזוזו בענייני משיקולי כסת"ח אבל כסת"ח מפני דעת הקהל, מפני עלויות למדינה אם יהיו ומפני ביקורת של הפוליטקקים למינהם שלא מבינים שום וכלום בענייני רכב- אבל בטח לא ככסת"ח מפני תביעות שגם הסיכוי שיהיו כאלה הוא אפסי וגם הסיכוי לזכות בהן הוא אפסי.

boaz avrahami
23-07-19, 15:03
מצטט את החשש שהביע בפני איש משרד התחבורה.

אם אתה סבור שהוא לא יהיה חשוף בשום אופן זו אולי סוגיה שניתן לטפל בה ולהקל על הדרך לפתרון

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

KOOKE
23-07-19, 15:06
בועז הרגע הסברתי באריכות למה הסיכוי שמשרד התחבורה ייתבע בעניין הוא אפסי ולא כל שכן עוד יותר אפסי הסיכוי שעובד מדינה כזה או אחר ייתבע אישית בהקשר הזה .

talw
23-07-19, 15:09
https://www.youtube.com/watch?v=xe7ScUZl-RI

נמרוד
23-07-19, 16:01
מצטט את החשש שהביע בפני איש משרד התחבורה.

אם אתה סבור שהוא לא יהיה חשוף בשום אופן זו אולי סוגיה שניתן לטפל בה ולהקל על הדרך לפתרון

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

אני יכול להציע לך בועז, בשיחה הבאה, את הכיוון הבא - המבוסס דווקא על התקנות באוסטרליה*.

ברשיון רשומה מידת צמיג מילימטרית.

1. על הרכב מותר להרכיב צמיגים במידה המילימטרית פלוס-מינוס טולרנס מסויים - הטולרנס הזה הוא של עד שתי דרגות חופש.
2. סיווג המהירות - לא רלוונטי, כל עוד נקבע סיווג מהירות מסויים מינימלי לכל קטגורית רכב (M1, N1). אין שום סיבה להתעקש על סיווג מהירות של 210 קמ"ש לSUV כבד במדינת ישראל שהמהירות החוקית בה היא לכל היותר 120. סיווג של 160 קמ"ש זה די והותר, ואם הבעלים בוחר בצמיג כזה (רוב צמיגי השטח המלא)- שיבושם לו.

כלומר - עד 20 מ"מ יותר או פחות ברוחב, או 10% יותר או פחות בחתך, או שילוב של שניהם - נניח 10 מ"מ יותר ברוחב ו5% פחות בחתך כדי לאפשר צמיג קצת יותר ספורטיבי, או 10% יותר בחתך ואותו רוחב עבור מי שרוצה קצת יותר גובה בשטח.

בפועל, כמות האפשרויות לא מאד גדולה - יהיו 2-4 שילובים אפשריים מעל ומתחת למידה הרשומה. אבל זה יפתור הרבה מאד צרכים - במיוחד של אנשי השטח. 5% או 10% יותר בחתך זה בדיוק ההבדל בין מבחר קטן או אפסי של צמיגי שטח למבחר גדול - זה פשוט מאפשר בחירה, מעודד תחרות ויכול להביא להוזלת מחירים לצרכן.

דוגמא - ברשיון כתוב 255/70R15 - מידה איזוטרית שבאה על היילקסים ויגו אוטומטיים בחלק מהשנים. תוכל להתקין 265/75R15 - מידה נפוצה עם מבחר צמיגי שטח גדול מאד, אינץ' אחד יותר בגובה.

קל מאד לבדוק כך את הצמיג ולהחליט אם הוא מותר או לא - לא צריך חישובים, רק לראות שמה שמוטבע על הגומי שונה מהכתוב בנייר בלא יותר משתי דרגות של רוחב או חתך.

זה יפתור 95% מהסיבות שבגללן אנשים משנים מידות צמיגים, גם לטובת שטח וגם לטובת כביש.

*מה שקורה באוסטרליה - מותר לרכב לגבוה ב75 מ"מ סה"כ, על ידי מתלים, צמיגים או כל שילוב בינהם. זה האמל"ק. מי שרוצה לחפור:
https://www.infrastructure.gov.au/vehicles/vehicle_regulation/bulletin/vsb_ncop.aspx
וספציפית:
https://www.infrastructure.gov.au/vehicles/vehicle_regulation/bulletin/files/NCOP11_Section_LS_Tyres_Suspension_Steer ing_Nov_2015_v4.pdf

אם מישהו רוצה לתרגם וליישם as-is - עוד יותר טוב. זה כתוב ברור, פשוט והגיוני.

MashberNafshi
23-07-19, 16:05
ועכשיו יקרה מה שקורה במגזר האופנועים והטרקטורונים:
כמה שנים אחרי שתעריפי הביטוח עלו לגבהים בלתי סבירים בעליל (כי טייקוני חברות הביטוח צריכים להמשיך להרוויח מיליארדים מהמס שנקרא "ביטוח חובה"), לפי הערכות, כיום כחצי מהכלים נוסעים ללא ביטוח.

אתה עושה חסד עם בעלי הדו"ג והטרקטרונים.
להערכתי, מעל 80% מבעלי כלים אלו אין להם ביטוח, לבד משבוע ימים(וה'מחמירים' עושים לחודש) לזמן חידוש רשיון הרכב(טסט).

asafk
23-07-19, 18:57
אני יכול להציע לך בועז, בשיחה הבאה, את הכיוון הבא - המבוסס דווקא על התקנות באוסטרליה*.

ברשיון רשומה מידת צמיג מילימטרית.

1. על הרכב מותר להרכיב צמיגים במידה המילימטרית פלוס-מינוס טולרנס מסויים - הטולרנס הזה הוא של עד שתי דרגות חופש.
2. סיווג המהירות - לא רלוונטי, כל עוד נקבע סיווג מהירות מסויים מינימלי לכל קטגורית רכב (M1, N1). אין שום סיבה להתעקש על סיווג מהירות של 210 קמ"ש לSUV כבד במדינת ישראל שהמהירות החוקית בה היא לכל היותר 120. סיווג של 160 קמ"ש זה די והותר, ואם הבעלים בוחר בצמיג כזה (רוב צמיגי השטח המלא)- שיבושם לו.

כלומר - עד 20 מ"מ יותר או פחות ברוחב, או 10% יותר או פחות בחתך, או שילוב של שניהם - נניח 10 מ"מ יותר ברוחב ו5% פחות בחתך כדי לאפשר צמיג קצת יותר ספורטיבי, או 10% יותר בחתך ואותו רוחב עבור מי שרוצה קצת יותר גובה בשטח.

בפועל, כמות האפשרויות לא מאד גדולה - יהיו 2-4 שילובים אפשריים מעל ומתחת למידה הרשומה. אבל זה יפתור הרבה מאד צרכים - במיוחד של אנשי השטח. 5% או 10% יותר בחתך זה בדיוק ההבדל בין מבחר קטן או אפסי של צמיגי שטח למבחר גדול - זה פשוט מאפשר בחירה, מעודד תחרות ויכול להביא להוזלת מחירים לצרכן.

דוגמא - ברשיון כתוב 255/70R15 - מידה איזוטרית שבאה על היילקסים ויגו אוטומטיים בחלק מהשנים. תוכל להתקין 265/75R15 - מידה נפוצה עם מבחר צמיגי שטח גדול מאד, אינץ' אחד יותר בגובה.

קל מאד לבדוק כך את הצמיג ולהחליט אם הוא מותר או לא - לא צריך חישובים, רק לראות שמה שמוטבע על הגומי שונה מהכתוב בנייר בלא יותר משתי דרגות של רוחב או חתך.

זה יפתור 95% מהסיבות שבגללן אנשים משנים מידות צמיגים, גם לטובת שטח וגם לטובת כביש.

*מה שקורה באוסטרליה - מותר לרכב לגבוה ב75 מ"מ סה"כ, על ידי מתלים, צמיגים או כל שילוב בינהם. זה האמל"ק. מי שרוצה לחפור:
https://www.infrastructure.gov.au/vehicles/vehicle_regulation/bulletin/vsb_ncop.aspx
וספציפית:
https://www.infrastructure.gov.au/vehicles/vehicle_regulation/bulletin/files/NCOP11_Section_LS_Tyres_Suspension_Steer ing_Nov_2015_v4.pdf

אם מישהו רוצה לתרגם וליישם as-is - עוד יותר טוב. זה כתוב ברור, פשוט והגיוני.היתה להן תקופת "ברוך" נדמה לי ב2014 או 15 אז היה אסור שום שינוי בכלל בכלל - כי מישהו שאל בקול רם "מה עם המחשב esp ואיך הוא יתמודד עם שינוי?". עבר להם כשהבינו ששינוי כזה לא משמעותי יותר מנסיעה עם נגרר או ההבדל בין מצב ריק לעמוס.
ויצויין שבחלק מהמדינות באוסטרליה שינוי מבנה שעדיין בתחום המותר, כלומר לא ערכת הגבהה אלא שינוי בחלקי הרכב ממש - כמו החלפת משולשים או לונג ארם - מותנה בלא פחות ולא יותר מחתימה של מהנדס.

אסף.

boaz avrahami
23-07-19, 19:32
למה להרחיק עד אוסטרליה?
נכון שהם כבר בארווזיון אבל אפילו בתחומי אירופה יש מדינות מקלות - למשל איסלנד.
היה עדיף ליישר איתם קו כי ממילא התקנות שלנו נשענות אל התקינה האירופית ולא על APEC הרחוקה.

תאר לעצמך שגם זה עלה.

לחץ ציבורי כמו הקבוצה של אורן גל ביחד עם הצעה קונסטרוקטיבית לפתרון שיעלה פנל מכובד של מהנדסים ומשפטנים יפתור את הבעיה לדעתי.
אני לבד לא אצליח לעשות דבר אבל אהיה מוכן להירתם לו יהיו מתנדבים לפנל.
עורך דין אחד כבר התנדב אבל למשל כל המהנדסים עדיין בטריבונה משיאים עצות.

הכדור לא במגרש שלי כרגע

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב ש.
23-07-19, 19:33
רק שבאוסטרליה המהנדס חותם ולא מפחד מהצל של עצמו.

asafk
23-07-19, 19:54
אני גם מוכן לחתום. כי אני יודע ששינוי סביר שמבוצע טוב עוד לא גרם לתאונה. אולי אני טועה, אבל במקרה זה הבורות שלי מגנה עלי.

בועז, ביום שתאמר לי שיש לזה סיכוי אמיתי - אני בא. אבל תהיה מאוד זהיר.

בפעם הקודמת שקפצתי ראש לתוך מהלך בסגנון דומה מול רשויות דומות - היו מי שראו עצמם "מחוץ לקטגוריה" ובחרו ללכלך ולהכפיש אישית, ולפגוע במאמץ המשותף.

אסף.

נדב ש.
23-07-19, 20:17
אני גם מוכן לחתום. כי אני יודע ששינוי סביר שמבוצע טוב עוד לא גרם לתאונה. אולי אני טועה, אבל במקרה זה הבורות שלי מגנה עלי.

בועז, ביום שתאמר לי שיש לזה סיכוי אמיתי - אני בא. אבל תהיה מאוד זהיר.

בפעם הקודמת שקפצתי ראש לתוך מהלך בסגנון דומה מול רשויות דומות - היו מי שראו עצמם "מחוץ לקטגוריה" ובחרו ללכלך ולהכפיש אישית, ולפגוע במאמץ המשותף.

אסף.

+1.
שינוי סביר שמבוצע כמו שצריך.

אבל בישראל כמו בישראל ברור לך שכל השאר כנראה יחפפו ויקמבנו מה שאפשר לקמבן כי "אנחנו" הרי אלופים בזה ופה קבור הכלב וזה כנראה למה לא מאשרים שום שינוי לאף אחד באופן גורף או בשום אופן אחר, כי או אז יתחילו עם השגעת שלא תיגמר והכאוס יחגוג.

כן רצוי שיהיה אפשר להגביה רכבים, ולהגדיל צמיגים וכו' וכו' בבדיקות ובחינות שצריכים לעבור, אבל בסוף אחרי כל ההשקעה גם לקבל חתימה ולא להתרוצץ סתם...

boaz avrahami
23-07-19, 20:25
אסף,

אני לא יכול לומר שיש סיכוי סביר.
אני יכול לומר לך שאת ה״לא״ כבר יש לנו בוודאות.

אני יכול להבטיח לך שעשייה ציבורית לרוב מאוד מתסכלת ולא מוערכת כראוי.

מי שבוחר בעשיה ציבורית אלו המעט שחולמים מאמינים ומוכנים ללכת נגד הסיכויים.
אחו האנשים שעושים את השינוי כשכל האחרים רק מפטפטים.

אתה מוכן?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

דרור ברלי
23-07-19, 21:20
אתה עושה חסד עם בעלי הדו"ג והטרקטרונים.
להערכתי, מעל 80% מבעלי כלים אלו אין להם ביטוח, לבד משבוע ימים(וה'מחמירים' עושים לחודש) לזמן חידוש רשיון הרכב(טסט).

מסכים איתך לגמרי.
לא רציתי להקצין.... אבל זו האמת לאמיתה.

ואין לי שום טענה אליהם. זה מה שקורה כשתאוות הבצע של המדינה מעבירה אותה על דעתה.

KOOKE
24-07-19, 00:21
עניין ביטוח החובה המאד יקר לרכבים דו גלגליים / טרקטורונים וכו' , לטעמי יש לו הצדקה ובכלל לא קשור לתאוות הבצע של המדינה ובטח שזה לא יכול לשמש כמשל למה שקורה בתחום התקינה בעניין שינוי המבנה ברכב.

אין טעם לפרט למה אמרתי זאת מפני שזה מסיט את הדיון הדי חשוב הזה.

דרור ברלי
24-07-19, 08:27
אכן אין טעם לפרט ולהסיט את הדיון (לדיון מעניין לכעצמו) למרות שדעתי שונה לחלוטין מדעתך.
אבל זה מזכיר וזה דומה, כי זהו עוד מקרה מובהק שבו הציבור לא יכול לעמוד בגזירה ובוחר להיות עבריין.

בנושא מידות הצמיגים יקרה אותו דבר בדיוק. רבים יבחרו לקחת סיכון ויסעו על גלגלים במידות שאינן רשומות ברשיון. בוודאי בכלי רכב שמשמשים לטיולים בלבד והסיכוי שלהם לפגוש בבוחן-משטרע או בניידת-בדיקה של שודדי משרד-התחבורע, קלוש למדי.
בפינת המחסן ימתין סט גלגלים ישן במידה המקורית לכבוד הטסט בלבד.

ככה זה, כששלטון רע וטיפש וצר-מוחין, רוצה רק להדק את עניבת החנק, להחמיר ולהחמיר, הוא משיג תוצאה הפוכה.
ועל זה כבר נאמר מזמן, עוד בימי יוון העתיקה - "ככל שתגבר השחיתות במדינה, כן ירבו חוקיה" (וזה עובד מצוין גם אם כותבים את זה הפוך)עודף מופרע ברגולציה הזויה, עוד ועוד חוקים, תקנות, הגבלות ואיסורים, מייצרים רק יותר ויותר עבריינים.
אני רוצה להאמין שכולנו נתעשת, נתארגן ובדרך חוקית נשים סוף לפארסה הזו.

KOOKE
26-07-19, 03:17
דרור, עם הפסקה האחרונה מסכים בהחלט.

מתוך סקרנות - בדקתי בעזרת גוגל מה קורה בגרמניה - הרי כפי שנאמר כאן בשירשור אנו בארץ מסתמכים על תקינה אירופאית או יותר נכון גרמנית - נחשו....כן כן ניתן לשנות מידת הצמיגים בגרמנהי באופן חוקי כמובן ובהליך פשוט יחסית....

https://www.toytowngermany.com/forum/topic/177809-change-the-wheel-size/

asafk
26-07-19, 08:41
שלמה, התקינה שם מתירה למכון הרישוי שינוי מידות, אבל לא שינוי קוטר מעבר לאחוזים בודדים.

אסף.

KOOKE
26-07-19, 09:35
אסף

מקריאה חטופה לא מדובר על אחוזים בודדים אלא עד 7% ולצורכי הגיפאי הממוצע כאן בארץ זה מספק בהחלט - כך למשלר רנגלר שמגיע עם צמיג המקביל ל- 32" יוכל לעלות למידה של 34.3" שזה בעצם כמעט המידה המטרית של של צמיג 35..

רכב שמגיע עם 29 יוכל להחליף ך-31 וכו'...

אז כן גם שם אי אפשר להגיע סתם כך למידות של המפלצות שכבר מסתובבות אצלנו עם צמיגי 40 ויותר אבל כמו שאמרתי לצורך שפוי דיי בתקנות הגרמניות.

תכלס עכשיו ובמחשבה שנייה אחרי שהסברו לי התקנות הגרמניות - לא הבנתי למה הסתבך תהליך התקינה הפרטנית שניסו לעשות ברנגלרים.

ד ו ר ו ן
26-07-19, 09:36
שלמה, התקינה שם מתירה למכון הרישוי שינוי מידות, אבל לא שינוי קוטר מעבר לאחוזים בודדים.

אסף.
כמה אחוזים?
זה בהחלט יכול להיות פתרון סביר לרוב האנשים.
אני עוד זוכר לפני 25 שנה, כששינינו לניבה את המידה מ-205 ל-215 בו היה מבחר צמיגי שטח.

הבוחן בדק בספר מה האופציות, ואמר שיש לו שיקול דעת לאשר שינוי של עד 10% הבדל, וכך היה.

Slowly..

KOOKE
26-07-19, 09:48
דורון כתבתי - בגרמניה מותר עד 7%

boaz avrahami
26-07-19, 10:01
אתם מבינים למה פנל של עורכי דין ומהנדסים יכול לעשות מהלך?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

KOOKE
26-07-19, 10:11
כדי להמחיש -

הנה השוואה בין שתי מידות נפוצות ברנגלר שכאמור בהרבה מקרים הגיע עם 255/75/17 (מקביל ל- 32") ושינו ל- "35":

https://tiresize.com/tyre-size-calculator/

כפי שכתוב שם השינוי בקוטר הוא 7.2%

תקישו את השינוי מידות הצמיגים שהייתם רוצים לשנות וניחוש מושכל שלי שהם כולם יצאו סביב שינוי של 7% בלבד.

אולי אולי יש סיכוי קטנטן שיאמצו התקנות הגרמניות כאן בלבנט?

ד ו ר ו ן
26-07-19, 10:22
דורון כתבתי - בגרמניה מותר עד 7%
הגבנו באותו הזמן..

Slowly..

tallevi
26-07-19, 13:12
אולי אולי יש סיכוי קטנטן שיאמצו התקנות הגרמניות כאן בלבנט?

אבל כבר אימצו את התקן הגרמני, לא?! לא על זה מדובר?

אבל גם אם מאמצים את התקן הזר, הם דואגים להשמיט את ההיתרים ולהחמיר את האיסורים.

לדוגמא נושא אישור הגבהה עד 50 ממ שהתקינו על סמך התקן הגרמני, אלא מה, שלפי התקן הגרמני עד 50 מ"מ כלל אין צורך באישור כלשהו!! ואילו כאן תרגמו את זה למקסימום 50 ורק עם אישור...

מבחינתי בעלי תפקידים במגזר הציבור שהוסמכו על פי חוק לקבל החלטות ובכל זאת נמענים מלקבל החלטות רק משום הפחד לשאת באחריות כלשהי, הם בעיניי חדלי אישים ותו לא. פקידונים קטנים ופחדנים גדולים.

טל.

KOOKE
26-07-19, 14:46
יש כלים משפטיים לאכוף על הרשות לקחת אחריות להחליט החלטות וכו' החל בעתירה מנהלית וכלה בבג"צ

הבעיה שמדובר בעלות לא קטנה לממן ההוצאות המשפטיות - לצערי איני מומחה המשפט מנהלי ועל אף שאני מוכן להירתם לעניין ללא עלות אני חושש שבגלל חוסר הבקיאות שלי במשפט מנהלי אעשה שירות דוב לקהילת הג'יפאים.

בכל אופן עדיין בודק היתכנות ומה הדרך הטובה\ הנכונה ביותר להביא לשינוי בעניין הזה.

Raccoon
26-07-19, 22:37
יש כלים משפטיים לאכוף על הרשות לקחת אחריות להחליט החלטות וכו' החל בעתירה מנהלית וכלה בבג"צ

הבעיה שמדובר בעלות לא קטנה לממן ההוצאות המשפטיות - לצערי איני מומחה המשפט מנהלי ועל אף שאני מוכן להירתם לעניין ללא עלות אני חושש שבגלל חוסר הבקיאות שלי במשפט מנהלי אעשה שירות דוב לקהילת הג'יפאים.

בכל אופן עדיין בודק היתכנות ומה הדרך הטובה\ הנכונה ביותר להביא לשינוי בעניין הזה.אבל אם הבעיה היא עם מה שכתוב בתקנה, מה הטעם בעתירה מנהלית? הרי מה שרוצים הוא שינוי חקיקה....
עתירה מנהלית מגישים או כשהגוף הציבורי פועל בניגוד/בשונה מהחוק או כשהחלטות שהוא מקבל במסגרת שיקול הדעת שלו הן לא סבירות.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

boaz avrahami
26-07-19, 23:33
אם יש משהו בתקינה הארופאית/גרמנית שטוב לנו אני די משוכנע שיהיה ניתן לגייר אותו בלי התנגדות גדולה של משרד התחבורה

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

KOOKE
27-07-19, 00:40
אבל אם הבעיה היא עם מה שכתוב בתקנה, מה הטעם בעתירה מנהלית? הרי מה שרוצים הוא שינוי חקיקה....
עתירה מנהלית מגישים או כשהגוף הציבורי פועל בניגוד/בשונה מהחוק או כשהחלטות שהוא מקבל במסגרת שיקול הדעת שלו הן לא סבירות.

אנא קרא שוב מה שכתבתי - נתתי שתי דוגמאות לכלים משפטיים עתירה מנהלית ובג"צ - מבלי להתעמק היכן הקושי אין ספק שבג"צ יכול גם לבטל תקנה.

Raccoon
27-07-19, 11:25
אנא קרא שוב מה שכתבתי - נתתי שתי דוגמאות לכלים משפטיים עתירה מנהלית ובג"צ - מבלי להתעמק היכן הקושי אין ספק שבג"צ יכול גם לבטל תקנה.כמובן שקראתי, והתייחסתי לשני הכלים שציינת. אני מסכים שאלה שני הכלים המשפטיים לנושאים כאלה אבל חושב שהבעיה היא לא בדיוק משפטית.
מצד שני, אני גם לא חושב שזה נכון להצביע בבחירות למפלגת הצמיגים או משהו כזה (גם לא למפלגת נהגי המוניות, הגימלאים וכו׳) זה נושא צר מדי מכדי להוות תשתית למלפגה...
אולי צריך ללחוץ על הפקידים במשרד התחבורה שכאנשי מקצוע בכירים, ילחצו על השר לשנות את התקנות. כמו שהשינוי בתקנות של ההגבהה לא הגיע כתוצאה מעתירה או כוח פוליטי ממוקד, גם כאן נראה לי שהכי חשוב זה ליצור תקשורת בינינו לבין המשרד, לא במטרה שייקחו אחריות על משהו שהם לא יכולים לקחת עליו אחריות, אלא כדי שיפעלו בשביל לעדכן את החוק והתקנות לסטנדרט שקיים במדינות מתקדמות אחרות.
עד עכשיו נראה לי שלבעז היוףיתה לפחות הצלחה אחת כזאת, למשל בנושא יבוא החלפים, אני חושב שזאת הדרך.

shmil
27-07-19, 13:13
אולי צריך ללחוץ על הפקידים במשרד התחבורה שכאנשי מקצוע בכירים, ילחצו על השר לשנות את התקנות.

פחחחחח.
סיפור קטנטן.

דברים שהיו בקנה במשרד התחבורה על שלוחותיו, כבר סיימו את כל ההכנות וכבר היו אמורים להתחיל לפני חודש וחצי, "הוקפאו" עקב שינוי הנסיבות במשרד.
כשלעצמי, ואני בקיא קצת בפרטים, אינני רואה אם או מתי זה ימשיך או יתחיל מחדש.

מוגש ללא פרטים, פיקנטריה ופוליטיקה. בכוונה.

ושכל אחד יחשוב לעצמו מה שהוא רוצה.

נדב ש.
27-07-19, 14:04
אחרי 18 עמודים יש מסקנה....
צריך שר תחבורה ג׳יפאי!

asafk
27-07-19, 15:24
אני בבחירות מזמן מצביע רק למפלגה עם שיעור הג'יפאים הכי גדול במקומות ריאליים.....

הבעיה שבמבחן 'מיהו ג'יפאי' כבר אין מועמדים....

אסף.

yovavz
27-07-19, 15:36
אני בבחירות מזמן מצביע רק למפלגה עם שיעור הג'יפאים הכי גדול במקומות ריאליים.....

הבעיה שבמבחן 'מיהו ג'יפאי' כבר אין מועמדים....

אסף.תראו מה זה,
לפני כמה ימים קראתי ששר המשפטים דרש כרכב שרד לנדקרוזר וסורב.
גם שרים שרוצים להצטרף לג'יפאים, מסרסים... [emoji6]

באופן כללי עושה רושם שאם אנשים כאן היו נוסעים יותר על דאסטרים ופחות על ג'יפים "גיבורים" אבל שאין להם מזגן או שהם כל הזמן מתקלקלים,
אזי הם היו מטיילים קצת יותר ומחפשים את חצי הכוס הריקה, קצת פחות

אולי אייל צודק וכשהשרים יעברו לדאסטרים העולם יראה יפה יותר

boaz avrahami
27-07-19, 16:02
לישראל כץ היה טרקטורון והוא היה נוהג לגרור אחריו את המאבטחים לטיול טרקטורונים באזור מ.א באר טוביה.

מצבם של הטרקטורונים רק הורע אעפ שכשר תחבורה הוא היה אחד הטובים מאז קום המדינה

כמו שמי שמצביע לימין צריך לזכור שרק הימין החזיר שטחים.
בפוליטיקה אתה לא מקבל מה שהבטיחו לך. לרוב הפוך

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

asafk
27-07-19, 16:24
אמנם בחירות עוד מעט אבל אל תהפכו את זה לדיון פוליטי

אסף.

tallevi
27-07-19, 16:42
כמובן שקראתי, והתייחסתי לשני הכלים שציינת. אני מסכים שאלה שני הכלים המשפטיים לנושאים כאלה אבל חושב שהבעיה היא לא בדיוק משפטית.
מצד שני, אני גם לא חושב שזה נכון להצביע בבחירות למפלגת הצמיגים או משהו כזה (גם לא למפלגת נהגי המוניות, הגימלאים וכו׳) זה נושא צר מדי מכדי להוות תשתית למלפגה...
אולי צריך ללחוץ על הפקידים במשרד התחבורה שכאנשי מקצוע בכירים, ילחצו על השר לשנות את התקנות. כמו שהשינוי בתקנות של ההגבהה לא הגיע כתוצאה מעתירה או כוח פוליטי ממוקד, גם כאן נראה לי שהכי חשוב זה ליצור תקשורת בינינו לבין המשרד, לא במטרה שייקחו אחריות על משהו שהם לא יכולים לקחת עליו אחריות, אלא כדי שיפעלו בשביל לעדכן את החוק והתקנות לסטנדרט שקיים במדינות מתקדמות אחרות.

מסכים לגבי רוב מה שכתבת, אבל מה הכוונה "לא במטרה שיקחו אחריות על משהו שהם לא יכולים לקחת עליו אחריות"??

למה אתה חושב שהם לא יכולים לקחת אחריות עליו? ולמה זה יוצא ממה שאתה אומר שצריך אישור של השר לאשר שינוי מידות צמיגים של 10÷15 אחוזים?? מי אמר שדרוש שינוי בתקנות לצורך זה? (שלא לדבר על שינוי חקיקה)?

למה לא מספיקה פשוט הנחיה מנהלית מהסמכות המקצועית, כפי שהיה!?

זו שורש הבעיה, שבכל תפקידים מפחדים לקחת על עצמם את האחריות שהחוק הטיל על כתפיהם.
הם משתמשים בסמכותם רק להגביל ולהחמיר (טוב זה הכי קל), אבל כאשר נדרש להתיר ולאפשר, הם מחפשים תירוצים כמו להיתלות על תקנים זרים, ומתחבאים מאחורי הררי הבירוקרטיה.

אם יש משהו שמצביע על חולי בחברה שלנו, כמו בשירשור הגוואלד של ניר, אז בעיני סוג התנהלות שכזו, זה בדיוק זה. בעלי תפקידים שממלאים את מקומם רק לצורך קריירה וטובות אישיות, ולא לשירות הציבור.

טל.

Raccoon
27-07-19, 18:10
מסכים לגבי רוב מה שכתבת, אבל מה הכוונה "לא במטרה שיקחו אחריות על משהו שהם לא יכולים לקחת עליו אחריות"??

למה אתה חושב שהם לא יכולים לקחת אחריות עליו? ולמה זה יוצא ממה שאתה אומר שצריך אישור של השר לאשר שינוי מידות צמיגים של 10÷15 אחוזים?? מי אמר שדרוש שינוי בתקנות לצורך זה? (שלא לדבר על שינוי חקיקה)?

למה לא מספיקה פשוט הנחיה מנהלית מהסמכות המקצועית, כפי שהיה!?

זו שורש הבעיה, שבכל תפקידים מפחדים לקחת על עצמם את האחריות שהחוק הטיל על כתפיהם.
הם משתמשים בסמכותם רק להגביל ולהחמיר (טוב זה הכי קל), אבל כאשר נדרש להתיר ולאפשר, הם מחפשים תירוצים כמו להיתלות על תקנים זרים, ומתחבאים מאחורי הררי הבירוקרטיה.

אם יש משהו שמצביע על חולי בחברה שלנו, כמו בשירשור הגוואלד של ניר, אז בעיני סוג התנהלות שכזו, זה בדיוק זה. בעלי תפקידים שממלאים את מקומם רק לצורך קריירה וטובות אישיות, ולא לשירות הציבור.

טל.ראשית צריך להבין שתקנות הן סוג של חקיקה, לא החלטה מנהלית כמו נוהל. זה אומר שלא בסמכות הפקידים לשנות את התקנות כי זה נושא חקיקתי.
אבל... אחרי שקראתי שוב את מה שכתבת אני חושב שאפשר אולי לתקןף את הנוהל 129. הרי לאזרח שקנה רכב משומש אין גישה לאוטודאטה ולכן הוא מסתמך על מה שכתוב ברשיון הרכב.
בנוסף, אם לאחר מעשה באה המדינה ומשנה את משהו ברכב היא פוגעת בזכות הקניין או משהו כזה וזה גם בעייתי. אם יש "טעויות" ברישום הרכב על המדינה למצוא פתרון שלא יפגע במי שכנראה הוטעו על ידי אותה "טעות" (המרכאות במקור...).
זה לפי מה שאני מבין אבל אני לא משפטן, אולי כדאי שהמשפטנים יתייחסו לזה בצורה יותר מדוייקת.

איל מ
27-07-19, 18:30
אני גם לא משפטן, אבל מי שקונה אוטו גנוב עם רישוי מזוייף, או אוטו שהוחזר לכביש בקומבינה אחרי טןטאלוס (ולא אחד שהוחזר כחוק),
פשוט לוקחים לו את האוטו. לא קניין ולא נעליים.
מקסימום יכול לחפש את מי שמכר לו את האוטו ולתבוע אותו (כן, בהצלחה עם זה).

הירשפלד יובל
27-07-19, 19:34
אבל... אחרי שקראתי שוב את מה שכתבת אני חושב שאפשר אולי לתקןף את הנוהל 129. הרי לאזרח שקנה רכב משומש אין גישה לאוטודאטה ולכן הוא מסתמך על מה שכתוב ברשיון הרכב.
בנוסף, אם לאחר מעשה באה המדינה ומשנה את משהו ברכב היא פוגעת בזכות הקניין או משהו כזה וזה גם בעייתי. אם יש "טעויות" ברישום הרכב על המדינה למצוא פתרון שלא יפגע במי שכנראה הוטעו על ידי אותה "טעות"

אתנסח בעדינות : כולנו כאן אנשים בוגרים שעברו את גיל 18-16. אי ידיעת החוק אינה פוטרת את מבצע העבירה מהעונשים הקבועים בחוק.
ב : ראה החלטת העליון/בג"ץ בעניין שכונת עין חמד/מבשרת ציון שכונה י"א לעניין זכות הקניין. הלכו אנשים ובנו וילות/צמודי קרקע ביודעין/שלא ביודעין על שטח ירוק שיועד למלונאות. העליון זרק את כולם מהבתים ואפשר להם שימוש בהם רק אם ישמשו למלונאות.

לכן ,לעניות דעתי , התמודדות מול 129/אוטודאטה צריכה להיות בכיוונים אחרים.

Raccoon
27-07-19, 19:38
שכנעתם אותי...

yovavz
27-07-19, 19:52
ב : ראה החלטת העליון/בג"ץ בעניין שכונת עין חמד/מבשרת ציון שכונה י"א לעניין זכות הקניין. הלכו אנשים ובנו וילות/צמודי קרקע ביודעין/שלא ביודעין על שטח ירוק שיועד למלונאות. העליון זרק את כולם מהבתים ואפשר להם שימוש בהם רק אם ישמשו למלונאות

למען הדיוק, לא מדובר על שכונה י"א (שיש בה שערוריות משל עצמה), אלא בשכונת הרפאים שנקראת "פינת חמד" וצמודה למחלף

נדב ש.
27-07-19, 19:52
אני גם לא משפטן, אבל מי שקונה אוטו גנוב עם רישוי מזוייף, או אוטו שהוחזר לכביש בקומבינה אחרי טןטאלוס (ולא אחד שהוחזר כחוק),
פשוט לוקחים לו את האוטו. לא קניין ולא נעליים.
מקסימום יכול לחפש את מי שמכר לו את האוטו ולתבוע אותו (כן, בהצלחה עם זה).

הוא דיבר על מה שכתוב ברישיון בעת הקניה, מה קשור למה שכתבת?
אם אזרח תמים שהולך לקנות רכב משומש, בודק את הרישיונות בעצמו ורואה שהכל "רשום", קונה אחד כזה שהמידת צמיג רשומה ברישיון אבל בתכלס לא תואמת אוטודאטא? מאיפה הוא אמור לדעת?
וזה לא חייב להיות רכב 4x4, מכיר גם אחד כזה שקנה קרוסאובר חדיש עם מידת ג׳נטים וצמיגים שרשומים ברישיון אבל כנראה לא תואמים לרשומות, המוכר קנה והרכיב את הג׳נטים רק כי הם עושים "פוזה" וימשכו קונים פוטנציאלים.

איל מ
27-07-19, 20:09
נדב, זה קשור מאוד כי בדיוק אותו מקרה.
רכב לא חוקי שנקנה בתום לב, בלי שלקונה יש מושג שמשהו כאן מסריח.

KOOKE
27-07-19, 20:10
אני רוצה להבהיר נקודה - לדעתי נקיטת הליכים משפטיים זה המוצא האחרון של האין ברירה-
הליך משפטי זה הליך יקר ולא רק בגלל שכר הטרחה אלא יש גם אגרות בית משפט, חוות דעת מומחים וכו' שעולים לא מעט.
יש את הסיכון של הפסד ואז יש עלות נוספת של תשלום הוצאות שמוטל על העותר.
והסיכון הגדול ביותר הוא שאם מפסידים את ההליך מנציחים ומקבעים את המצב ואפילו גרוע יותר כי יש כבר תקדים מחייב לרעת המפסיד.

יש לנסות כל דרך אחרת בטרם הליך משפטי יקר מסוכן ומהווה סוג של הימור שכן בסופו של יום נתונים לגחמת השופטים היושבים בדין שנותנים את החלטתם לפי נטיית ליבם והרקע ממנו הם באים. החלטות שיפוטיות בעניינים כאלו תמיד מצריכות את השופט להחליט מהו ה"סביר" ומהי ה"מידתיות" - מונחים רחבים שכאמור כל שופט יכול לצקת בהם תוכן אחר לפי מה שמתחשק לו.

לנו באי האתר בעלי התחביב המשותף של נסיעה וטיול בשטח ברכבי שטח- הגבלות משרד התחבורע בעניין שינויי מבנה נראות לנו כפגיעה עמוקה ומהותית בזכות הקניין הבסיסית שלנו ובחופש שלנו לעשות ברכבים שלנו כרצוננו ובזכות שלנו לטייל עימם בשטח.

אבל, המגמה הכלל עולמית היא "ירוקה" וגם בארץ המגמה הזו הולכת ומתחזקת- תתארו לכם שנופלים על שופט או שופטת בעלי נפש "ירוקה" שרואים בג'יפים כלי משחית שצורכים הרבה דלק המזהם את כדור הארץ, שהורסים את הטבע עם הצמיגים הגדולים, שמסכנים את המטיילים רגלית בטבע או חמור מכך מסכנים את יתר משתמשי הכביש וכו'...מה לדעתכם תהיה תוצאה של הליך משפטי אצל שופט/ת כאלו?

tallevi
27-07-19, 22:02
אני רוצה להבהיר נקודה - לדעתי נקיטת הליכים משפטיים זה המוצא האחרון של האין ברירה-
הליך משפטי זה הליך יקר ולא רק בגלל שכר הטרחה אלא יש גם אגרות בית משפט, חוות דעת מומחים וכו' שעולים לא מעט.
יש את הסיכון של הפסד ואז יש עלות נוספת של תשלום הוצאות שמוטל על העותר.
והסיכון הגדול ביותר הוא שאם מפסידים את ההליך מנציחים ומקבעים את המצב ואפילו גרוע יותר כי יש כבר תקדים מחייב לרעת המפסיד.

יש לנסות כל דרך אחרת בטרם הליך משפטי יקר מסוכן ומהווה סוג של הימור שכן בסופו של יום נתונים לגחמת השופטים היושבים בדין שנותנים את החלטתם לפי נטיית ליבם והרקע ממנו הם באים. החלטות שיפוטיות בעניינים כאלו תמיד מצריכות את השופט להחליט מהו ה"סביר" ומהי ה"מידתיות" - מונחים רחבים שכאמור כל שופט יכול לצקת בהם תוכן אחר לפי מה שמתחשק לו.

לנו באי האתר בעלי התחביב המשותף של נסיעה וטיול בשטח ברכבי שטח- הגבלות משרד התחבורע בעניין שינויי מבנה נראות לנו כפגיעה עמוקה ומהותית בזכות הקניין הבסיסית שלנו ובחופש שלנו לעשות ברכבים שלנו כרצוננו ובזכות שלנו לטייל עימם בשטח.

אבל, המגמה הכלל עולמית היא "ירוקה" וגם בארץ המגמה הזו הולכת ומתחזקת- תתארו לכם שנופלים על שופט או שופטת בעלי נפש "ירוקה" שרואים בג'יפים כלי משחית שצורכים הרבה דלק המזהם את כדור הארץ, שהורסים את הטבע עם הצמיגים הגדולים, שמסכנים את המטיילים רגלית בטבע או חמור מכך מסכנים את יתר משתמשי הכביש וכו'...מה לדעתכם תהיה תוצאה של הליך משפטי אצל שופט/ת כאלו?נכון מאוד. אני ממש לא חושב שהליכים משפטיים יניבו את התוצאה הרצויה. אני אפילו לא מבין למה זה עלה...

אני גם לא רואה צורך בשינוי החקיקה.

הרי ל"מנהל" במשרד התחבורה ניתנו כל הסמכויות בחוק לאשר או לא לאשר כל דבר הקשור לרכב בישראל.
אגב, ראיתי ש"המנהל" רשאי לאשר, למשל יצור רכבים, גם ללא אישור מעבדה מוסמכת והכל לפי שיקול דעתו...

לכן כל מה שדרוש לעשות הוא לדרוש באופן מאורגן על ידי נציגים מתאימים, לנהל דיון טכני מקצועי שבסופו ינתנו הקלות בכל הנוגע לשיפורים ברכבי השטח בישראל.
אבל אם מישהו חושב שמהלך כזה יניב משהו למעט דיוני סרק מנומסים...ללא הפעלת לחץ ציבורי ברור מאיתנו, הוא קצת תמים ואולי אפילו מחמיץ הזדמנויות באמת לקדם משהו.

באומרי לחץ ציבורי, אני לא מתכוון דווקא להעמדת עשרות רכבי שטח בכניסה לחניון של משרד התחבורה ללא מפתח, ובמשמרות שבועיות... (אני מתחיל לאהוב את הרעיון...)
אלא מספיק עשרה חברים עם שלטים גדולים מול חלון ה"מנהל". רק בשביל להפגין נוכחות סימלית מאחורי הנציגים המנומסים...

טל.

איל מ
28-07-19, 03:25
לא יודע אם זה קושר כאן כבר או לא, אבל:
https://www.automag.co.il/jeep-tire-swap-fiasco-israel/

נדב ש.
28-07-19, 10:36
לא יודע אם זה קושר כאן כבר או לא, אבל:
https://www.automag.co.il/jeep-tire-swap-fiasco-israel/

איל זה פורסם לפני שבוע או משהו כזה... וכמו שקראת לא חידש לנו כלום כמעט.
בכל מקרה ראה את הדוגמאות שיש שם, ל"ק על 35"(למרות שלא נראה שזה בארץ בכלל).... רנגלר עם צמיג 40 (?).... לא חסר כאלה כאן, ויש עוד ועוד דוגמאות, נו עכשיו תגיד אם זה לא להשתין בקשת על כולם....
מילא לשנות בקטנה נגיד במקום 265/70/16 ל 265/75/16 לדוגמה, לא שינוי גדול אבל אפשר להשיג צמיג יותר נורמלי...

tallevi
28-07-19, 22:52
איל זה פורסם לפני שבוע או משהו כזה... וכמו שקראת לא חידש לנו כלום כמעט.
בכל מקרה ראה את הדוגמאות שיש שם, ל"ק על 35"(למרות שלא נראה שזה בארץ בכלל).... רנגלר עם צמיג 40 (?).... לא חסר כאלה כאן, ויש עוד ועוד דוגמאות, נו עכשיו תגיד אם זה לא להשתין בקשת על כולם....
מילא לשנות בקטנה נגיד במקום 265/70/16 ל 265/75/16 לדוגמה, לא שינוי גדול אבל אפשר להשיג צמיג יותר נורמלי...

לי אין שום בעיה עם רנגלר שנועל צמיג "40. יש לי בעיה עם זה שלא מאפשרים ולא מסיבות טכניות הנדסיות, אלא רק מתוך פטרונות ארכאית, פגיעה בחופש הפרט, והכי גרוע מתוך אפסיות העוסקים בדבר שאינם מסוגלים אפילו למצוא את הדרכים כן לאפשר זאת.

עם זה צריכה להיות לך בעיה.

המצב העובדתי כיום הוא שכל מי ששם צמיג בכל מידה גם בחצי ס"מ,מעבר למידה המקורית נחשב כעבריין (כנראה שמי ששם ס"מ שלם כבר נחשב כמשתין מהמקפצה..)

בכלל, החיבה העניין והאתגר שלי מהתחום לא נקבע ולא מוגבל על ידי בגלל מגבלות בירוקרטיות שקבעו אנשים קטנים שהיו מעדיפים שכולנו ניסע במאזדה 3...

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

נדב ש.
28-07-19, 23:36
אז כנראה שכן יש בעיה, אולי לא לך אבל בטוח שלאחרים, צמיגים גדולים בכמה מידות טובות ממה שתיכנן היצרן במקור בלי לשדרג עוד מכלולים בדרך זאת סכנה לכולם, כן גם למשתמשי הדרך האחרים.
מה קורה ברכבים מהיצרנים האחרים שהם לא JEEP ואין להם שוק אפטרמרקט מטורף? כאלה שאין להם יכולת גם אם ירצו לשדרג את שאר המכלולים וכו'? ויש כאלה הרבה שנוסעים על 35" שאלוהים יודע איך הכניסו אותם לשם, אם זה הגבהת הבודי ועוד כל מיני העיקר שהצמיג ייכנס ולא ישפשף בבודי.

ואני יספר לך עוד משהו, נהגתי ברנגלר של חבר מהערבה עד הצפון בתחרות שהיתה השנה בארץ, מושקע ומשופר נועל צמיג 35", כמעט בכל בור בכביש הרגשתי death wobble , לא עברתי את ה 80 קמ"ש, הרגיש לי כבד ומעייף לנהיגה(זה גם היה כבר ערב וחשיכה), אז נכון בשטח אין מה להגיד זה אחלה, בכביש הסיפור אחר לגמרי, זה לא זה.

נמרוד
29-07-19, 08:18
בכלל, החיבה העניין והאתגר שלי מהתחום לא נקבע ולא מוגבל על ידי בגלל מגבלות בירוקרטיות שקבעו אנשים קטנים שהיו מעדיפים שכולנו ניסע במאזדה 3...

+1 ידידי.
זו הגישה המועילה ביותר.

הקפדה יתרה בסך הכל תביא פרנסה נוספת למוסכים שיכינו לטסט (כולל החלפת גלגלים) ותביא למצב שרכב נוסע על הכביש לא כמו שהוא עובר טסט. אכן מאד דומה למצב עם ביטוחי הדו-גלגלי. כשיש גזירה שהציבור לא יכול לעמוד בה, הציבור פשוט לא יעמוד בה.

אישית אין לי שום בעייה ליסוע עם צמיג במידה שונה ממה שקבע יצרן הרכב בכמה אחוזים - כמה שאני מוצא לנכון! - השיקול הוא שלי, האחריות שלי. כולל לתאונה - בוודאי! הרי אני הנהג. נוח מאד כשהצמיג תואם לרשיון - אבל לא משנה מהותית.

מי שחייב להסיר את האחריות מעליו, מראש, ולהעביר למישהו אחר - שלא יבוא בטענות כשלמישהו האחר (חברת ביטוי, משרד רישוי, "המדינה") יש דרישות מדויקות. זה סביר מאד.

KOOKE
29-07-19, 09:14
לא מסכים עם הגישה הזו משום שיש בה מעין התנהלות של בת יענה הטומנת ראשה בחול...

הגישה הזו גם לא מעשית למי שרכב השטח שלו הוא גם הרכב היום יומי שלו (כמוני למשל)...הרי לא ייתכן שכולם יסעו ביום יום בתחושה שהם נרדפים ותןך סיכון ממשי שכל שוטר שיעצור אותם באקראי בכביש יוריד אותם מהכביש בגלל אי התאמת הצמיגים לרשום ברשיון.

דרור ברלי
29-07-19, 09:32
כל הסיפורים על רנגלרים שמתגלגלים על הכביש על צמיגי 40-42, נו...

מהיכרות עם חלק מהנפשות הפועלות, רובם ככולם כבר מזמן נגררים לשטח על עגלות.
בעלי הכלים הבינו והפנימו שלמפלצות רוק-קרולינג ייעודיות אין מה לחפש על הכביש. עם רישוי או בלעדיו. רובם ככולם לא נוסעים על כביש ציבורי ומי שכן עושה זאת, יודע שבכל רגע נתון הוא עלול להיתפס ולשלם מחיר. בשטח הם גם לא נוסעים במסלולי הטיולים המקובלים. הם משחקים להנאתם במקומות שרק הם יכולים להגיע אליהם ולנסוע בהם. לא מפריעים לאף אחד, ובעיקר, לא מנקרים עיניים צרות ורעות של קנאים.
ובא לציון גואל ולכם אין מה ללכלך או להעלות דוגמאות לא רלוונטיות.

לגבי הרכבים שלנו - זה מה יש.
התקנה לא חדשה. מה יש לנו ליילל? שהתחילו לאכוף אותה?
כתב מי שכתב, במדיה אחרת, שהתחילה "האפוקליפסה של הג'יפאים"...כאן קראנו לזה ג'יפוקליפסה. מה הוא יודע... בוקרטוב אדוני. התעוררת?... הג'יפוקליפסה איתנו כבר זמן רב ורמז לכם שלמה - אל תחפשו מזור בהיכלי הצדק ואל תתלו תקוות בבית המשפט. בית המשפט שייך למערכת והוא חלק ממנה. אל תחפשו בו הגינות, אמפטיה או צדק.

כן, זה מעצבן, זה מרתיח, כל החוקים האלה. כולנו רוצים לשנות את החוקים ואת העולם בכלל בהתאם למה שנוח לנו באותו רגע. אבל בכל מקום יש חוקים. כשאתם בחו"ל אתם מכבדים את חוקי המקום, נכון? למה רק כאן אתם מרגישים צורך לפרוק עול?
רוצים לנסוע על צמיג שלא תואם לרשיון שלכם?... סעו!
בעיות בטסט?... תחזיקו סט גלגלים נוסף לטיולים או לטסט ותחליפו ביניהם מתי שצריך או מתי שאתם רוצים. בהתאם לאופי השימוש ברכב.

רק מה? קחו אחריות על מעשיכם.
יתפסו אתכם?... יורידו לכם את האוטו מהכביש?.... אל תייבבו על זה.
גרמתם לתאונה ובגלל שהצמיגים שלכם לא ברשיון, הביטוח מתנער מאחריות ועכשיו אתם נדרשים לשלם את הנזקים והפיצויים מכיסכם? שלמו כמו גברים. תמכרו את הבית. כן, המחיר יכול אשכרה להגיע לסדרי גודל כאלה. מי שיכול לקחת את הסיכון - סבבה לו.

KOOKE
29-07-19, 10:20
גרמתם לתאונה ובגלל שהצמיגים שלכם לא ברשיון, הביטוח מתנער מאחריות ועכשיו אתם נדרשים לשלם את הנזקים והפיצויים מכיסכם? שלמו כמו גברים. תמכרו את הבית. כן, המחיר יכול אשכרה להגיע לסדרי גודל כאלה. מי שיכול לקחת את הסיכון - סבבה לו.

זה לא מדוייק- ככל שמדובר בנזקי גוף הביטוח לא יצליח להתנער מהכיסוי הביטוחי - אני יודע שרובכם לא טורחים לקרוא את מה שכתוב בגב תעודת ביטוח החובה - תקראו. אין שם החרגת כיסוי ביטוחי בשל שינוי מבנה אסור.

דווקא בהקשר הזה בתי המשפט נוטים לפצות את נפגעי הגוף ולחייב את המבטחות במקרי הגבול והספק כולל למשל נהיגה בפסילת רישיון במקרים מסויימים.

אם חלילה מישהו ייתקל בבעיה כזו של התנערות מכיסוי ביטוחי בגלל מידת צמיגים שלא רשומה ברישיון הרכב אני כאן לרשותכם.

tallevi
29-07-19, 10:23
הרי לא ייתכן שכולם יסעו ביום יום בתחושה שהם נרדפים ותןך סיכון ממשי שכל שוטר שיעצור אותם באקראי בכביש יוריד אותם מהכביש בגלל אי התאמת הצמיגים לרשום ברשיון.

נכון, צודק, זה לא ייתכן...אבל זה המצב בפועל!

ולא רק בגלל צמיגים!

רק אתמול שוטר נטפל לחבר עם פראדו ועשה לו בדיקות עמדה מספר 1 באמצע הדרך!

לא עזב אותו עד שמצא גרמושקה של מסרק הגה בצד אחד.

רשם לו דו"ח והתניה של 48 שעות לתיקון ולא, הורדה מהכביש!! על גומיה משוחררת!! נו? זה כן ייתכן?!

אז כן. כולכם צריכים לחיות בפחד. וזו לא סתם תחושה.

טל.

tallevi
29-07-19, 10:26
זה לא מדוייק- ככל שמדובר בנזקי גוף הביטוח לא יצליח להתנער מהכיסוי הביטוחי - אני יודע שרובכם לא טורחים לקרוא את מה שכתוב בגב תעודת ביטוח החובה - תקראו. אין שם החרגת כיסוי ביטוחי בשל שינוי מבנה אסור.

דווקא בהקשר הזה בתי המשפט נוטים לפצות את נפגעי הגוף ולחייב את המבטחות במקרי הגבול והספק כולל למשל נהיגה בפסילת רישיון במקרים מסויימים.

אם חלילה מישהו ייתקל בבעיה כזו של התנערות מכיסוי ביטוחי בגלל מידת צמיגים שלא רשומה ברישיון הרכב אני כאן לרשותכם.דרור התכוון דווקא לנזקי רכוש של צד ג, שתלוי ברכב, עלולים להגיע למאות אלפי שקלים.

טל.

KOOKE
29-07-19, 11:23
טל אני בהחלט מודע לכך שזה המצב לפיו קהילת הג'יפאים זו קהילה נרדפת אני רק לא מסכים לאמירה שלך:

"
בכלל, החיבה העניין והאתגר שלי מהתחום לא נקבע ולא מוגבל על ידי בגלל מגבלות בירוקרטיות שקבעו אנשים קטנים שהיו מעדיפים שכולנו ניסע במאזדה 3..."

העניין החיבה והאתגר שלך בתחום בהחלט מוגבלים מעשית ביום יום על ידי אותם פקידונים וצריך לנסות לשנות זאת ולא לטמון הראש בחול או להשלים עם רוע הגזירה

נדב ש.
29-07-19, 11:37
שלמה, למיטב ידיעתי אצל טל הרכב לא יומיומי... זה מסביר את האמירה שלו.

grand
29-07-19, 12:00
הגיע הזמן להפנים שתם עידן, לצערנו זו המציאות, ריצות עם חוטיני לא ישנו כלום, זו המדינה שאנו חיים בה וזה מה שיש, אפילו אם דרור ברלי היה נבחר לראש מפלגה עדיין אילוצים פוליטיים כאלו ואחרים לא היו גורמים לשינוי מהותי, צריך לשנות פאזה בראש והכל מסתדר, מי שחי ואוהב אתגרי עבירות ישקיע בעגלה ויגרור את המפלץ לשטח, ומי שאוהב את השקט ואוירת המדבר והחברותה תמיד יכול לטייל ברכב עם צמיגים במידה מקורית ופשוט לוותר על האגו ולעקוף אתגרים קשים.
שום דבר לא מצדיק נסיעה בפחד מתמיד ובהרגשה של פושע.
אז נכון שיחסרו לפעמים אותם פרצי אדרנלין בשטח, אבל הם גם יגיעו, פשוט באתגרים פחות קשים, הכל בראש...

tallevi
29-07-19, 12:28
כנראה שלא הבנתם את האמירה שלי מספיק לעומק.

אני התכוונתי לומר בזאת, שהאיסורים המנהליים, היבשים, שהינם חסרי ביסוס הנדסי טכני כלל ועיקר, השרישו, לצערי, מן פרדיגמה שקובעת שגבול האיסור החוקי, חופף להגיון טכני/הנדסי כלשהו, ולכן הפך ברבות הזמן לגבול מחשבתי שנטל מרבים וטובים את הדמיון ואת החזון של מה אפשר לעשות עוד ברכב שלך על מנת לשפר את יכולות השטח שלו.

מבחינתי האיסור אמנם הוא חוקי, אבל זה עדיין לא אומר כלום לגבי אפשרויות השיפור הטכניות, (מבלי לסכן את חיי ואת חיי משתמשי הדרך), הקיימות רק במוחי הקודח...והוא אינו מהווה גבול מעשי או אמיתי.

שלמה, משל למה שאני מתכוון הוא הגבלה על מהירות הנסיעה בכביש.

המהירות החוקית ממש לא מהווה את המהירות האפשרית (והבטוחה) שהרכב מאפשר לנסוע ברוב הכבישים בארץ. וממה שאני רואה ביומיום את ציבור הנהגים, היא גם לא המהירות המוגבלת מעשית.

מסכים אתך שצריך לפעול על מנת לשנות את רוע הגזירה, אלא מה, אבל מה לעשות, יש לנו גם חיים לחיות...ואין סתירה בין הדברים...

עד אז אני לא יכול שלא להתקומם על כאלה שנשבו בפרידגמה הזו, וגם מתחילים להביא "דוגמאות" וטיעונים טכניים המיישרים קו עם האיסור החוקי. זה בעיני מעוות.

יש לקיים דיונים טכניים והדיון הוא לגיטימי. כמובן שיכול ששיפור מסויים יהיה טו מאצ' לרכב נתון, וכמובן שיהיו שיפורים שאינם נעשים נכון, אבל לפחות הטיעונים לכאן או לכאן יהיו אמיתיים טכנית מבוססי חישובי חוזק ועוד, ובטח לא טיעונים סתומים מסיבות של איסור שרירותי כזה או אחר.

טל.

nirs
29-07-19, 12:30
מי שאוהב את השקט ואוירת המדבר והחברותה תמיד יכול לטייל ברכב עם צמיגים במידה מקורית ופשוט לוותר על האגו ולעקוף אתגרים קשים.
שום דבר לא מצדיק נסיעה בפחד מתמיד ובהרגשה של פושע.
אז נכון שיחסרו לפעמים אותם פרצי אדרנלין בשטח, אבל הם גם יגיעו, פשוט באתגרים פחות קשים, הכל בראש...

רמי, רוביקון עם צמיגי 33״ (מקורים מהיצרן) + הגבהה של 2״, הוא גם חוקי למהדרין וגם לא צריך לעקוף שום דבר (בטיול ברמת עבירות קשה, עפ״י הגדרת ספרי טיולים).
מי שמחפש עבירות אקסטרים, אכן יעשה טוב, אם יגרור את הגיפ המשודרג מאוד על נגרר.

Sent from my iPhone using Tapatalk

yovavz
29-07-19, 14:03
אני מכיר שלושה כלים שעברו שינוי מידת צמיגים בזמן האחרון, 2 ללא הגבהות ואחד כולל הגבהה. מטעמים של טעם ה2 הראשונים אינם מעוניינים לפרסם את הרכבים,לגבי השלישי אני יברר עם הבעלים לגבי הרצון שלו בחשיפה.

הצעה נוספת לגישה מכיוון שונה:
אולי ניתן לפנות למשרד הרישוי ולהגיש בקשה, במסגרת חוק חופש המידע, לקבל מידע על כל האישורים הפרטניים (שלא במסגרת אישורי הדגמים ע"י היבואנים) לשינוי מידת/קוד צמיגים, יחד עם פירוט של הדגמים הספציפיים עבורם נרשם האישור ותנאי הסף שמולאו עבור האישור.
התוצאה תהיה שהציבור הרחב יוכל להיעזר באישורים הללו לכל הרכבים הרלוונטיים וזה לא ישאר נחלתו הבלעדית של הפונה המקורי. בנוסף זה ישפר את השקיפות בתהליכי הרישוי, כפי שמשרד הרישוי מעוניין להציג (אני מקווה).
התוצאה הרצויה תהיה דומה למה שקרה עם הקיטים המאושרים של ההגבהות.
אגב, במצב הקיים היום, התווסף צורך באישור קודי מהירות נמוכים יותר - במיוחד בתחומי הג'יפונים, גם ללא שינוי הכרחי במידת הצמיג. במידה ותסתמן אפשרות של שנמוך קוד מהירות בתשלום לתהליך מוסדר (אפילו מ-H ל-T או ל-S) יש פוטנציאל קהל מכובד שיכול לגייס מימון.

KOOKE
29-07-19, 14:59
טל

לאחר ההבהרה, הבנתי ומסכים עם כל מילה.

רמי

לא צריך להשלים עם רוע הגזירה ולשנות פאזה בראש בגלל שגיונות פקידי משרד התחבורע - צריך לנסות לשנות.
חוץ מזה לי אישית למשל אין סבלנות לחכות לאותה פעם בכמה שנים שאני אהיה במואב ואפרוק את פרצי האדרנלין שם...רוצה כאן ועכשיו...מתקשה בדחיית סיפוקים.

ניר

נכון להיום רק הרוביקון JL במפרט אמריקאי מגיע עם צמיגים סטנדרטיים במידה המקבילה ל- 33". כל היתר מגיעים מקסימום עם 32" כולל הJL רוביקון ביבוא הסדיר שמגיע במפרט אירופאי.

yova

אחלה רעיון אבל ייתכן שדרישה כזו עלולה לפגוע באלו שכבר עברו תקינה פרטנית או אפילו תחסל סופית את האפשרות לשינוי המצב מפני שמשרד התחבורע שיחוש שבוחשים לו בצלחת יצופף שורות ויקשיח עמדות.

Raccoon
29-07-19, 15:14
הצעה נוספת לגישה מכיוון שונה:
אולי ניתן לפנות למשרד הרישוי ולהגיש בקשה, במסגרת חוק חופש המידע, לקבל מידע על כל האישורים הפרטניים (שלא במסגרת אישורי הדגמים ע"י היבואנים) לשינוי מידת/קוד צמיגים, יחד עם פירוט של הדגמים הספציפיים עבורם נרשם האישור ותנאי הסף שמולאו עבור האישור.
התוצאה תהיה שהציבור הרחב יוכל להיעזר באישורים הללו לכל הרכבים הרלוונטיים וזה לא ישאר נחלתו הבלעדית של הפונה המקורי. בנוסף זה ישפר את השקיפות בתהליכי הרישוי, כפי שמשרד הרישוי מעוניין להציג (אני מקווה).
התוצאה הרצויה תהיה דומה למה שקרה עם הקיטים המאושרים של ההגבהות.
אגב, במצב הקיים היום, התווסף צורך באישור קודי מהירות נמוכים יותר - במיוחד בתחומי הג'יפונים, גם ללא שינוי הכרחי במידת הצמיג. במידה ותסתמן אפשרות של שנמוך קוד מהירות בתשלום לתהליך מוסדר (אפילו מ-H ל-T או ל-S) יש פוטנציאל קהל מכובד שיכול לגייס מימון.נראה לי שאי אפשר לבקש מידע פרטני על אישורים שניתנו כי זה פגיעה בפרטיות.
אולי אפשר לבקש מידע על רכבים בהם ניתן אישור למידה נוספת ולדרוש להכליל את האישור על כל הרכבים מאותו סוג.

yovavz
29-07-19, 15:18
ייתכן שדרישה כזו עלולה לפגוע באלו שכבר עברו תקינה פרטנית או אפילו תחסל סופית את האפשרות לשינוי המצב מפני שמשרד התחבורע שיחוש שבוחשים לו בצלחת יצופף שורות ויקשיח עמדות.
העניין הוא שזה יהיה מאוד דומה למה שקורה עם הקיטים המאושרים להגבהה - גם שם מדובר על אישורים פרטניים שהוציאו (יבואנים ובעלי סדנאות) והם זמינים היום לציבור הרחב בלי שמשרד התחבורה נבהל מהבחישה.

אולי אפשר לבקש מידע על רכבים בהם ניתן אישור למידה נוספת ולדרוש להכליל את האישור על כל הרכבים מאותו סוג
זו היתה כוונתי [emoji846]

KOOKE
29-07-19, 15:24
נראה לי שאי אפשר לבקש מידע פרטני על אישורים שניתנו כי זה פגיעה בפרטיות.
אולי אפשר לבקש מידע על רכבים בהם ניתן אישור למידה נוספת ולדרוש להכליל את האישור על כל הרכבים מאותו סוג.

אפשר לבקש מידע ללא פרטי הזיהוי של רכב ספציפי - דוגמה לשאלות:

כמה רכבים עברו הליך..? סוג הרכב ? מאיזו מידה לאיזו מידה? מה נדרש באותו התהליך?

Raccoon
29-07-19, 15:38
אפשר לבקש מידע ללא פרטי הזיהוי של רכב ספציפי - דוגמה לשאלות:

כמה רכבים עברו הליך..? סוג הרכב ? מאיזו מידה לאיזו מידה? מה נדרש באותו התהליך?בדיוק לזה התכוונתי, ואז אם אני רואה שאישרו לרנגלר צמיגים של 35" אוכל להגיש שאילתא למה לא יאשרו גם לרנגלר שלי מידה זהה.
אם למתוח את זה עוד קצת אז אפשר יהיה גם לשאול לגבי רכבים החולקים מכלולים זהים: דיסקו 1 ודיפנדר, או אפילו זיבאר...
אני מאוד סקפטי לגבי היתכנות של מהלך כזה.

yovavz
29-07-19, 15:51
אני מאוד סקפטי לגבי היתכנות של מהלך כזה

זה מה שיפה בחוק חופש המידע - הוא דורש מהגוף אליו אתה פונה מענה רציני ומנומק במידה והוא מסרב לנפק את המידע.
בנוסף יש גוף ממשלתי שמרכז את האכיפה והטיפול בנושא - יחידת חופש המידע וניתן להפעיל מספר אמצעים יעילים בכדי לוודא הליך שקוף והוגן
https://foi.gov.il/

נדב ש.
29-07-19, 15:55
כנראה שלא הבנתם את האמירה שלי מספיק לעומק.

אני התכוונתי לומר בזאת, שהאיסורים המנהליים, היבשים, שהינם חסרי ביסוס הנדסי טכני כלל ועיקר, השרישו, לצערי, מן פרדיגמה שקובעת שגבול האיסור החוקי, חופף להגיון טכני/הנדסי כלשהו, ולכן הפך ברבות הזמן לגבול מחשבתי שנטל מרבים וטובים את הדמיון ואת החזון של מה אפשר לעשות עוד ברכב שלך על מנת לשפר את יכולות השטח שלו.

מבחינתי האיסור אמנם הוא חוקי, אבל זה עדיין לא אומר כלום לגבי אפשרויות השיפור הטכניות, (מבלי לסכן את חיי ואת חיי משתמשי הדרך), הקיימות רק במוחי הקודח...והוא אינו מהווה גבול מעשי או אמיתי.

שלמה, משל למה שאני מתכוון הוא הגבלה על מהירות הנסיעה בכביש.

המהירות החוקית ממש לא מהווה את המהירות האפשרית (והבטוחה) שהרכב מאפשר לנסוע ברוב הכבישים בארץ. וממה שאני רואה ביומיום את ציבור הנהגים, היא גם לא המהירות המוגבלת מעשית.

מסכים אתך שצריך לפעול על מנת לשנות את רוע הגזירה, אלא מה, אבל מה לעשות, יש לנו גם חיים לחיות...ואין סתירה בין הדברים...

עד אז אני לא יכול שלא להתקומם על כאלה שנשבו בפרידגמה הזו, וגם מתחילים להביא "דוגמאות" וטיעונים טכניים המיישרים קו עם האיסור החוקי. זה בעיני מעוות.

יש לקיים דיונים טכניים והדיון הוא לגיטימי. כמובן שיכול ששיפור מסויים יהיה טו מאצ' לרכב נתון, וכמובן שיהיו שיפורים שאינם נעשים נכון, אבל לפחות הטיעונים לכאן או לכאן יהיו אמיתיים טכנית מבוססי חישובי חוזק ועוד, ובטח לא טיעונים סתומים מסיבות של איסור שרירותי כזה או אחר.

טל.

על סמך מה קבעת את כל זה? לך יש דוגמאות וטיעונים הנדסיים סותרים להביא?
חוץ מלרתך זרועות רדיוס מחומרים לא ידועים.

D.S
30-07-19, 00:28
YOVAVZ ו RACOON

נגיד שתפנו בשם חופש המידע ותקבלו את המידע ש3 רנגלרים ו2 הילקסים קבלו אישור לשינוי מידת צמיגים ל35 אינצ' ו32 אינצ'.

אז תבואו ותגידו גם אנחנו רוצים, תגישו שאילתא למה הם לא מאשרים לכם והתשובה שתקבלו תהיה שמשרד התחבורה מאוד ישמח לאשר לכם את מידות הצמיגים המדוברות רק תבאו בבקשה למחלקת תקינה ורישוי עם הניירת הרלוונטית בימי קבלת קהל (שני ורביעי).

בגלל שהרישוי הוא פרטני (מלשון פרטי, ספציפי לרכב הנבדק) אז ללא ניירת שמראה שהרכב שלכם עבר את תהליך הבחינה (ובגלל שאתם לא רוצים לבצע תהליך שכזה) אין לכם מה לעשות עם המידע שאישרו לחיים ולדוד לבצע הגבהה.

לא ברור לי למה אתם מעלים את הדרך הזאת שהיא מראש ללא מוצא ולא פתרון שיוכל להוביל אותכם לתוצאה של השינוי ברכב שלכם.

tallevi
30-07-19, 01:14
על סמך מה קבעת את כל זה? לך יש דוגמאות וטיעונים הנדסיים סותרים להביא?
חוץ מלרתך זרועות רדיוס מחומרים לא ידועים.נדב,

אין לי טיעונים הנדסיים סותרים להביא וגם לא יכולים להיות לי.
גם לא לאף אחד אחר.

כדי שיהיו טיעונים טכניים סותרים נדרש שיהיו טיעונים ראשוניים שכאלה לסתור אותם!

איזה טיעונים סותרים אתה רוצה שאביא כנגד הטיעון המאוד טכני/מתימטי/פיזיקלי/הנדסי המגולם בביטוי החד ערכי של הנוסחה הכללית האוניברסלית שבמילה "אסור"???

לא מכיר מישהו שיכול להתמודד מול טיעון הנדסי שכזה...

טיעון כל כך מפורט ומורכב עם ערכים שכאלו יהיה בלתי אפשרי לסתור...

או שאולי אני לא מעודכן, אבל ידוע לך על איזשהו חישוב הנדסי, בדיקת מעבדה, משהו...מטעם משרד התחבורה, על רכב נתון עם גלגל גדול במידה או שתיים מהמידה המקורית, המוכיח צפי לכשל ברור ומיידי, הרבה מעבר לסביר לרכב זהה ללא השינוי הזה?
אתה מכיר איזו נוסחא כללית שפורסמה על ידי אותו משרד, שניתן להכניס לתוכה נתונים ושתיתן תוצאה של תקין/לא תקין, (חוץ מהנוסחה הידועה שלהם שאומרת– מקורי מהיצרן=מותר, כל השאר אסור)?

לעומת זאת, דוגמאות דווקא יש למכביר...אפילו חיות...כל הכלים המשופרים (ולאו דווקא הקיצוניים), שנוסעים על הכביש ומוכיחים בעצם עשן אגזוזם שהנה, קיימת ייתכנות טכנית להגדלת גלגלים מעבר למידה החוקית, הגבהה מעבר למידה החוקית, שימוש בספייסרים, אופסטים, ועוד ועוד מכל הטוב הזה, מהתפוח האסור הזה, וזה עובד!! וזה מטייל, וזה עושה הרבה קילומטרים בכביש, וזה אפילו לא גורם לכל מה שמאיימים שעלול לקרות, (כמו שלא הופיעו לי פאלולות על האצבעות כשהצבעתי על הכוכבים...נשבע לך אף אחד בשכונה לא העז אפילו מהפחד שזה יקרה...), איזה דוגמאות אתה עוד רוצה?

או שבשבילך זה לא מספיק?

הפרקטיקה מוכיחה אחרת.

טל.

דרור ברלי
30-07-19, 01:48
בשבילנו זה מספיק.
אנחנו יודעים שהגדלת מידת הצמיגים במידה אחת או שתיים מעל למקור לא באמת יוצרת סיכונים כלשהם. העובדות מוכיחות שאנחנו צודקים. אנחנו גם יודעים שלא באמת מסוכן לעשן במטוס - עובדה שפעם זה היה מותר ואף מטוס לא נפל בגלל זה. אבל היום זה אסור וגם מספרים לכולם כמה זה מסוכן. האמנם כל כך מסוכן?... שטויות. ועדיין זה אסור באיסור חמור.

אפשר להקשות עוד ולשאול את הקושיה המתבקשת - איפה הגבול? החל מאיזו מידת צמיג ביצועי היציבות והבלימה של הרכב אכן נפגעים והסיכוי לכשל אכן משמעותי?.... אז ההבדל בין 32 של רוביקון JL אירופי ל-33 של רוביקון JL אמריקאי הוא באמת זניח. אבל עליה מ-32 ל-35, שלא לדבר על 37, היא כבר לא זניחה. מרגישים את זה היטב בנסיעה, ביציבות, בהיגוי, בבלימה. האוטו מרגיש מגושם ומסורבל, מגיב שונה, ממש לא נעים בכביש.

כל זה לא מעניין את הפקידונים. בעולמם של הפקידונים (שהם לא חובבי רכב ואפילו לא מבינים שום דבר ברכב וזה בסדר גמור כי בתכל'ס הם גם לא צריכים להבין בצמיגים, יחסי העברה, מרחקי בלימה וכו' - הם אנשי מנהלה. פקידים) אין מקום לאלתורים ול"יהיה בסדר אחי, אני מכיר ויודע". אצלם יש סדר וכל דבר צריך להתבצע לפי נוהל כתוב. להיות מגובה בניירת. באישורים ממישהו מוסמך. למקרה שחס וחלילה... יהיו להם סימוכין חתומים שמאשרים שהם פעלו נכון ושאין מה להטיל בהם דופי או אשמה.
רכב במצבו המקורי, על צמיגים במידה מקורית או אופציונלית מהיצרן, עבר תקינה. נבדק על ידי מישהו מוסמך שחתם ואישר. לגביו אין ספק.

בסופו של דבר הכל מתכנס למילה אחת - אחריות. מי אחראי שזה אכן לא מסוכן ולא ייכשל?............
אף אחד לא מוכן לקחת על עצמו את האחריות לזה.

היום אני סבור שאין טעם להילחם באטימות של טחנות הרוח. הפתרון לטעמי הוא סט גלגלים נוסף ובסופו של דבר, זה הכל עניין של ניהול סיכונים ושל אופי השימוש ברכב.
אם מדובר בג'יפ טיולים שמנמנם בסככה שלו ויוצא ממנה אחת לחודש במקרה הטוב, אולי אפשר לקחת סיכון ולהתגלגל לשטח וממנו על צמיגים גדולים יותר מהמקוריים, ולשמור סט גלגלים מקורי וחוקי במחסן לכבוד הטסט.

אבל ברכב שמשמש ביומיום ושגם אשתכם או ילדיכם נוהגים בו ונוסע בעיקר על כבישים?... תישארו במידה המקורית. זה יעשה לאוטו רק טוב וייתן לכם שקט נפשי. הסט הנוסף לטיולים בלבד (אם אופי הטיולים שלכם מצדיק את זה) יהיה גדול יותר.

רק קחו בחשבון את רמת הסיכונים שאתם מוכנים לקחת. ותשמרו את מס' הטלפון של שלמה KOOKE לכל מקרה.....

נדב ש.
30-07-19, 09:22
נדב,

אין לי טיעונים הנדסיים סותרים להביא וגם לא יכולים להיות לי.
גם לא לאף אחד אחר.

או שאולי אני לא מעודכן, אבל ידוע לך על איזשהו חישוב הנדסי, בדיקת מעבדה, משהו...מטעם משרד התחבורה, על רכב נתון עם גלגל גדול במידה או שתיים מהמידה המקורית, המוכיח צפי לכשל ברור ומיידי, הרבה מעבר לסביר לרכב זהה ללא השינוי הזה?

לעומת זאת, דוגמאות דווקא יש למכביר...אפילו חיות...כל הכלים המשופרים (ולאו דווקא הקיצוניים), שנוסעים על הכביש ומוכיחים בעצם עשן אגזוזם שהנה, קיימת ייתכנות טכנית להגדלת גלגלים מעבר למידה החוקית, הגבהה מעבר למידה החוקית, שימוש בספייסרים, אופסטים, ועוד ועוד מכל הטוב הזה, מהתפוח האסור הזה, וזה עובד!! וזה מטייל, וזה עושה הרבה קילומטרים בכביש, וזה אפילו לא גורם לכל מה שמאיימים שעלול לקרות, (כמו שלא הופיעו לי פאלולות על האצבעות כשהצבעתי על הכוכבים...נשבע לך אף אחד בשכונה לא העז אפילו מהפחד שזה יקרה...), איזה דוגמאות אתה עוד רוצה?

או שבשבילך זה לא מספיק?

הפרקטיקה מוכיחה אחרת.

טל.

אף אחד פה לא טען(כולל אותי) שהגדלת מידת צמיג במידה או שתיים תגרום לנזק, אממה אתה רשמת בתגובה הקודמת שלך שאין לך בעיה עם גלגל 40".
עניתי לך שגם עם 35" (אפילו לא 40)באותו רכב ספציפי יש הבדל ניכר(ואותו רכב היה לפני זה עם 33"), אבל אתה "התקוממת" נגדי וקורא ל"השקפת העולם" הזו מעוות, סבבה זכותך.

רוצה דוגמאות? דווקא יש, תסביר למה ברכבים מסויימים שכולנו מכירים שמגדילים מ 29" ל 31" אנחנו מחזקים מוטות הגה שנישברים ועוד כל מיני חלקי היגוי ומתלה כאלה ואחרים, ואני לא מדבר על עבירות אקסטרים אלא על שטח בעבירות בינונית ומעלה למרות שאלה מונחים רחבים.

yovavz
30-07-19, 09:49
YOVAVZ ו RACOON

נגיד שתפנו בשם חופש המידע ותקבלו את המידע ש3 רנגלרים ו2 הילקסים קבלו אישור לשינוי מידת צמיגים ל35 אינצ' ו32 אינצ'.

אז תבואו ותגידו גם אנחנו רוצים, תגישו שאילתא למה הם לא מאשרים לכם והתשובה שתקבלו תהיה שמשרד התחבורה מאוד ישמח לאשר לכם את מידות הצמיגים המדוברות רק תבאו בבקשה למחלקת תקינה ורישוי עם הניירת הרלוונטית בימי קבלת קהל (שני ורביעי).

בגלל שהרישוי הוא פרטני (מלשון פרטי, ספציפי לרכב הנבדק) אז ללא ניירת שמראה שהרכב שלכם עבר את תהליך הבחינה (ובגלל שאתם לא רוצים לבצע תהליך שכזה) אין לכם מה לעשות עם המידע שאישרו לחיים ולדוד לבצע הגבהה.

לא ברור לי למה אתם מעלים את הדרך הזאת שהיא מראש ללא מוצא ולא פתרון שיוכל להוביל אותכם לתור צאה של השינוי ברכב שלכם.

השאיפה היא לקבל מידע לא רק אילו דגמים קיבלו אישור, אלא גם מה תנאי הסף שנדרשו לאישור.
במידה ואותם תנאי הסף הם חלק מהתקינה/מפרט הבסיסי של אותם דגמים (ללא שינוי הדורש אישור פרטני של השינוי ע"י מעבדה/בוחן מוסמכים), אין שום סיבה שמשרד הרישוי לא יאשר את אותו שינוי גודל/קוד לכל אותם רכבים מהדגם הספציפי שאושר.
למעשה, הייתי מצפה ממשרד הרישוי לעדכן את האישור באופן גורף לכל אותם רכבים במאגר המידע הרשמי שלו.
מטבע הדברים, במידה ולצורך השינוי נדרש גם שינוי מבני כלשהו, שדורש אישור מעבדה/בוחן, אז לא ניתן לאשר באופן גורף. ברם, גם אז, אפשר יהיה (תאורטית) לפעול בנוהל מקוצר שדורש רק את אישור המעבדה/בוחן, ללא עלויות של בדיקות ראשוניות.

tallevi
30-07-19, 10:37
אף אחד פה לא טען(כולל אותי) שהגדלת מידת צמיג במידה או שתיים תגרום לנזק, אממה אתה רשמת בתגובה הקודמת שלך שאין לך בעיה עם גלגל 40".
עניתי לך שגם עם 35" (אפילו לא 40)באותו רכב ספציפי יש הבדל ניכר(ואותו רכב היה לפני זה עם 33"), אבל אתה "התקוממת" נגדי וקורא ל"השקפת העולם" הזו מעוות, סבבה זכותך.

רוצה דוגמאות? דווקא יש, תסביר למה ברכבים מסויימים שכולנו מכירים שמגדילים מ 29" ל 31" אנחנו מחזקים מוטות הגה שנישברים ועוד כל מיני חלקי היגוי ומתלה כאלה ואחרים, ואני לא מדבר על עבירות אקסטרים אלא על שטח בעבירות בינונית ומעלה למרות שאלה מונחים רחבים.

פה אתה כבר נכנס לדיון טכני, וכבר רשמתי בעבר, שהדיון הטכני הוא לגיטימי ונכון (והשאלות שלך בתוכו).

הלוואי והיינו שם...

כל הבעיה היא ששללו מאיתנו אפילו את זה.

אין על מה לקיים דיון טכני אם מראש התשובה היא "לא–אסור!"

וזה דיון מעניין אפילו מרתק בעיני רובנו כאן.

אגב, אם כבר שאלת אז בוודאי שאם אני אומר הגדלה לגלגל 40", זה אומר בתוכו חיזוק ושדרוג כל המכלולים הדרושים המושפעים מזה (הינע, מתלים, היגוי, חיזוקי חיבורים לשלדה, לסרן ולשלדה עצמה), וזה עושים גם עושים, איפה הבנת ממני שהגדלה לצמיג גדול יותר מסתכמת בהחלפת הגלגל בלבד? אני ממש לא מעז אפילו לחשוב ככה.

אני בהחלט מודע לכך שיש השפעה על מכלולי הרכב בהגדלת צמיגים, אבל חשבתי שזה ברור לכולם שחיזוק ושיפור המכלולים האלה, הכל כפי הצורך, הוא מובן מאליו וחלק בלתי נפרד מכך.

אבל שוב, לצערי אין רלוונטיות לדיון הטכני במצב הנוכחי.

והשאיפה של כולנו כרגע היא לנסות למצוא את הדרכים אשר יובילו לשינוי מצב זה. אפילו בקצת... אינץ' או שניים...בתור התחלה.

טל.

boaz avrahami
30-07-19, 10:38
יהיה מועיל ואולי אפילו אפקטיבי אם מישהו מצוי בתקן הגרמני ויכול להעביר לי אותו לעוס על מנת שאקבל את תגובת המהנדס הראשי של משרד התחבורה ואבקש להכניס אותו לתקנות.

לא רואה סיבה שנוהל שלטענת אחדים פה קיים ועובד בגרמניה לא יוחל בישראל.

הנה זרקתי את הכפפה

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב42
30-07-19, 11:04
בועז, הנה לך בלון ניסוי לבדיקה מול משרד התחבורה - שינוי שברור לכל בר דעת שאין איתו בעייה: סיווג מהירות.

ואני לא מדבר על הרכבת צמיגים חקלאיים על ג׳יפ, אלא על האפשרות להרכיב צמיג בסיווג 160 קמ"ש (למשל) במקום סיווג מהירות 170 (למשל) שרשום ברישום הרכב המקורי, כאשר ממילא כל המהירויות האלו גבוהות בהרבה מהמותר לנסיעה בארץ.

זו לא הפלצה תיאורטית, יש פה כמה רכבים שסובלים מהשטות הזו...

boaz avrahami
30-07-19, 12:12
לא מתכון להשקיע בזה זמן.

1. כי הנושא רחוק מליבי.
2. כי לא הבאת אסמכתא שזה שינוי מקובל בתקן האירופי

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

sgill
30-07-19, 13:31
אני ניסיתי להוריד בפרייבט מסיווג מהירות 250 קמ"ש (הרכב מוגבל אלקטרונית) לסיווג של 200 קמ"ש (ממילא אשתי לא נוהגת מעל 200) ולא הצלחתי. יש הפרש גדול במחירי הצמיגים.

הטענה הייתה שסיווג המהירות הוא לא רק מהירות אלא גם מושפע ממשקל הרכב, מהתחממות הצמיגים מכושר בלימה ועוד.

נדב42
30-07-19, 14:38
לא מתכון להשקיע בזה זמן.

1. כי הנושא רחוק מליבי.
2. כי לא הבאת אסמכתא שזה שינוי מקובל בתקן האירופי

בקיצור, הצטרפת לצד של הפקידונים ..

boaz avrahami
30-07-19, 14:49
כשאקבל שכר על העבודה הזו אוכל לקבל את הערות כאלו בהבנה.

עד אז אני בוחר לעצמי את המלחמות שלי בעצמי...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

הירשפלד יובל
30-07-19, 21:41
124934124935[/QUOTE]

באותו הקשר לגזירות התשע'ט :
אם למישהו יש גישה/יכול להעלות נתוני AUTODATA לצמיגי סמוראי 87/88 SJ413 LWB אודה לו. לא עלינו במידת הצורך אצטרך לעבור ל : 6.5-16 שנאמר לי שמופיע ב AUTODATA.

JustDoB
31-07-19, 00:33
כשאקבל שכר על העבודה הזו אוכל לקבל את הערות כאלו בהבנה.

עד אז אני בוחר לעצמי את המלחמות שלי בעצמי...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94צודק 100%

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

MashberNafshi
31-07-19, 18:55
באותו הקשר לגזירות התשע'ט :
אם למישהו יש גישה/יכול להעלות נתוני AUTODATA לצמיגי סמוראי 87/88 SJ413 LWB אודה לו. לא עלינו במידת הצורך אצטרך לעבור ל : 6.5-16 שנאמר לי שמופיע ב AUTODATA.
6.50-16 אין, אך יש 6.00-16

125313

הירשפלד יובל
31-07-19, 19:10
6.50-16 אין, אך יש 6.00-16

125313

תודה לך. 6.00-16 מוכרים לי. היה לי כמה שנים כאלה שקניתי עוד כחדשים של אלייאנס ( נאטו ? ) ושירתו אותי נאמנה בשטח בארץ ו בירדן. לא מאמין שאמצע כאלה שוב , לפחות לא של אלייאנס.

האם 4 המידות שצוינו הן היחידות שמופיעות ל- sj413 87/88 LWB ?

MashberNafshi
31-07-19, 21:32
אין מידות אחרות זולת אלו שמופיעות לעיל.

-->