PDA

צפייה בגרסה מלאה : מקרה מוזר ? או צירוף מקרים ?

יוניב
02-02-06, 21:43
שלום,

היה לי CJ8 מודל 86 והיום יש לי סמוראי 97 .שניהם רכבים של סוף שבוע בלבד ,כלומר שניהם עמדו כל השבוע ,ונסעו בשטח כמעט רק בשישבת .בימי החורף הקרים ( אני גר באזור ירושלים ) ,כשאני מנסה להתחיל לנסוע משהו עוצר את האוטו ( טרנספר ? בק-אקס ? ) ורק כשאני נותן טיפה יותר כח הרכב משתחרר ונוסע .אם הרכב עומד יום אחד בלבד אין שום בעיה .כל זה קורה באם הוא עומד בלי לזוז שבוע.
המקרה המוזר שזה קורה בשני הרכבים .שניהם שונים בתכלית והדבר היחיד המשותף זה המקום והאקלים .

למישהו יש רעיון מה זה ?

יוני

שחר 9
02-02-06, 22:37
הייתי הולך לכיוון של בלמים .

כנראה שאתה אוהב לנסוע במים ובוץ וכאשר את שוטף את הרכב בסיום הסופ"ש (אם בכלל) אתה לא מקפיד לנקות את הבלמים ובמשך השבוע שהרכב עומד העיסה מתיבשת ותופסת לך את הבלמים .

כמובן זה רק כיוון למחשבה

בהצלחה שחר.

asafk
02-02-06, 23:49
חפש בשרשור "כל מה שרצית לדעת על בלמים של סופה" בפורום סופה- "אתם שואלים קיד עונה" דיונצ'יק בדיוק על העניין הזה..

אסף.

יוניב
03-02-06, 09:29
הייתי הולך לכיוון של בלמים .

כנראה שאתה אוהב לנסוע במים ובוץ וכאשר את שוטף את הרכב בסיום הסופ"ש (אם בכלל) אתה לא מקפיד לנקות את הבלמים ובמשך השבוע שהרכב עומד העיסה מתיבשת ותופסת לך את הבלמים .

כמובן זה רק כיוון למחשבה

בהצלחה שחר.

יוניב
03-02-06, 09:30
תודה .נראה הגיוני .

רכס חיים
04-02-06, 02:37
לדעתי העינין קשור בשמן של רכבת ההנעה. כל עוד השמנים בגיר ובדיפרנציאלים קרים ,הם מהווים בלם רציני לתנועה. גם אצלי הג'יפ משתחרר רק לאחר 5 קילומטרים.כפי הנראה השמנים בארץ מותאמים יותר לאקלים קייצי על חשבון צמיגות טובה יותר בימים קרים.זו כנראה גם הסיבה שבנסיעה רצופה יום אחר יום השמנים עדיין צמיגיים בהרבה לעומת התקררותם במשך שבוע.כדאי שמומחה לשמנים יביע את דעתו.

aarituhim
04-02-06, 08:21
העובד שלי עולה מסיביר
(רוסיה)כל פעם כשאנחנו מדברים על קור הוא
מספר על אביו שהיה נהג משאית שהוא היה
צריך לרוקן מים ושמנים כל ערב כדי שלא יקפאו
בתוך המנוע או בבקקס.

yogibear
04-02-06, 12:11
אני דווקא הייתי הולך לכיוון בוץ שלא נוקה, כי אצלי היתה בעייה דומה לפני זמן מה אחרי שנסעתי בבוץ ובריכות מים בגי'פ (יותר נכון השתוללתי). חיפפתי בנקיון, אח"כ לא נסעתי מס' ימים והיתה לי אותה תופעה, מס' פימפומים ונסיעה קצרה פתרו את הבעייה.

tomer s
04-02-06, 20:11
בוץ בבלמים 99%
אצלי זה היה באחוריים הסנדל נידבק לדראם
פעם הבאה שזה קורה תקבע את הרכב שלא ידרדר שלב לניוטרל שחרר בלם יד הרם סרן אחורי ונסה וסובב גלגלים ותראה מה "נידבק",פרק את הגלגל הבעיתי,כמה מכות עדינות (לא של כוסית) עם פטיש גומי על הדראם,הרכב גלגל,נסה לסובב השתחרר סע לשלום. עדיין תפוס סימן שנתת מכות של כוסית...תן קצת יותר חזק ואז ישתחרר
מומלץ אם אתה לא לחוץ בזמן לרק את הדראם ולנקות אותו מבוץ ושאר מריעין בישין

-->