PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריכת דלק גבוהה בהפחתת יחסי העברה??

שאולי
02-02-06, 22:05
שלום לכולם
הפחתתי יחסי העברה ל 10\4 , אומרים לי חכמים ממני לצפות לעליה בצריכת הדלק , האם נכון הדבר ? ואם כן למה ?
לפי מיטב הבנתי אני נוסע בהילוך זהה באותה מהירות בסל"ד נמוך יותר אז למה צריכת הדלק תעלה ? מה אני מפספס ?
עוד לא יצא לי לבדוק את זה הלכה למעשה
בברכה
שאולי

חנן-ג'יפולוג
02-02-06, 22:38
אם שינית ליחסים של 4.10 כשבמקור היו לך 3.54 , סל"ד המנוע יעלה במהירות נתונה בהילוך נתון. הפוך ממה שכתבת.

אם צריכת הדלק תעלה, או לא, את זה אתה תגיד לנו, לאחר בדיקה. רק קח בחשבון שהספידומטר שלך מראה עכשיו קריאות שונות בצורה דרסטית יחסית למה שהיה קודם, כ16 אחוז הבדל. אז צריך לקזז את זה כשמחשבים את צריכת הדלק הנוכחית.

AvigdorAharon
03-02-06, 07:46
ניתן למדוד את המרחק ע"י GPS.

אביגדור

Tomer
03-02-06, 11:42
שאולי שלום

אני לפני התקנה של יחסי העברה 4.10 בסופה ורציתי לדעת כמה עלה לך להרכיב אותם ואם יש לך מישהו להמליץ לי עליו ?

תומר.

שאולי
03-02-06, 18:12
קודם כל אני רוצה לציין שעוד לא בדקתי את זה ממש בנסיעה , אני מניח שמחר אני אבדוק זאת גם עם GPS
חנן , זה מה שאני לא מבין , אם לאוטו יש יותר כח זה אומר שצריך פחות גז להגיע לאותה תוצאה , אם עליתי עליה בהילוך רביעי וסחטתי את הגז , עכשיו אני צריך פחות גז באותה עליה באותו הילוך???
תומר ......... קניתי חלק מהדברים מינוביץ' וחלק משופינסקי , עשיתי את רוב הדברים לבד ובכיוונים נעזרתי באבי שופינסקי
תודה
שאולי

חנן-ג'יפולוג
03-02-06, 19:01
יכול להיות שתצטרך לסחוט פחות את דוושת הגז כדי לעלות עלייה במהירות נתונה, וכך בכל סיבוב מנוע תיכנס פחות תערובת אל הצילינדרים, אבל לעומת זאת, המנוע יבצע יותר סיבובים באותו זמן.

עכשיו, איזה מרכיב יהיה חזק יותר מהשני? האם זו כמות התערובת המופחתת שתיכנס בכל סיבוב? או שמה כמות הסיבובים המוגברת? את זה אתה כבר תספר לנו, לאחר שתבדוק מה קורה בפועל.

חגי
05-02-06, 19:01
אם שינית ליחסים של 4.10 כשבמקור היו לך 3.54 , סל"ד המנוע יעלה במהירות נתונה בהילוך נתון. הפוך ממה שכתבת.

אם צריכת הדלק תעלה, או לא, את זה אתה תגיד לנו, לאחר בדיקה. רק קח בחשבון שהספידומטר שלך מראה עכשיו קריאות שונות בצורה דרסטית יחסית למה שהיה קודם, כ16 אחוז הבדל. אז צריך לקזז את זה כשמחשבים את צריכת הדלק הנוכחית.

סתם לידע כללי,ניתן לרכוש גלגל שיניים לספידומטר כדי לתקן את הסטיה הזו.

אם אני זוכר נכון גם לא יקר.

-->