PDA

צפייה בגרסה מלאה : דאסטר דיזל 15000 - נכנס למוסך לטיפול - ולכרגע הושבת ע"י המוסך... או משהו דומה...

eran4x4
14-07-19, 06:51
פגשתי את הפוסט ב FB
לגמרי חסר פרטים ועדיין מאוד מוזר....
מישהו מכיר משהו דומה?

"
פני כמה ימים, 7 חודשים שהרכב על הכביש, 15,000 ק"מ, נדלקו פתאום 2 נורות. אחת עם ציור של מפתח שוודי ואחת עם ציור של שמן.כמובן שמיד הגעתי למוסך המורשה, שם הם חושבים שמדובר בסולר לא נקי שנמצא במנוע.
הם טענו שיש צורך בבדיקת הסולר ושיש צורך לשלוח אותו למעבדה (500 ₪ עלות הבדיקה).
כרגע לא התקבלה תשובה של הבדיקה. הרכב שלי מושבת ומאושפז במוסך ואני נוסעת על רכב חלופי ששכרתי בעצמי כי במוסך טענו שהרכב כרגע לא בטיפול אלא בהמתנה ולכן הם לא יממנו את הרכב החלופי. זה היום השלישי שהרכב במוסך ומן הסתם הוא יישאר שם לפחות עד יום ראשון או יותר. (עלות הרכב החלופי עד כה – 600 ₪)
אה, סוכנות הרכב לא מסכימה להפעיל את האחריות מכיוון שהם מתנערים מהנושא וטוענים שזה לא באחריותם שיש סולר לא תקין בתחנות הדלק.
עם כל הכבוד, בכל השנים שאני מתדלקת, עם רכבים שונים, מעולם לא שמעתי על בעיה רצינית כזו במנוע עקב תידלוק בתחנות דלק מורשות בלבד.
ברור שבמקרה הזה יש צורך להפעיל שיקול דעת ולא לסמוך רק על מה שנאמר במוסך. לא בא לי שירמו אותי או יעשו עלי קופה כי מישהו שם חושב שאני לא מבינה בזה ואפשר לנצל את זה.
השאלה העניינית שלי היא האם אכן יש קשר בין הנורות שנדלקו לבין המחשבה שמדובר בסולר לא נקי? והאם אכן לא ניתן להפעיל את האחריות למקרה הזה?
הבנתי שעלות תיקון המנוע עלולה להגיע לסכומים שבין 20,000 ₪ ל 30,000 ₪. שזה רבע מעלות הרכב."

https://www.facebook.com/groups/1007960212712523/permalink/1322814274560447 (https://www.facebook.com/groups/1007960212712523/permalink/1322814274560447/)

yovavz
14-07-19, 08:14
פגשתי את הפוסט ב FB
לגמרי חסר פרטים ועדיין מאוד מוזר....
מישהו מכיר משהו דומה?

"
פני כמה ימים, 7 חודשים שהרכב על הכביש, 15,000 ק"מ, נדלקו פתאום 2 נורות. אחת עם ציור של מפתח שוודי ואחת עם ציור של שמן.כמובן שמיד הגעתי למוסך המורשה, שם הם חושבים שמדובר בסולר לא נקי שנמצא במנוע.
הם טענו שיש צורך בבדיקת הסולר ושיש צורך לשלוח אותו למעבדה (500 ₪ עלות הבדיקה).
כרגע לא התקבלה תשובה של הבדיקה. הרכב שלי מושבת ומאושפז במוסך ואני נוסעת על רכב חלופי ששכרתי בעצמי כי במוסך טענו שהרכב כרגע לא בטיפול אלא בהמתנה ולכן הם לא יממנו את הרכב החלופי. זה היום השלישי שהרכב במוסך ומן הסתם הוא יישאר שם לפחות עד יום ראשון או יותר. (עלות הרכב החלופי עד כה – 600 ₪)
אה, סוכנות הרכב לא מסכימה להפעיל את האחריות מכיוון שהם מתנערים מהנושא וטוענים שזה לא באחריותם שיש סולר לא תקין בתחנות הדלק.
עם כל הכבוד, בכל השנים שאני מתדלקת, עם רכבים שונים, מעולם לא שמעתי על בעיה רצינית כזו במנוע עקב תידלוק בתחנות דלק מורשות בלבד.
ברור שבמקרה הזה יש צורך להפעיל שיקול דעת ולא לסמוך רק על מה שנאמר במוסך. לא בא לי שירמו אותי או יעשו עלי קופה כי מישהו שם חושב שאני לא מבינה בזה ואפשר לנצל את זה.
השאלה העניינית שלי היא האם אכן יש קשר בין הנורות שנדלקו לבין המחשבה שמדובר בסולר לא נקי? והאם אכן לא ניתן להפעיל את האחריות למקרה הזה?
הבנתי שעלות תיקון המנוע עלולה להגיע לסכומים שבין 20,000 ₪ ל 30,000 ₪. שזה רבע מעלות הרכב."

https://www.facebook.com/groups/1007960212712523/permalink/1322814274560447 (https://www.facebook.com/groups/1007960212712523/permalink/1322814274560447/)נשמע יותר כמו חומר של "לא רלוונטי"
https://irrelevant.org.il/
אני לא זוכר נתקלתי בתלונה דומה בקבוצות ה"מה'נשמע" של בעלי דאצ'יה
אם זה בוער בך, אני מניח שהדרך הטובה ביותר היא ליצור קשר ישיר עם עדי דריבן שפרסמה את הפוסט ולשאול במה דברים אמורים.
באופן כללי, בקרב בעלי הדאצ'יות זכורים לי מספר מקרים שבהם היבואן הלך לקראת לקוחות (הרבה פעמים עם עזרה והכוונה של אנשים מהקבוצה/קהילה

eran4x4
14-07-19, 11:39
הגבתי לה בפוסט המקורי

לא יודע אם הייתי מתייג את זה כלא רלוונטי - יותר כמקרה קצה כלשהו + חוסר הבנה שהוביל למצב אבסורדי...
גם שלחתי אותה ללכאן - לפורום - נראה אם תגיע...

דור אריאל
14-07-19, 15:38
לפי מה שהבנתי תודלק בסד"ש
הם ידועים בסולר המזוהם שלהם

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

איציק - 4X6ZH
14-07-19, 17:39
אני מתדלק כמה כלי רכב בנזין ודיזל
ב סד"ש שנים רבות .
ולא הגיעה אלי כל אינפורמציה על איכות הדלק
מאיפה בדיוק אתה קובע את זה שהם ידועים באיכות הדלק ?!

אני מכיר דציה חדשה ( בת כמה חודשים ) שנדלקו המנורות
סיפרו סיפורים .... עשו ניקוי יזום למערכת הפליטה
וכנראה שזה לא סוף תעלולי הדלק בדציה

איציק

asafk
14-07-19, 18:22
יש יבואני רכב שיעשו הכל - אבל הכל - כדי לא לתקן באחריות ולחייב את הלקוח.
סתם דוגמה מיבואן אחר שהגיע אליו רכב עם בלאי חמור במערכת השסתומים - "זה בגלל שמילאת שמן לא מקורי". אבל הרכב מטופל רק במוסך שלכם. "אז זה בגלל דלק מזוהם". אבל לא נדלקה נורת אזהרה של הפילטר. "אז בגלל נהיגה אגרסיבית? שימוש חורג? עומס יתר?..."

אסף.

גיא
14-07-19, 19:19
לפי מה שהבנתי תודלק בסד"ש
הם ידועים בסולר המזוהם שלהם

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

מעל 11 שנים קונה דלק כמעט רק בסד׳ש
ללא שום בעיות ..

Sent from my iPhone using Tapatalk

איל מ
14-07-19, 19:53
גם קרוב משפחה שלי מתדלק כבר שנים בתחנת דלק בתל ברוך, ששנה אחרי שנה מוצאים בה דלק מעורבב באלוהים יודע מה.
לטענתו מעולם לא היו לו בעיות ברכב.
בחישוב של סיכון מול תועלת, אני מדיר רגלי ממקומות עם פיקוח פחות הדוק, גם אם זה אומר שאני לא מתדלק בתחנה הכי זולה בארץ.

six 4 life
14-07-19, 20:06
לפי דעתי לשלוח סולר לבדיקה מראה על דבר אחד והוא הוראה מלמעלה על איך להתנער מכיבוד האחריות לרכב הזה כי כנראה שמצפה שם תיקון גדול.
סביר מאוד להניח שאין דגימת סולר בארץ שתצא מבדיקת מעבדה עם תוצאה של 100% נקי מחומר אחר (איכות לא מהגבוהות שבנמצא/ מים/ תוספים כלשהם ועוד), היבואן יודע את זה ואני בטוח שזה לא המקרה הראשון שהוא משתמש בו כדי לבסס התנערות מאחריות ולשם הוא מכוון כי מספיק ש1% בסולר שנשאב מהמיכל אינו טהור ויש עילה לטעון לביטול אחריות.

איציק - 4X6ZH
14-07-19, 21:14
כשאתה שולח סולר / שמן לבדיקה
אתה חייב להגדיר לבודק מה אתה רוצה שהוא יבדוק !!
כל בדיקה מחייבת ציוד אחר ונוהל מעבדה שונה
להסתפק בבקשה בדוק לי את הסולר זה כמו לקנות חליפה ליתום .
זה שתמצא איזה חריגה בתקן הסולר זה ממש לא אישור לנזק / לתקלה הספציפית שיש במנוע .
עדין נדרשת הוכחה טכנית לקשר בין הממצאים .
אני במקרה כזה מוציא שמן מנוע . מוציא סולר ממיכל הדלק . על ידי שמאי מומחה
ומכין דוח נגד שיהיה במגירה .
סביר שיצרן הרכב יסוג כשיתברר לו שגם אתה בודק

איציק

נדב ש.
14-07-19, 21:37
מה הקשר בין סולר ובין נורת לחץ שמן("ציור של מנורת שמן")?

עלילותיו של קרסו...

איציק - 4X6ZH
15-07-19, 15:05
מה הקשר בין סולר ובין נורת לחץ שמן("ציור של מנורת שמן")?

עלילותיו של קרסו...

יש קשר ישיר בין הסולר ללחץ שמן ולשמן המנוע
במנועי דיזל חדשים יש מערכות זיהום אויר שעובדות על סולר שמוזרק למערכת הפליטה ( מרססים סולר לאגזוז )
תהליך זה נעשה בכמה שיטות לא כולם מוצלחות
לפעמים ( לפעמים הרבה פעמים ) הסולר חודר לשמן מנוע דרך טבעות הבוכנה
שמן מנוע מדולל בסולר זה לא בדיוק שמן מומלץ

בעיה נוספת ( והיא בעיה מאד רצינית ) סוג שמן המנוע חייב להיות דל אפר ( יש סימון מיוחד )
שימוש בשמן מנוע "רגיל" יוצר נזקים כבדים למנוע

מה לעשות עדין לא כל המוסכים מבינים מי נגד מי במערכות האלה
מה לעשות רוב בעלי הרכב חושבים שהם מכונאים ואין להם מה ללמוד
ובסוף באים היועצים בגרוש זורקים מילים והסברים שאין בהם לבין המציאות הטכנית כל קשר

סכומי הכסף בתקלות האלה הם מספרים עם הרבה אפסים

איציק

המשוטט
15-07-19, 15:19
יש קשר ישיר בין הסולר ללחץ שמן ולשמן המנוע
במנועי דיזל חדשים יש מערכות זיהום אויר שעובדות על סולר שמוזרק למערכת הפליטה ( מרססים סולר לאגזוז )
תהליך זה נעשה בכמה שיטות לא כולם מוצלחות
לפעמים ( לפעמים הרבה פעמים ) הסולר חודר לשמן מנוע דרך טבעות הבוכנה
שמן מנוע מדולל בסולר זה לא בדיוק שמן מומלץ

בעיה נוספת ( והיא בעיה מאד רצינית ) סוג שמן המנוע חייב להיות דל אפר ( יש סימון מיוחד )
שימוש בשמן מנוע "רגיל" יוצר נזקים כבדים למנוע

מה לעשות עדין לא כל המוסכים מבינים מי נגד מי במערכות האלה
מה לעשות רוב בעלי הרכב חושבים שהם מכונאים ואין להם מה ללמוד
ובסוף באים היועצים בגרוש זורקים מילים והסברים שאין בהם לבין המציאות הטכנית כל קשר

סכומי הכסף בתקלות האלה הם מספרים עם הרבה אפסים

איציקבול

זה הפטנט של איסוזו וה"שמן X"

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

asafk
15-07-19, 15:35
מפתח שוודי וציור של שמן - אומר למיטב ידיעתי 'הגיע הזמן להחלפת שמן' זו לא תקלה.
מה כתוב בספר הרכב?

אסף.

yovavz
15-07-19, 16:00
https://drive.google.com/file/d/0B4yeUIrBtobrOEM2a0V6UExoelU/view?usp=sharing
עמודים 47-52
אין נורה של מפתח שוודי
יש 2 נורות של שמן - אחת על לחץ שמן ואחת על החלפת שמן

נדב ש.
15-07-19, 16:31
בול

זה הפטנט של איסוזו וה"שמן X"

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אין קשר בכלל בין המקרים, באיסוזו(אם הכוונה לטרופר 4jx1) זה משהו אחר לגמרי, בדימקס החדשים גם פטנט אחר.

איציק אני מכיר את מה שתיארת לגבי זיהום אוויר ומערכות הזרקה שונות, עם זאת לא ראיתי שכשיש תקלה נידלקת נורת שמן גם אם הוא מדולל בסולר, יש נורות התראה אחרות ויש גם תופעות אחרות.
ובכלל כל זה מה קשור לסולר "מזוהם" לכאורה.

איציק - 4X6ZH
15-07-19, 17:29
כאשר הסולר מזוהם סביר שכמות המזהמים הנפלטת תיהיה יותר גדולה
מזהמים אלה נקלטים במסנן ( DPF ) ואז צריך לנקות את המסנן
ניקוי המסנן נעשה בשרפה על ידי הוספת סולר למערכת הפליטה
יותר מידי סולר / יותר מידי מחזורי ניקוי
יהיה גם יותר שאריות סולר בשמן

זה מחול שדים שיצרני הרכב הכניסו את עצמם
ואנחנו הלקוחות אוכלים ומשלמים
והעיקר שהאזרח הדביל יחשוב שרכב חשמלי זה פתרון טוב
בינתיים נחלוב ממנו כסף דרך הסולר המזוהם

תכלס מה זה חשוב מי זיהם את מי
הסולר מזוהם
השמן מיוחד
ואתה במוסך ( מקלל את כל העולם ואישתו )
ומה המוסך אשם ?? ( בתקווה שהוא משתמש בחלקים / בשמן מתאים )
והיצרן דרך היבואן דרך המוסך כל פעם יספר לך סיפור אחר

tallevi
15-07-19, 19:59
איציק ומה כל זה קשור למקרה הספציפי הזה, ולשאלה הנכונה של נדב, שאני גם שואל, מה הקשר בין טענת הסולר המזוהם לבין תקלת לחץ שמן הנובעת ככל הנראה משחיקה של הלאגרים??

מה שאתה אומר נכון לגבי כל מנועי הדיזל וכבר דובר כאן על כל המחלות המולדות האלו בעקבות תקנות זיהום האוויר החדשות.

טל.

נדב ש.
15-07-19, 20:20
איציק, שוב אני יחזור, מכיר את כל מה שתיארת...

ה DPF נסתם לרוב בגלל נסיעות קצרות מידי או נסיעות בסל"ד נמוך.

הדבר שאני לא מכיר ולא ראיתי זה נורת אזהרה של לחץ שמן שנדלקת דווקא בגלל הסולר "המזוהם" לכאורה.

עריכה:
הרכב המדובר כאן עם 15k , מילא היה מדובר במנוע שעשה ק"מ...

לפותח השרשור, לדעתי גם אם המוסך/יבואן לא ייקח אחריות יכולה להיות אפשרות להפעיל ביטוח, היו אפילו מקרים שהנהג התבלבל ומילא דלק לא נכון מה ששופט קבע שווה ערך "לתאונה" וחייב את הביטוח לשלם.

גיא
02-08-19, 13:35
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2323449597710729&id=210127019043008&sfnsn=xwwa&funlid=uLDNOMcSVXMRDBuZ

Sent from my iPhone using Tapatalk

-->