PDA

צפייה בגרסה מלאה : מזגן גראנד ויטרה מקרר רק בחציו

Amza30
14-07-19, 07:18
שלום לכולם,
יש לי גראנד ויטרה ארוכה 2010, ללא בקרת אקלים.
בזמן האחרון המזגן זורק אוויר קר משני השלבים שקרובים לנהג ואוויר חם יותר מהשניים של הנוסע ליד הנהג. למישהו יש מושג למה זה קורה? תודה מראש לעונים.

Raccoon
14-07-19, 07:29
הייתה לי תופעה כזאת כשהיה חסר גז, תתחיל בלבדוק גז.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
14-07-19, 07:51
שלום לכולם,
יש לי גראנד ויטרה ארוכה 2010, ללא בקרת אקלים.
בזמן האחרון המזגן זורק אוויר קר משני השלבים שקרובים לנהג ואוויר חם יותר מהשניים של הנוסע ליד הנהג. למישהו יש מושג למה זה קורה? תודה מראש לעונים.
אם יש בוודאות אויר קר מחלק מהפתחים, אז המזגן עובד.
מה שמכוון שמשהו בניתוב אויר בצנרת אויר לא מתפקד טוב.
נשמע כמי תריס פנימי תקוע.

Slowly..

Amza30
14-07-19, 09:50
החשד שלי גם שיש שם איזה תריס פנימי תקוע, אבל אין לי מזגן מפוצל, מוזר. מישהו יודע אם אפשר להגיע לשם לבד? עלות תיקון במוסך?

נמרוד
14-07-19, 10:19
או שהצנרת/תעלות שמזרימות אויר לפתחים סדוקות, שבורות או משוחררות חלקית איפשהו, וזה גורם ליניקה של אויר מאחורי הדשבורד שמדללת את האויר הקר.

תריס או תעלה או צינור מנותק - יכול להיות שזה משהו פשוט מאד. אבל זה מסוג הדברים שהכי טוב אם תעשה בעצמך. יש דיאגרמות פיצוץ מפורטות בFSM לרכב שלך, חפש אותו ברשת (אולי יש פה בספריית האתר (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/2210)?) או חפש בגוגל Suzuki Grand Vitara AC diagram וכיו"ב. תבין איך זה הולך מאחורי הדשבורד, תפנה לזה איזה יום שישי בבוקר, סט מברגים, וצא לדרך.

sportage
14-07-19, 10:40
לפני שאתה מתחיל לפרק תריסים (למרות שזה נשמע לוגי) 99% שיש לך חוסר גז.

ד ו ר ו ן
14-07-19, 10:42
לפני שאתה מתחיל לפרק תריסים (למרות שזה נשמע לוגי) 99% שיש לך חוסר גז.

חסר גז רק בפתח אחד של המזגן?

Slowly..

Raccoon
14-07-19, 11:08

Slowly..הייתה לי את אותה תופעה, חפרתי וחיפשתי ובסוף הלכתי לאיש מזגנים שמילא גז והבעיה נפתרה. זה נשמע ממש מוזר ולא הגיוני אבל ככה זה. כמובן שכל מקרה לגופו, אבל הכי קל לבדוק קודם כל את כמות הגז

Amza30
14-07-19, 11:23
אוקי, במילא רציתי למלא גז, ככה שנתחיל בזה ואם לא יפתר נעבור לשלב המברגים.

razzamataz
14-07-19, 13:30

Slowly..

כן...המאייד הפנימי מקבל את הגז מצד אחד שנותן לחצי אוטו דרך הונטה הפנימית וכאשר אין מספיק גז לא כל המאייד קר ואז צד שני של האוטו חם...

https://www.youtube.com/watch?v=Pwiv97n14Qg

דקה 1:30 סקוטי מסביר

איל מ
14-07-19, 15:15
+1 על חוסר גז.
היתה לי תופעה דומה בפיז'ו 206. המזגניסט נתן הסבר עמום שדומה למה שהוסבר כאן.
הדליפה היתה קטנה ובמקום שמסובך להגיע אליו, לכן הטיפול היה מילוי גז פעם בשנה עד שהרכב נמכר.

ד ו ר ו ן
14-07-19, 20:44
כן...המאייד הפנימי מקבל את הגז מצד אחד שנותן לחצי אוטו דרך הונטה הפנימית וכאשר אין מספיק גז לא כל המאייד קר ואז צד שני של האוטו חם...

https://www.youtube.com/watch?v=Pwiv97n14Qg

דקה 1:30 סקוטי מסביר
לומדים דברים חדשים, הסבר מעניין ונשמע הגיוני.
בעיה אחת, הוא מתאר תופעה הפוכה ממה שאתה מתאר.

אצלך האויר הקר בצד הנהג, הרחק ממקור המפוח ובצד הנוסע חמים.
והוא מתאר בסרטון בדיוק הפוך, שצד הנהג שרחוק מהמעבה והנפוח, מקבל אויר פחות קר.

אז למרות שהוא בהחלט מכונאי מוכשר ואני מנוי של הערוץ שלו, אבל אם מחפשים אבחנה ברשת, צריך להקשיב למה הוא אומר.

זה השלב ללכת לבעל מקצוע..

Slowly..

Raccoon
14-07-19, 20:55

אז למרות שהוא בהחלט מכונאי מוכשר ואני מנוי של הערוץ שלו, אבל אם מחפשים אבחנה ברשת, צריך להקשיב למה הוא אומר.

Slowly..אצלי זה היה לפי הכיוונים שפות"ש מתאר ומילוי גז פתר את הבעיה.
כשתיארתי את הבעיה איש המזגנים ישר הלך לשקול את הגז, וזה ולמרות שאמרתי לו שכבר בדקו (איש המזגנים הקודם לא ראה שיש גם יחידה אחורית ולכן צריך להיות יותר גז).

ד ו ר ו ן
14-07-19, 20:59
הייתה לך אותה תופעה הפוכה ממה שמתאר המכונאי?

יכול להיות שחסר גז, ויכול להיות שזה יפתור את הבעיה.

אבל בחייאת, זה רק קצת עקום לקחת הסבר הפוך שמתאר תופעה הפוכה משלך, ולעקם אותו כדי שיסביר מה שרואים.

Slowly..

Amza30
16-07-19, 11:12
טוב, עידכון קטן,

קפצתי למוסך שמטפל לי בויטרה, הוא עושה גם טיפולי מזגן. לדעתו זה היה מחסור בגז. הרכב עבר ניקוז ומילוי ונכון לכרגע המערכת חזרה לעבוד והמזגן מקרר סבבה, אני בעקיבה לראות אם יש דליפה או שהעסק יתפנצ'ר לי בהמשך.

חנן-ג'יפולוג
18-07-19, 16:06
זה אכן סימפטום קלאסי לחוסר גז.
אם כבר הגעת לבעל מקצוע, הייתי מצפה שהוא ידע לומר לך ברמת הגרם הבודד כמה גז נשאב מהמערכת, ומכאן גם כמה היה חסר ואם הכמות שהיתה חסרה יכולה לגרום לסימפטום המדובר.

ככלל אצבע, מדברים על ירידה בתפקוד המזגן, כשהכמות יורדת ל75 אחוז ומטה מהכמות הנומינלית.

razzamataz
21-07-19, 23:36

Slowly..

ואתה חושב דורון שכל הרכבים מורכבים זהה? אולי הכניסה מצד שמאל אולי מימין....? אני מעדיף לחיות בעולם שכל יצרן רכב בונה איך שהוא רואה לנכון ולא כולם זהים...היום לצערי זה פחות המקרה

ד ו ר ו ן
21-07-19, 23:46
ואתה חושב דורון שכל הרכבים מורכבים זהה? אולי הכניסה מצד שמאל אולי מימין....? אני מעדיף לחיות בעולם שכל יצרן רכב בונה איך שהוא רואה לנכון ולא כולם זהים...היום לצערי זה פחות המקרה
אני חושב שאם מישהו מתאר רכב שונה משלך, עם תופעה שונה משלך, אז יש סיכוי טוב יותר שהוא מתאר בעיה שונה משלך.
זה הרבה יותר הגיוני.

מה גם שברכב עם הגה באותו הצד, המעבה הפנימי יהיה באותו הצד, ולא בצד נהג, מה שמדגיש שהסימפטומים לא דומים..

Slowly..

Amza30
22-07-19, 09:17
פילטר האוויר של המזגן ממוקם מאחורי תא הכפפות, לכן סביר להניח שהמעבה נמצא שם.
אבל המזגן מקרר פצצה עכשיו.

-->