PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות לגבי תקציב לרכב שטח שישמש גם כרכב יומיומי

עודדוש
15-07-19, 05:27
שלום

אני מעוניין לרכוש רכב שטח אשר ישמש גם כרכב המשפחתי (5 נפשות) ומעוניין להבין יותר לגבי התקציב הנדרש בעיקר לאחזקה או בקיצור כמה זה הולך לעלות לנו בחודש בהנחה שהרכב יעשה 40000 ק"מ בשנה. אני חושב על לנדקרוזר בין 10 שנים בערך או משהו דומה, עלות קניה 100000 ש"ח.
ביטוח מקיף

ביטוח חובה

דלק חודשי

טיפולי תחזוקה שוטפים

טסט

תודה רבה
עודד

asafk
15-07-19, 07:24
תכין 20,000 בשנה בערך. לפני דלק.

אסף.

עודדוש
15-07-19, 20:14
אסף, תודה.

אני זקוק למשהו יותר מפורט כדי שאדע אם זה ישים כלכלית עבורינו.
אשמח לעזרה.

עודד

נמרוד
15-07-19, 20:47
ביטוח 7-8. מאד תלוי בעבר הביטוחי שלכם, גיל נהגים וכיו"ב.

טסט - אלפיים נניח. זה באמת לא משנה - אלה ההוצאות הקלות לחישוב.

טיפולים ותיקונים - זה כבר סיפור מורכב מאד. לפי הקילומטראז' הצפוי - ארבע טיפולים בשנה. וברכב בן עשר, חוץ מטיפול שוטף יש הרבה חלקים ומכלולים שידרשו החלפה. טיפול אחד תחליף ברקסים, טיפול אחר בולמים, טיפול שלישי מדאבת מים, על הדרך צנרת קירור בת עשר. צירייה, מיסב גלגל. מצבר, צמיגים, צריך להחליף כל שלוש-ארבע שנים.

ירידת ערך בלנדקרוזר קטנה יותר מכלל האצבע של לוי יצחק (10% בשנה) אבל גם אם היא 5% זה עדיין לא מעט.

המספר שאסף זרק ריאלי. אם הוא מפחיד אותך תשאר עם פריבט בת שנים ספורות. אם אתה סבבה איתו, תתחדש!

assafy
15-07-19, 21:18
צריכת דלק ריאלית לל"ק דיזל באיזור 9 ק"מ לליטר. קח את זה בחשבון לנסועה גבוהה כמו שלך. אם זה מתאים לך הרכב בסך הכל נוח וקל לנהיגה בהתייחס לזה שזה רכב שטח גבוה במשקל 2 טון.
ביטוח חובה פלוס מקיף אפשר להשיג בסביבות 5000 ש"ח לנהגים בוגרים ללא תביעות אבל תעשה פשוט סקר שוק לפי הנתונים שלך.
מצטרף להערכה הכללית של אסף ונמרוד לגבי עלויות האחזקה.

asafk
15-07-19, 23:29
אסף, תודה.

אני זקוק למשהו יותר מפורט כדי שאדע אם זה ישים כלכלית עבורינו.
אשמח לעזרה.

עודדאני משתדל לפרט ככל האפשר בשרשור של ההיילקס, אבל העיקרים הם:
"ניירות" - טסט חובה ומקיף - סביב ה10000 או קצת יותר.
טיפולים - סט פילטרים בייבוא אישי מיפן 400 שקל, במוסך ישראלי בערך כפול. ההפרש הוא כסף קטן אבל רק ככה אני בטוח שמדובר בחלקים מקוריים יפניים. אני עושה את הטיפולים השוטפים לבד לא מקמצנות אלא כדי להיות עם אצבע על הדופק. טיפול כל 10000 קמ.
תיקונים... הבעלים הקודם הוציא 6000 בממוצע בשנה במוסכים, אני עברתי את הסכום הזה בחצי השנה הראשונה כשעברתי מתחזוקה 'בסגנון כפרי' לתחזוקה בסגנון שלי. ואף אחד לא אומר שכך נכון לעשות. למשל - גרמושקות לציריה שהחלפתי, מקורי 500 שח לזוג, תחליפי 80 שח לאחד. עבודה במוסך 450 - אז אני מעדיף לשלם יותר על חלקים מקוריים ולבצע את העבודה אחת ל3-4 שנים ולא לחסוך על חלק זול ולהחליף פעם בשנתיים לכל היותר.
תמיד יש הוצאות - פעם בולג'וינטים (440 מקורי בארץ, 150 מקורי מיפן, 80 לסיני, 400 עבודה)
פעם בושינגים, פעם צירייה, רפידות כל 40000 דיסקים כל 80000, וכן הלאה וכן הלאה וכל סעיף זה חלקים ועבודה. יש גם כמה הוצאות גדולות יחסית וידועות מראש- צמיגים (4000 לרביעייה) פעם בשנתיים - שלוש, בולמים פעם ב5 שנים, מצבר כל פעם שנגמרת האחריות.... מזרקים אחת ל 250000 קמ אם יש לך מזל (החל מ6000 שח במוסך פרטי קטן עם חלקים מהבית, ועד 15000 במוסך מורשה אם אין בעיות ועוד כמה אלפים אם יש על הדרך שסתומים או צינורות וכו').. ועוד ועוד.
אז אני מעריך הכל בסביבות עוד 10000 בשנה בממוצע.
על ירידת ערך אני לא מדבר כי זה סוג של 'דמי שימוש' - לשנתונים האלה אני מעריך נגיד 8000 שח בשנה שהמחיר יורד.
צריכת דלק.... כל מספר בין 8.5 ל 9.5 קמ לליטר. ...

הוצאתי לך את החשק? העלויות דומות לכל רכב שטח דיזל בינוני לא חדש - יפני אמריקאי או אנגלי, ושלא יספרו לך סיפורים. תכפיל את הסכום ותמצא כלי עם 100000 קמ או פחות, יהיה לך רכב חדש יחסית, ורוב ההוצאות הגדולות יעברו למי שתמכור לו עוד כמה שנים.

אסף.

נדב42
16-07-19, 08:27
תכפיל את הסכום ותמצא כלי עם 100000 קמ או פחות, יהיה לך רכב חדש יחסית, ורוב ההוצאות הגדולות יעברו למי שתמכור לו עוד כמה שנים.

אבל אל תדאג... זה לא יעלה לך פחות... פשוט במקום לשלם למוסכים תשלם יותר "דמי שימוש" בלשונו של אסף :)

-->