PDA

צפייה בגרסה מלאה : רישוי כביש חוקי ל-ZIBAR ?!!!

עמודים : [1] 2

savyon
15-07-19, 08:03
קודם כל,
כל הכבוד לאיש ולאגדה (ולפסיכוזה, כי בלי זה, זה לא היה קורה)
על פי התצלום, יש ל-ZIBAR רישוי כביש חוקי, מה שאומר שלמי שהפרוטה מצוייה בכיסו, יש סיכוי להנות מזה...

האם חוקי המשחק הולכים להשתנות? ההגמוניה של JEEP הולכת להתערער?

הועתק מהפייסבוק של עידו כהן
"
"גוף קטן של רוחות נחושות שנורה על ידי אמונה בלתי מעורערת במשימתו יכול לשנות את מהלך ההיסטוריה".כך אמר גנדי,
וכך נעשה היום.
אחרי יותר מ40 שנה, רכב בייצור ישראלי,מקומי,נולד ויצא לעולם עם לוחית רישוי צהובה על ידי אדם אחד נחוש שהוביל צוות מדהים ליצירת מופת.
בקרוב נראה אותו בשטח ובכביש ומי שממש ירצה, יפתח הזמנה ויקבל את אחד מרכבי השטח הטובים בעולם, כחול לבן.
מזל טוב ענק חברים, אתם מעוררים השראה כל יום מחדש.
ספרו לחברים והפיצו את הבשורה בכל הכח,
עקבו אחרי הדף של הזיבר לעדכונים.
פרטים נוספים והשקה רשמית- בקרוב!
#ZIBAR (https://www.facebook.com/hashtag/zibar?source=feed_text&epa=HASHTAG&__xts__%5B0%5D=68.ARBVVJbYhqf6bpwX6XS_Yo-MtJNuKFy4diLITR_DJfR3MPcZNB4TUDP3VliOAbe kCYKS1b8O-wO5Wpm2MfW0EEOrQvvEio10xZcNwTQEaM9mxBb8_ P4GZJej0b9_JgboOGxEYVbR4auRHBupwr_3uhz1s M7_t7wX8WEBaDlrRdLt8iMTzatws9fFY7Md7CQHi 9oczneGDKG8BnWi&__tn__=%2ANKH-R)
"
124923

JohnnyEnglish
15-07-19, 08:18
מה עלות של כזו מפלצונת ?

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

savyon
15-07-19, 09:59
מה עלות של כזו מפלצונת ?

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

לא בדקתי,
אבל אם אתה כבר מברר, תעדכן גם פה...

גיא
15-07-19, 11:02
מה התאריך היום ?

savyon
15-07-19, 12:10
מה התאריך היום ?

תודה על הקרדיט,
אבל תעלולי ה-1 באפריל שמורים לאסף...

kobiarava
15-07-19, 12:17
זה בכלל אפשרי? לזיבאר יש ABS? בקרת החלקה? עומד בדרישות זיהום אוויר?

המשוטט
15-07-19, 12:20
זה בכלל אפשרי? לזיבאר יש ABS? בקרת החלקה? עומד בדרישות זיהום אוויר?מבלי לדעת כלום בוודאות
הזיבר משתמש בהרבה מיכלולים של שברולט

כך שמבחינת זיהום אויר לפחות לא אמורה להיות בעיה.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

zivo
15-07-19, 13:02
.....
האם חוקי המשחק הולכים להשתנות? ההגמוניה של JEEP הולכת להתערער?
........

לא הולכים להשתנות, ולא תהיה כל השפעה על השוק.
זה כלי, שגדול עלינו בכמה מידות. אם היו פה כלים שזכו לכינוי "מפלצת מוצצת", זו דוגמה.
אם לא יהיה דגם "H3" (כמו התרגיל בלהנגיש האמר, ואפשר להתווכח על מפרט כזה או אחר), זה ישאר אטרקציה.

ועדיין, שאפו גדול לאיש ולמוצר.

opl
15-07-19, 14:57
לא הכי ברור לי הקשר בין "מפלצת מוצצת" לכלי הזה...

כל הכבוד לעידו.

zivo
15-07-19, 15:09
לא הכי ברור לי הקשר בין "מפלצת מוצצת" לכלי הזה...

כל הכבוד לעידו.

מפלצת במובן החיובי, כלי שמסתדר עם כל מכשול.
מוצצת במובן של עלויות אחזקה.
זה נורא פשוט, מה העלויות האחזקה של משאית לעומת פרייבט? החל מעלויות דלק, עבור לצמיגים , עלויות שמן ופילטרים למנוע כזה, בולמים...
וזה עוד לפני שירדנו לעומק כל החלפים ונגלה כמה פרטים לא קיימים על המדף בישראל, ובכלל עד כמה הם זמינים בעולם.
יש לך ספק שזה יותר יקר מסופה ישנה?
יש לך ספק שזה יותר מרנגלר חדש?

KOOKE
15-07-19, 15:15
הכלי של עידו מדהים בלי ספק אבל זה לא ממש כלי שימושי בארץ שממש יכול לשמש גם כרכב יום יומי לבעליו. אני לא רואה עצמי מתנייד עם זיבר בפקקים היום יומיים או ברחבי תל אביב.

אצל חלק גדול אם לא רוב בעלי ה- JEEP - הרכב הוא גם הרכב היום יומי שלהם ולא רק רכב לשעשועי עבירות ו/או טיולים. זיבר לא בנישה הזו בכלל אלא זהו רכב נישה צעצוע מדהים לעבירות וטיולי שטח קשוחים בלבד למי שיש את הממון להחזיק כזה צעצוע כרכב שעשועים בלבד.

המשוטט
15-07-19, 15:16
יש לי תחושה שמועדון המיליון כבר מניח כמה הזמנות

ולהבנתי הרבה מהמכלולים הם מוצרי מדף של שברולט

KOOKE
15-07-19, 15:17
לגבי העלות - בזמנו אם אני לא טועה היה לעידו מיזם של הסבת סילברדו לזיבר כולל עלות הרכב המקורי ורישוי בכ- 500,000 ש"ח

six 4 life
15-07-19, 15:18
אנשים פה מדברים ומתלבטים אם הוא מתאים ליום יום שלהם כאילו מדובר ברכב במחיר של מזדה ליסינג, אז למי שלא מחובר למציאות - המכונה הזאת במיוחד עם רישוי כביש לא תעלה פחות מ500K-600K ש"חים במקרה הזול ביותר

KOOKE
15-07-19, 15:21
מחירו של הזיבר כבר לא כל כך רחוק ממחירו של רנגלר רוביקון JL חדש שעולה על הכביש לפני שיפורים כל שהם כ- 430,000 - 440,000 ש"ח - אז מבחינת תמחור יש כאלו זזה רלבנטי עבורם...

opl
15-07-19, 15:23
אתם עושים השוואות מוזרות מדי לטעמי... סופה, רנגלר ופקקים, כל מיני משפטים לא מובנים על עלויות אחזקה ומשאיות וכו. פייר 500 אלף לא נשמע כזה יקר.
הייתי מצפה ליותר.

asafk
15-07-19, 15:33
מיועד מן הסתם ללקוחות מוסדיים (כמו הרכבת שרכשו כמה) - או חברות שצריכות רכב שטח להחליף איזה דיפנדר מזדקן שעובד קשה מדי לגילו כמו המכון הגיאולוגי או חברות שמריצות ניסויים בשטח וכו'.
פחות ללקוח הפרטי..

אסף.

איל מ
15-07-19, 15:59
תנו לי אחד כזה מתנה (או בהנחה משמעותית) ואני כבר אסתדר איתו ביומיום ובפקקים.
כולל, ילדים, כולל חורף, כולל קיץ.
גם עם הדיפנדר (ידני להזכירכם), התרגלתי לפקקים.

zivo
15-07-19, 16:19
אני רק מזכיר, השאלה לא הייתה אם הוא יצליח למכור כמה יחידות (אני בטוח שעידו עשה את החשבון הזה לפני שהוא נכנס להוצאה של הרישוי).

השאלה של סביון הייתה - "
האם חוקי המשחק הולכים להשתנות? ההגמוניה של JEEP הולכת להתערער?"

בסוף, גם מישהו יתלבש על הרכבת והמכון הדיאולוגי, למה הם צריכים מפלצת כזו (שיקנו מאסף את הנ.נ. שלו, זה מספיק להם. שניהם לא ממהרים לשום מקום. סתם ביזבוז של כספי ציבור).

נמרוד
15-07-19, 16:20
פקקים?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190715/8534601f4c2e3262a7688ac436b29807.gif

GodsFather
15-07-19, 16:23
מהמעט שיצא לי לברר בזמנו לצורך פרויקט של גוף משטרתי בגולה -

1. יש יכולת התאמה אישית של הרכב ומכאן שגם תא נוסעים ונוחות נסיעה היא משהו יותר גמיש, בהתאם לארנק.

2. הקונספט המוביל, לפחות שהיה בדגמים הקודמים, הוא שימוש בכמה שיותר מוצרי מדף קיימים ונפוצים ובכך לחסוך בעלויות פיתוח ותחזוקה מיוחדים, דבר שיכול להרחיק לקוחות פוטנציאליים. ועידו ציין מפורשות במספר פעמים את זה.

ונקודה לארצנו
3. רשיון נהיגה ג'...

מה שמסקרן אותי הוא מה תהיה עלות הביטוח ואיפה מתחזקים את הכלי שלא בסדנא של עידו מבלי לאבד אחריות...

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

הירשפלד יובל
15-07-19, 16:24
ביד לא נכונה , עדיף אולי שרכב כזה כפרטי לא יסתובב בכבישי ארצנו. אם הוא המקביל ל - H1 , אתם מוזמנים לנחש מה יקרה כשרכב כזה יפגע בפרטית כלשהי. ראינו שבוע שעבר מה קרה כשמשאית ( בינונית כנראה ) פגשה אטרג' של רס'ן ומשפחתו. מפי השמועה בלבד , לא ראיתי , חבר'ה צעירים יחסית הצליחו להפוך אחד כזה בשביל רגוע לחלוטין שאני נוסע בו יום יום בעיקר בלילות.

ד ו ר ו ן
15-07-19, 17:03
מי שנוסע באיילון עם רנגלר מורחב על 38+ הוא בהחלט קהל יעד לזיבאר.

Slowly..

איל מ
15-07-19, 17:13
ביד לא נכונה , עדיף אולי שרכב כזה כפרטי לא יסתובב בכבישי ארצנו. אם הוא המקביל ל - H1 , אתם מוזמנים לנחש מה יקרה כשרכב כזה יפגע בפרטית כלשהי. ראינו שבוע שעבר מה קרה כשמשאית ( בינונית כנראה ) פגשה אטרג' של רס'ן ומשפחתו. מפי השמועה בלבד , לא ראיתי , חבר'ה צעירים יחסית הצליחו להפוך אחד כזה בשביל רגוע לחלוטין שאני נוסע בו יום יום בעיקר בלילות.

אז גם משאיות אסור להעלות על הכביש.
וגם רכבים עם צמיגים של טרקטור וטמבון מצינורות פלדה....

הירשפלד יובל
15-07-19, 18:00
אז גם משאיות אסור להעלות על הכביש.
וגם רכבים עם צמיגים של טרקטור וטמבון מצינורות פלדה....

משאיות מניעות/משנעות את העולם. הן מחויבות מציאות רק מחייבות משנה זהירות. מסת הפגיעה סטטית/דינמית של משאית לא שקולה לפגיעתו של רכב פרטי.

ולצעצוע הפרטי שלי. בגודל/מסה הקטנים שלו הוא מתנייד בתוך העיר ב - 30-60km/h.עם הקיט הפחתה שלו ומשקל הצמיגים גם אם תבטל לו את הגבלת המהירות האלקטרונית , הוא יגיע בירידת הקסטל ל- 100km/h max. אם רוצים יותר , רק בהילוך סרק בירידה. את טמבון הברזל קיבלתי מורכב עם הרכב ( בנוסף למקורי שגם הוא מברזל. ) . מודע לחומר ממנו הוא עשוי , פגיעה בהולכי רגל וחלקי הפלסטיק מהם עשויות כל המכוניות היום , נעטף כולו בספוגים וצמיגים.
לא חושב שניתן להשוות את פגיעתו של הג'וק שלי עם מנוע 1300cc וקיט הפחתה לפגיעתו של זיבאר במשקל מס' טון ומנוע
5.7-6.2L .

ד ו ר ו ן
15-07-19, 18:01
יובל,
יותר מידי שמש היום?

Slowly..

איל מ
15-07-19, 18:05
תבין את הקונספט, אל תיטפל לנקודות.
חפש את השרשורים עם הילדה דנה (היום כבר בטח בוגרת), חברה של נדב42.

הירשפלד יובל
15-07-19, 18:10
יובל,
יותר מידי שמש היום?

Slowly..לא , דורון - תודה על הדאגה . אני דווקא בצל. פשוט מפליא אותי שאנשים ,( כביכול ) לא מודעים לפגיעתם של כלים כאלו ואחרים ומסת/אנרגיית הפגיעה שכלים כאלה משחררים בעת פגיעה. ולצערנו ההיסטוריה התעבורתית בארץ מזמנת לנו מעת לעל דיווחים על כך.

וכל זה לאחר תנועה כנוסע/נהג 50+ שנה על הכביש והיכרות עם אלה שהכביש לפחות עבר אליהם בירושה ותופעות נלוות לגודל הרכב.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

six 4 life
15-07-19, 18:27
לא , דורון - תודה על הדאגה . אני דווקא בצל. פשוט מפליא אותי שאנשים ,( כביכול ) לא מודעים לפגיעתם של כלים כאלו ואחרים ומסת/אנרגיית הפגיעה שכלים כאלה משחררים בעת פגיעה. ולצערנו ההיסטוריה התעבורתית בארץ מזמנת לנו מעת לעל דיווחים על כך.

וכל זה לאחר תנועה כנוסע/נהג 50+ שנה על הכביש והיכרות עם אלה שהכביש לפחות עבר אליהם בירושה ותופעות נלוות לגודל הרכב.

טכנית הסמוראי שלך הרבה יותר מסוכן ממשאית מודרנית למשתמשי הדרך, גורם הX ב2 המקרים הוא הנהג

ד ו ר ו ן
15-07-19, 18:51
לא , דורון - תודה על הדאגה . אני דווקא בצל. פשוט מפליא אותי שאנשים ,( כביכול ) לא מודעים לפגיעתם של כלים כאלו ואחרים ומסת/אנרגיית הפגיעה שכלים כאלה משחררים בעת פגיעה. ולצערנו ההיסטוריה התעבורתית בארץ מזמנת לנו מעת לעל דיווחים על כך.

מסתבר שלא צריך ברזלים וגם SUV מודרני שנכנס במכונית מיני הורג.
היינו כולנו בדיון אאאררווןךךךך בנושא.
אפשר להמשיך שם למה לערבב כאן?

אני לא מחסידי עידו, ועדיין חושב שאחרי שנים של סיזיפיות, סוף-סוף יש רכב שטח ישראלי אמיתי.
גם אם הוא יקר רצח.
כל הכבוד.

Slowly..

KOOKE
15-07-19, 19:12
יש סירטון קצר של הרכב שקיבלתי בוואטסאפ לא יודע איך להעלות כאן אבל הכלי באמת נראה מרשים מאד

tallevi
15-07-19, 19:25
לא מצליח להבין את הקיבעון...מה? משאיות לא נוסעות בפקקים? אוטובוסים? סמיטריילר שנוסע לידך יהיה יותר בטוח מהזיבר במיקרה של התנגשות???

מה עובר עליכם?

כסף?? ממתי כסף הפך להיות בעיה?

מועדון המיליון לא סתם נקרא כך...הזיבר לפי הסכומים שנזרקו כאן עוד ישאיר לחברה האלה עודף בכיס...

תפתחו תראש קצת...

טל.

kobiarava
15-07-19, 19:36
חייבים לומר, עם כל ההתקטננויות (או לא), לפני הכל- שאפו ענק לעידו כהן, המשוגע הנצחי, שבונה מפלצות כבר עשורים אבל הגיע להישג חסר תקדים לארצנו- רכב מתוצרת סדנה שהפך למכונית חוקית ומורשית עם מספר צהוב. כל הכבוד!

קובי

amir_shai
15-07-19, 21:24
עכשיו רק צריך לחכות 10 שנים ולקוות שמחיר זיבר בן 10 יהיה הגיוני.

Sent from my LG-H870DS using Tapatalk

דרור ברלי
15-07-19, 21:26
מפלצת מוצצת?

ההוצאה הגדולה באחזקה השוטפת שלו זה דלק.
הקושי הגדול בתחזוקה זה הגודל והמשקל של המכלולים.
אתם יודעים כמה שוקל גלגל 42?..... או 40?.....
מהבחינה הזו זה כמו משאית.

מכנית, זה אוטו פשוט שבפשוטים. מנוע V8 של שברולט מהארגז. מנועי סדרת LS סמול בלוק או ביג בלוק. גיר שמגיע בפולסייזים HD של GM. סרנים חיים עצומים. הכל מכני. הכל ברזל. הכל מתוכנן לגישה קלה והחלפה מהירה. התחזוקה שלו קלה ופשוטה בסדרי גודל מכל SUV מודרני עתיר מחשבים ואלקטרוניקה מיותרים שמשתגעים חדשות לבקרים.
מיותר לציין שכל הארגונומיה בסביבת הנהג בנויה מסביב לעידו ול-2 המטרים שלו, לא מסביב למהנדס יפני בגובה מטר וחצי.... ככה שזה אוטו עם הנדסת אנוש לא פחות ממושלמת לנהגים גבוהים וגדולים. שלמה, אני מבטיח לך שאתה, עם הגובה והבטן שלך, תשתגע על הנהיגה בדבר הזה, גם בפקק תל אביבי.

מין הסתם זה אוטו יקר. יקר בקנייה, יקר בשוטף. לא לתפרנים.
בזמנו, כשנהגתי בדבר הזה ולא מעט (תשכחו מרוביקון ומדיפנדר וממרצדס G ומכל דבר אחר שאתם חושבים ש"נוסע טוב בשטח"... כולל משופרים. וגם אל תגידו "האמר H1" אם אתם לא רוצים לחטוף זפטה מעידו (ויש לו ידיים גדולות, תיזהרו).... איפה גרוטאת ההאמר ואיפה הזיבאר. הבדל של שנות אור ביניהם. בכל מקרה, כולם מתגמדים ליד הדבר הזה וביצועי העבירות שהוא מפגין. ועם כל יכולות השטח המטורפות, זה נוסע מדהים גם בכביש. אומרים שבכביש 6 זה טס במהירויות עם קידומת 2, כמובן שרק אומרים ואני לא בדקתי. ברורררר.....:rolleyes:) ואז שאלתי את עידו אם זה יגיע לשוק האזרחי, כמה יעלה. הוא ירה מהמותן "מיליון". אחר כך אמר "אולי חצי מיליון". אחר כך חזר ל"מיליון". האמת? לכו תדעו. אצל עידו קשה לדעת ואולי כי ה"מיליון" כאן מתייחס לעובדה שזה אוטו שיכול להגיע במיליון קונפיגורציות שונות ובהתאם גם מחירים שונים. (לדוגמה - באפריקה נמכרו כמה כאלה עם מנועי טויוטה).

לא יודע לגבי נהיגה יומיומית - זה כלי ענק, זה בוודאי לא מיועד להתנהלות עירונית, למרות שהוא הרבה יותר קל לנהיגה מטנדר פולסייז למשל.
אבל רנגלר כן מתאים לפקקים של ת"א?.....וסופה?...... ודיפנדר?..... ת"א של היום זו עיר מזעזעת שמציבה אתגרי תנועה וחנייה גם לסוזוקי אלטו, אפילו לסמארט.
האם יהיו לזה קונים? ברוררר!!!! יש בישראל לא מעט בעלי יכולת כלכלית ולי אין ספק שכמה מרוכבי הרנגלרים הסופר-משופרים ישמחו לחתום על צ'ק פתוח... אחרי שהתנסיתי בו, בי נשבעתי, כולכם רוצים אחד כזה!...

אבל עזבו ספקולציות. מה שהכי חשוב כאן - זה שמגיע שאפו גדול לעידו כהן. האיש המופלא שבונה מפלצות ומגשים חלומות כבר עשרות שנים, גאון מוכה שיגעון ובעל חזון, עם סבלנות אינסופית ויכולת כמעט סיזיפית להילחם בטחנות הרוח של ממלכת הרשע שנקראת "משרד התחבורע של מדינת ישראל" ובסוף גם לנצח. גם אם ניצחון קטן, זה עדיין ניצחון! מבחינתי האיש הזה הוא מושא להערצה. הרבה כבוד ובהצלחה!!!!

KOOKE
15-07-19, 23:33
טוב דרור השתכנעתי - בעיקר בעניין הבטן והגובה....אפילו אעביר את המשרד שלי מתל אביב.

אז איך אני מתאם נסיעת מבחן ולפקודת מי ועל כמה לרשום את הצ'ק....

עידו מוכן לטרייד אין....?:rolleyes::cool:

zivo
16-07-19, 00:21
מפלצת מוצצת?

ההוצאה הגדולה באחזקה השוטפת שלו זה דלק.
הקושי הגדול בתחזוקה זה הגודל והמשקל של המכלולים.
אתם יודעים כמה שוקל גלגל 42?..... או 40?.....
מהבחינה הזו זה כמו משאית.

מכנית, זה אוטו פשוט שבפשוטים. מנוע V8 של שברולט מהארגז. מנועי סדרת LS סמול בלוק או ביג בלוק. גיר שמגיע בפולסייזים HD של GM. סרנים חיים עצומים. הכל מכני. הכל ברזל. הכל מתוכנן לגישה קלה והחלפה מהירה. התחזוקה שלו קלה ופשוטה בסדרי גודל מכל SUV מודרני עתיר מחשבים ואלקטרוניקה מיותרים שמשתגעים חדשות לבקרים.
מיותר לציין שכל הארגונומיה בסביבת הנהג בנויה מסביב לעידו ול-2 המטרים שלו, לא מסביב למהנדס יפני בגובה מטר וחצי.... ככה שזה אוטו עם הנדסת אנוש לא פחות ממושלמת לנהגים גבוהים וגדולים. שלמה, אני מבטיח לך שאתה, עם הגובה והבטן שלך, תשתגע על הנהיגה בדבר הזה, גם בפקק תל אביבי.

מין הסתם זה אוטו יקר. יקר בקנייה, יקר בשוטף. לא לתפרנים.
בזמנו, כשנהגתי בדבר הזה ולא מעט (תשכחו מרוביקון ומדיפנדר וממרצדס G ומכל דבר אחר שאתם חושבים ש"נוסע טוב בשטח"... כולל משופרים. וגם אל תגידו "האמר H1" אם אתם לא רוצים לחטוף זפטה מעידו (ויש לו ידיים גדולות, תיזהרו).... איפה גרוטאת ההאמר ואיפה הזיבאר. הבדל של שנות אור ביניהם. בכל מקרה, כולם מתגמדים ליד הדבר הזה וביצועי העבירות שהוא מפגין. ועם כל יכולות השטח המטורפות, זה נוסע מדהים גם בכביש. אומרים שבכביש 6 זה טס במהירויות עם קידומת 2, כמובן שרק אומרים ואני לא בדקתי. ברורררר.....:rolleyes:) ואז שאלתי את עידו אם זה יגיע לשוק האזרחי, כמה יעלה. הוא ירה מהמותן "מיליון". אחר כך אמר "אולי חצי מיליון". אחר כך חזר ל"מיליון". האמת? לכו תדעו. אצל עידו קשה לדעת ואולי כי ה"מיליון" כאן מתייחס לעובדה שזה אוטו שיכול להגיע במיליון קונפיגורציות שונות ובהתאם גם מחירים שונים. (לדוגמה - באפריקה נמכרו כמה כאלה עם מנועי טויוטה).

לא יודע לגבי נהיגה יומיומית - זה כלי ענק, זה בוודאי לא מיועד להתנהלות עירונית, למרות שהוא הרבה יותר קל לנהיגה מטנדר פולסייז למשל.
אבל רנגלר כן מתאים לפקקים של ת"א?.....וסופה?...... ודיפנדר?..... ת"א של היום זו עיר מזעזעת שמציבה אתגרי תנועה וחנייה גם לסוזוקי אלטו, אפילו לסמארט.
האם יהיו לזה קונים? ברוררר!!!! יש בישראל לא מעט בעלי יכולת כלכלית ולי אין ספק שכמה מרוכבי הרנגלרים הסופר-משופרים ישמחו לחתום על צ'ק פתוח... אחרי שהתנסיתי בו, בי נשבעתי, כולכם רוצים אחד כזה!...

אבל עזבו ספקולציות. מה שהכי חשוב כאן - זה שמגיע שאפו גדול לעידו כהן. האיש המופלא שבונה מפלצות ומגשים חלומות כבר עשרות שנים, גאון מוכה שיגעון ובעל חזון, עם סבלנות אינסופית ויכולת כמעט סיזיפית להילחם בטחנות הרוח של ממלכת הרשע שנקראת "משרד התחבורע של מדינת ישראל" ובסוף גם לנצח. גם אם ניצחון קטן, זה עדיין ניצחון! מבחינתי האיש הזה הוא מושא להערצה. הרבה כבוד ובהצלחה!!!!

מצטער, לא הבנתי :-)
התחלת בשאלה (ציטטה מהדברים שלי) "מפלצת מוצצת?".
ואז אתה מסביר שזה לא אוטו לתפרנים, יקר בקניה, יקר בשוטף, יקר בדלק, ומזכיר שיש צמיגי 40-42 (ב 30 אלף, או נגיד 4 שנים, שהולכים הצמיגים, כמה עולה סט?).....
אבל אתה לא עונה על השאלה שאתה התחלת, אתה מסכים להגדרה?

nir.samo
16-07-19, 00:40
מפלצת מוצצת לפי חוקי גיפולוג זה לא בהכרח רכב עם עלויות גבוהות אלא אחד עם הפתעות שמגלים רק תוך כדי תנועה כמו מכלולים שאי אפשר לתקן אלא רק להחליף בחדש, צינורות שלוקחים איתם את כל המכלול, אלקטרוניקה וכל המלכודות הרגילות.

העלויות של הזיבר שדרור הזכיר צמיגים ודלק קיימות בכל רכב ורק יותר גדולות מעצם.. גודלו.

קפיש?

opl
16-07-19, 07:41
+1

תאכלס הייתי רוצה להיות שם כששוטר יעזור אחד כזה ל"ביקורת"... להתנהל עם רכב כזה ביומיום יהיה יותר גרוע מלהתנהל עם TMAX שחור בבת ים מהבחינה הזו.

KOOKE
16-07-19, 08:12
מהסירטון הקצר שראיתי האקזמפלר האזרחי עם הרישוי בצבע לבן...ממש מדהים.

מזכיר קצת את הג'יפ הקרבי של למבורגיני משנות ה- 80.

דרור ברלי
16-07-19, 08:23
מפלצת מוצצת לפי חוקי גיפולוג זה לא בהכרח רכב עם עלויות גבוהות אלא אחד עם הפתעות שמגלים רק תוך כדי תנועה כמו מכלולים שאי אפשר לתקן אלא רק להחליף בחדש, צינורות שלוקחים איתם את כל המכלול, אלקטרוניקה וכל המלכודות הרגילות.

העלויות של הזיבר שדרור הזכיר צמיגים ודלק קיימות בכל רכב ורק יותר גדולות מעצם.. גודלו.

קפיש?

בדיוק.

ZIVO אתה יודע טוב מאוד מה זו מפלצת מוצצת.

- - - Updated - - -

+1

תאכלס הייתי רוצה להיות שם כששוטר יעזור אחד כזה ל"ביקורת"... להתנהל עם רכב כזה ביומיום יהיה יותר גרוע מלהתנהל עם TMAX שחור בבת ים מהבחינה הזו.

להתנהל עם TMAX שחור זה מה זה קל. גז קטן ואתה נעלם.

להתנהל עם זיבאר כאן במרכז זה יהיה דומה להתנהלות עם סופה, רק יותר גרוע. בהתחלה יעצרו אותך על ימין ועל שמאל, לא כדי לתת דו"ח כמו בגלל הסקרנות. עד שיתרגלו.

נמרוד
16-07-19, 08:25
הרבה יותר ברור:

https://youtu.be/QrG1XgfR4PA

tallevi
16-07-19, 08:57
הרבה יותר ברור:

https://youtu.be/QrG1XgfR4PAברור למי??

גיא
16-07-19, 09:09
לואדים.

Sent from my iPhone using Tapatalk

zivo
16-07-19, 11:09

קפיש?
מצטער, לא הכרתי את החוק הזה (כך) :-)
כל הכוונה הייתה הוצאות תחזוקה גבוהות, והפעם זו לא הפתעה, זה צפוי (ואם נחזור לשאלת המקור, ולכן הרכב הזה לא יהיה משמועתי בשוק).

opl
16-07-19, 11:16
אני מקווה שכתוב לו ברשיון שהוא מוגבה 50 ממ...

פייר אני מוותר על להיות שם עם השוטר בשביל להיות שם עם הטסטר (ודלי של פופקורן).

מיכה100
16-07-19, 12:16
לגמרי.
לגבי קהל יעד, רואים פה במרכז מדי פעם ג'יפים מפלצות על נגרר, בדרכם לשביל אש כזה או אחר.
בשקלול של עלות הרכב החדש וכל השדרוגים יכול להיות שאין הבדל גדול במחיר, ומקבלים רכב עם עבירות בסדר גודל יותר טובה ו (הרבה יותר חשוב) משהו שאין לחברים.

KOOKE
16-07-19, 12:50
מיכה

אתה צודק - רנגלר JL רוביקון חדש משופר לרמת הזיבאר - הכוונה צמיגי 42, מערכת מתלים ובלמים בהתאם, יחסי העברה, פגושי ברזל מגיני סף ומיגון תחתון - יעלה כ- 550,000 ש"ח (מחיר התחלתי לפני שיפור 440,000 ש"ח)

מה שמתבקש - מבחן דרכים בכביש ובעיקר בשטח לשתי המיפלצות האלו ראש בראש....

אם כי אני מסופק אם יש בארץ רנגלר JL משופר לרמת מפלצת...

יש JL רוביקון משופר מאד אבל רק 3.5 אינצ' הגבהה, צמיגי 35 ומיגונים...זו לא רמת השיפור הנדרשת כדי להשתוות לזיבאר.

לתחושתי הבלתי מבוססת בעליל ובגדר השערה בלבד...לרנגלר יהיה יתרון עצום על הזיבאר באיכות, איבזור ונוחות של תא הנוסעים ואלי אולי גם יתרון קל מאד בזחילת סלעים בגלל מהלכי מתלה שלהערכתי עדיפים על הזיבאר.

opl
16-07-19, 13:11
למה אתה משווה רק לJL רק בגלל ש "חדש מול חדש"?

KOOKE
16-07-19, 13:27
גם בגלל החדש מול חדש אבל העיקר הוא אותה רמת מחיר, אותו קהל יעד (אם נתעלם מגופים מוסדיים) שהוא לטעמי בעלי ממון המחפשים צעצוע עבירות ייחודי, בגדול אותה יכולת עבירות (?) וכי אין שום רכב שטח אחר גם אם זה לא ה- JL אז זה הJK שמתקרבים אפילו ליכולות של הזיבאר.

tallevi
16-07-19, 14:02
אני מקווה שכתוב לו ברשיון שהוא מוגבה 50 ממ...

פייר אני מוותר על להיות שם עם השוטר בשביל להיות שם עם הטסטר (ודלי של פופקורן).זהו, זה כל הקטע (שנראה לי שאתה מפספס...).

עם הכלי הזה אתה לא צריך לשנות דבר מהמפרט המקורי. המקורי שלו הוא מעל ומעבר לכל כלי מייצור סדרתי עם כל השיפורים שיש...

אז אם הכל מקורי ברשיון אחד לאחד זהה למפרט היצרן, לא השוטר ולא הטסטר יכולים להגיד לך מילה וחצי מילה.

אין את השטויות האלה של רישום הגבהה, צמיגים, כנפונים וכל שאר המריעין בישין שמאכילים אותנו עם הכלים המשופרים.

גן עדן אמיתי (שזה כנראה המקום היחידי שבו אוכל להיות בעלים של אחד כזה...).

טל.

גיא
16-07-19, 14:04
אבל גם את הזיבאר אפשר להגביה ב 50 ממ ;)

boaz avrahami
16-07-19, 14:43
ברוסיה 5 מליון רובל שהם 280 אשח כולל מס מקומי.
לא רכב יקר בכלל ביחס לתמורה.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

shachar
16-07-19, 15:17
ברוסיה 5 מליון רובל שהם 280 אשח כולל מס מקומי.
לא רכב יקר בכלל ביחס לתמורה.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

Где находится агентство в России?
Просить друга ...

kobiarava
16-07-19, 16:27
ברצינות אתם מדברים על מבחן השוואתי בין lj, שיהיה משופר עד פסגת המיטב האמריקאי, לבין הזיבאר? הזיבאר לא יספיק אפילו להשאיר אבק לרנגלר במהירות שבה הוא יעקוף אותו.... כמובן שבלי לזלזל ברנגלר המשופר ובאופציות לשיפור לכלים האלה, אבל הזיבאר הוא קבינה שנבנתה סביב שלדת מרוצים\עבירות, עם מיטב ה"שיפורים" בתור סטנדרט, כ-15 שנה של הרצה עם אבי טיפוס ושדרוגים, V8 שיכול לירוק 400 כ"ס ויותר בגרסה סטנדרטית... בקיצור- ההשוואה לא רלוונטית
קובי

opl
16-07-19, 17:20
זהו, זה כל הקטע (שנראה לי שאתה מפספס...).

עם הכלי הזה אתה לא צריך לשנות דבר מהמפרט המקורי. המקורי שלו הוא מעל ומעבר לכל כלי מייצור סדרתי עם כל השיפורים שיש...

אז אם הכל מקורי ברשיון אחד לאחד זהה למפרט היצרן, לא השוטר ולא הטסטר יכולים להגיד לך מילה וחצי מילה.

אין את השטויות האלה של רישום הגבהה, צמיגים, כנפונים וכל שאר המריעין בישין שמאכילים אותנו עם הכלים המשופרים.

גן עדן אמיתי (שזה כנראה המקום היחידי שבו אוכל להיות בעלים של אחד כזה...).

טל.איפה מופיע אותו מפרט יצרן שבו יעיין השוטר/בוחן/טסטר לאמת האם הכלי שמולו נאמן למקור? מזכיר לי פה כמה עם היילקס מקורית שהואשמו בהגבהה...

גיא
16-07-19, 18:09
וכמובן. לא לשכוח את ההשואה המתבקשת מול .... אההה ... איך קראו לאוטו ההוא ?
;)

boaz avrahami
16-07-19, 18:41
Где находится агентство в России?
Просить друга ...

האמת שאני מסוגל לקרוא בלי תרגום מה שרשמת ושואל את עצמי אם זה מעשה ידיך או גוגל [emoji6]

התשובה הנכונה היא שרוסיה גדולה, מהיכן החבר?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

shachar
16-07-19, 19:30
זה מגוגל
נרשם כבדיחה.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

הירשפלד יובל
17-07-19, 16:46
כרגע מדברים ברשת ב על רישוי הזיבאר.

yovavz
17-07-19, 17:41
https://www.inn.co.il/News/News.aspx/407538

opl
17-07-19, 17:49
וואו הוא יפיפה. ההשוואה לLM002 במקומה, למרות שהוא יפה בהרבה.

tallevi
17-07-19, 18:22
התגנבה שמועה לאוזני שיש כבר בחור מהצפון שזכה בתענוג להיות בעלים של הזיבאר תמורת 600 אלף זוזים...(אני מניח ששולמו במזומן...).

כמובן שאני לא מכיר ולא יודע על מי מדובר או כמה המידע הזה קרוב להיות מדוייק...

טל.

erezgur
17-07-19, 19:07
התמונה מהמאמר:
https://a7.org/pictures/909/909177.jpg

ד ו ר ו ן
17-07-19, 19:36
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190717/3e8c7ee2988099dd8ef40fdc984c34b1.jpg

Slowly..

GodsFather
17-07-19, 21:58

Slowly..לא, כי הטמבון הקדמי...
והחלון הקדמי הצר...
והגלגל הרזרבי...

עזוב, לא קונה.

boaz avrahami
17-07-19, 22:20
1. מה שמותר ליצרן לא אפשרי כשיפורים.

2. מבחינתי אחת המכוניות היפות והנחשקות ביותר.
עבודה נפלאה של עידו.

בדורנו יש רק שני נפילים שהצליחו כנגד כל הסיכויים מול משרד התחבורע.

יורם זרחי
עידו כהן.

ראויים לכל שבח.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ishc
17-07-19, 22:46
גם כמה בעולם האופנועים.
בכל מקרה חלום רטוב, אני רוצה ליומהולדת סיבוב, מי מארגן [emoji12]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

נדב42
17-07-19, 23:33
אכן חלום רטוב.. זכורה לי עדיין נסיעה על אחד מאבות אבותיו בתור נווט בראלי.. באיזשהו שלב הנהג ניסה לקחת סיבוב מהר מדי ומצאנו את עצמינו בתוך נחל (תנינים אולי ?) זורם ובוצי. זה לקח בין חמש לעשר שניות לצאת משם... איזו מפלצת ...

D.S
18-07-19, 02:07
פורסם היום באתר משרד התחבורה:

https://www.gov.il/he/departments/news/dover_17_07_2019

הירשפלד יובל
18-07-19, 02:23

Slowly..''

הירשפלד יובל
18-07-19, 04:45
''

Sent from my Mi A1 using Tapatalkישנם הבדלים בין גרסה אזרחית וגרסה מוסדית. גם במוסדית יש הבדלים בין הגרסאות. האזרחית , לפחות לטעמי מכוערת ומזכירה לי גרסאות H1 + G שהסתובבו בקליפורניה אצל שוורצנגר ואחרים.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190718/44bbe6d95638f5426e902e9558cbae75.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190718/34dd3bd671f556d49ecb285290988ff6.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190718/c2165c92a423bca46964c029d8d961bc.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190718/e5d73fec4baaf0cba9c3b9a4a1269b4b.jpg

ד ו ר ו ן
18-07-19, 09:37
ישנם הבדלים בין גרסה אזרחית וגרסה מוסדית. גם במוסדית יש הבדלים בין הגרסאות. האזרחית , לפחות לטעמי מכוערת ומזכירה לי גרסאות H1 + G שהסתובבו בקליפורניה אצל שוורצנגר

אתה מערבב תחומים.
בתחום הממסדי יש שוני בין רמת הסמכות של גופים בהקשר לשימוש ברכבים מסויימים וסמכות לרישוי רכב ששונה מהתקן הרגיל.

לצורך העניין, הזיבאר כבאית שאתה מכיר יכול להיות מוגדר כרכב תפעולי ואז הוא נמדד לפי תקן אחר (ומצד שני מגבלות אחרות), והימצאות פגוש שונה רק מחזקת את זה.

Slowly..

asafk
18-07-19, 10:57
תקנות התעבורה פוטרות סוגי רכב מסויימים נפגוש אחורי תת רכבי.

אסף.

מיכה100
18-07-19, 14:38
תחשבו על זה ככה:
זו מפלצת שטח פנטסטית גם להתחרעות שבילים או דיונות, גם זחילת סלעים וגם לטיולי מדבר.
המפלצת הזו חוקית למהדרין לנסיעה בכביש כמו שהיא: בלי קומבינות, קשרים, שקרים וכל החרא הזה - אפילו במועדון המליון אני מניח אף אחד לא באמת אוהב את הצד הזה של התחביב וישמחו להיפטר ממנו.
אז אפשר להתניע בבוקר ולנסוע לשטח על הגלגלים. לא צריך נגרר ענק וטנדר פול סייז לגרור ומקום בחניה לשניהם.
לא צריך לחשוש מעמדות בדיקה ושוטרים.
להיכנס לאוטו ולנסוע.
זה אשכרה פיתרון כלכלי :cool:.

הירשפלד יובל
18-07-19, 14:54
לצורך העניין, הזיבאר כבאית שאתה מכיר יכול להיות מוגדר כרכב תפעולי ואז הוא נמדד לפי תקן אחר (ומצד שני מגבלות אחרות), והימצאות פגוש שונה רק מחזקת את זה.
Slowly..

דורון , הראיה שלי לא כשהייתה - אולי גם ההבנה. בתמונה הפצפונת שהועלתה , מה שמסומן בעיגול , חשבתי בטעות לצינור מפלט , לכן צילמתי צינורות מפלט. נכון כנראה שאלו שאצלי כפופים להוראות/תקנות אחרות , לכן לא יודע/זוכר אם ואיפה יש בכלל פגושים.

opl
18-07-19, 16:07
טחנו מספיק... מי משיג צילומי פנים של היצירה?

הירשפלד יובל
18-07-19, 16:15
טחנו מספיק... מי משיג צילומי פנים של היצירה?

אולי אוכל של המוסדיים אם זה מעניין . אין לי אזרחי נגיש.

ד ו ר ו ן
18-07-19, 16:17
לוקח אותו כמו שהוא, עם פגוש נמוך, בלי פגוש נמוך, בצבע בז׳, מצידי שיהיה בצבע ורוד פוקסייה.

Slowly..

opl
18-07-19, 16:31
מוסדי לא מעניין. הכוכב המרושיין מעניין. יש דאבל דין? מחזיק כוסות? מזגן?? מקבלים הנחה ברישוי על מוביליי? מצלמת רוורס?

סחבק לא פראייר כמו דורון. אין לו אפילו הכנת לכננת...

המשוטט
18-07-19, 17:20
מוסדי לא מעניין. הכוכב המרושיין מעניין. יש דאבל דין? מחזיק כוסות? מזגן?? מקבלים הנחה ברישוי על מוביליי? מצלמת רוורס?

סחבק לא פראייר כמו דורון. אין לו אפילו הכנת לכננת...

Sent from my Mi A1 using Tapatalkונעילה מרכזית ?

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

opl
18-07-19, 17:54
ברור... ובכלל לא דיברנו על כריות אוויר, דרישות ביטוח וכו. בואו נכניס את האשראי לכיס בשלב זה עד שיתבהרו הדברים. הטעות הכי גדולה שלנו זה להראות ליצרן שאנחנו לקוח שבוי.

asafk
18-07-19, 18:20
אלירן אתה חושב לא נכון.
כרטיס אשראי?
קרא שוב את ההודעה הקודמת קודמת שלי.

אסף.

opl
18-07-19, 18:28
תקנות התעבורה פוטרות סוגי רכב מסויימים נפגוש אחורי תת רכבי.

אסף.אוקי... אבל אני רוצה לצבור נקודות...

asafk
18-07-19, 19:11
הקודמת קודמת.....
(-;
אסף.

opl
18-07-19, 19:41
אין מצב. נקודה. גם הדיפנדר הזקן שעובד קשה מדי לגילו (וזה לא נכון. הוא צעיר וחיו חיי תענוגות) עומד מושבת מול משרדי קצין הרכב אחרי שנכשל בטסט על שטויות. אני באמת לא מקנא במי שיצתרך להכנס לטסט עם הכלי הזה גם בתוצרתו המקורית. יש לי עגלה של עידו. משהו בייצור שלו לפי מפרט שלנו, עמוס הידראוליקה ורק הוא יודע להעביר לה טסט שנתי.

Laikon
20-07-19, 22:16
125084
125085

נצפה ביקנעם

מוטי ג.
21-07-19, 06:20
כבר אין פגוש קדמי

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

opl
21-07-19, 07:35
הרבה יותר יפה ככה.

מיכה100
21-07-19, 07:49
125085

נצפה ביקנעם
אוי מעולה.
נראה כמו סצנת הפתיחה מווידאו של בי ג'יי בולדווין.

ד ו ר ו ן
21-07-19, 08:31
יש מצב שחלק לא מבוטל מהתמחור של הרכב קשור לאלפי יחידות שמרלינג שהוזמנו בגלל הבלאי הגבוה הצפוי?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190721/f462462546fee8c91497ac96e5bdc445.jpg

Slowly..

zivo
21-07-19, 08:32
ועם כל הכבוד לאיש ולפועלו, זו כבר הפקרות.
ג'יפאי שיש לו פגוש ברזל תקני, אבל בלי כננת, יוציאו לו את הנשמה.
ופה, רכב כזה גבוהה, נוסע בלי פגוש.....
אבל איזה בוחן יכול לטעון שבמקור היה לו????

boaz avrahami
21-07-19, 08:52

אני מבין שזה בהומור אבל בשביל שהטעות לא תתגלגל, הזיבר בכלל בקטגוריה ובסט חוקים שונה.
הוא סוג של משאית מבחינת רשוי

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

tallevi
21-07-19, 09:07
125085

נצפה ביקנעם

וואו... אין על טויוטה, אין.

erezgur
21-07-19, 09:17
וואו... אין על טויוטה, אין.כאן היא בתפקיד מדרגת צד...

נשלח מהנייד שמתעקש "לתקן" את האיות...

tom1105
21-07-19, 14:59
אני מבין שזה בהומור אבל בשביל שהטעות לא תתגלגל, הזיבר בכלל בקטגוריה ובסט חוקים שונה.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94גם סילברדו / f350 / ראם...
זה לא עוזר להם

zivo
21-07-19, 15:44

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94
כלומר, מותר לו לנסוע בלי פגוש, ולהרוג הולכי רגל מבלי לתת להם כל סיכוי.

לא זה לא נאמר בהומור.

tallevi
21-07-19, 15:59
כלומר, מותר לו לנסוע בלי פגוש, ולהרוג הולכי רגל מבלי לתת להם כל סיכוי.

לא זה לא נאמר בהומור.יש לך מסקנות מעוותות.

עם כאלו תגובות מג'יפאים, אני לא מבין מה יש להלין על משרד התחבורה, משטרה, בוחני רישוי, תנועה ועוד...

בערך 60 הולכי רגל נהרגים מידי שנה, 47 רק מתחילת השנה הנוכחית.
כולם היו עם פגוש תקני...

וכאילו שאם היה לרכב הזה פגוש, זה היה עוזר למישהו...

על מה אתה מבסס את ההפחדות המנופחות והמיותרות הללו?!

טל.

מיכה100
21-07-19, 16:10
יש לך מסקנות מעוותות.

עם כאלו תגובות מג'יפאים, אני לא מבין מה יש להלין על משרד התחבורה, משטרה, בוחני רישוי, תנועה ועוד...

בערך 60 הולכי רגל נהרגים מידי שנה, 47 רק מתחילת השנה הנוכחית.
כולם היו עם פגוש תקני...

וכאילו שאם היה לרכב הזה פגוש, זה היה עוזר למישהו...

על מה אתה מבסס את ההפחדות המנופחות והמיותרות הללו?!

טל.
בלי לקחת צד בדיון, השאלה מן הסתם היא כמה הולכי רגל לא נהרגו בתאונות בזכות הפגושים, לא כמה כן נהרגו למרות קיום הפגושים.

tallevi
21-07-19, 16:45
בלי לקחת צד בדיון, השאלה מן הסתם היא כמה הולכי רגל לא נהרגו בתאונות בזכות הפגושים, לא כמה כן נהרגו למרות קיום הפגושים.לא, זאת לא השאלה. (ואם כן, יש לך ספק לגבי פגיעותו של הולך הרגל בתאונת דרכים (עם פגוש תקני לחלוטין)?
ומה נקודת הייחוס? יש רכבים ללא פגוש שפגעו וגרמו למוות של הולך רגל?? לא נראה לי. (אבל דווקא לרכב אוטונומי עם פגוש תקני לחלוטין דווקא יש תיעוד שכזה....).

השאלה מה משקל סוג הפגוש ביחס לסוג הנהג כגורם לתאונה שפוגעת והורגת את הולך הרגל.

מה תעדיף, להיות הולך רגל בקרבת נהג שקול מנוסה ואחראי עם רכב כזה, או "כל דבר אחר" שנוהג ברכב הכי בטיחותי בעולם...אבל לא ממש אחראי, מנוסה, שקול, יודע בכלל לנהוג ברכב???

התשובה ברורה וחוזרת על עצמה שוב ושוב.

טל.

zivo
21-07-19, 18:15
יש לך מסקנות מעוותות.

טל.

שכחת את כל יצרני הרכב וכל גופי התקינה התקינה, גם הם גורסים שיש בעיה בבטיחות של הולכי רגל אם אין טמבון.

מעדיף להיות בצד שלהם, נראים לי יותר יסודיים ומקצועיים.

boaz avrahami
21-07-19, 19:44
זיו, לא יודע מה מותר מבחינת תקינה למשאיות אבל אם ככה הוא עבר תקינה אז אלו התקנות.
אגב, לא בטוח שפגוש ברזל של משאית או אוטובוס יותר סמפטי.

ואם הוא הוריד פגוש אחרי התקינה אז זו פעולה שהוא עשה באופן לא רשמי...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

six 4 life
21-07-19, 20:11
שכחת את כל יצרני הרכב וכל גופי התקינה התקינה, גם הם גורסים שיש בעיה בבטיחות של הולכי רגל אם אין טמבון.

טמבון ברזל לתפיסתך קטלני פחות מללא טמבון כלל?

tallevi
21-07-19, 20:21

כן ראיתי את הפגושים תפארת התקינה הגרמנית שצירף אסף איפשהו פה בסביבה...נראה לי בשרשור של הצמיגים...

אחלה מיתקון לריסוק גפיים רגע לפני הפגיעה הקטלנית שתמנע את הכאב...

"יש בעיה בטיחותית של הולכי רגל אם אין טמבון..."
באמת?! אני נרגש ונרעש מהתובנות המסעירות והמלאות חוכמה טהורה האלו...טוב שקיבלו גושפנקה יסודית ומקצועית אחרת איך היינו מצליחים להגיע למסקנה הזו לבד...???

אכן...אני מניח שזה נכון...אבל אם זה כך למה לא להתקין פגוש מספוג בעובי של חצי מטר...זה יהיה הרבה יותר בטוח להולך הרגל לא??

אני גם מניח שתכנון הפגושים המודרניים, האלסטיים, סופגי האנרגיה, נועד בראש ובראשונה לספיגת אנרגיה בהתנגשות בין כלי רכב או בגוף קשיח סטטי, ועל מנת להגן על נוסעי הרכב דווקא.

כמעט וחסר משמעות בפגיעה עם הולך רגל.

איל מ
21-07-19, 20:26
אתה טועה.
טמבוני הפלסטיק, וגם מכסי המנוע ברכבים מודרנים מתוכננים להגן על הולכי רגל.
ההגנה על יושבי הרכב היא ע"י אזורים קורסים או מסיטי אנרגיה מחד ואזורים שאמורים לשמור על תא הנוסעים מאידך. (קורות כאלו ואחרות, שנכנסות לפעולה בעוצמות קצת יותר גבוהות מטמבון הפלסטיק).

ד ו ר ו ן
21-07-19, 20:28
מה נפל עליכם?

יאללה חאלס.
עד שיש כאן רכב שטח אמיתי בהגדרה, בלי פשרות ובלי קיצורי דרך ואתם מחפשים מתחת לבלטות מה לא בסדר?

תפתחו שרשור פולניה באופטופיק..

Slowly..

tallevi
21-07-19, 20:54
אתה טועה.
טמבוני הפלסטיק, וגם מכסי המנוע ברכבים מודרנים מתוכננים להגן על הולכי רגל.
ההגנה על יושבי הרכב היא ע"י אזורים קורסים או מסיטי אנרגיה מחד ואזורים שאמורים לשמור על תא הנוסעים מאידך. (קורות כאלו ואחרות, שנכנסות לפעולה בעוצמות קצת יותר גבוהות מטמבון הפלסטיק).

מי סיפר לך את זה?? יצרני הרכב?

לא קונה את זה.

לא רואה איך אדם עומד מול פגוש פלסטיק בהתנגשות והפגוש נפגע...

אני כן רואה איך ספיגת האנרגיה של הפגוש מונעת את האימפקט לנוסעי הרכב בהתנגשות מתונה.

ודורון אתה צודק. "וישמעו יישורון ויבעטו..."

טל.

asafk
21-07-19, 20:59
ברכות, מכל הלב, לעידו נועה והצוות על תקינה חוקית לזיבאר.
כן ירבו.

אסף.

נמרוד
21-07-19, 21:35
בהיסטורית ה4x4 של מדינת ישראל, עידו כהן הוא בן-גוריון.

opl
21-07-19, 21:50
מישהו חייב לצלם את הרכב מבפנים! מבחוץ הוא מדהים

asafk
21-07-19, 21:51
נכון. *מישהו* חייב.

אסף.

tom1105
21-07-19, 22:40
מה נפל עליכם?

יאללה חאלס.
עד שיש כאן רכב שטח אמיתי בהגדרה, בלי פשרות ובלי קיצורי דרך ואתם מחפשים מתחת לבלטות מה לא בסדר?

תפתחו שרשור פולניה באופטופיק..

Slowly..זאת רוח האתר בשנתיים האחרונות...
הצהוב ירד ומישהו היה חייב למלא את החלל...

נדב ש.
21-07-19, 23:17
ברכות, מכל הלב, לעידו נועה והצוות על תקינה חוקית לזיבאר.
כן ירבו.

אסף.

+1!!!

היסטוריה נעשתה כאן, חלאס להיתעסק בשטויות, רכב שטח שעבר רישוי ותקינה כאן בארץ, כן ירבו!

בעלי רנגלר, יש לכם ממה לדאוג? השאלה אם החוקים הולכים להישתנות? אז לדעתי בהחלט כן!

boaz avrahami
21-07-19, 23:27

מי זה הבן גוריון הזה?
שמעתי שגם ביבי מדבר עליו לפני כמה ימים

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

סולי
22-07-19, 00:05
לתפארת מדינת ישראל!

אסף/נמרוד... אין לכם איזה מישהו לחזר אחריו? ..
הבטחתם מבחן!

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

erezgur
22-07-19, 10:12
אסף יגיע עימו למפגש גיפולוג הבא...

joy
26-07-19, 08:38

תגיד, אתה אמיתי?
מקווה שזו בדיחה, לא מוצלחת אבל בדיחה...

joy
26-07-19, 08:47
למי ש"נרעש" מהתמונות המזעזזזזזזזזזזזזזזזעות של הזיבר ללא פגוש...
דוגמא קלאסית לצרות עין, חוסר הבנה, יהירות ותחושת "אני יודע הכל"

הזיבר הזה הוא עדיין בגרסת פרוטוטייפ... שקיבל רישוי ועבר את כל הבדיקות והמבחנים הנדרשים מכלי רכב על מנת לקבל רישוי.
בתהליך, מתבצעים שינויים בלי סוף... חלקם עיצוביים, חלקם אוטמוטיביים.
זה שהפגוש לא על הכלי בשניה ש"צילום הריגול" נעשה, לא אומר כלום על הכלי ותצורתו הסופית.
אני מציע שבמקרה הרע, פשוט תפרגנו - כמו כאלה שלא מבינים כלום, או שבמקרה הטוב, תפנימו שאתם לא מבינים הכל (אם בכלל) ותשמרו את החוכמה לעצמכם...
פשוט לא יאמן...
עם ישראל חי...
חוסר הבנה מציל לא מעט...

asafk
26-07-19, 09:22
ג'וי תנשום עמוק....
ככה זה תמיד יש מישהו שמשהו מפריע לו.
לא נורא.

זה לא מקטין במאומה מההישג.

אסף.

shachar
26-07-19, 09:48
עוד כמה שנים שהוא יכנס לאתר שוב הוא יראה את הודעת ההרגעה שלך...

zivo
26-07-19, 10:54
ג'וי תנשום עמוק....
לא נורא.

אסף.

אסף,
בכל הערה פה, הקפדתי גם להגיד, כל הכבוד על ההישג, גם הטכנולוגי של הרכב וגם על ההגעה "למספר צהוב", ואני עדיין חושב שיש פה השג טכנולוגי, ובעיקר תעשייתי, גדול.

אבל, וזה אבל גדול מאוד...
אתה יכול למשל לספר כמה כריות אוויר יש לרכב?
אתה מכיר רכב כביש, שיכול להכנס לארץ בלי תקינת בטיחות?
ובכלל, עשו לנו טייזינג והראו חלקי רשיון (ולדעתי, לא במקרה הראו רק חלק), אבל מישהו פה יכול לספר, מה כתוב ברישיון בסעיפי סוג ומרכב?
אז אין לי שום בעיה אם עשו איזה קומבינה, וזה מוגדר כמשאית או טקרקטור (שנוסע 200 קמ"ש), כל עוד זה נוגע לבטיחות של מי שמשתמש בכלי (ויודע מה הוא קנה).
אבל שזה מגיע לבטיחות של הסביבה, אני חוזר על מה שכבר כתבתי על אותה תמונה (של הזיבר ביקנעם, ללא טמבון) זו הפקרות.
במקרה הזה, המזל של עידו, זה הסיוט שלנו - משרד תחבורע ברמה ת......

ושחס וחלילה יקרה משהו, ומספיק שיתלבש על זה איזה ערוץ או כתב (שבמקרה איזה מקורב שלו היה מעורב...) זה ישלח את כולנו, לגהנום של תקינה ורישוי שאנחנו ממש לא רוצים להיום בו.
דרך אגב, כל פעם שאני רואה איזה ג'יפ על 37+ והגבהות של 5 אינץ' .... אני אומר בדיוק את אותו הדבר, ולא משנה כמה מקצועית ההעבודה.

ולכן (אני אחזור גם על זה) בניגוד לכל מי שמתחרמן פה על רכב שיסכן את ההגמוניה של הרנגלרים, המרחק עוד גדול.

וכל מי שרוצה לנהל דיון עניני מוזמן להגיב, ומי שרוצה לנהל דיון פסיכולוגי, שיצרף תעודה שיש לו השכלה רלוונטית והוא לא סתם מאבחן בגרוש.

דרור ברלי
26-07-19, 11:54
הרבה כבוד לעידו. כבר כתבתי.

הישג טכנולוגי?.... אני ממעריצי עידו והזיבאר, זה ידוע כבר מזמן. האיש גאון והאוטו מדהים ללא ספק, אבל האם יש כאן איזו המצאה חדשה?... פריצת דרך טכנולוגית?.... ממש לא. גדולתו של האוטו הזה היא בפשטותו ובשימוש גאוני, יצירתי ומופלא במכלולי מדף ליצירת שלם שהוא גדול בהרבה מסך חלקיו (לא לזלזל בזה, כי לצורך ההשוואה, גם האביר של תע"ר בנוי ממכלולי מדף שכל אחד מהם מצויין בפני עצמו - אבל ה"הנדסה" והמוצר הסופי, אויה, הם פח אשפה אחד גדול....) מבחינה הנדסית, הזיבאר הוא רכב שטח מופלא וכמעט מושלם - להזכיר לזיו שמחפש כאן תעודות על השכלה רלוונטית כדרישת בסיס לדיון - גם עידו כהן אינו מהנדס. אם אינני טועה, גם תיכון הוא לא סיים. אבל אף מהנדס מדופלם בישראל לא יכול להתמודד מול הידע, הכשרון והיכולות שלו בתחום האוטומוטיבי.

ההישג הגדול כאן, הוא סמלי. רכב שטח משובח, אולי הטוב בעולם, שפותח ומיוצר בישראל (מדינה שבאמצעות מיסים מופרעים וחומת בירוקרטיה הזויה, חונקת ומחרבת כל תעשיה מקומית שאינה הייטק, מדינה שחונקת ומחרבת כל ניצני תרבות מוטורית, מדינה שבה כדי לעשות וליצור משהו, אתה צריך קודם כל קשרים פוליטיים) על ידי סדנא לא גדולה, שהצליח לעבור את מסלול המכשולים הבירוקרטי של משרד התחבורע שכידוע לכולנו, הוא קשה בהרבה מכל מסלול מכשולים אמיתי בשטח - קשה הרבה יותר מנסיעה במסלולי כמריר, נחל פץ, נחל עדשה, 669, ואדי אל-עין וזהרת-אל-טובייק גם יחד. על זה אנחנו שמחים. זה ניצחון קטן בקרב שולי וזניח מול טחנות הרוח של הבירוקרטיה הממסדית. נצחון קטן, אבל משמעותי.

איך הצליח?... איך עבר?... מה היה ל"תקינה הגרמנית" הבלתי מתפשרת לומר בנושא?.... איך לא התעקשו איתו על ABS, ESP, כריות אוויר, בלימה אוטונומית, חיישני רוורס, התרעה על סטייה מנתיב, צמיגי 29' בפרופיל כביש בלבד, פגושים תת-רכביים מתחת לכל האוטו, רסטריקטור, מרווח גחון של 15 ס"מ מקסימום, בולמי זעזועים שחורים בלבד ויכולת להתמחזר במלואו?... איך, איך?.... איך זה שמשרד התחבורע התרצה לבסוף ואישר?.... זה סיפור אחר. מי יודע, אולי פעם בעתיד הקרוב/רחוק יתבהרו הפרטים והסיפור ייצא לאור. לתחושתי המאוד אישית ופרטית זה לא עניין טכני-הנדסי אלא פטריוטי/פוליטי/עקרוני שבסופו החלטה אמיצה שמישהו קיבל (והאיש הזה שאין לי מושג מיהו, שהפגין חזון ואומץ והחליט, לקח אחריות ואישר - בהחלט ראוי לתודה ולהוקרה. בוודאי של הפורום המכובד כאן).

וההתקטננות הטרחנית כאן על בטיחות הולכי רגל, על פגושים, על כריות אוויר, על ESP.... מצחיקה ומעציבה בו זמנית. הרי זו סמנטיקה, חוקים ותקנות שמשתנים ללא הרף חדשות לבקרים.
רוב הג'יפים הישנים של כולנו/רובנו, עם פגושי ברזל, ללא כריות אויר, ללא ESP ו-ABS, זה הופך אותם למסוכנים?... מסוכן זה עניין יחסי. ואם כן והם אכן "מסוכנים", היו מורידים אותם מהכביש לאלתר. בעצם היו מורידים מהכביש לאלתר כל רכב שלא עומד בתקינה עדכנית. יהיה מי שיאמר שאי אפשר לעשות זאת וגם לא יעשו - אבל במדינת ישראל, כשמדובר בהתעמרות בציבור ובהחלטות דרקוניות, הכל אפשרי.

בסופו של דבר אין דבר כזה "רכב מסוכן". יש רכב תקין או לא תקין. מי שמסוכן, שבהתנהגות קלת דעת ולא אחראית מסכן את עצמו ואת האחרים, זה רק הנהג. או הולך הרגל.

asafk
26-07-19, 12:37
זיו.... אני בטוח שכולם כאן חולקים את אותה ההבנה שהפגוש סופג אנרגיה שהתמונה מהעיתון - פורק לצורך נסיעת שטח... כמקובל וכצפוי.
אני מניח שקטגוריית הרישוי תחת 'סדרה מוגבלת' (כן יש כזה דבר) שהיא מקלה מאוד - נבחרה בקפידה. ואני לא מודאג, אני בטוח שהזיבאר כפי שהוגש לתקינה, עמד בכל הדרישות.

אסף.

zivo
26-07-19, 12:39

הישג טכנולוגי?.... אני ממעריצי עידו והזיבאר, זה ידוע כבר מזמן. האיש גאון והאוטו מדהים ללא ספק, אבל האם יש כאן איזו המצאה חדשה?... פריצת דרך טכנולוגית?.... ממש לא. גדולתו של האוטו הזה היא בפשטותו ובשימוש גאוני, יצירתי ומופלא במכלולי מדף ליצירת שלם שהוא גדול בהרבה מסך חלקיו (לא לזלזל בזה, כי לצורך ההשוואה, גם האביר של תע"ר בנוי ממכלולי מדף שכל אחד מהם מצויין בפני עצמו - אבל ה"הנדסה" והמוצר הסופי, אויה, הם פח אשפה אחד גדול....) מבחינה הנדסית, הזיבאר הוא רכב שטח מופלא וכמעט מושלם - להזכיר לזיו שמחפש כאן תעודות על השכלה רלוונטית כדרישת בסיס לדיון - גם עידו כהן אינו מהנדס. אם אינני טועה, גם תיכון הוא לא סיים. אבל אף מהנדס מדופלם בישראל לא יכול להתמודד מול הידע, הכשרון והיכולות שלו בתחום האוטומוטיבי.

ההישג הגדול כאן, הוא סמלי. רכב שטח משובח, אולי הטוב בעולם, שפותח ומיוצר בישראל (מדינה שבאמצעות מיסים מופרעים וחומת בירוקרטיה הזויה, חונקת ומחרבת כל תעשיה מקומית שאינה הייטק, מדינה שחונקת ומחרבת כל ניצני תרבות מוטורית, מדינה שבה כדי לעשות וליצור משהו, אתה צריך קודם כל קשרים פוליטיים) על ידי סדנא לא גדולה, שהצליח לעבור את מסלול המכשולים הבירוקרטי של משרד התחבורע שכידוע לכולנו, הוא קשה בהרבה מכל מסלול מכשולים אמיתי בשטח - קשה הרבה יותר מנסיעה במסלולי כמריר, נחל פץ, נחל עדשה, 669, ואדי אל-עין וזהרת-אל-טובייק גם יחד. על זה אנחנו שמחים. זה ניצחון קטן בקרב שולי וזניח מול טחנות הרוח של הבירוקרטיה הממסדית. נצחון קטן, אבל משמעותי.

איך הצליח?... איך עבר?... מה היה ל"תקינה הגרמנית" הבלתי מתפשרת לומר בנושא?.... איך לא התעקשו איתו על ABS, ESP, כריות אוויר, בלימה אוטונומית, חיישני רוורס, התרעה על סטייה מנתיב, צמיגי 29' בפרופיל כביש בלבד, פגושים תת-רכביים מתחת לכל האוטו, רסטריקטור, מרווח גחון של 15 ס"מ מקסימום, בולמי זעזועים שחורים בלבד ויכולת להתמחזר במלואו?... איך, איך?.... איך זה שמשרד התחבורע התרצה לבסוף ואישר?.... זה סיפור אחר. מי יודע, אולי פעם בעתיד הקרוב/רחוק יתבהרו הפרטים והסיפור ייצא לאור. לתחושתי המאוד אישית ופרטית זה לא עניין טכני-הנדסי אלא פטריוטי/פוליטי/עקרוני שבסופו החלטה אמיצה שמישהו קיבל (והאיש הזה שאין לי מושג מיהו, שהפגין חזון ואומץ והחליט, לקח אחריות ואישר - בהחלט ראוי לתודה ולהוקרה. בוודאי של הפורום המכובד כאן).

וההתקטננות הטרחנית כאן על בטיחות הולכי רגל, על פגושים, על כריות אוויר, על ESP.... מצחיקה ומעציבה בו זמנית. הרי זו סמנטיקה, חוקים ותקנות שמשתנים ללא הרף חדשות לבקרים.
רוב הג'יפים הישנים של כולנו/רובנו, עם פגושי ברזל, ללא כריות אויר, ללא ESP ו-ABS, זה הופך אותם למסוכנים?... מסוכן זה עניין יחסי. ואם כן והם אכן "מסוכנים", היו מורידים אותם מהכביש לאלתר. בעצם היו מורידים מהכביש לאלתר כל רכב שלא עומד בתקינה עדכנית. יהיה מי שיאמר שאי אפשר לעשות זאת וגם לא יעשו - אבל במדינת ישראל, כשמדובר בהתעמרות בציבור ובהחלטות דרקוניות, הכל אפשרי.

בסופו של דבר אין דבר כזה "רכב מסוכן". יש רכב תקין או לא תקין. מי שמסוכן, שבהתנהגות קלת דעת ולא אחראית מסכן את עצמו ואת האחרים, זה רק הנהג. או הולך הרגל.

דרור,
שאתה כותב לעניין, אנחנו מסכימים (וזה כל החלק הראשון), אבל בסוף, אתה מתחיל לסתור את עצמך.
בא נעזוב את הזיבר, ככתב לעניני רכב, אתה מסכים איתי ש ESP ו ABS הם אביזרי בטיחות? אתה מסכים שמבחינה סטיסטית, שיש אותם הנזק לכל מיליון ק"מ נסועה יורד? מבחינת הציבור שמסתובב בכבישים (נהגים אחרים והולכי רגל), רכב שאין לו את האמצעים האלו, מגדיל להם את הסיכוי להפגע.
לחות על העובדות האלו אפשר להסכים?
לגבי תקין או לא תקין, מי קובע מה זה תקין? אתה בעצמך, אומר בחלק הראשון, בדיוק מה שאני אמרתי - נפלאות התחבורע, איך זה הוגדר כתקין.

וכן, ההערה שלך על טמבוני ברזל, היא החשש שלי.
מבחינת החקיקה, מאוד מסובך, לקחת את הרישיון לרכב שעלה לכביש בתקופה מסויימת ללא ESP או כריות אוויר, אבל, מאוד קל להקשיח ולשים חוקים דרקונים לגבי כל שינוי הכי קטן.
ואז, שיקרה משהו, ותתחיל סערה ציבורית, ויבוא איזה מומחה ויגיד שזה בגלל ה (אין) טמבון, תצא חקיקה שאין יותר טמבון לא מהייצרן, ואסור כל מני טמבונים עם קצוות קטומים ומורמים, ובדיוק כמו וו גרירה, יתחילו להקפיד על גבהים של טמבון מהכביש, והדיווחים שלך מהטסט השנתי בכלל יהפכו לבכי אחד גדול :-)
לא חייבים להשתין מהמקפצה.

ואם לא הבנת, ההערה על ההשכלה היתה רק כדי לחסוך את הדיונים וההבחנות הפסיכולוגיות :-) אני האחרון שמתרגש מתעודות.

joy
26-07-19, 14:24
ג'וי תנשום עמוק....
לא נורא.

אסף.

זה אתה מבין....

- - - Updated - - -

עוד כמה שנים שהוא יכנס לאתר שוב הוא יראה את הודעת ההרגעה שלך...

שמח שזה מה שמטריד אותך :)

joy
26-07-19, 14:29
אסף,
בכל הערה פה, הקפדתי גם להגיד, כל הכבוד על ההישג, גם הטכנולוגי של הרכב וגם על ההגעה "למספר צהוב", ואני עדיין חושב שיש פה השג טכנולוגי, ובעיקר תעשייתי, גדול.

ובכלל, עשו לנו טייזינג והראו חלקי רשיון (ולדעתי, לא במקרה הראו רק חלק), אבל מישהו פה יכול לספר, מה כתוב ברישיון בסעיפי סוג ומרכב?
אז אין לי שום בעיה אם עשו איזה קומבינה, וזה מוגדר כמשאית או טקרקטור (שנוסע 200 קמ"ש), כל עוד זה נוגע לבטיחות של מי שמשתמש בכלי (ויודע מה הוא קנה).
אבל שזה מגיע לבטיחות של הסביבה, אני חוזר על מה שכבר כתבתי על אותה תמונה (של הזיבר ביקנעם, ללא טמבון) זו הפקרות.

ושחס וחלילה יקרה משהו, ומספיק שיתלבש על זה איזה ערוץ או כתב (שבמקרה איזה מקורב שלו היה מעורב...) זה ישלח את כולנו, לגהנום של תקינה ורישוי שאנחנו ממש לא רוצים להיום בו.
דרך אגב, כל פעם שאני רואה איזה ג'יפ על 37+ והגבהות של 5 אינץ' .... אני אומר בדיוק את אותו הדבר, ולא משנה כמה מקצועית ההעבודה.

ולכן (אני אחזור גם על זה) בניגוד לכל מי שמתחרמן פה על רכב שיסכן את ההגמוניה של הרנגלרים, המרחק עוד גדול.

וכל מי שרוצה לנהל דיון עניני מוזמן להגיב, ומי שרוצה לנהל דיון פסיכולוגי, שיצרף תעודה שיש לו השכלה רלוונטית והוא לא סתם מאבחן בגרוש.

אתה ממש אמיתי, הא?
נתחיל מזה שאף אחד לא חייב להראות לאף אחד רשיון.. ולא את פרטיו - זה שיש רישוי חוקי זה מספיק. אתה באמת חושב שרכב כל-שהוא היה מקבל רישוי ללא כל הבחינות והדרישות כחוק וכתקן?
מי שמך בכלל לבקר את עידו, את ההישג או את נותן האישור/רישוי?
זה מה שאתה מתעסק איתו? במקום לפרגן ללא כחל וסרק על ההישג הטכנולוגי והבירוקרטי, אתה "מחפש" מה לא תקין/חוקי/תקני ברכב הזה?
אין דוגמא טובה יותר לקטנוניות וצרות עין (אני לא מכיר, קטונתי).
ומה הקשר לפסקה האחרונה שכתבת על הרנגלרים לזיבר... ?
מעייף, וכל כך לא ענייני...

joy
26-07-19, 14:36
דרור,
שאתה כותב לעניין, אנחנו מסכימים (וזה כל החלק הראשון), אבל בסוף, אתה מתחיל לסתור את עצמך.
בא נעזוב את הזיבר, ככתב לעניני רכב, אתה מסכים איתי ש ESP ו ABS הם אביזרי בטיחות? אתה מסכים שמבחינה סטיסטית, שיש אותם הנזק לכל מיליון ק"מ נסועה יורד? מבחינת הציבור שמסתובב בכבישים (נהגים אחרים והולכי רגל), רכב שאין לו את האמצעים האלו, מגדיל להם את הסיכוי להפגע.
לחות על העובדות האלו אפשר להסכים?
לגבי תקין או לא תקין, מי קובע מה זה תקין? אתה בעצמך, אומר בחלק הראשון, בדיוק מה שאני אמרתי - נפלאות התחבורע, איך זה הוגדר כתקין.

וכן, ההערה שלך על טמבוני ברזל, היא החשש שלי.
מבחינת החקיקה, מאוד מסובך, לקחת את הרישיון לרכב שעלה לכביש בתקופה מסויימת ללא ESP או כריות אוויר, אבל, מאוד קל להקשיח ולשים חוקים דרקונים לגבי כל שינוי הכי קטן.
ואז, שיקרה משהו, ותתחיל סערה ציבורית, ויבוא איזה מומחה ויגיד שזה בגלל ה (אין) טמבון, תצא חקיקה שאין יותר טמבון לא מהייצרן, ואסור כל מני טמבונים עם קצוות קטומים ומורמים, ובדיוק כמו וו גרירה, יתחילו להקפיד על גבהים של טמבון מהכביש, והדיווחים שלך מהטסט השנתי בכלל יהפכו לבכי אחד גדול :-)
לא חייבים להשתין מהמקפצה.

ואם לא הבנת, ההערה על ההשכלה היתה רק כדי לחסוך את הדיונים וההבחנות הפסיכולוגיות :-) אני האחרון שמתרגש מתעודות.

תגיד ZIVO, מאיפה הגעת?
מה אתה מבין או יודע בכלל - חוץ מלדקלם תקנות (שאני יודע כמה הן מדוייקות) ?
מה אתה יודע על הזיבר, מעבר לתמונה (המזעזעת בלי הפגוש - שאתה מתעקש לא להבין שזה היה אירוע זמני)?
מאיפה ההנחות שלך שאין ESP, ABS כריות אוויר? טרחת לבדוק? לברר? להבין? אתה יודע מה ואיך מתפקדת מעבדת הרכב הגרמנית?
אני מציע שתתכנס בעצמך קצת, ותנשום, תספור עד עשר ותברר קצת עובדות החיים, לפני שאתה כותב את בלל השטויות...

joy
26-07-19, 14:42

דרור,
אני מתפלא עליך... מהיכן אתה יודע שאין ESP, ABS וכריות אוויר?
הישג טכנולוגי סמלי? אתה רציני?
האם אתה חושב שלוקחים ערימה של מכלולי מדף, מערבבים ויוצא רכב?... כל רכב? על אחת כמה וכמה רכב שמיועד לצרכים כל כך מיוחדים - אפשר להגיד צרכי קצה?
ההישג הטכנולוגי הנדסי הוא אדיר, לא פחות!
לקחת את המכלולים הפשוטים, מכלולי המדף (של GM) ולאגד אותם בשלדה, מתלים, מערכות הינע משופרות, ולגרום לכל זה לעבוד בתנאי קצה כאלה, במגבלות של רכב נוסעים/משא/טרקטור הכוללים רישוי ובטיחות - זה הישג פשוט אדיר.. ומי של רואה או מבין זאת...
צר לי, אינו מבין ממש במכוניות, הנדסה ותכנון.
צר לי לקרוא מה שכתבת...

shachar
26-07-19, 14:44
תגיד ZIVO, מאיפה הגעת?
...

שאל מי שמגיע לכאן פעם בכמה שנים רחוקות.

גיא
26-07-19, 14:54

הוא היה מתחת לאוטו .. .אתה יודע כמה תחזוקה זה דורש .. הלוגו האובלי .. :)

( הומור ג'וי .. רק הומור )

joy
26-07-19, 15:06

כנראה זו לא שאלה של תדירות, אלא מה כותבים כאן...
את ZIVO שאלתי מאיפה הגיע לעולם הרכב (לא לאתר) עם תובנות כל כך מבוססות.. ממרום גילי למדתי לא להיות כל כך החלטי, ובעיקר, להיות יותר צנוע..

shachar
26-07-19, 15:13
התפרצת לדיון שלרוב המשתתפים יש הכרות עם סגנון הכתיבה שלהם כולל איך יגיבו ובכמה מילים יכתבו את התגובה.
ולכן ביקש אסף שתנשום עמוק...

אם היית מכיר את הנפשות, היית עונה וכותב אחרת (או מחליט לא לענות/להגיב/להתרגש)

סופש נעים וקריר במזגן

דרור ברלי
26-07-19, 16:19
ג'וי, ברצינות. הרי אנחנו מסכימים כמעט על הכל, חוץ מדבר אחד - איזה הישג טכנולוגי יוצא דופן יש בזיבאר?....

חלק מהעובדות שהופכות את הזיבאר לרכב השטח אולי הטוב בעולם, זה בדיוק ההסתמכות שלו על מכלולי מדף. חזקים, מוכרים ומוכחים ואמינים ונפוצים. בלי התחכמויות מיותרות. וכמובן הכשרון של עידו לתכנן ולבנות מהחלקים האלה משהו שטוב בהרבה מסך חלקיו.

הוא לא המציא את הגלגל מחדש בשום תחום, רק תכנן מסביב למכלולים הללו אוטו מדהים שכל מחמאה שיקבל תהיה אנדרסטייטמנט. אבל פריצת דרך טכנולוגית?......... איפה בדיוק?.......

opl
26-07-19, 16:30
לזכרוני הלוגו לא אובלי מזמן. הוחלף באחד שיצא לו שם כמשמיד לעצמו מנועים.

אבל תמשיכו. סוף סוף נהיה פה מעניין.

zivo
26-07-19, 16:32
כנראה זו לא שאלה של תדירות, אלא מה כותבים כאן...
את ZIVO שאלתי מאיפה הגיע לעולם הרכב (לא לאתר) עם תובנות כל כך מבוססות.. ממרום גילי למדתי לא להיות כל כך החלטי, ובעיקר, להיות יותר צנוע..
אחרי שההתפרצות הוולקנית תרגע, אתה מוזמן לשאול שאלות ענייניות ( לגבי איזה תובנות שמטרידות אותך), ואם השאלה תהיה טכנית ועניינית, אני מבטיח תשובה עניינית.

tallevi
26-07-19, 18:43
אסף,

כל התזה שלך אין לה שום אחיזה במציאות...

אתה חושש שאם תקרה חלילה תקלה עם הזיבר אז יזמברו את כולנו...

אין יותר בולשיט מזה...

גם עכשיו מזמברים את כולנו על כל שטות ועדיין אף אחד כאן לא שמע על תאונה שנגרמה כתוצאה ישירה משיפורי רכב, (בטח שלא בגלל פגוש כזה או אחר..).

הגיהנום של תקינה ורישוי כבר קיים היום (ותמיד היה) ממילא. תחפש את הסיבות למה, ולמה זה מחמיר (ראה חוזרים של האידיוט השימושי התורן ממשרד התחבורע למכוני הרישוי שהופצו לאחרונה), במקום אחר.

עד אז, תפסיק לגרום (אולי) למי שבכל זאת עזר לזה לקרות, להתחרט על כך...ולכל הפחות סתם לעצבן פה את כולם.

טל.

joy
26-07-19, 23:01
התפרצת לדיון שלרוב המשתתפים יש הכרות עם סגנון הכתיבה שלהם כולל איך יגיבו ובכמה מילים יכתבו את התגובה.
ולכן ביקש אסף שתנשום עמוק...

אם היית מכיר את הנפשות, היית עונה וכותב אחרת (או מחליט לא לענות/להגיב/להתרגש)

סופש נעים וקריר במזגן

התפרצות? תגובה לדברים של הכותבים כאן זו התפרצות...?
סגנון? למה זה קשור? הסגנון לא מפריע לי.. אני לא מבקר סגנונות, אני מדבר על המהות.

joy
26-07-19, 23:09
ג'וי, ברצינות. הרי אנחנו מסכימים כמעט על הכל, חוץ מדבר אחד - איזה הישג טכנולוגי יוצא דופן יש בזיבאר?....

חלק מהעובדות שהופכות את הזיבאר לרכב השטח אולי הטוב בעולם, זה בדיוק ההסתמכות שלו על מכלולי מדף. חזקים, מוכרים ומוכחים ואמינים ונפוצים. בלי התחכמויות מיותרות. וכמובן הכשרון של עידו לתכנן ולבנות מהחלקים האלה משהו שטוב בהרבה מסך חלקיו.

הוא לא המציא את הגלגל מחדש בשום תחום, רק תכנן מסביב למכלולים הללו אוטו מדהים שכל מחמאה שיקבל תהיה אנדרסטייטמנט. אבל פריצת דרך טכנולוגית?......... איפה בדיוק?.......

דרור,
למיטב ידיעתי, אין ממש פריצות דרך טכנולוגיות אמיתיות - ואם יש, אז ממש נדירות ובודדות.
רוב היצרנים מעבר לעיצוב, משתמשים במכלולים (מכלולי מדף ) או מכלולים גנריים של יצרנים גדולים.
אז? גם שם אין הישג טכנולוגי? שהרי לקחת מכלולים ולחבר אותם ביצירתית, בכשרון וחזון הנדסי הופך כלי רכב אחד למוצלח ולהיות מוגדר כהישג טכנולוגי, ואחר סתם כמשהו שעובד.
לכן, היכולת הזו של עידו (במלוא הפרגון כמובן להישג הטכנולוגי) יכול בהחלט להחשב ככזה - ואולי רק לטעמי...(ואז אתה בהחלט צודק)

- - - Updated - - -

אחרי שההתפרצות הוולקנית תרגע, אתה מוזמן לשאול שאלות ענייניות ( לגבי איזה תובנות שמטרידות אותך), ואם השאלה תהיה טכנית ועניינית, אני מבטיח תשובה עניינית.

טכנית AS IN למה אין לו פגוש קדמי? או למה אתה חושב שאין לו ESP, ABS כריות אוויר או שיש חשד שהתקינה "הקלה איתו" מאיזו סיבה?

zivo
27-07-19, 00:25
טכנית AS IN למה אין לו פגוש קדמי? או למה אתה חושב שאין לו ESP, ABS כריות אוויר או שיש חשד שהתקינה "הקלה איתו" מאיזו סיבה?

בתמונה הראשונה הוא היה עם פגוש - http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/112883-%D7%A8%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%99-%D7%9B%D7%91%D7%99%D7%A9-%D7%97%D7%95%D7%A7%D7%99-%D7%9C-ZIBAR-%21%21%21?p=851895&viewfull=1#post851895
ואני מנחש, שכך הוא גם אושר לרישוי.

שהופיעה התמונה השניה - http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/112883-%D7%A8%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%99-%D7%9B%D7%91%D7%99%D7%A9-%D7%97%D7%95%D7%A7%D7%99-%D7%9C-ZIBAR-%21%21%21/page9

אני אמרתי שזה הפקרות (שעידו מרשה לעצמו להוריד טמבון ולנסוע בכביש), והוספתי בציניות שהוא יכול, כי שוטר שיתפוס אותו, אין לו למה להשוות ולקבוע איך האוטו באמת צריך להראות. על זה קפצו כולם.
מצטער, כל הסיפור שאתה כתבת (או מישהו אחר) פשוט לא נכון, וממש לא מעניין אותי. פיתוח עושים בסדנאות. על כביש, עם מס' צהוב, נוסעים עם רכב תקני.
ואם אתה מתעקש, אני אגיד לך יותר מזה - שנים שעידו מסתובב באזור פ"ח עם זיברים עם מספר אדום (במבחן) על הכביש, בנסיעות מנהלתיות לחלוטין. זה לא חוקי, וזה מסוכן.
אם טעיתי, אנא הסבר לי, למה לאזרח שומר חוק אסור להוריד טמבון, ולעידו מותר? עם כל הכבוד להישג, באיזה זכות עידו מסכן אנשים אחרים על הכביש (לטובת עסק מסחרי שלו)?

אני יודע שאין לו כריות אויר, כי כך סיפרו לי. לא יודע יותר מזה כי אין פרסום רשמי. אבל מוזמנים כל המקושרים לתקן אותי, ואני מבטיח להתנצל אם טעיתי. על זה כתבתי מה שכתבתי לאסף, על הקלות ששום רכב יבוא לא מקבל (ולמה אני טוען שהרכב לא יכול להיות תחליף לרנגלר).
אם אתה יודע משהו אחר (שיש כריות) תגיד, ואני מייד מתנצל. אם לא קיימות, תגיד לי אתה, אם יש סיכוי שרכב שאין בו כריות אוויר יהפוך למשהו מהותי בשוק הרכבי 4X4?

לא אמרתי שאין לו ABS או ESP (אין לי מושג, ואת הניחוש שלי אני שומר לעצמי). האמירה לגבי ESP ו ABS הייתה בתשובה לאמירה מזלזלת של דרור שכתב (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/112883-%D7%A8%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%99-%D7%9B%D7%91%D7%99%D7%A9-%D7%97%D7%95%D7%A7%D7%99-%D7%9C-ZIBAR-%21%21%21?p=853011&viewfull=1#post853011) , איך אישרו לו רישו בלי זה. אני שאלתי את דרור שאלה כללית על זלזול ברכיבים האלו (לא התייחסתי בכלל מה יש לזיבר).

עכשיו יקירי, שאני עניתי והסברתי, אני אשמח אם אתה תסביר על סמך מה אתה כתבת -

מאיפה ההנחות שלך שאין ESP, ABS כריות אוויר?
(http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/112883-%D7%A8%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%99-%D7%9B%D7%91%D7%99%D7%A9-%D7%97%D7%95%D7%A7%D7%99-%D7%9C-ZIBAR-%21%21%21?p=853034&viewfull=1#post853034)אחרי שהאשמת, ותקפת, אולי תראה לי על סמך מה האשמת אותי?
ואם אתה לא מוצא שאמרתי את זה, אולי תתקן את עצמך?

דרך אגב, אמנם לא הייתה פה שנים, אבל השתלבת יפה במקהלה של הקופצים מבלי שיש להם סבלנות לקרוא ולהבין :-(

joy
27-07-19, 00:48
בתמונה הראשונה הוא היה עם פגוש - http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/112883-%D7%A8%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%99-%D7%9B%D7%91%D7%99%D7%A9-%D7%97%D7%95%D7%A7%D7%99-%D7%9C-ZIBAR-%21%21%21?p=851895&viewfull=1#post851895
ואני מנחש, שכך הוא גם אושר לרישוי.

שהופיעה התמונה השניה - http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/112883-%D7%A8%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%99-%D7%9B%D7%91%D7%99%D7%A9-%D7%97%D7%95%D7%A7%D7%99-%D7%9C-ZIBAR-%21%21%21/page9

אני אמרתי שזה הפקרות (שעידו מרשה לעצמו להוריד טמבון ולנסוע בכביש), והוספתי בציניות שהוא יכול, כי שוטר שיתפוס אותו, אין לו למה להשוות ולקבוע איך האוטו באמת צריך להראות. על זה קפצו כולם.
מצטער, כל הסיפור שאתה כתבת (או מישהו אחר) פשוט לא נכון, וממש לא מעניין אותי. פיתוח עושים בסדנאות. על כביש, עם מס' צהוב, נוסעים עם רכב תקני.
ואם אתה מתעקש, אני אגיד לך יותר מזה - שנים שעידו מסתובב באזור פ"ח עם זיברים עם מספר אדום (במבחן) על הכביש, בנסיעות מנהלתיות לחלוטין. זה לא חוקי, וזה מסוכן.
אם טעיתי, אנא הסבר לי, למה לאזרח שומר חוק אסור להוריד טמבון, ולעידו מותר? עם כל הכבוד להישג, באיזה זכות עידו מסכן אנשים אחרים על הכביש (לטובת עסק מסחרי שלו)?

אני יודע שאין לו כריות אויר, כי כך סיפרו לי. לא יודע יותר מזה כי אין פרסום רשמי. אבל מוזמנים כל המקושרים לתקן אותי, ואני מבטיח להתנצל אם טעיתי. על זה כתבתי מה שכתבתי לאסף, על הקלות ששום רכב יבוא לא מקבל (ולמה אני טוען שהרכב לא יכול להיות תחליף לרנגלר).
אם אתה יודע משהו אחר (שיש כריות) תגיד, ואני מייד מתנצל. אם לא קיימות, תגיד לי אתה, אם יש סיכוי שרכב שאין בו כריות אוויר יהפוך למשהו מהותי בשוק הרכבי 4X4?

לא אמרתי שאין לו ABS או ESP (אין לי מושג, ואת הניחוש שלי אני שומר לעצמי). האמירה לגבי ESP ו ABS הייתה בתשובה לאמירה מזלזלת של דרור שכתב (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/112883-%D7%A8%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%99-%D7%9B%D7%91%D7%99%D7%A9-%D7%97%D7%95%D7%A7%D7%99-%D7%9C-ZIBAR-%21%21%21?p=853011&viewfull=1#post853011) , איך אישרו לו רישו בלי זה. אני שאלתי את דרור שאלה כללית על זלזול ברכיבים האלו (לא התייחסתי בכלל מה יש לזיבר).

עכשיו יקירי, שאני עניתי והסברתי, אני אשמח אם אתה תסביר על סמך מה אתה כתבת -

מאיפה ההנחות שלך שאין ESP, ABS כריות אוויר?
(http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/112883-%D7%A8%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%99-%D7%9B%D7%91%D7%99%D7%A9-%D7%97%D7%95%D7%A7%D7%99-%D7%9C-ZIBAR-%21%21%21?p=853034&viewfull=1#post853034)אחרי שהאשמת, ותקפת, אולי תראה לי על סמך מה האשמת אותי?
ואם אתה לא מוצא שאמרתי את זה, אולי תתקן את עצמך?

דרך אגב, אמנם לא הייתה פה שנים, אבל השתלבת יפה במקהלה של הקופצים מבלי שיש להם סבלנות לקרוא ולהבין :-(

יפה שאתה נותן לי ציונים.. על ההשתלבות.
לעצם העניין - ביררתי (עם עידו - אנחנו חברים כבר 30 שנה לערך, אבל אני מניח שכל אחד שהיה שואל, היה מקבל תשובה זהה) יש כריות אוויר, ESP ו ABS, שהרי לא היה יכול לקבל רישוי ללא אלה.. אבל זה כנראה לא ברור לך (למרות הידע הנרחב). לגבי הפגוש - הוא נסע כך זמנית (לא, כנראה שאסור כך) אבל יש לא מעט ליקויים שהעולם כולו חוטא בהם (לא יודע אם הרכב שאתה נוסע בו חוקי למהדרין). ומכאן ועד הסאגה לגבי האחריות, הקלות שבה ניתן הרישוי וכיוצ"ב... הדרך ארוכה, ומאוד קשה לחזרה.
לגבי התנצלות? אני ממש לא צריך, רק אולי יש כאלה שמחזיקים ממה שאתה כותב(!) ולא רק אומר, ואולי להם חשוב לדייק בעובדות.

זהו. אתה רואה כמה פשוט...

zivo
27-07-19, 01:14
יפה שאתה נותן לי ציונים.. על ההשתלבות.
לעצם העניין - ביררתי (עם עידו - אנחנו חברים כבר 30 שנה לערך, אבל אני מניח שכל אחד שהיה שואל, היה מקבל תשובה זהה) יש כריות אוויר, ESP ו ABS, שהרי לא היה יכול לקבל רישוי ללא אלה.. אבל זה כנראה לא ברור לך (למרות הידע הנרחב). לגבי הפגוש - הוא נסע כך זמנית (לא, כנראה שאסור כך) אבל יש לא מעט ליקויים שהעולם כולו חוטא בהם (לא יודע אם הרכב שאתה נוסע בו חוקי למהדרין). ומכאן ועד הסאגה לגבי האחריות, הקלות שבה ניתן הרישוי וכיוצ"ב... הדרך ארוכה, ומאוד קשה לחזרה.
לגבי התנצלות? אני ממש לא צריך, רק אולי יש כאלה שמחזיקים ממה שאתה כותב(!) ולא רק אומר, ואולי להם חשוב לדייק בעובדות.

זהו. אתה רואה כמה פשוט...
זה פשוט, כי אתה מדבר עם עצמך, ומתעלם ממה שכותבים לך, וממשיך להאשים אחרים בדברים שהם לא אמרו...

1- האשמת אותי בקביעה שאין לרכב ABS ו ESP, הראיתי לך שלא אמרתי את זה, אבל אתה מתעלם.
2- אנחנו מסכמים שזה לא תקין לנסוע בלי פגוש, אז למה קפצתם על ההערה שלי?
3- בדיוק כמו הסיפור על ABS ו ESP, אני לא מבין על איזה סאגה אתה מדבר על קלות רישוי. אם כבר אמרתי משהו בנושא, זה הפוך, כל הכבוד לו שהוא הצליח לעבור את הבירוקרטיה. לגופו של עניין, אם הכל תקני, אז למה אסף כותב שהקטגוריה היא "סדרה מוגבלת"? אתה באמת אומר שהרכב תקני לכל דבר מוכן להסתער על השוק?
4- לגבי הכריות אויר, מקבל את מה שאמרת. מבטיח לבדוק עם מי שאמר לי.

אפילו לגבי ההתנצלות הצלחת להפוך את העובדות :-)

D.S
28-07-19, 01:37
אסף
רשמת "סדרה מוגבלת" למיטב זיכרוני ובתרגום שלי המנוח הנכון הוא "סדרה קטנה". אני מניח שהבחירה ה"קפדנית" של הסדרה משקפת את כמות הרכבים שהולכים להיבנות ומשלבת בתוכה את היכולת לעמוד בתקינה הרלוונטית לסדרות קטנות שהיא אכן מקלה יותר.

ג'וי
אף אחד לא חייב להראות לאף אחד שום דבר, אבל זה לגיטימי לחלוטין לבקש להראות צילום רישיון (באותה מידה שלגיטימי לסרב). כולם כאן חתולים סקרנים ואתה בטח יודע מה הסקרנות עושה לחתול.

זיו
בסעיף 3 רשמת "שאסף כתב", אני לא אחראי על אסף אבל אני מציין לך שאין קשר בין הקטגוריה של הרכב לבין עמידת הרכב בדרישות, בדיוק כמו שבעל תחנת דלק לא יעמוד בתקינה הנדרשת של בתי הזיקוק, יש דרישות שונות לפי כמות הרכבים שנבנים.

zivo
28-07-19, 08:12
זיו
בסעיף 3 רשמת "שאסף כתב", אני לא אחראי על אסף אבל אני מציין לך שאין קשר בין הקטגוריה של הרכב לבין עמידת הרכב בדרישות, בדיוק כמו שבעל תחנת דלק לא יעמוד בתקינה הנדרשת של בתי הזיקוק, יש דרישות שונות לפי כמות הרכבים שנבנים.

אני בכלל לא מפקפק, שהוא עמד בדרישות \ קטגוריה.
בהודעה הראשונה, שסביון פתח את השרשור הוא שאל: "האם חוקי המשחק הולכים להשתנות?", אני היחידי פה, שענה על הסעיף הזה, במפורש, ואמרתי שללא כל קשר להשג, ולאיכות הרכב (כרכב שטח), הוא לא יכול להוות כח משמעותי בשוק.
חזרתי על נושא הקטגוריות, כדי להדגיש, את הפער בין הרכב כפי שהוא היום, לבין להיות רכב סדרתי, סטנדרטי, על הכביש.
אם רכב מקבל הקלות בגלל שהוא מיוצר בכמות קטנה, מן הסתם הוא לא יכול לעלות לכביש בכמויות גדולות.

מיכה100
28-07-19, 08:35
יש כריות אוויר, ESP ו ABS, שהרי לא היה יכול לקבל רישוי ללא אלה. לגבי הפגוש - הוא נסע כך זמנית
הופה, יצא משהו מועיל מהדיון הזה.
הבא נסכים ש:
אלף, עידו איש יקר ומדהים שהתגבר על אתגרים הנדסיים, כלכליים ובירוקרטים שהיו מכניעים כל אחד אחר.
בית, נו מה עם המבחן. עזבו מבחן, מה עם נסיעת התרשמות לג'יפולוג על דגם זהה לזה שעבר תקינה?

אומי5
05-08-19, 15:18
תמונות פנים שחבר שלח לי.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190805/044b446e0e90447da2f18d1fed86e31d.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190805/97ead4800acba2e3562bc75b8a547507.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190805/66da936ace96aab657f861dff6b9c2f1.jpg

zivo
05-08-19, 15:33
תמונות פנים שחבר שלח לי.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190805/66da936ace96aab657f861dff6b9c2f1.jpg

למה דרור משמיץ ואומר שאין שום פיתוח משמעותי?
זו נראת לי כרית אוויר פורצת דרך :-(

נדב42
05-08-19, 15:34
אני מניח שהסאב המפלצתי מיועד לסמלץ מנוע V8 למרות שבפועל מותקן מערך טסלה חשמלי ונקי למהדרין שבמהדרין [emoji846]

ד ו ר ו ן
05-08-19, 16:51
אני מניח שהסאב המפלצתי מיועד לסמלץ מנוע V8 למרות שבפועל מותקן מערך טסלה חשמלי ונקי למהדרין שבמהדרין [emoji846]
לסמלץ ללקוחות פוטנציאליים ברוסיה ובמפרץ..

Slowly..

zivo
05-08-19, 18:53
Active Noise Cancellation לרעש של הצמיגים בנסיעת כביש?

talw
05-08-19, 19:08
אם הייתי חושב שמותר לי , הייתי מבקש להיות קצת פחות ציניים וקצת פחות יהירים, זה פוגע בג׳יפולוג וסתם מייצר אנטגוניזם מיותר.
אבל אני לא חושב שמותר לי.

six 4 life
05-08-19, 19:17
אם הייתי חושב שמותר לי , הייתי מבקש להיות קצת פחות ציניים וקצת פחות יהירים, זה פוגע בג׳יפולוג וסתם מייצר אנטגוניזם מיותר.
אבל אני לא חושב שמותר לי.
אם מותר להם להתנסח ככה, מותר גם לך

דרור ברלי
05-08-19, 19:23
אני לא מזלזל במערכות בטיחות.
אני כן מזלזל בקביעות ידעניות שללא מערכות בטיחות מסויימות, רכב כלשהו הופך ל"מסוכן".
זיו, למיטב זכרוני, בטרופר שלך אין ESP. זה הופך אותו לרכב מסוכן?
כל מכונית משנות ה-80 וה-90, ללא ABS ו-ESP, היא "מסוכנת"?
מכונית ללא כריות אוויר - מסוכנת?
אולי פחות בטוחה מהסטנדרט המקובל כיום, אבל - מסוכנת?...........
צה"ל ביטל ומבטל כריות אוויר בחלק מכלי הרכב שלו, בגלל התקני קשר למיניהם מול מושב הנוסע. אז מה? "מסוכן"?..........

תסכים איתי שרק אוטו לא תקין הוא מסוכן.
הדבר האחרון שאפשר לומר על זיבארים לדורותיהם, זה שהם מסוכנים. זה נראה מפלצת, אבל מתנהג להפליא גם על כביש. כשאני אומר על עידו שהוא גאון, אני מתכוון לזה.

כל עוד לא היה להם רישוי, עידו נהג בזיבארים שלו עם לוחיות "במבחן". כן, כי הוא יכול.
לוחית במבחן לא כל אחד יכול לקבל. מצמידים אותן לכלי רכב שאין להם רישוי מסיבה כזו או אחרת וצריכים לנסוע על כביש. גם את צמד הסופות 3 שבחנו כאן לפני המון שנים, קיבלנו עם לוחיות כאלה כי בתכל'ס לא היה להן רישוי, הן היו אב טיפוס. פעם, לפני הרבה שנים, גם כמה רכבי הדגמה של חברת המזרח, לנדרוברים לסוגיהם, שהיו ללא רישוי בתוקף, קיבלתי עם לוחיות במבחן. לוחית במבחן "מכשירה" את הרכב לנסיעה חוקית על כביש ואל תדאג - זה עולה הרבה כסף לבעל הלוחיות.

זה הופך אוטו ל"מסוכן"?........ הרי "רישוי" הוא עניין סמנטי. פרוצדורה וניירת וחותמת של פקידון ותו לא.
עכשיו יש לזיבאר רישוי וזהו. תם ונשלם. רכב השטח הטוב בעולם מיוצר בישראל - ויש לעידו במה להתגאות. כל המלעיזים מוזמנים לאכול את כובעיהם. ואני יותר מאשר מחכה לשים יד נרגשת על ההגה שלו.

talw
05-08-19, 19:48
. ואני יותר מאשר מחכה לשים יד נרגשת על ההגה שלו.

עידו עשה לי סיבוב קצר ברכב הלבן שרואים בתחילת השרשור, קודם כל במציאות הוא יפיוף אמיתי , דרור ,בשטח ,עם הגלגלים האלה ,אתה תשתגע איך הדבר הזה מגהץ יותר מכל ג׳יפ שהכרת, מבחינה זריזה של הרכב עידו דאג , כמו בטרופי טראק , שהמנוע /גיר/טראנספר יישבו כמה שיותר אחורה בשביל חלוקת משקל נכונה יותר- בגלל זה רואים את הרווח הגדול באמצע בין הכסאות.
מקווה בשבילו שימכור כמה שיותר, מגיע לו.

boaz avrahami
05-08-19, 20:14
עידו עשה לי סיבוב קצר ברכב הלבן שרואים בתחילת השרשור, קודם כל במציאות הוא יפיוף אמיתי , דרור ,בשטח ,עם הגלגלים האלה ,אתה תשתגע איך הדבר הזה מגהץ יותר מכל ג׳יפ שהכרת, מבחינה זריזה של הרכב עידו דאג , כמו בטרופי טראק , שהמנוע /גיר/טראנספר יישבו כמה שיותר אחורה בשביל חלוקת משקל נכונה יותר- בגלל זה רואים את הרווח הגדול באמצע בין הכסאות.
מקווה בשבילו שימכור כמה שיותר, מגיע לו.

לגמרי מגיע לו.
מעטים כמוהו בעולם

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

Mor Gurevich
05-08-19, 20:19
אבל אני לא חושב שמותר לי.+1+1+1+1

נדב42
05-08-19, 20:26
ציניים כן, זה ג׳יפולוג בכל זאת..
יהירים ? איפה ראית ?
מקנאים ומפרגנים ? בהחלט [emoji846]

ד ו ר ו ן
05-08-19, 20:36
מקווה בשבילו שימכור כמה שיותר.

+++

Slowly..

kd2
05-08-19, 20:40
גדולתו של האוטו הזה היא בפשטותו ובשימוש גאוני, יצירתי ומופלא במכלולי מדף ליצירת שלם שהוא גדול בהרבה מסך חלקיו (לא לזלזל בזה, כי לצורך ההשוואה, גם האביר של תע"ר בנוי ממכלולי מדף שכל אחד מהם מצויין בפני עצמו - אבל ה"הנדסה" והמוצר הסופי, אויה, הם פח אשפה אחד גדול....) מבחינה הנדסית, הזיבאר הוא רכב שטח מופלא וכמעט מושלם - להזכיר לזיו שמחפש כאן תעודות על השכלה רלוונטית כדרישת בסיס לדיון - גם עידו כהן אינו מהנדס. אם אינני טועה, גם תיכון הוא לא סיים. אבל אף מהנדס מדופלם בישראל לא יכול להתמודד מול הידע, הכשרון והיכולות שלו בתחום האוטומוטיבי.

מה שהוא אמר...

מצטרף למברכים, חדשות נהדרות!
והזדמנות נהדרת להתעסק בעיקר.

asafk
05-08-19, 21:20
כזכור, במפגש לפני שנתיים הגעתי עם גרסתו הצבאית של הזיבאר. פתוח, פראי, בלי שום פילטרים..... ונהדר.
זה היה מבחן שנמשך שבועיים שלמים, רובם הגדול בשטח.
לצערי לא אישרו לנו לפרסם אותו.....
אבל אני כן יכול לומר.. שזה לא רכב השטח הטוב בעולם. זה פשוט משהו אחר מחוץ לסקאלה.
תרשו לי לצטט את סיכום המבחן שלא פורסם:

לא הרבה פעמים בחיי הג'יפאות שלי הרגשתי שצריך לשכוח כל מה שאנחנו יודעים על ג'יפים וללמוד מחדש. שבועיים עם Z-MAG בשטח גרמו לי לאט לאט להבין שכדי להבין אותו צריך לכייל מחדש את מה שאני יודע על ג'יפים וג'יפאות ונהיגת שטח. יש כאן שילוב שהוא לא חדשני, לא איזו המצאה, אלא אבולוציה של בחירות נכונות ומדוייקות שעובדות מצויין יחד לחבילה קיצונית מצד אחד אבל מלאת פשרות מצד שני. השילוב של גלגלים שרק אתמול נראו לי גדולים מדי לרכב קל, עם מנוע לא ממש חזק מדי ויחסי העברה ארוכים כמעט מדי, וכל זה מתחת לבהמה ששוקלת כמו דיסקברי, בערך 2.5 טון משקל עצמי, אבל יכולה גם לסחוב את אותו משקל בלי להתלונן ובלי להרגיש בזכות מתלים שהם בעת ובעונה אחת מתלים של מכונית מירוצי מדבר ומתלים שנועדו לסחוב ולתת עבודה. מצד אחד זה רכב מוחצן, ברוטאלי, מצד שני מזמין ונוח - האם זהו רכב השטח האולטימטיבי?
סוף דבר.
4 לפנות בוקר. 5 מעלות בחבל לכיש. גופיה טרמית, חולצה, פליס, מעיל. כפפות. חם צוואר. אטמי אזניים. בלקלאווה. משקפי אבק. יוצא ממשטח העפר בפול גז, הצמיגים משאירים מאחוריהם שובל בוץ קפוא באוויר. מהחניון עולה סוללת עפר לכביש הפנימי הנטוש, עדיין פול גז, דרך אי תנועה של חניונים, פול גז, הכביש מתחבר לכביש המהיר. הרגל עוד על הגז והכביש נבלע מולי מתחת למכסה המנוע והכנפיים. אני צוחק בקול רם מתחת לכיסוי הפרצוף, זה מרגיש משום מה כאילו אני חוזר מהפשע המושלם, שבועיים עם הדבר הזה, בשטח. עד שש בבוקר הוא יעמוד במגרש החניה הביתי שלו. את הקילוגרמים הרבים של הבוץ נשטוף ביום ראשון אחרי שיתייבשו. ואחרי שהחוויה תתעכל אני אכתוב מבחן לג'יפולוג. את השורה התחתונה אני כבר יודע. אין דברים כאלו. פשוט אין.

אסף.

נמרוד
05-08-19, 21:45
אם אתה כבר לא מפרסם פה את המבחן, אז אולי אל תפנק גם בכמה תמונות?

סולי
05-08-19, 22:29
..https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190805/235f4a3f960f6945572f19c96970f13a.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190805/21daf7ff4c0a001af77ac99504be144e.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190805/8e49ab3682973fe436a9cba977b29d3a.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190805/473bc0418834d63e7338fde42204cd6c.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190805/9aa41c8c2c58901465d052eba37c6b8c.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190805/3288d18cef34d5bfad0298aa8259e663.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190805/fb32a2843cca0314788f95ff7d345b14.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190805/c1a192a29ea4517ab22e8c522efb44db.jpg

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

GodsFather
05-08-19, 22:58
מה זו הידית משמאל לכסא נהג? בלם יד?

אורי, איזה מזרון יש לך? [emoji6]

opl
06-08-19, 06:44
דורון יעוף על השמרלינג.

המוט שם לא עקום? (שואל. לא עוקץ)
פנים הרכב פחות קורץ לי. אני שוקל בשנית את הרכישה...

ד ו ר ו ן
06-08-19, 08:51
דורון יעוף על השמרלינג.
צחוקים בצד..
יצא לי לפגוש את הרכב באחת הגרסאות הראשונות.
איזה הבדל..
ממה שנראה והרגיש כמו פרויקט לסופש בחצר האחורית, הפך למוצר אמיתי.

כל הכבוד.

לוקח עם השמרלינג.

Slowly..

המשוטט
06-08-19, 09:44
המסיטי רוח לנהג ולמפקד אשכרה עובדים...

ושמרלינג זה החיים עצמם ;-)

גיא
06-08-19, 15:00
רציתי להגיד תודה אישית למי שתכנן את המושבים האחוריים מעט מוגבהים מעל הקדמיים ..

תמיד מזניחים את האצ"א .. למה מה ? .. לא מגיע לו לראות את הדרך ?
לא מגיע לו גם לאכול אבק טרי ישר מהזיבאר שלפניהם ??

( בכל מקרה, אני לא מאילו שזכו לראות מקרוב את המפלצת וכנראה יקח כמה שנים עד שזה כן יקרה .. אבל כולם מודים .. אז גם אני ! )

המשוטט
06-08-19, 18:46
רציתי להגיד תודה אישית למי שתכנן את המושבים האחוריים מעט מוגבהים מעל הקדמיים ..

תמיד מזניחים את האצ"א .. למה מה ? .. לא מגיע לו לראות את הדרך ?
לא מגיע לו גם לאכול אבק טרי ישר מהזיבאר שלפניהם ??

( בכל מקרה, אני לא מאילו שזכו לראות מקרוב את המפלצת וכנראה יקח כמה שנים עד שזה כן יקרה .. אבל כולם מודים .. אז גם אני ! )החרא היה תופס שטח איכסון יקר בגפ״ס ...
וחוץ מלהפליץ ולהתלונן לא עשה כלום

גיא
06-08-19, 19:37
החרא היה תופס שטח איכסון יקר בגפ״ס ...
וחוץ מלהפליץ ולהתלונן לא עשה כלום

הוא היה עסוק רוב הזמן בלהשתדל לא לעוף החוצה ..
זה לא קל ;/

tallevi
07-08-19, 17:48
המוט שם לא עקום? (שואל. לא עוקץ)

גם לי המוט הזה זה נראה עקום לגמרי...

טל.

asafk
07-08-19, 18:56
ככה הוא לא עקום.

אסף.

boaz avrahami
07-08-19, 18:58
תסתכל עליו מהזווית הזו ותבין שהוא עקום אולי אפילו בכוונה

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190807/86d1222d2b4b5b334ee40e41f32c7fc3.jpg

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

גיא
08-08-19, 13:45
אפשר לנשום !
יש בגוש !!!

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190808/ca70019003aab95702a66945676db1be.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190808/391189b7e42949baae0adf6a31df6a52.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190808/e533e501cafeb0c496c2dc934e2bf3ba.jpg

erezgur
08-08-19, 14:06
פורסם כבר מחיר?

shachar
08-08-19, 14:46
מעניין לראות מה יקרה שהוא יגיע לטסט...

jonys
08-08-19, 14:58
אפשר לנשום !
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190808/e533e501cafeb0c496c2dc934e2bf3ba.jpg

זה רק אני או שהרכיבו את הצמיג הימני הפוך??

amir_shai
08-08-19, 15:02
איפה שמים את הציוד טיולים?
נחכה שיעשה רישוי לגירסת טנדר ...

איל מ
08-08-19, 15:21
איפה שמים את הציוד טיולים?
נחכה שיעשה רישוי לגירסת טנדר ...

הוא נוסע כל כך מהר שתוכל להספיק לישון בבית :)

TopGuy
08-08-19, 15:29
האם זה זיבר ?
(הרכב הופיע בסדרה 'סמוך על סול' עונה ראשונה פרק 5)

125392

GodsFather
08-08-19, 16:48
לא, זה רכב אחר בעל מראה דומה... Scorpion

asafk
08-08-19, 17:17
'השראה אומנותית'.

אסף.

דרור ברלי
11-08-19, 02:06
'השראה אומנותית'.

אסף.

מי לקח השראה ממי?....

opl
11-08-19, 06:15
אם תראה את התמונות של שני הרכבים האלה למישהו שלא מכיר/מבין ותשאל אותם- "איזה רכב זה?", מה יענו לך? האמר...

נדב ש.
21-08-19, 18:20
השבוע באולפן שישי כתבה של קושמרו על הזיבר...

דרור ברלי
22-08-19, 08:20
יש ABS. יש ESP. אין כריות אוויר.

asypeer
22-08-19, 12:06
הולכת להיות כתבה באולפן שישי עם דני קושמרו על הזייבר כולל נסיעה במה שנראה כמו המעלה בחורשן. בדיוק אתמול נתקלתי בפרומו.

נדב ש.
22-08-19, 12:12
הולכת להיות כתבה באולפן שישי עם דני קושמרו על הזייבר כולל נסיעה במה שנראה כמו המעלה בחורשן. בדיוק אתמול נתקלתי בפרומו.

השבוע באולפן שישי כתבה של קושמרו על הזיבר...

☝...

asypeer
22-08-19, 13:17
פיספסתי את זה ;)

condason
23-08-19, 22:59
https://www.facebook.com/NewsChannelIL/videos/675848116254780/

דקה מהכתבה שהועלתה הערב בפייסבוק

מוטי ג.
23-08-19, 23:21
https://mobile.mako.co.il/news-channel2/Friday-Newscast-q3_2019/Article-fbec292649fbc61027.htm?partner=mobileAut omaticChannel

מדהים!

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

boaz avrahami
24-08-19, 04:53
מגיע לעידו ולנועה כל הכבוד.
הלכו עם החלום עד הסוף

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

שמוליקו
25-08-19, 08:43
איזה כיף לראות את הכתבה...
שאפו עידו !

רמי גלבוע
25-08-19, 14:54
למי שעוד לא קרא ב-וואלה, קבלו "מבחן בכורה עולמי" לזיבאר. האוטו מדליק רצח!

https://cars.walla.co.il/item/3308787

hadtomer
25-08-19, 19:05
אני שם לרגע בצד את כל הנושא של לפרגן לעידו - ואכן זה רכב מדהים ואכן זה איש מדהים -

ואני באמת עושה כאן מאמץ לעסוק בעיקר ולא בטפל (כלומר לפרגן לאיש ולרכב ולא להיסחף למציאות ההזויה שהיא חיינו) - אבל אני דווקא תוהה, הרי לא צריך דוקטורט בשטחולוגיה (אה? אה? מילה שהמצאתי) כדי להבין שמדובר ברכב שיכול לקפוץ לבאחה על צמיגי הארבעים ומשהו שלו ולהביא גביע- והנה יש לו רישוי חוקי בישראל-וזאת למרות שניכר בשעטנז מוקפד של חלקים שכל אחד מהם כמובן מוכח- אבל עדיין ללא ספק שעטנז.

ויש כאן בכתבות כמובן הרבה תודות לאנשי משרד התחבורה המקלים, מקצרי התהליכים, חובבי השטח- ששלחו לנו ("התשקורת") הודעה על "הרכב העברי הראשון מאז הסוסיתא" (אה...סופה? מכירים? לא?). אנשי משרד התחבורה, כך אני מבין, להוטים "לתמוך ביצרני רכב ישראלי" (ברור, ג'נרל מוטורס ישראלית, סרני דנה זה על שם דנה אשכנזי למי שזוכר אותה) וכמובן שהם מאוד בקטע של שטח, ולסייע, וכיוצא בזאת פירגונים מקיר לקיר.

- והנה אותם אנשי משרד התחבורה "המפרגנים" מוצאים עצמם בסיטואציה בה רכבים שכלל אינם שעטנז של חלקים - נגיד רנגלר- שרק מבקשים להתקין הגבהה של שלושה אינץ'. לא מהלך מתלה מפלצתי כמו באוטו של עידו, לא צמיגי ארבעים כמו של עידו, סתם לקחת אוטו ולהוסיף לו פקקטע שמונה סנטימטר לגובה. זו עילה להורדה מהכביש. במדינת ישראל בשנת 2019.

למיטב הבנתי הערכות האלה של החמישים ואחד מילימטר (רחמנא ליצלן!!!) והדגש הוא על 51,( כי לך תדע למה זה טיפונת גבוה-אבל אוי נכשל בטסט כי בא הבוחן עם הסרגל -) גם עוברות לא מעט בדיקות. מיוצרות על ידי יצרנים שבפעם האחרונה שבדקתי החזיקו מפעלי יצור אפעס מעט גדולים יותר מפלסן סאסא (כן, היתי)- ומחזיקים בתקנים מחמירים למדי - החל ב DEKRA וכלה ב TUV. אבל זה אסור. זה דגל אדום. אז בעצם מה שמדינת ישראל אומרת לי זה שאם אני אקח נגיד....ג'יפ ליברטי (סתם דוגמה...קקה אוטו, אני לא בטוח שזה בכלל ג'יפ) ואגביה אותו 4 אינץ' על צמיגי 31- אני בן מוות. נאמר בתרחיש דימיוני שאם פלוני אלמוני יגיע לעמדת בוחני רכב, נגיד זאת שבכניסה לאזור התעשיה סגולה היום בבוקר עם המשאית של הבדיקות והשמשיות - עם...נגיד.....פראדו על סט הגבהה של פוקס שנותן 2.5 אינץ' במקום 2.0 אינץ'- אז אותו יעצרו. על 8 מילימטר. קיט של FOX. הוא ישב בפראדו 2018 עם מזגן פועל ודיזל מטרטר בחרישיות ויחטוף הורדה מהכביש, בעוד שאם הזיבאר יחלוף לו לידו בטיסה בגובה נמוך, עם צמיגי בלון ענקיים, מנוע 6.0, מהלכי מתלה מטורפים ( חלאס עם השטויות, בואו נקרא לילד בשמו: טנדר מרוצים, פאקינג טנדר מרוצים )- הוא לא יחטוף כלום. נהפוכו - מפעל ישראלי חלוצי.

אז רק שאני אבין, 2.5 אינץ' זה הורדה מהכביש. אבל.... אם אני אקח מנוע שמונה צילינדרים, שלדה מתכנון עצמי, חשמל מאנא עארף, סרנים שמגיעים בפועל מאיזה 5 כלי רכב שונים ועוד כמה חלקים מכל טוב- זה דווקא סבבה? וואלה, חבל שלא ידעתי קודם - היתי מתחיל לחסוך בגיל צעיר יותר.

איל מ
25-08-19, 19:28
אתה פספסת את הנקודה לגמרי.
אם היית מנסה להעביר תקינה לרנגלר בדרך שהוא עשה, זה היה עולה לך (לא כולל השיפורים עצמם) כמו עוד רנגלר.בסוף גם היית מקבל רכב שאולי לא מסוגל לעמוד בתקינה הנדרשת.
לגבי איפה מיצרים את הרכיבים השונים ולמה הרכב הזה הוא כן ישראלי- התשובה כבר בגוף הכתבה והדיון.

גיא
25-08-19, 19:44
אם היית מנסה להעביר תקינה לרנגלר בדרך שהוא עשה, זה היה עולה לך (לא כולל השיפורים עצמם) כמו עוד רנגלר.בסוף גם היית מקבל רכב שאולי לא מסוגל לעמוד בתקינה הנדרשת.
לגבי איפה מיצרים את הרכיבים השונים ולמה הרכב הזה הוא כן ישראלי- התשובה כבר בגוף הכתבה והדיון.

על אותו עיקרון.
גם תומר שלקח חלקים של מופאר וג׳יפ של .. ג׳יפ .. וחיבר בדרך לא דרך .. גם הוא יוצר ישראלי .. בתעשיית הרכב הצעירה שקמה פה. לא ?

נשלח מהאייפון עם המקלדת המחורבנת. ה׳שגיאות׳ לא שלי ..

yovavz
25-08-19, 19:46
לגבי איפה מיצרים את הרכיבים השונים ולמה הרכב הזה הוא כן ישראלי- התשובה כבר בגוף הכתבה והדיון.אני לא בטוח מי פיספס את הנקודה...[emoji846]
נראה לי שתומר הפנה את הרמת הגבות למשרד הרישוי/תחבורה, שקיבל יחסי ציבור ממש טובים במסגרת ההכרזות על רישוי הזיבר (ובצדק), אבל בידו השניה, משרד התחבורה לא מוכן להכיר או אפילו לשמוע על רכיבים ושיפורים מוכחים ובדוקים ע"י אותם מכוני בדיקה שבחנו את הזיבר- גם כשהם מותאמים לרכב מסויים ונבדקו עליו וגם כשהם הרבה פחות בולטים מאלו שהותקנו בזיבר

hadtomer
25-08-19, 20:11
אני לא בטוח מי פיספס את הנקודה...[emoji846]
נראה לי שתומר הפנה את הרמת הגבות למשרד הרישוי/תחבורה, שקיבל יחסי ציבור ממש טובים במסגרת ההכרזות על רישוי הזיבר (ובצדק), אבל בידו השניה, משרד התחבורה לא מוכן להכיר או אפילו לשמוע על רכיבים ושיפורים מוכחים ובדוקים ע"י אותם מכוני בדיקה שבחנו את הזיבר- גם כשהם מותאמים לרכב מסויים ונבדקו עליו.

אמת ומאוד מדויק. זה עיניין של עיתוי מדהים- והאירוניה שבכך בכל הקשור בבעלי רכבי השטח בישראל שנאלצים לשפשף עיניים כיצד משהו שיכול לדרוס יונימוג מקבל רישוי ואנחנו לא- כל ניסיון להתארגנות של בעלי רכבים לצורך קבלת תקינה חוקית (שאגב עקרונית אינה יקרה - על אחת כמה וכמה כאשר יש חלוקה בין מספר בעלי רכבים, יעידו למשל בעלי קיטים של רוביקון אקספרס) נתקל בחומה מבוצרת של משרד התחבורה. אם זה מעל 50 מילימטרים, זה הולך לפח. פשוטו כמשמעו. לא רוצים לשמוע, זה בגלל שאנחנו לא "יצרני רכב ישראלי" - או יותר נכון - אנחנו לא באים בעיתוי המתאים לשר המתאים.

אני שוב מדגיש - אני עובד לדאבוני עם משרד התחבורה מדי שבוע וההתמחות שלי היא רגולציה - ואני חייב לומר שהתלהבות כזו מצד משרד התחבורה ממשהו לא הורגשה זה שנים. וחברים, בואו לא ניתמם- זו לא מאזדה 3 הישראלית, זה הטנדר של עידו שעולה כמו רבע דירה.

אם תסתכלו היטב על כל הפרסומים בנושא שהופיעו כולם ב 17 ביולי - מן הסתם תשימו לב לפרגון מקיר לקיר שחוזר על עצמו למהנדס אבנר פלור ממשרד התחבורה (אבנר מיודענו מעורב בלא מעט פרשות משעשעות שקשורות ישירות בהענקת אישורים מסוגים שונים לכל מיני גורמים ששר התחבורה חפץ ביקרם, אבל ככה זה אצלנו החמוצים, לא יודעים לפרגן)

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3685733,00.html

בכל מקרה, מדובר בעיתוי מעולה: פחות מחודש אחרי כניסתו לתפקיד של בצלאל סמוטריץ'-שר התחבורה שלנו. דעותיו של סמוטריץ בנושאים רבים הנוגעים לדת ומדינה הן כמובן עיניין לדיון נרחב בפני עצמו - אך אנו מתמקדים בתחבורה- השר הטרי סמוטריץ' צריך משהו שישראל כץ, קודמו רב ההישגים , מעולם לא השיג ומעולם גם לא ניבה להשיג: מכונית ישראלית. לכן החופזה להכריז על טנדר/טרופי טראק/מפלצת כ"מכונית הישראלית הראשונה מאז הסוסיתא" (אגב, אני שוב מדגיש, זו טעות, רוצים רכב עם מנוע אמריקאי וסרנים אמריקאים? שמעתם על סופה?).

חשוב לציין שוב - אנו עוסקים בעיקר ולא בטפל - כלומר לא בכמה הרכב מגניב, וגם לא בכמה הושקע באישורים החוקיים שלו - ואין לי ספק אגב שזה אושר באופן חוקי - אנו עוסקים בעובדה שכאשר זה מתאים למשרד התחבורה ולשר העומד בראשו- אז אישורים של DEKRA הם בהחלט מספיקים כדי להכריז על אשכרה כמעט טרופי טראק כ"מכונית הישראלית הראשונה מאז הסוסיתא" - ומי שיתעמק בהודעת משרד התחבורה הרשמית רוויית הכסת"ח והליקוקים - לבטח יתרשם במיוחד מהחלק המפורש בו המשרד מדגיש במיוחד את תהליך הבדיקה הקפדני לרכב שבוצע בהתאם לתקינה האירופית (אגב, אאוטסורסינג, במשרד התחבורה בכלל לא בודקים את זה, זו מעבדה חיצונית). זה לא מקרה, זה לא שכאשר הסופה הגיעה לישראל אז היה צריך להדגיש שהיא עומדת בדרישות החוק. זה אמור להיות ברור להחריד שכלי רכב שמיוצר כאן עומד בדרישות החוק.

לעומת זאת כאשר ערכת הגבהה שעברה כבר את כל התהליך הקטסטרופלי הזה של המעבדה, ה TUV וכיוצא בזאת צריכה להיות מורכבת על פראדו - אז במשרד התחבורה מפנים את הג'יפאי המצוי לדבר על הלמפה הבוהקת בחוץ. ואנחנו מדברים על אותם תקנים בדיוק. בקיצור....בפעם הבאה שתרצו להגביה, חפשו שר תחבורה סימפטי, עדיף עם רנגלר.

דרור ברלי
26-08-19, 07:46
הסיפור של עידו עם משרד התחבורע לא מתחיל היום ולא אתמול.
אלה היו שנים על שנים של מאבקים סיזיפיים. הוציאו לו את הנשמה. עשו כל מאמץ שהדבר הזה לא ייסע ולא יקבל רישוי ולא ייוצר לעולם. התאמצו לתקוע לו מקלות בגלגלים, לחרב, להפריע, לאסור, לשלול, להגביל, לחנוק, הכל במיטב המסורת של משרד ממשלתי בישראל. בדיוק כמו שהתאמצו והצליחו לחסל כאן את התעשיה ואת החקלאות.
עזבו כן כריות אויר או לא כריות אויר, לזה נמצא הפתרון. זה היה האתגר הקטן.
כי בשאר הדברים ירדו איתו לרזולוציות מופרכות. התקטננו על בדלי-קלמנטינה. הכל היה צריך לעמוד בתקינה מחמירה, להבדיל מהחלפים הסיניים המפוקפקים שהם מאשרים בקלי קלות לייבא ולהפיץ כאן כמו מחלות.

והאיש הטוב והיקר הזה, בעקשנות של פרד, לא ויתר. עד שעמד בכל הדרישות, כולל המופרכות ביותר, ובנק המטרות שלהם פשוט התרוקן - גם להם לא נשארה ברירה אלא לאשר לו. ויצא משהו מדהים.

ואל תזלזלו בהקשר הפוליטי שנרמז קודם לכן. בסופו של דבר, זה הדבר היחיד שקובע אצל אנשים כאלה. אם תצמח להם מזה תועלת פוליטית, הם יאשרו לכם גם מכונית שעשויה מקיסמי שיניים משומשים.

ולכן הפרגון הוא רק לעידו ולחבורה שמסביבו.
אף מילה אחת טובה לא מגיעה למשרד התחבורע, שאולי עשה טובה ו"פתח את הראש" מול העקשנות של עידו, אבל את חיינו אנו - הוא ממרר ללא הפסקה.

asafk
26-08-19, 07:48
דרור, כשמדברים על שיח שנאה באינטרנט מדברים בדיוק על משפטים כמו מה שכתבת.
למה לזהם דיון חיובי ושמח בשנאה? זה לא טוב לבריאות.

אסף.

דרור ברלי
26-08-19, 07:51
כי אני שונא אותם באמת. ולאחרונה יש לי עוד יותר הרבה על מה. המון סיבות טובות ומוצדקות. אבל תיקנתי.

דרור ברלי
26-08-19, 08:09
ועוד משהו.

מאז שנפסק ייצור הסוסיתות, עדיין התקיימה בישראל תעשיית רכב שראויה להרבה כבוד. אז נכון שאחרי הסוסיתות לא היו לנו דגמים מקומיים מקוריים (גם הסוסיתות לא היו ממש מקוריות) וזה גם לא היה "פס ייצור" כמו במפעלי רכב אמיתיים אלא רק ליין הרכבה של דגמים של יצרנים מחו"ל - אבל עדיין אי אפשר להתעלם מפסי הרכבה של טנדרים ומשאיות דודג' ואינטרנשיונל, ג'יפי CJ וסופה לדורותיה, פורד אסקורט וטרנזיט, נ"נ לדורותיו וגם יצירה מקורית כמו האביר. הרוב באמת הלך למערכת הבטחון, אבל לאורך תקופה לא קצרה גם נמכר לציבור. והציבור קנה. והמכוניות הללו היו מצויינות, נסעו ועבדו.
בשיאה, עבדו בתעשיית הרכב הישראלית כמה אלפי אנשים.
אבל במיטב המסורת ולקידוש שם מערכת המיסוי, מדינת ישראל הקפידה להקשות את החיים גם על התעשיה הזו ולחסל גם אותה.

boaz avrahami
26-08-19, 08:31
כמה הערות לטובת הדיון.

1. אני חושב שלפרסונות החדשות במשרד התחבורה יש חלק מכובד ברישוי הכלי. אפילו בזה שהם העבירו את האחריות וקיבלו את התקינה של דקרה. זה גם מצויין על ידי עידו וממהכרותי עם מקצת האנשים במשרד התחבורה אני מקבל את הדברים במלואם.

2. קוי הרכבה נבדלים בעיני מתכנון שלדות ומרכב ושימוש ברכיבי מדף לרכבת ההנע.

3. נפקד בשיח מקומו של האיש שקיבל מספר צהוב על כלי שכמעט כולו מיצור עצמי.
שלדה, קפיצים, גיר ועוד כמה הברקות.
מדובר למי ששכח ביורם זרחי עם התומקאר.
סיפור מופלא של איש צנוע, עקשן ובעל מעוף שאני באופן אישי מאוד מעריך!

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

asafk
26-08-19, 08:37
נכון. יורם זרחי חלוץ אמיתי.
שקיבל את הרישוי (למיטב ידיעתי ואולי אני טועה) ממשרד החקלאות.
וממשיך לפתח ולבנות כלים נהדרים.

אסף.

zivo
26-08-19, 08:53
אני שם לרגע בצד את כל הנושא של לפרגן לעידו - ואכן זה רכב מדהים ואכן זה איש מדהים -

ואני באמת עושה כאן מאמץ לעסוק בעיקר ולא בטפל (כלומר לפרגן לאיש ולרכב ולא להיסחף למציאות ההזויה שהיא חיינו) - אבל אני דווקא תוהה, הרי לא צריך דוקטורט בשטחולוגיה (אה? אה? מילה שהמצאתי) כדי להבין שמדובר ברכב שיכול לקפוץ לבאחה על צמיגי הארבעים ומשהו שלו ולהביא גביע- והנה יש לו רישוי חוקי בישראל-וזאת למרות שניכר בשעטנז מוקפד של חלקים שכל אחד מהם כמובן מוכח- אבל עדיין ללא ספק שעטנז. ....
.......

.

צודק ב 1000%.

hadtomer
26-08-19, 14:02
אגב- נרשם כאן גם בלי רמיזותי העבות שהתהליך התאפשר הודות לדור החדש במשרד התחבורה, כלומר אנשי סמוטריץ שדחפו את המהלך. מבחינתכם מדובר בזוטות. מבחינתי, שמתפרנס היטב מחשיפת פוילעשטיק של משרד התחבורה - הודעה רשמית של משרד התחבורה בה הוא "מפרגן" ליצרן רכב שהוא בפועל גוף פרטי לחלוטין מדליקה נורות אדומות בגודל של כדורים פורחים. דמיינו מצב בו הממשל הפדראלי בארה"ב יפרסם הודעה רשמית שבה הוא מכריז שאייקון קיבלה רישיון לייצר ברונקואים. תוך דקה בערך ה FBI היה מתאבד עליהם......

אודה ולא אבוש-לפני שבועיים פנה אלי חבר ממשרד התחבורה ושאל אותי למה אני לא בודק את הסיפור הזה- והסברתי לו במעין גילוי נאות שזה נושא שקרוב ללבי, אני מכיר את עידו ולא בא לי לעשות גלים בקקה- ובכך באמת נשאיר את המצב, אבל אין ספק שההתנהלות של משרד התחבורה מעלה תהיות מפה ועד רחובות. אגב, מקומם מאוד כל הנושא של "תמיכה בתעשיה הישראלית"- כשתע"ר סגרה את שעריה ומאות משפחות מנצרת איבדו את מקור פרנסתן, אף אחד במשרד התחבורה לא אץ רץ לקבוע למשל מכסות מגן לתוצרת מקומית. הם כן עשו את זה אגב כשלוביסטים של "מרכבים" נלחמו ביבוא של אוטובוסים מתורכיה. אף אחד לא מיהר להקל על התקינה של הסופות. אפילו במכרזים הצבאיים לא הוכנס סעיף שיקל על הסופה-רנגלר- להתמודד מול הדויד. מדובר בצביעות מבהילה.

ושוב- אני מדגיש- בואו לא נערבב שמחה בשמחה, נבדיל בין עיקר וטפל וכיו"ב- כלומר מחד עידו הוא חתן השמחה. מאידך, אתם מבינים שיש כאן התנהלות שהיא תמוהה בלשון המעטה. לא של תהליכי הרישוי החוקי, אלא של משרד התחבורה שעושה איפה ואיפה-וניכר שמדובר באיפה ואיפה שמיועד לשרת מטרה פוליטית ברורה. או כמו שאאומר הפתגם היידישאי הידוע: "ראבאק, כאילו...ראבאק, זה טנדר מרוץ לכל דבר, אף אחד במשרד התחבורה לא שם לב?".

ובכל זאת- כאמור- עיני כאדם פרטי ועיני כג'יפאי אינה צרה בנושא זה- עידו גבר בגברים ובפעם האחרונה שנסעתי בזיבאר נדמה לי שגמרתי על עידו מרוב אושר. אבל עיני כן צרה מאוד בכל הקשור לעינייני הפרטיים ולעיניינם של חלק גדול מחברי פורום מכובד זה, שצריכים לגשת לטסט עם קטטר במכנסיים, כי מה לעשות שלפעמים בורח פיפי מרוב פחד. אז בעצם רכב עם מהלך מתלה שנמדד בקילומטרים זה בסדר. רכב עם הגבהה של 51 מילימטר על קיט שעבר כל אישור אפשרי-זה כבר לא בדר- וזאת למרות שעסקינן באותו משרד תחבורה בדיוק.

המסקנה המתבקשת מכל הדיון הזה הוא שאם מישהו כאן רוצה לנסוע ללא חשש על מפלצת, אז או שיקנה זיבאר, או שישקיע בלמצוא ח"כ שיקדם את העיניינים. כיום יש התארגנות כזו-שמגיעה אגב דווקא מכיוון רכבי האפסנות- במטרה ליצור תקינה פרטנית לכלי רכב. אם זה יקרה, זו תהיה ברכה אדירה.

גיא
26-08-19, 14:12
איך מקבלים סיבוב בזיבאר ?

אני לא מכיר את עידו. את סמוטריץ או את ישראל כץ ..

asafk
26-08-19, 14:20
תומר, הפתרון הוא להפסיק עם הסגמנטציה ולהחליט שרכב הוא רכב ולבעליו מותר לעשות בו שינויים תיקניים - ולא משנה לאיזה סגמנט הוא שייך.

לעניין תע"ר וה (אי) תמיכה בתעשייה המקומית- כתבתי חזור וכתוב את דעתי על צרות הראיה של הפקידים שהעדיפו גביית מיסים ושקט מצד היבואנים על פני תעשיה מקומית - זה ההבדל בין פקידים לבין מנהיגים.
ולכן אני סותם את האף ומפרגן מכל הלב למי שאיפשר לעידו נועה ושות' להפוך את הזיבאר לחוקי. כי לא משנה מה הסיבה הפוליטית - זה דבר טוב. וכמובן שבצד השני יש מאמץ מתמשך ויקר וקשה וכואב, כמעט מייאש - של עידו ושות', מה שרק מדגיש את העובדה שהרישוי ניתן בזכות ולא רק בחסד והפירגון ומחיאות הכפיים האפילו יותר גדולות מגיעות להם.
ואולי אולי אולי...... זה ילמד מישהו שם ברחוב המלאכה 8 שוואלה, לא נורא כל כך שיהיו על הכביש כלי רכב לא הכי רגילים אבל עם תקינה מסודרת. זה אפילו נחמד.

אסף.

yovavz
26-08-19, 14:40
איך מקבלים סיבוב בזיבאר ?

אני לא מכיר את עידו. את סמוטריץ או את ישראל כץ ..

נשלח מהאייפון עם המקלדת המחורבנת. ה׳שגיאות׳ לא שלי ..אופציה א':
נסה להציג את עצמך כנציג של אוליגרך ציוני שמעוניין לבחון רכישה של אחד, אבל אל תבוא לפגישה עם הדאסטר - נסה לגייס איזה האמר מלוקק או לפחות BMW או מרצדס כלשהו.
אופציה ב':
תצמד אליו (עם הדאסטר) ברמזור ותסמן לו לפתוח את החלון (יכול להיות שלשלב הזה תצטרך מגפון בכדי להתגבר על רעש המנוע שלו). אחרי ששכנעת אותו לפתוח את החלון, תשאל בטבעיות "מה זה ההאמר הזה?"; "כמה הוא סוגר?"; "איך הוא בשטח?" והשאלה החשובה מכל "כמה עולה חתיכה?"
אם שאלת כמו שצריך, עכשיו הזמן להתעניין אם אפשר לבצע בשטח השוואה בנסיעת שטח ולהציע לו באבירות סיבוב על הדאסטר. בשלב הבא, לאחר שהתיידדתם באופן מעמיק, תבקש בביישנות סיבוב קטן.
אופציה ג':
להתחזות לעיתונאי מגזין השטח הפינלנדי הידוע Maasto (להקפיד לבוא לפגישה עם רכב שכור). תצטרך לדבר באנגלית עם מבטא נורדי כבד ומדי פעם לפלוט הברות משונות בשפה מוזרה, בשביל האוטנתיות
אם כלו כל הקיצין, תפעיל את אופציה ד':
לביים רכב תקוע בצד הכביש עם בחורה יפה ומושכת ומראה מיואש וחסר ישע.
כשעידו יעצור בצד ויציע עזרה באבירות, תתגנב מהצד השני ומיד כשירד מהרכב לעזור, תקפוץ לקוקפיט, תכוון את ההגה בכיוון כללי הצידה ותלחץ על הדוושה הימנית עד הסוף - אם הרכב באמת שווה משהו, תוכל להגיע למסלול נחמד בנגב די מהר

גיא
26-08-19, 14:46
אהה ...

הבנתי.

edish
26-08-19, 14:56
אגב- נרשם כאן גם בלי רמיזותי העבות שהתהליך התאפשר הודות לדור החדש במשרד התחבורה, כלומר אנשי סמוטריץ שדחפו את המהלך. מבחינתכם מדובר בזוטות. מבחינתי, שמתפרנס היטב מחשיפת פוילעשטיק של משרד התחבורה - הודעה רשמית של משרד התחבורה בה הוא "מפרגן" ליצרן רכב שהוא בפועל גוף פרטי לחלוטין מדליקה נורות אדומות בגודל של כדורים פורחים. דמיינו מצב בו הממשל הפדראלי בארה"ב יפרסם הודעה רשמית שבה הוא מכריז שאייקון קיבלה רישיון לייצר ברונקואים. תוך דקה בערך ה FBI היה מתאבד עליהם......

אודה ולא אבוש-לפני שבועיים פנה אלי חבר ממשרד התחבורה ושאל אותי למה אני לא בודק את הסיפור הזה- והסברתי לו במעין גילוי נאות שזה נושא שקרוב ללבי, אני מכיר את עידו ולא בא לי לעשות גלים בקקה- ובכך באמת נשאיר את המצב, אבל אין ספק שההתנהלות של משרד התחבורה מעלה תהיות מפה ועד רחובות. אגב, מקומם מאוד כל הנושא של "תמיכה בתעשיה הישראלית"- כשתע"ר סגרה את שעריה ומאות משפחות מנצרת איבדו את מקור פרנסתן, אף אחד במשרד התחבורה לא אץ רץ לקבוע למשל מכסות מגן לתוצרת מקומית. הם כן עשו את זה אגב כשלוביסטים של "מרכבים" נלחמו ביבוא של אוטובוסים מתורכיה. אף אחד לא מיהר להקל על התקינה של הסופות. אפילו במכרזים הצבאיים לא הוכנס סעיף שיקל על הסופה-רנגלר- להתמודד מול הדויד. מדובר בצביעות מבהילה.

ושוב- אני מדגיש- בואו לא נערבב שמחה בשמחה, נבדיל בין עיקר וטפל וכיו"ב- כלומר מחד עידו הוא חתן השמחה. מאידך, אתם מבינים שיש כאן התנהלות שהיא תמוהה בלשון המעטה. לא של תהליכי הרישוי החוקי, אלא של משרד התחבורה שעושה איפה ואיפה-וניכר שמדובר באיפה ואיפה שמיועד לשרת מטרה פוליטית ברורה. או כמו שאאומר הפתגם היידישאי הידוע: "ראבאק, כאילו...ראבאק, זה טנדר מרוץ לכל דבר, אף אחד במשרד התחבורה לא שם לב?".

ובכל זאת- כאמור- עיני כאדם פרטי ועיני כג'יפאי אינה צרה בנושא זה- עידו גבר בגברים ובפעם האחרונה שנסעתי בזיבאר נדמה לי שגמרתי על עידו מרוב אושר. אבל עיני כן צרה מאוד בכל הקשור לעינייני הפרטיים ולעיניינם של חלק גדול מחברי פורום מכובד זה, שצריכים לגשת לטסט עם קטטר במכנסיים, כי מה לעשות שלפעמים בורח פיפי מרוב פחד. אז בעצם רכב עם מהלך מתלה שנמדד בקילומטרים זה בסדר. רכב עם הגבהה של 51 מילימטר על קיט שעבר כל אישור אפשרי-זה כבר לא בדר- וזאת למרות שעסקינן באותו משרד תחבורה בדיוק.

המסקנה המתבקשת מכל הדיון הזה הוא שאם מישהו כאן רוצה לנסוע ללא חשש על מפלצת, אז או שיקנה זיבאר, או שישקיע בלמצוא ח"כ שיקדם את העיניינים. כיום יש התארגנות כזו-שמגיעה אגב דווקא מכיוון רכבי האפסנות- במטרה ליצור תקינה פרטנית לכלי רכב. אם זה יקרה, זו תהיה ברכה אדירה.

פוסט מיותר לדעתי

רמי גלבוע
26-08-19, 16:13
חברים יקרים,
אני מזדהה לחלוטין עם התסכול שלכם ממשרד התחבורה, כמי שנסע כמה שנים עם סיקס (אפילו לא משופר בהגזמה) אני מכיר היטב את נושא הקטטר...

אבל:
1. זה ממש הזוי לקשר את הרישוי הצהוב עם סמוטריץ', התהליך היה חתום וגמור שבועות או חודשים לפני שסמוטריץ' בכלל חשב על משרד התחבורה

2. סופה זה אשכרה רנגלר שחלקיו הוזמנו באמריקה, והורכבו כאן. זה עדיין רכב אמריקני (ומגניב) לגמרי. הזיבאר אינו חללית דימיונית אבל זה רכב שעוצב , הונדס ומיוצר בישראל, והוא משתמש במכלולים אמריקניים. כמו שפיג'ו משתמשת במנועים של טויוטה (או להיפך?...), רנו ניסן ומיצובישי מערבבים מנועים, תיבות ורצפה של האוטו. קוראים לזה גלובליזציה.

4. כמו שדרור כתב, אני לא יודע מה היה יותר חשוב כאן: גאונותו המוטורית של עידו (האמת היא שאני לא מרגיש נוח עם המילה הזו, למרות שכתבתי אותה), או עקשנותו האדירה, או ביצי הפלדה שלו ושל אשתו, שמחזיקים את כל הסדנה הזו על כיסם הפרטי.

ואני חייב לומר לכם שגם ראיתי במו עיניים רנגלרים ששופרו כאן בצורה מאוד לא מקצועית, ובוודאי לא בטיחותית. לא כולם עושים את זה כמו בקליפורניה

lizard
26-08-19, 16:33
גם קליפורניה לא עושה את זה כמו קליפורניה. צאו מהקטע של אמריקה. מספיק להשוות. גם שם יש משקיענים רציניים ויש אנשים שלא.

GodsFather
26-08-19, 17:53
גם קליפורניה לא עושה את זה כמו קליפורניה. צאו מהקטע של אמריקה. מספיק להשוות. גם שם יש משקיענים רציניים ויש אנשים שלא.אבל שם אפשר ואפשר גם לתקן. פה לא.

כל הכבוד לעידו, אני יותר אוהב את הגרסה "הצבאית" אבל היי, זה לא שתהיה לי מי מהן...

דרור ברלי
26-08-19, 18:58
גם קליפורניה לא עושה את זה כמו קליפורניה. צאו מהקטע של אמריקה. מספיק להשוות. גם שם יש משקיענים רציניים ויש אנשים שלא.

+1.
לצד דברים מדהימים בתכנונם ובאיכותם הבניה שלהם, ראיתי בחו"ל דברים שלא היו עוברים גם בדרום יפו.

דרור ברלי
26-08-19, 19:34

אני האחרון שיסנגר על משרד התחבורע, גם עם אנשי הדור החדש "פתוחי הראש" עאלק. ככל שזה היה תלוי בי, זה המשרד הראשון שהייתי סוגר, מבטל את כל התקנות ועושה ריסטארט כללי במשרד העיוועים הזה. מהשר ועד אחרונת המנקות ובעיקר דרך כל הפקידים, ראשי האגפים, האינג'ינרים, ה"מומחים" ושאר הטפילים שיושבים שם וממררים לציבור בעלי הרכב את החיים.

אבל. וזה אבל גדול.
תומר חברי היקר, אתה מפספס נקודה חשובה - מקוריות.
טנדר-מירוץ, טרופי-טראק, נגמ"ש-ספורט, טנק-תאוצות, משחתת-עבירות, קרא לזיבאר איך שתרצה.
גלגלי 42', מהלך מתלה של קילומטר, דאבל-טרנספר, נעילות מכל הכיוונים, V8 פרוע, כל מה שאצלנו נקרא "שיפורים", בזיבאר כל אלה הם המפרט של האוטו במצבו המקורי מהיצרן, כפי שניגש לתקינה.

אני מאמין (ואולי גם יודע) שלמשרד התחבורע אין שום אובססיה בנוגע לסוג, נפח ודגם המנוע, קוטר צמיגים, מרווח גחון ואורך קפיצים. אני נוטה להמר שרוב ה"מומחים" שם מבינים בגלגלים ובמתלים ובזוויות מרכב ובשאר פרטים טכניים של רכבי-שטח, בדיוק באותה מידה כפי שהם יודעים להתנסח בעברית - תזכורת: בדוק איך הם כתבו, ערכו ואייתו את "מסמך הטררילפלייר"....

יתקנו אותי כאן אם אני טועה - אבל לדעתי מה שלמשרד התחבורע יש אובססיה אליו, הוא מקוריות הרכב. איך הרכב יצא מהיצרן ועבר תקינה, כי אחרי שעבר תקינה וקיבל רישוי, הם לא רוצים לקחת אחריות על כלום. מבחינתם, הליברטי שלך והסופה שלי יצאו מהיצרן עם מנוע מסויים, בגובה מסוים, על צמיגים בקוטר מסויים (29 אינץ'), וככה הם צריכים להישאר. אם היצרן התיר מידת צמיג אופציונלית (כמו בסופה למשל, 31 אינץ'), אז זה מה שמותר. וזהו!

בחריקת שיניים, דם, יזע ודמעות (ובעוד קצת עבודת לובי עבור בעלי אינטרס) הסכימו שם שנוכל להגביה את הרכב עד 50 מ"מ ולא מיקרון יותר. למה רק 50 ולא 60 או 55 או 75 או 116?.... ככה. למה מצהירים שם ש"נצמדים לתקינה הגרמנית", בזמן שהתקינה הגרמנית האמיתית, בגרמניה, מתירה הגבהה עד 50 מ"מ ללא כל אישור בכלל! כל עוד מדובר בקיטים שיש להם TUV. רק בהגבהה גדולה מ-50 מ"מ נדרש הג'יפאי הגרמני לאישור חתום על ידי מהנדס (שבגרמניה אין שום בעיה לקבל מכל מהנדס, תמורת בדיקה שעלותה 150 אירו בערך, סכום סביר לחלוטין, פחות או יותר מה שתשלם כאן בישראל למתקין מורשה של ערכות הגבהה עבור האישור שייתן לך) כלומר משרד התחבורע שלנו מתעלם בהפגנתיות מההקלות שבתקינה הגרמנית, ומגדיל ראש בהחמרות ובהגבלות - אבל זה כבר ויכוח אחר.

ולכן, למרות ששנינו באים מאותה פוזיציה של אוהבי רכב ושטח ודעתנו על כל ההתנהלות השלומיאלית/חלמאית/מנוולת/מרושעת של משרד התחבורע זהה, אתה לא יכול להתעלם מהעובדה שאין דין זיבאר כדין האוטו שלך ושלי. הזיבאר, על כל הממתקים שבמפרט הטכני שלו, הוא רכב סטנדרטי מהיצרן. ככה עידו תכנן אותו, ככה הוא מייצר אותו, ככה הוא ניגש לתקינה, ככה הוא עבר אותה.
הלוואי על כולנו סטנדרט כזה. הליברטי שלך והסופה שלי לא תוכננו ככה. את הטענות אין לנו אלא להפנות ליצרן שמסתפק במכלולים בסיסיים מאוד וליבואן שמסתפק במפרט הטכני הכי חלבי ובסיסי והכי זול גם כאשר היצרן עצמו מציע כל מיני אופציות לשדרוגים שהיינו מאוד רוצים וגם היינו מוכנים לשלם עבורם. הג'יפים שלנו כבר לא מקוריים ולא סטנדרטיים. שדרגנו אותם לטובת יכולות שטח משופרות מאוד, מי יותר ומי פחות, מי במגבלות החוק ומי מעבר להן, אבל הם כבר רחוקים מסטנדרט וזו עובדה.

זה למה משרד התחבורע עורך עלינו מסע ציד אובססיבי מאורגן היטב במכוני הרישוי ובכבישים. אין ספק, זו נבזות, זו רשעות, זה בזבוז משאבים משווע, בזמן שעל הכבישים נעות גרוטאות של ממש שמסכנות חיים על אמת, שעוברות טסט בקלי קלות בלי מאכער ובלי עזרת מוסכניק, נכנסות ויוצאות בשתי דקות, נוסעות חופשי בלי שאף בוחן של משרד התחבורע יזרוק מבט לכיוונן בכלל, בזמן שלנו עושים את המוות על קוצו של בדל-קלמנטינה. מוציאים את העיניים מהבוקר עד הערב לצידי הדרכים בחיפוש אחרי ג'יפים. זה גם למה אני שונא את משרד התחבורע בפרט ואת המדינה שלי בכלל. מה שונא? מתעב ממש! כי זו המציאות העקומה כאן. וזו אגב, מציאות שאפשר לשנות באמצעות התארגנות. כי כוחנו במספרנו, יש לנו כוח. כמה אלפי אנשים זה כוח שאי אפשר להתעלם ממנו. זה מספר שיכול להכניס נציג למקום גבוה בפריימריז של מפלגת השלטון, נציג שידרוש ויקבל את תיק התחבורע, כדי לשרת את בוחריו ולהפוך את המשרד הרקוב הזה על פיו ולעשות בו מהפכה כואבת שלא תישכח זמן רב.

בינתים, אם אנחנו רוצים רכב חוקי לכביש על 42' עם V8 ומתלים באורך קילומטר, זה לא יהיה ליברטי וגם לא סופה ואפילו לא רוביקון. נצטרך לחסוך לזיבאר. אני מאמין שעידו יסכים ללא היסוס למכור לי ולך...:rolleyes:

boaz avrahami
26-08-19, 19:42
נכון. יורם זרחי חלוץ אמיתי.
שקיבל את הרישוי (למיטב ידיעתי ואולי אני טועה) ממשרד החקלאות.
וממשיך לפתח ולבנות כלים נהדרים.

אסף.

משרד החקלאות לא מחלק רשיונות אפילו למכסחות דשא.
הוא קיבל מספר ממשרד התחבורה ובעמל רב אחרי שהימר על זה בכל חסכונותיו ומכר עסק מצליח בפתח תקווה...

לגבי הרמיזות עם הסמוטריצ׳ים...
באמת מפתיע אותי לשמוע שטויות כאלה מאנשים שאני מחשיב כרציניים.
מתי הפכתם למאמינים בשטויות כאלה?
אתם ילדים?
הרי ברור גם לכם כמה זמן לוקח לעסק כזה להתבשל וכמה זמן לוקח לשר ( ועוד זמני) להצליח להשפיע על פקיד כלשהו.

תקשיבו ותקשיבו טוב-
עינת סגל ורוב הצוות שעובד בניהולה במשרד התחבורה עושים בסך הכול עבודה מאוד רצינית.
זה לא שהם נהיו חובבי שיפורים אבל הם החליטו להפסיק להציק סתם וברוב המקרים מישרים קו עם התקינה הארופאית.
מעבר לכך הם גם שרותיים וזמינים לציבור בלי להתנשא.
אני לא מכיר את עינת סגל אישית ומעולם לא פגשתי בה אבל יצא לי כבר מספר פעמים להתכתב איתה במיילים בשעה תשע ועשר בלילה.
וקיבלתי תשובות למה שרציתי או חיבור ישיר למי שאחראי בצוות שלה על הנושאים הרלוונטיים.
יש להם אג׳נדה שעם חלקה אני מסכים וחלקה לא אבל הם יעילים מאוד ביחס למשרד ממשלתי.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

yovavz
26-08-19, 19:59
יש גם את הדוגמא הזו מכתבה בכלכליסט רכב מאתמול בבוקר, על יבואן חדש של 2 מותגי רכב סיניים, שקיבל הקלות מפליגות ממשרד התחבורה עוד במארס השנה, לפני כל השינויים הפוליטיים
https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=3768888

נדב42
26-08-19, 20:48
אז אתה מבין למה תומר ממורמר ?
איש עסקים חרדי יכול לקבל הקלות בתקינה ולהעלות על הכביש מאות רכבים שבאופן מפורש אינם עומדים בתקינה אירופאית או אמריקאית, אבל את קיטי ההגבהה שעוברים תקינה בחו"ל, ורובם משפרים גם את התנהגות הכביש של הרכב המקורי, זה לא. על זה יוציאו לנו את המיץ.

דרור ברלי
27-08-19, 12:05
מי כמוני יכול להבין למה תומר ממורמר. אנחנו חולקים את אותו מירמור.
אבל מה זה קשור לזיבאר? למיטב ידיעתי אין שום אנשי עסקים חרדים מקורבים מאחורי הזיבאר - כי אם כן, מין הסתם לא היה לוקח כל כך הרבה שנים לאשר אותו..... :rolleyes:

הפואנטה היא שמשרד התחבורע יודע ושש להתגמש כשהוא רוצה. כשיש אינטרס של מקורב. אם זה כך, אז אולי בתכל'ס ה"תקינה" המקודשת לא באמת כל כך חשובה?...
במצב כזה של איפה ואיפה, מוטב שלא תהיה תקינה בכלל. שיביאו מה שירצו, גם מכוניות זבל סיניות עלומות-שם. ואתם התפקיד שלכם הוא להיות צרכנים חכמים - תתייחסו יותר ברצינות למה שכותבים בעיתונות הרכב, תקראו, תשאלו ותבדקו טוב טוב מה כולל המפרט הטכני והבטיחותי באוטו שאתם רוצים ותבררו מה המשמעות של בחירה באוטו זול מסין, שמפגר בכל מה שקשור לבטיחות, ליכולות דינמיות ולשאר דברים שבעיני העדר הם פחות חשובים מג'נטים נוצצים, מולטימדיה ומסאז' בכסא.
מי שיתפשר במודע, בהסכמה ובדעה צלולה על רמת בטיחות ברכב החדש שלו - עניין פרטי שלו. שלא יבוא אחר כך בטענות למדינה.

ולמה אני שונא את משרד התחבורע, אתם כבר יודעים טוב מאוד.

דרור ברלי
27-08-19, 12:17
אבל את קיטי ההגבהה שעוברים תקינה בחו"ל, ורובם משפרים גם את התנהגות הכביש של הרכב המקורי, זה לא. על זה יוציאו לנו את המיץ.

ועכשיו נתייחס לזה.

שוב, לא רוצה לסנגר על משרד התחבורע, אבל אתה נוהג מספיק שנים בג'יפים משופרים כדי לדעת שזה בפירוש לא נכון.
קיט הנמכה מקצועי למכונית ספורטיבית אכן משפר התנהגות כביש. אבל הגבהה?... בחיאת.
קיט הגבהה טוב, עם בולמים טובים, משפר את ההתנהגות בשטח. את ספיגת הזעזועים ואת היציבות הכיוונית בנהיגת שטח מהירה. כמובן את מהלך המתלה ומין הסתם את יכולת העבירות. אבל התנהגות כביש?.... גם עם בולמים משובחים, קיט הגבהה מינימלי, חוקי, במקרה הטוב לא יפגע בהתנהגות הכביש.

קיט של 4-4.5 כבר מעלה את מרכז הכובד ברמה כזו שנדרשת מהנהג זהירות יתר. זה לא הופך את הרכב למסוכן חלילה, אבל כן דורש מודעות ונהיגה יותר שקולה ויותר זהירה.
לא לחינם מצורפת לכל קיט רציני גם מדבקת אזהרה מפורשת. תגיד שזה רק לצורך הכסת"ח, ואני אגיד לך שיש דברים בגו.
אם אתעצל פחות, ארד לג'יפ שלי לצלם לך את המדבקה הצהובה-זרחנית המאוד בולטת, שמצורפת לקיטים האמריקאיים הרציניים ושאני לא זרקתי לפח וכן טרחתי להדביק על הדשבורד. כי כבר כמעט שלושה חודשים שלא רק אני נוהג בג'יפ הזה. יצרן הקיט לא היה טורח להדפיס ולצרף את המדבקה הזו אם לא היה צורך בה.

התנהגות הכביש האופטימלית היא עם מתלים מקוריים מהיצרן. מה לעשות? זו האמת. כי היצרן מתפשר, ולדעתו התנהגות בטוחה בכביש קודמת לביצועי שטח. אפשר לשפר אותה עם בולמים טובים ומרסנים יותר (ממש נדרש בדגמים מסויימים, שמכויילים רך מדי על ידי היצרן. לנדקרוזר 120/150 לדוגמה) או קפיצים קשיחים יותר (שמיועדים לעומס גבוה, על חשבון נוחות כשהרכב ריק ובמהירות נמוכה) אבל בטח לא באמצעות הגבהה.

ועוד לא דיברתי על הגדלת משמעותית של צמיגים והשפעותיה על התנהגות הכביש. רובן ככולן לרעה.

נדב42
27-08-19, 13:01
לא מסכים עם ההכללה.
אני לא מדבר על הגבהות קיצוניות, ואני לא מיתמם לגביהן.

קבל דוגמה קונקרטית שאני מכיר היטב ממקור ראשון: ויטארה ארוכה דור ראשון, קיט קאלמיני, למרות שלא מכיל בולמים משובחים במיוחד, משפר את איכות המתלים ובטיחות הרכב בכביש בצורה משמעותית לעומת המתלים המקוריים. במיוחד בסיבובים.

דרור ברלי
27-08-19, 13:32
לעומת מתלים מקוריים עייפים בני 20? כן. בוודאי.
תשווה קיט קלמיני חדש מול מתלה מקורי שכל רכיביו במצב חדש.
אם יש לך יכולת לבצע "מבחן אייל" (Moose test) אז בכלל טוב. אם לא התהפכת, תספר איך היה.

נדב42
27-08-19, 13:55
יותר טוב: בויטארה קודמת לא מוגבהת החלפתי פעם לבולמי kyb חדשים, שהם זהים לבולמים המקוריים. לא קרוב בהתנהגות לקיט קלמיני, גם עם בולמים וקפיצים ישנים (כמו שקניתי את הויטארה מרענן)

אנשים אומרים דברים דומים גם על רוב ה- suv היפניים, אבל אני מעיד רק על עצמי.

איילים עוד לא קפצו לי לכביש, אבל חתולים לרוב, וגם כדורים ומי שבא בעקבותיהם היו גם היו. טפו-טפו-טפו. הויטארה מעולם לא הפתיעה אותי לרעה בהתנהגות, לא במצבה המקורי ולא עם קיט קאלמיני.

ורק למען הפרוטוקול, ב-1997 הייתי בעלים שמח וטוב לב של ויטארה ארוכה חדשה כולל ניילונים, כך שיש לי בסיס להשוואה.

zivo
27-08-19, 14:16
דרור,
ברשותך בא נחדד את המשפט -
"
התנהגות הכביש האופטימלית היא עם מתלים מקוריים מהיצרן. מה לעשות? זו האמת. כי היצרן מתפשר, ולדעתו התנהגות בטוחה בכביש קודמת לביצועי שטח."

ואיפה השיקול הכלכלי? האם ליצרן אין שיקול כלכלי (אם לא היה, כולם היו על מתלי אוויר :- ))?
לרוב הרכבים "הסטנדרטים" יש בולמים ח...... ותוסיף לזה את העובדה שבתצורת טיול, לחלקנו יש משקל על הגג (בעיקר ברכבים קטנים כמו GV).
במקרה כזה, חיזוק קפיצים ובולמים משופרים, יוצרים רכב יציב יותר מהרכב המקורי.

בשעתו היתה לי GV 2006 (הראשונות מהתצורה החדשה), אני קניתי את הרכב מיד שניה לקראת סוף ה 3 שנים, וחבר קנה 2010 חדשה מהסוכנות.
אני הגבהתי עם סט שהבאתי מארה"ב (יש פה באתר את הסיפור כולו).
ההבדל באיכות הבולמים, היה כל כך גדול, שבכל פרמטר, ה GV המוגבההת שלי, היתה טובה יותר מה GV 2010 המקורית.

בטרופר שמתי FOX (+ כריות אוויר, ובלבלתי ליבואן את המח 3 פעמים בפירוק וכיוון).
לא בצעתי "מבחן אייל", אבל אני יודע איך הטרופר מתנהג היום במעבר ככרות לעומת טרופר מקורי (למרות שהרכב 5 ס"מ גבוהה יותר).

בקיצור -
רוב הקיטים, מתקינים בולמים וקפיצים טובים יותר מהמקור, ולכן גם עם הפיזיקה הבסיסית עובדת לרעת ההגבהה, התוצאה הסופית, הרבה פעמים הפוכה (הרכב יציב יותר).

דרור ברלי
27-08-19, 14:53
יש הבדל גדול בין "חיזוק" לבין "הגבהה". לפעמים עניין סמנטי לכאורה, טומן בחובו הרבה משמעויות.
קפיצים ובולמים איכותיים יותר, ללא ספק ישפרו את ההתנהגות.
אבל הגבהה כהגבהה לא משפרת במאום את ההתנהגות הכביש. לרוב רק גורעת. זה משהו בסיסי בפיסיקה שאי אפשר להכחיש ובטח לא להתעלם ממנו.

אותם בולמים באותו מצב, ברכב סטנדרטי וברכב מוגבה, שניהם זהים במשקל ובצמיגים. מי יתנהג טוב יותר?

בוא ניקח דוגמה מובהקת יותר, מרכב שבמצבו המקורי רך מדי, מתנדנד ובנהיגה מהירה כמעט לא נעים, כמו לנדקרוזר.
כולם מגביהים, מחליפים קפיצים ובולמים, והאוטו עובר מטמורפוזה. הופך לנוח, מגהץ, מרסן. יציב יותר. תענוג. זה הכל רק קפיצים קשיחים יותר ובולמים מרסנים יותר. ההבדל בין אוטו מתנדנד ומתפלל לאוטו מרוסן הוא כל כך גדול, שהוא מצליח לחפות על עליית מרכז הכובד שאגב די מינורית. תגביה ב-10 ס"מ, העסק כבר לא יהיה כל כך מצויין.

עכשיו תנסה להגביה מבלי לשנות בכלל סוג ודגם בולמים. תישאר עם אותו דגם מקורי מהיצרן. רק יותר גובה. האם ההתנהגות תשתפר? קדחת. היא רק תתדרדר.

אז כן, היצרן מתפשר מסיבות של מחיר. אבל כל אחד נהיה לי פתאום מומחה גדול וממציא תיאוריות?... מילת המפתח היא איזון. כשאנחנו עושים שינוי, אנחנו מפירים את האיזון. תכונה אחת טובה יותר על חשבון תכונה אחרת. שוב, זה לא מסוכן, אבל לא יזיק להיות מודע לזה.

ד ו ר ו ן
27-08-19, 16:47
התנהגות הכביש האופטימלית היא עם מתלים מקוריים מהיצרן. מה לעשות? זו האמת.
האמירה הזו עומדת בסתירה לכך שיצרנים מציעים את אותו הרכב עם מתלים שונים כגרסאות משופרות, בעיקר לרכבי כביש, אבל גם שטח.

יש גם גרסאות קיצון של אותו הרכב, עם פורטלים שעדיין עולות על הכביש בצורה תקנית במקומות בהם התקינה זהה.

הסיבה לקיבעון לאותם 50ממ היא כי זה הבדל זניח מהמקור, לעיתים קטן יותר מאשר נסיעה עם רכב ריק/עמוס.

Slowly..

asafk
27-08-19, 17:59
ה50 מ''מ התקבעו כי חישובית מול רוחב עקבה מקובל, זה מספר שנופל בתוך התחום שלא מזיז את היחס גובה מרכז הכובד / רוחב (סוג של 'מקדם יציבות' ).

וכל זה לא קשור בשיט לנושא הדיון.

אסף.

נדב42
27-08-19, 18:37
עכשיו תנסה להגביה מבלי לשנות בכלל סוג ודגם בולמים. תישאר עם אותו דגם מקורי מהיצרן. רק יותר גובה. האם ההתנהגות תשתפר? קדחת. היא רק תתדרדר.

נכון, קוראים לזה ספייסרים, והם בוודאי לא תורמים דבר וחצי דבר להתנהגות הכביש או לבטיחות.

קיטי ההגבהה, לפחות האיכותיים מביניהם, מציעים חבילה כוללת שלמרות ההגבהה נותנים התנהגות כביש ובטיחות טובים יותר. כמו שכתבת. אבל זו עסקת חבילה וכך צריך להתייחס אליה.

אגב, עקרונית גם החלפת קפיץ לאפטרמרקט ללא הגבהה גם היא שינוי מבנה, הרי זה לא קפיץ מקורי, אז מה אם הוא עולה בכל פרמטר על המקורי ?

ועוד אגב, ממה שאני קורא פה ושם דווקא את הספייסרים מאשרים יחסית בקלות.. הזוי ...

GodsFather
27-08-19, 18:46
אסף רמז לכם משהו, קחו את הדיון לשרשור נפרד אם תרצו

נמרוד
28-08-19, 07:51
מכתב של חברת מגל-אפקה.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190828/c8721f7d725847cbf9a1ba0e8b5bd60a.jpg

elephant man
28-08-19, 14:54
נתחיל בשאפו ענק והורדת כובע בפני הפרד מפרדס חנה.

נמשיך בשאלה: מה ההבדל בדרישות התקינה בין רכב משא (כפי שמפורט במסמך של "מגל-אפקה") לבין רכב נוסעים רגיל?

zivo
28-08-19, 15:39
מכתב של חברת מגל-אפקה.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190828/c8721f7d725847cbf9a1ba0e8b5bd60a.jpg
"להצלחה אבות רבים, הכישלון תמיד יתום"
פשוט משעשע שמי שמתימר להיות מקצוען כותב משפט כמו -
"רמת דיוק של 2 ס"מ"
או חזרה על סיפורי הסוסיתא וההתעלמות מתע"ר .
מחר גם דואר ישראל יוציא הודעה שהכל בזכות זה שהוא העביר את המכתבים בזמן.

nir.samo
28-08-19, 15:51
מה שישר קפץ לי..

Sent from my H3123 using Tapatalk

נדב42
28-08-19, 16:19
ומה שישר קפץ לי זה האם המעבדה הזו יכולה לאשר גם הגבהות מעל 50 מ"מ ומה העלות של התענוג ...

נדב ש.
28-08-19, 16:37
או מידת צמיג קצת יותר גדולה מ 31"... לא רוצה 42", אבל לא אתנגד ל 33" באופן חוקי.
ציינו שיש להם את כל הציוד הנדרש לבחינות, מעניין שאף אחד לא הזכיר אותם עד היום...

מיכה100
28-08-19, 16:51
פשוט משעשע שמי שמתימר להיות מקצוען כותב משפט כמו -
"רמת דיוק של 2 ס"מ"

מאחר והמשפט הנ"ל הופיע בסעיף הבדיקות הדינמיות אני מנחש (יותר נכון רוצה להאמין) שהכוונה לדיוק מיקום הרכב במרחב: מרחקי בלימה, רדיוסי סיבוב וכאלה.

hadtomer
02-09-19, 19:01
מ
עינת סגל ורוב הצוות שעובד בניהולה במשרד התחבורה עושים בסך הכול עבודה מאוד רצינית.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94
אז כנראה שהם פספסו את העובדה שGM הגיבה היום פורמאלית שמנוע ה 6.0 LS מעולם לא קיבל תקינה אירופית, מה שנוגד את הודעתם על מתן תקינה אירופית לרכב.

asafk
02-09-19, 19:16
נראה לי שיש שם מנוע LQ9

לא שאני יודע אם יש או אין לו תקינה, אבל חשוב לדייק (זה מה שהיה בגרסה הצבאית בכל מקרה ואולי כאן יש משהו אחר)

אסף.

נמרוד
02-09-19, 19:16
אז כנראה שהם פספסו את העובדה שGM הגיבה היום פורמאלית שמנוע ה 6.0 LS מעולם לא קיבל תקינה אירופית, מה שנוגד את הודעתם על מתן תקינה אירופית לרכב.ממליץ לך להעמיק בתחקיר יותר לפני שאתה מסיק מסקנות מהתגובה הזאת.

hadtomer
02-09-19, 19:22
ממליץ לך להעמיק בתחקיר יותר לפני שאתה מסיק מסקנות מהתגובה הזאת.
סליחה- אם לדייק- הדגש הוא על זה ששום מנוע V8 שלהם מהסדרות של הטנדרים לא קיבל תקינה. וזה אגב מGM.- לבקשתי.
יתרה מזאת - מדובר ברכב היחיד שלמשרד התחבורה הישראלי אין יכולת להציג את מסמכי התקינה שלו - שהם מסמך פומבי. פשוט לא מסוגלים.

דרור ברלי
02-09-19, 19:23
אכן מנוע LQ9. לפחות זה מה שעידו אמר לי.

hadtomer
02-09-19, 19:29
אכן מנוע LQ9. לפחות זה מה שעידו אמר לי.
אין תקינה אירופית

boaz avrahami
02-09-19, 19:37
תראה תומר, לא בדקתי יותר מדי לעומק את הטענה שלך אבל מצאתי בה פגם אחד בולט

מנוע 6.6 ל', DURMAX V8
המכונה LB7 נמכר בארץ בטנדר שברולט תיקני.
( סילברדו)

https://www.chevrolet.co.il/silverado/

איך אתה מסביר?
על הדרך אשמח אם תסביר / תעשה גילוי נאות לגבי המוטיבציה שלך לחפש פגמים / דופי ברישום הזיבר

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

גיא
02-09-19, 19:39

מנוע 6.6 ל', DURMAX V8

איך אתה מסביר?
על הדרך אשמח אם תסביר / תעשה גילוי נאות לגבי המוטיבציה שלך לחפש פגמים / דופי ברישום הזיבר

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

זה דיי ברור.
מציק לכולנו בעין שזה עבר איכשהו בעוד אנחנו נאנקים תחת שינוי של שתי ספרות בקוד מהירות של הגלגל ... לדוגמה האישית שלי. הדאסטר לא תגיעה לאף אחד מקודי המהירות ... אז למה אני לא יכול לקבל אישור לגלגלי שטח.. רק בגלל הקוד מהירות.

boaz avrahami
02-09-19, 19:42
זה דיי ברור.
מציק לכולנו בעין שזה עבר איכשהו בעוד אנחנו נאנקים תחת שינוי של שתי ספרות בקוד מהירות של הגלגל ... לדוגמה האישית שלי. הדאסטר לא תגיעה לאף אחד מקודי המהירות ... אז למה אני לא יכול לקבל אישור לגלגלי שטח.. רק בגלל הקוד מהירות.

ראשית אתה משווה תפוחים לאגסים.

** תקינה לרכב מעל 3500 קג שונה בתכלית מרכב עד 3500 שח**

הזיבאר עומד בסטנדרים אחרים מהגיפ המשפחתי. אם הוא היה בקטגוריה אחרת הסיפור היה הרבה יותר קשוח!

וזה עדיין לא מצדיק את הגישה של העין הצרה!

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

hadtomer
02-09-19, 19:44

מנוע 6.6 ל', DURMAX V8
( סילברדו)

https://www.chevrolet.co.il/silverado/

איך אתה מסביר?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

דוראמאקס דיזל נמכר בישראל כי הטנדר מיובא ארצה תחת תקינה אמריקאית. לעומת זאת הזיבאר מיובא תחת תקינה אירופית.

אה המוטיבציה? אני מתפרנס מזה. כבר שלחתי שר תחבורה אחד לבדיקת מבקר מדינה ומהנדס משרד תחבורה לחקירת משטרה. אשמח אם זה יקרה שוב.

ד ו ר ו ן
02-09-19, 19:49
זה דיי ברור.
..
אז על משקל אם לי אין אז לאף אחד לא יהיה, אתם מחפש את הבאגים (אם יש כאלו באמת), ברכב מתוצרת מקומית מקטגוריה שונה לחלוטין ממה שמעשי להשלכה לבעיה האישית שלכם?

הנה מטרה חדשה,
משאיות.
שינוי מבנה במשאיות הוא אחד הדברים הנפוצים:
שינויי גובה,
צמיגים,
מבנה ועוד.

כל מה שאתה רוצה ולא יכול.

קדימה, בהצלחה.

Slowly..

איל מ
02-09-19, 20:04
זה דיי ברור.
מציק לכולנו בעין שזה עבר איכשהו בעוד אנחנו נאנקים....
ופה אתה טועה ובגדול.
אמנם פה מדינת היהודים, אבל ממש לא מפריע לי. אפילו לא קצת. אפילו לא מדגדג.
ואני יודע שאני לא היחיד.
ולגבי עיתונאים שמחפשים את הלכלוך במקום את האמת.... ובכן הם גרועים בעיני לא פחות מהאנשים שהם סימנו כמטרות.

boaz avrahami
דוראמאקס דיזל נמכר בישראל כי הטנדר מיובא ארצה תחת תקינה אמריקאית. לעומת זאת הזיבאר מיובא תחת תקינה אירופית.

אה המוטיבציה? אני מתפרנס מזה. כבר שלחתי שר תחבורה אחד לבדיקת מבקר מדינה ומהנדס משרד תחבורה לחקירת משטרה. אשמח אם זה יקרה שוב.

אני לא בטוח שהזיבאר מיובא.
אני גם לא משוכנע שרכבים ביבוא סידרתי זוכים להקלה של הכרה בתקינה אמריקאית.
תוכל להפנות אותי לאסמכתא שלך לנושא זה?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

גיא
דורון ובועז.

שניכם ... טועים.

אולי אני מקנא. אבל עיני לא צרה. לא מנסה להפיל אף אחד ולא טרחתי לחפש כלום על אף אחד.

יחד עם זאת. עם כל הכבוד שמגיע או לא לעידו. אני לא מכיר אותו. בחיים לא החלפתי איתו מילה או עמדתי לידו.

צורם בראבאק. המפלצת הזאת שמותר בעוד שלי. האזרח הקטן. אסור. וזה לא משנה בכלל מה אגזים ומה תפוזים.

האישור של המשאית למליונרים הזאת. צורם בכל קנה מודה אפשרי.

ותכלס אני לא מבסוט שנבלות כאלו יסתובבו על הכביש. אף אחד לא צריך את זה וזה יכול לגרום נזק מטורף נהןג בידי בן תשחורת מחוצקן שיש לו אבא עשיר.

-->