PDA

צפייה בגרסה מלאה : פורסטר - cvt מול אוטומטי

לביא
15-07-19, 13:43
מבקש חוות דעת איזה מהם יהיה עביר יותר... Cvt עם x-mode שנת 2015, או שנת 2012 עם קילומטרז' נמוך.
תודה
לביא

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

IlanHadar
15-07-19, 13:53
יצא לי לנהוג על אחד לאחרונה חדש עם CVT.

לטעמי ה CVT זה הדבר הנורא ביותר שיכול להיות ברכב, מגעיל, מנתק אותך מהצד המכאני ברכב, כל האצה רצינית זה עונש, לסבול מנוע ב 6,000 סיבובים עד שתגיע למהירות הרצויה, התיבות האלה יעלמו מהעולם מתי שהוא, זה מוות לתרבות מוטורית.

הפורסטר בצורתו החדשה הוא רכב שבילים נחמד ה x-drive מתמודד יפה עם הצלבות וחול, הבעיה שזווית הגישה והנטישה מוגבלות בצורה שאתה רק יכול לנסות בשבילים, כל דבר מעבר יפרק לך הפגושים.

גם הפלסטיקים, פנים הרכב והעיצוב לא לטעמי, עניין אישי.

moshe_levy
15-07-19, 14:08
בנוסף הפלנטרי האוטומטי הרבה יותר אמין.

Sent from...somewhere

לביא
15-07-19, 15:33
תודה רבה. כדי למקד....
מה יותר משמעותי, החיסרון של ה cvt או היתרון של ה x-mode.

IlanHadar
15-07-19, 20:26
עדיף לוותר על CVT.

ה X-mode זה נחמד לא יותר, מצב כאילו לשטח לבקרת משיכה. בטח שמו את הכפתור להגן על ה CVT...

assafy
15-07-19, 21:33
אני יכול להעיד מניסיוני עם פורסטר דור 3 ועם טיולים עם פורסטרים דור 4 עם x mode אך לא כנהג.
ה x mode למיטב הבנתי משנה את תגובות בקרת המשיכה והגיר (הרציף) וגם יש לו מערכת דמויית DAC לירידות תלולות.
לפי מה שהבחנתי גם עם זה הפורסטרים החדשים התקשו בעליות תלולות הרבה יותר מהרכב שלי. ברכב שלי בסך הכל הורדת הכח לקרקע ובקרת המשיכה היו טובים ביחס לג'יפון. רק נדרש לבטל esp בכניסה לשטח.
אז אין dac ובלי הילוך כח לשים בראשון לא נותן הרבה בלימה אבל אחרי שלומדים את הרכב אפשר להסתדר עם הברקסים גם בירידות תלולות. לא אידיאלי אבל זה מה שיש בג'יפון.
הרכב באופן כללי, למרות שיש לו 150 כ"ס מכובדים לא ממש נמרץ אבל מספק לנסיעה נינוחה ורגילה. צריכת דלק לא מדהימה של בין 9 ל10 ק"מ לליטר.

לביא
16-07-19, 07:13
תודה רבה למשיבים.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

kd2
17-07-19, 19:15
החיסרונות של הCVT -
1. בדגמים החדשים עם התיבה הרציפה מחשב הרכב מתעקש לא לספק כוח לגלגלים במצבי עבירויות מסויימים, ככל הנראה כדי להגן עליה.
המצבים האלו לא בהכרח קיצוניים, פשוט הם עומדים במספר פרמטרים שהגדיר היצרן והרכב פשוט עומד ומהבהב בנורות.
זה לא דיל ברייקר, זה לא נפוץ מאוד, והרכבים בסך הכל נוסעים טוב מאוד ברוב המתארים ההגיוניים למודל.

2. סגנון בחירת ההילוכים כמו שאילן ציין, לי פחות מפריע, התיבות עובדות חלק ונעים מאוד כחדשות (אין לי ניסיון ממשי מעל 100,000).

3. יש שנים שהיו בעיות אמינות מסויימות, לא שולט במודלים מדוייקים.
בחו"ל הורחבה האחריות ל10 שנים, בארץ לדעתי זה עוד בדיונים כאלו ואחרים (גוגל).
יש לחלק מהדגמים באג מסויים שגורם לקפיצות במהירויות נמוכות, למיטב זכרוני יש לזה תיקון לא סופר מורכב/יקר.
בסך הכל זה ניסיון לא מושלם להתחמק מתיבה פלנטרית, בדיוק כמו הפתרונות החליפיים של רוב היצרנים האחרים (כמה תיבות רובוטיות מחורבנות יצאו לשוק ?), ימים יגידו....

חפש מידה נוסף בקבוצת "סובארו וחברים בשטח", המון שאלות בנושא.

לגבי הXMODE :
כן מורגש. הוא מחדד את הדמיית הנעילה בעזרת הבלמים, שעובדת גם בלעדיו אך בזמני תגובה ארוכים יותר. לא הרבה מעבר.

-->