PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית ג'יפון כרכב ליום-יום

urielr92
20-07-19, 16:00
אהלן,
חקרתי לעומק בפורום על קניית SUV יד שניה, שישמש גם כרכב לנסיעות יום יומיות. עונה על השאלון -

א. מה התקציב לרכישת הרכב? 40,000 +-. עדיפות לקצת פחות.
ב. האם התקציב שציינת כולל מבחינתך את עלויות התיקונים, השיפורים והתחזוקה (לפחות של ששת החודשים הראשונים) או שמדובר במחיר הרכישה בלבד ויהיה מימון נפרד לעלויות התחזוקה? לא כולל, מחיר הרכישה בלבד.
ג. האם אתה מסוגל להתמודד עם הוצאה חד פעמית גדולה יחסית (למשל 5,000-10,000 ש"ח) לתיקון הרכב אחת לכמה שנים? כן

2. גודל / קיבולת הרכב - עדיפות לרכב שיכניס 4 מבוגרים בנוחות, עם בגאז' מספיק גדול לעגלה ועוד ציוד. לא משהו מטורף אבל כן צריך מקום.

3. נסועה שנתית ותחזוקה:א. כמה קילומטרים הרכב יעשה בשנה?בערך 15K בשנה.
ב. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע- הרכב יום יומי - כמה שפחות עיכוב במוסכים וכו'
ג. האם כל התחזוקה תתבצע במוסכים / בעלי מקצוע או שיש ידע טכני / רצון / כוונה לביצוע תחזוקה עצמית (לפחות חלקית)? בשלב ההתחלתי מוסכים. בהמשך אשמח להתקדם לעשות לבד.
ד. האם מקום המגורים הוא באזור מרכזי עם מוסכים ואנשי מקצוע זמינים במרחק נסיעה סביר או בפריפריה הרחוקה מאזני מקצוע / מוסכים?קרוב למוסכים - במרכז

4. אופי השימוש והטיולים:
א. האם מתכננים לנסוע רק בשבילי עפר ודרכי כורכר כבושות, האם רק טיולים רגועים בחיק הטבע, האם טיולים שלעיתים ידרשו מעבר מעלה קשה / מדרגת סלע לרוב שבילים ודרכים כבושות, אבל יש מצב לקצת דברים יותר טכניים מדי פעם. אם זה מייקר דרמטית או לא ריאלי לכל הדרישות האחרות, אז אפשר לוותר על השטח הטכני ולהסתפק במשהו עם 4X4 בסיסי.

5. העדפות ותנאי סף - האם יש תנאי סף?

א. גיר אוטומטי/ידני - לא משנה
ב. מנוע דיזל/בנזין - לא משנה
ג. תצורה (טנדר, קצר, ארוך...) - ארוך

6. האם עד כה "ננעלת" על סוגי רכב מסויימים? לחלופין, יש "וטו" על סוגי רכב מסויימים? הסתכלתי בפורום וקראתי די הרבה פוסטים. ההתלבטות היתה בין הדאסטר 4X4 דיזל, גרנד ויטארה, XV או פורסטר.
החשש העיקרי מהדאסטר זה שאני שומע על לא מעט תקלות ויחס לא מדהים מצד היבואן, וזה שאני לא יודע איך דיזל יתמודד עם נסיעות עירוניות עם כל העניין של הפילטרים שלו? או שזה רק בדגמים החדשים עם האוראה?

הגרנד ויטארה 2L מומלץ? או שיאכל יותר מדי דלק בתוך העיר? ומבחינת XV 2L או פורסטר - מה עדיף? הבנתי שהם די דומים חוץ מזה שהפורסטר יותר מרווח. פורסטר יכול להיכנס בתקציב 2009-2011 פחות או יותר.

חשובה ביותר אמינות (כמה שפחות מוסכים). לא צריך משהו מפנק, אלא משהו שיעשה את העבודה טוב ושיאפשר גיחות מדי פעם לטיולים.

גיא
20-07-19, 16:32
קח בחשבון שסובארו אוכל יחסית הרבה דלק. 1:10 זה ריאלי טוב.

לגבי מלא תקלות בדאסטר. למה אתה מתייחס ? אני בלפחות 5 קבוצות ולא שומע על מלא תקלות ..

לגבי היחס מהיבואן ... אכן הוא לא חבר. אבל מצד שני. אם האוטו לא באחריות. לא חייבים גם להיות חברים שלו. ובכל מקרה יבןאני רכב. לא חברים... :/

Sent from my iPhone using Tapatalk

urielr92
20-07-19, 16:42
אוקיי, ומה לגבי העניין עם הדיזל? יתאים לנסיעה עירונית/איילון ביום יום?
מה בנוגע לעובדה שקיבל 3 כוכבי בטיחות? איך מסתכלים על זה?

גיא
20-07-19, 16:48
לגבי הכוכבים .. אישית פחות מעניין אותי.
זה עניין אישי.

( גם לג׳יפ החדש בחצי מליון שח אין כוכבים ;) )

לגבי פקקים .. יש פה לא מעט כולל אני שנוסעים ברכב ידני דיזל בפקקי השרון/ מרכז .. כבר שנים ;)

אולי כדי שתסתכל בשרשור הדאסטר הגדול. יש שם כמה תובנות לגבי האוטו. ( הראשון בארץ )

אולי ייתן לך עוד נקודת מבט.

לגבי הסובארו .. אחלה אוטו. רק יקר יותר. ודלק יקר יותר. ופחות עביר.

erezgur
20-07-19, 17:19
לא ברור משהתשובות שמילאת לשאלון למה אתה צריך 4X4?

כל פרייבט יוכל לנסוע היטב בדרכי עפר כבוש (דרכי קק"ל). אם אין לך צורך בטיולי שטח, אתה יכול להוזיל משמעותית את העלויות (Oבעיקר התחזוקה) אם תקנה פרייבט מתאים.

לגבי הדאסטר - לא יהיה קל למצוא אחד במצב טוב בפחות מ-40 אש"ח.

urielr92
20-07-19, 17:32
כמו שאמרתי, מעוניין להיכנס קצת לתחום, אז שבילי קק"ל + דברים קצת יותר מורכבים.

נדב ש.
20-07-19, 20:02
סובארו אחלה רכב, קח בחשבון שלא זול לתחזוקה וחלפים קצת יקרים, גם צרכן דלק לא קטן(15k+/- בשנה ואם נוטה לכיוון ה + אז שקול שנית...)

הדאסטר יכול להיות בחירה טובה.
ואם כבר אתה שוקל דאצ׳יה, מה לגבי הקוריאנים? קיה, סאנגיונג רקסטון, דיזלים אוטומטיים, בתקציב שלך תוכל לקנות אחד בן פחות מ 10 שנים.

urielr92
20-07-19, 20:39
תודה רבה :) נראה לי שהדאסטר יהיה כיוון טוב, רק מתלבט לגבי האמינות שלו. הקוריאנים קצת פחות מושכים אותי אבל אני בהחלט אבדוק. לגבי הסובארו, צריכת הדלק הזאת היא גם בגירים הידניים? ובנוסף יש משהו שצריך לדעת לגבי הפורסטר בדור של עד 2008 ואחרי 2008? (מה עדיף? צורה ישנה או חדשה?)

yovavz
21-07-19, 06:34
כמו שארז ציין קודם, דאסטר 4X4 דיזל או בנזין עדיין לא נמכרים קרוב לטווח המחיר שציינת ואם כן, כנראה שכדאי לבדוק טוב טוב בציציות...
אאל"ט, רק ה-2X4 נמכר באזור ה-40,000.
הדאסטרים החלו להימכר בארץ החל מסוף 2014 פחות או יותר.
סובארו, תוכל למצוא משנתונים קודמים ביתר קלות.
אם אתה הולך על ה-XV, כנראה שעדיף להתעקש על מנוע 2,000 ולא על ה-1,600, מפני שיש שם עניין עם זלילת שמן (לפחות בשנתונים המוקדמים אאל"ט).

sportage
21-07-19, 11:44
לא ברור לי מה ההתלבטות..

אם אתה מוצא פורסטר במצב טוב בתקציב שלך קבלת רכב מפנק, אמין, מרווח ואחד מהטובים בשטח בין הג'יפונים.

הדאסטר לוקח אותו בשטח בנקודות.. אבל יותר צנוע בגודל ונוחיות בכביש, ואמינות - ימים ידברו.

urielr92
21-07-19, 20:38
תודה רבה לכולם, אנסה לחפש פורסטר או XV ואולי קצת למתוח את התקציב. הדאצ'יה נשמעת מעולה אבל יותר מדי הימור כרגע...

גיא
21-07-19, 20:46
תודה רבה לכולם, אנסה לחפש פורסטר או XV ואולי קצת למתוח את התקציב. הדאצ'יה נשמעת מעולה אבל יותר מדי הימור כרגע...

מאיזו בחינה זה הימור לגביך ?

I. Shlomo
24-07-19, 14:17
תודה רבה :) נראה לי שהדאסטר יהיה כיוון טוב, רק מתלבט לגבי האמינות שלו. הקוריאנים קצת פחות מושכים אותי אבל אני בהחלט אבדוק. לגבי הסובארו, צריכת הדלק הזאת היא גם בגירים הידניים? ובנוסף יש משהו שצריך לדעת לגבי הפורסטר בדור של עד 2008 ואחרי 2008? (מה עדיף? צורה ישנה או חדשה?)

בס"ד

כבעלים של סובארו פורסטר ידני. אני יכול לומר לך שכל האזהרות על בזבזן/שתיין דלק לא תופסות מים.

הרכב בבדיקה שלי בנהיגת כביש בין עירוני במהירות 90 קמ"ש עם קרוז קונטרול הדעתי לתוצאה יפה מאוד של 1:14.5.

הנתון הנ"ל עם צמיגי 50:50 וגגון על הרכב שאמורים לייקר את תצרוכת הדלק.

תוסיף לזה את התחזוקה הזולה יחסית של הגיר במקרה תקלה.

בהתבסס על כך שאינך מחפש שטח עם עליות קשות אחרת תצטרך לדעת כיצד לנהל טוב את הנסיעה עם קלאץ'.

היה לי גם פורסטר אוטומט שנתיים. יש הבדל בנסיעה בשטח בינוני + ותצרוכת דלק עלתה משמעותית.

לכל שאלה נוספת אשמח לעזור.

שלמה.

buzi_e4
25-07-19, 20:08
עוד אינפורמציה לגבי פורסטר, בת 3, נהיגה עירונית לעבודה + פעם בחודש טיול, צריכת דלק 8.6 ליטר ל-100 ק"מ (קצת יותר מ-11 ק"מ לליטר). צמיגים מקוריים עדיין. 55000 ק"מ.

urielr92
05-08-19, 11:09
חברים, תודה רבה רבה על העזרה! עשיתם לי המון סדר.
אני כנראה אתכוון על פורסטר, בתקציב שלי נכנס 2007 -2009. אנסה למצוא ידנית שמורה, למרות שהק"מ הכי נמוך שראיתי כרגע הוא 160 לדגם B מ-2008 (צורה חדשה).

erezgur
05-08-19, 13:20
14-18 אלף קמ בממוצע לשנה, לרכב משפחתי ראשי, זה יותר מסביר...

נשלח מהנייד שמתעקש "לתקן" את האיות...

-->