PDA

צפייה בגרסה מלאה : הלסדום היינו אם לעמורה דמינו?

ניר ל
24-07-19, 10:49
נעזוב את השחיתות בצד כדי שלא ניכנס לפוליטיקה.

אני קורא על הפרשיות המזעזעות האחרונות , במיוחד על אונס הילדה בת ה 11 והטיפול ההזוי של המערכת ,בה ובמשפחות הילדים שפגעו בה .
נכשלנו כחברה. מערכת המשפט שלנו חסרת ערך, לא מרתיעה עבריינים, מתעללת בחלשים ובאנשים נורמטיבים, לא מבין איך עוד יש לציבור קמצוץ אמון במערכת הזאת מה שבטוח הוא שצדק אין שם.

מה ניתן לעשות מעבר ללקיחת החוק לידיים ונקמה אישית, שבקצב הזה תהפוך נפוצה יותר ויותר (ע״ע הצתת הבית של הגננת המתעללת בתינוקות) ?
ואז אני נזכר בכל אותן עמותות למען מסתננים מאפריקה , שוהים בלתי חוקיים מהפיליפינים וכו׳ ואללה מצער שמסלקים מכאן ילדים שנולדו וגדלו כאן, אבל איפה העמותה שדואגת למשפחה ישראלית רגילה, כנראה חסרת אמצעים וכוח להילחם, שאפילו לצאת לעבודה בשכר מינימום לא מסוגלים עכשיו כי צריכים לשהות לצד ילדה שמאושפזת במחלקה פסיכיאטרית ולהילחם על החיים שלה.
לא ניתן להטיל אחריות פלילית על ילד בן 12 ? סבבה. אבל את ההורים שלו ניתן לתבוע על הנזק שגרם ! שיחפשו עכשיו מאיפה לשלם 5 מליון ₪ פיצויים ונראה את האח הגדול מאיים שיזרוק רימון...
מה, כל האנשים הטובים כאן שנרתמים כדי לדאוג לזכויות מיעוטים וזרים הם בעצם צבועים שעובדים רק למען בצע כסף במימון ארגונים עויינים ? או שפספסתי איזו עמותה בדרך?

גיא
24-07-19, 11:20
כן. צבועים.

Sent from my iPhone using Tapatalk

זוהר לב
24-07-19, 12:32
בוקר טוב, עכשיו התעוררת?
הקול השפוי במדינה אינו נשמע. אנחנו טובים בלתת, ולקבל? - ח@א!
רוב הציבור נגוע באינטרס- מה ייתן לי יותר רווח כספי, ערכים? שילכו כולם לעזאזל.
דרושה הפיכה אזרחית של השפויים במדינה. דרוש "דיקטטור" נוסח ב.ג. שיחזיר ערכים אנושיים בסיסיים והכרחיים לקיום חברה נורמלית,
כי הכיוון שאליו הולכים יביא אותנו במוקדם או מאוחר לסדום ועמורה, ואז כנראה תתחיל האנרכיה, בגלל אובדן האמון במע.
נחשפנו לעולם הגדול בגלל האינטרנט וחשיפה זו ברכות לצידה וגם הרבה קללות כל אחד שייבחר מה לקחת.
אמר פעם מישהו שהאדם עשה צעדים ענקיים בתחום הטכנולוגי אבל בתחום המוסרי נשאר פרימיטיבי כשהיה.
הפער הזה בא לידי ביטוי בדברים שאתה מתאר, וזהו רק צוהר קטן למה שנכון לנו עוד בעתיד.
דרוש מקום מפלט. יהיו כאלו שימצאו מפלט בדת(וזה לא בהכרח הופך אותם לטובים יותר), ויהיו כאלו שיתרגמו זאת פשוטו כמשמעו,
וידאגו לדרכון זר למקרה הצורך, או יהגרו מידית לארץ זרה.
לצערי, תחושותיך מבטאות מה שחשים הרבה ישראלים ואני בינהם, ואכן דאגתי גם אני לייצר תשתיות במדינה זרה למקרה שיעלה הצורך.

זוהר.

אומי5
24-07-19, 12:41
מי שמרחם על אכזרים סופו שיתאכזר לרחמנים, מרוב זכויות המהגר והאסיר שכחנו על מי באמת צריך להגן.

Raccoon
24-07-19, 13:11
מי שמרחם על אכזרים סופו שיתאכזר לרחמנים, מרוב זכויות המהגר והאסיר שכחנו על מי באמת צריך להגן.המהגר והאסיר הם "אכזרים"? לי זה נראה ממש הפוך.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

Raccoon
24-07-19, 13:20
אני לא כל כך מסכים עם הטיעון לגבי העמותות, ברור שהן יידאגו קודם כל לקבוצות האוכלוסייה החלשות ביותר - עניים, מהגרים, זקנים וכדומה. פועלות בישראל מאות אם לא אלפי עמותות. לא כולן מוגדרות על ידי אוכלוסיית יעד. קחו למשל את יד שרה שדואגת לכל מי שזקוק, האם יש כאן עיוות? לדעתי לא.
אותן עמותות מספקות שירותים כשצריך גם לצד "החזק". למשל ראו מה קרה מסביב לחקירה של החבר׳ה שהציתו את הבית של משפחת דוואבשה. אם אני זוכר נכון הועד נגד עינויים והאגודה לזכויות האזרח התערבו שם בכל הכח.
אני חושב שהבעיה היא לא בעמותות, לא במשטרה ולא בבתי המשפט. אצל כל אחד מהם יש בעיות, חלקן חמורות, אבל שורש הבעיה היא ההנהגה, בבית הכוונה היא להורים (שזה אנחנו) ובחברה הכוונה היא לפוליטיקאים. אני חושב שהיום יותר מתמיד חשוב שנלמד את הילדים שלנו באופן אקטיבי כיצד להיות בני אדם. אני מרגיש שמדובר בדברים הבסיסיים ביותר שמתחילים מתקשורות בינאישית, הבנה של שפת גוף. כששמעתי על האונס בקפריסין לא יכולתי שלא לתהות אם הנערים שהיו שם בכלל הבינו שהם עושים משהו לא בסדר.
אני לא חושב שהמפתח הוא החמרת הענישה או משהו כזה, ולא הייתי רוצה לחיות במקום שמנוהל על ידי פחד.

זוהר לב
24-07-19, 13:30
היפוך היוצרות והחשיבה הליברלית המעוותת- השלמה למה שרשמתי.
ישנה מגמה הולכת ומתפשטת של היפוך יוצרות מוסרי הבאה לידי ביטוי בהגנה על התוקף/בריון והאשמת המותקף/נפגע.
כמו שרשם אומי 5 מרחם על אכזריים יתאכזר לרחמנים.
אתן דוגמה אחת בלבד של היפוך כזה שמעצים את מוסר התוצאות ומגמד את מוסר הכוונות.
שכננו מדרום במוצהר ובפומבי טוענים שרוצים הם לחסל את עצם קיומנו כאן, והם עושים הכל כדי להוכיח זאת.

רוח הדברים שדווחו ע"י כתבי חול שבאו לסקר את 3 המבצעים האחרונים:

1.כמה מסכנים העזתים שלהם נהרגו 1000 איש ולישראלים רק 5.
2.הם ירו ופגעו רק בבית אחד באזור המרכז לעומת 50 בתים שנמחקו ע"י הישראלים.

....... אפשר להמשיך עוד, אבל כבר די ברור שהתוקפן, והשונא במושבע, קבל תדמית חיובית בעולם כי אנחנו המותקפים לא החזרנו
מידה כנגד מידה. על כל אחד שנהרג אצלנו ימות גם אחד אצלם... וכו.
אנחנו נשפטנו בעולם על פי התוצאות למרות שלנו אין שום כוונות התקפיות, וכאלו, יש רק להם.

אצלנו כתוב: הבא להוגך השכם להורגו, ומשום מה שכחנו חוק פשוט ואלמנטרי זה, נכנענו למוסר התוצאות, ולא השכלנו
להדגיש את מוסר הכוונות החשוב, הנכון והבסיסי ביותר, שאצל הדוד סם הוא אלמנטרי, מעוגן בחוקה, ואפילו לא תעמוד למשפט
אם הרגת אדם שחדר לביתך באישון לילה.

סליחה על זיבולי השכל, הייתי חייב לפרוק.

ניר ל
24-07-19, 13:35
זוהר , הדיקטטור שציינת והאליטה שסבבה אותו , היו בעלי מוסר ירוד מאין כמותו, לא בחלו ברציחות פוליטיות , הוצאת דיבה, חטיפת ילדים ומכירתם , שוד רכוש של עולים חדשים, גזל קרקעות , הקופה הציבורית , הזניית השואה,שוד אוצרות טבע ועתיקות ומה לא. מעשי אונס והטרדות מיניות היו חלק מתנאי השירות שלהם (עד לא כ״כ מזמן אגב). אני מזכה אותם מחמת הספק בכך שחלק קטן מהמעשים הזוועתיים אולי נדרש לצורך הקמת המדינה וקליטת מספר רב של עולים , אולי גם זה לא מגיע להם.
שלא לדבר על רמת המוסר של חלק מאנשי הפלמ״ח מייסדי צה״ל - דברים שאם היו זוכים להד תקשורתי היו מזכים את אלאור עזריה בתואר צדיק!
אז כמו שאתה מבין, בזה אני לא מסכים אתך, אני חושב שדווקא השתפרנו . אני גם בטוח שאין לנו לאן לברוח כי הרע הזה קיים בכל מקום שאליו נלך + אנטישמיות.

פשוט תוהה איך זה שיש בקרבנו די הרבה צדיקים, לא במרכאות, שמקדישים את חייהם למטרה חברתית נעלה, לא רק בזמן חירום ולא קיימת קבוצה שמסייעת במקרים כאלה. את חותני אני משביע שיתעד ויחתים כל תשלום שהוא מעביר למטפלת הפיליפינית של חותנתי , מחשש שבסיום העסקתה ימצא אותה העו״ד או העמותה שתדאג לתבוע עבורה זכויות, יש גם חברת כ״א שדואגת לאינטרס שלה ואני לגמרי מקבל את הצורך בזה. גם לא כואב לי שלוקחים את הילדים שלי להפגין למען חבריהם לספסל שהוריהם החליטו במודע להישאר בארץ בניגוד לחוק ... כאילו שהיה מי שמפגין עבורי אם הייתי נתפס ללא ויזה בארה״ב. לא חושש שכמה עשרות פיליפינים שנולדו כאן ישנו בעתיד את המאזן הדמוגרפי. אבל איפה הצדיקים האלה כשצריך אותם באמת ?

אומי5
24-07-19, 14:17
המהגר והאסיר הם "אכזרים"? לי זה נראה ממש הפוך.

הכוונה שלי במהגר היא: עבריין שעבר את הגבול ללא אישור, מתחזה לפליט ומשליט טרור בשכונות שלמות, לא כולם, ברור.... אבל יותר מאחד.
הם מקבלים תמיכה מארגונים "הומנטריים" ומימון עורכי דין, בזמן שתושבי השכונות שנרמסו זוכים להשמצות שהם גזענים.

זכויות האסיר כמובן חשובות, אבל לא יכול להיות שבית המשפט מתחשב יותר בעתידו של האנס מאשר בחומרת מעשיו.

זו אותו סימפטום של נאורות דה לא שמטה שמתפלפלת יותר מידי ברחמנות על אכזרים מאשר הגנה על התמימים.
וכל מי שמתעסק יותר בזכויות של אלו ולא של הנפגעים גובל בשותפות לפשע.

זוהר לב
24-07-19, 14:48
ניר,
כל עמדת כוח ושררה נגועה בשחיתות כזו או אחרת שלפעמים גובלת ופולשת לתחום הפלילי. היום, הכל פרוש וגלוי לציבור, האפשרויות מצטמצמות, ואני לא בטוח כל כך שהשתפרנו מהסיבה הזו בלבד, הפחד מהחשיפה.
אבל עדיין מדבר אני על האיש ולא על החבורה מסביב או על ראשי הצבא שהקיפו אותו.
האיש היה עילוי, והמטרה שראה לנגד עיניו היתה אחת - שאתה ואני נוכל לדסקס באינטרנט בעברית, במדינה חופשית.;)
אין לי ספק שהחלטותיו בחלקן היו שגויות עד דוחות וגזעניות, ועוול רב נגרם להרבה אנשים אבל זו טבעה של מנהיגות - אי
אפשר היה אז, בסיטואציה הנתונה, לרצות את כולם.

לגבי השאר, היכן כל האנשים הטובים שיקומו וירימו קול וצעקה?
כולם עסוקים.
עסוקים בבעיות כלכליות(להביא פרנסה הביתה)
עסוקים בבעיות קיומיות - שאל את אזרחי עוטף עזה, ואיו"ש.
וחלקם גם וגם.

עכשיו ברצינות.
עדיין לא הגענו לתחתית הבור, והתקווה שמשהו טוב יקרה אופפת את כולנו.
רק כשנילחץ עם הגב לקיר תקום זעקתם של של הטובים שתהפוך גם למעשה. וחזור וקרא מה שרשמתי בתגובה הראשונה
החל משורה רביעית.
...........
" גם אופטימיות יכולה להרוג" - המצאה שלי ברגע זה.

זוהר.

איציק - 4X6ZH
24-07-19, 15:25
מערכת בריאות = בדיחה עצובה
משטרה = עוד אין בעברית מילה שמתאימה להם
בתי משפט = חברים של המשטרה ( רק בחליפות ועניבות )
מערכת חינוך = חובה עו"ד צמוד לכל פעילות חינוכית
רשות מקומית = חבורה של נוכלים ברשיון ( הכל חוקי כל המעשים חוקיים לחלוטין )

ומעל כולם 120 אוכלי חינם שמוכנים לעשות כל מעשה להפריח חוקים כיד הדמיון והביקוש !!

ורק אני צוחק לעצמי
נו מה יהיה עכשיו :rolleyes:

איציק

גיא
24-07-19, 15:28
אם אחרי כל זה אתה עוד צוחק לעצמך ...
משהו לא תקין.

זוהר לב
24-07-19, 15:33
מה אתה רוצה ממנו גיא? שמו הוא יצחק:cool:

ניר ל
24-07-19, 15:35
האיש הזה הקים את כל מוסדות המדינה עפ״י חזונו, הוא המקור לרוב הרעות החולות שהממסד וצה״ל בפרט סובלים מהן עד היום, יכול להיות שאחרת שום דבר לא היה קורה ושזה מחיר נסבל , כמו שיכול להיות שבעוד מספר שנים ידברו ככה על ראש הממשלה הנוכחי. אבל נעזוב את הממסד הרקוב, זה לדיון בפורום אחר.

אני לא בא בתהיות לאנשים טובים שלא מזיזים אצבע (חוץ מאת זו שלוחצת על המקלדת) בגלל סדרי עדיפויות אחרים בחיים, אני הרי אחד מהם. אלא תוהה דווקא לגבי אלה שכן עושים ויש כאלה. קשה לי לקבל שמאחורי כל ארגוני הצדק האלה מסתתר אינטרס זר ושהאנשים הבאמת טובים שפעילים בהם הם במקרה הטוב אידיוטים שימושיים.
נ.ב. יש משהו שאני כן עושה - יש לי שני בנים, בחיים לא הרמתי עליהם יד, אחד היה בזקינטוס השני מתוכנן לטוס לאיה נאפה, עם החבר׳ה . דבר אחד ברור להם - אם מישהו מהם יהיה מעורב אי פעם במקרה מהסוג הזה, שיקים לתחיה את האינקוויזיציה ויסגיר את עצמו , כי לחזור הביתה יהיה הרבה יותר כואב.

Raccoon
24-07-19, 16:06
אבל מה שכתבת בהתחלה ממש לא ברור לי. אתה בא בטענות דווקא לאלה שמשקיעים בלעזור לאחרים? אתה רוצה לקבוע להם סדר עדיפויות?
למה אתה מתייחס דווקא לחלק מהארגונים אבל מתעלם מאחרים, מה עם "חוננו", הסנגוריה הציבורית, אלו"ט?
ובאופן כללי, למרות שגם אני אוהב לקטר, יש לנו (עדיין) מערכת בריאות טובה מאוד, ואני משווה לחוויות של קרובי משפחה באירופה וארה"ב, לגבי המשטרה ובתי המשפט קצת קשה לי להביע דעה מושכלת אז אני מוותר...

tallevi
24-07-19, 16:12
ניר...נראה לי אתה שומע יותר מידי רדיו...יותר מידי טלוויזיה...יותר מידי עיתונים...יותר מידי אקטואליה.
הפכת קורבן של המדיה הלוחצת והאגרסיבית שתעשה הכל למשוך אותך אליה.

תרפה...צא לחופש קצת...

אני מסתובב כל היום בכל הארץ, פוגש המון אנשים (הרבה מעבר למה שהייתי רוצה...), מדבר איתם על ענייני דיומה.. ווואלה הכל בסדר...כאילו כל אחד עסוק בענייניו.

תדאג לבלות יותר במעגל ההשפעה ופחות במעגל הדאגה...תאמין לי אתה תראה שינוי משמעותי.

טל.

(פסיכולוג לעת מצוא לחברי ג'יפולוג ומנהליו...)

tallevi
24-07-19, 16:16
מערכת בריאות = בדיחה עצובה
משטרה = עוד אין בעברית מילה שמתאימה להם
בתי משפט = חברים של המשטרה ( רק בחליפות ועניבות )
מערכת חינוך = חובה עו"ד צמוד לכל פעילות חינוכית
רשות מקומית = חבורה של נוכלים ברשיון ( הכל חוקי כל המעשים חוקיים לחלוטין )

ומעל כולם 120 אוכלי חינם שמוכנים לעשות כל מעשה להפריח חוקים כיד הדמיון והביקוש !!

ורק אני צוחק לעצמי
נו מה יהיה עכשיו :rolleyes:

איציק1+

טל.

ניר ל
24-07-19, 16:20
אבל מה שכתבת בהתחלה ממש לא ברור לי. אתה בא בטענות דווקא לאלה שמשקיעים בלעזור לאחרים? אתה רוצה לקבוע להם סדר עדיפויות?
למה אתה מתייחס דווקא לחלק מהארגונים אבל מתעלם מאחרים, מה עם "חוננו", הסנגוריה הציבורית, אלו"ט?
ובאופן כללי, למרות שגם אני אוהב לקטר, יש לנו (עדיין) מערכת בריאות טובה מאוד, ואני משווה לחוויות של קרובי משפחה באירופה וארה"ב, לגבי המשטרה ובתי המשפט קצת קשה לי להביע דעה מושכלת אז אני מוותר...

כן, נראה לי שנגעת בנקודה הנכונה, סדרי עדיפויות - משהו כמו עניי עירך קודמים, לא אני שאקבע להם אבל נראה לי שזה מתבקש.

זוהר לב
24-07-19, 16:32
ניר...נראה לי אתה שומע יותר מידי רדיו...יותר מידי טלוויזיה...יותר מידי עיתונים...יותר מידי אקטואליה.

תרפה...צא לחופש קצת...

אני מסתובב כל היום בכל הארץ, פוגש המון אנשים (הרבה מעבר למה שהייתי רוצה...), מדבר איתם על ענייני דיומה.. ווואלה הכל בסדר...כאילו כל אחד עסוק בענייניו.

תדאג לבלות יותר במעגל ההשפעה ופחות במעגל הדאגה...תאמין לי אתה תראה שינוי משמעותי.

טל.

יפה טל.
אני כאי צרכן חדשות מושבע(לא צופה בTV, לא מקשיב לחדשות ולא קורא עיתונים) מושפע לעיתים מכותרות באינטרנט
ויש בי נטיה לקחת ללב - אורפיאוס בלבוש מודרני שסוחב את צרות העולם, כך שאני די מבין את ניר ובטוח שהוא צורך במינון הנכון.
זה עניין של אופי ולא בהכרח קרבן מדיה.

איל מ
24-07-19, 17:06

תרפה...צא לחופש קצת...

טל.

+1
המצב כאן (לטעמי) לא רע בכלל .
ויש המון עמותות ומוסדות שדואגים ל"עניי עירך".
פשוט לא סקסי לכתוב על זה. זה לא מביא טראפיק.

ד ו ר ו ן
24-07-19, 17:13
אם אחרי כל זה אתה עוד צוחק לעצמך ...
משהו לא תקין.

״כמו ששם צחקנו, לא בכינו שנים״

מ.אריאל.

Slowly..

boaz avrahami
24-07-19, 17:41
אני מת על אלה שמצהירים שהם מנותקים מהתקשורת/ מהמציאות וטוענים שהחיים טובים...

אתם מבינים שהמציאות כל כך קשה שאתם לא עומדים בזה ומתנתקים ואז עוד מפתחים סביב זה פילוסופיית חיים. גאוני!

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

איל מ
24-07-19, 18:00
אני לא מתנתק. אני פשוט מאוד ביקורתי כלפיה.
כל פעם שמתפרסם משהו שקשור לנושא שאני מתמצא בו, אני רואה את כמות הסילופים או חצאי האמיתות שהם מפרסמים כדי להוציא כותרת.
יש שחיתות, ויש אי צדק והכל נכון. אבל המצב לא רע כמו שמציירים, ודעתי היא שיחסית למקומות אחרים, פה דברים צפים הרבה יותר אל פני השטח.

tallevi
24-07-19, 19:21
אני מת על אלה שמצהירים שהם מנותקים מהתקשורת/ מהמציאות וטוענים שהחיים טובים...

אתם מבינים שהמציאות כל כך קשה שאתם לא עומדים בזה ומתנתקים ואז עוד מפתחים סביב זה פילוסופיית חיים. גאוני!

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94אתה צודק...המציאות היא מה שמשדרים אלינו. לא היומיום שלנו.

מכל הסערות התקשורתיות שהתחוללו בימי חיי, מעולם לא זכיתי להרגיש אפילו משב רוח אחד קטן מהסערה...פשוט כנראה לא הגיע עד אלי...
גם שהייתי מחובר ל"חדשות" וגם אם לאו. מה זה אומר?!

מכל ה"חדשות" המרעישות, לא שמעתי צליל...שוב כנראה שלא הגיע...
מכל הפרשיות המטלטלות, לא חשתי אפילו רטט, קל שבקלים...טוב אני כנראה גר רחוק ממקור הרעש...

אני נגמלתי...מאחל גם לך.

טל.

Saar
24-07-19, 20:50
המדיה לוחצת? רציני?
ילדה בת 7 נאנסת
ילדה בת 11 נאנסת
2-3 פרשיות של התעללויות בילדים בגנים
תיירת בת 19 נאנסת וישנם 12! חשודים ישראלים
כלום לא מגיע אליך? שום משב?
מה צריך לקרות כדי שזה יגיע אליך שזה יהיה חס וחלילה מישהו ממשפחתך?
החברה בארץ נמצאת בשפל חסר תקדים, כל מי שחושב אחרת נחשב "עוכר ישראל" או "בוגד" (לא משנה מאיזה צד של הקשת הפוליטית)
נהיינו עוורים לסבל של האחר, בין אם זה תינוקות חסרי ישע, ילדות תמימות, נערות או אזרחים זרים/פלסטינאים וכו'.
כשאתה עיוור לסבל של האחר, אין לך בעיה לגרום לו סבל.

תזכרו שוב במה שאמרה אושרת קוטלר, חוסר הרגישות לאחר גורם לאנשים להיות חיות אדם.
לא כולם, אבל בהחלט יש דוגמאות לחלקם...

ספציפית לגבי מקרי האונס וההתעללות, יש לי ילדים בני 17, 17 שנים אנחנו מחנכים להבדיל בין טוב ורע ולא להכנע ללחץ חברתי.
לשמחתי , הבת גם מתמידה באימוני קראטה ואיגרוף, אני מקווה שלא תאלץ להעזר בזה בחייה.

גיא
24-07-19, 21:19
אתה צודק...המציאות היא מה שמשדרים אלינו. לא היומיום שלנו.

מכל הסערות התקשורתיות שהתחוללו בימי חיי, מעולם לא זכיתי להרגיש אפילו משב רוח אחד קטן מהסערה...פשוט כנראה לא הגיע עד אלי...
גם שהייתי מחובר ל"חדשות" וגם אם לאו. מה זה אומר?!

מכל ה"חדשות" המרעישות, לא שמעתי צליל...שוב כנראה שלא הגיע...
מכל הפרשיות המטלטלות, לא חשתי אפילו רטט, קל שבקלים...טוב אני כנראה גר רחוק ממקור הרעש...

אני נגמלתי...מאחל גם לך.

טל.

+1

בועז, תסיר את כל אפליקציות החדשות ששולחות לך פוש על רגע .. ותגלה עולם רגוע יותר.

boaz avrahami
24-07-19, 22:50
אני לא צרכן מכור של חדשות.
בבוקר באוטו בדרך לעבודה אני רואה את אברי ואולי לפעמים בערב קצת מהדוררה בטלביזיה.
אני מודע להגזמה ומפלטר לבד חלק ניכר ובאופן עקרוני אני לא מרגש...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

איל מ
24-07-19, 23:13
מוזר, אני בבוקר בדרך לעבודה מסתכל על הכביש....

גיא
24-07-19, 23:20

פלוס אחד
העיקר הוא לא מכור לחדשות ...

tallevi
24-07-19, 23:31
המדיה לוחצת? רציני?
ילדה בת 7 נאנסת
ילדה בת 11 נאנסת
2-3 פרשיות של התעללויות בילדים בגנים
תיירת בת 19 נאנסת וישנם 12! חשודים ישראלים
כלום לא מגיע אליך? שום משב?
מה צריך לקרות כדי שזה יגיע אליך שזה יהיה חס וחלילה מישהו ממשפחתך?
החברה בארץ נמצאת בשפל חסר תקדים, כל מי שחושב אחרת נחשב "עוכר ישראל" או "בוגד" (לא משנה מאיזה צד של הקשת הפוליטית)
נהיינו עוורים לסבל של האחר, בין אם זה תינוקות חסרי ישע, ילדות תמימות, נערות או אזרחים זרים/פלסטינאים וכו'.
כשאתה עיוור לסבל של האחר, אין לך בעיה לגרום לו סבל.

תזכרו שוב במה שאמרה אושרת קוטלר, חוסר הרגישות לאחר גורם לאנשים להיות חיות אדם.
לא כולם, אבל בהחלט יש דוגמאות לחלקם...

ספציפית לגבי מקרי האונס וההתעללות, יש לי ילדים בני 17, 17 שנים אנחנו מחנכים להבדיל בין טוב ורע ולא להכנע ללחץ חברתי.
לשמחתי , הבת גם מתמידה באימוני קראטה ואיגרוף, אני מקווה שלא תאלץ להעזר בזה בחייה.אקונה מטטה...

boaz avrahami
24-07-19, 23:46

כנראה אין לך פקקים [emoji56]
בדרך שלי לעבודה יש בעיקר אחוריים של המכונית שלפני.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

איל מ
25-07-19, 07:11
אני מגיע לעבודה ה ר ב ה לפני הפקקים.
אולי בגלל זה אני פחות פסימי במהלך שאר היום.

hadtomer
25-07-19, 10:11
1. אני התקשורת. עם כל הכבוד לעוסקים במלאכה, אני לא עובד באיזה מגאזין או מקומון ולא בדיוק מתעסק בחראקות. אני עובד בעיקר בכל הקשור ברגולציה, שחיתויות, חקיקה וכיו"ב. אני נאלץ לצערי לייצר 5000 מילים בשבוע, רובן בלעדיות.

לראיה- כולם דיברו למכביר על הסיפור הבלעדי שלי ושל אודי עציון על זה שהמצלמות, שהבטיחו לנו שהן עובדות בנובמבר אשתקד- התגלו כלא עובדות בכלל. (וכמובן כיום רימו אתכם שוב, הן עובדות, למה? כי...אה.....הנה ציפור".)

אני עובד מול משרד הביטחון, משרד האוצר, משרד התחבורה, משרד ראש הממשלה וכיוצא בזאת. ואגב- הם רובם חושבים שאתם מטומטמים. כי זה העם, אלה האנשים, לכן ראש ממשלה יכול לשקר, לכן משטרה יכולה לומר לכם שמצלמות אמינות, לכן רשות שדות תעופה יכולה לפעול למען החרדים. לכן ולכן ולכן ולכן .

2. אין ספק שהמציאות שכולם מקבלים היא מה שהתקשורת מגישה. ואין ספק שמה שכולם מקבלים עובר אינספור עריכות ושינויים באופן ההצגה.

3. העיניין הוא שהמטוטלת זזה. למה הכוונה? - ובכן, לפני נגיד 15 שנים כאשר התקשורת שיקפה לאנשים מציאות, היה את הקטע של "מה הם לא מגלים לנו שם בעיתון?" היום זה יותר קטע של "אללה יוסתור, תגידו תודה שלא מגלים לכם מה קרה שם". אני רציני. אתם לא מבינים כמה דברים איומים נחשפים ממכם בתקשורת. וכמה אתם תרצו להקיא אם תדעו. זה לא נחסך ממכם כי "התקשורת לא רוצה לחשוף", זה פשוט אשכרה כי כבר אין זמן לכל החרא הזה, אין כוח, נשבע לכם. רוצים דוגמה? נסו את רשות שדות התעופה. בטח קראתם לפני כמה ימים על זה שהמדינה מנסה לסדר יותר קווי טיסות לאומן כדי להוזיל מחירים. חפשו עתירה של עיריית ראשון נגד רשות שדות התעופה ותקראו מה באמת הולך שם - כלומר למה אם אתם תרצו עוד חודש לטוס ליוון, אז תשלמו כמו שרמוטות, אבל אם אתם חרדים שטסים לאומן - אז אדון מנכל רת"א יבוא להעיד בבית המשפט כמה אתם ומנהגיכם חשובים למדינה.

4. אני מדבר פחות בהיבט של "התקשורת". אני אישית מרגיש שמשהו במדינת ישראל קורס. ואני מסתובב עם התחושה הזו המון זמן. אני מרגיש כמו אחד שמכרו לו תכנית פעולה די ברורה של מה הוא יצטרך לעשות בחיים כדי להצליח עאלק, בקטע של לימודים וחיים ומשכנתא ותרומה וכל הבלגאן - ואיכשהו התכנית הכללית שמסביב...וואלה לא עובדת. כאן כמובן מגיע הקטע של "מה אתה בוכה? רע לך? אין לך ג'יפ? אין לך ילדים יפים ובית?" - ובכן, זה לא העיניין. העיניין הוא כל מה שמסביב, ואני עם כל מה שלמדתי בחיי לכתוב לא יכול לבטא את האכזבה האדירה שלי מהמדינה. זה לא הכסף, זה האנשים. אני ראיתי אתמול בכביש איך רוכב אופנוע מתעצבן על מישהו עם ילדים באוטו- ודופק לו דרך החלון אגרוף ובורח. היום פרסמו שתפסו את נהג המרצדס שרב עם אופנוען בכביש ואדי ערה ודרס אותו. יש לנו מלא פאשלות במדינה הזאת, בצבא, בחינוך, זה פשוט אסון לאומי ואני לא יודע אפילו מאיפה להתחיל מכמה שאני מבואס ומאוכזב. וזה משהו שכל כך ניכר- זה כמו דלי של חרא שהקימו ב 1948 ובמשך המון שנים עמדנו והתפעלנו מכמה אנחנו נהדרים, עד שהחרא מהתחתית צף - והיום ב 2019 הכל קורס. פתאום אנחנו לא כאלה מובילים בחינוך, פתאום אנחנו נורא מושחתים, פתאום הבת שלי שהיא ילדה מדהימה בת תשע חוזרת הביתה מבית הספר בלי טלפון ועם סימנים כחולים ורק אשתי מצליחה לעצור אותי מלקחת קרש וללכת לבית של ההורים הערסים הבהמות של הילד שהרביץ לה עד לרמה של שטף דם ענקי ביד.

5. פייר? אני מותש. אני עשיתי הכל כמו שצריך ועבדתי לפי ההוראות, אני מרגיש שאני משאיר לבנות שלי מורשת איומה ואני יודע שהמדינה שהן יגדלו תהיה מדינה רעה מאוד. אני יודע שאלה דברי כפירה איומים- ויסלח לי הפורום המכובד הזה אבל אני מרגיש שכשאני אומר לבנות שלי שהן צריכות ללכת לשרת, זה שקר כי יש ילדים בבית שמש ובמאה שערים שיודעים שחייל זה משהו שיורקים עליו. וכשאני אומר לבנות שלי שוב ושוב למרות כל הציניות שישראל היא הדבר הכי טוב שקרה לנו, ושיש להן סבים ששרדו את הנאצים והגיעו לארץ ובשארית כוחותיהם שמו את האסונות האישיים שלהם בצד והלכו להילחם על המדינה- אני טיפה משקר כי אם הבת שלי תגיד לי עוד 20 שנה שהיא עוברת לארץ אחרת, אני כנראה לא אעצור אותה.

elibaba
25-07-19, 10:11
אני לא צרכן מכור של חדשות.
בבוקר באוטו בדרך לעבודה אני רואה את אברי

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

הנה הבעיה. מדובר בסוחר קליקבייט מזל נחות במיוחד שדואג שכל הזמן תתעצבן על 'האלה' שעשו 'ככה'.

alto
25-07-19, 10:29
דווקא לתקוף את אלו שכן עוזרים לאחרים כי הם לא עוזרים (רק!) למי שכאן?
דמגוגיה מוזרה!
בדיוק בגלל זה מדווחים על זה ולא על כל אלו שעוזרים ועושים למען "עניי עירך" ויש הרבה יותר כאלו מאלו משדואגים ל"זרים".
נוצר פה מצב בארץ ואתה גם נסחפת עליו קלות: כל מי שמעז לחשוב על אחרים: זרים / פלסטינים חולים / רעבים באפריקה / ... הוא במקרה הטוב יפה נפש, שמאלני, עוכר ישראל וכו', וכמובן שזה מושך אש ותקשורת.
לפחות מנסיוני (ומכיר אי אלו אנשים כאלו) אותו עו"ד שעוזר לזרים מסכנים, עוזר גם לנשים מוכות ונפגעי אלימות.
אותו אחד שיצא לסייע לרעבים בדרום סודן ולנפגעי שטפונות בפיליפינים, עובד עם נוער ישראלי מכור לסמים.

איכשהו יש לי הרגשה (לא מבוססת) שאותם אנשים שתורמים לאחרים הם לא בדיוק אלו שהבנים שלהם הם חלק מ12 המופלאים מקפריסין.

ניר ל
25-07-19, 11:08
דווקא לתקוף את אלו שכן עוזרים לאחרים כי הם לא עוזרים (רק!) למי שכאן?
דמגוגיה מוזרה!
בדיוק בגלל זה מדווחים על זה ולא על כל אלו שעוזרים ועושים למען "עניי עירך" ויש הרבה יותר כאלו מאלו משדואגים ל"זרים".
נוצר פה מצב בארץ ואתה גם נסחפת עליו קלות: כל מי שמעז לחשוב על אחרים: זרים / פלסטינים חולים / רעבים באפריקה / ... הוא במקרה הטוב יפה נפש, שמאלני, עוכר ישראל וכו', וכמובן שזה מושך אש ותקשורת.
לפחות מנסיוני (ומכיר אי אלו אנשים כאלו) אותו עו"ד שעוזר לזרים מסכנים, עוזר גם לנשים מוכות ונפגעי אלימות.
אותו אחד שיצא לסייע לרעבים בדרום סודן ולנפגעי שטפונות בפיליפינים, עובד עם נוער ישראלי מכור לסמים.

איכשהו יש לי הרגשה (לא מבוססת) שאותם אנשים שתורמים לאחרים הם לא בדיוק אלו שהבנים שלהם הם חלק מ12 המופלאים מקפריסין.

אולי אני טועה, אבל כדי לעורר הד או דיון משמעותי , לא מספיק לפרסם אמירה חלבית ופוליטיקלי קורקט ...
נקודתית התעוררתי בעקבות פוסט שרץ ברשתות, הודות לילדה האומללה בת ה 11 וכמה שהמשפחה שלה חסרת אונים, בעוד שהאנסים ומשפחותיהם מסתובבים בגאון ואף לא חוששים לשגר איומי רצח. איפה הממסד בסיפור הזה ?! זועקת הכותרת בשורה התחתונה ... עוד רגע יסגר התיק מחוסר עניין לציבור !!!
התגובה המיידית שלי - אללה יסתור , איזו מדינה חרא , מחר זה קורה לי , לברוח ומהר ! , במחשבה שניה - יש מה לעשות. זה שבמישור הפלילי קיימת גם בעיתיות מפאת הגיל וגם רשלנות מצד הרשויות הנוגעות, אכן רע מאד ומצער . אבל אם ילד בן 12 לא אחראי אז ההורים שלו כן, אין וואקום משפטי - גרמתם נזק - תשלמו ! מה גם שאתם חלאות אדם בעצמכם אם התקשורת לא ממציאה את כל העובדות ממוחה הקודח. אבל ההורים של הקרבן כנראה מסכנים ואין להם כסף וזו לגמרי בעיה. הייתי פותח את ארנקי הפרטי אם היה שם משהו, נשבע ! אז אני תוהה אם לא קיימת איזו עמותה מתאימה שיכולה לסייע , כמו זאת הנלחמת בחירוף נפש בכל עוולה אחרת שניתן לדמיין. ואז אני מרים כאן להנחתה . באמת מעוניין לדעת .

מקווה שהייתי מובן , למרות חוסר שעות השינה וכאב הראש, גם לי יש את הסרטים שלי בחיים .
תומר הדר - כתבת את כל מה שעובר לי בראש כאילו אתה נמצא בו, רק שאני חושב שבריחה לחו״ל זו אשלייה. זה משהו שמלווה את היהודים אלפיים שנה, עובד כמה שנים עד הפוגרום ואז מדלגים למקום הבא שמוכן לקלוט בשאיפה שהראש היהודי יציל את הכלכלה המקומית (מי אמר דרכון פורטוגלי) ושוב פוגרום .

סלחו לי על ההזיות , אני ממש עייף ....

amir_shai
25-07-19, 11:49
1. אני התקשורת. עם כל הכבוד לעוסקים במלאכה, אני לא עובד באיזה מגאזין או מקומון ולא בדיוק מתעסק בחראקות. אני עובד בעיקר בכל הקשור ברגולציה, שחיתויות, חקיקה וכיו"ב. אני נאלץ לצערי לייצר 5000 מילים בשבוע, רובן בלעדיות.

לראיה- כולם דיברו למכביר על הסיפור הבלעדי שלי ושל אודי עציון על זה שהמצלמות, שהבטיחו לנו שהן עובדות בנובמבר אשתקד- התגלו כלא עובדות בכלל. (וכמובן כיום רימו אתכם שוב, הן עובדות, למה? כי...אה.....הנה ציפור".)

אני עובד מול משרד הביטחון, משרד האוצר, משרד התחבורה, משרד ראש הממשלה וכיוצא בזאת. ואגב- הם רובם חושבים שאתם מטומטמים. כי זה העם, אלה האנשים, לכן ראש ממשלה יכול לשקר, לכן משטרה יכולה לומר לכם שמצלמות אמינות, לכן רשות שדות תעופה יכולה לפעול למען החרדים. לכן ולכן ולכן ולכן .

2. אין ספק שהמציאות שכולם מקבלים היא מה שהתקשורת מגישה. ואין ספק שמה שכולם מקבלים עובר אינספור עריכות ושינויים באופן ההצגה.

3. העיניין הוא שהמטוטלת זזה. למה הכוונה? - ובכן, לפני נגיד 15 שנים כאשר התקשורת שיקפה לאנשים מציאות, היה את הקטע של "מה הם לא מגלים לנו שם בעיתון?" היום זה יותר קטע של "אללה יוסתור, תגידו תודה שלא מגלים לכם מה קרה שם". אני רציני. אתם לא מבינים כמה דברים איומים נחשפים ממכם בתקשורת. וכמה אתם תרצו להקיא אם תדעו. זה לא נחסך ממכם כי "התקשורת לא רוצה לחשוף", זה פשוט אשכרה כי כבר אין זמן לכל החרא הזה, אין כוח, נשבע לכם. רוצים דוגמה? נסו את רשות שדות התעופה. בטח קראתם לפני כמה ימים על זה שהמדינה מנסה לסדר יותר קווי טיסות לאומן כדי להוזיל מחירים. חפשו עתירה של עיריית ראשון נגד רשות שדות התעופה ותקראו מה באמת הולך שם - כלומר למה אם אתם תרצו עוד חודש לטוס ליוון, אז תשלמו כמו שרמוטות, אבל אם אתם חרדים שטסים לאומן - אז אדון מנכל רת"א יבוא להעיד בבית המשפט כמה אתם ומנהגיכם חשובים למדינה.

4. אני מדבר פחות בהיבט של "התקשורת". אני אישית מרגיש שמשהו במדינת ישראל קורס. ואני מסתובב עם התחושה הזו המון זמן. אני מרגיש כמו אחד שמכרו לו תכנית פעולה די ברורה של מה הוא יצטרך לעשות בחיים כדי להצליח עאלק, בקטע של לימודים וחיים ומשכנתא ותרומה וכל הבלגאן - ואיכשהו התכנית הכללית שמסביב...וואלה לא עובדת. כאן כמובן מגיע הקטע של "מה אתה בוכה? רע לך? אין לך ג'יפ? אין לך ילדים יפים ובית?" - ובכן, זה לא העיניין. העיניין הוא כל מה שמסביב, ואני עם כל מה שלמדתי בחיי לכתוב לא יכול לבטא את האכזבה האדירה שלי מהמדינה. זה לא הכסף, זה האנשים. אני ראיתי אתמול בכביש איך רוכב אופנוע מתעצבן על מישהו עם ילדים באוטו- ודופק לו דרך החלון אגרוף ובורח. היום פרסמו שתפסו את נהג המרצדס שרב עם אופנוען בכביש ואדי ערה ודרס אותו. יש לנו מלא פאשלות במדינה הזאת, בצבא, בחינוך, זה פשוט אסון לאומי ואני לא יודע אפילו מאיפה להתחיל מכמה שאני מבואס ומאוכזב. וזה משהו שכל כך ניכר- זה כמו דלי של חרא שהקימו ב 1948 ובמשך המון שנים עמדנו והתפעלנו מכמה אנחנו נהדרים, עד שהחרא מהתחתית צף - והיום ב 2019 הכל קורס. פתאום אנחנו לא כאלה מובילים בחינוך, פתאום אנחנו נורא מושחתים, פתאום הבת שלי שהיא ילדה מדהימה בת תשע חוזרת הביתה מבית הספר בלי טלפון ועם סימנים כחולים ורק אשתי מצליחה לעצור אותי מלקחת קרש וללכת לבית של ההורים הערסים הבהמות של הילד שהרביץ לה עד לרמה של שטף דם ענקי ביד.

5. פייר? אני מותש. אני עשיתי הכל כמו שצריך ועבדתי לפי ההוראות, אני מרגיש שאני משאיר לבנות שלי מורשת איומה ואני יודע שהמדינה שהן יגדלו תהיה מדינה רעה מאוד. אני יודע שאלה דברי כפירה איומים- ויסלח לי הפורום המכובד הזה אבל אני מרגיש שכשאני אומר לבנות שלי שהן צריכות ללכת לשרת, זה שקר כי יש ילדים בבית שמש ובמאה שערים שיודעים שחייל זה משהו שיורקים עליו. וכשאני אומר לבנות שלי שוב ושוב למרות כל הציניות שישראל היא הדבר הכי טוב שקרה לנו, ושיש להן סבים ששרדו את הנאצים והגיעו לארץ ובשארית כוחותיהם שמו את האסונות האישיים שלהם בצד והלכו להילחם על המדינה- אני טיפה משקר כי אם הבת שלי תגיד לי עוד 20 שנה שהיא עוברת לארץ אחרת, אני כנראה לא אעצור אותה.+1000

הלוואי שהייתי יודע איך לשנות את המצב

Sent from my LG-H870DS using Tapatalk

asafk
25-07-19, 12:00
As the 21st century began, human evolution was at a turning point. Natural selection, the process by which the strongest, the smartest, the fastest, reproduced in greater numbers than the rest, a process which had once favored the noblest traits of man, now began to favor different traits. Most science fiction of the day predicted a future that was more civilized and more intelligent. But as time went on, things seemed to be heading in the opposite direction. A dumbing down. How did this happen? Evolution does not necessarily reward intelligence. With no natural predators to thin the herd, it began to simply reward those who reproduced the most, and left the intelligent to become an endangered species.

(ציטוט. מסרט. מדע בדיוני. בדיוני.... ?)

אסף.

alto
25-07-19, 12:13
אולי אני טועה, אבל כדי לעורר הד או דיון משמעותי , לא מספיק לפרסם אמירה חלבית ופוליטיקלי קורקט ...
נקודתית התעוררתי בעקבות פוסט שרץ ברשתות, הודות לילדה האומללה בת ה 11 וכמה שהמשפחה שלה חסרת אונים, בעוד שהאנסים ומשפחותיהם מסתובבים בגאון ואף לא חוששים לשגר איומי רצח. איפה הממסד בסיפור הזה ?! זועקת הכותרת בשורה התחתונה ... עוד רגע יסגר התיק מחוסר עניין לציבור !!!
התגובה המיידית שלי - אללה יסתור , איזו מדינה חרא , מחר זה קורה לי , לברוח ומהר ! , במחשבה שניה - יש מה לעשות. זה שבמישור הפלילי קיימת גם בעיתיות מפאת הגיל וגם רשלנות מצד הרשויות הנוגעות, אכן רע מאד ומצער . אבל אם ילד בן 12 לא אחראי אז ההורים שלו כן, אין וואקום משפטי - גרמתם נזק - תשלמו ! מה גם שאתם חלאות אדם בעצמכם אם התקשורת לא ממציאה את כל העובדות ממוחה הקודח. אבל ההורים של הקרבן כנראה מסכנים ואין להם כסף וזו לגמרי בעיה. הייתי פותח את ארנקי הפרטי אם היה שם משהו, נשבע ! אז אני תוהה אם לא קיימת איזו עמותה מתאימה שיכולה לסייע , כמו זאת הנלחמת בחירוף נפש בכל עוולה אחרת שניתן לדמיין. ואז אני מרים כאן להנחתה . באמת מעוניין לדעת .

מקווה שהייתי מובן , למרות חוסר שעות השינה וכאב הראש, גם לי יש את הסרטים שלי בחיים .
תומר הדר - כתבת את כל מה שעובר לי בראש כאילו אתה נמצא בו, רק שאני חושב שבריחה לחו״ל זו אשלייה. זה משהו שמלווה את היהודים אלפיים שנה, עובד כמה שנים עד הפוגרום ואז מדלגים למקום הבא שמוכן לקלוט בשאיפה שהראש היהודי יציל את הכלכלה המקומית (מי אמר דרכון פורטוגלי) ושוב פוגרום .

סלחו לי על ההזיות , אני ממש עייף ....

אין ויכוח על מה שכתבת, אני באותו מצב, אפילו התחלתי להוציא דרכון גרמני אחרי עשרות שנים שלא הסכמתי לשמוע על זה (ואני בא מבית יקי שלא מוכנים לדבר בו גרמנית או לקנות שום דבר משם).
רק על תכליל את מי שמנסה לעשות טוב, גם אם זה לא הטוב שנראה לך בדיוק. בכך אתה רק מגביר את הבעייה.
כמו שכתבתי, אלו שמנסים לעזור לזרים וכו' הם דווקא היותר טובים בד"כ, בכך שהופכים אותם לשמאלנים מניאקים עוכרי ישראל ובוגדים (שכחתי משהו?) רק מצטרפים לעדר ה'בהמות' ששולט פה, לקיטוב הפסיכי שיש פה ומכוון מגבוה, להפיכת המקום הזה לעוד יותר גרוע.
יכול להיות שעזרה למהגרת פיליפינית או לאפריקאי לא חוקי זה לא הבחירה שלך או של אחרים, אבל לא יודע, אדם שמנסה לעזור, בכל זאת עדיף על מי שלא עוזר בכלל לאף אחד, שלא לדבר על עבריינים בכלל, עברייני מין בפרט ורוב העדר שמגן על החולרות האלו ואחרות.

הדסופה
25-07-19, 12:26
As the 21st century began, human evolution was at a turning point. Natural selection, the process by which the strongest, the smartest, the fastest, reproduced in greater numbers than the rest, a process which had once favored the noblest traits of man, now began to favor different traits. Most science fiction of the day predicted a future that was more civilized and more intelligent. But as time went on, things seemed to be heading in the opposite direction. A dumbing down. How did this happen? Evolution does not necessarily reward intelligence. With no natural predators to thin the herd, it began to simply reward those who reproduced the most, and left the intelligent to become an endangered species.

אסף.

תהליך הברירה הטבעית לא עוסק בבחירת החזקים יותר , החכמים יותר וכו
רק המתאימים ביותר
ולכן השימוש בו בטקסט כאן לא מדויק. בהיבט הזה הוא לא בהכרח הפסיק

גיא
25-07-19, 12:28

אסף.

זה הסרט הכי מצוטט פה באתר.

ותכלס. אמת נבואית.

talw
25-07-19, 12:35

אסף.

לא זה לא בדיוני, זה הקיטוב הצורם שיצרנו במו ידינו בחברה ,ולא רק פה ,זה גלובלי. בני האדם סוגדים באמונה עיוורת לכסף, הרבה יותר מכל אל מחורבן שהם המציאו במהלך ההיסטוריה. ברגע שכסף נהיה כלי שאפשר לרכוש בו חינוך הוא הרגע שאיבדנו את זה. - אני זוכר טוב מאוד את המחנכים שלנו כשהיינו ילדים ,רובם היו ניצולי שואה אומללים ,אנשים קשי יום ,שראו שליחות עילאית בחינוך הילדים, מאיפה שהם באו הם הבינו שזהו הכוח שלנו כחברה, אני זוכר מורים שהיו נשארים אתנו בימי שישי בבית הספר עד לאחר הצהריים, על חשבונם כן? רק בשביל שנוכל לגשת לחמש יחידות בכל המקצועות- איפה אנחנו היום... וזה באמת לא משנה כהוא זה כמה יחידות בגרות עשה האדם ,העניין פה הוא החינוך והערכים שהוא ספג מהעומד מולו.
מה צריך לעשות ? להשתמש במשאב הזה שקוראים לו כסף ופוליטיקה ולשנות ,אבל באמת לשנות סדרי עדיפויות תקציב לאומי,- זה לא פתרון אינסטנט ,זה ייקח כמה דורות , ואת זה עושים בקלפי ,בלי ימין ושמאל טיפשיים ,לבחור את מי שמסוגל לתת לילדים חינוך טוב ללא הבדל דת גזע מין ואזור מגורים.

ניר ל
25-07-19, 13:24
טל, לי לא היו מורים ניצולי שואה. יותר בכוון של ניצולי הגוש הסובייטי שעלו בשנות השבעים ובעזרתם קיבלתי תעודת בגרות מדוגמת שהעלתה אותי על הנתיב המובטח להצלחה שתומר מדבר עליו בסעיף 4. את הערכים הבאתי מהבית , מההורים, מהסבא והסבתא.
אם כבר מדברים על הצלחה, אז שמוליק מהכיתה שלי ״הילד החריג״ שתוייג כמפגר חסר עתיד והוחזק בכוח בתחום בית הספר עד כתה י׳ ללא שידע קרוא וכתוב - פתח רשת קמעונאית והתעשר עוד לפני שאני סיימתי תואר ראשון באוניברסיטה.

לא מאדיר את העבר. פילוג וקיטוב היה מאז קין והבל, בטח שמאז תחילת היישוב הציוני, אפילו בשואה בדרך לתאי הגזים, רק שהמחנות היו הפוכים. נראה לי שכבר כתבתי שבזה רק התקדמנו, לא נעשינו גרועים יותר.

talw
25-07-19, 13:34
רגע, אני רוצה להבין, אתה מעדיף להיות אהבל אבל בעל רשת קמעונאית ,ולהמשיך להוליד ילדים אהבלים שימשיכו את דרכך ? או להיות ניר ?

כתבתי עוד משהו ,אבל נמחק משום מה.
כתבתי על דוגמה הפוכה לילד בעייתי בכיתתי ,שאם אמא של חבר אחר (מחנכת בבית ספר אחר) לא היתה לוקחת אותו בידיים בזמן אל מנהל בית ספרינו ונשבעה לו שהוא תחת חסותה ,הוא היה נפלט ממערכת החינוך ויושב עד היום על הברזלים . כיום הוא בפנסיה ,קצין מוערך, שרק עוזר לילדים שכמותו לעלות על מסלול בריא. אז הוא לא בעל רשתות קמעוניות , תכלס ,מה זו הצלחה ?

ניר ל
25-07-19, 13:47
הוא לא היה אהבל, ילד מדהים , ענק 1.7 מ׳ בגיל 9, בכתה ד׳ פירק אותי במכות כי הייתי היחיד בכתה שעמד מולו, בכתה ח׳ הכרתי מיהו והערצתי אותו. בסה״כ היה דיסלקט לפני שמישהו ידע מה זה.

הרי אתה אמרת שכסף נהיה המדד לגודל ההצלחה , אז מכאן שלמרות שהמערכת הקיאה אותו הוא היה למוצלח מכולנו.

גיא
25-07-19, 13:49
למרות שזה דיון מאד מעניין ואמיתי .. ולמרות שאני לגמרי מסכים עם מי שכתב את בדיוק מה שאני מרגיש ..

אני חייב לציין שההנהלה מראה איפוק ממש ראוי לציון, זה חריג אפילו לעונת המדוזות.

שאפו !

ניר ל
25-07-19, 13:51
​נראה לי שאם לא נערב את ביבי אז יהיה בסדר.

גיא
25-07-19, 15:17
​נראה לי שאם לא נערב את ביבי אז יהיה בסדר.

אתה אומר שאלוביץ וכל הברדק הגיע גם להנהלת האתר הזה ?!?!

אויי . . .

ניר ל
25-07-19, 15:24
לא אומר, אבל מעדיף לא לבדוק ... פשוט הצצתי בחשבון הסיגרים והשמפניה של חנן ואני יודע שהוא לא שותה ולא מעשן.

תראה, זה נושא חברתי שיש עליו הסכמה מקצה לקצה ללא הבדל דת , גזע , מגזר ומין, לא כולל ערסים, אז לא מעורר ריבים , רק הצעות שונות לפתרון (או הכחשה).

wonderd
25-07-19, 15:56
שירשור מדהים. מבטא הרבה ממה שאני מרגיש בשנה האחרונה פה.
כתבתי פוסט ארוך אבל מחקתי הכל. לא מרגיש שיש טעם להעלות על הכתב בפורום ציבורי את הגועל שאני מרגיש.

GodsFather
25-07-19, 16:43
כתבתי פוסט ארוך אבל מחקתי הכל. לא מרגיש שיש טעם להעלות על הכתב בפורום ציבורי את הגועל שאני מרגיש.יש פה במה לפרוק, כפי שאתה רואה.

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

tallevi
25-07-19, 18:14
בני האדם סוגדים באמונה עיוורת לכסף, הרבה יותר מכל אל מחורבן שהם המציאו במהלך ההיסטוריה.

הלוואי...סגידה לכסף היא לפחות רציונאלית.

סגידה לכסף גם מניעה, מייצרת, מפתחת ועוד הרבה...

ככה בדיוק אני רואה את הסינים.
הם לא רואים בעיניים......מה שמעניין אותם זה רק התנהלות מסחרית עניינית שתניב כסף שיכלכל את מיליארד שלוש מאות מיליוני הקיבות...וזה נכון. עובדה שזה עובד. הדת מהם והלאה.

אבל לצערי ההיפך הוא הנכון... הלוואי.

טל.

נדב ש.
25-07-19, 18:35
כתבתי פוסט ארוך אבל מחקתי הכל. לא מרגיש שיש טעם להעלות על הכתב בפורום ציבורי את הגועל שאני מרגיש.

+1.

ולפעמים מספיק רק לקרוא... ולהתנחם שאתה לא לבד בהרגשה...

talw
25-07-19, 19:01
הלוואי...סגידה לכסף היא לפחות רציונאלית.

סגידה לכסף גם מניעה, מייצרת, מפתחת ועוד הרבה...

ככה בדיוק אני רואה את הסינים.
הם לא רואים בעיניים......מה שמעניין אותם זה רק התנהלות מסחרית עניינית שתניב כסף שיכלכל את מיליארד שלוש מאות מיליוני הקיבות...וזה נכון. עובדה שזה עובד. הדת מהם והלאה.

אבל לצערי ההיפך הוא הנכון... הלוואי.

טל.

כסף יכול לגשר בין שונאים שסוגרים עסקה ויכולים אפילו ללחוץ יד בסופו של דבר למרות הגועל, גם זוג ואפילו עמים שמאמינים באל ״אחר״ יכולים לסגור פערים ,לשים את האל בצד ולעבוד למען אינטרס משותף שהשורה התחתונה שלו היא כסף.
כך שהכסף חזק מאל.
כסף הוא אליה וקוץ בה- עם האמונה בו אפשר לגשר על פערים דמיוניים תהומיים בין בני האדם, מצד שני הוא גם קונה כבוד מזוייף למי שיש אותו, שבלעדיו לא היתה לאמונה הזו זכות קיום...
לגבי הסינים ... חכה עד שהעשירים יהיו מספיק עשירים והעניים מספיק עניים,ונראה איך אימפריה ״חדשה״ בהיסטוריה האנושית נופלת שוב.
הפטנט להצלחה אמיתית ולא מזוייפת ,הוא מנהיגות שיודעת לתמרן ולחנך את ההמון שלמשל השכלה/מוסר/ מצפון ,מקנים לאדם יותר כבוד מאשר עובי הכיס שלו.

דרור ברלי
26-07-19, 00:00
תפרקו תפרקו.

עוד קצת פחות מחודשיים יש בחירות, ושוב תצביעו לפי הדפוסים הישנים של ימין ושמאל, כן/לא ביבי, כן/לא תהליך מדיני, בלהבלהבלה
ורק סדר היום האזרחי יישאר בצד, כמו תמיד.

ואז עוד פעם יהיו יללות ויבבות וקיטורים. למה ככה ולמה ככה, ולמה רודפים אותנו, ולמה לא סופרים אותנו.

הכל בידינו, ואנחנו לא עושים כלום עם זה.
כל אחד לעצמו, בדלת-אמותיו, במרחב הנוחות הפרטי שלו. בולע ושותק או מנסה להסתדר לבד, עסוק בהתחמקויות ובקומבינות, בחיים מתחת לרדאר ובנסיונות להרוויח זמן. עד החשבון הבא, הדו"ח השנתי הבא, עד הטסט הבא, עד הבחירות הבאות... אם עוד לא הפנמתם - מגיע לנו.

ניר ל
26-07-19, 10:24
דרור, אין שום ימין ושמאל כבר עשרות שנים , התפישות הכלכליות זהות , תשומת הלב לנושאי רווחה וחינוך זהה .
את האג׳נדה שמתפרסמת לפני הבחירות ואת הנאומים - כותבים יחצ״נים על סמך קהל היעד, סקרים ומחקרים שמנסים לנבא מה ימשוך יותר קולות ואחוזי הצבעה.
הבחירות אישיות בתכלס. מי יותר מרשים את ההמונים במראה שלו וברטוריקה שלו.
אבל פוליטיקה ובחירות זה רק פן אחד, אתה מפשט את הבעיה כאילו שהיא תלויה רק בבוחרים ובבחירות. כשיהיה לי קצת זמן יותר מאוחר אנסה לנסח משהו קצת יותר עמוק.

דרור ברלי
26-07-19, 16:51
דרור, אין שום ימין ושמאל כבר עשרות שנים , התפישות הכלכליות זהות , תשומת הלב לנושאי רווחה וחינוך זהה .

זה נכון.
אבל הציבור המטומטם ממשיך להתקוטט ולשנוא זה את זה על סמך אותן הגדרות של פעם, שמחלקות אותנו למחנות לפי דעותינו בנושא הסכסוך עם השכנים. הפוליטיקאים ממשיכים לפמפם את זה כי זה נוח להם. שיטת הפרד ומשול הידועה והמוכחת. ככל שאנחנו נתקוטט יותר, כך אחיזת החנק שלהם בצוואר שלנו הולכת ומתהדקת.

והכל קשור. כשמביאים אותך למצב שבו כל אחד נלחם את מלחמת ההשרדות היומיומית הפרטית שלו, אז אין יותר ערכים. ואדם לאדם זאב ואפילו דרקון.
הכל קשור.

ניר ל
26-07-19, 18:18
פילוג מפלגתי היה קיים עוד בגולה, גם בקרב התנועות הציוניות. את כל מה שאתה רואה כאן היה גם שם ... וועד הקהילה ... שום דבר לא השתנה בהרבה.
אנשי העליה השניה שהקימו את ״אחדות העבודה״ ואח״כ את מפא״י , בעלי אג׳נדה סוציאליסטית, הקימו את המוסדות שהיוו את הבסיס לממסד הקיים עד היום, הרבה לפני קום המדינה. הם היו הרוב, הם היו האליטה, הם דחקו והעלימו תנועות מתחרות גם מדפי ההסטוריה שהם כתבו.

סבא שלי עלה לבד עם קבוצת נוער מפולין ב 1933, גם הוא צורף למפלגה וקיבל את הפנקס האדום, היה חלוץ, לחם בהגנה, בחיל הנוטרים, במלחמת העצמאות - אבל לא היה מקורב לצלחת. עבודה בממסד הוא לא קיבל - לשם קיבלו רק מקורבים. לא הספיק שהיית מהמוצא הנכון ומהמפלגה הנכונה .... לך תסביר את זה למזרחיים שהגיעו 20 שנה אחריו ולא הצליחו כמוהו להיכנס לתוך הקליקות האלה. מבחינתם זה היה עניין עדתי ... כל האשכנזים אותו דבר, כי כל הפקידים שהם ראו היו מן הסתם ״אשכנזים״.

המשך יבוא...

ניר ל
27-07-19, 00:07
כל גוף או זרוע של הממסד שיש לו כוח או שליטה על משאבים, זה משהו שמתחיל בקטן לטובת מטרה הגיונית ודי מהר הופך למפלצת זוללת תקציבים שדואגת להעצים את כוחה ולהגן על עצמה באמצעות רשת של חוקים, נהלים וקשרים, אתה לא יכול להכניס לשם אנשים מחוץ לקליקה שיכתיבו שינוי, שרים ומנכל״ים שעומדים בראש לא מסוגלים להזיז כמעט כלום. כל עוד שלטה אותה אליטה על הכל אז גם לא הייתה סיבה לחשוש שמישהו ירצה לשנות, ״המהפך״הפוליטי ב 1977 אמנם העלה את האופוזיציה לשלטון , אבל בגין לא היה בן גוריון ... הוא היה אידאולוג אמיתי ואדם ישר , הצהיר שלא ינער ויחליף את פקידי הממסד - השאיר אותם במקומם ולא החליפם באנשי שלומו, אפילו את היועמ״ש הוא השאיר במקומו ... זה שהיה אח״כ לנשיא ביהמ״ש העליון והפך את בג״ץ לסמכות העליונה בכל.
הממסד לא חיכה, הוא רישת עצמו בצורה כזאת משך השנים כך שהפוליטיקאים לא יכולים לגעת בו למעשה. כל אחת מזרועות התמנון האלו גיבתה וחיזקה את השניה.

אז אתם באמת מתפלאים שממשלות מתחלפות , הנבחרים משחררים הצהרות ושום דבר לא באמת משתנה ?
ישראל היום מדינה עשירה, אבל חסרים תקציבים להרבה נושאים חיוניים כי הם נשאבים - הן ע״י המנגנון המנופח והן ע״י גורמים פוליטיים אינטרסנטיים שמהווים לשון מאזניים לצורך הקמת ממשלה.
ועוד לא דברתי על קשרי הון-שלטון שזה קצת מטעה ... כי קשר לשלטון זה חשוב אם אתה בעל הון שרוצה לעשות סיבוב על המדינה - מישהו בשלטון צריך להעביר החלטה שמתאימה לאינטרס שלך , אבל בלי שיתוף פעולה של הממסד אף אחד לא מבטיח שדווקא אתה תהנה מזה. אז ככה קורה שהשלטון מעביר החלטה להפריט את ים המלח, הממסד סוגר מחיר (זול) עם איל ההון , הפקיד האחראי (חשכ״ל) מקבל כעבור שלוש שנים משרת חלומות שתסדר 3 דורות של יורשיו ...אצל אותו בעל הון, באותו מפעל לאומי שמכר לו בשם המדינה.

החלפת שלטון, הכי מוצלחת שתהיה, זה רק רובד אחד. כדי להציב אנשים ישרים בראש - צריך דבר ראשון למצוא כמה עשרות כאלה שזה דבר קשה כשלעצמו, הם גם צריכים להיות כאלה שלא צמחו בממסד הקיים (תפקידים ציבוריים/ מערכת הבטחון) , אבל אז הציבור לא מכיר אותם ויתקשה להצביע עבורם.
גם אם נבחרו אנשים כאלה, במקרה או שלא - אנשי תקשורת לשעבר שחשפו שחיתויות ולחמו למען צדק חברתי, יקח להם הרבה זמן להבין מה צריך לעשות ועוד יותר מכך להתחיל להתיר את קורי העכביש שמגינים על הקיים, זה שנים של עבודה ולציבור אין סבלנות לחכות ... יש להם מזל אם הם מסיימים קדנציה אחת וזה לא מספיק, בטח לא אם אתה נלחם לבד.

קחו עוד עניין ״פעוט״ - מי לא זוכר את הרעש שעשה התיקון לחוק העמותות לפני שנתיים? פוליטיקאים מהקואליציה הצליחו בקושי, ברוב של 57 מול 48 להעביר איזה תיקונון, כדי לגרום ל 27 עמותות שחשודות בכך שמי שממן אותן ולמעשה מושך בחוטים שלהן זה מדינות זרות, לפרסם את זה לציבור.
אבל מה קרה בכל אותן פעמים שניסו להרים את המסך מעל העמותות העות׳ומניות ? מישהו בכלל שמע על המושג הזה ?
אז ככה בקטנה - יש בארץ מעל 10,000 אגודות שפועלות עפ״י החוק העותומני מ 1906, הן הוחרגו מחוק העמותות 1980 וממשיכות לפעול עפ״י החוק העתיק. המשמעות היא לא רק שהן לא משלמות מיסים ואגרות, אלא שהן לחלוטין לא שקופות, לא חייבות בשום דיווח ושום דין, אין עליהן שום פיקוח, לא מבקר המדינה ולא כלום. אה כן , חלקן זוכות לתקציבי עתק של עשרות ומאות מליונים בשנה .... גופים קיקיוניים כאלה כגון ״ההסתדרות״ למשל ... , איזה כיף זה שאפשר למנות למשרה בשכר את מי שרוצים, לשלם לו כמה שרוצים , בלי לדפוק חשבון לאיש ? כי בשירות הציבורי זה נהיה קצת קשה עם השנים ... אתה לא יכול למנות קרוב משפחה חסר השכלה למנהל בכיר.... אז תבדקו כמה חברי כנסת הצביעו בעד ויותר מעניין - מי אלו שהצביעו נגד . זה חשוב , בטח למי שחושב שהצבעה לנבחרי ציבור ״חברתיים״ תשנה משהו.

אומי5
28-07-19, 17:06
דרור, הרוב רוצים להצביע לפי סדר יום חברתי, אבל כשביטן הגיע מההסתדרות, ועל ניסנקורן אין מה לדבר, אתה מבין שלא משנה למי תצביע אתה תקבל צינור הסתדרותי עמוק יותר בשם ה"חברתיות".

IlanG
28-07-19, 17:25
שכנעתם אותי , איפה לוחצים על ה
Ctrl+alt+del

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

זוהר לב
28-07-19, 22:36
לא רוצה שום אג'נדה חברתית כלכלית שתבוא לפני או במקום האג'נדה הקיומית בה אנו שרויים.
מי לא מכיר את פירמידת הצרכים הבסיסיים של מסלאו?
קיום פיזי הוא ראשון במעלה וקודם לכל צורך אחר. אם שכננו היו שוודים או פינים, הייתי מבין ומקבל את הדיבורים על כסף שייפתור
את כל הבעיות, אבל לא כך הוא הדבר, ונכון בוחרים רוב בני עדות המזרח, כי הם מכירים את אופי ואת טבע שכננו, למרות שכלכלית רובם מוכים
בשוטים ועקרבים ע"י הממשל הנוכחי - חוש הישרדות בריא שבא גם על חשבון רווחתם הכלכלית.
היו הרבה הזדמנויות ואת כולם "פיספסו" שכנינו. האמנם?
עדיין לא נולד מנהיג שיבוא ויגיד כמו שאמר סאדאת. אין יותר מלחמות ,אין יותר שפיכות דמים, כי ימיו יהיו ספורים, למה?
כי שלום עם ישראל היא לא האג'נדה של שכננו.... בשום מחיר.
שקט יהיה פה רק אם יגורש הפולש הזר משטחי הארץ, וכל עוד אנו מגמגמים, מתפרש הדבר אצלם שהם בעלי הבית, ואנו הפולשים.
מדינתי הפצפונת (ויש לזה השלכות כלכליות מרחיקות לכת לכל אחד מאיתנו) ללא גבולות ברורים ומוסכמים, עיר הבירה שלה במחלוקת כלל עולמית, ועל מה מדברים כולם? על סיר הבשר......

ניר ל
29-07-19, 07:38
הרבה לקח ניתן ללמוד מהמקרה של 12 ״בני הטובים״ מקפריסין ... להטיל ספק בכל אייטם שמתפרסם בתקשורת, לא למהר לקחת את הצד החלש / לשפוט את החזק ,לא למהר להשמיץ את הנוער (האמנם!?) . האמת היא כתבו את זה כאן גם בתחילת הפוסט והאמת היא שאני לא מרגיש היום בבוקר טוב יותר לגבי מצב החברה והרמה המוסרית והערכית שלנו כחברה, למרות הטוויסט בעלילה.

אומי5
29-07-19, 07:52
אולי הם לא אנסו, אבל דוגמא למוסר הם לא.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

נדב ש.
29-07-19, 08:05
האמת היא שאני לא מרגיש היום בבוקר טוב יותר לגבי מצב החברה והרמה המוסרית והערכית שלנו כחברה

ורק ב 24 שעות האחרונות 3 רציחות אחת מהם על פאקינג חניה! וגם ניסיון חיסול אחד...

ניר ל
29-07-19, 08:42
ורק ב 24 שעות האחרונות 3 רציחות אחת מהם על פאקינג חניה! וגם ניסיון חיסול אחד...

על חניה ?
למה ? כי זאת הכותרת שהתקשורת נתנה לריב הזה ?! אז לא ממש למדנו מסתבר...
אני מטיל ספק רב...
נשים בצד רציחות על רקע עברייני, כי אלה ממילא שמים קצוץ על ערכים ועל חוקי המדינה (אם כי אני לא בטוח שהחוקים בעולם שלהם פחות המתקבלים על הדעת).
נסכים ששימוש בנשק זה דבר שצריך להתקיים רק במצב הכי קיצוני ולא כי השפילו אותך או הרגיזו אותך.

ראיתי אתמול קטע מגרסת האשה של ההרוג - מספרת שהבעל שלה התעמת עם קשישה, היא הכתה אותו עם תיק היד שלה והוא דחף אותה אחורה עד שנפלה על הרצפה... אז שלף בעלה של הקשישה אקדח וירה בו פעמיים. גם השימוש במילה קשיש זה סוג של דמגוגיה אגב, אבל את הגרסה שלו או של אשתו לא הציגו לנו משום מה.
זה שהקרבן מסכן - אין וויכוח, אבל אני בטוח שאם נבדוק את הרקע של הרבה עבריינים אלימים נמצא שהם בעצמם אנשים מסכנים בסה״כ.
בקיצור , לא ידוע לנו בדיוק על מה נרצח האומלל, כי הציגו לנו רק את הנרטיב שבחרה התקשורת.
מה שבטוח - תרבות השיח שלנו על הקרשים, חוסר סובלנות וחוסר רגישות , רק כשיש איום קולקטיבי או שנמצאים בין גויים אנחנו פתאום מרגישים עם.
אם מישהו מבוגר היה תופס לי חניה כי חנה עקום - הייתי מבקש ממנו בנימוס שיתיישר ע״מ שאוכל לחנות לצידו, בטח כשאני מלווה בנכים - למה שיסרב ?
אם הוא מסרב ומתלהם בנסיבות כאלה, אז משהו איתו כנראה לא בסדר ... אולי מיותר להיכנס איתו לריב .
מצטער, אבל עוד לא נתקלתי במצב שאפנה בנימוס לאדם שגילו כפול מגילי , על אחת כמה וכמה קשישה ואותקף על ידה כך שאאלץ לתקוף חזרה ולהפיל אותה ... נשמע לי הזוי מדי.
הא , כן - בפעם האחרונה שבדקתי, חולי נפש לא זוכים לאקדח ברשיון וזה עניין שנמצא במעקב רציף , גם אנשים שנקלעים פעם אחת לארוע אלים מאבדים מיד את הרשיון.

נדב ש.
29-07-19, 08:55
צודק. "על חניה" זה הכותרת של התקשורת.
כוונתי היתה לקלות שבה אנשים פסיכים שולפים אקדח או סכין וישר תוקפים, וגם אלה שיש להם רישיון לאקדח לא אומר שהם "תקינים בראש", העובדות לפניך.

אם מישהו חנה עקום אני אפילו לא פונה אליו, ממשיך הלאה לא קרה כלום נמצא חניה, ואם לא אז גם לא נורא.
הייתי לא מזמן בקניון לב המפרץ בוקר יום יפה עם הילדים(יס פלנט), כל המפלסים מלאים, תתפלא כמה אנשים לא יודעים לחנות ותופסים 2 חניות בכוונה/לא בכוונה, אולי כי יש להם רכב יוקרתי ולא רוצים שיחנו לידם, עליתי עד הקומה אחרונה לגג שהיה פנוי לגמרי, לא קרה כלום.

אומי5
29-07-19, 09:37
לנכה או מסיע נכים הרבה יותר קריטי לקבל את החניה שלו.
לא שהייתי חוטף כדור בשביל זה.

ניר ל
29-07-19, 09:54
מה שאני אומר, זה שאנשים מועדים לריבים אלימים, מגיעים מתישהו לחקירת משטרה. מישהו שזה לא קרה לו במהלך 74 שנים, ספק אם יש לו נטיה לריבים ואלימות. יש גם גרסה שמדובר באזרח ערבי, שזה לא משנה בעקרון, אבל בסביבה הזו חיים סייעני שב״כ, הם חמושים כחוק וחלקם עבריינים לשעבר או עבריינים פעילים...

להפיל קשישה על הקרקע זה לעיתים גזר דין מוות, קחו גם את זה בחשבון, לא הייתי יוצא בקביעות שמדובר בפסיכים שישר שולפים ... שלא יצוץ אזה סרטון או טוויסט בעלילה שיגרום לי לאכול את הכובע.

אומי5
29-07-19, 10:16
כמו שכתבת, מי אמר שזה לא קרה ב74 שנותיו? הרי אם הוא סייען אז הוא יקבל רשיון למרות העבר.

ניר ל
29-07-19, 10:20
לכן החרגתי את עניין הסייענים.
אבל איך נדע ? אם התקשורת מתעקשת לייצר חדשות במקום לדווח על חדשות .
בשום מקום לא ראיתי שניסו להציג גרסה של הצד השני או אשתו שאיננה עצורה. אולי כי היא שוכבת בבית חולים עם אגן שבור וזה לא מסתדר עם הנרטיב של התקשורת ?

אומי5
29-07-19, 10:24
בהחלט יכול להיות

נדב ש.
29-07-19, 10:31
מה שאני אומר, זה שאנשים מועדים לריבים אלימים, מגיעים מתישהו לחקירת משטרה. מישהו שזה לא קרה לו במהלך 74 שנים, ספק אם יש לו נטיה לריבים ואלימות.

מה שאני התכוונתי זה שאף פעם לא תדע מי עומד מולך, זה לא מחייב שאדם ללא עבר פלילי/נפשי פתאום יקבל שגעון ויעשה מעשה, זה קורה בוודאות מכל מיני סיבות שלפעמים ניתן לדעת ולפעמים אף פעם לא. מצבנו הולך ומחמיר, מעדיף לא לגלות מי זה מי.

בקשר למקרה הזה, הכל יכול להיות, מאמין שבהמשך יפורסמו שאר הפרטים גם מהצד השני.

Raccoon
29-07-19, 12:38
מה שאני התכוונתי זה שאף פעם לא תדע מי עומד מולך, זה לא מחייב שאדם ללא עבר פלילי/נפשי פתאום יקבל שגעון ויעשה מעשה, זה קורה בוודאות מכל מיני סיבות שלפעמים ניתן לדעת ולפעמים אף פעם לא. מצבנו הולך ומחמיר, מעדיף לא לגלות מי זה מי.

בקשר למקרה הזה, הכל יכול להיות, מאמין שבהמשך יפורסמו שאר הפרטים גם מהצד השני.+1 לא מזיק להיזהר

ניר ל
30-07-19, 11:46
חוץ מזה שהעדויות שצצות בינתיים, כולל זו של האלמנה, חושפות את זה שההרוג הוא זה שפתח באלימות, בין אם מילולית ובין אם פיזית.
נראה שאחת ההגנות שהסניגור בחר היא לטעון שהיורה סובל מדימנציה והמערכת היא בכלל זו שאשמה.
זה לגמרי משחק לידיים של התקשורת, לא יודע מי עומד מאחורי, אבל היא בהחלט לא מעוניינת שהאזרח הנורמטיבי יהיה חמוש.
אם אדם סובל ממחלה שמגבילה אותו נפשית שכלית או מוטורית נשקו נלקח ,הרבה לפני רשיון הנהיגה שלו. רופא חותם עליו (רופא שמכיר ומטפל וחשוף לתיק, לא סתם רופא) כל שלוש שנים ומדריך ירי כל שנה - מחוייב לא לחתום על חידוש אם יש חשד לבעיה כלשהי. אז הסבירות שמישהו התרשל או חיפף בכוונה, די נמוכה וגם אם כן - זה משהו שתמיד יהיה קיים גם אם יצטרכו חתימת פסיכולוג כל שנה .

למזלנו אלו ארועים נדירים מאד מאד. סטטיסטית לא שווה להתעסק בהם , אבל זה לא יפריע למתנגדים לנצל הזדמנות.

אם קראתם את הפוסט שרץ ברשת על המוסך שנאלץ לשחרר לכביש רכב בלי בלמים כלל בהוראת קצין משטרה... אז תשאלו את עצמכם מה לעזאזל הולך כאן !?!

boaz avrahami
30-07-19, 12:12
יש מצב שיותר נשק ברחובות יגרור נימוסים כמו באמריקה?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

אומי5
30-07-19, 13:24
אולי תשווה לשוויץ.

ניר ל
31-07-19, 08:55
עוד סיפור נורא שמתפרסם היום - התאבדותו של רדי פילס ״ההרוג ה 74 של אסון המסוקים״ .
חובש שהוקפץ לזירת האסון ולא חזר ממנה . למי שעבר חוויות מהסוג הזה או מכיר מקרוב כאלו שעברו , לא צריך לספר שאין אחד שלא יוצא מזה שרוט.
כשחוזרים נאלצים להדחיק ולהתמודד עם החיים הרגילים , לא כל אחד מסוגל וגם אצל אלו שכן זה עלול להתפוצץ גם כעבור שנים רבות .
על הגישה המסריחה של משהב״ט גם אין מה להרחיב - יש להם תקציב והם רואים מספרים מול העיניים, קשה להם לשחרר כשלא מדובר בפגיעה נראית לעין , קל יותר להטיל ספק ולנסות להתנער.

שני בנים מתגייסים בחודשים הקרובים לקרבי, חיים בסרט של תרומה לחברה, כנפיים ו ״כבוד״. מעדיף אותם נכים פיזית או אפילו בארון לעומת מצב כמו של הנ״ל .
למה בעצם לבחור אם אפשר לחנך אותם מראש להשתמט ולהיות חזירים שדואגים רק לעצמם ? לא כל מיעוט אתני ראוי למדינה ריבונית , לא חסרות קבוצות גדולות מאיתנו שאין להן מדינה ריבונית , נכון שייצרנו כאן פלא כלכלי וטכנולוגי במעט שנים יחסית , יש ביננו הרבה גאונים ויש גם הרבה צדיקים אמיתיים שלאו דווקא חובשים כיפות , גם סתם אנשים טובים שלא עושים רע לאף אחד . אבל ככלל , לא מרגיש שאנחנו משהו מיוחד .

מוני אורבך
31-07-19, 11:00
ניר, הרבה זמן אני אוגר בבטן, וחושב שלא כדאי להגיב, אבל הגיעו מים עד נפש.
ראשית אני לא מתכוון אליך אישית אלא לתופעה, שמה לעשות אתה חלק ממנה.
וזו תופעה כואבת לי ואני מקווה שלרבים אחרים.
התופעה הזו חותרת ביסודות של המדינה, והיא עלולה לקעקע אותה ולהשמידה.
היא הרבה יותר מסוכנת מכל חמסניק או מחבל או אפילו פצצת אטום (להבדיל אלף אלפי הבדלות).

חלקים מהחברה (לצערי הם גדולים יותר ויותר) פשוט איבדו את הצפון, לחלוטין.
הם שכחו מה מיצגת מדינת ישראל למה היא קמה ומה התפקיד ההסטורי שלה.
זה כואב לי לומר זאת ועל כן הרבה מאוד זמן שתקתי, בדיעבד יותר מדי זמן !

מדינת ישראל נועדה להיות הבית הלאומי של העם היהודי !!!
היא נועדה לתת הגנה לכל היהודים באשר הם מפני הצרים עלינו לכלותינו, פשוטו כמשמעו.
חלקים גדולים מהציבור כנראה פשוט שכחו (או רוצים לשכוח) מה קרה בכל ההסטוריה היהודית.
ובאופן ספציפי מה קרה במלחמת העולם השניה.
קמו הנאצים ופשוט החליטו להשמיד אותנו פיסית כעם.
אני חושב שחלק מהאנשים פשוט לא רוצה לקלוט, העם היהודי היה בסכנת השמדה, פשוט כך.
המאורע של הנאצים לא היה חד פעמי, לאורך כל ההסטוריה היו רציחות שחיטות פוגרומים.
השואה הוא רק ה"דובדבן בעוגה" של כל המאורעות הללו.

לאחר השואה קמה מדינת ישראל בזכות השואה.
עמי העולם הבינו את גודל האסון, ומהבושה (או ניסיון הסתרה) אפשרו את הקמת המדינה.
רק בזכות השואה סחטנו את מדינת ישראל מהעולם.
אסור לעולם לשכוח זאת. זאת הזכות שלנו על מדינת ישראל, זו המורשת שלנו.

אז תגיד, אבל למה לא ארצות הברית למה לא אוגנדה ?!
ארץ ישראל והעם היהודי קשורים יחדיו בקשר הסטורי דתי ופולטי.
רק כאן יש לנו זכות אבות על האדמה !
וזה חשוב, זה עושה את כל ההבדל.
אתה פשוט לא מבין מזה אומר להיות יהודי במדינת גויים.
אתה מיעוט נרדף, היוצא מהכלל שכולם נטפלים אליו.

אתה חושב שבארצות הברית אתה תהיה חופשי אף אחד לא יקרא לך יהודון מסריח.
גם היהודים הגרמנים בשנות השלושים של המאה הקודמת חשבו כך.
גרמנים מדת משה קראו לעצמם. והתבוללו בכיף, חשבו שזה יעזור להם..

הגישה שלך ושל רבים אחרים במדינה מאוד מדאיגה אותי.
זו הגישה שמסכנת את עצם קיומה של מדינת ישראל.
בגללה אנחנו שוכחים למה אנחנו בארץ (וזה לא בגלל ההי טק) ועד כמה הארץ הזו מיוחדת.

כן, אני יודע זה נשמע כמו הטפה ציונית.
וזה בדיוק מה שזה, כדאי מאוד לפקוח את העיניים ולהבין איפה אתם חיים, ולמה.

GodsFather
31-07-19, 11:08
איך זה קשור מוני?

בית בנינו ואז חרבנו בתוכו. סליחה על השפה הבוטה.

אני לא חושב שהקריאה פה היא לנטוש את הארץ/המדינה (להבדיל בפורומים אחרים) אלא להזיז עצמנו לכדי שינוי במצב הקיים של החברה. בין אם תחילה בינינו לבין עצמנו כיהודים ובין אם בינינו לבין שאר אזרחי ישראל ואחכ גם בינינו לבין שכנינו.

אף אחד, לענד, לא יצא נגד הקריאה להגנה על הבית אלא כנגד חוסר השוויון בין המגינים, חוסר היחס לאלה שהקריבו ועוד ועוד.

אני לא חושב שתפיסת "הדשא של השכן ירוק.." היא היחידה שצריכה להוביל פה. הערכים והחינוך צריכים להינתן ללא שום צורך בהשוואה למדינות/עמים אחרים.

גיא
31-07-19, 11:16
מוני ידידי משכבר הימים.

תיקח כוס מים. תנשום.

הבעיה היא לא נפולת הנמושות שרוצים לעזוב .. זכותם. אולי גם אני יום אחד אמצא את עצמי מנסה חיים אחרים. מי יודע.

הבעיה היא שכל ותשים פה פונט בולד. אדום. מהבהב. עם 20 סימני קריאה ובסוף 1

כל מוסדות השילטון של המדינה הזאת לא פועלים. המדינה הוקמה לשמש בית לעם היהודי. אולי. אבל מאז אבדה את דרכה.

אני לא רוצה להכביר מילים ולא להסחף לפוליטיקה ולא למילים קשות. אבל התחושה ביום יום היא לא טובה.

יש חלקים מהמשפחה שלי שחיים בארצות ניכר. ככה שזה לא משמועות. זה מיד ראשונה. יש מקומות יותר נעימים לחיות. נקודה.

ובסופו של דבר .. וזה הרבה יותר חשוב. יש מקומות שבהם מזג האויר יותר קריר.

wonderd
31-07-19, 11:26
גם אני קצת חושב שיש פה הגזמה, קראתי את כל התגובות (גם) של ניר - והקטע השני של התגובה האחרונה שלו קצת צורם בעין - מוגזם לחלוטין לטעמי ומדלג מעל הסיבה להקמת המדינה והסיבה שבגינה אין לנו ברירה אלא להילחם על הבית בכל צורה וכן - פה זה הבית היחיד שלנו בכל העולם, המקום היחיד שבו יש לנו כח להגן על עצמנו. גם באמריקה הגדולה וברוב מדינות העולם יש בעיות בטיפול בחיילים עם פוסט טראומה, צריך לשפר וללמוד ולתקן אין ספק, אבל מפה ועד להכרזה שלא בטוח שאנחנו צריכים מדינה עצמאית ההפרש עצום ובנוסף לכך צריך לזכור שאם זה היה תלוי בערבים (ואולי בחלק מהאירופאים?) בכלל לא היינו מתקיימים - לא פה ולא בשום מקום בעולם.

זה לא נוגד את התחושה שצריך להיות פה סוג של מבול רציני ושטיפה יסודית של הביוב שנוצר פה.

מיכה100
31-07-19, 13:22
איך זה קשור מוני?

בית בנינו ואז חרבנו בתוכו. סליחה על השפה הבוטה.

אני לא חושב שהקריאה פה היא לנטוש את הארץ/המדינה (להבדיל בפורומים אחרים) אלא להזיז עצמנו לכדי שינוי במצב הקיים של החברה. בין אם תחילה בינינו לבין עצמנו כיהודים ובין אם בינינו לבין שאר אזרחי ישראל ואחכ גם בינינו לבין שכנינו.

בדיוק.
ואם כבר דאגה לגורל הבית הלאומי שלנו, יש דמיון מדאיג מאוד בין מה שקדם לחורבנם של בית ראשון ואחריו השני ובין המצב בארץ:
שחיתות שלטונית עמוקה עם שכבה דקיקה של טייקונים המחוברים לפוליטיקאים, הקצנה דתית וערבוב מוחלט בין דת, כסף ושלטון, קבוצות כח מיוחסות שדואגות לעצמן על חשבון האחרים, החלשת שומרי הסף (איזונים ובלמים), פערים חברתיים גדלים, אי סובלנות גוברת למיעוטים ולדיעות שונות מדעת הרוב, שלטון המתבסס על הסתה וזריעת פירוד בין הקבוצות בעם.
בשני המקרים הקודמים המרקם החברתי נחלש כל כך עד שהמדינה התפוררה תחת הלחץ החיצוני, ובשני המקרים הקודמים זה קרה אחרי פחות ממאה שנות עצמאות.

ניר ל
31-07-19, 16:33
מוני אחי, אני לא מטיף לעזיבת הארץ , ראה תגובתי מס' 36 לתומר , לא חושב שיהודים יכולים לחיות בחסות הגויים, לשרוד אולי כן (עובדה של 2000 שנה) במצב צבירה חרדי . כל השאר זה התבוללות וודאית.

לגבי הדברים שכתבת אודות השיבה לא"י והקמת המדינה, זו טעות נפוצה שלא ברור לי מה המקור שלה.
אני לא מתנשא חלילה, אני הראשון שמודה שנרדם או הבריז משעורי הסטוריה, אז גם לא מתחייב שזה היה חלק מחומר הלימוד. אבל השלמתי פערים מאז מתוך עניין אישי.

ובכן, רעיון השיבה של היהודים לא"י קדם בהרבה לתנועה הציונית, בכמה מאות שנים למעשה, זהו רעיון נוצרי ולא של יהודים. זרמים בנצרות החלו לקשר בין היהודים לעברים הקדמונים ולהאמין ששיבה של היהודים לארץ הקודש היא תחילתה של התגשמות נבואית. זאת גם הסיבה אגב להעברת השגרירות האמריקאית לירושלים אם אנחנו כבר בענייני אקטואליה.

הצהרת בלפור 1917 שכללה הכרה בהקמת "בית לאומי" ליהודים בא"י נחשבת להישג המשמעותי הראשון של התנועה הציונית, גם היא ניתנה כשברקע תחיית האוונגליזם באנגליה והרצון הפוליטי לפרק את הקיסרות העות'ומנית .

הבעיה הייתה שהיהודים לא באו... לא עניין אותם לבוא ולייבש ביצות, התנועה הציונית הייתה קקיונית , גם כתב המנדט שניתן לבריטים קדם למלחמת העולם השנייה , זה היה מסמך בינלאומי רשמי שקבע את המעמד החוקי של הבריטים ואת המטרה לשמה הם שולטים על א"י ( שתי הגדות) . היהודים לא הגיעו, ההאשמים בני בריתם של האנגלים במלחה"ע 1 נבעטו מהחיג'אז והומלכו ע"י האנגלים בעיראק ובעבר הירדן המזרחי.

כפי שכבר כתבתי כאן באריכות - הממסד שהיום אנחנו מקטרים עליו הוקם עוד אז. אין קשר לשואה, אף אחד לא התבייש ולא הצטער שגרמנים ובעלי בריתם שחטו יהודים, לא רוצה לומר ששמחו על כך אפילו.

אומי5
31-07-19, 16:40
זה שאין לנו ארץ אחרת, רק מחזק שמחובתינו לדאוג שזו תתנהל נכון.
עידן התרוצים שהכל דפוק בגלל תקציב הבטחון ו"תגידו תודה על מה שיש יא בכיינים" עבר.

צריך לשמוח על מה שיש.
צריך לזכור שאנחנו לא שוויץ ולא נהייה.
וצריך לדאוג לתקן את מה שדפוק ומהר.

אין הצדקה לבית לאומי אם אין בו תנאי מחיה.

ניר ל
31-07-19, 17:46
אני קורא שוב את מה שכתבו מוני ואחרים , את מוני אני מכיר אישית ויודע שהוא אינטיליגנט יותר ממני.
אני מזהה בדברים האלה מנטרות מוכרות ולא בכדי - אלו דברים ששמעתי בבית ההורים בילדותי, זה הבולשיט שהאכילו אותם כדי שיוסללו בלי שאלות למסלולים המשרתים את הממסד המושחת. זה אולי שורש הבעיה...

רובנו שקוע כל אחד בתחומו, בין אם לצרכי הישרדות או פרנסה, בין אם מתוך עניין. אנחנו יכולים להיות הכי חכמים והכי מוצלחים בתחומנו, אבל רובנו מזניח את שאר התחומים ונוטה לקבל את מה שמאכילים אותו דרך ספסל הלימודים או התקשורת. אין לנו ידע אמיתי בהסטוריה, אין לנו ידע על המזרח התיכון, התרבות הערבית , איסלאם, אפילו לא של השפה הרווחת בשכונה. אנחנו הולכים אחרי ססמאות שטחיות ודמגוגיה זולה.

מדינת ישראל לא הוקמה כדי להגן על היהודים מפני הפוגרום הבא, לעיתים נדמה וגם העובדות תומכות בכך - שזהו כרגע המקום המסוכן ביותר ליהודים.
מדינת ישראל הוקמה כדי לשרת את הממסד שהקים אותה ולהגן עליו.

תחשבו על זה.

mugi8675
31-07-19, 18:24
עוד סיפור נורא שמתפרסם היום - התאבדותו של רדי פילס ״ההרוג ה 74 של אסון המסוקים״ .
חובש שהוקפץ לזירת האסון ולא חזר ממנה . למי שעבר חוויות מהסוג הזה או מכיר מקרוב כאלו שעברו , לא צריך לספר שאין אחד שלא יוצא מזה שרוט.
כשחוזרים נאלצים להדחיק ולהתמודד עם החיים הרגילים , לא כל אחד מסוגל וגם אצל אלו שכן זה עלול להתפוצץ גם כעבור שנים רבות .
על הגישה המסריחה של משהב״ט גם אין מה להרחיב - יש להם תקציב והם רואים מספרים מול העיניים, קשה להם לשחרר כשלא מדובר בפגיעה נראית לעין , קל יותר להטיל ספק ולנסות להתנער.

שני בנים מתגייסים בחודשים הקרובים לקרבי, חיים בסרט של תרומה לחברה, כנפיים ו ״כבוד״. מעדיף אותם נכים פיזית או אפילו בארון לעומת מצב כמו של הנ״ל .
למה בעצם לבחור אם אפשר לחנך אותם מראש להשתמט ולהיות חזירים שדואגים רק לעצמם ? לא כל מיעוט אתני ראוי למדינה ריבונית , לא חסרות קבוצות גדולות מאיתנו שאין להן מדינה ריבונית , נכון שייצרנו כאן פלא כלכלי וטכנולוגי במעט שנים יחסית , יש ביננו הרבה גאונים ויש גם הרבה צדיקים אמיתיים שלאו דווקא חובשים כיפות , גם סתם אנשים טובים שלא עושים רע לאף אחד . אבל ככלל , לא מרגיש שאנחנו משהו מיוחד .

ניר, בתור אחד שדפקו לו בדלת באמצע הלילה בצוק איתן, אל תאחל לעצמך פציעה מכל סוג. גם הבן שלי היה שם, ״כנפיים״, יחידה מובחרת וחזר, אמנם כאילו עבר בפירוקיה, אבל חי. חוויתי את אגף השיקום בדרך הכי מכוערת שאפשר. היעדר הכרה בפגיעות מוכחות גם בבית החולים שבו עובד הרופא שפסל. בקיצור, תתפלל ושיחזרו בשלום.

דבר אחר שמטריד אותי, זה הטענה שלך שהממסד בנה את המדינה בעצמו לעצמו. מאחר והורי הם דור המייסדים והם לא עשו למען עצמם. סבא רבא-רבא הוכר כנפגע הטרור הראשון (באמצע המאה ה- 19). הם באוף בעיקר עדות אשכנז אבל גם תימנים שזה החצי השני שלי, הרבה לפני קום המדינה והציונות כי היה בהם גרעין משיחי . כן, גם העליית תלמידי הגר״א שהיה מתנגד גדול לחסידות ולמשיחי השקר שפעלו בתקופתו (שבתאי וממשיכיו).

דבר אחרון, ההתנגדות שלך לגולה. אם אני זוכר נכון, אתה בנקאי. את הז׳יטונים (או הביצים) לא שמים בסל אחד ןלגולה יש תפקיד חשוב, גם היום, בהעצמה של ישראל ובשרידותו של עם ישראל. עצם הטענות נגד הממסד המושחת וכיוצ״ב מוכיחים זאת.

יצחק.

ולדיום

tallevi
31-07-19, 18:38
ניר, הרבה זמן אני אוגר בבטן, וחושב שלא כדאי להגיב, אבל הגיעו מים עד נפש.
ראשית אני לא מתכוון אליך אישית אלא לתופעה, שמה לעשות אתה חלק ממנה.
וזו תופעה כואבת לי ואני מקווה שלרבים אחרים.
התופעה הזו חותרת ביסודות של המדינה, והיא עלולה לקעקע אותה ולהשמידה.
היא הרבה יותר מסוכנת מכל חמסניק או מחבל או אפילו פצצת אטום (להבדיל אלף אלפי הבדלות).

חלקים מהחברה (לצערי הם גדולים יותר ויותר) פשוט איבדו את הצפון, לחלוטין.
הם שכחו מה מיצגת מדינת ישראל למה היא קמה ומה התפקיד ההסטורי שלה.
זה כואב לי לומר זאת ועל כן הרבה מאוד זמן שתקתי, בדיעבד יותר מדי זמן !

מדינת ישראל נועדה להיות הבית הלאומי של העם היהודי !!!
היא נועדה לתת הגנה לכל היהודים באשר הם מפני הצרים עלינו לכלותינו, פשוטו כמשמעו.
חלקים גדולים מהציבור כנראה פשוט שכחו (או רוצים לשכוח) מה קרה בכל ההסטוריה היהודית.
ובאופן ספציפי מה קרה במלחמת העולם השניה.
קמו הנאצים ופשוט החליטו להשמיד אותנו פיסית כעם.
אני חושב שחלק מהאנשים פשוט לא רוצה לקלוט, העם היהודי היה בסכנת השמדה, פשוט כך.
המאורע של הנאצים לא היה חד פעמי, לאורך כל ההסטוריה היו רציחות שחיטות פוגרומים.
השואה הוא רק ה"דובדבן בעוגה" של כל המאורעות הללו.

לאחר השואה קמה מדינת ישראל בזכות השואה.
עמי העולם הבינו את גודל האסון, ומהבושה (או ניסיון הסתרה) אפשרו את הקמת המדינה.
רק בזכות השואה סחטנו את מדינת ישראל מהעולם.
אסור לעולם לשכוח זאת. זאת הזכות שלנו על מדינת ישראל, זו המורשת שלנו.

אז תגיד, אבל למה לא ארצות הברית למה לא אוגנדה ?!
ארץ ישראל והעם היהודי קשורים יחדיו בקשר הסטורי דתי ופולטי.
רק כאן יש לנו זכות אבות על האדמה !
וזה חשוב, זה עושה את כל ההבדל.
אתה פשוט לא מבין מזה אומר להיות יהודי במדינת גויים.
אתה מיעוט נרדף, היוצא מהכלל שכולם נטפלים אליו.

אתה חושב שבארצות הברית אתה תהיה חופשי אף אחד לא יקרא לך יהודון מסריח.
גם היהודים הגרמנים בשנות השלושים של המאה הקודמת חשבו כך.
גרמנים מדת משה קראו לעצמם. והתבוללו בכיף, חשבו שזה יעזור להם..

הגישה שלך ושל רבים אחרים במדינה מאוד מדאיגה אותי.
זו הגישה שמסכנת את עצם קיומה של מדינת ישראל.
בגללה אנחנו שוכחים למה אנחנו בארץ (וזה לא בגלל ההי טק) ועד כמה הארץ הזו מיוחדת.

כן, אני יודע זה נשמע כמו הטפה ציונית.
וזה בדיוק מה שזה, כדאי מאוד לפקוח את העיניים ולהבין איפה אתם חיים, ולמה.כל מילה בסלע!

זה נכון, וזה קשור, וזו האמת הפשוטה.

טל.

"When things are at their blackest, I say to myself, 'Cheer up, things could be worse.' And sure enough, they get worse."

ניר ל
31-07-19, 18:57
יצחק, אמת כתבת.
דבר ראשון, חלילה לא מאחל, רק מעדיף אם ניתן היה לבחור רק מבין שתי האפשרויות.

דבר שני גם הסבים שלי מדור המייסדים שבנה והקים את המדינה,
שפך דם במחתרת ובמלחמת העצמאות. היה להם אותו חזון שאתה מדבר עליו. אבל הם לא הממסד, הממסד הוא חבורת הפקידים ששתלו להם את הרעיונות האלו בראש, אם בתנועת הנוער הציונית עוד בגולה ואם גם אחרי שכבר הגיעו לכאן. זה לא שונה מאמונה דתית עיוורת - הסלילו אותם כדי לעבוד עבור הממסד, לשלם מיסים ודמי חבר, להילחם בבריטים כדי שלממסד יהיה יותר ...

נדב ש.
31-07-19, 19:17

אם כבר העילת את הנושא...
בתור אחד ששירת בסדיר וקבע בהגנה על גבולות המדינה בהמון מבצעים וכו', במילואים במלחמת לבנון השניה מההתחלה ועד לסוף בתוך ומעבר לקווי האוייב וכן כולל גם זוועות, חילוצים, ופציעה שבוע לפני הפסקת האש, וגם הטיפול של מ. הבטחון ביום שאחרי, אני מזדהה איתך, ובמיוחד שיש לי ילדים(שיש להם עוד זמן) שעתידים להיות חיילים אני מחנך אותם שזאת המדינה שלנו וזה מה שצריך לעשות כדי להגן עליה, יש כאלה שתורמים יותר ויש כאלה שפחות וכאלה בכלל לא, זה מה יש, ואני נגד כל האמירות על עזיבה/הגירה, יש לנו מדינה אחת, היא שלנו, אם נישן בשמירה אבוי לנו.
ליבי עם תושבי העוטף(לדוגמה) שחוטפים אש באופן יומיומי ושלטון אימפוטנט ומושחת שרק רוצה שקט בכל מחיר שנבחר שוב ושוב לעיתים ע"י אותם תושבים שלא ברור למה עושים זאת, יש לנו צבא, יש לנו יכולות בלתי רגילות, מלחמה כזאת ובכלל לא מנצחים מהאוויר, זה לא יהיה פשוט ולא יהיה קל וזה לא יגמר בזבנג וגמרנו, אבל עושים מה שצריך לעשות ולא יושבים בחיבוק ידיים.
פעם זה היה כל 10 שנים, כל דור התור שלו ככה היו אומרים לנו, זה הצטמצם לחצי ועכשיו קוראים לזה "סבב" ו"התכתשות" מילים שאני לא מבין מהיכן הגיעו....

ניר ל
31-07-19, 20:14
נדב, הממסד לא גר ולא עובד בעוטף עזה - אז מצידו שישרף וימשיך לסבול .
טיל אחד על הים מול מרכז הארץ וכללי המשחק משתנים , אתה באמת חושב שזה בגלל דעת הקהל של הסטלנים שיושבים בפאבים של מדינת ת״א? או שזה בגלל שהטיל הבא עלול לפגוע במישהו שיקר למישהו חשוב ?

אם אתה רוצה להתחיל להבין מה הבעיה של צה״ל , תיכנס לערוץ של אורי מילשטיין ותתחיל להאזין.

אני רק ניתקתי אתכם לרגע מהמטריקס ונתתי לכם לבחור בין שתי גלולות, מי שרוצה לפקוח את העיניים שיבלע את הירוקה ויתחיל לבדוק , המידע נגיש , מי שלא - שיתעלם וישכח ממה שנאמר כאן, יש דברים חשובים יותר להשקיע בהם את הזמן, כמו טעינה של סוללת ליתיום.
ככה או ככה זה לא ישנה כלום, גם אם כולנו נסכים לא נוכל לנצח בקרב הזה.

מויש
31-07-19, 20:55
תשמעו חברים, אני מבין שחם לכם (במיוחד בערי החוף המהבילות) אבל הדיון הזה מזכיר קצת דיוני "שמן נחשים"
עד עכשיו את הצד של סדום ייצגו: חבורת ילדים אנסים, חבורת מתבגרים מופקרים מינית ובעלי יחס מחפיר לנשים,
שלושה רוצחים ושתי גננות מתעללות (ומתנצל אם שכחתי איזו נבלה בדרך).
זה מאוד יפה בעייני שלמרות שאני מניח שהכותבים ברובם אינם נמנים עם הציבור הקיצוני דתי, אתם חושבים
שעם ישראל הוא עם סגולה של מלאכים טהורים. שאנסים, רוצחים ופסיכופתים זו תופעה חדשה ושבגלל שפתאום הסתבר שערימת היהודים שהתקבצה כאן עשויה בשר ודם ממש כמו כל בני האדם על מעלותיהם (או בעיקר מגרעותיהם לפי דעתם של חלק מהכותבים) צריך לפזר את כולם לחורים שמהם הם יצאו וכך נוכל למתן את השפעת העם הארור הזה.

באמת שאני לא מצליח להבין איפה הסדום והעמורה המדוברים. באירופה לא אונסים? באמריקה לא רוצחים?
לשם הדיוק התנכ"י אציין שבסדום האונס והרצח היו החוק המקובל ולא העבריינות..

אכן הוזכרו כאן מעשים איומים ונוראים, מישהו חושב שהגננת המתעללת תחמוק מעונש? מישהו רוצה להציע כאן עונש מוות? אם כן אז ציינו את הנושא במפורש ונוכל לדון עליו. מישהו חושב שהמדינה או הציבור הרחב מעודדים רצח על מקום חניה? מה המשמעות של סיפורי הזוועות שהעליתם? כן, ככל הנראה נמשיך לראות מעשים כאלה בכל זמן ובכל מקום בעולם כל עוד המין האנושי קיים.

ולעניין עבירות המין, יש למישהו ספק מאיפה זה מגיע? מאיפה ילדים בני 11-12 יודעים מה זה אונס? (בצד הכי טכני של המעשה..)
רמז, מתחיל ב 'פ' נגמר ב 'ו' .
כמה מהכותבים הנכבדים כאן הטילו ווטו על קניית סמארטפון לילד שלהם?
כמה מהכותבים כאן התקינו תוכנת סינון אפקטיבית על המכשיר של הילד ובמחשב בבית ובדקו גם מה הילד רואה בטלוויזיה באמצע הלילה?
כמה דרשו מהנהלת המוסד החינוכי של ילדם שלא לאפשר הכנסת מכשירים בלי סינון?
כמה תומכים כאן בחוק סינון אתרי פורנו כברירת מחדל של ספקי הסלולר?
אז הילדים האנסים והנערים הברברים סה"כ הגיעו לבגרות מינית מוקדמת מידי בגלל שהוריהם טרחו לשים להם בכיס תוכן מזוויע בעודם בני 7!
והכל בשם טובת הילד, הפתיחות והקדמה.
מישהו רוצה להגיד לי שגם זו תופעה ייחודית לישראל?

ונסיים בעניין השחיתות, הבירוקרטיה והנחס הכללי.
אני מעדיף להימנע מחשיפת יותר מידי פרטים אישיים אבל אני רוצה לספר כאן בקצרה על חיי ב12 שנים האחרונות מאז השחרור מצה"ל
(אני די צעיר).
וחשוב לי להדגיש שהסיפור שלי הוא ממש לא יוצא דופן, לפחות לא בסביבת האנשים שאני מכיר.
השתחררתי מהצבא לאחר פציעה בפעילות מבצעית, נכון שהייתי צריך להצטייד בעו"ד כדי לקבל את מה שלדעתי הגיע לי אבל מכיוון שבסוף קיבלתי יותר ממה שלדעתי הגיע לי יצאנו שווים (ולא נדון כרגע בסיבות הדי מוצדקות שלהם לחשוב שכולם רמאים..).
אחרי הצבא נרשמתי ללימודי הנדסאי במחיר של 800 ש"ח לשנה (!) וזאת מכיוון שהמדינה מממנת 90% משכ"ל להנדסאים לכל חייל משוחרר (אני גם קיבלתי מלגת קיום מלאה מאגף שיקום במשהב"ט בתקופת הלימודים).
אח"כ עוד כמה שנים כשכיר שבהן גם קניתי בית (אומנם בחור אבל לא הייתי רוצה לגור במרכז תמורת שום הון).
ובשנים האחרונות פתחתי חברה בתחום הנדסת הבניין.
ומה אני יגיד לכם? באמת שאני לא מבין על מה הבכי והנהי.
אני שמח לשלם מסים כי זה אומר שאני ברווחיות,
אני לרוב מקבל שירות טוב ומשביע רצון מכל הגורמים השלטוניים שאני עובד מולם. בסופו של דבר עובדי המדינה הם שכנים/חברים/משפחה של כולנו, רובם מנסים באמת לעשות את המיטב ובטח שהם לא חלק מקונספירציה על "הממסד המרושע".
אני עובד כספק מול חברות ממשלתיות ופוגש שם אנשים מצוינים (עדיין לא יעילים כמו בחברות פרטיות אבל אני לא חושב שיש מקום בעולם שבו גופים ממשלתיים מתחרים ביעילות בחברות פרטיות).
אני עובד בכל הארץ וחושב שהסביבה האזרחית שאני נתקל בה מגלה סולידריות ברמה סבירה + .
אני מעריך את רוב הפוליטיקאים וחושב שכל עוד ילדים לא חולמים ללכת לפוליטיקה כדי לשנות את המדינה אין לנו זכות להתלונן.
יש כאן אנשים חמים, נפלאים וחרוצים (אני עובד לא מעט מול חברות אירופאיות ויש לי למה להשוות).
אין לי שום קשרים או פרוטקציות, אבא עשיר או דוד פוליטיקאי ועדיין מעולם לא הרגשתי שמישהו "מהממסד" מנסה לעצור אותי,
כל יזם עם יכולת ואמביציה יכול להצליח כאן, צריך לזכור שהתירוץ הקל למי שנכשל זה להאשים אחרים..

אמנם ת"א היא עיר עם אנשים מעט סנובים שלרבים מהם תקוע משהו בתחת אבל כנראה זה חלק מהאונברסליות הקונטיננטלית של העיר הזו ויש כאלה שמוכנים לשלם הרבה בשביל זה.. לצערי כמו בכל אופנה גם כאן ת"א מייצאת את היאוש והמרמור.
ראיתי לא מזמן פרק בסדרה של יאיר אגמון על דור הY, למרות שכרונולוגית אני חלק מדור הY הסדרה היא לא על הדור אלה על צעירים תל-אביבים מתוסכלים מכך שלא יוכלו לרכוש דירה בשדרות רוטשילד ולכן אין להם טעם לחסוך ולעבוד קשה.

לדעתי האדם מקבל מהסביבה את האנרגיה שהוא משדר לה, הדרך המידית של כל אחד לשנות את המצב היא
לקום בבוקר עם חיוך ועם רצון להשפיע לטובה על הסביבה שהוא נמצא בה וכך לכלנו יהיה מקום טוב יותר

גיא
31-07-19, 21:38
איבדתי אותך אחרי איזה 134773 שורות ...

אבל יש לי בשבילך מידע סודי קטן ....
יש פה אנשים שהם כפול או יותר ממך בגיל. ואין להם חברה. ואין להם בית שלהם. ובקושי יש להם אוטו בן 20.

והם גם שרתו בצבא במלחמה או שתיים ... גם יצאו עם ptsd ו.. גם עשו את כל המסלול המתוכנת מראש ....בצפרצבאלימודיםחתונהילדיםגירושיןחתונה ילדים וכו .... אז הנה לך מאיפה הבכי והנהי ... בלי שמות. אבל אולי ממרומי מגדל השן שאתה גר בו .. אתה פשוט לא רואה טוב את האנשים הקטנים שבחוץ ...

מויש
31-07-19, 21:54

יש פה אנשים שהם כפול או יותר ממך בגיל. ואין להם חברה. ואין להם בית שלהם. ובקושי יש להם אוטו בן 20.

והם גם שרתו בצבא במלחמה או שתיים ... גם יצאו עם ptsd ו.. גם עשו את כל המסלול המתוכנת מראש ....בצפרצבאלימודיםחתונהילדיםגירושיןחתונה ילדים וכו .... אז הנה לך מאיפה הבכי והנהי ... בלי שמות. אבל אולי ממרומי מגדל השן שאתה גר בו .. אתה פשוט לא רואה טוב את האנשים הקטנים שבחוץ ...

ואיך זה קשור לממסד המרושע ולזה שאסון לחיות כאן?
אני מודה לאל על המצב שלי ומנסה לעזור למי שאפשר אבל מה "הממסד" אשם? בבחירת בת הזוג הלא מתאימה?
אז הדיון עובר לבעיות של אגף השיקום במשרד הביטחון?
לצערנו אנחנו מוקפים אויבים ונאלץ לשלוח חיילים למלחמות שיחזרו משם חלקם בארונות וחלקם פצועים בגוף ובנפש. זה יקרה גם כשראש הממשלה יהיה דובון איכפת לי או המשיח בעצמו. איך זה מתקשר לאנסים ורוצחים?

נדב ש.
31-07-19, 21:56

++++1

ולא היה להם את השכל להיעזר בעו"ד וכו', אבל היתה להם גאווה, אגו וכו' וסמכו על הגופים שיטפלו בהם(ושהתחילו טיפול גם אבל קיבלו ז$€£) ונמאס להם ממריחות, ממרדפי שווא, אחרי כל מסמך ונייר שצריך להמציא, וגם כשהתערבו עוד גורמים חיצוניים כדי לעזור נימאס מלחפש קומבינות ולהתחנן על מה שברור שמגיע וכו', ונגלה עוד סוד זה לא קשור בכלל לרמאים ושקרנים וכו'....

ומה מענייין אותי מה קורה באירופה?? אנחנו חיים כאן ועכשיו.
לעיניין הסמארטפון אצלנו בביה"ס אסור, ואם הגיעו איתו "מוחרם" עד לסוף היום, ברור שהיינו רוצים יותר שליטה על התוכן אבל גם לזה יש גבול מה אפשר לעשות וגם עושים שלא תיטעה.

נדב ש.
31-07-19, 22:12
מה "הממסד" אשם?

כסף, תקציבים, שחיתות, מי שנשאר לו כוח להילחם כנראה יקבל, מי שלא יטוטא מתחת השטיח כלא היה.

גיא
31-07-19, 23:32
אני מודה לאל על המצב שלי ומנסה לעזור למי שאפשר אבל מה "הממסד" אשם? בבחירת בת הזוג הלא מתאימה?
אז הדיון עובר לבעיות של אגף השיקום במשרד הביטחון?
לצערנו אנחנו מוקפים אויבים ונאלץ לשלוח חיילים למלחמות שיחזרו משם חלקם בארונות וחלקם פצועים בגוף ובנפש. זה יקרה גם כשראש הממשלה יהיה דובון איכפת לי או המשיח בעצמו. איך זה מתקשר לאנסים ורוצחים?

אם לא הממסד אז מי ?
זה לא מהגירושין. זה מכל השאר.

ואם אתה רוצה פירוט .. דבר איתי מסביב לאיזו מדורה.

ניר ל
31-07-19, 23:36
התחלתי את הפוסט מידיעה על ילדה בת 11 שעברה אונס ע״י ילדים בני 12-13 , היא מאושפזת והילדים חפשיים, משפחתה חסרת אונים ומאויימת ע״י משפחות הילדים.
ביקשתי לשים בצד את השחיתות והפוליטיקה - כי זה המצב, אין לנו מה לעשות בעניין כרגע, זה סתם מעורר ויכוחים שלא זה מקומם.
המערכת כשלה ולא מסוגלת לתת פתרון - אז מה בכל זאת אפשר לעשות ? אולי איזו עמותה שתייצג את המשפחה בתביעה אזרחית לפיצויים .

משם זה התגלגל לדיון על המערכת = הממסד , זה רק כדי לקשור לך את הדברים. הצלחת בעזרת עו״ד לקבל פיצויים שמגיעים לך ביושר - אשריך ! רדי פילס לא הצליח ... כי הוא לא איבד איבר , רק נדפקה לו הקופסה , אז קשה יותר להוכיח. הסברתי שהפתרון לא במי ישב בשלטון או בכנסת , כי שורש הבעיה הוא בממסד עצמו ולא רק במי שמעליו. זה משהו מובנה במערכת.
הממסד לא מרושע , הוא דואג לעצמו על חשבון הציבור ממנו הוא חי ואותו הוא צריך לשרת , יש בו בהחלט עובדים מרושעים ואטומים שידרכו על גופות במטרה להתקדם או לרצות את הממונים או להישאר בתפקיד או במקרה הנפוץ יותר - כי הם יכולים. הממסד לא אחראי לכל החוליים החברתיים ולכל הבעיות שלנו, גם לי לא רע , אבל חוזק השרשרת כחוזק החוליה החלשה.
מבחינת הכנסות המדינה - המצב לא יכול להיות טוב יותר , אבל כשהכסף נאכל ע״י מנגנון מנופח - הוא לא מגיע למי שנמצא בתחתית וזקוק לו.
אני לא בוכה על גובה המיסים שאני משלם - מה שמוריד את רמת החיים שלי, אני מוחה בשם אלו שראויים להנות מהם ולא מקבלים. בין אם אלו נפגעי עבירות ובין אם אלו נפגעי קרבות. מחר זה יכול להיות כל אחד מאתנו.

ניר ל
01-08-19, 06:53
מויש, לגבי האשמת האינטרנט והפורנו ברמה המוסרית אליה הגיע הנוער החילוני - היה בשבוע שעבר דוקו על הבחור החרדי לשעבר כוכב הסרט M , מומלץ בחום לכל מי שחושב שסגירות מפני העולם המודרני מביאה לתוצאות טובות יותר. אחד הדברים המזעזעים ביותר שראיתי בחיים - הרבה יותר מהמקרים שהזכרת.

https://e.walla.co.il/item/3249385

ולמי שקורא רק את הכותרת, אז שיהיה ברור - לא מדובר במקרה בודד , אלא בתופעה מושרשת ורחבה שקיימת כך מסתבר בכל חצר חרדית . חלק מחווית הילדות של ילד חרדי זה להיאנס ע״י חבריו הבוגרים או פדופילים שחיים בקהילה, מוכרים לרבנים ולאדמו״ר , אבל הם לא מוסגרים לרשויות המדינה כי זה יטיל כתם על משפחתם. הילדים מצדם צריכים לנשוך כרית ולשתוק ... לחכות לתורם.

-->