PDA

צפייה בגרסה מלאה : חוצה ישראל כרכב בודד

ishc
27-07-19, 17:07
היי לכולם,
אני מתכנן לצאת לחצות את ישראל מצפון לדרום סולו באיזור אוקטובר הקרוב.
מטרת השרשור היא לשתף אבל גם להתייעץ לגבי מסלולים שנבחרו, אורכים, נק לינה וכו'
הסתכלתי על כמה מסלולים מוכנים באתר ודי התבססתי עליהם בתכנון שלי.
כרגע היום הראשון כולל את הרמה עד איזו בית שאן, אורך של 150 ק"מ. מאתגר או בלתי אפשרי? סיום המסלול בחורשה שאין לי מושג לגבי לינה שם או אם יש מקומות עדיפים.
זה לחלוטין טיול אבל בקצב מהיר ולכן הקילומטראז הגבוה.
מצורף קובץ מסלול, ההמשך יבוא

PW
27-07-19, 17:14
היי לכולם,
אני מתכנן לצאת לחצות את ישראל מצפון לדרום סולו באיזור אוקטובר הקרוב.
מטרת השרשור היא לשתף אבל גם להתייעץ לגבי מסלולים שנבחרו, אורכים, נק לינה וכו'
הסתכלתי על כמה מסלולים מוכנים באתר ודי התבססתי עליהם בתכנון שלי.
כרגע היום הראשון כולל את הרמה עד איזו בית שאן, אורך של 150 ק"מ. מאתגר או בלתי אפשרי? סיום המסלול בחורשה שאין לי מושג לגבי לינה שם או אם יש מקומות עדיפים.
זה לחלוטין טיול אבל בקצב מהיר ולכן הקילומטראז הגבוה.
מצורף קובץ מסלול, ההמשך יבוא
יקירי,
עוד לפני המסלול, למה לא מדרום לצפון?

asafk
27-07-19, 17:15
כמה זמן אתה מתכנן?

אסף.

omri_t
27-07-19, 17:17
נראה לי שאפתני.
עדיף שיהיה לך הזמן לאוורר את הראש גם .
אם הלוז מאפשר תרווח.

ביטחוו אישי... ציוד חילוץ... ויאללה.

אגב
אני מצאתי שהלישון לבד בשום מקום היה לי מוזר.
אבל זה חלק מהחוויה.

איל מ
27-07-19, 17:25
כל הנסיעה על מורדות הרמה היא איטית ומטלטלת.
בהחלט לא בשביל 150 ק"מ ביום.
אלא אם כן אתה בקצב של טיול גברים, או לבד באוטו.

באזור שאתה ישן, נסה ליצור קשר עם מישהו מנווה אור.
יש להם זולה נחמדה על מאגרצ'יק קטן שהיא פינה מעולה לישון.
איפה שנגמר הציר אני לא זוכר חורשה. ובכל מקרה זה אחד המקומות הכי חמים בארץ, תכנן נקודה חליפית למקרה שתיפול על חמסין סתווי.

ishc
27-07-19, 17:46
יקירי,
עוד לפני המסלול, למה לא מדרום לצפון?אין סיבה אמיתית, אוהב יותר את הדרום ומעדיף לסיים איתו.

הטיול הוא לבד לגמרי קצב אישי שלי מה שאומר בדרכ הרבה הרבה הרבה נהיגה.
סתם לדוגמא אחרי המפגש האחרון חזרתי מהחורשון לכפס, סדר גודל של 65 ק"מ בארבע שעות

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

asafk
27-07-19, 17:52
א. שתף את הדרך שעשית מחורשן לכפ"ס. השערים הנעילות והסוללות שצצים חדשות לבקרים, אפילו את ציר המוביל הפכו בעייתי.
ב. תחשוב מעגלי - ככה יש לך ציר אורך מזרחי ומערבי.

אסף.

יובל48
27-07-19, 18:12
1. כללי,מסלול ארוך,איטי ומטלטל בחלקים רבים,קשה להאמין שתסיים ביום אחד.
2.הכניסה לבקעת בית ציידה מהכביש חסומה חפש דרך אחרת.
3.לינה באיזור הסיום צפונה מעט,חפש בעמוד ענן זולת כיתן,סככה קרובה למאגר מים עם ברז מים.
בהצלחה.

ishc
27-07-19, 19:57
א. שתף את הדרך שעשית מחורשן לכפ"ס. השערים הנעילות והסוללות שצצים חדשות לבקרים, אפילו את ציר המוביל הפכו בעייתי.
ב. תחשוב מעגלי - ככה יש לך ציר אורך מזרחי ומערבי.

אסף.לצערי לא הקלטתי את המסלול.

לא הבנתי את כוונתך במעגלי.

asafk
27-07-19, 20:44
מעגלי - יצאת מהבית. נגיד צפונה, דרך הכרמל והגליל המערבי והגליל העליון ומהחרמון דרומה דרך רמת הגולן והבקעה, מדבר יהודה והערבה, חזור מהנחלים הגדולים הר הנגב המערבי, מערב הנגב, השפלה והביתה.

כלומר פעמיים חוצה ישראל, שממילא אתה עושה רק שבתכנון שלך חצי מהטיול בכביש.

אסף.

Mor Gurevich
27-07-19, 22:09
לדעתי הרעיון של אסף מעניין. שווה לך לשקול את זה ברצינות.

בתשובה לשאלתך: מנסיוני במסלול חוצה ישראל, התכנון שלך אפשרי לחלוטין ואפילו לא מאתגר במיוחד. זאת כמובן בהנחה ולא יהיו תקלות טכניות, טעויות אנוש או צורך בחילוץ.

ממליץ לך לקרוא את הכתבות שנכתבו באתר על המסלול כחלק מההכנות (יש יותר מכתבה אחת).

yoni_0000
27-07-19, 22:18
מאמין שהמסלול אפשרי בהחלט לרכב בודד.

קח בחשבון שמתחילת המסלול עד בריכת המשושים, ומכנף עד בני יהודה המסלול מחורבן ואיטי.. למרות שזה אפשרי, לדעתי זה קצת יוציא לך את החשק. ממליץ לך מאזור גשר בנות יעקב עד בית צידה לנסוע לאורך הצד המערבי של ירדן, מה שיעדן לך קצת את המסלול.

לבקעת בית צידה אין בעיה להיכנס מאזור גשר אריק (שביל אדום מערבית למה שסימנת).

חוץ מזה, אתה לא חייב אף אחד לכלום וזה טיול שלך לחלוטין, במקרה הגרוע אתה עולה על הכביש ומגיע לנקודת לינה.

תהנה! רעיון מטורף.

zivo
27-07-19, 23:38
אם אתה לא סגור על התוואי של חוצה ישראל, וכמו שאסף הציע בכלל לחשוב על גישה שונה לתכנון, אני הייתי מציע משהו טיפה שונה (אבל מצריך הרבה עבודת הכנה, ואח"כ פעילות אינטנסיבית פה באתר).
תאסוף חומר (מסלולים, מכשולים, מקומות לינה, זולות למנוחה.....) ותצא בלי מסלול סגור.
סע בקצב שבא לך, תאלתר כל ערב את המסלול למחרת (זה גם מה שהתכוונתי, פעילות מול האתר, תשאל שאלות כל ערב, ויענו לך).
בא לך "להתקע" תעצר, בא לך לסגור מרחקים, הכי גרוע עולים על איזה קטע כביש.
אם אני מבין את הראש, הכי חשוב, זה לא להפוך את זה לפשיטה צבאית שצריך לגמוע מרחקים לפי זמנים.
אני לא רואה סיבה לתכנן לינה (בארץ), מראש.
תתכנן שבוע, ותהנה מהטיול.

דרור ברלי
28-07-19, 01:27
הרעיון של טיול סובב-ישראל בשטח (דומה להצעה של אסף) בהחלט מדגדג לי כבר תקופה.
זה יהיה משהו מדהים שצריך להקדיש לו כמו כלום 10 ימים בסבבה, אבל הוא יהיה באמת גולת הכותרת.

חומר למחשבה

ונחזור לחוצה ישראל שלך
כמה זמן אתה מקדיש לזה? טיול חוצה ישראל מקובל נמשך 5 ימים וזה מכניס אותך באמת לממוצע של 150 ק"מ ביום. תרצה או לא, חוצה-ישראל זה טיול של הספקים. 150 ק"מ שטח ביום זה המון. גם אם אין מאחוריך קבוצה שמעכבת אותך, גם אם אין איתך באוטו אשה וילד שמאיטים אותך. אני מבטיח לך שאתה לא תמהר, מהחשש פן תשבור משהו.
אם חשוב לך לנסוע על פי התוכנית בלי קיצורים, אבל לא לוותר על עצירות ומנוחות (חשוב ביותר, הן בגלל בטיחות והן כי זה טיול ולא מירוץ) אתה תצטרך להתחיל כל יום מוקדם ולסיים מאוחר. לעתים לתוך החושך. וזה בלי בלת"מים כמו פנצ'רים, ברבורים וכו'. בכוונה אני לא רוצה לדבר על שבירות ותקלות מכניות אחרות - בוא ונאמר שלכבוד חוצה ישראל צריך לערוך לרכב יישור קו מכני קפדני ונדיב.

ishc
28-07-19, 06:29
אוקיי,
לצערי לא יהיו לי יותר מארבעה, אולי חמישה ימים ואין לי רצון שזה יהפוך למירוץ ואני מבין שצריך לקום מוקדם ולנהוג עד מאוחר.
אני ממשיך לחשוב על זה וממשיך לתכנן.
את הכתבות של האתר אני מכיר ומהן מגיע החשק המיתי לביצוע

ד ו ר ו ן
28-07-19, 08:51
ונחזור לחוצה ישראל שלך
כמה זמן אתה מקדיש לזה? טיול חוצה ישראל מקובל נמשך 5 ימים וזה מכניס אותך באמת לממוצע של 150 ק"מ ביום. תרצה או לא, חוצה-ישראל זה טיול של הספקים.
הכל תלוי בגישה של הטיול.
זה יכול להיות גם הכי סתלבט שיש מבחינה יומית.
במצטבר זה מסע.

אנחנו יצאנו לסוג של חוצה ישראל לפני שנתיים, רכב בודד, בהרכב משפחתי.
אמנם מעט שטח יחסית, אבל התחלנו בחרמון וסיימנו באילת.
קטעי שטח קצרים לדברים מעניינים וקטעי קישור בכביש.
היום הראשון היה תכלס לעלות לצפון אחהצ עד למרגלות החרמון כדי להתחיל בנחת ביום הבא.

מכאן התגלגלנו עד אילת ב-4 ימים+ יום סתלבט על החוף באילת.
את הבקעה למשל חתכנו בנסיעה רציפה מהכינרת עד אלמוג בלי לצאת למסלולי רוחב כי היה יום חם מאד ולא בא לנו להתייבש רק כדי לסמן v על מסלול בבקעה.

סה״כ 5 ימים בדרכים.

התובנה העיקרית שלי היא שאם זה לא מירוץ או מסע אתגרי, זה מסע שצריך להיות לכל הפחות שבוע מלא, ועדיף 10 ימים, וזה בכיוון אחד.

באמצע בא לך להסתלבט יום שלם באיזה מעיין.
או שמעת בדרך ממישהו על משהו מעניין מחוץ לתכנון המקורי, וכל הדברים האלו מתפספסים כשמנסים לדחוס.

אהבתי את הרעיון של טיול מעגלי, נוסיף לרשימת משאלות.
למעגלי הייתי מקדיש שבועיים פנויים.

Slowly..

אומי5
28-07-19, 09:10
יש לי איזו מחשבה על משהו ארוך באוקטובר, אם אתה באידיאל של לבד, אולי נפגש לקפה בדרך.
הרעיון של אסף מעניין, אבל אני באמת ובתמים לא רואה סיבה להתעקש על נסיעת שטח בכל האזור שבין קרית מלאכי בדרום, הכרמל בצפון וגדר ההפרדה במזרח (תוותרו לי על המערב כן ?).
אלו שבילי שדות מתובלים בכמה מטרים של טבע פה ושם ושאת רובם או סגנונם אנחנו עושים סתם בסופשים בדרך מפה לשם.
עד שיש זמן לטיול גדול, עדיף להשקיע אותו באזורים רחוקים יותר, גולן, בקעה והמדבר.

אני חשבתי להקדיש יום שלם לגולן, ליל יתושות על הכנרת, דרך הרמות למעבר הבקעה, בבקעה לבנות מסלול גבולי אך בטוח, ואז מדבר יהודה ונגב (דורש תכנון, אבל אין פה משהו לפצח) אם ישאר זמן בדרך הביתה אז לחזור את הנגב דרך השטח.

מכיוון שהרעיון הוא סופש כיפור בנגב, אז החזרה תצטרך להתחשב בשטחי אש.

יובל48
28-07-19, 09:34
חג סוכות ושמחת תורה נופלים השנה בהמשך לסופי שבוע.
באמצע יש חול מועד בו שטחי האש פתוחים בדרך כלל.זה אומר
שבוע ארוך שמתאים למשימה כזו.

דרור ברלי
28-07-19, 21:20
ראשית אני רוצה להסתייג ולמחות על מסלול שכולל יותר קטעי קישור על אספלט מאשר שטח. זה פשוט לא טיול שטח לטעמי. אז נכון שלפעמים יש אילוצים, אבל אם כבר חוצה ישראל ברכב-שטח וזה משהו שלא עושים כל שבוע ולא כל חודש וגם לא כל שנה - אז עד הסוף.

כנ"ל בתוכנית הגדולה - "סובב ישראל" - נוסעים רק בשטח! או כמעט אך ורק בשטח. וגם לא בקו ישר דוך - זה לא ראלי באחה חרמון-אילת! זה טיול. ה-טיול. המסלול יהיה מאוד מסולסל.... חיתוכים לכביש אחת ליומיים רק כדי לתדלק ולהצטייד.
אכן שבועיים לפרוייקט סובב-ישראל זה יותר רגוע ומאפשר יותר אפשרויות. אבל היי, זה חתיכת מסע!... דורש מעבר לשבועיים חופש מהעבודה גם הכנות מדוקדקות והשקעה לא קטנה בהכנת הג'יפ.
מיותר לציין שככל שמדברים על זה יותר ככה גובר התיאבון למשהו כזה... נדלקתי על הרעיון ואני עוד מעט מתחיל בדיקת היתכנות ראשונית....:rolleyes: מי שזה מעניין אותו יידע למצוא אותי ונדבר על זה סביב כמה בירות.

ונחזור לחוצה ישראל...
בסוכות אני מוציא קבוצות לטיולי חוצה נגב. ברור שצריך להבהיר שאני נוסע בג'יפ פתוח - באוקטובר עדיין חם מאוד בכל מקום, בדגש על הבקעה אבל גם בדרום. זה פחות נורא ויותר נסבל מאשר בקיץ, אבל עדיין החום מתיש.
נכון שרוב הג'יפים סגורים וממוזגים, אבל גם באקווריום הממוזג נמאס מתישהו ומוכרחים להתאוורר קצת. בנוסף, רוב כלי הרכב, במיוחד טורבו-דיזלים אוטומטיים, סובלים קשות בחום כזה.

הזמן הנכון הוא בעונה הקרירה יותר (סוף הסתיו או תחילת האביב) אבל יש פחות שעות אור עם כל מה שמשתמע. זה מאלץ להתחיל מוקדם יותר ולנוע בקצב מזורז כדי להספיק יותר בשעות האור ולהתארגן לחניון לילה מוקדם יחסית, כבר באיזור ארבע וחצי-חמש אחה"צ.

החורף הכי יפה והכי כיף. אבל הקור דורש התארגנות מיוחדת וסחיבת יותר ציוד. בצפון הכל רטוב ובוצי וקשה לישון בחוץ, לא רק בגלל הקור אלא בגלל הבוץ והסיכוי לגשם. גם קצב הנסיעה יורד - סיכויי השקיעה באיזו שלולית תמימה שמסתירה מתחתיה ביצה גדולה, הם גם סיבה מספיק טובה לא לנסוע ברכב בודד.... כולנו יודעים מה קורה בחורף, תקיעה תמימה כזו יכולה להימשך הרבה זמן. חוץ מזה, הימים ממש קצרים. בארבע אחה"צ כבר כמעט חושך.

zivo
28-07-19, 23:16
דרור,
אני חושב שאתה קצת מגזים לגבי אוקטובר, במיוחד השנה, שסוכות זה אמצע אוקטובר.
וחוץ מזה, אני מודיע לך שהטרופר שלי נעלב מההערה על טורבו דיזל וחום, ומציע שנעשה בדיקה.

אם מישהו מרים את הכפפה, ומארגן, אני בפנים.

asafk
28-07-19, 23:22
המסע סובב ישראל שלי ושל יותם ארך שבועיים. 1800 קמ. מתוכם לא יותר מ200 קמ בשטח. וכל יום כמעט סיור רגלי של שעה שעתיים באתר זה או אחר. היו ימים של רק נסיעה. היו ימים של בעיקר טיול רגלי.
צא ולמד, בלי סיורים באתרים, שבועיים בשטח זה אפילו טיפה לחוץ.

אסף.

שלומי
28-07-19, 23:22
בגדול ככל שמדרימים הקצב עולה : השבילים נפתחים, אתה נכנס למוד.
אז החלוקה לא צריכה להיות סימטרית.
להתחיל ב 150 ק"מ שכוללים את הגולן לדעתי עומס מיותר לך ולרכב - החוצה הוא מרתון, לא ספרינט.

דרור ברלי
29-07-19, 00:39
המסע סובב ישראל שלי ושל יותם ארך שבועיים. 1800 קמ. מתוכם לא יותר מ200 קמ בשטח. וכל יום כמעט סיור רגלי של שעה שעתיים באתר זה או אחר. היו ימים של רק נסיעה. היו ימים של בעיקר טיול רגלי.
צא ולמד, בלי סיורים באתרים, שבועיים בשטח זה אפילו טיפה לחוץ.

אסף.

לפי החשבון שלי, בהנחה שלא עושים סיורים רגליים ארוכים (אם בכלל) אלא נשארים במוד של טיול ג'יפים, שבועיים אמורים להספיק ביג טיים.

ishc
29-07-19, 06:22
הרשותכם אחזור לנושא המקורי.
מעגלי אכן נשמע אדיר אבל אין ולא יהיו שבועיים, יש ארבעה ימים, אולי חמישה ואחכ צריך לחזור הביתה לילד, לבת זוג ולשגרה.
יש פה כתבה על חוצה ישראל בארבעה ימים ולכן אני מניח שזה ריאלי אבל, לא בא לי מירוץ למרות שאין לי שום בעיה אמיתית לנהוג כל היום.
אני ממשיך לחשוב האם להתעקש או להמיר ולעשות טיול דרומי ארוך. מצד אחד המדבר הוא המקום החביב עלי אבל בצפון טיילתי הרבה הרבה פחות.

נמרוד
29-07-19, 06:32
אני ממשיך לחשוב האם להתעקש או להמיר ולעשות טיול דרומי ארוך. מצד אחד המדבר הוא המקום החביב עלי אבל בצפון טיילתי הרבה הרבה פחות.

... ולא הפסדת הרבה.
אתה חושב נכון - עלה לנגב.

asafk
29-07-19, 06:57
תתחיל באילת. סע בקצב שלך... הגעת לאן שהגעת אחרי ארבעה ימים.... הביתה.

אסף.

נדב ש.
29-07-19, 08:42
דרור,
אני חושב שאתה קצת מגזים לגבי אוקטובר, במיוחד השנה, שסוכות זה אמצע אוקטובר.
וחוץ מזה, אני מודיע לך שהטרופר שלי נעלב מההערה על טורבו דיזל וחום, ומציע שנעשה בדיקה.

אם מישהו מרים את הכפפה, ומארגן, אני בפנים.

תמסור לטרופר שלא יעלב, מניסיוני הבנזינים סובלים בחום הרבה יותר, רותחים ממש עד כדי נסיעה עם מכסה מנוע חצי פתוח כדי להכניס קצת אוויר. :cool:

צחי, אני גם חושב שהתחלה בצפון וסיום על החוף באילת זה הכי נכון, לא יודע אם תספיק הכל בארבעה ימים, קצת לחוץ. זה דורש תכנון מסלול קפדני ועין על השעון(זה שמראה את השעה) כדי לעמוד בזמנים... בכל מקרה זה באמת צריך להיות די מהיר.... אה כן ומתיש.... לדעתי...

PW
29-07-19, 10:01
עלה לנגב
יפה!
(ועובדתית / טופוגרפית / מנטלית - גם נכון)

yoni_0000
29-07-19, 11:02
... ולא הפסדת הרבה.

+1.

ד ו ר ו ן
29-07-19, 11:53
תתחיל באילת. סע בקצב שלך... הגעת לאן שהגעת אחרי ארבעה ימים.... הביתה.
אסף.
לגמרי.
הרבה יותר הגיוני מאשר מסע סיבולת חוצה מדינה בארבעה ימים.

Slowly..

geva dover
29-07-19, 21:08
אני רק אניח את זה כאן..
http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3784-%D7%90%D7%99%D7%9F-%D7%9C%D7%99-%D7%90%D7%A8%D7%A5-%D7%90%D7%97%D7%A8%D7%AA-%D7%92%D7%9D-%D7%90%D7%9D-%D7%90%D7%93%D7%9E%D7%AA%D7%99-%D7%91%D7%95%D7%A2%D7%A8%D7%AA-%D7%99%D7%95%D7%9E%D7%9F-%D7%9E%D7%A1%D7%A2

סתם, לדעתי תתחיל מדרום בגלל האהבה שלך לדרום ומשם תמשיך צפונה בקצב שלך. אין מה למהר עם זה, מקסימום תעשה חצי מדינה עכשיו וחצי מדינה בפעם הבאה שיכנס הג'וק

מוזמן לדבר איתי שאתה באזור בדרום, אקפוץ לקפה

Snir
29-07-19, 21:28
לפני שלוש שנים, היה לי גם רצון להגשים את החלום הזה. בכדי שזה יהיה טיול ולא מירוץ, תכננתי לעשות בשני סבבים של ארבעה-חמישה ימים כל אחד:
מהבית לחרמון, מהבית לאילת.
(לצערי, בפועל לא יצא. אולי עוד אגשים).

תוכל לעשות אחד מהם עכשיו ואת השני בפסח/שנה הבאה. להשאיר טעם של עוד.

בכל מקרה, אשמח לשמוע על הכנות נוספות שאתה עושה (חוץ מתכנון מסלול ויישור קו) לפני המסע: ציוד, התארגנות וכו'.
בהצלחה!

ishc
29-07-19, 22:07
ישבתי עוד קצת על עמוד ענן ואכן נראה לי שארבעה ימים זה לחוץ ויהפוך להיות מירוץ, אפשרי אבל לא משהו שאני רוצה בהכרח.
כנראה שאאמץ את ההחלטה לרדת לאילת ולהתחיל להצפין, אם אצליח בקצב נעים להגיע עד פצאל בבקעה זה יהיה נחמד ואם לא אז לא.
כמובן שאשמח לשתות קפה ולטייל חלק מהזמן עם מי שרוצה (אומי, לשאלתך) אבל נראה לי שנהיה קשה יותר ויותר לתאם זמנים לטיולים כאלו ארוכים ולכן אני מתכנן על טיול סולו ואם מישהו יצטרף לחלק ממנו או יבוא לשבת איתי ליד המדורה תפאדל.
התקבלה הקצאת תאריכים 18-21.10
אמשיך לעדכן [emoji4]

ishc
29-07-19, 23:44
כנק' התחלה, האם ניתן וכדאי בכלל לישון באגם הנעלם בתמנע? אני שוקל להתחיל שם

דרור ברלי
29-07-19, 23:58
... ולא הפסדת הרבה.

+1
אכן מדויק. או כמעט מדויק.
יש מקומות יפים ושווים בצפון, אבל זה במסגרת היום הראשון. כי הצפון קטן וצפוף ונגמר מהר ואולי טוב שכך.
את האווירה האמיתית של מסע שטח, ה-Mood הנכון שאתה נכנס אליו ומתמכר לו, רחש החצץ מתחת לגלגלים, מראות הנוף העוצמתיים באמת, המרחבים - את כל זה רק המדבר יודע לתת.

דרור ברלי
30-07-19, 00:14
לעניין התחממויות

קשה לי לשכוח את אחד התרגילים הצבאיים היותר קשים שהשתתפתי בהם במסגרת אלטל.
אוגוסט 2015, רמת הגולן.
היה חם. מה זה חם? חם! ארבעה ימים שהטמפרטורה בצל נעה בין 43 ל-47 מעלות. בלילה אוגוסט ריחם עלינו והוריד את המדחום ל-38-36 מעלות.... מה להוסיף? התבשלנו. העובדה שבבקעה היו 48-49 מעלות בצל (עם גיחות זמניות קטנות לקידומת 5) לא ניחמה אותי.

בסופה הפתוחה (עם ברזנט קיץ) הרגשתי כמו עוף בגריל. הצמדתי את עצמי למגבת רטובה שהייתי טובל בצידנית מלאה מי קרח (צה"ל דאג לנו לאספקה שוטפת ללא הגבלה של בקבוקי מים ושקיות מלאות קרח) וכורך על הצוואר. חלון מופשל, והרוח הלוהטת בפרצוף דרך המגבת הרטובה-קפואה, והנה לכם סוג של מיזוג. תוך כמה דקות המגבת מתחממת ואז טובלים אותה שוב.
זה היה גהינום, אבל מנוע הסופה הרגיש מצוין בגהינום הזה. לא עבר את ה-95 מעלות גם בזחילות הארוכות בצהרי היום.

מה שהיה קשה לומר על הטורבו-דיזלים האוטומטיים. אנשים ייללו שהם מכבים מזגנים אחרת יעופו להם ראשי מנוע. מה שבסוף התרגיל התברר שאכן קרה לארבעה כלים, לפחות זה המספר שאני יודע עליו.

לנסוע ב-SUV סגור בגהינום כזה ללא מזגן?........ אללה יסתור. כבר עדיף ג'יפ פתוח. והכי עדיף לא לטייל בקיץ בכלל. פשוט לא כיף. גם הנוף פחות יפה. הכל צהוב ומעולף וקוצני, אפילו השמיים לא באמת כחולים אלא עכורים כאלה. שלא לדבר על נחשים, עקרבים, צרעות, ענני זבובים וברחשים וכל סוגי המציקים האחרים, המגרדים, העוקצים, המכישים והנושכים מכל הסוגים, כל המנוולים הקטנים הללו משתגעים על חום ונמצאים בשיא חיוניותם שלא נותנת מנוחה לבנאדם . בקיצור - למעט אם נוסעים מלכתחילה לאיזה בריכת קצינים סודית ורובצים במים כל היום, קיץ זה רע. חכו לסוף הסתיו.

גיא
30-07-19, 00:42
כל מילה +1

בעיקר השורה האחרונה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ד ו ר ו ן
30-07-19, 00:53
מה שהיה קשה לומר על הטורבו-דיזלים האוטומטיים. אנשים ייללו שהם מכבים מזגנים אחרת יעופו להם ראשי מנוע. מה שבסוף התרגיל התברר שאכן קרה לארבעה כלים, לפחות זה המספר שאני יודע עליו.
.
מוכן להתערב שזה יותר קשור להרגל האווילי של אנשים להתעקש להשאר ב-high בשטח בכל מצב למעט מעברים טכניים נקודתיים.

שטח+גיר אוטומטי+high+יום חם, והנה מתכון מוצלח לטיגון גיר ומנועים בהם צינון הגיר עובר דרך הרדיאטור של הרכב.

שלא לדבר על נחשים, עקרבים, צרעות, ענני זבובים וברחשים וכל סוגי המציקים האחרים, המגרדים, העוקצים, המכישים והנושכים מכל הסוגים, כל המנוולים הקטנים הללו משתגעים על חום ונמצאים בשיא חיוניותם.
הם סובלים יותר ממך.. הסיבה שהם בחוץ זה כי הם מחפשים גם מפלט.

Slowly..

tallevi
30-07-19, 01:07
לעניין התחממויות

קשה לי לשכוח את אחד התרגילים הצבאיים היותר קשים שהשתתפתי בהם במסגרת אלטל.
אוגוסט 2015, רמת הגולן.
היה חם. מה זה חם? חם! ארבעה ימים שהטמפרטורה בצל נעה בין 43 ל-47 מעלות. בלילה אוגוסט ריחם עלינו והוריד את המדחום ל-38-36 מעלות.... מה להוסיף? התבשלנו. העובדה שבבקעה היו 48-49 מעלות בצל (עם גיחות זמניות קטנות לקידומת 5) לא ניחמה אותי.

בסופה הפתוחה (עם ברזנט קיץ) הרגשתי כמו עוף בגריל. הצמדתי את עצמי למגבת רטובה שהייתי טובל בצידנית מלאה מי קרח (צה"ל דאג לנו לאספקה שוטפת ללא הגבלה של בקבוקי מים ושקיות מלאות קרח) וכורך על הצוואר. חלון מופשל, והרוח הלוהטת בפרצוף דרך המגבת הרטובה-קפואה, והנה לכם סוג של מיזוג. תוך כמה דקות המגבת מתחממת ואז טובלים אותה שוב.
זה היה גהינום, אבל מנוע הסופה הרגיש מצוין בגהינום הזה. לא עבר את ה-95 מעלות גם בזחילות הארוכות בצהרי היום.

לנסוע ב-SUV סגור בגהינום כזה ללא מזגן?........ אללה יסתור. כבר עדיף ג'יפ פתוח. והכי עדיף לא לטייל בקיץ בכלל. פשוט לא כיף. גם הנוף פחות יפה. הכל צהוב ומעולף וקוצני, אפילו השמיים לא באמת כחולים אלא עכורים כאלה. שלא לדבר על נחשים, עקרבים, צרעות, ענני זבובים וברחשים וכל סוגי המציקים האחרים, המגרדים, העוקצים, המכישים והנושכים מכל הסוגים, כל המנוולים הקטנים הללו משתגעים על חום ונמצאים בשיא חיוניותם שלא נותנת מנוחה לבנאדם . בקיצור - למעט אם נוסעים מלכתחילה לאיזה בריכת קצינים סודית ורובצים במים כל היום, קיץ זה רע. חכו לסוף הסתיו.מסכים (ונהנה) עם כל מילה!

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

ishc
30-07-19, 01:32
מרוב התרגשות הכנתי קבצי מסלול בתור גייד ליין, מרחקים נעים בין 100 ל-160 ק"מ ביום כאדר ניסיתי להמנע מאתגרים.
לעיונכם, מקווה שיהיה כיף :)

דרור ברלי
30-07-19, 19:18
מוכן להתערב שזה יותר קשור להרגל האווילי של אנשים להתעקש להשאר ב-high בשטח בכל מצב למעט מעברים טכניים נקודתיים.

שטח+גיר אוטומטי+high+יום חם, והנה מתכון מוצלח לטיגון גיר ומנועים בהם צינון הגיר עובר דרך הרדיאטור של הרכב.

למרות שההסבר הטכני שלך מדויק ונכון, הפסדת בהתערבות (הוירטואלית)...

כי בתרגילים האלה אנחנו נוסעים בעיקר על כבישים... אוי לבושה. ואולי טוב שכך. מעט השטח שעושים, אם בכלל, הוא ברמת שבילים כי הצבא בהיסטריה בכל מה שקשור לבטיחות. בכל מקום שבאמת מצריך שילוב ל-4X4 הם נלחצים....

בארבעת הימים הנוראים ההם, עליתי (עמוס כמובן) מאיילת השחר דרך גשר בנות יעקב לרמה הלוך ושוב-הלוך ושוב-הלוך ושוב, אולי איזה 20 פעם. בכביש. 5 פעמים ביום לפחות. ואני לא צריך לספר לך איך בנוי הכביש הזה ואיך התנועה זוחלת עליו בעלייה, במיוחד כשאיזה סמי-טריילר מעכב קבוע את כולם. אז בכביש כולם נוסעים ב-High. מהירות זחילה, אין משב רוח שיזרום לתוך הרדיאטור. כמובן עם מזגן, כי רכבים סגורים והמנועים שלהם מתחממים עד רתיחה. אפילו המנוע שלי עלה שם מ-92 ל-95.....

לגבי נסיעה בשטח, אני יכול לספר לכל בועלי האוטומט שהסלעים הלוהטים מקרינים חום מטורף כלפי מעלה, ישר לקרטרים של הגירים האוטומטיים שלהם, מה שמטגן אותם יופי יופי. שיהיו מודעים לזה.

שיסבלו המניאקים הקטנים, רק לא לידי. אהבתי הידועה לבעלי חיים לא כוללת אותם.

Slowly..
....

ד ו ר ו ן
30-07-19, 21:56
לזחול בעלייה לרמה ביום חם זה יותר גרוע מנסיעה בשטח במצב high.
זה לנסוע לאט עם החלקת גיר מעל כביש שחור לוהט שמגיע לטמפ של 70-80 מעלות ומקרין למעלה לקרביים של הרכב.

בנסיעה בקצב סביר יש אויר שמסיע את החום, אבל בזחילה זה כמו לסובב שיפוד לאט לאט מעל מנגל.

Slowly..

ishc
30-07-19, 22:58
ברשותכם נחזור לנושא המקורי ולא נגרר לדיון על פינוי חום בגיר אוט.

ד ו ר ו ן
31-07-19, 01:07
ברשותכם נחזור לנושא המקורי ולא נגרר לדיון על פינוי חום בגיר אוט.

צודק.
מתנצל.

אני גם בעד נגב..

Slowly..

yoni_0000
31-07-19, 01:19
מרוב התרגשות הכנתי קבצי מסלול בתור גייד ליין, מרחקים נעים בין 100 ל-160 ק"מ ביום כאדר ניסיתי להמנע מאתגרים.
לעיונכם, מקווה שיהיה כיף :)

ביום השני אתה מתכנן לעשות את מעלה שגיא שסגור כבר שנים.. יכול להיות שפיזית הוא עביר אבל חוקית חסום על ידי רט"ג כבר שנים.. לנסוע שם בחג שני אומר להסתבך עם רט"ג בוודאות. מצד שני כביש 10 כנראה יהיה פתוח.

ביום האחרון, כל הקטע מתל עזקה והלאה מיותר לטעמי, שבילי שדות משעממים.. הייתי מסיים שם או ממשיך צפונה לכיוון בית שמש.

נדב ש.
31-07-19, 19:58

Slowly..

+1.

ishc
31-07-19, 20:57
ביום השני אתה מתכנן לעשות את מעלה שגיא שסגור כבר שנים.. יכול להיות שפיזית הוא עביר אבל חוקית חסום על ידי רט"ג כבר שנים.. לנסוע שם בחג שני אומר להסתבך עם רט"ג בוודאות. מצד שני כביש 10 כנראה יהיה פתוח.

ביום האחרון, כל הקטע מתל עזקה והלאה מיותר לטעמי, שבילי שדות משעממים.. הייתי מסיים שם או ממשיך צפונה לכיוון בית שמש.תודה, יבדק

ishc
01-08-19, 09:32
יוני תודה,
עשיתי קצת שינויים אבל עמו הכל בחיים פתוח לשינויים תוך כדי הטיול. המסלול הוא סתם גייד ליין.
בואו נקשקש קצת על אוכל. מה לוקחים מבחינת בישול, יש מקרר והכל טוב ומיכלי מים של 40 ליטרים.
איך הייתם מתארגנים מבחינת מזון?

נדב42
01-08-19, 10:10
מוזמן לקבל ערכת מנגל גז אם אתה רוצה
(כולל בלון 2.5 ק"ג, ווסת ומנגל)

ד ו ר ו ן
01-08-19, 10:14
מקרר+צידנית לדברים שאתה רוצה שלא יתבשלו בחום או יתייבשו באויר (לחם, ירקות).

אני מתייחס לצידנית הנוספת (50ל) כאל קופסת אוכל, שם בה גם קופסאות שימורים, שמן, רטבים וכו׳.

אתה לבד?

סטייק כל ערב!

איך אתה מבחינת יכולת בישול?
מחמם פסטה או מבשל?

ביום, מציע לך צהריים לאכול קל/פשוט ולא להכנס לבישולים.
זה פחות זמן בהכנה ופחות בקיפול ויותר נוח לנהוג אחרי זה.
פסטות, טורטייה עם משהו פשוט על זה.
מצאנו שהמינוטסטייק (פרוסות בשר דקות) נהדר להכין טורטיות מהירות עם בשר וקצת סלט על זה.
טעים, משביע ולא כבד.

Slowly..

PW
01-08-19, 10:52
מוזמן לקבל ערכת מנגל גז אם אתה רוצה
(כולל בלון 2.5 ק"ג, ווסת ומנגל)
אפשר לקבל את זה גם עם בשר ועם מנגליסט צמחוני? (0% פחת)

נדב42
01-08-19, 11:10
צחי לא צריך מנגליסט :)

נמרוד
01-08-19, 11:24
צחי אתה מטייל הנגב בסוכות לבד? תלמד מהשמשוני.כל ערב הוא "במקרה" נוחת ב"נקודות האכלה".

ishc
01-08-19, 16:36
צחי אתה מטייל הנגב בסוכות לבד? תלמד מהשמשוני.כל ערב הוא "במקרה" נוחת ב"נקודות האכלה".נו אז יאללה, תתחילו לרשום איפה תהיו

דרור ברלי
01-08-19, 18:31
בקרוב ארכיב מסלול חוצה נגב לסוכות ואעדכן אותך לגבי שני חניוני לילה. לא תישאר רעב.

ishc
01-08-19, 20:06
בקרוב ארכיב מסלול חוצה נגב לסוכות ואעדכן אותך לגבי שני חניוני לילה. לא תישאר רעב.[emoji106] אשמח להפגש

נדב תודה, בדיוק אמורה להגיע אלי כירה משולבת גריל של קולמן ואז רק אצטרך למצוא איך אני ממיר את החיבור שלה לבלון 2.5 שלי.

asafk
01-08-19, 20:16
אני לא אוהב אש ועשן בטיולים שאני לבד או עם הילדים. בטיול בדד בטח לא. מבשלים ואוכלים בגדול כמו בטיול רגלי - אוכל טוב ומזין ומשיב אנרגיה ונוזלים, ובלי הסתבכויות מיותרות.

אסף.

ד ו ר ו ן
01-08-19, 20:24
מבשלים ואוכלים בגדול כמו בטיול רגלי - אוכל טוב ומזין ומשיב אנרגיה ונוזלים, ובלי הסתבכויות מיותרות.
אסף.
תכלס תיארת סטייק.

אנחנו לטיול רגלי בשנות הטיפשעשרה סחבנו תרנגולת קפואה.

Slowly..

נדב42
01-08-19, 20:25
[emoji106]
נדב תודה, בדיוק אמורה להגיע אלי כירה משולבת גריל של קולמן ואז רק אצטרך למצוא איך אני ממיר את החיבור שלה לבלון 2.5 שלי.

כירה כמו של opl ?
אם כן, תוכל להעתיק את החיבור שלי, וגם לקבל דוגמית של מפזר להבה שישדרג לך משמעותית את הגריל [emoji846]

ishc
26-09-19, 21:45
ה-17.10 מתקרב והמסע מדרום למרכז קורם אור וגידים כולל כמה שדרוגים קטנים לרכב.
מי שמטייל בדרום בין ה-18 ל-22 מוזמן לרשום איפה תהיו ואולי ניפגש ואם מישהו רוצה להצטרף לחלק מהטיול... וואלקם :)

geva dover
26-09-19, 21:52
ה-17.10 מתקרב והמסע מדרום למרכז קורם אור וגידים כולל כמה שדרוגים קטנים לרכב.
מי שמטייל בדרום בין ה-18 ל-22 מוזמן לרשום איפה תהיו ואולי ניפגש ואם מישהו רוצה להצטרף לחלק מהטיול... וואלקם :)
18-19 אני במכתש ואחכ בין ה19 ל22 באזור בש
מוזמן לעצור לקפה

ishc
26-09-19, 23:03
אשתדשל לאר לכנס לערים/ישובים חוץ מהמינימום הנדרש.
מעדיף לפגוש אנשים סביב מדורה [emoji4]

ishc
19-10-19, 15:06
אז....
הייתה הזדמנות לצאת לטיול במסגרת משפחתית עם כמה חברים עם הרכב משפחתי דומה.
הטיול סולו יאלץ לחכות להזדמנות הבאה ובשאיפה למזג אויר חורפי יותר.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191019/8b7e0ef7a6cadcf7decf7adc85e4b0e1.jpg

-->