PDA

צפייה בגרסה מלאה : בג"יה - מצלמות מהירות

אוהב נגב
30-07-19, 01:00
שלום, ביומיום אני אופנוען.
בשטח ההריגה של מצלמות המהירות בכביש בין עירוני, יש באספלט חירוץ של פסים (בצורת תיבה כפולת דפנות) בכל נתיב, והחיבור בין התיבות מתבצע ע"י 2 פסים.
שאלתי: האם נסיעה באופנוע מעל המהירות המותרת על הקו המקווקו בין 2 הנתיבים (ולמעשה גם בין 2 התיבות) תפעיל את מצלמת המהירות.
תודה לעונים

ערן CJ
30-07-19, 08:43
התשובה היא - כן.

מדובר בגלאים מסוג לולאות אלקטרו מגנטיות שמופעלות ע"י השראה מגנטית. שלא כמו ברמזורים, הלולאות רגישות מאוד ומופעלות גם מרכב דל מתכת. הסיבה להבדל נעוצה בכך שהמדידה מתבססת על הפרש הזמנים בין שינוי ההשראה בלולאה הראשונה והלולאה השניה. מהפרש זה מחושבת המהירות.

ברמזורים רגישות הגלאים נמוכה בהרבה מכיוון שאם הרגישות תהיה נמוכה, עלול לקרות שהגלאי יופרע למשל ע"י האוטובוס בנתיב הנגדי. במקרה שכזה הרמזור יתן אות ירוק לכיווני תנועה שאינם צריכים בו. ברמזורים יש מספר רב של שימושים ללולאות הגלאים (גלאי להארכת ירוק, גלאי לפסיחה על פאזה, גלאי תור, וכו').

שים לב שגם מצלמות הרמזור, מודדות ואוכפות מהירות.

ערן CJ

מוטי ג.
30-07-19, 09:17
סע בשוליים.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

אומי5
30-07-19, 11:50
ערן, אם זה כל כך רגיש אז איך אתה יודע שמעבר באמצע לא יפעיל אותן?
כשרכבתי על קטנוע, הרבה רמזורים זיהו אותי גם כשלא עצרתי על הקו (באחרים הייתי חייב לעמוד על הקו) .

Pageup
30-07-19, 20:38
עוד שאלה, ברמת העקרון המצלמה אמורה לסמן את הנתיב בו יש את עבירת המהירות
(לדוגמא כביש דו מסלולי, הרכב שעובר את העבירה בשמאלי ובימני יש רק שנוסע לפי
החוק). אם הרוכב נמצא בין מסלולים, יש מצב שזה עילה לביטול הדוח (אם יש עוד רכבים
בתמונה) כי הסימון לא יהיה נכון.

אני לא עו"ד ואני רק מניח לוגית שזה יכול לקרות.

מוטי ג.
30-07-19, 21:16
טכנית נשמע שאתה צודק...
אבל זה גם נשמע כמו תיעוד עבירה אחרת של נסיעה שאינה בנתיב נסיעה, כי אתה נוסע בין נתיבים.
אז כמו שאמרו חכמינו, "ותחשבו על זה"

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

yovavz
30-07-19, 21:16
ברמת העקרון, אם כבר אתה מחפש דרכים 'לעבוד' על מצלמות המהירות, יותר פשוט לקפל את המספר, כמו שאתה בטח מכיר מה'חבר'ה הטובים' שנהנים להפגין את בחרותם במעבר על החוק לעיני כל (לפני שנעלבים, לא רמזתי שמישהו פה שותף להם...).
אפשרות אחרת היא פשוט לסוע כחוק (לפחות ליד המצלמות)

אוהב נגב
30-07-19, 23:51
התשובה היא - כן.

מדובר בגלאים מסוג לולאות אלקטרו מגנטיות שמופעלות ע"י השראה מגנטית. שלא כמו ברמזורים, הלולאות רגישות מאוד ומופעלות גם מרכב דל מתכת. הסיבה להבדל נעוצה בכך שהמדידה מתבססת על הפרש הזמנים בין שינוי ההשראה בלולאה הראשונה והלולאה השניה. מהפרש זה מחושבת המהירות.

ברמזורים רגישות הגלאים נמוכה בהרבה מכיוון שאם הרגישות תהיה נמוכה, עלול לקרות שהגלאי יופרע למשל ע"י האוטובוס בנתיב הנגדי. במקרה שכזה הרמזור יתן אות ירוק לכיווני תנועה שאינם צריכים בו. ברמזורים יש מספר רב של שימושים ללולאות הגלאים (גלאי להארכת ירוק, גלאי לפסיחה על פאזה, גלאי תור, וכו').

שים לב שגם מצלמות הרמזור, מודדות ואוכפות מהירות.

ערן CJ
הי ערן,
אכן, בנתיבים ישנן לולאות בתיבות המלבניות, אבל החיבור בין התיבות שנמצאות בנתיבים סמוכים אינו מעגלי (כך זה נראה לי).
ולגבי הגלאים ברמזורים... לפעמים עם האופנוע אני מתייבש זמן רב בצומת (ואני מקפיד לעמוד ממש על הפס) עד שרכב מגיע והרמזור מגיב.
יאיר

ערן CJ
31-07-19, 01:18
בעברי הייתי מהנדס התנועה הראשי של משטרת ישראל (היום אני בדימוס).

הלולאות נקראות לולאות בגלל תפקודן ליצירת ההשראה המגנטית ולא על שום צורתן. צורתן מלבנית. מידות המלבן נקבעות בהתאם לסוג התפקוד של הגלאי.

לעניין זיהוי אופנועים ע"י גלאי רמזור: בתחילת שנות ה- 2000, בשל הצורך לכוונן את רגישות גלאי הרמזור כך שרכב דו"ג לא הצליח להיקלט ע"י המערכות, החלו בפיתוח הנחיות חדשות. אז יצאו הנחיות משרד התחבורה להתקנת לולאות גלאים המיועדות לגילוי רכב דל מתכת. ההתקן לא היה מוצלח והשימוש בו אינו תדיר.

ב 2015 נערך ניסוי ע"י המדען הראשי של משרד התחבורה, ד"ר שי סופר (חובב אופנועים בעצמו). הניסוי הביא סוף סוף פיתרון מעשי לרוכבי דו"ג. בניסוי, הודבקו מגנטים מסוג נאודימיום על רגליותיהם של אופנוע כביש ושל קטנוע דל מתכת. המגנטים הקטנים והעוצמתיים הללו הצליחו לייצר השראה מגנטית מספיקה להפעלת הגלאים. כך קרה בכל הרמזורים בהם הדו"ג לא זוהו קודם להדבקת המגנטים. אני אישית הדבקתי מגנטים כאלו על ה BMW שלי ונפתרו לי הבעיות.

באשר להתחכמויות של מיקום בין נתיבים הסמוכים למכמונת המהירות: המצלמה תזהה ותצלם. הצילום מיוחס לנתיב בו ההשראה היתה חזקה יותר. מפענח אנושי (שוטר), מחוייב לעבור על כל דו"ח שנרשם, לבדוק את נכונות הדו"ח ולחתום על הדו"ח כשוטר שרשם את הדו"ח. עד כה המחשב כמעט לעולם אינו טועה והשוטר המשועמם אינו באמת נחוץ לאימות דו"חות. אבל... החוק מחייב ששוטר ולא מחשב, יהיה רושם הדו"ח.

ערן CJ

ModChiP
31-07-19, 19:18
זה אומר שמכשיר כזה מיותר לחלוטין?

http://fullgaz.co.il/forums/showthread.php/10102-Green-Light-Trigger

hadtomer
31-07-19, 19:26
המון התפלפלויות. לא שאני אי פעם חס וחלילה טפו טפו טפו ניסיתי- אבל כל מה שצריך לעשות בהנחה שלא מדובר בקאסטום שבכל מקרה נוסע יחסית רגוע, הוא לזוז 30 סנטימטר אחורה במושב,למתוח את רגל ימין או שמאל, לסובב את כף הרגל קלות ואיכשהו.....אופס.....יוצא שההתמתחות שלך שנעשתה לצרכים אורתופדיים גרמה למצב בו כף הרגל של הרוכב מסתירה את המספר/

מצ"ב המחשה

https://www.reddit.com/r/motorcycles/comments/2penvv/one_way_to_get_past_toll_roads/

איל מ
01-08-19, 03:28
מוד צ'יפ,
המכשיר לא מיותר כי יש הרבה מקומות בהם הרמזור (או יותר גרוע- שער) לא מזהים את האופנוע.
מצד שני,
לא הייתי מתקין כזה דבר על האופנוע שלי מהסיבה הפשוטה שהמוצר לא נראה לי בשל.
מה שכן,
בכמה מקומות בהם גרתי, סידרו את הרמזור יציאה מהיישוב אחרי שהתקשרתי לדווח.

הדסופה
01-08-19, 09:54
המכשיר מיותר כי ניתן להדביק מגנט כמו שערן תיאר
לא?

Sent from my iPhone using Tapatalk

נדב42
01-08-19, 10:32
פטנט פשוט להפעלת חיישני הרמזורים בהנחה שאתם לא רוכבים על חרגול נטול סטרטר: עמדו מעל החריץ של החיישן, כבו את המנוע והתניעו מחדש. השדה החשמלי שיוצר הסטרטר מספיק כדי לשכנע גם את העקשנים שבחיישנים :)

אומי5
01-08-19, 11:30
פטנט פשוט להפעלת חיישני הרמזורים בהנחה שאתם לא רוכבים על חרגול נטול סטרטר: עמדו מעל החריץ של החיישן, כבו את המנוע והתניעו מחדש. השדה החשמלי שיוצר הסטרטר מספיק כדי לשכנע גם את העקשנים שבחיישנים :)

יצירתי.

yovavz
01-08-19, 12:15
פטנט פשוט להפעלת חיישני הרמזורים בהנחה שאתם לא רוכבים על חרגול נטול סטרטר: עמדו מעל החריץ של החיישן, כבו את המנוע והתניעו מחדש. השדה החשמלי שיוצר הסטרטר מספיק כדי לשכנע גם את העקשנים שבחיישנים :)אפשר לקחת את זה טיפה רחוק יותר [emoji846]
https://youtu.be/JvpZXmYRP4o
ואם משתמשים בתאי ה-Li-ion המחוזקים, אפשר אולי ליישם גם על המצלמות עצמן וגם על רכבים של ערסים...

איל מ
01-08-19, 17:32

אני אבדוק את זה.
מעניין מאוד.

אוהב נגב
02-08-19, 01:50

הלולאות נקראות לולאות בגלל תפקודן ליצירת ההשראה המגנטית ולא על שום צורתן. צורתן מלבנית. מידות המלבן נקבעות בהתאם לסוג התפקוד של הגלאי.

לעניין זיהוי אופנועים ע"י גלאי רמזור: בתחילת שנות ה- 2000, בשל הצורך לכוונן את רגישות גלאי הרמזור כך שרכב דו"ג לא הצליח להיקלט ע"י המערכות, החלו בפיתוח הנחיות חדשות. אז יצאו הנחיות משרד התחבורה להתקנת לולאות גלאים המיועדות לגילוי רכב דל מתכת. ההתקן לא היה מוצלח והשימוש בו אינו תדיר.

ב 2015 נערך ניסוי ע"י המדען הראשי של משרד התחבורה, ד"ר שי סופר (חובב אופנועים בעצמו). הניסוי הביא סוף סוף פיתרון מעשי לרוכבי דו"ג. בניסוי, הודבקו מגנטים מסוג נאודימיום על רגליותיהם של אופנוע כביש ושל קטנוע דל מתכת. המגנטים הקטנים והעוצמתיים הללו הצליחו לייצר השראה מגנטית מספיקה להפעלת הגלאים. כך קרה בכל הרמזורים בהם הדו"ג לא זוהו קודם להדבקת המגנטים. אני אישית הדבקתי מגנטים כאלו על ה BMW שלי ונפתרו לי הבעיות.

באשר להתחכמויות של מיקום בין נתיבים הסמוכים למכמונת המהירות: המצלמה תזהה ותצלם. הצילום מיוחס לנתיב בו ההשראה היתה חזקה יותר. מפענח אנושי (שוטר), מחוייב לעבור על כל דו"ח שנרשם, לבדוק את נכונות הדו"ח ולחתום על הדו"ח כשוטר שרשם את הדו"ח. עד כה המחשב כמעט לעולם אינו טועה והשוטר המשועמם אינו באמת נחוץ לאימות דו"חות. אבל... החוק מחייב ששוטר ולא מחשב, יהיה רושם הדו"ח.

ערן CJ
הי ערן, תודה על התשובה המושקעת, ובכל זאת....
במרכז כל נתיב ישנם 4 חריצים מסודרים כתיבה כפולת דפנות, ובין התיבות המחורצות ועל גבי הקו המקווקו ישנם רק 2 חריצים.
אז יתכן שהמדידה על הפסים שבין התיבות פחות מדויקת?

- - - Updated - - -

ערן CJ
הי ערן, תודה על התשובה המושקעת, ובכל זאת....
במרכז כל נתיב ישנם 4 חריצים מסודרים כתיבה כפולת דפנות, ובין התיבות המחורצות ועל גבי הקו המקווקו ישנם רק 2 חריצים.
אז יתכן שהמדידה על הפסים שבין התיבות פחות מדויקת?

-->