PDA

צפייה בגרסה מלאה : בחירת רכב שטח / כביש חדש

Razdvakryak
30-07-19, 19:59
לאחר כמה שנים של נהיגת שטח ׳׳מוגבלת׳׳ (מאוד) באמצעות ג׳יפון, החלטנו לשדרג לרכב שטח אמיתי. הניסיון הצבאי - האמר (לא מתאים ולא נמכר חדש), סופה (ורנגלר), פאג׳רו (ז׳׳ל) ול׳׳ק 150.

עכשיו אין כוונה , לפחות בשלב זה לעשות שטח טכני ׳׳קשה׳׳ עם טיפוס סלעים :) לכן כמו מרבית הרכבים, מיועד לבלות רוב השבוע בכביש בלבד (מהיר עם מעט פקקים), נסיעות בית-עבודה-בית למשפחה ממוצעת (חוגים מחוץ למושב בעיר הגדולה).

תקציב - 330-350 אש׳׳ח.

מכל מה שזמין בשוק, יש JL שאפשר לקבל בגרסאת SPORT ארוכה ול׳׳ק בגימור TS (גימור ׳׳רזה׳׳ שלקוח המרכזי שלו בארץ הן זרועות הביטחון, אך נכמר ב-320 לכל אזרח גם).

לל׳׳ק יש יתרון מובהק נוסף (5+2), לא יודע כמה מנוע דיזל היום נותן חסכון בדלק ביחס לבנזין מודרני בכלל בקילומטרז׳ הנ׳׳ל ?

מתכננים נסיעת מבחן בשניהם, אתן לאישתי לנסות, היא רגישה יותר לנוחות , אחרי ג׳פאס, לאדה ופיאט טיפו 85׳ דרישה היחידה שלי לרכב בארץ זה מזגן :)

אשמח לחו׳׳ד ואכוונה

נ׳׳ב אין על קריזמה של ורנגלר :)

Razdvakryak
01-08-19, 20:56
תודה לכל המגיבים, רמה מאוד גבוהה של שיח מקצועי.

grand
01-08-19, 21:44
אין מה להעלב, באתר הזה לרוב הגרעין הקשה אם היו בכיסם כמות המצלצלין שלך אז ברור גם לך מה היתה התשובה.. רנגלר.
לנדקרוזר לטעמי לפחות זו ברירת מחדל לחסרי מעוף ודמיון, רכב שמזמן כבר לא נאה, אפילו מכוער לטעמי, אבל כנראה שישמור על הערך ויוכל להתנהל בשבילי השטח אבל ללא שום הנאה.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

נמרוד
01-08-19, 21:52
אין פה שום דיון. אשתך תבחן ותחליט.

asafk
01-08-19, 22:26
שטח? רנגלר. אופי? רנגלר.
רכב משפחתי? לנדקרוזר.
אני לא הייתי מהסס בכלל ושם את הכסף על רנגלר. במקרה הכי גרוע תגיע למסקנה שזה לא זה - למכור יהיה קלי קלות ואז.. לנדקרוזר.

אני חושב בשורה התחתונה שאם בכלל יש התלבטות, לוקחים את הרכב עם האופי ולא את הברירת מחדל.
אבל לא לכל אחד זה מתאים.

אסף.

Razdvakryak
02-08-19, 14:40
אין מה להעלב, באתר הזה לרוב הגרעין הקשה אם היו בכיסם כמות המצלצלין שלך אז ברור גם לך מה היתה התשובה.. רנגלר.
לנדקרוזר לטעמי לפחות זו ברירת מחדל לחסרי מעוף ודמיון, רכב שמזמן כבר לא נאה, אפילו מכוער לטעמי, אבל כנראה שישמור על הערך ויוכל להתנהל בשבילי השטח אבל ללא שום הנאה.

זהו, מה גם של׳׳ק עושה לי חשק לשקול גם רקסטון החדש, סה׳׳כ זול ב-100.000 , מאובזר בהרבה באותה קטגוריית מחיר, מחסור בחלקי שדרוג ניתן לתחושתי לגישור באמצעות הפרש של 100K

אם סוזוקי גימיני היה 5 מקומות הינו פותרים את הבעיה איתו רכב שני במשפחה אבל ... :)

- - - Updated - - -

אין פה שום דיון. אשתך תבחן ותחליט.

היא גם תנהג בו חלק ניכר מהזמן :) אני מתנייד עם רכב מעבודה :p , היא גם תנהג בשטח חלק מהזמן, יש לה את זה לגמרי וניסיון עם גימיני עוד מתקופת הרווקות מראה שהיא לגמרי ׳׳שם׳׳

assafy
03-08-19, 00:58
לא מידע אישי אבל מקריאה של ביקורות רכב על הרקסטון החדש הדעה של כולם שהיה שיפור רציני ביכולות הכביש כגון תוספות בטיחות אקטיביות כמו בלימה אוטונומית אך נסיגה ביכולות השטח לעומת הדור הקודם. בעיקר הבעיות הינם זוויות לא טובות ובקרת משיכה לא יעילה. אינני יודע אם יש כבר נעילות לדור החדש כדי להיתגבר על הבעיה הזו.
ממליץ לך לקרוא ביקורות רכב ולהחליט על מה אתה נותן דגש.

Avi Meir
03-08-19, 06:54
רנגלר, נכשל במבחן בטיחות! (https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5420421,00.html)

Razdvakryak
03-08-19, 08:44
רנגלר, נכשל במבחן בטיחות! (https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5420421,00.html)

אחרי סרטון הזה , זה עוד יותר מפחיד :(

https://www.youtube.com/watch?v=S8kZWa8Q3Gg

KOOKE
03-08-19, 08:53
כבעלים של רנגלר וכחובב המותג אני משוחד ובכל זאת אנסה לחוות דיעה השוואתית הכי אובייקטבית שאני יכול:

עיצוב חוץ: יתרון מוחץ לרנגלר. הלנדקרוזר מיושן המוני ולטעמי חסר קסם. הרנגלר בדגם חדש ועדיין שומר על הקוים הקלאסיים. בקיצור הרנגלר יסובב ראשים הלנדקרוזר לא.

עיצוב פנים ואיכות חיים בתא הנוסעים: ברנגלר החדש שעשה קפיצה ענקית בתחום שופר כל התחום הזה פי כמה וכמה. גם רעשי הרוח והדרך הופחתו. לטעמי שויון בין השניים ואלי יתרון קטנטן ללנדקרוזר בבידוד רעשי הרוח והכביש.

מרווח פנים: יתרון מוחץ ללנדקרוזר שהוא גם בעל 7 מושבים.

התנהגות וביצועי כביש: לדעתי שוויון ואלי יתרון קל מאד ללנדקרוזר שעל אף הרכות המוגזמת של המתלים שלו עדיין בעל מתלה ניפרד קדמי. ה- JL בהשוואה לJk עשה קפיצה של דור גם בתחום הזה אבל עדיין זה רכב עם סרן חי מקדימה. כמובן שמדברים על השוואה של כלים סטנדרטיים לחלוטין ללא שיפורי מערכת המתלים הגבהות וכו׳
ללנדקרוזר יתרון גם בצריכת הדלק אם כי ברנגלר בעל המנוע 2 ליטר גם עניין זה השתפר פלאים.

יכולת שטח: לדעתי עדיפות לרנגלר בגלל מהלך מתלים גדול יותר, סרן חי מקדימה ומערכת בקרת משיכה יעילה מאד.
כאן כדי להדגיש שאת שני הרכבים ניתן לשפר ולשדרג את יכולות השטח- בלנדקרוזר אפשרויות השיפור מוגבלות מאד וברנגלר אפשרויות השיפור פשוט אין סופיות תלוי רק בעומק הכיס וברצון בעל הרכב.

אמינות: הרנגלר החדש פשוט חדש מדיי כדי לבסס נתוני אמינות אבל בהתבסס על הדגמים הקודמים אם לא משפרים בטירוף ואם לא שוברים בשטח - האמינות בסדר. הלנדקרוזר בכל מקרה יהיה עדיף בהיבט הזה אם כי גם הוא לא בעל אמינות מוחלטת ותיקון תקלות בלנדקרוזר יהיה יקר ( מי אמר מזרקים).

סחירות: לדעתי שיוויון בין השניים. שני הרכבים שומרים על ערכם ומבוקשים מאד כמשומשים ולרוב נמכרים מעל המחירון.

כמעט שככחתי- הרנגלר הוא היחידי בקגוריה שבקלות יחסית יכול להפוך לרכב פתוח ואפילו נטול דלתות למי שאוהב את הקטע זו תכונה שאין לאף רכב כביש שטח אחר הנמכר בארץ

בשורה התחתונה גם לאחר השוואה בערך אובייקטיבית הרנגלר אמור לקסום הרבה יותר לאוהבי השטח וגם למי שהנראות חשובה לו.

nirs
03-08-19, 09:41
שני רכבים ראויים.
הרנגלר טוב יותר בשטח (ושלא יובן לא נכון, הטויוטה ממש לא רעה בשטח).
בכביש אין לי ניסיון עם ה JL (שאותו תרכוש מן הסתם).
הטויוטה מרווחת וגדולה יותר.
נסיעת מבחן בכביש תפתור מן הסתם את ההתלבטות.
בהצלחה

Sent from my iPhone using Tapatalk

Razdvakryak
03-08-19, 11:22
תודה למגיבים,

סוגיית בטיחות של רנגלר מאוד מדאיגה אותי, שבוע הבא מקווה לעשות עם המשפחה נסיעת מבחן בהרצליה בכל מקרה. חקרתי את הדוחות ומצאתי מבחן שטרם פורסם (?) של המקבילה האמריקאית של ENCAP

https://www.youtube.com/watch?v=NGxGzaORfSA

הם בחנו את הרכב בהתנגשות חזיתית בלבד :

"Per 49 CFR Part 571.214 (Federal Motor Vehicle Safety Standard No. 214), 'vehicles that exclusively have doors that are designed to be easily attached or removed so that the vehicle can be operated without doors' are excluded from the side deformable barrier test as well as the vehicle-to-pole test," an NHTSA spokesperson wrote. "NHTSA’s 5-Star Safety Ratings program bases its side impact testing on the requirements of FMVSS No. 214. Thus, a vehicle such as the Jeep Wrangler, is excluded from the side impact ratings."

גם מה שפורסם (חזיתי) הוא חלקי וחסרים גם Small and Moderate Overlap

להדגיש כי מסורתית מבחנים אמריקאים סלחנים הרבה יותר. הם בוחנים בטיחות הנהג בלבד והיושב לידו ללא התייחסות לנוסעים וללא התייחסות לילד.

grand
03-08-19, 12:07
אם כבר נוחות בטיחות עם קצת יחודיות, למה לא לבדוק את הגרנד צרוקי בגירסת טריילהוק, נראה לי שאשתך ואתה לאחר נסיעת מבחן קצרצרה כבר לא תהיו מסוגלים לחשוב על משהו אחר.

nirs
03-08-19, 12:18
יש מבחן השוואתי של יואב קווה (שבילים) בין הלנדקרוזר לטריילרהוק (המחיר שלו הוא כ 450k, אם לא טועה).
זה עו 100k ומכניס למשוואה עוד רכבים...

asafk
03-08-19, 12:20
רמי צודק. אופציה מצויינת.

אסף.

ד ו ר ו ן
03-08-19, 12:29
שני רכבים ראויים.
הרנגלר טוב יותר בשטח (ושלא יובן לא נכון, הטויוטה ממש לא רעה בשטח).

אפשר להגיד את זה לגבי הרוביקון.

הרנגלר אנלימיטד הרגיל ללא הנעילה אפילו נחות במצבים מסויימים.
מרווח וזוית בטן בעייתיים.

Slowly..

Razdvakryak
03-08-19, 12:32
אם כבר נוחות בטיחות עם קצת יחודיות, למה לא לבדוק את הגרנד צרוקי בגירסת טריילהוק, נראה לי שאשתך ואתה לאחר נסיעת מבחן קצרצרה כבר לא תהיו מסוגלים לחשוב על משהו אחר.

הוא לגמרי מחוץ לתקציב :) וגם למייטב זכרוני מדובר ב-SUV מודרני יותר, ללא שלדת סולם ?

grand
03-08-19, 12:44
חוסר בשלדת הסולם ממזמן כבר הופרכה כחיונית לרכב שטח, ראה zj, wj, wk, xj שחיים שנים בשטח קשה עם שילדה דומה.. אולי שווה לחפש טריילהוק בן שנה יד שניה או ביבוא אישי, יכנס לתקציב.

nirs
03-08-19, 12:59
אפשר להגיד את זה לגבי הרוביקון.

הרנגלר אנלימיטד הרגיל ללא הנעילה אפילו נחות במצבים מסויימים.
מרווח וזוית בטן בעייתיים.

Slowly..

מניסיוני, גם ספורט סטנדרטי (מול לנד קרוזר סטנדרטי) יציג ביצועים עדיפים בשטח.
זוויות גישה ונטישה עדיפות, סרן חי מקדימה ומערכת בקרת משיכה טובה יותר עושים את ההבדל.
לגבי זווית בטן זו אכן נקודת טורפה אך די דומה לטויוטה.

Razdvakryak
03-08-19, 16:15
מתנצל על כל השאלות, יש בארץ יבוא ׳׳מקביל׳׳ של רנגלר אמריקאי (מנוע חדש עם פגוש אמריקאי) ?

asafk
03-08-19, 16:23
כן. כל סוכנויות הייבוא האישי מביאות רנגלרים, במקרה של ייבוא אישי כדאי להביא עם מידת צמיגים נכונה.
יש גם יבואן מקביל אחד או שניים - אין מבחר גדול אבל יש את הדגמים הנכונים.

אסף.

Razdvakryak
03-08-19, 16:44
תודה,

מה לגבי אופציה הזו (https://automax.co.il/wp-content/uploads/2016/11/Grand-Cherokee_Laredo-Off-Road.pdf)?

asafk
03-08-19, 16:49
צריך להיזהר עם גראנד צ'רוקי בייבוא מקביל. מכיר מי שקיבל רכב בלי הילוך כוח ומי שקיבל רכב בלי נעילות.
יש המון גרסאות וחייבים לשים לב.

אסף.

Razdvakryak
03-08-19, 16:56
צריך להיזהר עם גראנד צ'רוקי בייבוא מקביל. מכיר מי שקיבל רכב בלי הילוך כוח ומי שקיבל רכב בלי נעילות.
יש המון גרסאות וחייבים לשים לב.

אסף.

http://waronline.org/fora/index.php?attachments/screen-shot-2019-08-03-at-16-48-59-png.102858/

נגיד זה אכן המפרט שמקבלים (264 אש׳׳ח אגב :) ) ? לכאורה ההבדל היחיד מול טריילהוק זה העדר מטלים הידראולים מתכוננים

nirs
03-08-19, 16:57
מתנצל על כל השאלות, יש בארץ יבוא ׳׳מקביל׳׳ של רנגלר אמריקאי (מנוע חדש עם פגוש אמריקאי) ?

חבר קנה לאחרונה רוביקון JL אמריקאי ביבוא מקביל (3.6ל צמיגי 33״) ״מסופר גיפ״. קצת מעל התקציב שהגדרת.

אני ייבאתי לבד לפני שנה רוביקון (JK 2018) במחיר מצויין.

Razdvakryak
03-08-19, 17:06
חבר קנה לאחרונה רוביקון JL אמריקאי ביבוא מקביל (3.6ל צמיגי 33״) ״מסופר גיפ״. קצת מעל התקציב שהגדרת.

אני ייבאתי לבד לפני שנה רוביקון (JK 2018) במחיר מצויין.

תודה :) אני דווקא בעד המנוע החדש, מה היה פער מול היבואן הרשמי שאדע לתכנן תקציבית ? אני בכל מקרה בונה על גרסת ספורט או ספורט ס׳

nirs
03-08-19, 17:18
גם במנוע החדש (2L) יש הבדלים בין הדגם האמריקאי לאירופאי (באמריקאי, מנוע עזר חשמלי, משמעותי בסל״ד נמוך).
ההבדל אצלי התבטא בעשרות אלפי שקלים.

oferc
08-08-19, 11:36
גם במנוע החדש (2L) יש הבדלים בין הדגם האמריקאי לאירופאי (באמריקאי, מנוע עזר חשמלי, משמעותי בסל״ד נמוך).
ההבדל אצלי התבטא בעשרות אלפי שקלים.

כמה בערך יוצא ביבוא אישי מארה"ב הדגם 2L ?

Razdvakryak
12-08-19, 21:52
כמה בערך יוצא ביבוא אישי מארה"ב הדגם 2L ?

לא צריך יבוא אישי, יש יבואן מקביל אחד לפחות עם מלאי של רוביקונים בארץ , חסכון מול מחירון של 50 אש׳׳ח

ש01
13-08-19, 09:41
שני אחים, חברים שלי, קנו לפני שנה רכבים חדשים (2018)
אחד גראנד שירוקי לימיטד.
השני לנדקרוזר.

2 סיכומים ששמעתי עד כה:

1. בעל הלאנדקוזר - "לא מבין למה האוטו שלו עלה 100K פחות והוא יותר חזק, נוח ומפנק"...
2. הבן שלו (16) - "לא מבין למה אבא קנה טרקטור..."

רוצה לומר - רכב לגברת, יבלה רוב ימיו בכביש - למה לקנות טרקטור (כי זה מה שיש לכולם)?

עכשיו תבחן בין הרנגלר לשירוקי - כמה שטח תבצע, איזו רמת שטח וכד'.
אני עם גראנד 2012, מוגבה וממוגן ולא מרגיש נחיתות יחסית לל"ק ופאג'רו שמטיילים איתי.

-->