PDA

צפייה בגרסה מלאה : התרשמות מצמיגי שטח מלא לג'ימני

adrian.herscu
30-07-19, 21:55
אחרי שטחנתי את צמיגי הכביש המקוריים עד שנהיו כמעט חלקים לא נותרה לי ברירה אלא להחליף.
אחרי בירורים והתלבטויות רבות החלטתי להמר על צמיגי מקסיס 8060.

אז ככה:
- אומרים רעש בנסיעה על כביש מהיר -- אם לא הייתי יודע שאומרים כזה דבר אז גם לא הייתי שומע... צריך יותר לדמיין את הרעש
- אומרים צריכת דלק גבוהה יותר -- כמו מקודם, עושה בערך 440 ק"מ על מיכל
- אומרים פחות אחיזה על אספלט... מרחק בלימה בלה בלה בלה... לא מורגש גם כן

אלה הדברים שפחדתי מהם.

אתמול ניסיתי לראות מה קורה בשטח אחרי שמורידים אוויר.
הורדתי בהתחלה ל-20 אח"כ ל-18 ועשיתי מסלול שאני עושה קבוע מהעבודה לבית. רוב המסלול דרך עפר נוחה אפילו לפרייבט. בחלק האחרון יש קצת שיפועים וסלעים אבל בקטנה ממש.
ציפיתי לנסיעה יותר רכה אבל הרגיש לי אותו דבר.
בעלייה לא הצלחתי לפרפר את הגלגלים אז כנראה בתנאים יותר קיצוניים הורדת האוויר כן עשוייה לעשות את ההבדל.

בינתיים המסקנה שלי היא להתעסק עם הורדת לחץ אוויר רק במסלולים עם קושי בינוני ומעלה. משהו כמו מעלה כוכב השחר בהחלט יכול להצדיק. כל יתר המקרים חבל על האוויר שעובר במשאבה.

yoni_0000
30-07-19, 22:20
קודם כל תתחדש!

כשהם חדשים זה לא חוכמה... דבר איתי עוד 15k כשהם יתחילו להתעייף.. אז תרגיש את הרעש והויברציות.

בקשר להורדת אוויר, אוליי לא חייב להוריד בכל שטח, אבל מעבר לנוחות שלך ולאחיזה המשופרת זה גם מרכך את הנסיעה לרכב, שזה לא פחות חשוב. לסיבוב של חצי שעה אני מבין, אבל ברגע שאתה מטייל מעל לכמה שעות זה שווה.. בעיקר כי למלא את הצמיג הזה זה חצי דקה. אני מוריד בדרך כלל ל15 בשטח, בחולות גם ל8.

נ.ב: 440 קמ למיכל?? אני מגיע ל350 בתנאים אידאלים ולרוב לאזור 320 עד שנדלקת הנורה. הרכב ידני?

adrian.herscu
30-07-19, 23:53
קודם כל תתחדש!

כשהם חדשים זה לא חוכמה... דבר איתי עוד 15k כשהם יתחילו להתעייף.. אז תרגיש את הרעש והויברציות.

בקשר להורדת אוויר, אוליי לא חייב להוריד בכל שטח, אבל מעבר לנוחות שלך ולאחיזה המשופרת זה גם מרכך את הנסיעה לרכב, שזה לא פחות חשוב. לסיבוב של חצי שעה אני מבין, אבל ברגע שאתה מטייל מעל לכמה שעות זה שווה.. בעיקר כי למלא את הצמיג הזה זה חצי דקה. אני מוריד בדרך כלל ל15 בשטח, בחולות גם ל8.

נ.ב: 440 קמ למיכל?? אני מגיע ל350 בתנאים אידאלים ולרוב לאזור 320 עד שנדלקת הנורה. הרכב ידני?

כן ידני. אבל אני לא עובר 3000 סלד. זה בערך 90 קמש. בהתחלה כשהייתי נוסע איתו מהר גם הייתה לי צריכת דלק כמו שלך.

עם 18 הרגשתי כאילו הצמיגים נדבקים והאוטו מתקשה לפתח מהירות. מאידך הנוחות לא השתפרה והרעשים מהדשבורד המשיכו כרגיל.

wayfarer
31-07-19, 15:22
תחדש!

סחתיין! הנסיעה מהסוכנות לפנצ'יריה זכורה לי כחלום בלהות הרגשתי כמו בג'ימבורי:rolleyes: עם הסט המקורי, ה8060 הוסיפו קשיחות שהייתה חסרה לטעמי.

אמת, כנירא החיסרון היחידי של הצמיג שהוא מזדקן יחסית די מהר..

גמעתי כבר 44 אלף פרסות עם הסט ואין לי תלונות, אך עדיין חבל שאין עוד צמיג שטח מלא.

ronbs
04-08-19, 09:36
לגימי י החלפתי לפני חודש לקונטיננטל atr
היה לי נסיון עם המקסיס mt ברכב אחר,
בשטח מעולה
בחול עדיפוש לצמיג המקורי או צמיג at.
בכביש גרוע מאוד במיוחד שהכביש רטוב

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

מגן גחון
04-08-19, 19:49
אחלה צמיג,
סט שני אצלי כאשר הסט הראשון עשה כ- 60 א"ק (מקסיס 8060 )
לא רועש מידי,לא רועד מידי
לגבי יציבות..סיבובים גשם וכ"ו .. ג'ימני מוגבה עם נעילה אחורית מלחתחילה זה לא אלפה רומאו אז גם הנסיעה שונה ויותר רגוע ככה שלי אישית לא מהווה בעיה .
לפני הקניה הראשונה גם אני קראתי בפורומים וקצת חששתי .. אחרי שנסעתי עליו המון ..אין סיבה..אחלה צמיג.

-->