PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בנושא משפטי

Eitan_S
31-07-19, 13:13
חברים שלום,

אשמח לעזרה בהבנת האפשרויות במקרה כלהלן.

בן של חבר גר עם 2 שותפות בדירה שכורה. לכל אחד יש חדר משלו.

רצה המקרה ואחת הבנות החליטה לעזוב מסיבות שונות.

השניים הנותרים קיבלו רשות מבעל הבית לפרסם את החדר להשכרה.

על מנת לפרסם צילמו את החדר כאשר השותפה לא היתה בבית אבל עדיין גרה בחדר.

בעקבות זאת קיבלו את המכתב המצ"ב.

האם צריך להתייחס ברצינות או שזה שיטת מצליח?

תודה לעונים.

איתן

א.נ.
הנדון:
בשם מרשתי הגב)
זריני לפנות אליכם, כדלקמן:
1. ביום 19־6־17 חדרה של מרשתי נפרץ, צולם ופורסם בפוסט בפייסבוק, הן מטעמך מר1

וכפי שעולה מהפוסט גם מטעמה של השוכרת הנוספת הגב׳ כחדר אחד משני

חדרים המתפנים ופנויים להשכרה, ללא רשותה המפורשת ותוך דריסה גסה של פרטיותה וזאת, בניגוד לבל דין.
2. נוסף על האמור וחמור לא פחות, מרשתי טוענת שהתעמרתם בה בזמנים של החלמה מניתוח קשה.

3. הנכם נדרשים להסיר לאלתר את הפוסט הפוגעני מהפייסבוק ומכל מדיה שלכאורה פרסמתם באמצעותה.

4. כמו כו. הנכם נדרשים בתוד שבעה ו7) ימים לפצות את מרשתי שניכם יחד וכל אחד לחוד בסכום של 50,000 <ם. בשלב זה ללא הוכחת נזק.
5. מכתב זה ותוכנו הינם מבלי לפגוע וגם/או לגרוע בזכות מזכויות מרשתי כפי שאין בהם למצות טענה מטענותיה.

OFF-RoaD
31-07-19, 13:48
לא עורך דין.

לא נראה לי הגיוני להיכנס לחדר של בנאדם, שלא לדבר על לצלם אותו, שלא לדבר על להעלות את התמונות לפייסבוק - בלי רשותו, ולא משנות הנסיבות.

אם היא הקדישה זמן וכסף כדי להוציא מכתב מעו"ד, כנראה שיש לה סיבה טובה להסתיר את התמונות של החדר, או שהיא ממש רוצה לנקום על היחס שהיא מרגישה שקיבלה.

מניסיוני עם שותפים - שיתנו לה לצאת מהדערה ואז יתפנו לפרסם, או שיישרו את ההדורים.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

dudu
31-07-19, 14:11
...

עמי
31-07-19, 14:52
אי אפשר לתת עצה משפטית ללא פרוט מלא של העובדות ובכל מקרה, לא נראה לי שזה המקום לבקש או לקבל עצות כאלה.

בלי לדעת האם אכן החדר "נפרץ", מה הופיע בתצלומים שפורסמו, האם קדמה לכך פניה לדיירת העוזבת ואם הייתה כזו פניה - מה הייתה תוצאתה, נראה לי שיש טעם לפגם, לפחות במישור המוסרי, בלספק "הצצה" (תרתי משמע) לחייו הפרטיים של אדם, ללא הסכמתו המפורשת. לא בכדי אפשר למצוא במוזאונים שונים תצוגה של החדר של ... , זה מאפשר ללמוד על האדם לא מעט וזה לא אמור להפוך לנחלת הכלל, ללא הסכמתו של בעליו של החדר המונצח.

לפיכך, בשלב ראשון, הייתי מסיר מהרשת כל תצלום כזה, אם עדיין מצוי שם ומתנצל על אי הנעימות שנגרמה.

באשר למכתב עצמו - וזו כאמור לא עצה משפטית (רוצה כזו -גש לעו"ד שיש לו פוליסת אחריות מקצועית), הוא מנופח ופומפוזי כדרכם של אלו. לא הייתי מתרגש ממנו.

Eitan_S
31-07-19, 15:31
תודה על התגובות.

עמי, האם אתה מכיר עו"ד המטפל בנושאים כאלה במידה ויצטרכו?

asafk
31-07-19, 16:24
בחוזה שכירות בד"כ כתוב שמותר לפרסם את הנכס כשהדייר עדיין גר בו.
אם זה לא כתוב... גם לעורכי דין מגיעה פרנסה.

אסף.

moutzi
01-08-19, 17:58
בחוזה גם צריך להיות רשום מה האחריות של שותף שרוצה לעזוב לפני.
אצל הבן שלי היה רשום שהוא אחראי לפירסום ולמציאת דייר אחר במקומו וששני הדיירים האחרים צריכים להסכים לדייר החדש...
אם זה המקרה שיתנו לה לפרסם ולמצוא ושהיא תשלם את שכר הדירה כל עוד לא נכנס דייר אחר במקומה.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

-->