PDA

צפייה בגרסה מלאה : זקוקה עזרה בבחירת רכב שטח לצורך מדוייק

ben211286
02-08-19, 15:13
אהלן,

אני זקוק לעזרה בקבלת החלטה על רכב לצורך יחסית מדויק.

אז ככה, אני בגדול לא עושה נסיעות שטח מיוחדות, אלא הצורך העיקרי שלי לרכב שטח הינו להוריד ולהרים סירה שנמצאת על נגרר לחוף הים(מקומות שמותר בהם). הנסיעה בדרך כלל מאופיינת בנסיעה על כביש עם הנגרר עד לחוף הקרוב והורדה של הנגרר לחוף, לא מבוצעת כניסה של הרכב למים. חשוב לציין שהנגרר הוא בערך 750 קילו כולל הסירה.

ב8 שנים האחרונות אני נוהג על גימני שמשמש אותי כרכב יום יומי לעבודה וכמובן כרכב שאיתו אני מוריד את הסירה.
הוא עושה את זה בצורה טובה ברוב הפעמים, על אף שלפעמים קשה לו.
אבל רוב הפעמים הוא מסובב ראשים מהביצועים המפתיעים שלו.

בזמן האחרון המשפחה התרחבה, ואני זקוק לרכב שיהיה יותר נוח לנסיעה, הן מבחינת המקום(כסא ילדים) והן מבחינת נוחות הנסיעה.
במקביל, בעקבות זה שגרירה עם הגימני מוגבלת, אני מוגבל לנסיעות עם הסירה לטווחים מאד קצרים וכל פרוצדורה כמו לעשות טסט לנגרר מלווה באופרציה של למצוא חברים וכו...

ולכן הוחלט שיש צורך להחליף את הגימני...
ועלתה השאלה, האם לרכוש רכב שטח/דו שימושי אחד כדוגמת - פורסטר, דאסטר וכו...
או לרכוש שני רכבים האחד לנסיעה ליום יום והשני רק למטרת הורדת הסירה.
אחד הדברים החשובים הוא גם למצוא רכב שיהיה נוח מצד אחד ומצד השני בגלל היותו רכב מרכזי לנסיעות יום יומיות יהיה יחסית חסכוני בדלק לפחות כמו הגימני(1:10)

אשמח לדעתכם... מצורף למטה עוד כמה פרטים לפי כלל הפורום:

1. תקציב - לכל המהלך יש לי בערך 80 אלף שקל - לרכב אחד או לשניהם ביחד.
מעדיף רכב שידרוש טיפול סטנדרטי ולא דברים מורכבים מדי.

2. גודל / קיבולת הרכב -הרכב המרכזי צריך להיות רכב משפחתי.

3. נסועה שנתית ותחזוקה:א. כמה קילומטרים הרכב יעשה בשנה? כמה ק"מ להערכתך יהיו לצרכי טיול (כולל את הטיול בשטח עצמו ואת הנסיעה הלוך וחזור) וכמה נסיעה שוטפת שאינה קשורה לטיול? אני עושה בכללי בערך 10 קמ בשנה
ב. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע (האם תוכלו לעיתים להשלים עם כמה ימים שבהם הרכב מושבת לצרכי טיפול ולא יכול לשמש לנהיגה)? - בעיקר רכב יום יומי, והורדת הסירה מספר פעמים בחודש
ג. האם כל התחזוקה תתבצע במוסכים / בעלי מקצוע או שיש ידע טכני / רצון / כוונה לביצוע תחזוקה עצמית (לפחות חלקית)? - מוסכים
ד. האם מקום המגורים הוא באזור מרכזי עם מוסכים ואנשי מקצוע זמינים במרחק נסיעה סביר או בפריפריה הרחוקה מאזני מקצוע / מוסכים? - בשרון

4. אופי השימוש והטיולים:
א. האם מתכננים לנסוע רק בשבילי עפר ודרכי כורכר כבושות, האם רק טיולים רגועים בחיק הטבע, האם טיולים שלעיתים ידרשו מעבר מעלה קשה / מדרגת סלע וכו'? - חוף ים
ב. אם טיילתם ברכבי שטח בעבר או שיש קבוצה המטיילת עם רכבי שטח שאתם חושבים להצטרף אליה מדי פעם לטיול - מהם רכבי השטח של אנשי הקבוצה? - לא רלוונטי
ג. מהם המקומות המאתגרים ביותר שבהם עברתם / תרצו לעבור או שטיול שתרצו להשתתף בו עבר? (גם אם רק ראיתם תמונות של טיול שטח שעניין אתכם ויודעים לציין את שם המקום או המסלול). - חוף ים

5. העדפות ותנאי סף - האם יש תנאי סף?

א. גיר אוטומטי/ידני אוטומטי
ב. מנוע דיזל/בנזין לא משנה
ג. תצורה (טנדר, קצר, ארוך...) לא משנה
ד. גיל הרכב - חדש בלבד? משומש בן שנים ספורות? רכב אספנות? - בעדיפות כמה שיותר חדשים

6. האם עד כה "ננעלת" על סוגי רכב מסויימים? לחלופין, יש "וטו" על סוגי רכב מסויימים?
בגדול חשבתי על שילוב שני רכבים-פריווט רגיל עם אחד מהגיפים הבאים: סורנטו(2004-2006), טראקן, פטפיינדר, רקסטון.
ובמידה ולוקחים רכב אחד שאמור לתת מענה לשתיהם: דאסטר, פורסטר

אשמח לתגובות ועצות

בן

גיא
02-08-19, 15:39
דאסטר לא מתאים לך כי אתה דורש רק אוטומטי.

זה משאיר לך את הסובארו.

Sent from my iPhone using Tapatalk

asafk
02-08-19, 15:51
שים לב שבסובארו בשנתונים מסויימים כושר הגרירה נמוך מאוד.
(אפשר לבדוק הוראת רישום באתר משרד התחבורה)

רוב הקרוסאוברים 4x4 עד לפני כמה שנים מיועדים בדיוק למה שתיארת. רכב משפחתי יומיומי עם אפשרות לתמוך בפעילות פנאי כמו לגרור ולהוריד סירה לים.
הבעיה היא שלא כולם 4x4.
אבל לכל היצרנים יש כאלה. רובם בסדר גמור מכל הבחינות חוץ מיכולת שטח אמיתית שממילא לא מעניינת אותך.
האם שילבתי 4Low בג'ימני? אם כן אז אתה חייב רכב קצת יותר לשטח ממה שכתבתי קודם, זה מחזיר אותך לפורסטר או דאסטר. ואם אתה מתעקש על אוטומטי...

אסף.

ben211286
02-08-19, 16:00
תודה רבה למגיבים...

האמת שאני לא נעול על אוטומטי... אבל יש עדיפות ברורה.

אז אתם אומרים לצרכים כאלה עדיף לא להתעסק עם גיפ יחסית ישן... יותר כאב ראש משקט...

האם פורסטר יהיה מספיק חזק למשימות כאלה?
כן רוב הפעמים שילבתי לlow...

אשמח לעוד דעות לרכבים שאולי לא חשבתי עליהם...
היה לי בראש לקחת אולי jeep liberty או אפילו גרנד צירוקי אבל צריכת הדלק מטורפת לפי מה ששמעתי

erezgur
02-08-19, 16:25
לנסועה שנתית של 10000קמ צריכת הדלק לא צריכה להיות שיקול משמעותי. חשב את ההבדל הדקלים בין מה שאתה רגיל הג'ימני 1:10 לבין צריכה גבוהה כמו 1:6... זה יהיה ההפרש של כ-300 עד 400 שח לחודש לכל היותר.

נשלח מהנייד שמתעקש "לתקן" את האיות...

ariel-ro
02-08-19, 16:45
אם הפורסטר הוא שיקול, תוסיף גם לרשימה את האאוטבק, בעיני הוא קלאסי למתאר כזה. (בהנחה והם מאושרים לגרור משקל שכזה)
מצד שני, 750ק''ג בעליה בחול ים זה לא פשוט, רכב בלי low וגיר אוטומטי/רציף עלול לסבול מזה אם זה באופן תדיר.

Razdvakryak
02-08-19, 17:18
שים לב, משקל גרירה של דסטר ללא בלם הינו 740 ק׳׳ג לגרסת דיזיל 4X4 , עם בלם עולה ל-1500 ק׳׳ג.

https://www.dacia.co.il/CountriesData/Israel/images/brochures/dacia-new-duster-brochure.pdf

נדב42
02-08-19, 17:23
אני בד"כ מהמטיפים הקבועים בעד גיר ידני ולא אוטומטי, אבל לשימוש המדוייק הזה דווקא אוטומטי הוא השימושי יותר ומאפשר התחלת נסיעה רכה יותר שתמנע שקיעה בחול. במילים אחרות: אוטומטי ידרוש הרבה פחות מיומנות נהג מאשר ידני.

חפש רכב שמגיע במקור עם צמיגים רחבים יחסית, זה יקל עוד יותר על הגרירה בחולות ושינוי מידה זה כבר לא תהליך קל ופשוט בימים אלו..

כמובן רק רכב 4x4 אם זה לא מובן מאליו ..

ben211286
02-08-19, 17:57
אני בד"כ מהמטיפים הקבועים בעד גיר ידני ולא אוטומטי, אבל לשימוש המדוייק הזה דווקא אוטומטי הוא השימושי יותר ומאפשר התחלת נסיעה רכה יותר שתמנע שקיעה בחול. במילים אחרות: אוטומטי ידרוש הרבה פחות מיומנות נהג מאשר ידני.

חפש רכב שמגיע במקור עם צמיגים רחבים יחסית, זה יקל עוד יותר על הגרירה בחולות ושינוי מידה זה כבר לא תהליך קל ופשוט בימים אלו..

כמובן רק רכב 4x4 אם זה לא מובן מאליו ..

אפשר דוגמאות..
באמת פחות בקיא בנושא

נמרוד
03-08-19, 00:25
נשמע לי על פניו שכלים נפוצים כמו יונדאי טוסון וסנטה פה, טויוטה ראב4, הונדה CRV לדורותיהם, ועוד, כולם עונים על הדרישה הבסיסית בגרסאות ה4X4 שלהם.

ronbs
04-08-19, 09:29
מוזר לי שאף אחד לא הציע ויטרה.
כדי להרים סירה בחול ועוד בעליה זקוקים לרכב די חזק, גם הגימיני לא מיועד לכך.
אני ממליץ על ויטארה עם הילוך כח

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

asafk
04-08-19, 09:31
נכון, לויטרה הילוך כוח שיעזור מאוד בחול.
אבל..
למיטב זכרוני לפחות בחלק מהשנים כושר הגרירה של ויטרה נמוך. שווה לבדוק.

אסף.

erezgur
04-08-19, 09:46
הערה -
עדיף בכותרת לציין "מחפש רכב שטח להורדת סירה לים", כל ניתן להבין מהכותרת מהו הצורך ואולי היה מסייע לקבל תשובה מהירה יותר. בוודאות זה יעזור גם למי שיחפש בעתיד את המידע הזה.
"לצורך מדויק" ממש לא עוזר להבין מהו אותו צורך מדויק ויקשה בעתיד למצוא את הדיון הזה.

zivo
04-08-19, 11:31
נכון, לויטרה הילוך כוח שיעזור מאוד בחול.
אבל..
למיטב זכרוני לפחות בחלק מהשנים כושר הגרירה של ויטרה נמוך. שווה לבדוק.

אסף.
פחות מג'ימני?
+1 ל GV

ערן CJ
04-08-19, 12:42
ניסיונך הטוב עם סוזוקי יוביל אותך בסוף לויטארה. אבל, מכיוון שהעלית את האפשרות לפאט פיינדר ורקסטון אמליץ על שניהם כאופציה מרחיבת אופקים וטווחים. רקסטון בתקציב של 80K יעלה אותך לשנתון מכובד 2014-2015.

לא לגמרי ברור מה המשמעות של התרחבות המשפחה, אבל אם ג'ימני הספיק עד היום, סביר שתוכלי להסתפק גם באקטיון. תוכלי להגיע בקלות למודל 2011 ולהשאיר בידייך כמחצית מהתקציב לשייט תענוגות עם המשפחה (בסירה שלך או באחת הסירות של רויאל קריביאן, MC ודומותיהן).

הפאתפיינדר כלי הרכב הטוב ביותר לכביש, עם מנוע דיזל בריא ומתלים נפרדים ונוחים, אבל מעט יקר מהרקסטון והויטארה. האחרונים, נופלים מהניסן בכביש, אך מסוגלים ממנו בשטח (כן... פחות רלוונטי לך).

אם בא בחשבון, תוכלי לחשוב גם על טנדר 4X4. כמי שגוררת סירה זה כנראה יהיה לך מאוד פונקציונלי. בתום שייט תוכלי להשליך את הציוד הרטוב מאחור ולשטוף בצינור כשהכל פרוס על מיטת המטען. הטנדרים החדשים נוחים, כמעט כמו רכבי השטח ולכן יתנו לך מענה הן למשפחה והן לסירה. שווה לחשוב על זה. באזורים מסויימים בארה"ב, טנדר נחשב יותר רכב לצעירים מרכב לעבודה. במקרה שכזה תוכלי לחפש פיאט=מיצובישי, מזדה B50, אקטיון ספורט וניסן נווארה (המומלץ שלי). חומר למחשבה...

בהצלחה,
ערן CJ

Dan Mil
04-08-19, 12:42
לדעתי,

מבין רפרטואר הרכבים שהוזכרו רק לגרנד ויטארה יש הילוך כוח (אמיתי ). שיוכל לגרור את הסירה שלך בחולות של החוף.

היה לך גימיני ?!

אז זה הזמן לעלות כיתה ! (ובכל הפרמטרים של רכב שטח )

erezgur
04-08-19, 12:58
אז זה הזמן לעלות כיתה ! (ובכל הפרמטרים של רכב שטח )

לדעתי הג'ימני עולה על גרנד ויטרה בכל הפורמטים של רכב שטח...

ben211286
04-08-19, 23:57
אחלה תודה רבה לכולם...
אמשיך את החיפושים ועדכן בהמשך...

דרך אגב מסכים לגבי נושא ההודעה... אך אני לא מצליח למצוא כיצד עורכים הודעה...
אשמח להכוונות

בן

erezgur
05-08-19, 09:58
ניתן לערוך רק כ-20 דקות לאחר כתיבתה. (יש כפתור "עריכה").. לאחר מכן היא ננעלת.

נדב42
05-08-19, 10:00
אפשר לבקש מהמנהלים ..

-->