PDA

צפייה בגרסה מלאה : לאנד קרוזר 2011-2012 או פג'ארו 2014-2015

chenv
05-08-19, 13:43
בעל רכבי שטר בעברי מסיקס דרך שני טראנו ולקינוח פאטפינדר. אך השאלה היא השאלה שבכותרת
התקציב שקבעתי לעצמי הוא עז סביבות 170,000 לפג'ארו ועד סביבות 210,000 ללאנד קרוזר.
במחירים הללו ניתן בפג'ארו להגיע לשנים 2014-2015, ובלאנד קרוזר 2011-2012. והשאלה היא לחוכמת ההמון האם עדיף פג'או צעיר ב 3-4 שנים קלומטרז'' סביב 70-80 K או לאנד קרוזר זקן קילומטרז' סביב 180- 250 K
כאשר אני אומר עדיף זה בשקלול של הנאה בשטח, אמינות טיפולים

להלן התשובות לשאלון
תקציב - א. מה התקציב לרכישת הרכב? 170,000 ש"ח לפג'ארו ועד 200,000 ש"ח ללאנד קרוזר
ב. האם התקציב שציינת כולל מבחינתך את עלויות התיקונים, השיפורים והתחזוקה (לפחות של ששת החודשים הראשונים) או שמדובר במחיר הרכישה בלבד ויהיה מימון נפרד לעלויות התחזוקה? החזקה בנפרד
ג. האם אתה מסוגל להתמודד עם הוצאה חד פעמית גדולה יחסית (למשל 5,000-10,000 ש"ח) לתיקון הרכב אחת לכמה שנים? כן

2. גודל / קיבולת הרכב - כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? כלב? קוף? האם לעיתים תרצו לעשות טיול של מספר ימים עם לינת שטח? משפחה 5 נפשות הילדים גדולים ומצטרפים רכב ארוך 5 מקומות 5 דלתות תא מטען גדול

3. נסועה שנתית ותחזוקה:א. כמה קילומטרים הרכב יעשה בשנה? כמה ק"מ להערכתך יהיו לצרכי טיול (כולל את הטיול בשטח עצמו ואת הנסיעה הלוך וחזור) וכמה נסיעה שוטפת שאינה קשורה לטיול? רכב שני במשפחה כ 6,000- 8,000 ק"מ כביש טיול פעם בחודש וחצי חודשיים
ב. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע (האם תוכלו לעיתים להשלים עם כמה ימים שבהם הרכב מושבת לצרכי טיפול ולא יכול לשמש לנהיגה) כאמור רכב שני יכול להיות מושבת
ג. האם כל התחזוקה תתבצע במוסכים / בעלי מקצוע או שיש ידע טכני / רצון / כוונה לביצוע תחזוקה עצמית (לפחות חלקית)? תחזוקה במוסכים טיפול בסיסי יכול להיות לבד
ד. האם מקום המגורים הוא באזור מרכזי עם מוסכים ואנשי מקצוע זמינים במרחק נסיעה סביר או בפריפריה הרחוקה מאזני מקצוע / מוסכים? קרוב למוסכים

4. אופי השימוש והטיולים:
א. האם מתכננים לנסוע רק בשבילי עפר ודרכי כורכר כבושות, האם רק טיולים רגועים בחיק הטבע, האם טיולים שלעיתים ידרשו מעבר מעלה קשה / מדרגת סלע וכו'?
ב. אם טיילתם ברכבי שטח בעבר או שיש קבוצה המטיילת עם רכבי שטח שאתם חושבים להצטרף אליה מדי פעם לטיול - מהם רכבי השטח של אנשי הקבוצה? כן גיפ, טנדר טיוטה, טנדר איסוזו, דיסקברי 4
ג. מהם המקומות המאתגרים ביותר שבהם עברתם הר חמרן האמבטיה לדוגמא / תרצו לעבור או שטיול שתרצו להשתתף בו עבר? (גם אם רק ראיתם תמונות של טיול שטח שעניין אתכם ויודעים לציין את שם המקום או המסלול).

5. העדפות ותנאי סף - האם יש תנאי סף?

א. גיר אוטומטי/ידני פחות חשוב
ב. מנוע דיזל/בנזין ד=עדיפות דיזל
ג. תצורה (טנדר, קצר, ארוך...)
ד. גיל הרכב - חדש בלבד? משומש בן שנים ספורות? רכב אספנות? משומש

oferc
08-08-19, 10:26
אני הייתי מחפש את שניהם, מחפש רכב שמור , קילומטרז נמוך, רכב שלא עבר הרבה ידים .

מה שמוצא ראשון לוקח.

קח בחשבון הוצאות נוספות לאחר הקניה :
אם לנדקרוזר מתקרב ל200K תתכונן למזרקים עלויות יכולות להגיע ל13K
מיגונים והגבהות אם לא קיים 10K
שים לב שבמודלים האלו(2012) יש לנדקרוזר דגם 60 שנה , המנוע חזק יותר כ190כ"ס - יתרון.

פאגרו :
בסביבות ה150K יש סיכוי לתקלה בEGR עלות כ3.5K , לגבי מזרקים לא יודע מה האורך חיים שלהם אבל פחות קריטי כי רוב הסיכויים שתקנה רכב עם 70K בתקציב.

חיישנים של העברת 4X4 , שים לב שבבדיקה לא בודקים העברה ל4X4 ומשום מה ברכבים שלא השתמשו בהעברה החיישנים הולכים והרכב לא מעביר או לא חוזר מ4X4, אני קניתי פאגרו עם 44k ק"מ שלא השתמשו בהנעה כפולה אף פעם והחיישנים הלכו , למזלי הרכב היה באחריות.
לפני שאתה בודק רכב צא לסיבוב , העבר ל3 המצבים של בורר ה4X4 ובדוק שההעברה חלקה ולא נתקעת, יש גם כפתור נעילה דיפרנצייל אחורית בדוק .

צמיגים מאד יקרים בפאגרו בגלל גודל הגאנט וחתך, יש מצב שתרצה להחליף גאנט עם צמיגים עלויות כ6K

כמובן הגבהה ומיגון חובה כ10K.

בהצלחה

דניאל מאירי
11-08-19, 14:29
עוד זוית.
גם חבר שלי רצה לנד קרוזר 2011-2012, באמת דגם מוצלח.
היינו במכרז של המשטרה יחד, הגשנו הצעה של 135 אלף על אחד משנת 2012 עם 353 אלף ק"מ שהבדיקה שלו סבירה (דגם 60 שנה).
הוא זכה, הרכב כבר חודשיים אצלו (עשה טיפול גדול מיד כשקיבל אותו) ומרוצה מאוד.
ויש לו תקציב פנוי אם במקרה תהיה איזו תקלה (המנוע נשמע נפלא והרכב נוסע מדהים - עשיתי עליו סיבוב),
חשוב לציין שהוא דגם 5 מקומות.
דניאל

חנן גולומבק
12-08-19, 06:50
רק ל/ק....ובמיוחד הדגם שאתה מדבר עליו עם ה 190 כ"ס. רכב מדהים.

וגם יש ביניהם הבדל משמעותי במיוחד וחשוב. בטויוטה סרן חי אחורי, במיצובישי , ציריות.

chenv
14-08-19, 17:27
נפלה החלטה פג'רו ארוך 2015 קצת יותר מ 70,000 ק"מ. טופל באדיקות בחברה. דגם דזארט (הפשוט) מאובזר היטב לשטח (מיגון , הגבהה, כננת) נרכש ב כ 20,000 - 25,000 מתחת לתקציב.
הנימוקים:
בתקציב עד ל 200,000 ש"ח ניתן היה לפגוש לאנדקרוזרים שנים 2010-2011 לרובם כ 200,000 ק"מ. או פג'רו 2015 ואולי 2016 (דגם דזארט הפשוט)
רוב הלאנד קרוזרים דורשים מעל מחיר מחירון ללא קשר לקילומטרז' שעבר הרכב. פג'ארו בסביבות המחירון.
בבדיקה עם מוסכניקים כמעט כולם מסכימים שבטיפול אוהב של הרכבים (פילטרים מקוריים, שמן איכותי, וחלפים מקוריים)שני הרכבים יכולים להגיע לסביבות 300,000 ק"מ ללא בעיות רציניות.

רוב המוסכניקים גם מסכימים שבסביבות 250-350ק"מ מתחילות בשני הרכבים בעיות שקשורות למערכת הסולר (מזרקים וכו') סוגיות מתלים וכו'
מהלימוד שעשיתי (ואני לא מכונאי או איש מקצוע) שני הרכבים רגישים לסולר הישראלי (איכות נמוכה לאירופה) ולכן חשוב ככל שהרכב מתבגר לבצע טיפולים כל 10,000 (גם כאשר היצרן מאפשר יותר) ולפחות פעם אחת בשנה.

הסיכוי לתקלות קשות של גיל/ קילומטרז' פחותות ברכב בן 5 על רכב בן 10.

התחושה שלי היא שהבדלי התחזוקה / אמינות לא כאלה גדולים בין הרכבים שמצדיקים את הפער במחיר יד שניה/ 3 וכו'.

ניסיון החיים מלמד שאני מחזיק רכב כ10 שנים. או עד שהוא מת מה שמגיע קודם הסיכוי של רכב עם 75,000 בן 5 לשרוד עוד 10 שנים גדול משל רכב בן 10.

נושא עבירות בשטח ניראה כי ללאנד קרוזר עדיפות קלה ורוב הסיכויים שתבוא לידי ביטוי בשטח טכני מאוד ובעבירות קשה מאוד, לא בטוח שהגיע למצבים הללו וגם עם כן בפער המחירים ניתן להוסיף בקלות גם נעילה קדמית מעבר להגבהות ולמיגון שמתבקשים בשני הסוגים (בפג'רו יותר בשל מהלך מתלה קצר)

כל האמור הביא אותי למסקנה שלי עדיף הפג'ארו.

מקווה שעזרתי במעט לכל מי שהתלבט

Asaf-a
14-08-19, 19:10
במיוחד לאור הצפי להחזיק הרכב תקופה ארוכה, אני ממליץ על החלפת שמן גיר ודיפרנציאלים וכו' כחלק מיישור הקו.

תהנה

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

chenv
14-08-19, 19:54
במיוחד לאור הצפי להחזיק הרכב תקופה ארוכה, אני ממליץ על החלפת שמן גיר ודיפרנציאלים וכו' כחלק מיישור הקו.

תהנה

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
תודה

-->