PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה במנוע מוזרק

עמרי2
04-02-06, 16:46
אהלן-עדיין מתלבט,

ממה שהבנתי מרוב האנשים, קרבורטור=אפשר לטפל לבד. מנוע מוזרק=יותר מוסכים.

1.האם המנוע המוזרק ומערכת ההזרקה בפרט כ"כ הרבה יותר מסובך ממערכת הקרבורטור?
2. איזה מערכת יותר אמינה? ממה שהבנתי ממורי (שאגב-מקדיש לי המון זמן וסבלנות!!!) החיישן של המחשב או משהו כזה עולה 1200 ש"ח במידה והוא מתקלקל/נרטב... השאלה היא כמה הוא באמת רגיש למים?
3. האם למישהו כבר יצא להחליף חיישן כזה ופעם בכמה זמן הוא התקלקל ודרש החלפה?
4. בסופו של דבר אחזקה של איזה מערכת יותר יקרה? (אני לוקח בחשבון שעושים ניקוי קרבורטור פעם בחצי שנה-אבל אפשר לבד...ושכל שלולית יכולה להרטיב לי את הצי'פ/מחשב המדובר...)
5. יכול להיות מאוד שאני טועה וגם לקרבורטור יש מחלות אמינות משלו-אם כן תקנו אותי :lol:

אני יודע שיש הרבה טיעונים ונושאים בפורום בעניין זה-אבל זה נושא טעון בירור ואני לא חושב שאי פעם עשו בפורום השוואה של עלות אחזקה לרכב מוזרק VS קרבורטור...

מורי
04-02-06, 18:18
אהלן עמרי.שוב דעתי:
1. מערכת ההזרקה ללא ספק מסובכת יותר ממערכת הקרבורטור.וזאת בגלל התלות של המערכת ברכיבים אלקטרוניים לעומת מכניקה פשוטה בקרבורטור.
2.מערכת ההזרקה פחות אמינה מקרבורטור במידה ניכרת ואכן מנסיוני אני נתקל בלא מעט בעיות בחיישנים למיניהם(לאו דווקא בגלל מים,אלא אפילו בלאי טבעי).מספיק לעשות חיפוש בפורום כדי להבין...
3.נשאיר לאחרים...
4.אחזקת מערכת ההזרקה יקרה יותר (שוב בגלל האלקטרוניקה).ניקוי קרבורטור אין צורך לעשות כל חצי שנה וגם לא כל שנה,כל עוד מקפידים על תחזוקה נאותה של מסננים
5.לקרבורטור תקין אין מחלות אמינות ,קרוב לוודאי שלא תמצא את עצמך מתעסק איתו בכלל.
(היתרון של ההזרקה במקרה זה,הוא אספקת דלק טובה בזוויות,מה שלא תמיד קורה עם קרבורטור).

שורה תחתונה-ברכב שטח שאמור (אצלי לפחות ) לשמור על מקסימום אמינות,לנסוע בכל קצוות הארץ ובכל תנאי השטח-לא מוותר על הקרבורטור.מה גם במקרה של בעיה אפשר לתקן בשטח בניגוד לחיישן ששבק חיים.
אין לי ספק שיהיו כאלו שיחלקו עלי.

itaizvi
04-02-06, 19:09
שאלה קטנה.... מבחינת צריכת דלק מנוע מוזרק חסחוני יותר?ובמידה וכן האם זה משמעותי?
אני מחפש סמוראי לכן חשוב לי לדעת האם ללכת על מנוע מוזרק או קרבורטור
שבוע טוב איתי

חנן-ג'יפולוג
05-02-06, 00:39
1. חד משמעית-כן. מערכת הזרקה מסובכת פי מאה ממאייד, במערכת הזרקה בסיסית יש משהו כמו 80 חוטי חשמל, וזו רק ההתחלה של המחשת המורכבות.
2. יש לך סוזוקי, לא רכב אמריקאי או בריטי, ואתה לא אמור לחשוש כל-כך ממערכת ההזרקה. נכון שעלולות להיות בעיות, לאוו דווקא בתכיפות גבוהה יותר מאשר עם מאייד, אבל מערכות הזרקה הן לא דבר חדש בשוק וברוב המקרים אפשר להתמודד עם בעייה בקלות ובמהירות. בפועל, כל המכוניות היום שהן לא ממש עתיקות נוסעות עם זה, ואתה לא רואה כל היום מכוניות תקועות בצד הדרך עקב בעיות בניהול המנוע.
3. אני לא יודע על איזה חיישן מדובר: O2, TPS, CTS, MAP, MAF,VSS, KNOCK SENSOR ויש עוד כמה, אבל כן, יש חיישנים שהם יקרים, ובכל מקרה המערכת בנויה מחלקים הרבה הרבה יותר יקרים מאשר מאייד.
4. אחזקה של רכב עם מערכת הזרקה עלולה להיות יקרה יותר, בפירוש. תיקון הכי קטן במערכת הזו, יעלה יותר משיפוץ מקיף למאייד. לפעמים הרבה הרבה יותר.
5. למאייד יש את הנחסים שלו: עבודה גרועה בשיפועים חריפים, צריכת דלק שעלולה להיות גרועה יותר, עבודה שהיא לא תמיד חלקה בכל סיטואציה, ומה שפחות מעניין את רוב הנהגים-זיהום אוויר מוגבר מאוד.

בשרוה התחתונה, אני לא הייתי ממליץ לכל אחד לבצע הסבה, כמוני, ממאייד להזרקת דלק, מדובר בפרויקט רציני ויקר שמיועד לפריקים לנושא, אבל בפירוש הייתי ממליץ למישהו שמתלבט בין רכב מוזרק ובין רכב מאוייד, ללכת על המוזרק. איכות החיים עם מנוע מוזרק טובה הרבה יותר, גם אם עלולים לשלם עליה מחיר פעם ב...

-->