PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות לפני קנייה גראנד ויטארה 2000

yuvalbike
06-08-19, 13:18
שלום לכולם.
אחרי שיטוטים ארוכים בהודעות הישנות עדיין יש לי כמה שאלות.

מדובר בויטארה ארוכה בנזין ידנית מוסבת לגז שנת 2000. עשיתי עליה סיבוב גם בכביש מהיר וגם בשטח טכני בשילוב הילוך כוח, סה"כ הרכב מרגיש לא רע בכלל. הרכב לא במצב מדהים ונראה שחסכו פה ושם בתחזוקה שלו. על השעון 260,000 קילומטר. אתחיל ברצף השאלות בסדר חשיבות יורד.

1. דיפרנציאל קידמי: הבנתי כבר שזו אחת המחלות של הרכב, מלמטה נראה שיש הרבה שמן באיזור זה, מכיוון שיש מיגון ולא היה לי את הכלים והזמן לא הצלחתי לראות מהיכן מגיעה ההזעה/נזילה. השאלה שלי היא האם יכול להיות שהקייס של הדיפרנציאל כבר שבור למרות שלא הרגשתי שום דבר לא תקין בנסיעה בהילוך כוח? כמה נפוץ שהדיפרציאל מזיע/נוזל ממחזירי השמן?(כזה ששיפוץ והחלפת מחז"ש יפתור)

2.רעידות בנסיעה במהירות גבוהה: רק ביין 110-130 יש רעידות מהחלק האחורי של הרכב, זה מרגיש מעט אגרסיבי מידי בשביל להיות איזון גלגלים אבל אולי. שני דברים נוספים שראיתי שאולי יכולים להיות מקור הבעיה הם:
*בושינגים של מוטות הרדיוס העליונים בסרן האחורי במצב די קטטוני.
*תושבת אחורית של תיבת העברה נראית במצב לא טוב.
האם אחד מהדברים שצינתי יכול להיות הגורם? רעידות כאלו היו מונעים מכם לקנות את הרכב?

3.מסרק הגה נוזל: הבנתי שגם זו מחלה ברכב, ההגה הרגיש טוב סה"כ חלק וללא תקיעות. נראה שנוזל כבר הרבה זמן, האם הזנחה ארוכת טווח יכולה לגרום לנזק בלתי הפיך? או ששיפוץ יסודי יכול להחזיר אותו למצב טוב? כמה מורכב שיפוץ כזה? האם ניתן לבצע לבד בבית?

4.מידות צמיגים: צריך להחליף את כל הצמיגים ברכב, כרגע נועל 215/65/16 האם יש מידה מומלצת מאושרת אחרת שכדאי להחליף אליה? לא מעוניין בצמיגי שטח מלא אלא 50/50. כמובן שאשמח להרוויח כל מילימטר בגובה הצמיג, הן לשטח והן לשיוט בכביש מהיר בסל"ד נמוך יותר.

באופן כללי הרכב מיועד לעשות 15-20 אלף קילומטר בשנה ולשמש גם כפריווט, האם הקילומטראז הגבוהה היה מפחיד אותכם?
האם בדיקה לפני קניה במוסך שווה את ההשקעה? אשמח להמלצה למוסך באיזור הדרום (כמה שיותר קרוב לבאר שבע) שיכול לבצע את הבדיקה וגם לטפל ברכב לאחר מכן.

תודה רבה!
יובל

ishc
06-08-19, 20:14
נשמע כמו אוטו מוזנח, מקווה בשבילך שזה מתבטא במחיר.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

asypeer
08-08-19, 22:21
יש לך אחת מושקעת בלוח שכבר שופרה ביד נדיבה.
מציע לך לבדוק לפני שאתה נופל על נבלה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

asafk
09-08-19, 20:43
קילומטראז גבוה כשלעצמו לא מהווה בעיה. וזה רק בתנאי שהרכב מתוחזק בקפדנות.
כאן מדובר הבעלים שהקפיד מאוד להזניח ולא לתקן.
לא הייתי מתעסק עם כזה רכב.

אסף.

omri_t
09-08-19, 20:47
לעשות 15 או 20 אלף קמ על אוטו בן 20 במצב מוזנח...
נשמע שזה יכאב לך.
תחשוב טוב.

אלדר
10-08-19, 21:00
עומרי, אני עושה 40 אלף קמ בשנה
כבר 4-5 שנים עם רכב כזה.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

yuvalbike
15-08-19, 21:44
תודה רבה על התגובות.

בהמלצתכם ויתרתי הפעם.

-->