PDA

צפייה בגרסה מלאה : לנד קרוזר קצר 2003/2004

nirm77
10-08-19, 09:42
שלום חברים
שוקל לרכוש קרוזר קצר 2003/2004
אשמח לקבל חוות דעת ונקודות ששווה לשים אליהן לב במהלך הבדיקה
פרטים לגבי צריכת דלק ועלות טיפולים ממוצעת
תודה

erezgur
10-08-19, 10:05
ברוך הבא,

מפנה את תשומת ליבך שיש לנו תת-פורום יעודי לגיפאים חדשים והתלבטויות לפני קניית רכב שטח - אולי שווה לך גם לפתוח שם הודעה חדשה עם תשובות לשאלות שבשרשור הנעוץ בראש הפורום. אם אתה מעוניין להיכנס לתחום, אזי המידע שתספק יוכל לאפשר לתת לך אולי מספר אפשרויות ומידע רלוונטי אחר.

בכל מקרה, מציע גם לחפש כאן שרשורים דומים צהעבר וללמוד מתשובות שקיבלו אחרים.

ככלל אצבע - אחזקת רכב שטח ישן (15-16 שנה במקרה שלך) יקרה משמעותית ממה שרגילים ברכבים פרטיים. הרבה מאד תלוי בטיב התחזוקה וההשקעה של הבעלים הקודמים אבל תוכל לצאת מנקודת הנחה שלפחות בשנים הראשונות תצטרך להשקיע הרבה מאד מעל 10000 שח לשנה ביישור קו ותיקון בעיות שונות שנדחו במהלך התחזוקה של הבעלים הקודמים. יכולים להיות הבדלים גדולים כתלות ברמת התחזוקה שלה זכה הרכב קודם לכן, בכמות הנסועה השנתית שלך, באיכות החומרים (בעיקר שמנים ופילטרים, וחלקי מתלה), אופי טיולי השטח וטיפול / תיקון בזמן.

בהצלחה!

david.winnik
10-08-19, 10:12
בנוסף למה שנכתב ממליץ לקרוא את השרשור של אסף:
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=http%3A%2F%2Fwww%2Ejeepolog%2E com%2Fforums%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D10 8975&share_tid=108975&share_fid=22239&share_type=t

ממצה את נקודות התורפה שיש לשים לב אליהן.
לי יש קרוזר קצר 2004, משמש כרכב יומיומי ולטיולים חלקם קצרים ליד הבית מדי שבוע ופעם בחודש בערך טיול גדול.
אני נוסע בממוצע 25 אק"מ בשנה כך שיש לי 2 טיפולים, כל טיפול בממוצע 1000 ש"ח, לא חוסך בהחלפת מכלולים וגומיות ובלאי של רכב בן 15.... לפעמים יכולה להיות הוצאה יותר גדולה מזו...
דלק ממוצע של 1 ל 9 או 10, תלוי נהיגה ואזור.
ממליץ למצוא אחד עם היסטוריית טיפולים ושלא חסכו עליו.
בהצלחה
דוד

nirm77
10-08-19, 11:24
בנוסף למה שנכתב ממליץ לקרוא את השרשור של אסף:
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=http%3A%2F%2Fwww%2Ejeepolog%2E com%2Fforums%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D10 8975&share_tid=108975&share_fid=22239&share_type=t

ממצה את נקודות התורפה שיש לשים לב אליהן.
לי יש קרוזר קצר 2004, משמש כרכב יומיומי ולטיולים חלקם קצרים ליד הבית מדי שבוע ופעם בחודש בערך טיול גדול.
אני נוסע בממוצע 25 אק"מ בשנה כך שיש לי 2 טיפולים, כל טיפול בממוצע 1000 ש"ח, לא חוסך בהחלפת מכלולים וגומיות ובלאי של רכב בן 15.... לפעמים יכולה להיות הוצאה יותר גדולה מזו...
דלק ממוצע של 1 ל 9 או 10, תלוי נהיגה ואזור.
ממליץ למצוא אחד עם היסטוריית טיפולים ושלא חסכו עליו.
בהצלחה
דוד

מצוין
תודה רבה על האינפורמציה

- - - Updated - - -

ברוך הבא,

מפנה את תשומת ליבך שיש לנו תת-פורום יעודי לגיפאים חדשים והתלבטויות לפני קניית רכב שטח - אולי שווה לך גם לפתוח שם הודעה חדשה עם תשובות לשאלות שבשרשור הנעוץ בראש הפורום. אם אתה מעוניין להיכנס לתחום, אזי המידע שתספק יוכל לאפשר לתת לך אולי מספר אפשרויות ומידע רלוונטי אחר.

בכל מקרה, מציע גם לחפש כאן שרשורים דומים צהעבר וללמוד מתשובות שקיבלו אחרים.

ככלל אצבע - אחזקת רכב שטח ישן (15-16 שנה במקרה שלך) יקרה משמעותית ממה שרגילים ברכבים פרטיים. הרבה מאד תלוי בטיב התחזוקה וההשקעה של הבעלים הקודמים אבל תוכל לצאת מנקודת הנחה שלפחות בשנים הראשונות תצטרך להשקיע הרבה מאד מעל 10000 שח לשנה ביישור קו ותיקון בעיות שונות שנדחו במהלך התחזוקה של הבעלים הקודמים. יכולים להיות הבדלים גדולים כתלות ברמת התחזוקה שלה זכה הרכב קודם לכן, בכמות הנסועה השנתית שלך, באיכות החומרים (בעיקר שמנים ופילטרים, וחלקי מתלה), אופי טיולי השטח וטיפול / תיקון בזמן.

בהצלחה!

תודה רבה ארז

gruyon
12-08-19, 11:13
מזרקים מזרקים מזרקים, ואולי טורבו.

תבדוק מתי הוחלפו ואם הוחלפו מזרקים.
נהוג להחליף בסביבות 200-250 אלף קמ, התופעה הנפוצה ביותר היא רעידות כתוצאה מאי סימטריה במזרקים.
צריך לבדוק שהטורבו לא נוזל למרות שזה כבר יותר נדיר.

חוץ מזה אין הוצאות מיוחדות.

בלאי טבעי וטיפולים.

A r i
17-08-19, 16:16
בנוסף למזרקים שהזכירו למעלה (חובה בדיקת מחשב - ניתן גם במוסך מורשה - כ- 200 ש"ח),

נקודות נוספות לבדיקה (עדיף בדיקה במוסך מתמחה בלנד קרוזרים ולא במכון בדיקה) -
בלאי/חופשים במשולשים קדמיים
חופשים בציריות
מצב גומיות/חופשים במוטות מייצבים, מוטות רדיוס.

כמובן בדיקת היסטוריית טיפולים (כדאי להוציא היסטוריית טיפולים ממוסך מורשה),
בנוסף - תן מבט במסנן הסולר - במידה ומותקן מסנן חליפי ולא מקורי של טויוטה - רוב הסיכויים שמדובר ברכב שחסכו (מדי...) על התחזוקה שלו

-->