PDA

צפייה בגרסה מלאה : טבלת מידות לאחר הגבהה

ishc
11-08-19, 16:33
פורסם בפייס.
לא יודע אם זה אמיתי אבל אם כן יכול להיות שימושי. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190811/e3826f80bbd98e18b060ae8f204834b8.jpg

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

נמרוד
11-08-19, 18:47
זה משנה שעברה. ידוע גם כ"מסמך הטררילפלייר".

הופיע כאן כמה פעמים המכתב המלא. יש לא רק טבלה אלא גם הסברים והגדרה כפיילוט, לא מסמך מחייב. עדיין.

נדב ש.
11-08-19, 19:59
ישן והזוי גם מבחינת מידות.
אם ההפרש בגובה של טרופר הוא 3 ס"מ לטובת הפרונט.... דרשני...

נדב42
11-08-19, 20:59
הם התכוונו לויטרא 1997 או 2017 ?

הזוי..

MashberNafshi
13-08-19, 16:49
זהו מסמך מתוך הוראת הנוהל האחרונה ולא מתוך הטיוטה.
זהו מסמך מחייב(אגב, פורסטר אינו מופיע בו).

איל מ
13-08-19, 17:07
וגם לנדרובר

erezgur
13-08-19, 17:23
ישן והזוי גם מבחינת מידות.
אם ההפרש בגובה של טרופר הוא 3 ס"מ לטובת הפרונט.... דרשני...
מסכים שמידות הטרופר לא הגיוניות...

נשלח מהנייד שמתעקש "לתקן" את האיות...

asafk
13-08-19, 17:26
מתוך כך ששאלתי וקיבלתי תשובה על 'איך מדדו' - אני מזמין מי שרכבו מוגבה כחוק אך כשל במבחן המדידה להיעזר בי כמומחה במסגרת הליך משפטי אם יידרש לו. זה כיוון שהמדידה על פיה הוכנה הטבלה לא בוצעה על פי פרוטוקול קביל ומחייב ולא עם כלי מדידה מכויילים.

אסף.

Pageup
13-08-19, 21:04
מעניין גם על מה מדדו? מאיפה הביאו פראדו או טרופר סטוק מהייצרן ?
הם מדדו מספיק רכבים חדשים כדי לקבל סטטיסטיקה?

נדב42
13-08-19, 21:30
כתבתי קודם בציניות, אבל השאלה במקומה.. לא מצויינים שנתונים וישנם שמות שיווקיים (כמו הויטארה, פאג׳רו, צ׳רוקי, דיסקוברי) שחיים גם מעל שני עשורים אבל אין שום קשר ודמיון בין הדגמים הנוכחיים לאבותיהם המכובדים ...

איך בוחן (או מישהו) אמור לדעת לאיזו שנת דגם הכוונה ?

asafk
13-08-19, 21:32
כל המסמך הזה רשלני.
אני לא אפרט כי אין צורך. אבל ככה לא עושים.

אסף.

geva dover
14-08-19, 08:21
לגבי ההיילקסים זה גם לא ברור.. רשום היילקס 97 הכוונה משנת 97 עד שנת 2001? או הכוונה ממתחת לשנת 97? בכל מקרה אין סיכוי שבעולם שמצאו אחת כזו שנמצאת באותה גובה שהיא יצאה מהחברה, גם אם היא סטנדרטית..
קצת הזוי לי שהם פשוט לקחו מידות אקראיות והחליטו שאלה התקנים החדשים. גם היבואן היום של טיוטה לא יודע להגיד מה הגובה המקורי של היילקס 95, אז שמשרד התחבורה ידע? פחחח
לפי המסמך הזה הגובה של ההיילקס זהה לגובה של רוב הרכבי שטח מה שבפועל לא נכון, ההיילקסים עד שנת 97 מגיעים גבוהים מאוד במקור שלהם

ד ו ר ו ן
14-08-19, 11:10
. גם היבואן היום של טיוטה לא יודע להגיד מה הגובה המקורי של היילקס 95, אז שמשרד התחבורה ידע?
בחיפוש אחרי מידות היילקס מקורי מצאתי כמה גבהים עם קרוב ל-4 סמ הפרש בגובה הכללי.
מצד שני, שים לב שהמדידה במסמך היא לא גובה גג אלא מרחק בין טבור לכנף.
מידה שלא תשתנה כתלות בגובה הגג אלא כתלות במרחק הסרן מגוף הרכב.

אז נכון שפחחות יכולה להשתנות.. אבל פחות נפוץ.

Slowly..

zivo
14-08-19, 12:10
מתוך כך ששאלתי וקיבלתי תשובה על 'איך מדדו' - אני מזמין מי שרכבו מוגבה כחוק אך כשל במבחן המדידה להיעזר בי כמומחה במסגרת הליך משפטי אם יידרש לו. זה כיוון שהמדידה על פיה הוכנה הטבלה לא בוצעה על פי פרוטוקול קביל ומחייב ולא עם כלי מדידה מכויילים.

אסף.
אסף,
אני חושב שאתם סתם מתנפחים.
עד כמה שאני מכיר את הנוהל "המלא", כל המטרה של המסמך גבהים זה לעזור לבוחן להבין את גבולות המעטפת, מה הגיוני ומה לא.
אם לא נראה הגיוני, הוא צריך לשלוח אותך למתקין מוסמך שיאשר שהרכב מוגבה תקין, ואז הבוחן צריך להעביר אותך (והמסמך יותר לא רלוונטי).

אפשר לקטר על הרשויות כמה שרוצים, ואני האחרון שיגן על משרד התחבורה ועל כבוד השר כ"ץ בפרט, אבל צריך להיות הוגנים והגיוניים.
או שהולכים על שיטה סגורה ומהודקת, על המ"מ, וכל פרט סגור במפרט, או שהולכים על משהוא יותר כללי, קווים מנחים, ואז אי אפשר לדייק בכל פרט.

זה לא מקרה שברישוי לא כתובים פרטי ההגבהה אלא אמירה כללית על הגבהה של 5 ס"מ.
תתאר לך שאתה מתקין קיט, ואז שהבולם, או הקפיץ נגמרים, ואתה רוצה להחליף, אתה מגלה שכבר לא מביאים את הקיט (או שמההתחלה, הביאו רק קיט קומפלט ולא חלקים)..... מה תעשה תחליף קיט קומפלט חדש? תלך שוב לתהליכי רישום?
החוק הקיים, מאפשר לך להחליף רכיבים (לאחר ההתקנה).

אז אנחנו קופצים ואומרים, מה הבוחנים מבינים? איזה יכולות והכשרה יש להם לאשר הגבהה או קומביניציה מסויימת?
אז הנוהל מסכים איתנו, ואומר לבוחן, זה הסדר גודל של מה תקין, לא נראה לך, תשלח את הרכב למתקין מורשה.
אבל אם רוצים לתת לנו חופש תמרון, אז גם המסמך גבולות, חייב להשאר גס ולא יכול להיות מדוייק, וזה בדיוק מה שהמסמך הזה ניסה לעשות (טוב יותר או פחות).

בא נעזוב רגע את הדיון למי מותר לעשות שינויי מבנה ולמה באמריקה מותר ופה אסור.....
אבל מהרגע שמחליטים שרוצים לפקח על הגבהה, האם יש פה מישהו שיכול להציע תהליך יותר טוב ממה שיש היום???

ד ו ר ו ן
14-08-19, 14:16
תתאר לך שאתה מתקין קיט, ואז שהבולם, או הקפיץ נגמרים
התקינה היא לקפיץ בלבד, אין קשר לבולמים.

כמענה של הנפלד לשאלה בנושא לגבי קיטים של אולדמן.

Slowly..

amir_shai
14-08-19, 14:26
התקינה היא לקפיץ בלבד, אין קשר לבולמים.

כמענה של הנפלד לשאלה בנושא לגבי קיטים של אולדמן.

Slowly..האם זה נכון שקיט הוא קפיצים בלבד?
כלומר ניתן לשלב קפיצים ובולמים כמו שבא לי?

Sent from my LG-H870DS using Tapatalk

asafk
14-08-19, 14:57
יש כאן בפורום עדות של מישהו (עם טקוםר נדמה לי) שלמרות שההגבהה רשומה התעקשו למדוד והכשילו אותו. אז אולי הנוהל אומר ככה אבל הבוחנים מגדילים ראש לפעמים.
יש כאן גם עדות מיד שנייה של ג'ימני מוגבה כחוק שנכשל בטסט בגלל מדידה.

אסף.

ariel-ro
14-08-19, 15:10
אסף,
אני חושב שאתם סתם מתנפחים.
עד כמה שאני מכיר את הנוהל "המלא", כל המטרה של המסמך גבהים זה לעזור לבוחן להבין את גבולות המעטפת, מה הגיוני ומה לא.

בפועל הם יכולים להתקטנן על 1ס"מ ולא להעביר אותך.
אז 1ס"מ זה בסדר אם המסמך הוא מדוייק ומהימן-משמע שהנתונים הם מהיצרן של הרכב, באיזה גובה כל רכב לפי שנתון, דגם ותת דגם יצא מהמפעל.
מדידה נכונה עם כלים מדוייקים של כל רכב לפי שנתון, דגם ותת דגם על גובהו עם קיט ההגבה.

אבל מכיוון שזה לא המצב, והמצב הרבה יותר גרוע-לא ברור על איזה שנתונים מדובר, איזה מנועים, איזה דגמים וכו' וכו' אז 1 ס"מ וגם 4ס"מ זה לא לעניין, כי יכולים להיות שינויים לא קטנים מהנתונים שהם מדדו.

zivo
14-08-19, 15:44
יש כאן בפורום עדות של מישהו (עם טקוםר נדמה לי) שלמרות שההגבהה רשומה התעקשו למדוד והכשילו אותו. אז אולי הנוהל אומר ככה אבל הבוחנים מגדילים ראש לפעמים.
יש כאן גם עדות מיד שנייה של ג'ימני מוגבה כחוק שנכשל בטסט בגלל מדידה.

אסף.
יש כאן הרבה עדויות על הרבה הכשלות, על הרבה שטיות.
את דרור הכשילו על חוסר במזגן בג'יפ.
אני עם לד בתאורה הראשית, שהמכון ניסה להכשיל אותי, ביקשתי שיראה לי בדיוק את הסעיף...
אז הוא שינה גירסה, ואמר שהמכשיר שלו לא מסוגל למדוד את האור הזה, והראה לי שהמכשיר לא מגיב (מן הסתם השבית אותו).
הצבעתי על רכב חדש עם תאורת לד שעמד בתור, ושאלתי איך הוא בודק אותו?
העבירו אותי.

מה שאני חושב על המכוני רישוי, לא שונה הרבה ממה שדרור חושב....
אני רק אומר שני דברים -
1- התקנה הנוכחית (וכל הנספחים האלו) , הם לא כאלו גרועים ולא בטוח שיש לי רעיון טוב יותר.
2- צריך להכיר את החוק ואת העובדות, ולפעמים צריך להיות איתם קצת אסרטיבי. במקרה הזה, הוויכוח הוא על התהליך (פסילה לעומת הפניה למתקין מורשה), לא בהכרח על הערכים שכתובים במסמך.

zivo
14-08-19, 15:52
בפועל הם יכולים להתקטנן על 1ס"מ ולא להעביר אותך.
אז 1ס"מ זה בסדר אם המסמך הוא מדוייק ומהימן-משמע שהנתונים הם מהיצרן של הרכב, באיזה גובה כל רכב לפי שנתון, דגם ותת דגם יצא מהמפעל.
מדידה נכונה עם כלים מדוייקים של כל רכב לפי שנתון, דגם ותת דגם על גובהו עם קיט ההגבה.

אבל מכיוון שזה לא המצב, והמצב הרבה יותר גרוע-לא ברור על איזה שנתונים מדובר, איזה מנועים, איזה דגמים וכו' וכו' אז 1 ס"מ וגם 4ס"מ זה לא לעניין, כי יכולים להיות שינויים לא קטנים מהנתונים שהם מדדו.

אריאל,
תנסה לחשב כמה קיטים יש לכל דגם, אתה חושב שכולם בדיוק אותו הדבר?
ומה קורה אם יש מטען וכמה?
אי אפשר לתת מס' מדוייק על הס"מ.
ולכן, הם נוקטים בגישה נכונה של מס' מקורבים והעברת האחריות למתקין המאושר.
נכון, יש גם בוחנים שלא מבינים את זה, אז צריך "לעזור" להם להבין.
הדבר האחרון שאנחנו רוצים זה מפרט על המ"מ.

איל מ
14-08-19, 15:54
אין לי בעיה עם הרציונל.אם החוק אומר שמותר להגביה x סנטימטרים אז מן הראוי שתהיה טבלה ולא "לפי העין".(בואו נעזוב שניה את הדיון על האם החוק צודק או לא צודק ועד כמה הפקידים מחפשים את דרור).
מצד שני,
הטבלה הזאת חובבנית ברמות מטורפות. ובטח אם היא מהווה עילה להוריד בנאדם מהכביש...

asafk
14-08-19, 16:05
הטבלה לא צריכה להיות על הממ. להיפך היא צריכה לתת - כמקובל בכל מדידה - סיבולת סבירה.

או שלא תהיה טבלה בכלל.
אם מאמצים את התקינה האירופית אז שיאמצו אותה כמו שהיא בלי המצאות ובלי נהלים מיותרים. רמז: בתקינה האירופית אין רשימה של קיטים מורשים ואין רשימה של גבהים.
ואם ממציאים המצאות שלפחות לא יהיו חובבנים ברמה מביכה.

אסף.

ד ו ר ו ן
14-08-19, 16:09
האם זה נכון שקיט הוא קפיצים בלבד?
כלומר ניתן לשלב קפיצים ובולמים כמו שבא לי?

מה שנקרא 3/4 קיטבג.
לפי מה שנאמר לי בהנפלד, וגם לפי מאשר ההגבהה, מה שהוא נדרש לבדוק זה את הקפיץ וזה הגיוני, כי מה שמגביה הוא קפיץ, לא בולם.

זה אומר שבמינימום הקפיץ חייב להיות מאושר כקיט הגבהה.

אם אתה לפני הגבהה, הכי טוב שתשאל את המתקין לגבי הקיט הספציפי שאתה מעוניין בו.

Slowly..

ד ו ר ו ן
14-08-19, 16:12
הטבלה לא צריכה להיות על הממ. להיפך היא צריכה לתת - כמקובל בכל מדידה - סיבולת סבירה.

אסף.
משברנפשי אם אני זוכר נכון, צרף כאן מתישהו את ההנחייה הכתובה הנלווית לטבלה.
כתוב שם שיש לבוחן שיקול דעת לחריגות קטנות.

זה שמישהו הוכשל למרות זאת, זה לא חדש ולא ישתנה, אם רוצים אפשר להכשיל גם רכב חדש.

Slowly..

תומר ב
14-08-19, 16:52
אותי רצו להכשיל על גובה בהיילקס 97.
קצת ויכוחים והסתדר.
כדי להקל על עצמי לפעמים הבאות, מחזיק ברכב את אישור המדידה של לפני ואחרי הגבהה, שחתום על ידי המתקין.
הגובה הרשום בטבלה להיילקס עד 97 שגוי.
הנתון היחידי שהצלחתי למצוא הוא גובה כולל, כפי שרשום בספר הנהג.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

geva dover
14-08-19, 17:55
א. שאפו שיש לך עדיין ספר רכב ( תצלם לי ושלח במייל (: )
ב. אני מוגבה 2 אינץ, עם אישור ברישיון ובכל טסט אני מוצא את עצמי עובר 7 מדורי גהנום כדי להוכיח שהרכב לא גבוה מהחוק. כל בוחן מודד לי אחרת ותמיד כולם גורמים לי לחרוג למרות שאצל מי שהתקנתי נמדד ואושר ברישיון כחוק. בסוף קצת ויכוחים וקצת חיטוט בארנק הבוחנים משחררים את העניין הזה אבל וואלה מרגיש לי שהם רבים איתי לרוב רק בשביל זה.( כן, החלפתי מכוני טסטים בין טסט לטסט ואני כבר אבוד בעניין הזה)
אה ואני לא יותר גבוה מחברים שלי עם ההיילקסים החוקיים...

zivo
14-08-19, 18:08
משברנפשי אם אני זוכר נכון, צרף כאן מתישהו את ההנחייה הכתובה הנלווית לטבלה.
כתוב שם שיש לבוחן שיקול דעת לחריגות קטנות.

זה שמישהו הוכשל למרות זאת, זה לא חדש ולא ישתנה, אם רוצים אפשר להכשיל גם רכב חדש.

Slowly..

פה כבר הגזמת, גם משרד התחבורה לא סומך על השיקול דעת של בוחן :-(
ולמי שמתעצל לחפש פה באתר, מצורף

ariel-ro
14-08-19, 19:04
אריאל,
תנסה לחשב כמה קיטים יש לכל דגם, אתה חושב שכולם בדיוק אותו הדבר?
ומה קורה אם יש מטען וכמה?
אי אפשר לתת מס' מדוייק על הס"מ.
ולכן, הם נוקטים בגישה נכונה של מס' מקורבים והעברת האחריות למתקין המאושר.
נכון, יש גם בוחנים שלא מבינים את זה, אז צריך "לעזור" להם להבין.
הדבר האחרון שאנחנו רוצים זה מפרט על המ"מ.

אני מסכים שטבלה כזאת דורשת עבודה רצינית, מקצועית ומקיפה - אבל היא הנכונה ביותר מקצועית אם חושבים שהפתרון למניעת הקומבינות הוא טבלה.
אבל! אם אין יכולת לתת טבלה אמיתית ומדוייקת אז שלא תהיה טבלה, אי אפשר לעשות חצי(במקרה הזה פרומיל) עבודה.
מה שעשו פה זה פשוט גרוע, מסרבל את הכל, נותן עוד כוח לבוחנים, ואין לזה שום תוקף מקצועי/הנדסי/טכני אמיתי, ישראבלוף במיטבו. -עוד מעט דרור יגיע וינסח טוב ממני עד כמה הטבלה הזאת הזויה.

דרור ברלי
14-08-19, 19:16
הנה באתי.

קבלו עובדות:
כשהם רואים רכב שטח, הם רואים הכשלה. וכשהם רוצים להכשיל, הם ימצאו כבר על מה להכשיל. ואם לא ימצאו, אז ימציאו.

סיפור האין-מזגן שלי שזיו הזכיר, הוא דוגמה מצויינת - כי הבוחנים עצמם לא מכירים את החוק עד הסוף, ובמיוחד לא את ההערות לאותה תקנה שמחייבת מזגן בכלי רכב החל משנת ייצור מסויימת והחל מנפח מנוע מסויים (החל מ-1987, 1750 סמ"ק ומעלה). אבל הם עובדים על פי סעיף מצליח - סעיף מצליח חי וקיים וביותר מדי מקרים הוא גם באמת מצליח להם, כי הם חלאות שהשטן לא ברא. רק במקרה נפלו עלי, שאני מכיר את התקנה ואת ההחרגה ואחרי שהראיתי לאדון רב-בוחן מה כתוב שחור על גבי נייר בספר החוקים שלו, כבר לא נשאר לו "בנק מטרות" ועברתי. עד הפעם הבאה.

לעניין מסמך הסטנד-אפ הזה: מעבר לשגיאות הכתיב הקורעות וההתייחסות החובבנית, רוב כלי הרכב בכלל לא מופיעים במסמך, אבל אין מה לשמוח - כי הבוחן, שניתן בידיו הכוח להשחית ("שיקול דעת" עאלק) יכול להנפיץ איזה מספר שבא לו, וזה תמיד יהיה מספר שיבטיח שלא תעבור. עכשיו לך תתווכח.

אז מה אתם אומרים? צריך מסמך מקצועי? אהה, לא בטוח.
זיו צודק. אנחנו ממש לא רוצים מסמך שנערך ברצינות אחרי עבודת מחקר ומדידה מקצועית, כי אז יתקטננו איתנו על מילימטרים! ואתם תמצאו את עצמכם מעמיסים אבני שפה ושקי חול על האוטו ומסליקים אותם לפני כל טסט, כדי להוריד קצת את הגובה. יהיה גם מצב שרכב א' מוגבה כחוק עובר, ורכב ב' זהה לחלוטין עם אותו קיט הגבהה חוקי, לא עובר - כי גם כלי הרכב שמתגלגלים מהליין של היצרן אינם זהים זה לזה על המילימטר. יש מידה מקורבת. זה לא מעשי, לא הגון ולא הוגן להתקטנן על דבר כזה, ולכן באירופה לא מודדים. אבל כשיהודים מאמצים תקינה אירופית, הם מתעלמים מההקלות ומוסיפים החמרות כדי לכסות את התחת וסתם כדי להתעלל - כי זה שלטון רע שנהנה להתעלל באזרחיו. שררה קוראים לזה.

וזה רק מחזק את מה שאמרתי לכם כל הזמן עד שהגרון שלי התחיל לכאוב וירדתי מזה - זה ש"הירשו לנו להגביה באופן חוקי" עד כך וכך, זה אחיזת עיניים. זה לא מבטיח שנעבור. כי תמיד ימציאו סיבות מהישבן למה להכשיל. לא רציתם להקשיב ועכשיו תתמודדו.

תפנימו, הג'יפוקליפסה כבר כאן וממזמן והיא רק תלך ותחמיר.
אלה תקנות מיותרות שמטרתן התעללות בציבור נטו, אין שום סיבה ומקום לתקנות האלה ועובדה שזה קורה - וקחו את המילה שלי, זה גם יהיה גרוע יותר ויותר עם הזמן, רק כי אנחנו ציבור מאוד גדול אבל גם מאוד פחדן וטיפש, שפשוט שותק ומרכין ראש, כי כל אחד מאיתנו, גם אני, רואה רק את ד' אמותיו. רק את הג'יפ שלו ורק את הטסט הנוכחי - ומעדייף לשכוח שעוד שנה או חצי שנה הסיפור יחזור על עצמו. וזה במקום להכיר בעובדה שאנחנו ציבור שנרדף על לא עוול, רק בגלל שאנחנו בעלי רכב שטח - והגיע הזמן שנתקומם ונצא להפוך את הרחובות ולא נרפה עד שמשרד התחבורע על כל מכוני הרישוי שלו וחבר בוחניו המנוולים, יירד לנו מהגב אחת ולתמיד.
כי אכן כן, הכל קשור. ויש לציבור בעלי הרכב בכללותו המון סיבות טובות להפוך את הרחובות.

asafpeleg
14-08-19, 19:59
א. שאפו שיש לך עדיין ספר רכב ( תצלם לי ושלח במייל (: )
ב. אני מוגבה 2 אינץ, עם אישור ברישיון ובכל טסט אני מוצא את עצמי עובר 7 מדורי גהנום כדי להוכיח שהרכב לא גבוה מהחוק. כל בוחן מודד לי אחרת ותמיד כולם גורמים לי לחרוג למרות שאצל מי שהתקנתי נמדד ואושר ברישיון כחוק. בסוף קצת ויכוחים וקצת חיטוט בארנק הבוחנים משחררים את העניין הזה אבל וואלה מרגיש לי שהם רבים איתי לרוב רק בשביל זה.( כן, החלפתי מכוני טסטים בין טסט לטסט ואני כבר אבוד בעניין הזה)
אה ואני לא יותר גבוה מחברים שלי עם ההיילקסים החוקיים...למה אתה מחליף מכונים? אתה עושה טסט פעמיים בשנה לא? ואולי גם לאוטו של האישה? במכון שהעבירו אותך, תכיר את הבוחנים, הם יכירו אותך, פעם-פעמיים נגמר הסיפור. כמה היילקסים כבר באים אליהם? זה לא יונדאי i20. לי זה תמיד עבד עם הסיקס ואחכ עם הסופה, לא התעסקו בשטויות.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

zivo
14-08-19, 20:08
דרור,
אני חושב שהנקודה הכי חשובה מתפקשש לנו.
צריך להחזיק את התקנה ביד.
הבוחן מתחיל לבלבל את המח, צריך "לנתב" אותו להחלטה לשלוח אותך למתקין מורשה ולהביא אישור.
אם אתה לא מוצא מתקין שמוכן לחתום לך, אז כנראה שאתה באמת משתין מהמקפצה.
אבל אם יש לך הגבהה סבירה, אין סיבה שלא תמצא מתקין שיחתום.
התקנה הזו מאוד מחלישה את האפשרות שלהם לתזז אותנו (בעלי הגבהות סבירות).

נמרוד
14-08-19, 20:22
זהו מסמך מתוך הוראת הנוהל האחרונה ולא מתוך הטיוטה.
זהו מסמך מחייב(אגב, פורסטר אינו מופיע בו).לא מחייב - איך שאני קורא אותו.

אבל הי, אם אתה רואה אותו כמחייב - סבבה. רק ציין בבקשה באיזה מכון רישוי אתה בוחן - כדי שנדע להתרחק.

asafk
14-08-19, 20:32
אני אכתוב שוב את דעתי כדי שגם גוגל ימצא.

הוראת נוהל בנושא
תהליך בדיקת הגבהת רכבים
היא הוראה מטופשת, לא תקנית, מיותרת ורשלנית.
מי שנכשל עקב מדידת גובה בין הגלגל לכנף, עם רכב מוגבה כחוק, מוזמן ליצור קשר ואעזור לו בהתנדבות כמומחה אם יחליט ללכת לערוץ משפטי.

יש בהוראת הנוהל אינספור ליקויים וקל מאוד יהיה להפריך את עצם התקפות שלה.

אסף.

asafk
14-08-19, 20:33
לא מחייב - איך שאני קורא אותו.

אבל הי, אם אתה רואה אותו כמחייב - סבבה. רק ציין בבקשה באיזה מכון רישוי אתה בוחן - כדי שנדע להתרחק.ולו משום שאפילו מספר אין להוראה הזו והיא לא פורסמה כחוק.

אסף.

ד ו ר ו ן
14-08-19, 22:03
אסף,
הטבלה היא עמוד 2.

בדף הראשון (מה שזיו צרף) רשום מס׳ הוראה.

מה שרשום שם לא תופס כהוראה?

Slowly..

zivo
14-08-19, 23:16
דורון,
מה שאני צרפתי, זה מה שהיה פה פעם באתר.
שים לב, שכתוב שם במפורש שזה נוהל ניסיוני.
מי שבאמת מחפש הבטים משפטיים, שווה לדעתי לבדוק אם אין משהו מעודכן יותר.

geva dover
14-08-19, 23:23
למה אתה מחליף מכונים? אתה עושה טסט פעמיים בשנה לא? ואולי גם לאוטו של האישה? במכון שהעבירו אותך, תכיר את הבוחנים, הם יכירו אותך, פעם-פעמיים נגמר הסיפור. כמה היילקסים כבר באים אליהם? זה לא יונדאי i20. לי זה תמיד עבד עם הסיקס ואחכ עם הסופה, לא התעסקו בשטויות.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

אצלי הרכב כשר, השקעתי המון כסף באישורים ולסדר אותו לפי כל ההוראות של משרד התחבורה אחרי שהתפרסמו התקנות החדשות. אני לא מתכוון להמשיך ללכת למכון שחופן את היד שלו לתוך הכיס שלי על רכב חוקי רק כי הוא יכול להכשיל. היו מצבים שעברתי טסט אחרי קצת ריבים ובלי כסף לפנק את הבוחן, לרוב זה מזל כי זה קורה פעם בשכח אותי.
הם רואים היילקס הם רואים את החשבון בנק שלהם תופח. זה עובדתית, שאל את כל הבעלי הילקסים הישנים רובם יגידו לך אותו דבר וזה מתסכל...
דא בקרב בעלי ההיילקסים יש טרנד עכשיו לעבור לעגלות, מספר מאוד גדול של היילקסים עברו/עוברים לעגלות בגלל זה וזה אומר שגם מי שחוקי הופך את זה לליגיטימי להיות לא חוקי כי הוא עובר לעגלה...
פשוט השמידו את התחום, לא פעם ולא פעמים אני שוקל להפסיק להנות מהתחביב שלי בגלל הטראומה שזה עושה לי כל חצי שנה...
אם כבר עושים משהו נכון, אל תהפכו אותו למושחט יותר אלא תסדרו את זה כמו שצריך... אבל עזבו בתחום שלנו רק הכיס מדבר...

ד ו ר ו ן
15-08-19, 00:53
דורון,
מה שאני צרפתי, זה מה שהיה פה פעם באתר.
שים לב, שכתוב שם במפורש שזה נוהל ניסיוני.
.
שים לב שזה מה שהפניתי אליו..
ושים לב שלפחות בוחן אחד העיד שזה מחייב ולא נסיוני.

Slowly..

דרור ברלי
15-08-19, 20:16
פשוט השמידו את התחום

אכן כך.
זו היתה המטרה. שלא תטעו.

גם רוב מוחלט של הרנגלרים הגדולים עברו לעגלה. הם כבר לא מטיילים סתם ככה. נוסעים רק לכמריר, ול-669, ו/או לנחל פלד, עדשה, יער אלעד, תל חדיד ועוד כמה אתרי עלייה לרגל למחפשי עבירות אקסטרים. שם הם לבד, נהנים בטירוף ולא מפריעים לאף אחד, לא מסכנים אף אחד. המסלולים מעגליים, כדי לחזור ישר לעגלות ולפולסייזים הגוררים, שגם הם נדרשים למקום בטוח לחנות בו.

נשמע נורא, אבל יכול להיות שיש בזה משהו נכון. אוטו מבנייה עצמית על צמיגי 40-44', מהלכי מתלה של מטר וחצי ובוכנת היגוי הידראולית, אולי כבר לא מתאים, לא יכול וגם לא צריך לנסוע על כביש ציבורי. גם באמריקה כלים ברמה הזו (והרמה בישראל גבוהה. מאוד גבוהה!) כבר נגררים לשטח על עגלה.

- - - Updated - - -

דרור,
אני חושב שהנקודה הכי חשובה מתפקשש לנו.
צריך להחזיק את התקנה ביד.
הבוחן מתחיל לבלבל את המח, צריך "לנתב" אותו להחלטה לשלוח אותך למתקין מורשה ולהביא אישור.
אם אתה לא מוצא מתקין שמוכן לחתום לך, אז כנראה שאתה באמת משתין מהמקפצה.
אבל אם יש לך הגבהה סבירה, אין סיבה שלא תמצא מתקין שיחתום.
התקנה הזו מאוד מחלישה את האפשרות שלהם לתזז אותנו (בעלי הגבהות סבירות).

וכשהרכב שלך (המוגבה כחוק) לא מופיע במסמך, והמתקין המורשה היחיד שמאשר לרכב הספציפי הזה נמצא במרחק 50-60 ק"מ ממך? טרטור. הלך יום עבודה. עוד לא נתקלתי בזה (בינתים רק טסט אחד עבר עם אישור הגבהה, לא העירו על הגובה, כן הכשילו על דברים אחרים), אבל מתישהו זה יגיע. אני לא משלה את עצמי.

geva dover
15-08-19, 21:38
אכן כך.
וכשהרכב שלך (המוגבה כחוק) לא מופיע במסמך, והמתקין המורשה היחיד שמאשר לרכב הספציפי הזה נמצא במרחק 50-60 ק"מ ממך? טרטור. הלך יום עבודה. עוד לא נתקלתי בזה (בינתים רק טסט אחד עבר עם אישור הגבהה, לא העירו על הגובה, כן הכשילו על דברים אחרים), אבל מתישהו זה יגיע. אני לא משלה את עצמי.

ועדיין אני וחברים שלי מוצאים את עצמנו משלמים לבוחנים רק כדי שישחררו לנו מההגבהה.. לא מדובר רק על ההיילקס שלי אלא גם על הסיקס של חבר או הגימני של חבר אחר. זה נהיה פשוט ביזיון וחבל שאם אין לך כיסים עמוקים אתה לא תצליח להחזיק הרבה בתחום.
עצוב שהאפשרות היחידה היא להפוך למפלצת עם צמיג 40( שאין לי צורך בכזה כלי) או לשלם אקסטרה כל חצי שנה כדי לנסות להישאר בתחום..

ד ו ר ו ן
15-08-19, 23:23
נשמע שאתם מתעקשים ליישר ענף עקום שאף פעם לא היה במיטבו.
זו גישת דון קישוט, זה מתכון מוצלח לאולקוס, ופחות לרוגע בחיים.
עובדתית, יש מכונים נורמליים, גם בלי מאכרים.

אם הרכב שלך באמת פיקס, אז את הזמן והכסף שאתם מבזבזים על התנפצות במכון חרא, תשקיעו בנסיעה קצת הצידה למכון נורמלי שבודק ולא נטפל.

אפילו דרור ניסה והבין שעדיף ככה.

Slowly..

geva dover
15-08-19, 23:32
נשמע שאתם מתעקשים ליישר ענף עקום שאף פעם לא היה במיטבו.
זו גישת דון קישוט, זה מתכון מוצלח לאולקוס, ופחות לרוגע בחיים.
עובדתית, יש מכונים נורמליים, גם בלי מאכרים.

אם הרכב שלך באמת פיקס, אז את הזמן והכסף שאתם מבזבזים על התנפצות במכון חרא, תשקיעו בנסיעה קצת הצידה למכון נורמלי שבודק ולא נטפל.

אפילו דרור ניסה והבין שעדיף ככה.

Slowly..

תן לי שם של מכון נורמלי באזור המרכז/דרום ואני אסע אליו.. עד היום לא נתקלתי והחלפתי כמה מכונים בשנתיים האחרונות, אני די מאמין שזה עניין של מזל על איזה בוחן אתה נופל ואיך עובר עליו היום

zivo
16-08-19, 03:02
אכן כך.
זו היתה המטרה. שלא תטעו.

גם רוב מוחלט של הרנגלרים הגדולים עברו לעגלה. הם כבר לא מטיילים סתם ככה. נוסעים רק לכמריר, ול-669, ו/או לנחל פלד, עדשה, יער אלעד, תל חדיד ועוד כמה אתרי עלייה לרגל למחפשי עבירות אקסטרים. שם הם לבד, נהנים בטירוף ולא מפריעים לאף אחד, לא מסכנים אף אחד. המסלולים מעגליים, כדי לחזור ישר לעגלות ולפולסייזים הגוררים, שגם הם נדרשים למקום בטוח לחנות בו.

נשמע נורא, אבל יכול להיות שיש בזה משהו נכון. אוטו מבנייה עצמית על צמיגי 40-44', מהלכי מתלה של מטר וחצי ובוכנת היגוי הידראולית, אולי כבר לא מתאים, לא יכול וגם לא צריך לנסוע על כביש ציבורי. גם באמריקה כלים ברמה הזו (והרמה בישראל גבוהה. מאוד גבוהה!) כבר נגררים לשטח על עגלה.

- - - Updated - - -

תן לי להציע לך צורה אחרת להסתכל על זה, אולי יגרום לך קצת יותר אופטימיות (לפחות ל 11 חודש הקרובים) -
מהרגע שסידרת את הרישוי של ההגבהה, יש לך 100% הצלחה .

boaz avrahami
16-08-19, 07:01
לא מחייב - איך שאני קורא אותו.

אבל הי, אם אתה רואה אותו כמחייב - סבבה. רק ציין בבקשה באיזה מכון רישוי אתה בוחן - כדי שנדע להתרחק.

לא הבנתי את התגובה שלך נמרוד.
משבר ציין עובדתית שזו הנחיה מקצועית בערוץ הרישמי.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

דרור ברלי
16-08-19, 09:39
תן לי להציע לך צורה אחרת להסתכל על זה, אולי יגרום לך קצת יותר אופטימיות (לפחות ל 11 חודש הקרובים) -
מהרגע שסידרת את הרישוי של ההגבהה, יש לך 100% הצלחה .

זה פשוט לא נכון.
לא רק שהאופטימיות קצרת טווח (טסט חצי שנתי)
כי הג'יפ תמיד נכשל בטסט. אם לא על הגבהה, אז על משהו אחר.

תבין, בפעם המיליון ואחד - הכשלה היא ברירת המחדל.
אישור הגבהה אינו פוטר אותך מהכשלה. במקרה הטוב הוא חוסך לך סעיף הכשלה אחד מני רבים. פשוט יכשילו על משהו אחר. העיקר שתיכשל.
אבל מכיוון יותר ויותר כלים מוגבהים ברשיון כחוק ועילת הכשלה מרכזית נשמטה מתחת לרגלי המנוולים במכוני הרישוי, כנראה עלתה שוועתם לאזני הפקידונים במשרד התחבורע ולצורך הזה הומצא מסמך הטררילפלייר - כדי שיוכלו לחזור ולהכשיל גם על הגבהה!

"מכון נורמלי" אתם מחפשים? אין דבר כזה כשאתה נוהג באוטו לא סטנדרטי שמושך עיניים. סופה, היילקס, סיקס, פשוט אין. אתה יכול לנסוע גם 250 ק"מ למכון נידח אי שם על גבול סוריה ואם אין לך קשרים שם, להיכשל כי האף שלך לא מוצא חן בעיני הבוחנים.

"לשמן את הבוחנים" בכסף?.... מה אתה מתפלא, גבע? מה, נולדת אתמול?

האפשרות לשלם משהו לבוחן כדי לקדם את עניינך, היא המוצא שאתה מחפש. נצל את זה.
לא, אני לא בעד שחיתות, אבל הגעתי להכרה שאין מוצא אחר במכוני הרישוי. שחיתות במכוני הרישוי אינה דבר חדש, עצם מהותו וקיומו של מכון רישוי היא לאפשר את השחיתות. ראש ממשלתנו וחבר מרעיו ממפלגת השלטון הרקובה יכולים לבוא וללמוד קצת על שחיתות מכל בוחן רישוי ממוצע. מה אתה רוצה? שלא תהיה שחיתות?.... שיעבדו לפי הספר? כי אז אף ג'יפ לא יעבור לעולם.

שורש הבעיה ברגולציה הפרועה ובעודף החוקים והתקנות שעבור כל אחד מהם ממונהעבד-כי-ימלוך שיאכוף אותו, ומרוב טחנות רוח, גם דון קישוט כבר היה מתבלבל. ככל שיש יותר חוקים, כך יש יותר עבריינים וכדי להימנע מביצוע עבירה אחת, אתה נאלץ לבצע שתיים-שלוש עבירות אחרות. המשמעות של כל זה היא שלכלי רכב סו-קולד "מיוחד" כמו הרכבים שלנו, אין היום שום אפשרות או סיכוי לעבור טסט שלא באמצעות שוחד וכל מי שאומר לך אחרת, גם כאן, פשוט משקר אותך.

בעולם אוטופי, אם היית רוצה לבער את השחיתות ממכוני הרישוי, הדרך היחידה לעשות זאת היתה באמצעות ביטול חובת הטסט לאלתר וסגירת מכוני הרישוי.

ד ו ר ו ן
16-08-19, 10:28
ולצורך הזה הומצא מסמך הטררילפלייר - כדי שיוכלו לחזור ולהכשיל גם על הגבהה!
.
איזה מסמך?
אם אתה מתכוון לטבלה, היא הייתה מההתחלה.
חדשות ממוחזרות.

מסכים לגמרי שרישום ההגבהה הוריד דבר אחד, לדעתי משמעותי מאד, מתהליך הטסט וביקורות בכביש, ולא פתר את שאר הדברים.

השאר היה תמיד, ויהיה לצערנו, אבל הדבר שתכלס הכי בעייתי לסידור היה אם נטפלו לך למתלים.
כי זה לא תפוח הגה לסדר בביקור קצר ולא יקר למוסך.

Slowly..

amir_shai
16-08-19, 10:37
תן לי שם של מכון נורמלי באזור המרכז/דרום ואני אסע אליו.. עד היום לא נתקלתי והחלפתי כמה מכונים בשנתיים האחרונות, אני די מאמין שזה עניין של מזל על איזה בוחן אתה נופל ואיך עובר עליו היוםלא יודע אם יעזור לך אבל אני עם היילקס 2003 (לא 97 סרן חי) לא מוגבה עובר כבר שנים בלי בעיות מיוחדות ברעננה.
שנה אחת עשו קצת בעיות לגבי הסגירה השטוחה מאחור אבל לא מעבר לזה.

דרור ברלי
16-08-19, 10:40
היילקסים עם סרן חי גבוהים מאוד כבר במקור עם קפיצים שטוחים לגמרי, תמיד "חריגים" בלוק שלהם ותמיד בלבלו לבעליהם ת'מוח. מעבר לעובדה שכל הכלים ה"מיוחדים" שהזכרתי כבר ישנים - וזו עוד סיבה להיטפלות אליהם.

דרור ברלי
16-08-19, 10:45
איזה מסמך?
אם אתה מתכוון לטבלה, היא הייתה מההתחלה.
חדשות ממוחזרות.

מסכים לגמרי שרישום ההגבהה הוריד דבר אחד, לדעתי משמעותי מאד, מתהליך הטסט וביקורות בכביש, ולא פתר את שאר הדברים.

השאר היה תמיד, ויהיה לצערנו, אבל הדבר שתכלס הכי בעייתי לסידור היה אם נטפלו לך למתלים.
כי זה לא תפוח הגה לסדר בביקור קצר ולא יקר למוסך.

Slowly..

כל דבר הוא "בעייתי" לסידור כשדופקים לך ימי עבודה ומחרבים לך את שגרת החיים.
"פתרון" עניין ההגבהה אכן הוריד, לכאורה, נטל רציני מחווית הטסט המפוקפקת, אבל מסתבר שהחלאות ממשיכים להתעקש - אחרת לא היה יוצא המסמך הזה.

ולמען ההגינות - היתרון הגדול באישור הגבהה, לעניות דעתי הלא מקצועית והלא מבינה כלום, הוא לאו דווקא בטסט - אלא במקרה של תאונה חס וחלילה. יהיו כאלה שיישנו טוב יותר בלילה אם הם יודעים שהפינה הזו סגורה, שוב - לכאורה. לא אתפלא אם גם חברות הביטוח מודעות לקיומו של המסמך הזה.

ד ו ר ו ן
16-08-19, 11:01
כל דבר הוא "בעייתי" לסידור כשדופקים לך ימי עבודה ומחרבים לך את שגרת החיים.
"פתרון" עניין ההגבהה אכן הוריד, לכאורה, נטל רציני מחווית הטסט המפוקפקת, אבל מסתבר שהחלאות ממשיכים להתעקש - אחרת לא היה יוצא המסמך הזה.

ולמען ההגינות - היתרון הגדול באישור הגבהה, לעניות דעתי הלא מקצועית והלא מבינה כלום, הוא לאו דווקא בטסט - אלא במקרה של תאונה חס וחלילה. יהיו כאלה שיישנו טוב יותר בלילה אם הם יודעים שהפינה הזו סגורה, שוב - לכאורה. לא אתפלא אם גם חברות הביטוח מודעות לקיומו של המסמך הזה.
שוב,
המסמך לא חדש.
הוא גם בעייתי בהחלט, אבל הוא לא חדש.

לגבי הביטוח, כבר לפני 18 שנה הכנסתי לביטוח שורה של תוספות ברכב: ערכת קפיצים ובולמים עם דגם ויצרן.
זה הוסיף עוד כמה עשרות שקלים לפרמיה וזה היה גלוי ורשום.

Slowly..

geva dover
16-08-19, 13:31
זה פשוט לא נכון.

אישור הגבהה אינו פוטר אותך מהכשלה. במקרה הטוב הוא חוסך לך סעיף הכשלה אחד מני רבים. פשוט יכשילו על משהו אחר. העיקר שתיכשל.
אבל מכיוון יותר ויותר כלים מוגבהים ברשיון כחוק ועילת הכשלה מרכזית נשמטה מתחת לרגלי המנוולים במכוני הרישוי, כנראה עלתה שוועתם לאזני הפקידונים במשרד התחבורע ולצורך הזה הומצא מסמך הטררילפלייר - כדי שיוכלו לחזור ולהכשיל גם על הגבהה!

"מכון נורמלי" אתם מחפשים? אין דבר כזה כשאתה נוהג באוטו לא סטנדרטי שמושך עיניים. סופה, היילקס, סיקס, פשוט אין. אתה יכול לנסוע גם 250 ק"מ למכון נידח אי שם על גבול סוריה ואם אין לך קשרים שם, להיכשל כי האף שלך לא מוצא חן בעיני הבוחנים.

לא, אני לא בעד שחיתות, אבל הגעתי להכרה שאין מוצא אחר במכוני הרישוי. שחיתות במכוני הרישוי אינה דבר חדש, עצם מהותו וקיומו של מכון רישוי היא לאפשר את השחיתות. ראש ממשלתנו וחבר מרעיו ממפלגת השלטון הרקובה יכולים לבוא וללמוד קצת על שחיתות מכל בוחן רישוי ממוצע. מה אתה רוצה? שלא תהיה שחיתות?.... שיעבדו לפי הספר? כי אז אף ג'יפ לא יעבור לעולם.

שורש הבעיה ברגולציה הפרועה ובעודף החוקים והתקנות שעבור כל אחד מהם ממונהעבד-כי-ימלוך שיאכוף אותו, ומרוב טחנות רוח, גם דון קישוט כבר היה מתבלבל. ככל שיש יותר חוקים, כך יש יותר עבריינים וכדי להימנע מביצוע עבירה אחת, אתה נאלץ לבצע שתיים-שלוש עבירות אחרות. המשמעות של כל זה היא שלכלי רכב סו-קולד "מיוחד" כמו הרכבים שלנו, אין היום שום אפשרות או סיכוי לעבור טסט שלא באמצעות שוחד וכל מי שאומר לך אחרת, גם כאן, פשוט משקר אותך.

בעולם אוטופי, אם היית רוצה לבער את השחיתות ממכוני הרישוי, הדרך היחידה לעשות זאת היתה באמצעות ביטול חובת הטסט לאלתר וסגירת מכוני הרישוי.

ברור לי שזה המצב, ברור לי שמבחינתם אני נוסע על עוף מוזר. ידוע לי שההיילקס שלי גבוה יותר מאחת עם משולשים וככה זה בא מהחברה. מה שאני אומר שאם לפני העניין של האישורים הייתי עובר בלי בעיות היום עם אישור הגבהה ברישיון יש לי יותר בעיות. עזוב שאני בדיוק לפי המידות שיש במסך המפוקפק הזה, מתסכל המצב שבתור סטודנט אני נלחם בשן ועין כדי להחזיק את התחביב שלי מה שלא היה לפני ולא היה קורה אם לא הייתי צריך לשלם לבוחן עוד כמה מאות כל חצי שנה...
אני לגמרי מסכים איתך שהם ניסו לתקן משהו אחד והפכו משהו אחר למושחט יותר. כל מה שאתה אומר אתה צודק בקטע הזה. פשוט המצב מתסכל אותי מאוד ועוד המון אנשים ופשוט מחפש פתרון אמיתי ולא פתרון דרך הכיס

- - - Updated - - -

זה פשוט לא נכון.

ברור לי שזה המצב, ברור לי שמבחינתם אני נוסע על עוף מוזר. ידוע לי שההיילקס שלי גבוה יותר מאחת עם משולשים וככה זה בא מהחברה. מה שאני אומר שאם לפני העניין של האישורים הייתי עובר בלי בעיות היום עם אישור הגבהה ברישיון יש לי יותר בעיות. עזוב שאני בדיוק לפי המידות שיש במסך המפוקפק הזה, מתסכל המצב שבתור סטודנט אני נלחם בשן ועין כדי להחזיק את התחביב שלי מה שלא היה לפני ולא היה קורה אם לא הייתי צריך לשלם לבוחן עוד כמה מאות כל חצי שנה...
אני לגמרי מסכים איתך שהם ניסו לתקן משהו אחד והפכו משהו אחר למושחט יותר. כל מה שאתה אומר אתה צודק בקטע הזה. פשוט המצב מתסכל אותי מאוד ועוד המון אנשים ופשוט מחפש פתרון אמיתי ולא פתרון דרך הכיס

איל מ
16-08-19, 17:29
אמנם אני לא נוסע על היילקס או סופה,
אבל מה אתה חושב לעצמך? שאתה תשלם שוחד,
תזין את השיטה והיא תיעלם מעצמה?
מה שאתה צריך לעשות זה להקליט את הבוחן הזה ואת החברים שלו ולשלוח למשטרה.
איזה סיבה יש לו להעביר אותך אם אתה הפרה החולבת שלו?
ואם כבר אתה משחד פקיד ממשלתי, לפחות אל תכתוב על זה בפורום ציבורי.
זאת הדיעה שלי לפחות. כמובן שכל אחד זכאי לדיעה משלו.

נמרוד
16-08-19, 17:46
לא הבנתי את התגובה שלך נמרוד.
משבר ציין עובדתית שזו הנחיה מקצועית בערוץ הרישמי.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

אולי אני טועה? לא תהיה הפעם הראשונה.

בועז, עובדתית, יש ערוץ רשמי אחד והוא נגיש לציבור, אני בטוח שאתה מכיר ובקיא בו. תבדוק אתה.

boaz avrahami
17-08-19, 01:48
בניגוד לחוק, למיטב הבנתי , יכולה לקבל תוקף אחרי חתימת השר גם אם לא פורסמה.

משבר הוכיח עד כה בקיאות רבה בנהלים , שליטה בחומר ואינטיליגנציה.
ואני נוטה להאמין שאם הוא קיבל הפצה רשמית של המסמך הזה ומתיחס אליו כאל מחיב אז כנראה שגם יתר המכונים קיבלו ומתיחסים אל המסמך ככזה.
האם זה הכיוון אליו התכוונת?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

MashberNafshi
17-08-19, 09:06
הוראת-נוהל מופצת ע"י ראשי האגפים, לאחר שעברה ועדה מקצועית, במשרדים הממשלתיים ואינה צריכה את אישור השר.
הוראת-נוהל היא פועל יוצא של תקנה, ולכן אינה עוברת 'דרך היסורים' של תקנה דרך ועדת כנסת כלשהי.

asafk
17-08-19, 10:09
הוראות נוהל שמקבלות תוקף, מפורסמות כחוק ברשומות משרד התחבורה וניתן לראות אותן באתר המשרד.
את הוראת הנוהל הזו - למרות שחיפשתי - לא מצאתי. אבל זה קורה - בגלל מיקום לא נכון בחיפוש בדרך כלל.
עזור לנו בבקשה - מה מספר ההוראה?

אסף.

MashberNafshi
18-08-19, 17:43
מס' ההוראה היא: H-02-2016, כשב-27.12.2018 היא קבלה את העדכון האחרון שלה עם הטבלאות שמסתובבות ברשת(כולל אישור לרכבים מסוג M1; N1; ו-N2 פתוח עד משקל כולל של 5000 ק"ג).

asafk
18-08-19, 19:02
עדכון 1 להוראת הנוהל הוא מאוקטובר 18 ולא כולל את הטבלה.
עדכון 2 הוא מאפריל 19 ולא כולל את הטבלה.

אם מישהו משתמש בטעות בעדכון שלא פורסם ברשומות כחוק, הוא עלול להכשיל בטסט רכב לפי הוראה שאינה תקפה - וגם אם עשה את זה בתום לב - הוא עדיין עשוי להידרש לתת את הדין מתוך כך שפגע בקניינו או בזכויותיו של בעל הרכב - תוך רשלנות.

לכן חשוב שתהיה סגור על זה שההוראה פורסמה כחוק - אני דואג לך כי אתה נכס חשוב לקהילתנו.

וכיוון שמשרד התחבורה מפרסם את ההוראות לציבור, ועדיין יכול להיות מצב שאני, אישית, לא מצליח למצוא את אותו עדכון - ולכן גם אני מסייג את דברי.

אסף.

נמרוד
18-08-19, 21:08
H-02-2016
עדכון 2
29.4.2019

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190818/b019fe729e71313132bef7d2a10b4715.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190818/a5a2155ba5bdd52638e25e1be5a39f3e.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190818/5ef19c81d230daa594f44d93a3091998.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190818/fad8c65a295eaefb8ed231acbbbef668.jpg

ד ו ר ו ן
18-08-19, 21:26
על פניו יש פער בין ההוראה המפורסמת לבין מה שמסתובב.
מה תופס?

Slowly..

asafk
18-08-19, 22:46
אנחנו לא משפטנים. אבל מה נראה לך - מה שפורסם ברשומות כחוק, או שמועה / טיוטה?

אסף.

ד ו ר ו ן
18-08-19, 23:07
זו הייתה שאלה מנחה..

Slowly..

-->