PDA

צפייה בגרסה מלאה : בגי"ה - שאלה למומחי אמזון - מעוניין לבטל עיסקה ולא יודע איך

tamir128
12-08-19, 19:52
שלום לכולם,
הזמנתי באמזון סכין יקרה, 130 $ הסכין + 62$ משלוח.
רק לאחר שהזמנתי, שמתי לב שזו לא הסכין שרציתי אלא סכין אחרת מאד דומה לה של אותו יצרן.
ניסיתי לבטל את ההזמנה אבל קיבלתי תשובה שהיא כבר נשלחה.
מה עושים?

shachar
12-08-19, 19:54
באמזון ניתן להחזיר את החבילה.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

bezzat
13-08-19, 21:12
שלום לכולם,
רק לאחר שהזמנתי, שמתי לב שזו לא הסכין שרציתי אלא סכין אחרת מאד דומה לה של אותו יצרן.
מה עושים?תפנה אליהם בצט
תאמר להם מה הבעיה...ותבקש להחזיר

תשלח משלוח חזרה כולל מס' מעקב
וכשמוצר יגיע חזרה אליהם תקבל זיכוי כולל משלוח

tamir128
18-08-19, 23:56
יצרתי קשר עם המוכר.
אמר שבהחלט ניתן להחזיר אבל זה כרוך בעלות של 10% מסך המשלוח הכולל :(
בקיצור, אם מישהו מעוניין לקנות, החבילה עדיין לא הגיעה.
650 ש"ח
https://www.amazon.com/gp/product/B0030D82ZO/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UT F8&psc=1&fbclid=IwAR1kobG0PrqfqXgvfRdQnYpaCMwKr52 UFKU2JspMECUmuf5LXl2fcVDchao

erezgur
19-08-19, 09:50
כי רכשת ממוכר שאינו אמזון.
אם עלות המוצר מעל 75 דולרים אתה עלול גם להידרש לשלם מס וייתכן שגם עמלות נוספות שיגבה המשלח...
ממליץ להבא, אם ניתן , לרכוש מוצרים שאמסון הוא המוכר שלהם ואז אין הפתעות ולגלות נוספים.

zivo
19-08-19, 11:54
אמזון זה לא איזה אתר סיני עלום, ויש להם חוקים מאוד קשיחים בנושא. מי שמוכר באמזון, מחוייב למדיניות של אמזון (ולא יכול לקבוע לעצמו הסדרים).
רגע לפני שאני מציע פשוט לא לאסוף את החבילה, לדעתי, צריך לפנות לאמזון ולא למוכר.

נדב42
19-08-19, 19:06
שלום לכולם,
מה עושים?

יצרתי קשר עם המוכר.
אמר שבהחלט ניתן להחזיר אבל זה כרוך בעלות של 10% מסך המשלוח הכולל :(
בקיצור, אם מישהו מעוניין לקנות, החבילה עדיין לא הגיעה.
650 ש"ח

סליחה, אבל הטעות היא שלך, זה לא שהמוצר פגום או שאינו עומד במפרט המפורסם.

אני חושב שהצעת המוכר היא הגונה ויותר מכך. תהייה גם אתה הגון ושלם את מחיר ההחזרה. שים לב שזה הרבה פחות מעלות המשלוחה. טעית - שלם, המחיר לא כבד, ולהבא תקפיד לבדוק טוב יותר ...

tamir128
20-08-19, 00:23
ודאי שהטעות שלי, מה הקשר?

נדב42
20-08-19, 00:50
מה הקשר ?

עשית טעות, עלית עליה רק כשהמשלוח כבר יצא לדרך, למה אתה בכלל מצפה שמישהו יספוג ויממן את הטעות שלך ?

הסכום שביקשו ממך לא מגיע אפילו לשליש מדמי המשלוח, נשמע לי הוגן לחלוטין.

נדב42
20-08-19, 00:53
קרה לי דבר דומה לפני שנה-שנתיים. הזמנתי מפוח מזגן לצ׳רוקי ומסתבר שהמק"ט שהזמנתי היה שגוי, של שנתון חדש יותר.

נראה לך שביקשתי משהו מהמוכר ??
הזמנתי מחדש את המק"ט הנכון וספגתי את כל העלות של הטעות.

למכירה מפוח מזגן של צ׳רוקי 97-01 ...

tamir128
20-08-19, 09:07
כל הכבוד לך נדב, אבל אני לא צדיק כמוך ומעדיף לעדכן את המוכרים שטעיתי ולפעול על פי המדיניות שלהם.

נדב42
20-08-19, 09:11
מעדיף לעדכן את המוכרים שטעיתי ולפעול על פי המדיניות שלהם.

וזה בדיוק מה שכתבתי, אבל אתה מנסה להתחמק מדמי הביטול/החזרה הלגיטימיים, ולכן הגבתי...

Liranayalon1
20-08-19, 19:10
אני אמנם גר בארה"ב ולא בישראל, אבל מעולם לא שמעתי על דמי החזרה באמזון, ואני רוכש באמזון די הרבה.
לא חושב שאמאזון ישמחו לשמוע על כל מיני כללים כאלה גם, אבל אולי אני טועה.
בכל מקרה, אחד היתרונות הגדולים באמאזון הוא השירות שכולל בתוכו גם את האופציה להחזיר חינם, גם עם עשית טעות.

tamir128
20-08-19, 20:14
וזה בדיוק מה שכתבתי, אבל אתה מנסה להתחמק מדמי הביטול/החזרה הלגיטימיים, ולכן הגבתי...

וואללה נדב, אני קורא שוב ושוב את ההודעות שלי כאן ולא מצליח להבין כיצד הבנת כך.
אנא האר את עיניי?

נדב42
20-08-19, 20:42
זה הרושם שאני קיבלתי. אם טעיתי, אני מתנצל.

tamir128
03-09-19, 23:19
יופי, עכשיו המכס רוצה גם תשלום....
חשבתי שבאמזון משלמים על הכל כולל הכל...

moriseven
03-09-19, 23:29

רק אם בקנייה ובתשלום הופיעו כבר המסים, יצא לי לקנות ממוכרים ששולחים לארץ אבל המכס לא היה כלול מחיר ובתשלום בזמן הקנייה.

zivo
04-09-19, 00:28

אתה בטוח שקנית באמזון?
הקניה מופיעה בהיסטוריית קניות שלך באמזון?

האם פנית לתמיכה של אמזון? עזוב, את הספק, דבר עם אמזון!

tamir128
04-09-19, 01:17
אתה בטוח שקנית באמזון?
הקניה מופיעה בהיסטוריית קניות שלך באמזון?

האם פנית לתמיכה של אמזון? עזוב, את הספק, דבר עם אמזון!

ודאי שקניתי באמזון אבל כאמור זה ספק עצמאי שעובד דרך אמזון.
במקרה כזה אמזון מפנים אותך קודם כל לדבר עם הספק...

erezgur
04-09-19, 09:56
ודאי שקניתי באמזון אבל כאמור זה ספק עצמאי שעובד דרך אמזון.
.

זה ההבדל הגדול!
כאשר המוכר עצמו הוא אמזון, התשלום כולל את כל מה שדרוש עד שהחבילה מגיעה אליך ליד. גם אם יש עוד הפתעות ותשלומים לא מתוכננים, אמזון תספוג. ואפילו אם מתברר שגבו סכום גבוה מדי כמקדמה - לאחר שלושה שבועות לערך תקבל החזר...
כאשר אתה רוכש מסוחר עצמאי המשתמש רק בפלטפורמה של אמזון והוא דואג לשילוח, זה דומה לכל רכישה אחרת מחול מבחינת תשלומי מס אישורים וכו'.
לכן מספר פעמים כאן נשאלת האם רכשת אמזון או מסוחר המוכר באמזון...

נשלח מהנייד

moutzi
04-09-19, 12:24
עברתי את זה ובשירות לקוחות זה באמת מה שהסבירו לי - שכשהמוכר זה אמאזון הכל יופיעו ושזה צד שלישי רק אם המוכר חשב להוסיף זה יתווסף... שדיברתי עם המוכר הוא אפילו לא היה מודע לכל ענייני המיסים שיש ושבדרך כלל אמורים להיות כלולים באמזון ולהופיע במחיר הסופי שאתה משלם. אבל הבהיר חד משמעי שזה ממש לא מעניין אותו....בקיצור, מכיוון שהמיסים היו ממש יקרים ובדיקה היתה לוקחת הרבה זמן ו ups לא היו שומרים את החבילה אמאזון הסכימו לתת לי וואוצר לקניה אצלהם בחצי מהסכום.
המשלוח חזרה אמור להעשות ע"י חברת השליחויות בחינם. נאמר לי שאם אבטל אקבל בחזרה את הסכום המלא כולל המשלוח אבל אני לא בטוח שזאת תשובה מוסמכת ושהמוכר היה מפסיד בכזאת קלות את עלות המשלוח לאור העובדה שזה היה מוכר צד שלישי ולא אמזון. כשאמאזון המוכר הם מחזירים כולל המשלוח

erezgur
04-09-19, 13:12
... שדיברתי עם המוכר הוא אפילו לא היה מודע לכל ענייני המיסים שיש ושבדרך כלל אמורים להיות כלולים באמזון ולהופיע במחיר הסופי שאתה משלם. אבל הבהיר חד משמעי שזה ממש לא מעניין אותו...
כאן אתה לא צודק!
ברוב המקומות כאשר אתה מזמין מחול, אתה משלם את מחיר הפריט והמשלוח וכל העלויות הנוספות כמו מיסים, עמלות טיפול בשחרור מהמכס וכו' - הם עליך.
יוצא מן הכלל זה כאשר המוכר הוא אמזון או כאשר אתה משתמש בשירותי משלוח מיוחדים הגבוהים על כל כסף בנפרד, כמו תוכנית המשלוח הגלובלי של איביי, חברות כמו ushop וכו'

נשלח מהנייד

moutzi
04-09-19, 13:25
הרבה מוכרים כולל ב Ebay נותנים לך לבחור מחיר כולל הכל עד הבית או רק משלוח וכל המיסים כולל עמלות בדיקה אם יש עליך. זה תלוי אם המוכר רגיל למכור לחו"ל או לא.
דרך אגב לפעמים המוכר מסמן וי כמוכן לשלוח לחו"ל אבל לא מודע להשלכות.
קניתי באמזון חלק לג'יפ כולל משלוח לישראל והמוכר פשוט ביטל והחזיר לי את הכסף...

-->