PDA

צפייה בגרסה מלאה : בגי"ה מסלול לצפון יוון

אלדר
12-08-19, 21:53
בתחילת אוקטובר
מתכננים טיול (ירח דבש) בצפון יוון
שבועיים וחצי.
נוחתים באתונה משם צומרקה זגוריה ופליון.
יש המון כתבות ברשת, מרוב מידע הלכתי לאיבוד.
מחפש מידע רלוונטי יותר.
האם כדאי גם לשלב את האי לפקדה?
אשמח לכיון או עם למשהו יש ממש מסלול.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

יוני5
13-08-19, 10:29
חזרתי משם לפני כחודש.

קח בחשבון שצפון יוון זה הבלקן. באוקטובר זה עלול להיות גשום.
אני מניח שאתה שוכר רכב. חלק מהחברות מקפידות על הרשיון הבין לאומי מנייר (זה שמוציאים בממסי), תדאג שיהיה לך. כשלקחתי את הרכב, לבחור שהיה לידי בתור, גם ישראלי, סרבו לתת את הרכב בגלל זה.

יש חברות שעושות לך ייעוץ ומסלול בתשלום - חלק מהאנשים אומרים ששווה. אני עשיתי לבד.

אם אתה בקטע של רפטינג קניוניג וכיו"ב, יש בחור יווני בפורומים בפייסבוק בשם Arsen, הוא מקשקש קצת עברית, שיסדר לך את הדברים הללו, אני הייתי איתו בקשר לפני ותוך כדי הטיול (לקחנו שתי פעילויות איתם - צומרקה וזגוריה) הוא מאוד עזר, וכך גם השותפים שלו. אם אתה מעוניין, אשלח לך את הטלפון שלו. החברה שלהם היא Via Natura.

אנחנו שכרנו בית ביואנינה ומשם יצאנו.

מאחר ואתה נוסע לשבועיים, אלי כדאי לך לעשות יומיים שלושה באלבניה. נוף מדהים.

יואנינה, על האגם, ממקמת אותך כ 45 דקות ממרכז הזגוריה המערבית, שעה ממרכז צומרקה, שעה וחצי ממטאורה ושעה מהחוף המערבי - משם גם יוצאות מעבורות לקורפו.

עוד מקום ששווה לשקול, חוץ מפיליון, זה חלדיקיקי. לא הייתי, אבל יוונים שאני בקשרי עבודה איתם אומרים לי שזה המקום המועדף עליהם. ("האצבע" המרכזית - פתח מפה ותבין).

בברכה,
יוני5

MR BIG
13-08-19, 16:15
לפקדה זה חלום!!!

אבל ביוני/יולי/אוגוסט. לא באוקטובר חמוד.....

כבר בתחילת ספטמבר זה מאד גבולי . באוקטובר אין לך מה לחפש בלפקדה . לא תהנה.

אלדר
13-08-19, 22:02
תודה יוני,אכן נשכור רכב.
יש לנו כמעט שלושה שבועות, אלבניה בא בחשבון.
את הלילה הראשון נעשה באתונה ושם לצומרקה זגוריה אלבניה (אופציה) פילון אתונה.
אשמח לטלפון של הבחור..מאיפה כדאי להשכיר רכב?

יוני5
14-08-19, 01:02
שכירות רכב, אני עשיתי דרך rental cars שבפועל הוא רק מתווך בינך לבין חברות קטנות יחסית. בדיעבד שווה היה לשלם יותר ולקחת מחברה גדולה כמו הרץ או אוויס, בחברות הקטנות השירות משמעותית פחות טוב. אלי למשל הבחור היה ממש לא נעים, וכל הזמן ניסה להפחיד אותי בכך שהביטוח שיש לי לא טוב, הם לא יכסו, החוקים להגדרת תאונה שונים, הפרוצדורות הייחודיות של המשטרה וכן הלאה.
מכיוון שאני לא מתרגש מכך, זה לא הלך לו. כל האחרים שהיו שם החליטו לוותר על כמה עשרות דולרים. בחברות גדולות, אני מאמין, זה לא היה קורה.

לגבי ארסן: הטלפון שלו הוא: 30-6955113151+ אבל שוב, הוא מדריך ספורט בחברה, הוא לא יתכנן עבורך טיול וכיו"ב. כשתהיה שם, הוא ושאר המדריכים ימליצו, יסייעו וכו', כשהכוונה היא שתזמינו מהם פעילויות: רפטינג, סנפליג.
ניתן ורצוי להתייעץ איתו לגבי מה רלוונטי באוקטובר.

בברכה,
יוני5

de fox
14-08-19, 07:24
היינו באתונה והאי אנדרוס לפני כחודש. לא האזור שלך אבל נעזרנו לא מעט באתר הזה (https://www.greece-islands.co.il) של ייון והאיים. המון מידע ואפילו נותנים אחלה עצות במייל.
אנחנו שכרנו רכב ל 11 יום בשדה התעופה באתונה דרך האתר הזה (https://www.rentalcars.com/?affiliateCode=clickgo&preflang=he), בפועל חברת ההשכרה הייתה אוויס, היה בסדר גמור מחירים טובים (משהו כמו 100 ש"ח ליום ליונדאי I30 דיזל ידני).

asypeer
14-08-19, 15:20
אני שכרתי מאופרן בארץ כי הם לא היו יקרים משמעותית מהאתרים למיניהם והיה ביטוח השתתפות עצמית. קיבלתי סדרה 1 הנעה אחורית למרות שהקלאס הראה פורד פוקוס - הרבה יותר מהנה לנהיגה וזולה לתדלוק (דיזל ידני)
באוקטובר קר בצפון יוון (בפיליון חלק מהמקומות סגרו, בזגוריה הלכתי עם פליז והיה לא מעט גשם)

Sent from my iPhone using Tapatalk

erezgur
14-08-19, 19:33
היינו בצפון יוון לפני כמה שנים ומאד נהננו.

לפני הנסיעה מצאתי ברשת קובץ שהכינה משפחה מסודרת עם מסלולי הטיול ומידע נוסף.

אני מניח שאין מניעה להעלות כאן. מציע לפתוח בגוגל-ארץ במחשב

אלדר
21-10-19, 16:52
אז חזרנו מיוון המדהימה
המסלול:
נחיתה באתונה >פליון>מטוארה>יואנינה>זגוריה>לפקדה >פיראוס>אתונה.
רכב שכרנו דרך אופרן(בהמלצת אסף פאר)
לעוד שאלות מוזמנים לפנות אליי.
תודה לכולם על העזרה.

-->