PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגבלת עוצמת שמע ברמקולים

הכוכב הכחול
15-08-19, 18:09
אז יש מערכת עם רמקולים עוצמתיים,
ולי אישית אין שליטה על כפתור הווליום.

אני רוצה להוסיף פוטנציומטר או נגד על הכבל של הרמקול
ע"מ שגם אם יגבירו את הווליום עד הסוף עדיין תהיה לרמקולים הגבלה
ולא יחרישו אוזניים.

יש רעיונות איך לבצע משימה כזו?

תודה מראש
דניאל

נדב42
15-08-19, 19:00
תצטרך נגדים משתנים בהספקים גבוהים, שאולי יזדקקו גם לגופי קירור (אם בכלל יש כאלו).לא ריאלי בעיני.

ניסית לבדוק חסימה פיזית, נניח כמו תריסים מתכווננים של פתחי מזגן ?

הכוכב הכחול
16-08-19, 01:14
פתחי מזגן לא רלוונטייים.

במחשבה נוספת אפשר לשדרג את הרעיון מהכיוון השני,
מה יקרה אם אשים ספוג של מזרנים (יוגה או עבה יותר) בין הרמקול למסגרת שלו?
הרמקול יכול להתחמם או להיהרס?

תודה

opl
16-08-19, 08:59
מה ההספקים המדוברים?

אני קצת חלש בתחום אבל יש מנחתים קבועים https://www.ebay.com/itm/2-Harrison-Labs-FMOD-6dB-audio-attenuator-rca-in-line-level-reducer-1-pair/272036774121?hash=item3f56a7c0e9:g:itcAA OSwRLZUC0Gv

ויש דברים יותר מסובכים.

KOOKE
16-08-19, 10:34
לרמקול איו ״עוצמה״ משלו. מה שמספק לרמקול את ה״עוצמה״ זה המגבר בין אם מדובר במגבר נפרד ובין אם במגבר שהוא חלק מיחידת השמע.

לא הבנתי למה אין לך שליטה על כפתור העוצמה - מה שמכונה הווליום?

אם אני לא טועה ניתן להוסיף כפתור ווליום נוסף במקביל במקום שנגיש לך תמיד- תתייעץ עם מתקין מערכות שמה.

לחילופין אתה פשוט יכול להחליף רמקולים לכאלו בעלי נצילות נמוכה יותר.

נצילות- זה מושג מתחום האודיו שאומר עד כמה הרמקול מסוגל לנצל את הזרם שמגיע אליו מהמגבר. רמקול בעל נצילות גבוהה גם מזרם חלש יפיק עוצמת שמע גבוהה. רמקול בעל נצילות נמוכה לא יצליח להפיק עוצמת שמע גבוהה מזרם חלש.

נצילות של רמקול נמדדת ב- db. רמקול עם נצילות של 90db ומעלה נחשב כבעל נצילות גבוהה רמקול עם פחות מ-90db נחשב רמקול עם נצילות נמוכה.

לא ממליץ על פתרונות קומבינה של הוספת נגדים או ספוגים.

הכוכב הכחול
16-08-19, 16:50
לא הבנתי למה אין לך שליטה על כפתור העוצמה - מה שמכונה הווליום?

זו מערכת מוזיקה שנגישה להמון אנשים שונים כאשר לא תמיד יש לי שליטה עליה.
לכן אני רוצה להגביל את עוצמת השמע בצורה קבוע, שרק מי שנמצא בטווח קרוב ביותר יוכל לשמוע.

אם אני לא טועה ניתן להוסיף כפתור ווליום נוסף במקביל במקום שנגיש לך תמיד- תתייעץ עם מתקין מערכות שמה.

יש המלצה למוצר כלשהו?

נצילות של רמקול נמדדת ב- db. רמקול עם נצילות של 90db ומעלה נחשב כבעל נצילות גבוהה רמקול עם פחות מ-90db נחשב רמקול עם נצילות נמוכה.
ז"א שאם אני שותל רמקול עם הנצילות הכי נמוכה שאני מוצא עוצמת השמע תקטן בהתאם (+/-) ?

לא ממליץ על פתרונות קומבינה של הוספת נגדים או ספוגים.
עד כמה פתרון הוספת הספוג גרוע בהתחשב בנסיבות שאני ממש רוצה להגביל את עוצמת השמע והבסים?
יש נזקים פוטנציאלים?
(איכות השמע פחות רלוונטית לנושא, יש צלילים? -זה מספיק.)

תודה על העזרה,
שבת שלום

נדב42
16-08-19, 17:18
כנראה שנצטרך לבוא לבקר כדי לראות בעיניים [emoji846]

אתה לא זמין, דבר איתי ...

Alon
16-08-19, 18:15
שלום תדביק על כפתור הווליום ועל המערכת שני פלסטיקים שיתנו להגביר את הווליום לגובה שמתאים לך.
מה שנקרא בעברית מעצור מכני.
אלון

Sent from my iPhone using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
16-08-19, 19:10
בטח יש דרכים יעילות יותר, אבל אני הייתי מטה את מוצא הפוטנציומטר ששולט על המערכת, לארדואינו שיהיה מחובר לממיר D2A או לפוטנציומטר דיגיטלי.

מרגע שזה עובר דרך הארדואינו קל מאוד לשלוט על המוצא, באופן של תכנות קבוע, או פרמטר משתנה שיאפשר לך לכוון את ההגבלה באופן חיצוני שנגיש רק לך.

KOOKE
17-08-19, 10:01
לאחר שהבנתי את הצרכים של השואל הפיתרון הזול והיעיל ביותר לצרכיו יהיה להוסיף נגד בחיבור בין מערכת השמע והרמקול. איזה נגד ובעל אילו ערכים- מומחה מערכות שמע יידע לתת התשובה.

opl
17-08-19, 10:19
שוב... אם תוכל לכתוב איזה מערכת ואיזה הספקי מוצא יש אז אולי נוכל לעזור... יש מנחתים ("נגד") כמו ששמתי ויש מערכות יותר מורכבות ויקרות בכמה מאות.

גילוי נאות - אם מדובר ברמקולים שמותקנים במעבדת קומת קרקע סמוך למחלקת הרכבות כדאי שתתרגל לשמוע ולאהוב rammstein

הכוכב הכחול
21-08-19, 23:14
נמצא פתרון זמני,
הוצאתי את הפיוז ;)

-->