PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ לפני בדיקת רכב - Jeep Patriot 2010 - דוח בדיקה

ohadmann
16-08-19, 15:12
שלום רב
אני עומד לפני קניה של הרכב הנ"ל עם ק"מ נמוך מאוד מהמוצע, הרכב נלקח לבדיקה ואלו ההערות העיקריות שעלו:
* בלוק מנוע: רעשים ממותחנים וגלגלות, קורוזיה וסימני מים מחיבורים, החלף מסנן אוויר, תושבות מנוע חלשות.
* מערכת קירור: קורוזיה וסימני מים בחיבורים.
* סרן קדמי ומערכת היגוי: מיתלה קדמי - לכוון/לתקן, מרווחי יתר, לתקן זווית מתלה, גומיות למוטות מייצב קרועות, תותבים לזרועות קדמיות סדוקים. מתלה אחורי - תותבים לבקקס אחורי פגומים, תותבים יבשים, מערכת היגוי - כוון/תקן.
צמיגים - קדמים שחוקים, אחוריים לא זהים.

יתר הבדיקה תקינה.
מספר שאלות:
מה המשמעות של התקלות הנ"ל, מה חשיבות התיקונים ומה עלות מוערכת לתיקונים?
אשמח להמלצה למוסך באיזור רחובות והשפלה?

Asaf-a
16-08-19, 15:33
ראה הודעה פרטית

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

erezgur
16-08-19, 16:56
האם אתה מתכוון לעשות טיולי שטח?

הרכב הזה לא זוכה לחיבה גדולה כאן...

נשלח מהנייד שמתעקש "לתקן" את האיות...

איל מ
16-08-19, 17:00
הדבר היחיד שהייתי שם לב אליו הוא הצמיגים הלא זהים מאחור. אם אין הסבר הגיוני, מעיד על טיב הטיפול ברכב.
לגבי "סימני מים וקורוזיה" - זה לא אומר כלום. צריך לראות מה יש שם והאם אלו סימנים של נזילה או לא.

grand
16-08-19, 17:22
עם כל הכבוד לסמל של jeep זה רכב שפשוט בושה למשפחה ולמסורת, אין בו כלום ששווה מחשבה בכיוון, עדיף לך לחפש את האח הטיפה גדול יותר הצרוקי.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

ohadmann
16-08-19, 18:05
מתכוון לטייל בשבילים בלבד.
גראנד צ'ירוקי היה יכול להיות נחמד אבל לא בתקציב שלי (לפחות לא רכב במצב טוב).
מסכים בנוגע לאי התאמה בין הצמיגים, קורוזיה אכן צריך להסתכל, האם יתר ההערות אינן משמעותיות?

איל מ
16-08-19, 18:15
גומיות יבשות ברכב בן עשר הן דבר נורמאלי.
כל רכב שתקנה יצריך יישור קו כזה או אחר.
במילא טופס של מכון בדיקה לרכב שטח שווה לתחת. הוא נועד למטרות כסת"ח והורדת מחיר בלבד.
רכב בודקים במוסך שמתמחה/מכיר את סוג הרכב הספציפי. שם המכונאי גם יכול לתת תשובות אמיתית על מצב הרכב ומה צריך להחליף לעומת מה הוא בלאי סביר ושאפשר לנסוע איתו.
משורה בטופס שאומרת "גומיות קרועות" אי אפשר להבין שום דבר, למעט העובדה שזאת שורה שתופיע בכל רכב ישן.

erezgur
16-08-19, 19:10
אם יורשה לי להעיר -

נראה שנתקלת ברכב מסויים עם מחיר שקורץ לך וננעלת עליו. אם כן אזי ממה שציטטת, הבדיקה היא סבירה יחסית לגיל הרכב, קרא היטב את התגובות הקודמות.

אבל כמו בכל תחום אחר כמעט, בעת קניית רכב - צריך להתחיל מהגדרת הדרישות (הצורך). ייתכן ותקבל כאן המלצות לכיוון אחר - לרכב שעשוי להתאים הרבה יותר לדרישות שלך. אם תרצה - ענה בבקשה על השאלון שבשרשור הנעו. בראש פורום זה.

מכיון שכאן זה פורום של גיפאים הרוכשים רכבי שטח גם כדי לטייל עימו בשטח, צפה לתגובות השוללות רכב זה.
אם אתה מחפש לנסוע בשבילים בלבד (דרכי קק"ל) - כנראה שכמעט כל פרייבט יתאים ויהיה כנראה יותר חסכוני ופשוט לתחזוקה.

Crabbing
17-08-19, 19:57
גומיות, בוקסות, תושבות וכאלה עשויים להיות יקרים להחלפה ויש להם הרבה פעמים השפעה על איכות הנסיעה (אחרי שתחליף תרגיש).
זה כנראה סביר לגיל הרכב.
כדאי להחליף - בד״כ כן.
עכשיו זה עניין שלך מול המוכר.
הייתי מבקש הצעת מחיר לכלל חלקי הגומי האלה.
בנוגע לרכב - לא הברקה גדולה, אז רק אם זה זול משמעותית מפורסטר/גראנד ויטארה הייתי אולי שוקל.
לשבילים זה מתאים יותר מפרייבט, אבל זהו בערך.

דרור ברלי
17-08-19, 22:08
בנוגע לרכב - לא הברקה גדולה, אז רק אם זה זול משמעותית מפורסטר/גראנד ויטארה הייתי אולי שוקל.
לשבילים זה מתאים יותר מפרייבט, אבל זהו בערך.

לא. לא הברקה גדולה.
אבל גם לא כזה גרוע כמו שמתארים כאן.
זה לא רכב שטח, אלא רק עוד ג'יפון/קרוסאובר, עם כל החסרונות והמגרעות של הז'אנר המוגבל והבינוני מאוד הזה. אף קרוסאובר בעולם אינו הברקה גדולה. זה ז'אנר שכל המכוניות המשתייכות אליו, הן בינוניות במקרה הטוב.
ככה זה כשהיצרן, שמתמחה ברכבי שטח אמיתיים שקרנם בעולם רק הולכת ויורדת בגלל כל מיני סיבות שלא קשורות לטיב כלי הרכב אלא לאופנות מתחלפות ולטעמו המשתנה של השוק, לוטש עיניים לפלח שוק מאוד רווחי שרק הולך וגדל. אז זה מה שיוצא. גם הקומפאס החדש, שהוא אוטו לא רע לכשעצמו, הוא חרא של Jeep.

הדעה השלילית מגיעה בעיקר בגלל רמת הציפיות משם המותג. אם לא היו קוראים לו Jeep אלא /קיה/טויוטה/אחרים, הוא היה נקטל הרבה פחות.

בןבן
18-08-19, 10:23
מוסך שרפי ביהוד. אחלא שרות ,הרבה ידע ברכבים מהסוג הזה. טליה - 0546198866 לא תצטער.

ד ו ר ו ן
18-08-19, 17:23
* מערכת קירור: קורוזיה וסימני מים בחיבורים.

מה יש במערכת הקירור, נוזל קירור או מים?

יש הבדל גדול במשמעות ההערה הזו אם זה בגלל מים או תומר של רכב מבוגר עם נוזל קירור .

Slowly..

hadtomer
19-08-19, 07:52
מה המצב אוהד.

ראשית- חשוב לציין שהפטריוט אינו מה שאתה אולי מצפה מג'יפ. זה רכב כביש שטח, כמו כל רכב כביש שטח אחר. ניתן לעשות איתו שטח קליל. לאור היותו ג'יפ, יש רמת ציפיה מסוימת ממנו שלא ממש מתגשמת, מאותה סיבה שאם מחר נאמר חברת ג'ק דניאלס תתחיל לייצר מיץ תפוזים, תמיד יהיה מי שיאמר שעם כל הכבוד, אין לזה טעם של וויסקי. בפועל גם הרכב עצמו לא גרויסע מציאה אם אתה משווה אותו לרכבי כביש שטח שמגיעים, נאמר, מיפן. איכות גימור די ירודה, גיר רציף וכו. אם כבר ללכת על רכב בן עשר, יש מצב שפורסטר טוב וישן יעניק לך הרבה יותר שלוות נפש.

שנית- אני לא יודע האם המוסכים שהומלצו הם הכתובת, מהסיבה הפשוטה שהם מומחים לרכבי שטח, לא לקרוס אוברים. אני אישית לקוח של חלקם- בעיקר שרפי המצוין- אבל אני לא זוכר שאי פעם ראיתי אצלו ג'יפ פטריוט.

שלישית- בדיקת קניה שגרתית לחלוטין שרוב הדברים בה נכתבים כי צריך. גומיות יבשות וכיו"ב תחליף אם בא לך ואם אתה ממש פרפקציוניסט. כל היתר, לא ראיתי בדיקת קניה שזה לא נכתב.

נמרוד
19-08-19, 11:11
מה המצב אוהד.

... לאור היותו ג'יפ, יש רמת ציפיה מסוימת ממנו שלא ממש מתגשמת, מאותה סיבה שאם מחר נאמר חברת ג'ק דניאלס תתחיל לייצר מיץ תפוזים, תמיד יהיה מי שיאמר שעם כל הכבוד, אין לזה טעם של וויסקי. בפועל גם הרכב עצמו לא גרויסע מציאה...

לא סתם נהיית בכיר בתקשורת [emoji3]

אנלוגיה מצויינת! אבל לך איתה עד הסוף. ג'יפ פטריות זה מיץ תפוזים סינטטי מאבקה, מדולל במים מבריכת הפעוטות בסוף היום, בבקבוק פלסטיק שהדביקו עליו מדבקה של ג'ק דניאלס.

-->