PDA

צפייה בגרסה מלאה : DDNS בנתב מעדכן את הדומיין שלי עם IP שגוי.

חנן-ג'יפולוג
17-08-19, 10:24
שלום.

יש לי אינטרנט שילד על ארדואינו שנותן לי קריאות אנלוגיות. הוא משמש כשרת לצורך קריאת הערכים הנ"ל.

הוא מחובר בכבל רשת לנתב סלולארי מסוג TP LINK ARCHER MR200 .

יש לי דומיין רשום ב DYNDNS.

הגדרתי בנתב DDNS עם הדומיין והסיסמה שלי.

מה שקורה זה, שאם אני עושה ריסטרט לנתב, הIP שלו משתנה אקראית. במצב הזה, אם אני מזהה בנתב את הIP החדש, ורושם אותו ידנית בDYNDNS עבור הדומיין שלי, אני יכול לגלוש לתוך הדומיין ואני רואה באופן תקין את הSERVER ואת הקריאות האנלוגיות.
עד הפעם הבאה שאני עושה ריסטרט לנתב, ואז הDDNS מעדכן בIP שגוי את הIP של הדומיין שלי. מכאן והלאה לא ניתן לגלוש בדומיין.
שוב אני מעדכן ידנית, והכול בסדר, עד לפעם הבאה.

אשמח לעזרה. בינתיים שלחתי גם ליצרן הROUTER בקשה לעזרה.

תודה מראש.

גילוי נאות, ולפני שאתם מפציצים אותי במונחים מקצועיים: אין לי מושג מהחיים שלי בנושא הזה, אז בעדינות.

boaz avrahami
17-08-19, 10:50
מזתומרת IP שגוי?
האם רק הסט ספרות האחרון שגוי?
יש איזה חזרתיות?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

חנן-ג'יפולוג
17-08-19, 10:54
כל השדות שגויים.

אם יש איזו תבנית? הIP הנכון בנתב מתחיל ב10 ואילו העדכון האוטומטי נותן משהו הרבה יותר גבוה.

erezgur
17-08-19, 11:08
לא התעמקתי בשאלה, אבל יש לי תחושה שאתה מבלבל בין הכתובות הפנימיות ברשת הביתית לבין הכתובת החיצונית שבה "העולם" מזהה אותך.

על רגל אחת - ישנן 2 "סדרות" של כתובות שהן כתובות פנימיות, ברשת פרטית (מתחילות ב- 10 או ב- 192 (בד"כ 10.0.ו-192.168....) - זה נועד להתגבר על מצוקת כתובות IP פנויות (IPV4), כך בכל רשת פרטית אפשר לעבוד עם כתובות שיכולות להיות זהות לכתובות הקיימות ברשת ביתית אחרת מבלי להתנגש (NAT - Network Address Translation).

המודם שלך מקבל כתובת IP אמיתית מספק האינטרנט שלך (שאינה מתחילה באחת משתי הכתובות הנ"ל) והנתב הביתי שלך יודע לנת את השדרים פנימה והחוצה אל/מאת הכתובות הפנימיות הפרטיות הללו.

כאשר אתה מגדיר עבודה עם DNS דינמי (שרת תרגום כתובות דינמי) אתה למעשה יוצר חיבור בין שם הדומיין שלך לבין כתובת שאינה קבועה אלא דינמית. להבנתי אתה צריך בשרת ה-DNS הדינמי לתת את כתובת ה- IP החיצונית שהמודם שלך מקבל מספק האינטרנט ואילו בנתב עצמו להגדיר את החוקים המתאימים שינתבו את התעבורה ללקוח הספציפי. אני קורא כעת שכך כנראה עשית.
כאשר המודם מאותחל הוא בהחלט עשוי לקבל כתובת חדשה מספק האינטרנט שלך ואכן צריך לדאוג ששרת ה-DNS הדינמי יעדכן בהתאם את הכתובת אליה הוא מפנה. איני מתמצא מספיק לומר האם ניתן לבצע פעולה אוטיומטית שתדאג לעדכון הזה, אפשר לחקור כיצד לעשות זאת נכון.

הדרך היקרה יותר היא לרכוש כתובת קבועה מספק האינטרנט שלך ואז לא תצטרך שרת כתובות דינמי ותוכל לעבוד עם כתובת קבועה אותה תרשום בשרתי הכתובות (DNS) בצורה קבועה...

boaz avrahami
17-08-19, 11:19
הוא לא בסדרות הפנימיות.
מה שקורה הוא שהראוטר מחובר ברשת סלולרית ונותן בממשק IP של הראוטר כתובת מסדרה 10.139
ובאותו הזמן כאשר בודקים what is my ip באחד הקליינטים ברשת הוא מחזיר IP שמתחיל בכלל ב 80

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

חנן-ג'יפולוג
17-08-19, 12:04
מידע נוסף שיכול שיכול לעזור לכם לעזור לי:

כשאני עושה מהטלפון שלי WHATISMYIP, כשהוא מחובר אך ורק לרשת הסלולארית הוטמובייל, אני מקבל:

https://imagizer.imageshack.com/v2/640x480q90/921/MJsVjL.jpg

ואלו הכתובות שרואים בWHATISMYIP בלפטופ שמחובר קווית לנתב.
בצד ימין בקובץ אלו הכתובות שרואים בתוך הנתב, ואלו הן הכתובות שבפועל ניתן לגלוש לSERVER מבחוץ ולראות את הערכים האנלוגיים מהארדואינו.
רואים כאן ערכים שמשתנים בארבע הדלקות שונות של הנתב הסלולארי.

https://imagizer.imageshack.com/v2/640x480q90/923/wNW2Yh.jpg

erezgur
17-08-19, 12:18
הכתובות המתחילות ב-10 הן פנימיות בתוך הנתב שלך. אלו שמתחילות ב-80 הן חיצוניות (כלומר גם מישהו שלא מחובר לרשת הפנימית שלך יכול לראות אותן).
אני מניח שאתה זקוק לכתובת חיצונית ולא רק פנימית (כלומר שגם מישהו מרחוק יוכל לתקשר עם הכתובת, אחרת, או מדובר רק בעבירה פנימית ברשת - אתה יכול לתת כתובת פנימית קבועה לכל ציוד שכזה ...)

נשלח מהנייד שמתעקש "לתקן" את האיות...

חנן-ג'יפולוג
17-08-19, 12:28
אני מדגיש שכשאני מנסה להיכנס לשרת על השילד, מהטלפון שלי, כשהוא מחובר אך ורק לרשת הסלולארית הארצית, הכתובת שעובדת תקין היא דווקא זו שמתחילה ב10, ולא זו שמתחילה ב80.

בשיחת טלפון אתי, בועז העריך שהוט מובייל היא כמו נתב שהכתובת החיצונית שלו מתחילה ב80 והוא מחלק כתובות פנימיות שמתחילות ב10.

- - - Updated - - -

כדי לעשות סדר, המטרה בסוף היא לשים את הנתב הסלולארי והאינטרנט שילד על הקארט, וכך לשלוט דרך האתר באינטרנט שילד, על פקודות ההיגוי לקארט, כשהקארט והטלפון השולט מרוחקים אחד מהשני ככל שנרצה.

shyy
17-08-19, 12:34
נראה לי שהבעיה שלך היא Double NAT
מודם סלולרי מתנהג כמו טלפון סלולרי בנושא חלוקת אינטרנט. הוט מובייל לא מספקים כתובת חוקית עבור כל מנוי ברשת האינטרנט. הם מקצים עבורך כתובת "פרטית" ברשת שלהם ואז מבוצע NAT ביציאה לאינטרנט לכתובת חוקית.

נסה לדבר אם הוט מובייל ולבקש כתובת קבועה במנוי של המודם הסלולרי תהסביר להם שאתה צריך אינטרנט שמאפשר חיבור ישיר להתקן , והתצורה הנוכחית לא מאפשרת. לדוגמה מצלמות אבטחה ,או חיבור מרחוק למקום העבודה.

boaz avrahami
17-08-19, 12:34
מה שאני אומר זה שלמפעיל הסלולרי יש VPN שמתחחיל ב 10 והכתובת ip האמיתית היא 80.

לי אין מושג איך מתגברים על זה ונותנים ל ddns כתובת שהוא תמיד ידע לגשת אליה.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

shachar
17-08-19, 12:35
כמשתמשים בשירות DNS חיצוני. זה אמור להחליף את הכתובות הנומריות.
הכתובת החיצונית "דומיין" אמורה להישאר קבועה.

האם אתה עושה שימוש ב port forwarding ?
על מנת שהכתובת של ארדואינו תהיה נגישה מבחוץ ?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
17-08-19, 12:36
אכן.

shachar
17-08-19, 12:40
והפורט הספציפי פתוח?
כלומר לפני ריסטים אתה מצליח להגיע מבחוץ?

שי זרק את המושג nat שנפגשתי בו כשלא הצלחתי להגיע למצלמות בבית של אמא שלי, מעת לעת אני משתמש במילה הזו מול הספק של האינטרנט והכל חוזר להיות תקין.

חנן-ג'יפולוג
17-08-19, 12:42
כן, אני נכנס מבחוץ עם הטלפון לדומיין והכול בסדר.

אממה, גם הנתב הסלולארי, וגם הטלפון, עובדים עם סימים של הוטמובייל, ושניהם באותו איזור, מן הסתם מחוברים לאותו ממסר.

כשבועז ניסה להיכנס לדומיין, http://sivangocart.homedns.org / (http://sivangocart.homedns.org/) , הוא לא הצליח.

boaz avrahami
17-08-19, 12:51
אתה לא באותו ״ממסר״.
הנייד והנתב הסוללרי נמצאים באותה רשת וירטואלית של הוט.
דמיין שזו מעין ראוטר גדול שמחלק למנויים שלו כתובות כמו שעושה הראוטר שלך

NAT

Network address translation is a method of remapping one IP address space into another by modifying network address information in the IP header of packets while they are in transit across a traffic routing device

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

חנן-ג'יפולוג
17-08-19, 12:54
זה מעניין, כי זה אומר שזה יכול כבר עכשיו לעבוד לי , או לכל מנוי הוטמובייל אחר, מכל מקום בארץ, בהינתן שאני יודע לזהות מהו הip שהנתב קיבל כשהקארט נדלק.

amir_shai
17-08-19, 13:13
היחיד שבכיוון הנכון הוא בועז.
חנן, אני מניח שהנתב והטלפון שלך מחוברים להוט מובייל ולכן אתה מצליח לתקשר בניהם ברשת הפנימית של הוט.
ד.א. להבנתי אתה מצאת באג ברשת של הוט שבכלל מאפשר דבר כזה.

כאשר אתה לא תהיה מחובר לרשת של הוט החיבור לנתב (ולשרת מאחוריו) כבר לא יעבוד לך (לא משנה איך תעדכן את ה ddns)

Sent from my LG-H870DS using Tapatalk

amir_shai
17-08-19, 13:19
רשת סלולרית יוצאת לאינטרנט עי אלמנט שנקרא
PGW

שהוא גם מבצע NAT ולא מאפשר יצירת תקשורת מהאינטרנט למכשיר שמחובר לרשת הסלולרית. הכתובת האמיתי באינטרנט אינה יחודית לטלפון / נתב שלך אלא משותפת לעוד רבים.

amir_shai
17-08-19, 13:24
כן, אני נכנס מבחוץ עם הטלפון לדומיין והכול בסדר.

אממה, גם הנתב הסלולארי, וגם הטלפון, עובדים עם סימים של הוטמובייל, ושניהם באותו איזור, מן הסתם מחוברים לאותו ממסר.

כשבועז ניסה להיכנס לדומיין, http://sivangocart.homedns.org / (http://sivangocart.homedns.org/) , הוא לא הצליח.זה לא ממסר שונה (מה זה ממסר?) זה כנראה PGW שונה.

amir_shai
17-08-19, 13:36
אם אתה בכל זאת חייב שהשרת יהיה מחובר דרך רשת סלולרית אז ניתן לפתור את זה עי פרוקסי שמבצע עבודת תיווך באמצע.
זה כמו להקים רשת vpn .
ניתן לעשות זאת בכל מני דרכים
vpn
ssh tunnels

אבל תמיד צריכים מחשב שיושב בנקודה שנגישה לשני הצדדים (כמו למשל בבית שלך בחיבור קווי).

יכול להיות שגם ספק הסלולר יהיה יכול לתת לך כתובת קבועה אמיתית עבור מכשיר מסוים (או לפחות פורט) תמורת תשלום נוסף. אני לא מכיר שירות כזה אבל בעיקרון הוא אפשרי.

חנן-ג'יפולוג
17-08-19, 14:11
תודה.

אני תוהה, אמיר, אם מה שאתה מציע בתחילת הפוסט האחרון, לא יכניס לי השהיות לא קבילות בניהוג של קארט בשטח ציבורי.

במצב הנוכחי של חיבור ישיר לשרת ההשהיות הן פחות משנייה, וזה עובר באופן סביר, בהתחשב בכך שמהירות הכלי היא פחות מ12 קמ"ש, וגם ניתן להגביל אותה.

amir_shai
17-08-19, 14:17
תודה.

אני תוהה, אמיר, אם מה שאתה מציע בתחילת הפוסט האחרון, לא יכניס לי השהיות לא קבילות בניהוג של קארט בשטח ציבורי.

במצב הנוכחי של חיבור ישיר לשרת ההשהיות הן פחות משנייה, וזה עובר באופן סביר, בהתחשב בכך שמהירות הכלי היא פחות מ12 קמ"ש, וגם ניתן להגביל אותה.כמובן שיוסיף דיליי. אני לא יודע או לא חשבתי מספיק אם זה יהיה בעייתי מבחינתך.

כמובן שהדיליי יהיה מושפע מאד ממיקום כל האלמנטים.

ד.א. אם הנהג קרוב לקארט אז אולי אפשר לאפשר חיבור wifi ישיר?

חנן-ג'יפולוג
17-08-19, 14:22
זה כבר מומש בהצלחה, לפני שבועיים, עם esp8266 על הקארט.

https://youtu.be/RtU_PKb5zFk

עברנו שלב. רוצים שליטה מרחוק.

השלב הזה יביא אתו אפשרות להעמיס את המקרר של ההיילקס על הקארט עם גלידות ושייקים, ויאפשר לסיוון לסחור בהם כשהיא ישובה בסלון.

amir_shai
17-08-19, 14:47
הערה כללילת לפרויקט כזה:
אני חושב שכדאי להוסיף מנגנון הגנה שעוצר את הרכב אם אין תקשורת עם המפעיל.
מנגנון כזה צריך לבדוק כל הזמן שיש ערוץ חי בין המפעיל לרכב ע"י שליחת הודעת בדיקת תקשורת כל X מילי - במידה ולא הייתה הודעת בקרה מהמפעיל ב X מילי האחרונים ...

חנן-ג'יפולוג
17-08-19, 14:50
זה ימומש. Watchdog.
כמעט מובן מאליו, אבל תודה שציינת.

orenc
17-08-19, 14:59
כתובת אינטרנט קבועה היא הפתרון האולטימטיבי שיחסוך לך את כל נקודות הכשל בדרך לתקשורת רציפה.
ואם בכל זאת אתה לא מעוניין אז בעבר השתמשתי בהצלחה זמן רב ביישום שניתן להתקין על windows שמו noip והוא רץ בקביעות על מחשב שתמיד דלוק.
מעבר לכך תצטרך לשים את הכתובת הפנימית של המכונה שאתה מעוניין לחשוף לעולם בdmz של הראוטר, או באמת להשתמש ב port forwarding.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

shachar
17-08-19, 15:01
No-Ip זה שירות DNS
ועדיף להגדיר בראוטר כדי שלא תהיה תלות במחשב.

orenc
17-08-19, 15:12
No-Ip זה שירות DNS
ועדיף להגדיר בראוטר כדי שלא תהיה תלות במחשב.

Sent from my SM-N950F using Tapatalkכמובן.
ובכל זאת כדי להבין אם כל ה flow הזה ישים יש להתחיל עם שירות מוכר ואמין, ואם העסק יודע לנגן כך אז מנסים הלאה.
וחוץ מזה, כמה פעמים הראוטר עובר איתחול שמשנה את כתובת האינטרנט?
מעבר לכך שגם ללא איתחול הספקיות דואגות להחליף לך כתובת גם בלי שתהיה מודע לכך(כל שבועיים שלושה בערך).

shachar
17-08-19, 15:15
מעבר לכך שגם ללא איתחול הספקיות דואגות להחליף לך כתובת גם בלי שתהיה מודע לכך(כל שבועיים שלושה בערך).

לא ידעתי את זה ולא הבנתי מדוע ה ip מתחלף.
מה ההגיון בכך?

orenc
17-08-19, 15:19
לא ידעתי את זה ולא הבנתי מדוע ה ip מתחלף.
מה ההגיון בכך?

Sent from my SM-N950F using Tapatalkאחרת איך ימכרו לך כתובת קבועה? :-)
וגם לצורך ניהול כתובות פנימי אצל הספקית, תחזוקה ועוד.

מוטי ג.
17-08-19, 15:32
לא בטוח שהמידע הבא יועיל לך, אבל בשביל הסיכוי הקטן אנסה.

לפני שרכשתי ip קבוע לבית, והספק היה משנה לי כתובת כל הפסקת חשמל, הייתי שולח סמס לבקר בבית ומבקש לדעת מה ה ip שלו.
הבקר בקבלת פקודה כזו היה שואל what is my ip את הספק ומחזיר לי תשובה בסמס חזרה. ומאותו רגע, כשאני יודע מה ה ip שלו אין לי בעיה להתחבר אליו ברשת.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

מוטי ג.
17-08-19, 15:56
סתם עוד רעיון,
אם אתה יכול להתשמש בטלפון שלך כhot spot שהקארט יתחבר לטלפון אתה תוכל בקלות יותר לדעת מה ה ip של הקארט

boaz avrahami
17-08-19, 16:28
מה, אסף עוד לא נתן את הג׳ירו?

זה יפתור לך את כל הבעיות עם ה ip

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

חנן-ג'יפולוג
17-08-19, 18:03
נרשמתי לNOIP, אבל זה אותו דבר. גם הוא מקבל מהDDNS בנתב כתובת שמתחילה ב80.

אדבר מחר עם הוט מובייל, לראות איך קונים מהם IP קבוע.

אני סתם חושב, אולי אפשר לשים מחשב כלשהו (רספברי פיי?) שמחובר לנתב וכשהם נדלקים הוא יכנס כאדמין לנתב, יראה שם מה הIP שמתחיל ב10 שהנתב מקבל, וישלח את זה לסלולאר שלי.

amir_shai
17-08-19, 18:16
כפי שארז כתב, כתובות שמתחילות ב 10 אינן חוקיות באינטרנט.
העובדה שהצלחת ליצור תקשורת בין שני מכשירי הוט מובייל היא מקרית. בכל תצורה אחרת (מכשיר / מחשב שמחובר לאינטרנט שלא דרך הוט) זה לא יעבוד.

מחיפוש מהיר ברשת נראה שספקיות הסלולר מאפשרות ip קבוע. זה לא מבטיח שהוט יאפשר זאת (כי הוא mvno).

חנן-ג'יפולוג
17-08-19, 18:22
אם הוט מובייל לא יאפשר, ואם לא מדובר במוצר יקר מדי, אוכל לקנות סים של חברה אחרת, שיש לה ממסר קרוב אליי (עברתי להוט מובייל כי הקליטה איתם סבירה אצלנו) .

orenc
17-08-19, 18:40
[QUOTE=חנן-ג'יפולוג;855572]נרשמתי לNOIP, אבל זה אותו דבר. גם הוא מקבל מהDDNS בנתב כתובת שמתחילה ב80.

נו, מצויין, אתה אמור לפרסם לעולם את הכתובת החוקית שלך וזה ה 80.משהו שאתה רואה.
אתה רק צריך באתר של noip לקשר את השם דומיין שלך לכתובת זו, ייתכן מאוד שתצטרך להשתמש בשם הדומיין שלך בתוספת אחת הסיומות (.noip.org או כל סיומת אחרת שהם מאפשרים כדי לעבוד דרכם.

orenc
17-08-19, 18:42
כפי שארז כתב, כתובות שמתחילות ב 10 אינן חוקיות באינטרנט.
העובדה שהצלחת ליצור תקשורת בין שני מכשירי הוט מובייל היא מקרית. בכל תצורה אחרת (מכשיר / מחשב שמחובר לאינטרנט שלא דרך הוט) זה לא יעבוד.

מחיפוש מהיר ברשת נראה שספקיות הסלולר מאפשרות ip קבוע. זה לא מבטיח שהוט יאפשר זאת (כי הוא mvno).

Sent from my LG-H870DS using Tapatalkלמען הדיוק, יש שלושה תחומים של כתובות פרטיות:
10.0.0.0
192.168.0.0
172.16.0.0

zivo
17-08-19, 19:04
חנן,
בא נעשה סדר.
שלושת תחומי הכתובות שהוזכרו פה, הם תחומים מיוחדים שלא מנותבים באינטרנט ומשמשים לרשתות פנימיות.
כל המפעילים הסלולריים משתמשים ברשתות כאלו ( גם כדי לחסוך עלות של כתובות, גם בגלל אבטחה).
ברגע שמודם סולארי ( כולל זה של הטלפון), מנסה לצאת לעולם ( מחוץ לרשת של המפעיל) מתבצע ניתוב ומיפוי של הבקשה החוצה לכתובת "חוקית" .
זה ה 80. שאתה רואה.
המפעיל לא מחוייב לשמור לך על הכתובת, מעבר לחיבור רגעי באותו הרגע (שאתה פותח דפדפן למשל, הטלפון יפתח כמה קישורים החוצה, וכולם יקבלו את אותה הכתובת, אבל בהחלט יכול להיות שכמה שניות אחרי זה, זה יתחלף.
בגלל שהטלפון והמודם יושבים על אותה רשת פנימית של המפעיל, זה עובד לך.
אם אתה רוצה לגשת למודם מכתובת שנמצאת אצל מפעיל אחר, יש לך שתי ברירות-
1- לבקש מהמפעיל הסלולרי כתבות קבועה ( אני יודע שלפרטנר היה פעם שרות כזה).
2- לשים שרת על "רשת נורמלית" ולהחזיק VPN פתוח, בין המודם לשרת הזה. בגדול, זה הproxy שהזכירו פה.
זה אפשרי אבל תצטרך עזרה.
עוד הערה אחת, הlatency (לא יודע איך אומרים את זה בעברית. זה הזמן שלוקח לפקטות לחצות את הרשת), גדול בהרבה מכל תהליך של NAT או Proxy שהוזכרו פה, אז מזה לא הייתי מודאג.

שאלות נוספות?
תתקשר.

lizard
17-08-19, 19:22
כל השדות שגויים.

אם יש איזו תבנית? הIP הנכון בנתב מתחיל ב10 ואילו העדכון האוטומטי נותן משהו הרבה יותר גבוה.

כתבתי תגובה מושקעת אבל אחר כך הבנתי שזה לא התשובה הנכונה אז מחקתי.

בסופו של דבר, מה שאתה רוצה זה אפשרות לתקשר עם הקארט כשהוא "בשטח" ואתה ליד המחשב? זה כל הסיפור?

לדעתי צריך לחשוב על פתרון אחר. תבדוק אפשרות לחבר טלפון סלולרי שיפעיל אפליקציה לארדואינו וישלח לו פקודות דרך BT או חיבור חוטי.
אתה כותב אפליקציה פשוטה שמחכה להוראות מהשרת ושולחת עדכונים לשרת.

חנן-ג'יפולוג
17-08-19, 19:29
בחייאת מיכה, ראשית תודה על הכוונה הטובה, אבל תקרא את השרשור. ההתיחסות שלך לא רצינית.

אם אני נכנס לשרת בקארט, כשאני יושב בבריכה של הקיבוץ, 500 מטר מהבית, מהטלפון הסלולארי כשהוויפיי שלו כבוי, אז זה לא דרך הרשת הביתית, שאגב, אני לא מחובר אליה בשום צורה. לא עם הטלפון ולא עם הקארט.

עדכון: מחקת את מה שכתבת, אז גם התגובה הזו שלי כבר לא רלוונטית.

חנן-ג'יפולוג
17-08-19, 19:38
[QUOTE=חנן-ג'יפולוג;855572]נרשמתי לNOIP, אבל זה אותו דבר. גם הוא מקבל מהDDNS בנתב כתובת שמתחילה ב80.

נו, מצויין, אתה אמור לפרסם לעולם את הכתובת החוקית שלך וזה ה 80.משהו שאתה רואה.
אתה רק צריך באתר של noip לקשר את השם דומיין שלך לכתובת זו, ייתכן מאוד שתצטרך להשתמש בשם הדומיין שלך בתוספת אחת הסיומות (.noip.org או כל סיומת אחרת שהם מאפשרים כדי לעבוד דרכם.

אבל הכתובת שמתחילה ב80 לא מביאה אותי לשום מקום.

הכתובת שאיתה אני כן מצליח לשלוט על הקארט מרחוק, תמיד מתחילה ב10.

zivo
17-08-19, 20:03
[QUOTE=orenc;855580]

אבל הכתובת שמתחילה ב80 לא מביאה אותי לשום מקום.

הכתובת שאיתה אני כן מצליח לשלוט על הקארט מרחוק, תמיד מתחילה ב10.

תראה מה כתבתי לך,
הכתובת שמתחילה ב 80, היא כתובת אקראית שהדפדפן שלך קיבל בזמן שהוא פנה החוצה.
הטלפון עובד, כי הוא נמצא על הרשת הפנימית של המפעיל הסלולרי

boaz avrahami
17-08-19, 20:42
חנן,

סיכום ביניים.
הבעיה היא כמו שהגדרנו בבוקר.
רשת 10 היא רשת פנימית של הוט.
הדבר הנכון לעשות הוא לקבל ip עולמי קבוע.

אבל אולי דווקא הפתרון הקל בהתחשב בכך שגם הנייד שלך וגם הראוטר באותה ״תת רשת״ פנימית של הוט.
אם תדע באמצעות מחשב פשוט שמחובר לראוטר לדוג את הכתובת ״10״ ולרשום אותו באמצעות סקריפט ב DDNS אז כנראה בקונפיגורציה הזו הבעיה פתורה.

זיו-
המילה שחפישת לדעתי היא שיהוי.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

חנן-ג'יפולוג
17-08-19, 21:13
בועז, נראה לי שאתה מדבר על משהו כזה?

אני סתם חושב, אולי אפשר לשים מחשב כלשהו (רספברי פיי?) שמחובר לנתב וכשהם נדלקים הוא יכנס כאדמין לנתב, יראה שם מה הIP שמתחיל ב10 שהנתב מקבל, וישלח את זה לסלולאר שלי.

orenc
17-08-19, 21:16
הי חנן,
מכיוון שכולנו כאן משמיעים אמיתות חלקן נכונות ומדוייקות וחלקן פחות הגיע הזמן לעשות סדר.
שאלות:
1. אתה מבקש שלוט על קארט מרחוק, איזה ציוד תקשורת מותקן על הקארט? (מודם עם סים?)
2. מהיכן אתה מבקש לשלוט, מחשב ביתי? או טלפון נייד?
3. להבנתי אתה מבקש להתחבר לקארט כדי לשלוט עליו, בעזרת שם ולא עם כתובת אינטרנט (משום שהיא משתנה בכל איתחול של ציוד התקשורת על הקארט (לכן אתה מבקש שיהיה לך שירות תרגום DNS וכך תוכל תמיד "למצוא" אותו בעזרת השם:-) ?

תוכל לאשר או לשלול הבנות אלה?

lizard
17-08-19, 21:18
בחייאת מיכה, ראשית תודה על הכוונה הטובה, אבל תקרא את השרשור. ההתיחסות שלך לא רצינית.

אם אני נכנס לשרת בקארט, כשאני יושב בבריכה של הקיבוץ, 500 מטר מהבית, מהטלפון הסלולארי כשהוויפיי שלו כבוי, אז זה לא דרך הרשת הביתית, שאגב, אני לא מחובר אליה בשום צורה. לא עם הטלפון ולא עם הקארט.

עדכון: מחקת את מה שכתבת, אז גם התגובה הזו שלי כבר לא רלוונטית.כן ראיתי שטעיתי באבחון לכן מחקתי. לדעתי הדרך היחידה היא לעשות את מה שכתבתי אבל הדיליי יהיה רציני, אפשרות נוספת היא אולי לחבר את הארדואינו בvpn לרשת שלך. כאילו הוא עוד רכיב ברשת המקומית. לא בטוח איך עושים את זה ללא מחשב (רק עם ארדואינו)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

מוטי ג.
17-08-19, 21:24
הנושא הזה והנושא בשרשור השני עם think speak זה עבור אותו נושא =הקארט?
אם כן, האם אתה יכול לדווח מהקארט את כתובת ה ip שלו לאותו ענן think speak?
ועם הנייד לדוג אותה שם?

boaz avrahami
17-08-19, 21:30
בועז, נראה לי שאתה מדבר על משהו כזה?

כן.
רק שים לב שזה יעבוד רק בתנאי שהנייד השולט והראוטר בתוך הרשת הסלולרית של הוט

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

חנן-ג'יפולוג
17-08-19, 21:35
הי חנן,
מכיוון שכולנו כאן משמיעים אמיתות חלקן נכונות ומדוייקות וחלקן פחות הגיע הזמן לעשות סדר.
שאלות:
1. אתה מבקש שלוט על קארט מרחוק, איזה ציוד תקשורת מותקן על הקארט? (מודם עם סים?)
2. מהיכן אתה מבקש לשלוט, מחשב ביתי? או טלפון נייד?
3. להבנתי אתה מבקש להתחבר לקארט כדי לשלוט עליו, בעזרת שם ולא עם כתובת אינטרנט (משום שהיא משתנה בכל איתחול של ציוד התקשורת על הקארט (לכן אתה מבקש שיהיה לך שירות תרגום DNS וכך תוכל תמיד "למצוא" אותו בעזרת השם:-) ?

תוכל לאשר או לשלול הבנות אלה?

1. מותקן על הקארט ראוטר 4g TP LINK ARCHER MR200 .
עם סים של הוט מובייל. לראוטר יש יציאות LAN שאחת מהן מחוברת בכבל לאטרנט שילד על גבי ארדואינו, שהוא מהווה שרת. ביקור בדף של השרת מאפשר צפייה בנתונים אנלוגיים/דיגיטליים מהקארט וכן מציג ארבעה כפתורים שלחיצה עליהם מזיזה את הקארט קדימה אחורה, ימינה ושמאלה.

2. מכל מכשיר שמחובר לאינטרנט, מכל מקום בעולם.

3. חיובי.

boaz avrahami
17-08-19, 21:58
אולי עוד רעיון שעלה לי אבל לא יודע אם ניתן לישום על סלולרי/ ארדואינו...
תוכנת השתלטות מרחוק סטייל team viewer

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

assafy
17-08-19, 22:09
מאחר ואתה רוצה תקשורת מכל התקן אינטרנט ולא רק מתוך הוט מובייל אז זה או לשלם ולקבל כתובת ip קבועה פומבית או לפתח תוכנת שרת שתשב על מחשב שיש לו כתובת פומבית (או שהוא מאחורי ראוטר שבשליטתך ושיש לו כתובת פומבית) פלוס לפתח תוכנה על ההתקן שתיגש כקליינט לאותו שרת ותקבל ממנו את ההוראות. אותו שרת כמובן צריך לקבל את הוראות הניהוג מהשלט.

amir_shai
17-08-19, 22:20
חברה, זו בעיה פתורה. לא צריך להמציא את הגלגל.
בועז, team viewer זה בדיוק המודל של פרוקסי באמצע שגם הקארט וגם המחשב ששולט יכולים ליצור אליו קשר.

שתי אופציות: או ip קבוע מהמפעיל הסלולרי, או פרוקסי מתווך באמצע.

לגבי פרוקסי, אם תדאג ללינוקס על הקארט אז תשתמש בתוכנות קיימות כמו openvpn כדי ליצור את הקשר דרך פרוקסי באמצע.
גם ssh tunnel יעבוד.

חנן-ג'יפולוג
17-08-19, 22:24
את הרעיון האחרון של assafy כבר התחלתי לממש, ופתחתי ערוץ שלי בThingspeak שאליו אני יודע להעלות פקודות, ואני צריך עוד לממש בארדואינו יישום שישאב מהThingspeak פקודות.

עוד לא הגעתי לזה, ויש לי חשש שגם כשאממש, אגלה שיהוי גדול בתפעול, בטח ביחס למה שכבר יש לי עכשיו, שעובד מהר ויפה.

boaz avrahami
17-08-19, 22:27
אמיר,
אני מבין משהו.
אני מנסה לתת לחנן כלים שגם מי שלא מכיר את המושגים יוכל לישם בקלות

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

חנן-ג'יפולוג
17-08-19, 22:35
הנושא הזה והנושא בשרשור השני עם think speak זה עבור אותו נושא =הקארט?
אם כן, האם אתה יכול לדווח מהקארט את כתובת ה ip שלו לאותו ענן think speak?
ועם הנייד לדוג אותה שם?

לא יודע לענות על זה.

גם עם הלפטופ שמחובר לנתב הסלולארי, דיג הip זו לא פעולה פשוטה של whatismyip. בשביל למצוא את כתובת ה10 אני נכנס כאדמין להגדרות הנתב ומוצא אותה שם.

לעשות את זה דרך אטרנט שילד? אולי אפשרי. אני עוד לא שם מבחינת ידע.

מוטי ג.
17-08-19, 22:40
אני מתכוון פשוט לדווח את הip של הקארט מתוך הקארט למקום כלשהוא שבו אתה יכול למצוא אותה.
כמו שאני עשיתי בבית דרך סמס.

חנן-ג'יפולוג
17-08-19, 22:42
אני מבין, אבל אני לא יודע לומר איך אני דג את הip הזה בצורה לא ידנית.

מוטי ג.
17-08-19, 22:47
אה... אני לא מכיר ארדואינו, אבל האם אתה יכול לממש שם דוט נט כלשהוא?

lizard
17-08-19, 23:09
עם סים של הוט מובייל. לראוטר יש יציאות LAN שאחת מהן מחוברת בכבל לאטרנט שילד על גבי ארדואינו, שהוא מהווה שרת. ביקור בדף של השרת מאפשר צפייה בנתונים אנלוגיים/דיגיטליים מהקארט וכן מציג ארבעה כפתורים שלחיצה עליהם מזיזה את הקארט קדימה אחורה, ימינה ושמאלה.

3. חיובי.י
למה אתה לא מתחבר ל4g ישירות מהארדואינו?

amir_shai
17-08-19, 23:24
מציע שתקרא קצת על
Ssh port forwarding

אם אתה מוסיף לינוקס על הקארט אז זה מאד פשוט להשתמש במחשב לינוקס שיושב בבית (ומפורסם עי ddns) שישמש בתור פרוקסי ואז הקליינט מדבר עם הפרוקסי כאילו מדבר עם הקארט.

ד.א. ניתן גם לרכוש שירות של jump server במקום הפרוקסי בבית.

https://www.ssh.com/ssh/tunneling/example

רק לחדד שניתן לקבל כך תקשורת לקארט ללא פיתוח תוכנה נוספת.

חנן-ג'יפולוג
17-08-19, 23:33
שרת פרוקסי בבית? נדמה לי שזה ידרוש שינויים בהגדרות נתב הכניסה לבית כמו למשל port forwarding?

במידה וכן, אין לי את הסיסמה שלו והדבר האחרון שאיש הרשת של הקיבוץ יעשה בחייו זה לעזור לי עם זה.

orenc
17-08-19, 23:33

3. חיובי.

אם כך DDNS היא הדרך הפשוטה ביותר ליישם צורך זה.
ואת הפרוצדורות האלה https://www.tp-link.com/uk/support/faq/1117/ ביצעת בדרכך ליישם את ה DDNS על הראוטר?
האם דרך אותו הממשק גם ניסית להגדיר את החשבון של NOIP?

צריכה להיות סיבה למה השירות הזה (DDNS) מפרסם אצלך את הכתובת הפנימית ולא את הכתובת החוקית (זו שמאפשרת לך גישה לאינטרנט),
ואולי זה בכלל קורה בגלל הדרך שספק האיטרנט הסלולרי מוציא אותנו לגלישה באינטרנט (NAT).
ובכל זאת אם כולנו נבדוק את הטלפונים הסלולריים שלנו (בזמן שאנו גולשים דרך 4G) אנו נראה שם בהגדרות הרשת כתובת אינטרנט חוקית.

חנן-ג'יפולוג
17-08-19, 23:37
כן וכן.

לגבי הכתובת ה"חוקית" אני חושש שאתה מתבלבל, או שאני לא מבין אותך.

אתה קורא חוקית לכתובת שמתחילה ב80?
זו בדיוק הכתובת שהנתב מעביר לdyndns לאחר ריסטרט של הנתב.
הבעייה שבכתובת הזו לא ניתן להתחבר לשרת, אלא רק בכתובת שמתחילה ב10.

assafy
17-08-19, 23:44
מסתבר שגם בגולן טלקום הנייד מקבל כתובת בסאבנט פנימי. לא שמתי לב לכך עד עכשיו.

lizard
17-08-19, 23:56
כן וכן.

הבעייה שבכתובת הזו לא ניתן להתחבר לשרת, אלא רק בכתובת שמתחילה ב10.כן 80 זו כתובת "חוקית" המונח האמיתי הוא למעשה כתובת פומבית. בפרוטוקול הip יש כמה מחלקות-קלאס שהן פרטיות. כל כתובת שמתחילה ב10 למשל. הן כתובות לכל דבר אבל לא לשימוש פומבי אלא רק פרטי.
אצלך לא רק שיש רשת פרטית בין הארדואינו לנתב על הקראט, יש גם רשת פרטית של ספק השרות. כשאתה רואה בנתב רשת 10 על ה"רגל" החיצונית, זאת הרשת הפרטית של ספק השרות. אם אתה, אני מניח שכן כי זה עובד, על אותה רשת אז תוכל להתחבר לקראט אבל אם תהיה מחובר לספק אחר, לא תוכל.
אני לא מכיר את הנתב הזה, תבדוק אם יש לו קליינט לvpn. אתה יודע מה זה?

orenc
17-08-19, 23:57
כן וכן.

הבעייה שבכתובת הזו לא ניתן להתחבר לשרת, אלא רק בכתובת שמתחילה ב10.

אם תחבר מחשב נוסף לראוטר שעל הקארט, גם בו תקבל כתובת 10 ?
כן, כתובת שמתחילה ב80 היא חוקית.
נסה לקבע על שרת כתובת IP קבועה (מתחומי הכתובות שהראוטר מחלק). (10. ?)
הוצא את כתובת השרת (הכתובת שקיבעת) ל DMZ של הראוטר. צריכה להיות שם הגדרה כזו (המשמעות שלה שהיא חושפת את השרת לקבל תקשורת שתגיע לכתובת החוקית שלא דרך ה FW המובנה של הראוטר).
ותבדוק שוב יכולת גישה לכתובת שנרשמה ב DDNS.
שים לב שאתה פונה לשרת בשירות (Service) הנכון, אחרת גם אם תגיע לא תקבל תשובה.

מוטי ג.
18-08-19, 00:15
למה אתה נעול לקבל את הכתובת מהראוטר ולא סתם מוציא שאילתה לרשת?

אני בטוח שיש ברחבי גוגל תשובה לאיך ארדואינו שולח
What is my ip
בלי לשאול את הראוטר עצמו.

אני מימשתי DLL דוט נטי, לא שאלתי את הראוטר בבית.

amir_shai
18-08-19, 01:43
שרת פרוקסי בבית? נדמה לי שזה ידרוש שינויים בהגדרות נתב הכניסה לבית כמו למשל port forwarding?

במידה וכן, אין לי את הסיסמה שלו והדבר האחרון שאיש הרשת של הקיבוץ יעשה בחייו זה לעזור לי עם זה.נראה לי שתמורת משהו כמו 10 דולר לחודש יש לך שרת מיקרו אינסטנס באמזון ...

חנן-ג'יפולוג
18-08-19, 08:03
אתם יורים עלי מחוכמתכם הרבה בקצב, ואני לא מצליח להגיב לכולכם באופן מספק. אשתדל לעשות את זה, פרה פרה. לא להיעלב מסדר ההתייחסות או הדיליי שלה.

אני רוצה לעשות מיקוד קטן, ואחריו לשאול:

לאטרנט שילד יש כתובת קבועה שמתחילה ב192.
לחיבור נתב ה4G להוט מובייל יש כתובת משתנה שמתחילה ב10.
להוט מובייל יש כתובת משתנה שמתחילה ב80.
על מנת שפניה בכתובת 10 לנתב שלי, תנותב לאטרנט שילד, עשיתי פורט פורוורדינג בנתב, ביחד עם ציון כתובת ה192.

עד כאן המיקוד, שלדעתי כולם מסכימים עליו.

השאלה:

גם אם אני מקבל מהוט מובייל כתובת 80 קבועה, אני עדיין צריך שהם יגדירו פורט פורוורד לכתובת 10 של הנתב הסלולארי. ככה זה עובד איתם?

lizard
18-08-19, 09:05
חנן, אני חושב שאתה צריך להעיף את הנתב ולחבר את הארדואינו ישירות לרשת הסלולר, יש מודולים לעשות את זה. לא הכי יקרים שבעולם. אתה גם בעיקרון לא תצטרך פורט אתרנט על הארדואינו.

דבר שני, אם הבנתי נכון הארדואינו מחובר בכבל לנתב שמחובר לרשת הסלולרית.

ארדואינו---נתב---רשת סלולרית.

לארדואינו יש כתובת 192 משהו.
לנתב יש רשת 10 פרטית
הנתב מקבל כתובת 80 משהו מהספק סלולר.

תתעלם מהכתובת 192. אני די בטוח שזה מתחיל ב192.168 משהו. זה טווח כתובות פרטי כמו טווח הכתובות של 10. (תקרא קצת על הפרוטוקול IP והטווחי כתובות שלו ותבין על מה אני מדבר).

לארדואינו צריכה להיות כתובת 10 משהו שהוא קיבל מהנתב. זו הכתובת שהוא מתקשר דרכה לעולם.
אם לנתב יש כתובת 80 משהו ברגל החיצונית שלו אז זה אומר שיש לך כתובת IP פומבית שאפשר לתקשר איתה. אבל אני הבנתי ממך שזה לא המצב. אני הבנתי שבנוסף לרשת 10 הפרטית -שלך- יש רשת 10 פרטית נוספת של הספק סלולר ורק אחרי שעוברים את הרשת הזו, יש כנראה כתובת חוקית שהמון מכשירים סלולרים משתמשים בה. המטרה היא שהספק לא יבזבז כתובות IP פומביות ללקוחות שלא צריכים כאלו.

במקרה הזה, אתה בבעיה. כי בעוד שבמקרה הראשון אתה שולט בנתב שלך ויכול לעשות PORT FORWARDING וכדומה, במקרה השני אתה לא יכול וגם הכתובות משתנות כל פעם.

אז איזה מצב יש? הראשון או השני?

1. ארדואינו (רשת 10 פרטית של חנן) ---נתב (של חנן)---ספק סלולר (כתובת IP ברשת 80 פומבית של הספק סלולר)
2. ארדואינו (רשת 10 פרטית של חנן) ---נתב (של חנן)---נתב של ספק סלולר (כתובת IP ברשת 10 פרטית של הספק סלולר)---- נתב של סםק סלולר(כתובת ברשת 80 פומבית של ספק הסלולר)

בכל מקרה, תבדוק את האתר הזה

http://mqtt.org/

להבנתי יכול לשדרג לך את התקשורת.

מוטי ג.
18-08-19, 09:22
יש גם mosquito חינמי

orenc
18-08-19, 09:43
אתם יורים עלי מחוכמתכם הרבה בקצב, ואני לא מצליח להגיב לכולכם באופן מספק. אשתדל לעשות את זה, פרה פרה. לא להיעלב מסדר ההתייחסות או הדיליי שלה.

לאטרנט ילד יש כתובת קבועה שמתחילה ב192.
לחיבור מנת ה4G להוט מובייל יש כתובת משתנה שמתחילה ב10.
על מנת שפניה בכתובת 10 לנתב שלי, תנותב לאטרנט שילד, עשיתי פורט פורוורדינג בנתב, ביחד עם ציון כתובת ה192.

השאלה:

גם אם אני מקבל מהוט מובייל כתובת 80 קבועה, אני עדיין צריך שהם יגדירו פורט פורוורד לכתובת 10 של הנתב הסלולארי. ככה זה עובד איתם?

בוקר טוב,
1. גם 192 וגם 10 הן כתובות פנימיות ולא חוקיות.
2. בסופו של דבר אתה רוצה שהפקודות שתשלח לכתובת 80 יגיעו לכרטיס רשת של השילד, כדי שתתקיים תקשורת אתה צריך שלשילד תהיה כתובת פנימית מהתחום שהראוטר מחלק (10).
3. הגדרת פורט פורוורד מהנתב לכתובת 192 אבל הנתב המסכן לא מכיר את תחום הכתובות של 192 (שהוא כנראה ברירת המחדל של השילד).
לכן לדעתי אתה צריך לקבע כתובת פנימית 10 על השילד ואת השילד להוציא ל DMZ בתור התחלה (ואם יעבוד אז להגדיר בהמשך פורט פורוורד).
4. לא. את הפורט פורוורד אתה מגדיר על הראוטר ולא הספק.
5. שים לב ! אחרי שתתן לשילד כתובת מתחום 10 של הראוטר הפורט פורוורד צריך להיות מוגדר אליו.
וכמובן צריך להבין איך עובדות הגדרות הרשת על השילד (האם מספיק לשנות רק כתובת ל10 או שישנן הגדרות נוספות כמו Default gateway ו subnet Mask)

amir_shai
18-08-19, 09:49

לאטרנט ילד יש כתובת קבועה שמתחילה ב192.
לחיבור מנת ה4G להוט מובייל יש כתובת משתנה שמתחילה ב10.

השאלה:

גם אם אני מקבל מהוט מובייל כתובת 80 קבועה, אני עדיין צריך שהם יגדירו פורט פורוורד לכתובת 10 של הנתב הסלולארי. ככה זה עובד איתם?קצת הנחות לוודא שהבנתי אותך:
במודם ה WAN IP הוא מתחום ה 10
רשת ה LAN מתחום ה 192 וקיבעת כתובת קבועה לארדואינו.

לדעתי אם וכאשר תקבל כתובת קבועה אז עדיין המודם יקבל כתובת משתנה מתחום ה 10.
כלומר, הכתובת הקבועה תהיה חוקית (נגיד מתחום ה 80) ויהיה חוק אצל המפעיל להעביר את הכתובת הזאת לכתובת שהמודם שלך קיבל כרגע.
לכן אם כרגע החוק שהגדרת במודם עבור פורט פורוורד עובד הוא אמור להמשיך לעבוד.

Pageup
18-08-19, 09:59
אתם מבלבלים את חנן וקצת מפספסים, וכן, חנן הבנת בגדול את הבעיה.
בסופו של דבר בתוך הרשת של הוט מובייל הרכיב מקבל כתובת 10.x.x.x
ככל הנראה (וסביר להניח) שהוא מובייל חוסכים כסף ובתוך הרשת שלהם
הם עושים NAT.
ה DDNS מזהה את הכתובת 80. בגלל שהוא בגדול עושה WHAT IS MY IP.
שחנן מעדכן את זה ל 10 בגלל שהוא גם בתוך הרשת של הוט מובייל הוא
מצליח להגיע אליו. אם מישהו מחוץ לרשת ינסה לעשות את זה הוא לא יגיע.
בגלל שכל הרכיבים שנמצאים ברשת של הוט נמצאים ב NAT צריך לעשות
Port Forwarding בשרת של הוט מובייל מה שלא בשליטתו וככל הנראה
לא יעשו בשבילו יש מס' אופציות שכולן יותר מסובכות (VPN, פרוקסי וכו')
האופציה הפשוטה היא לבקש כתובת IP אמיתית קבועה מה שיעלה כסף.
חנן, בוא נתחיל בצעדים פשוטים, קודם תבדוק כמה עולה כתובת כזו ואם
זה בכלל אפשרי על ידי הספק (לפעמים הם לא מספקים פתרון כזה).
אם הפתרון לא ישים/יקר נעבור לשלב הבא שידרוש קצת יותר הבנה ונסיון.

zivo
18-08-19, 10:54

לאטרנט שילד יש כתובת קבועה שמתחילה ב192.
לחיבור נתב ה4G להוט מובייל יש כתובת משתנה שמתחילה ב10.

השאלה:

לא.
ברגע שהם נתנו לך כתובת קבועה, הם אוטומטית מחליפים את הכתובת, אבל לא נוגעים בפורט.
כלומר פניה לכתובת 80. פורט 8080, תעבור ל 10 פורט 8080.
אם הם נותנים כתובת קבועה, אתה מסודר.

חנן-ג'יפולוג
18-08-19, 11:03
הוט מובייל לא מספקים IP קבוע לסים. רק לאינטרנט ביתי קווי.

פניתי לסלקום. נראה מה הם יאמרו:

https://business.cellcom.co.il/internet/services/item/ip/409?_ga=2.66081837.26724309.1566115194-435144932.1566115194

חנן-ג'יפולוג
18-08-19, 11:20
אמנם נתב מחברה אחרת, אבל נראה רלוונטי:

https://www.support.dlink.co.il/dwr-921-c1-static-ip-config

amir_shai
18-08-19, 12:17
אמנם נתב מחברה אחרת, אבל נראה רלוונטי:

https://www.support.dlink.co.il/dwr-921-c1-static-ip-configלא הבנתי. איך זה קשור?

חנן-ג'יפולוג
18-08-19, 12:20
על פניו, זה נראה כמו מדריך ליצירת IP קבוע ע"י הגדרה בנתב סלולארי.

לפי השאלה שלך, נראה שלא הבנתי כלום.

amir_shai
18-08-19, 12:21
לא.
ברגע שהם נתנו לך כתובת קבועה, הם אוטומטית מחליפים את הכתובת, אבל לא נוגעים בפורט.
כלומר פניה לכתובת 80. פורט 8080, תעבור ל 10 פורט 8080.
אם הם נותנים כתובת קבועה, אתה מסודר.מסכים עם השורה התחתונה שאם ניתן לקבל כתובת קבועה זה פשוט יעבוד עם חוקי הפורט פורוורדינג שחנן כבר הגדיר.
רק התבלבלת קצת עם המספרים. להבנתי אצל חנן רשת 10.0.0.0 (או חלק ממנה) היא ה WAN (בטרמינולוגית נתבים ביתיים) ורשת ה LAN יושבת על 192 משהו.

amir_shai
18-08-19, 12:23

לפי השאלה שלך, נראה שלא הבנתי כלום.מסכים עם המסקנה :-)

רק המפעיל יכול לשלוט בכתובת החיצונית שלך.

Pageup
18-08-19, 12:58

לפי השאלה שלך, נראה שלא הבנתי כלום.

כתוב שם בדיוק העניין, אם הכתובת היא 10 אז צריך להגדיר APN, כדי להגדיר APN אתה צריך לבקש
מהספק.
בפועל קיבלת תשובה שהם לא נותנים לך כתובת קבועה למכשיר נייד. וזה רק עניין של החלטה.
הפתרון צריך להיות החלפת ספק (אתה כבר בודק עם סלקום) או פתרון אחר שהוא קצת יותר מסובך
מכלל הפתרונות שהוצעו.

יגאל81
18-08-19, 13:39
לי יש רעיון כיוון אחר, שיכול לפתור אותך מכל ענייני ה-IP ו- Port forwarding.

אני לא בטוח לגבי כמה מהר זה יעבוד.

מה אם במקום לדחוף פקודות לארדואינו, תעבור ב- Polling?

זאת אומרת - תדגום את השרת שלך X פעמים בשנייה, ותקבל חזרה את הפקודות הרלבנטיות.
בכל מקרה רצית גם watch dog -אז אם האתר למטה, או הפקודות בו לא מעודכנות - אתה מפסיק את הפעולה.

השרת עצמו יכול להיות בענן, עם כתובת DNS קבועה, בלי להסתבך עם ענייני IP בכלל.

חנן-ג'יפולוג
18-08-19, 13:48
זו אפשרות שעלתה, וכבר סיפרתי בשרשור אחר בOFF TOPIC שפתחתי לי ערוץ בTHINGSPEAK ולמדתי איך להעלות אליו פקודות.
עוד לא סיימתי לממש את זה, ועל פניו, יש חשש מדיליי גבוה מדי ליישום הזה.
כרגע, במבנה הנוכחי שתיארתי בתחילת השרשור הזה, מבחינת דיליי וקלות התפעול, זה עובד טוב. הייתי שמח לשמר את זה, אם ניתן.

Pageup
18-08-19, 16:02
אנחנו פיתחנו מערכת שאמורה להתגבר על הסיפור אבל דורשת שרת עם IP קבוע.
בגדול שני מודולים (אחד ליחידת שליטה) והשני על רחפן. התקשורת היא סיריאלית
ו Ethernet (וגם צריך אז יש גם דוחס וידאו 264).
בגלל שכתובות סטאטיות הן בעיה אז המודולים מתחברים לשרת והוא בונה VPN Tunnel
ביניהן. התגובות הן יחסית טובות והדיליי קטן מחצי שניה (השרת יושב בארץ). אבל,
אף אחד לא יכול להבטיח שהדיליי ישמר, ובטח ובטח לא יכול להבטיח את רוחב הערוץ
(שזה פחות בעיה שלך).
חברה אחרת שעובדת איתי, פתחה דבר דומה (יישום שונה) על השרת של אמאזון וגם
שם זה נראה סביר (שם מעבירים מידע, חוזי וטלמטריה בין רכיבים מוטסים וקרקעיים).

zivo
18-08-19, 17:49
מסכים עם השורה התחתונה שאם ניתן לקבל כתובת קבועה זה פשוט יעבוד עם חוקי הפורט פורוורדינג שחנן כבר הגדיר.
רק התבלבלת קצת עם המספרים. להבנתי אצל חנן רשת 10.0.0.0 (או חלק ממנה) היא ה WAN (בטרמינולוגית נתבים ביתיים) ורשת ה LAN יושבת על 192 משהו.

לא חושב שאני התבלבלתי, אז לטובת כולם וטובת הדיון, הנה ההבנה שלי, ושחנן יאשר או יתקן.

ההתקני ארדויניו מדברים עם הנתב TP LINK ע"ג רשת 192.168 משהו...
הנתב, שמכיל מודם סולאלרי, מחובר לרשת הסוללארית ע"ג רשת 10.0 משהו....
הנתב "רואה כתובת 10.0 על הרגל החיצונית שלו, ורושם אותה ב
DYNDNS.
טלפון סלולארי, שמשתמש בסים של אותו המפעיל, מסוגל להגיע לנתב (וממנו לארדוינו), כי שניהם חולקים את אותה רשת 10.0, והטלפון מקבל מה DNS כותבת שהוא יכול להגיע אליה.
כל מי שמחוץ לרשת של המפעיל לא יכול להגיע לכתובות 10.0 האלו.
ברגע שמתחברים עם דפדדפן, ל TPLINK ויוצאים לשרות כמו
what is my ip, המפעיל מקצה כתובת אקראית, זמנית (כנראה שמתחילה ב 80. ) ולכן זו הכתובת שרואים בדפדדפן.
אבל אי אפשר להשתמש בה ע"מ להגיע מבחוץ לראוטר.

FIX IP מהמפעיל יהיה הכי פשוט והכי אמין.
להפוך את כל ההתקשרות מבפנים החוצה, אפשרי אבל יחייב כתיבת קוד.
אחזקת VPN או כל port forwarding יחייב שרת יעודי, והתקנה של איזה שהיא תוכנה עליו. צריך לזכור, שגם השרת הזה חייב שיהיה לו סים ומודם סולאלרי.

מאחר וחנן לא מחפש פרוייקטי IT, אני חוזר ומציע (לפחות בהתחלה) לחפש חברה שנותנת fix IP. שהכל יעבוד והעלות של השרות תהיה בעיה, אז תהיה הצדקה להרים תשתית FORWARD עצמאית.

חנן-ג'יפולוג
18-08-19, 18:11
DYNDNS.

.

אני לא יודע לומר מה הנתב רואה, אבל אני יכול לתאר מה אני רואה.

בעמוד הסטטוס בתוך ניהול הנתב רואים שהנתב מחובר לאינטרנט דרך כתובת ...10.

אבל, הddns בנתב מעדכן את הכתובת בdyndns, שם קניתי והגדרתי את שם הדומיין שלי, בכתובת ...80.

אם הוא היה מעדכן את הdyndns בכתובת 10... יש סיכוי מצוין שלא הייתי שם לב בכלל שיש תקלה, כי הסלולאר שלי היה ניגש בהצלחה עם כתובת הדומיין.

Pageup
18-08-19, 18:16
אבל, הddns בנתב מעדכן את הכתובת בdyndns, שם קניתי והגדרתי את שם הדומיין שלי, בכתובת ...80.

כי הכתובת שלך כלפי העולם החיצון היא ב 80. כמו כל הטלפונים הנייידים באזורך שהכתובת שלהם זהה לחלוטין
כלפי העולם החיצון. כדי שהשרת DDNS יעבוד, מישהו יצטרך לעשות Port forwarding על השרת של ספקית הסלולאר
מה שלא יקרה בחיים כנראה (לפחות לא בשבילך).

boaz avrahami
18-08-19, 18:25
אני לא יודע לומר מה הנתב רואה, אבל אני יכול לתאר מה אני רואה.

בעמוד הסטטוס בתוך ניהול הנתב רואים שהנתב מחובר לאינטרנט דרך כתובת ...10.

אם הוא היה מעדכן את הdyndns בכתובת 10... יש סיכוי מצוין שלא הייתי שם לב בכלל שיש תקלה, כי הסלולאר שלי היה ניגש בהצלחה עם כתובת הדומיין.

כמי שראה תמונות מסך מהנתב שלך, הנתב רואה כתובת 10.139 בהתחלה.

הרכיב שמעדכן את ה DDNS כנראה מבצע what is my ip ולא לוקח את הכתובת מאותו מקום בנתב שבו נרשם ה 10.139

אפשר לשרוף עוד 50 עמודים אבל לדעתי המסקנות כבר נכתבו.
לא רואה קסמים למעט הכיוון של הפקודות במשיכה.
נראה לי כיוון מעניין ורזה.
בהתחשב בסט הפקודות המצומצם אני מעריך שלא יורגש שיהוי מעל המקובל בתקשורת בדחיפה

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב42
18-08-19, 18:53
ואוו כמה כתבו פה כשלא שמתי לב..

חנן, אני משתמש בסקריפט שרץ על מחשב שדלוק קבוע בתוך הרשת (אצלי זה לינוקס, אבל אפשר ליישם בקלות על win/mac באופן דומה) שבודק מה הכתובת החיצונית (whatsmyip) ומשווה לכתובת הרשומה ב-dns או לאחרונה ששמורה בצד, וכאשר יש שינוי בכתובת אז הוא מפעיל קריאת api לשירות ה- dns לעדכון הכתובת. עובד אצלי כבר שנים, רץ כל דקה.

אני יכול לשלוח לך את הקוד אם תרצה.

חשוב לבחור ספק dns, שמאפשר ttl קצר. אני עם החינמי של cloudflare.

boaz avrahami
18-08-19, 19:02
נדב, כנראה שזה לא יפתור במקרה של חנן את הבעיה.
הפתרון שלך נותן מענה למצב של כתובת IP לא קבועה אצל ספק ביתי ולא סלולארי.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב42
18-08-19, 19:39
יכול להיות, הצטברו המון הודעות מאז שקראתי כאן לאחרונה ולא קראתי הכל, אולי פספסתי..

amir_shai
18-08-19, 22:29
לא חושב שאני התבלבלתי, אז לטובת כולם וטובת הדיון, הנה ההבנה שלי, ושחנן יאשר או יתקן.

ההתקני ארדויניו מדברים עם הנתב TP LINK ע"ג רשת 192.168 משהו...
DYNDNS.
טלפון סלולארי, שמשתמש בסים של אותו המפעיל, מסוגל להגיע לנתב (וממנו לארדוינו), כי שניהם חולקים את אותה רשת 10.0, והטלפון מקבל מה DNS כותבת שהוא יכול להגיע אליה.
כל מי שמחוץ לרשת של המפעיל לא יכול להגיע לכתובות 10.0 האלו.
ברגע שמתחברים עם דפדדפן, ל TPLINK ויוצאים לשרות כמו
what is my ip, המפעיל מקצה כתובת אקראית, זמנית (כנראה שמתחילה ב 80. ) ולכן זו הכתובת שרואים בדפדדפן.
אבל אי אפשר להשתמש בה ע"מ להגיע מבחוץ לראוטר.

FIX IP מהמפעיל יהיה הכי פשוט והכי אמין.
להפוך את כל ההתקשרות מבפנים החוצה, אפשרי אבל יחייב כתיבת קוד.
אחזקת VPN או כל port forwarding יחייב שרת יעודי, והתקנה של איזה שהיא תוכנה עליו. צריך לזכור, שגם השרת הזה חייב שיהיה לו סים ומודם סולאלרי.

מאחר וחנן לא מחפש פרוייקטי IT, אני חוזר ומציע (לפחות בהתחלה) לחפש חברה שנותנת fix IP. שהכל יעבוד והעלות של השרות תהיה בעיה, אז תהיה הצדקה להרים תשתית FORWARD עצמאית.בהודעה הקודמת התבלבלת (או שיש לי בעיה בהבנת הנקרא). אבל לא חשוב.

רק הערה אחת, חנן, בעזרת שרת חיצוני (נגיד באמזון) והוספת לינוקס על הקארט (די פשוט) הכל יעבוד לך ללא כתיבת שורת קוד אחת!!!
רק הרצת כמה פקודות ב shell

אין צורך בשום פיתוח תוכנה מורכבת ועוד רעיונות שהעלו כאן.

חנן, אם אתה רוצה להבין תקרא על
Ssh port forwarding

בקצרה, מחשב הלינוקס על הקארט יוצר tunnel אל השרת החיצוני (זה פשוט הרצה פקודה אחת של ssh). תוכנת השליטה שלך פשוט תעבוד מול השרת החיצוני (נגיד באמזון), השרת הזה יעביר דרך ה tunnel את התעבורה ללינוקס על הקארט אשר יעביר את התקשורת לארדואינו.

amir_shai
18-08-19, 23:04
מוסיף דוגמה לפקודה היחידה שיש להריץ על הלינוקס שיושב על הקארט

ssh -R 80:192.168.1.10:80 hanan-server-ip

כאשר הנחתי שאפליקצית הניהול מתקשרת דרך פורט 80
שכתובת הארדואינו היא 192.168.1.10
ושהשם בסוף זה כתובת השרת של חנן באמזון.

הפקודה פותחת את המנהרה לשרת ואומרת לשרת באמזון להעביר תקשורת שהוא מקבל אל פורט 80 אל המחשב שיושב על הקארט דרך המנהרה.
הפקודה אומרת ללינוקס על הקארט שאת שתקשורת שהוא מקבל דרך המנהרה הוא יעביר לכתובת 192.168.1.10 אל פורט 80

זהו!

חנן-ג'יפולוג
19-08-19, 07:45
תודה לכולם.

נתתם לי חומר לשיעורי בית.

חנן-ג'יפולוג
27-08-19, 14:56
התקדמתי.

בניתי דף פשוט בHTML שמעלה לערוץ שלי בשרת הTHINGSPEAK את הנחיות הכיוון מכל מכשיר שמחובר לאינטרנט.
בקארט יש NODEMCU שקורא את הפקודות. הוא מחובר בוויפיי להוטספוט שיוצא מהנתב הסלולארי.

הזמן מכתיבה לקריאה יוצא פחות משנייה. בינתיים זה נראה בסדר, וממילא לא ניתן להעלות לערוץ הTHINGSPEAK פקודות ברווחי זמן קצרים יותר משנייה.

https://youtu.be/nzFOqbu9SzU

zivo
27-08-19, 17:44
מעולם לא תארת את הפרויקט לעומק, אבל אני מתקשה להבין איך שולטים ברכב עם מרווחי פקודות כאלו?

חנן-ג'יפולוג
27-08-19, 18:57
גם בראשית, ולהבדיל, גם האיוניקים שלי, שידעו לצלוח את כבישי 6 ו-5 ללא מגע יד אדם כלל, הוכיחו שניתן לנהג רכב במרווחי פקודות שגדולים בכמה סדרי גודל משניה שלמה אחת (;

חנן-ג'יפולוג
27-08-19, 19:10
מעבר להתייחסות המיידית לשאלה, אני חושב ששווה גם להסתכל על זה בפרספקטיבה מרוחקת יותר:

מכיוון שהדרך היא היא המטרה בפרויקט הזה, אם היא עושה, הדרך, לופים וסלטות, והולכת וחוזרת בין טכנולוגיות שונות, הרי שהרווח בלימוד הנושאים השונים רק הולך ומתרחב.

אז התנסיתי בטכנולוגיה אחת, ונתקלתי בבעייה, וניסיתי אחרת, ואולי אחזור בהמשך אל הקודמת, וממנה לאחרת, ומכל התנסות אני מרוויח, המון.

מוטי ג.
27-08-19, 19:11
האיוניקים

ברבים!

חנן-ג'יפולוג
27-08-19, 19:13
היו לי שתיים. 2017 ו2018. לכ200000 ק"מ.

-->