PDA

צפייה בגרסה מלאה : יש אנשי חינוך בקהל? לקראת החזרה לבית הספר, מה עושים עם ילד שביה"ס כנראה לא מתאים לו...

ש01
19-08-19, 12:56
אז ככה,
הילד סיים כיתה ד'.
מצד אחד - עדין לא יודע לקרא (קורא כמו ילד בכיתה א', הברות וחיבור למילים. בטח לא טקסט).
מצד שני, מתמטיקה - מצויין.
זיכרון מדהים
הבנה ויכולות טכניות (כנראה גאון בתחום) - יכול בקלות לעקוף הרבה מהגולשים כאן בפורום.. (אמיתי)
לדוג' - בונה לגו מורכבים המיועדים לגיל תיכון. בגיל 5 הסביר לי מדוע גשר תלוי בין שני סלעים מחובר עם קפיצים, מפרק ומרכיב מכונות ומתקנים וכל הזמן עם רעיונות והמצאות...
גולש חופשי, מוצא סרטונים, חלקים ושרטוטים מבלי לקרא או לדבר מילה באנגלית.

הילד מאובחן. בעיות קשב וריכוז (ברור), סנסורי (אנחנו יודעים) ורמת אינטיליגנציה הרבה מעבר לממוצע.
בבית הספר כמחצית השעות מעביר בפרטני, הוראה מתקנת והרחבות נדרשות (חלק מהדברים עם מורה ממכון פרטי צמוד לבית הספר), אבל עדין לא הצלחנו לפרוץ איתו את מחסום הקריאה.

יש למישהו רעיון (מידע בבקשה ולא סתם באוויר)
משהו מכיר פתרון לילד כזה באיזור דרום חוף הכרמל?

תודה,

six-86
19-08-19, 13:31
היי
אם יש את כל האבחונים , בית הספר אמור למצוא לו מסגרת מתאימה , מציע לך תקבע פגישה עם היועצת של הבית ספר ויחד תעשו תיאום ציפיות ותוכנית לשיתוף פעולה יעיל .

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

yovavz
19-08-19, 13:51
לא מבין בתחום ולא מתוך ידע אישי.
התוכנית לנוער שוחר מדע של הטכניון נשמעת כשווה בדיקה
מצויין שם: "ההרשמה פתוחה לתלמידים מכיתות ה-יא ולמחוננים ומצטיינים בכיתה ד"
https://admissions.technion.ac.il/activities-for-school-students/

עידו לוריה
19-08-19, 14:01
לא מכיר באיזור שלך אבל אצלי בבית שערים יש אחת שמטפלת בצרכים כאלו ואחרים .
והעיקר הרבה סבלנות .

עידו

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

נדב ש.
19-08-19, 14:28
אז ככה,
הילד סיים כיתה ד'.
מצד אחד - עדין לא יודע לקרא (קורא כמו ילד בכיתה א', הברות וחיבור למילים. בטח לא טקסט).
מצד שני, מתמטיקה - מצויין.
זיכרון מדהים
הבנה ויכולות טכניות (כנראה גאון בתחום) - יכול בקלות לעקוף הרבה מהגולשים כאן בפורום.. (אמיתי)
לדוג' - בונה לגו מורכבים המיועדים לגיל תיכון. בגיל 5 הסביר לי מדוע גשר תלוי בין שני סלעים מחובר עם קפיצים, מפרק ומרכיב מכונות ומתקנים וכל הזמן עם רעיונות והמצאות...
גולש חופשי, מוצא סרטונים, חלקים ושרטוטים מבלי לקרא או לדבר מילה באנגלית.

הילד מאובחן. בעיות קשב וריכוז (ברור), סנסורי (אנחנו יודעים) ורמת אינטיליגנציה הרבה מעבר לממוצע.
בבית הספר כמחצית השעות מעביר בפרטני, הוראה מתקנת והרחבות נדרשות (חלק מהדברים עם מורה ממכון פרטי צמוד לבית הספר), אבל עדין לא הצלחנו לפרוץ איתו את מחסום הקריאה.

יש למישהו רעיון (מידע בבקשה ולא סתם באוויר)
משהו מכיר פתרון לילד כזה באיזור דרום חוף הכרמל?

תודה,

באותה סירה, רק עם בנות תאומות כנ"ל עולות לכיתה ה'.
לקחנו השנה מורה פרטית (בנוסף לכל מה שנתנה המערכת) 3 פעמים בשבוע במיוחד לזה, עושה פלאים, חשוב שהמורה תהיה מהתחום(לא כל מורה מתמקצעת בנושא ושיטה הספציפים) ו"תמצא" את הדרך שהילד ילמד, יקלוט וגם יבין מה הוא קורא.

הדסופה
19-08-19, 14:31
יש לי חברים עם ילד מטורף במתימטיקה עם עודף אנרגיה
העבירו אותו לדוד ילין בחיפה
שולח לך בפרטי פרטים של היועצת שלהם
אני יודע שזה צפונה לך .. אבל זה קצה חוט
אחד הדברים שיעזרו לך זה אם הילד עבר מבחן מחוננים של משרד החינוך

Sent from my iPhone using Tapatalk

גיא
19-08-19, 14:57
חובה שינסה לקרוא משהו שמעניין אותו.
זה מגדיל את המוטיבציה.

כן מנסיון. גם של הבן שלי.

וזה מעבר לכל ההמלצות שמעלי

נשלח מהאייפון עם המקלדת המחורבנת. ה׳שגיאות׳ לא שלי ..

shmil
19-08-19, 19:59
אני אהיה לא פופולארי, אבל כל מילה שאומר היא מנסיון, ונסיון לא פשוט.

אמרו שלא יילך, אמרו שלא יכתוב, אמרו שאולי לא ידבר. אמרו. וגם טעו, אבל בגלל עבודה קשה , רציפה וארוכה.
מערכת החינוך, גם זו הלא קונבנציונאלית, לא יודעות להתמודד עם חריגים.
לא ציינת, אבל לא אתפלא אם אמרו לך משהו על קצה הרצף.
למאמץ קראתי לזה טירונות חי"ר, אבל גם שייטת הולך.

דרוש כנראה סויץ מחשבתי. אצל ההורים. לפחות אצלי זה היה הכרחי.
משהבנתי את זה, לא דרשתי יותר כלום מבעלי המקצוע. הדרישה היחידה שהיתה, היה שילמדו אותי מה עושים ואיך עושים, כי ההורה הוא זה שנמצא הכי הרבה עם הילד, והוא גם זה שאכפת לו ממנו הכי הרבה.

אחרי שגם זה נאמר, יכול להגיד שילדה שתויגה שאחת שלא תוכל כלום - לא ללכת, לא לדבר, לא לכתוב, לא להסביר עצמה, לא לבית ספר, היא כבר בת שש היום, כשבגיל 3 היא כבר תקשרה חופשי עם העול םבמשפטים מורכבים, רק בציורי אייפד ובתוכנה שנכתבה במיוחד בשבילה, והיום אמא שלה מרצה על הנושא בכל העולם. בת של חברים קרובים שלמדו גם כן את הנושא והחליטו להרתם.
אמנם כל ילד שונה, אבל העקרון זהה - אין מישהו שיכיר טוב יותר את הילד וירצה יותר בטובתו - מאשר הורה שלו.

יש הרבה מה לעשות, רק צריך להבין את מורכבות העניין וממי לדרוש מה.
וחלק מן הדברים גם ממש לא זולים, ומחייבים שינוי סדרי עדיפויות.

צר לי שאני לא מפרט הכל כאן, ויש הרבה לפרט.
אם תרצה, אני זמין.

וסליחה אם אמרתי דברים קשים.

-->