PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בבחירת מכשיר קשר נייד וקבוע

tiptipon
20-08-19, 15:54
שלום
קראתי את המדריך ועברתי קצת על הודעות העוסקות בנושא בפורום, אבל זה קצת מפוזר ולא ממש הבנתי/מצאתי תשובות למה שאני מחפש

אני מחפש לקנות מכשיר קשר נייד ( ווקי טוקי ), שלוש יחידות.
לא צריך להיות משהו משוכלל או חזק במיוחד.
שייתן קליטה טובה במרחקים סבירים.
ראיתי כל מני של בופאנג.

מה מומלץ?
ישמש לעבודה לתקשורת בין עובדים בתוך בנייני מגורים, כשאין קליטה סלולרית וגם לטיולים.

1- אילו מכשירים ממולצים?
2-איך אפשר לדאוג שיעברו במכס בלי להתקע? אני לא חובב רדיו מורשה.
3- איך ניתן לצרוב תדרים לאחר שהמכשירים מגיעים?
4- האם בנוסף, ניתן להביא מכשיר קבוע לרכב? אם כן, מה כדאי? אותם קרטריונים של המכשירים הניידים, כלומר, לא משהו יקר מדי, ושיעבור במכס ( במידה ובכלל זה עדיין אפשרי ).
תודה לעונים.

גיא
20-08-19, 16:05
לא הכי הבנתי מה המשמעות של לדבר בתוך בניין כשאין קליטה ..

יש המון פרמטרים שישפיעו .. אם זה בניין ישן עם קירות דקים או בניין משוריין חדיש ... אם אתה והחבר במרחק שני חדרים או 30 קומות הבדל בינכם ... וכו' ..
לפי ההסבר שלך לא ניתן לענות על השאלה הזאת.

לגבי מי ומה .. זה כל הזמן משתנה .. אבל baofeng ידני u5 http://www.miklor.com/uv5r/ או משהו כזה .. ולרכב .. משהו כנראה כמו https://www.aliexpress.com/item/32795750808.html

לגבי המכס .. קטע קשה. אין משהו בטוח. או לקנות ולהזמין ולקוות לטוב .. או להביא במזוודה .. או לבקש מהמוכר לחלק לכמה אריזות .. או .. לקנות בארץ ..

נדב42
20-08-19, 16:08
ואף אחד מהם לא חוקי.
לא יודע מה הסטטיסטיקה העדכנית של תפיסות מכשירי קשר, אבל בטוח שלאף מכשיר לא מובטח מעבר חלק (או בכלל)

erezgur
20-08-19, 16:10
בארץ, ע"פ חוק מותר לך לקנות מכשירים קטנים עם תדרים "אירופאים", צרובים מראש ובעלי עצמת שידור של עד חצי וואט. כל מכשיר אחר שתייבא, עלול להעצר בעת היבוא ולא תוכל לשחררו (יידרש אישור משרד התקשורת).

הרבה ג'יפאים עושים שימוש במכשירים ניידים קטנים של באופנג, עם תמיכה בחדרי uhf המכסים את התדרים האמריקאים והאירופאים (יהיה רשום 400-470 MHz). יש לא מעט הזדמנויות לרכוש אותם גם יד שניה ויש גם פרסומים ב לוח המכירה כאן באתר.

נשלח מהנייד שמתעקש "לתקן" את האיות...

tiptipon
20-08-19, 16:21
לא הכי הבנתי מה המשמעות של לדבר בתוך בניין כשאין קליטה ..

יש המון פרמטרים שישפיעו .. אם זה בניין ישן עם קירות דקים או בניין משוריין חדיש ... אם אתה והחבר במרחק שני חדרים או 30 קומות הבדל בינכם ... וכו' ..
לפי ההסבר שלך לא ניתן לענות על השאלה הזאת.

לגבי מי ומה .. זה כל הזמן משתנה .. אבל baofeng ידני u5 http://www.miklor.com/uv5r/ או משהו כזה .. ולרכב .. משהו כנראה כמו https://www.aliexpress.com/item/32795750808.html

לגבי המכס .. קטע קשה. אין משהו בטוח. או לקנות ולהזמין ולקוות לטוב .. או להביא במזוודה .. או לבקש מהמוכר לחלק לכמה אריזות .. או .. לקנות בארץ ..

הכוונה בתוך בניין מגורים, בין 10 ל 20 קומות,חדשים.

גיא
20-08-19, 16:24
יש סיכוי שזה יעבוד ליד החלונות ולא יעבןד בתוך הבית.

צריך לבדוק.

מאיפה אתה בארץ ?

נשלח מהאייפון עם המקלדת המחורבנת. ה׳שגיאות׳ לא שלי ..

tiptipon
20-08-19, 16:25
מבאס הקטע עם המכס...

הזמנתי בעבר מספר מכוניות כל שלט, כמה ברמת תחביב וכמה ברמת צעצוע.
רק לאחת טרחתי לבקש אישור משרד תקשורת ( וקיבלתי ), השאר פשוט הגיעו בלי להעצר.

לגבי לבקש מהמוכר לרשום משהו אחר על החבילה, מה לדוגמה?

- - - Updated - - -

יש סיכוי שזה יעבוד ליד החלונות ולא יעבןד בתוך הבית.

צריך לבדוק.

מאיפה אתה בארץ ?

מפרדס חנה.
כבר התנסתי עם עבודה בתוך בניין עם מכשיר ידני, עבד לא רע

גיא
20-08-19, 16:52
סבבה. חשבתי להציא בדיקה

yovavz
20-08-19, 17:37
לגבי לבקש מהמוכר לרשום משהו אחר על החבילה, מה לדוגמה?
זה כבר עמוק בתחום הכהה של האפור...
מנסיוני תופסים הכל מאז החמירו את הפיקוח.

נתקלתי בהמלצה של מישהו שהתנסה בהזמנת מכשירי קשר מסין לפיה, ניתן להעביר מכשיר קשר שאין בו סוללה והאנטנה מפורקת, כיוון שבשיקוף של החבילות הוא נראה כעוד צעצוע אלקטרוני. נסה לחפש מכשיר עם תוספת Body ותוודא שהוא מגיע ללא סוללה וכשהאנטנה מפורקת - לטענתו זה אמור לעבוד.
אם בתיאור המוצר יהיה כתוב שזה משחק המיועד לילדים, זה כנראה יכול לעזור.
את הסוללה תזמין בנפרד.
כעקרון וכפי שארז ציין לעיל, בישראל לא מאושרים מכשירי צעצוע בהספק של יותר מחצי וואט

tiptipon
20-08-19, 19:01
סבבה. חשבתי להציא בדיקה

מה הכוונה?

- - - Updated - - -

זה כבר עמוק בתחום הכהה של האפור...
מנסיוני תופסים הכל מאז החמירו את הפיקוח.

נתקלתי בהמלצה של מישהו שהתנסה בהזמנת מכשירי קשר מסין לפיה, ניתן להעביר מכשיר קשר שאין בו סוללה והאנטנה מפורקת, כיוון שבשיקוף של החבילות הוא נראה כעוד צעצוע אלקטרוני. נסה לחפש מכשיר עם תוספת Body ותוודא שהוא מגיע ללא סוללה וכשהאנטנה מפורקת - לטענתו זה אמור לעבוד.
אם בתיאור המוצר יהיה כתוב שזה משחק המיועד לילדים, זה כנראה יכול לעזור.
את הסוללה תזמין בנפרד.
כעקרון וכפי שארז ציין לעיל, בישראל לא מאושרים מכשירי צעצוע בהספק של יותר מחצי וואט

איזה כאב ראש... מבאס.

I. Shlomo
22-08-19, 18:10
שלום
קראתי את המדריך ועברתי קצת על הודעות העוסקות בנושא בפורום, אבל זה קצת מפוזר ולא ממש הבנתי/מצאתי תשובות למה שאני מחפש

אני מחפש לקנות מכשיר קשר נייד ( ווקי טוקי ), שלוש יחידות.
לא צריך להיות משהו משוכלל או חזק במיוחד.
שייתן קליטה טובה במרחקים סבירים.
ראיתי כל מני של בופאנג.

מה מומלץ?
ישמש לעבודה לתקשורת בין עובדים בתוך בנייני מגורים, כשאין קליטה סלולרית וגם לטיולים.

1- אילו מכשירים ממולצים?
2-איך אפשר לדאוג שיעברו במכס בלי להתקע? אני לא חובב רדיו מורשה.
3- איך ניתן לצרוב תדרים לאחר שהמכשירים מגיעים?
4- האם בנוסף, ניתן להביא מכשיר קבוע לרכב? אם כן, מה כדאי? אותם קרטריונים של המכשירים הניידים, כלומר, לא משהו יקר מדי, ושיעבור במכס ( במידה ובכלל זה עדיין אפשרי ).
תודה לעונים.

בס"ד

יש לי זוג מכשירים למכירה.

דבר איתי בפרטי.

שלמה.

guy888
22-08-19, 18:17
אין חוקיות לגבי מה עובר במכס, הרוב מגיעים מפורקים. עם או ללא סוללה.
אם כתוב על האריזה toy או רדיו, פשוט אין חוקיות...

לגבי השאלות שלך, מהו טווח סביר לדעתך?
לתנועה בשיירה מספקים המכשירים הנפוצים מתוצרת באופנג, ה uv-5r או Uv-82 בעוצמה 5 או 8 וואט.

ניתן לתכנת ידנית את התדרים או בעזרת מחשב וכבל usb.

אותו כנ"ל לגבי מכשירים קבועים, הסינים הנפוצים הם מתוצרת qty מדגמים KT-8900 ונגזרותיהן.

גילוי נאות, גם אני מוכר מכשירים.

גיא

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

tiptipon
01-09-19, 18:42
אין חוקיות לגבי מה עובר במכס, הרוב מגיעים מפורקים. עם או ללא סוללה.
אם כתוב על האריזה toy או רדיו, פשוט אין חוקיות...

לגבי השאלות שלך, מהו טווח סביר לדעתך?
לתנועה בשיירה מספקים המכשירים הנפוצים מתוצרת באופנג, ה uv-5r או Uv-82 בעוצמה 5 או 8 וואט.

ניתן לתכנת ידנית את התדרים או בעזרת מחשב וכבל usb.

אותו כנ"ל לגבי מכשירים קבועים, הסינים הנפוצים הם מתוצרת qty מדגמים KT-8900 ונגזרותיהן.

גילוי נאות, גם אני מוכר מכשירים.

גיא

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Baofeng BF-888S יתאים לדרישות? דומה במאפיינים מבחינת קליטה ושידור למכשירים שרשמת?המכשירים האלו יעברו במכס? אין להם כפתורים שגורמים למשרד התקשורת לחשוש כמו שכתבו כאן בדף הראשון.
אתה מייבא?

גיא
01-09-19, 18:58
Baofeng BF-888S יתאים לדרישות? דומה במאפיינים מבחינת קליטה ושידור למכשירים שרשמת?המכשירים האלו יעברו במכס? אין להם כפתורים שגורמים למשרד התקשורת לחשוש כמו שכתבו כאן בדף הראשון.
אתה מייבא?

שלמה מנסה כבר אלפי שנים למכור זוג מכשירים ...
בע׳ה. תיקח ממנו ותמנע מהמכס.

erezgur
01-09-19, 21:04

לא ניתן לייבא לארץ באופן חוקי. לא קשור לכפתורים אלא לעוצמת השידור, התדרים (שאינם מוגבלים לערוצים הקבועים עם התדרים האירופאים ואולי סיבות נוספות...

נשלח מהנייד

אייל
02-09-19, 09:07
אל תסתבך, לך על פשוט. מכשירים שנמכרים בארץ עולים בין 300 ל-1000 ש"ח לזוג. מכשירים בתחום PMR (תדרים אירופאים, 8 תדרים בתחום UHF).
אל תחפש מכשירים מתוכנתים או משהו כזה. מוטורולה, יונידן, מידלנד, קוברה או כל פירמה אחרת יעשו עבודה מצויינת ברוב הטיולים וברוב המבנים שאתה צריך.
עדיף גם לקנות מערכת דיבור, יותר נוח.

https://www.zap.co.il/models.aspx?sog=e-twowayradio

ש01
02-09-19, 09:55
מכשירים של בופונג, U5 שהמליצו לך כאן - תכנות תדרים מהמכשיר.
עובדים מצויין, גם לטווחים מעט גדולים יותר מכמה מאות מטרים.

בונוס - ניתן להכניס כל מני תחומים תדרים.
לדוג'
בהפלגה הקיץ, מצד אחד הכנסתי תדר UHF של מכשיר קטן ועמיד במים כשהילדים ירדו איתו עם הדינגי ורצו קשר.
מצד שני הכנסתי את התדר של מכשיר VHF של הסירה ודרכו ניתן היה לתקשר עם הבופונג עד לטווח של 3-4 ק"מ...

tiptipon
03-09-19, 18:21
אל תסתבך, לך על פשוט. מכשירים שנמכרים בארץ עולים בין 300 ל-1000 ש"ח לזוג. מכשירים בתחום PMR (תדרים אירופאים, 8 תדרים בתחום UHF).
אל תחפש מכשירים מתוכנתים או משהו כזה. מוטורולה, יונידן, מידלנד, קוברה או כל פירמה אחרת יעשו עבודה מצויינת ברוב הטיולים וברוב המבנים שאתה צריך.
עדיף גם לקנות מערכת דיבור, יותר נוח.

https://www.zap.co.il/models.aspx?sog=e-twowayradio

כיוון מעניין.
המחיר גבוה בהרבה מאשר הזמנה מחו"ל, אבל בהחלט יש יתרון להזמנה מהארץ מבחינת נוחות ואחריות, שלא לדבר על עצם הגעת ההזמנה.

איך המכשיר שבקישור?
http://www.dorline.co.il/View.asp?idproduct=516

גיא
03-09-19, 19:54
נפלאים ..

טובים לכמה מאות מטרים במקרה הטוב בשיירה.

אתה מתעקש לא לקבל מה שכותבים לך .. זה טיפה משעשע אותי לראות בן אדם בא לפה. כותב שאלה. ואז מתנגד בתוקף לכל מה שכותבים לו.

בהצלחה.

tiptipon
03-09-19, 20:31
נפלאים ..

טובים לכמה מאות מטרים במקרה הטוב בשיירה.

אתה מתעקש לא לקבל מה שכותבים לך .. זה טיפה משעשע אותי לראות בן אדם בא לפה. כותב שאלה. ואז מתנגד בתוקף לכל מה שכותבים לו.

בהצלחה.

איפה מתנגד?
להיפך, בא בחור רשם משהו ובדקתי מה שהוא הציע.

שואל כדי ללמוד בנושא שאני באמת לא מבין בו דבר.
מה אתה מציע?

erezgur
03-09-19, 20:43
ניידים - משהו כמו באופנג. ניתן למצוא כאלו שמוכרים כאן בארץ, נדמה לי שנכתב למעלה - גם אצלנו בפורום.

נשלח מהנייד

גיא
03-09-19, 21:20
איפה מתנגד?
להיפך, בא בחור רשם משהו ובדקתי מה שהוא הציע.

שואל כדי ללמוד בנושא שאני באמת לא מבין בו דבר.
מה אתה מציע?

תתחיל בלכבד את אלו שטרחו וענו לך. ותקרא מה שהם כתבו.

tiptipon
03-09-19, 22:56
תתחיל בלכבד את אלו שטרחו וענו לך. ותקרא מה שהם כתבו.

כיבדתי, קראתי וגם הגבתי לתשובותיהם. וכשעלו לי שאלות נוספות, שאלתי גם אותן.

איל מ
04-09-19, 09:38
אם מדובר בבניין של 10-20 קומות, הייתי הולך על המכשירים של ה5w (נכון. לא חוקיים), ולא על המכשירים של ה500 mw שנמכרים בארץ באופן חוקי.
אבל! תוודא שאתה עובד בתדרים המותרים (מה שמכונה כאן באתר "אירופאים").
מה שגיא רשם (אם הבנתי) זה שכדאי לעשות בדיקה לפני שקונים. יש לי זוג ווקי-טוקי 500 mw להשאלה אם אתה רוצה לבדוק, אבל כאמור, לדעתי הם יהיו חלשים.

גיא
04-09-19, 09:41
הוא ענה שכבר ביצע נסיון

tiptipon
04-09-19, 20:26
הוא ענה שכבר ביצע נסיון

ערב טוב גיא.
זה לא היה ממש ניסיון. פשוט, חשמלאי שבא לבצע לי עבודה באחד הבניינים, בא עם המכשירים האלו לו ולעוזר שלו אחד מהם היה בקומת מינוס 1 והשני בקומות העליונות והם דיברו בניהם, דבר שמאוד מצא חן בעיני כי אין קליטה סלולרית בתוך הבניינים וקשה לי לתקשר עם העובדים ובינם.

המכשיר שלו זה של חברת icom חמש וואט מוגן מים אייפי 67 מוגן מים. עלה לו בארץ 800 ש"ח לאחד.
הוא אמר שיש תשלום חודשי לרשות השידור??? או אולי התכוון למשרד התקשורת.

בכל אופן, אני לא מתכוון לשלם סכום כזה על מכשיר במיוחד לאור העובדה שאני צריך ארבעה כאלו.
לכן שאלתי את השאלות וביקשתי המלצות.

גיא
04-09-19, 20:34
הסתמכתי על מה שאתה כתבת

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190904/10a69a043ffba6771bb309062c6a37ce.jpg

הדיון הזה קצת בלופ.

התשלום של האיש ההוא הוא שנתי והוא על התדר שהוא שוכר ממשרד התקשורת.

אתה יכול או יכול שלא להוציא סכום כזה. תעבוד חוקי ותוכל להשתמש כאוות נפשך.

או לרכוש מהסינים משהו שכבר הוצע לך מספר פעמים. ואז, כמו ברולטה. או שיעבור או שלא. ואם לא .. אז אין שום דבר שתוכל לעשות.

או לרכוש ממישהו שמוכר פה בארץ. זה עדיין יהיה לא חוקי. ועדיין לא תצטרך או תוכל לשלם על התדר .. אבל תדלג על החלק של המכס.

tiptipon
05-09-19, 15:58
תודה

-->