PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיות עם פונקציית החיפוש הנוכחית.

אמנון
05-02-06, 20:41
ג'יפולוג הנו פורום מלא במידע טכני.
יתר על כן, עקב השדרוג, נכון לעכשיו אין אפשרות לגשת לקישורים מהפורום הישן.
לכן פונקציית החיפוש מאיישת תפקיד מאוד חשוב - גישה למידע ולשרשורים ישנים, מה שמעשיר את המשתמש מבחינת הידע, ומונע כפל שרשורים באותו הנושא.

המעבר לפורום החדש גרר איתו פונקציית חיפוש חדשה. כזו שלא מתפקדת טוב, לדעתי, אחרי נסיונות מיאשים של חיפוש ללא מציאת דבר.
סתם לדוגמא; הערך "קרוסממבר" לא העלה כלום. חיפוש המילה "יוק" בשרשור המילון האינטראקטיבי לא העלה כלום!
הפונקציה הישנה הכילה אפשרויות רבות יותר לייעל את החיפוש.
לדוגמא - הכנסת ערך בעל זוג מילים - היתה ישנה אפשרות של חיפוש זוג המילים, או רק אחת מהם, לכל תוצאה.
- חפש עבור כל אחד מהמושגים.
- חפש עבור כל המושגים.

הייתי יכול להסתדר ללא האפשרויות האלו בלת ברירה.

אבל נראה שהפוקציה עצמה לא מתקפדת.
נסו בעצמכם.

נמרוד
05-02-06, 21:14
אז ככה:

המילה קרוסממבר אכן לא מעלה כלום, למעט השרשור הזה - מה שאומר שהחיפוש עובד, וצורת האיות הספציפית "קרוסממבר" לא נכתבה בעבר. זו בעייה אמיתית של פורום טכני בעברית שבו אנחנו כל הזמן "מעברתים" מילים. מה שמפריע לך זה שהיום עירא כתב את המילה, ואתה רוצה למצוא התיחסויות קודמות... ובכן, עירא כתב "הקרוסממבר" - חיפוש על *קרוסממבר, דווקא מניב את הדיון הזה. * או ג'וקר לפני ואחרי מילה יבטיח שימצאו תוצאות שכוללות את המילה בתוך מילה אחרת. בלי זה, יווצרו בעיות עם תחפש על מילים קצרות - למשל, אם אתה תחפש "יוק" אתה תקבל גם כל שרשור שמכיל את המילים "דיוק" "דיוקים" "יוקטן" וכן הלאה.

"יוק" דווקא מעלה כמה תוצאות. "יוקים" מעלה הרבה יותר. שוב, אותה בעייה, של ריבוי כינויים, סלנג וצורות איות שונות. אין לי פתרון מה לעשות עם זה.

לגבי חיפוש כמה מילים - עובד פיקס, כתוב כמה מילים והוא מחפש את כולם, כאשר ברירת המחדל שלו היא חיפוש של כל המילים - כאילו כתבת and בינהם. זו ברירת המחדל ההגיונית והשימושית ביותר. אתה יכול להשתמש בכללים בוליאנים המקובלים - and or not, זה קצת מסורבל לשלב עברית ואנגלית אבל זה עובד.
בקיצור, זה מנוע חיפוש כמו כל אחד אחר, שימוש בכלי חיפוש בוליאנים רגילים וב* מאפשר לך לחפש מה שאתה רוצה. זה לא ברור - אני מניח שיש הסברים בFAQ של התוכנה, לא טרחתי לקרוא... אז טוב שהנושא עולה, נמשיך את השרשור הזה בענייני עזרה בתפעול החיפוש.

אמנון
05-02-06, 21:24
מסתבר שאני סתם דביל שלא מתרגל לפונקציה החדשה.
זה מפני שבישנה לא היה הצורך בשימוש במושגי חיפוש בוליאנים.
אני אנסה איתם ואקווה לטוב.

תודה.

עריכה -

ואם נתייחס למה שעירא כתב מתחתיי, אפשר להגיד שהמנוע חיפוש לא טוב כבעבר, כי הישן יכל לעשות הבחנות כאלו ואחרות, והחדש מצריך שימוש בפונקציות חיפוש בוליאניות וכו'.

עירא
05-02-06, 21:24
נמרוד זה מנוע חיפוש לא טוב.
תנסה לחפס את המילה "שהקרוסממבר"
והופ יש תשובה שונה.
הוא לא יודע לעשות הבחנות ראשיות / סופיות / כתיב חסר / מלא וכו'.
עירא

נמרוד
05-02-06, 23:12
שהקרוסממבר מביא בדיוק את אותם שתי תוצאות של הקרוסממבר, לא?

עירא
05-02-06, 23:15
אחרי שכתבתי את המילה "שהקרוסממבר" גם כאן, אז הוא מחזיר את שני השרשורים, קודם הוא החזיר רק את השירשור הראשון בפורום CJ.
בכל מקרה, כשמחפשים רק "קרוסממבר" ללא התחילית "שה" הוא מחזיר רק את השרשור הזה, ולא כמו שמצופה, כל מה שמחיל משהו שדומה ל"קרוסממבר"

עירא

עירא
27-03-07, 01:21
מנוע החיפוש לא מחפש בפורום הבונים משום מה.
אני לא מצליח למצא את השרשור הזה:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=8477
ע"י חיפוש:
"מוט שפור ודראג לינק "
וגם לא ע"י חיפוש של משפטים מתוך השרשור עצמו.

בסופו של דבר הגעתי לזה דרך גוגל (כי זכרתי שזה קיים)

עירא

נמרוד
27-03-07, 08:13
עזבו את חיפוש הפורום, יש את חיפוש גוגל - מופיע מצד ימין למעלה בכל דפי האתר (http://www.jeepolog.com/home.html) - הרבה יותר יעיל ברוב המקרים, מחפש גם בכתבות וגם בפורום.

-->