PDA

צפייה בגרסה מלאה : מים למצבר

גיא
06-02-06, 12:07
ניסיתי לקנות שקית קטנה של מים למצבר. חסר לי משהו כמו 100 סמ"ק

ואין !

רק מיכל של 2 או 3 ליטר במחירים של 20 ש"ח ומעלה. ( חיפשתי בתחנות דלק )

יש למישהו רעיון מאיפה אני סורג כמות קטנה ?

תודה.

שעיה כליף
06-02-06, 17:17
אני משתמש במים מזוקקים
שזה מתאים לי גם למגבים וגם למנוע
כך שהכמות מנוצלת.

tzagi
07-02-06, 02:27
אני משתמש במים מזוקקים

Another option is to use de ionized water
AKA DI water
its a electric proccess that removes all the minerals out of the water
dont ask me where to get it in IL
But you are welcome to come over for a free gallon:-)

גיא
07-02-06, 07:08
he he he

thanks, you also are welcomed to bring some with you when you are comming to the "mifgash"

:)

i will look for it.

האם הכוונה למים מסוננים של מעבדות ?
האם מים של אינפוזיה טובים לעניין ?

tzagi
07-02-06, 07:25
האם הכוונה למים מסוננים של מעבדות
Yes
האם מים של אינפוזיה טובים לעניין

Hmm, I never bothered to check
I'll look at it tommorow
yes, I do work for hospitals
I have accsess to all that trash

bring some with you
Usualy people bring water FROM
ארץ הקודש
holy water

Dont hold you breath,
יוסי הסבל
has his limits
Did you know that ELAL wont let you take a pair of leaf springs with you
without paying $150
?
Dont ask.......

איציק - 4X6ZH
07-02-06, 08:20
ואני מכיר כמה שמשתמשים במי ברז רגילים !
ואני מכיר כמה שמשתמשים במים מזוקקים
ואני מכיר כמה שמשתמשים במים רכים
אבל אני לא מכיר כאלה שמצבר מחזיק להם יותר זמן או פחות זמן לפי סוג המים :p
איציק

גיא
07-02-06, 08:42
איציק,

בוקר טוב

האם אתה אומר שלא משנה איזה מים אני מכניס למצבר ??

יוסי,

להביא מים למצבר היה בדיחה !
אני לא באמת זקוק. מקסימום אני אקנה 2 ליטר, זה בטח לא מתקלקל ....

זה יותר בשביל הדיון מאשר באמת בעייה אקוטית. - למי שלא הבין. סתם ביאס אותי שפעם היו מוכרים שקיות קטנות כמו של שוקו עם מי מצברים וכיום מחייבים אותי לקנות הרבה יותר ממה שאי פעם אני אצטרך. אני לא מאמין שיש אדם שמגיע למצב שחסרים לו 2 ליטר במצבר. ואם כן , אז מחליפים מצבר כי הוא כבר הרוס לגמרי.

איציק - 4X6ZH
07-02-06, 09:39
כל פאגרו דיזל מצוי יכול למלא במצבר כ 2 ליטר בלי להרגיש !!
כל מצבר \ רכב שיש בעית עומס \ טעינה צורך כמויות גדולות של מים !
כל מצבר בינוני מכיל כ 3-4 ליטר נוזל מים \ חומצה \ ....
רצוי שכל תא יהיה מכוסה בלפחות 1 ס"מ נוזל
איציק

גיא
07-02-06, 09:54
טוב ...

אצלי יש תא אחד שהאלקטרודות בולטות כ מ"מ אחד מעל למים. כל שאר התאים מכוסים ב ס"מ מים.

לשים מים רגילים ?
מים מורתחים ?
מי עדן ?
מי זלמנסון ?

בשביל ס"מ אחד מים בתא אחד. אני לא מעוניין להאיץ את סופו של המצבר.

?

ערן המסוקס
07-02-06, 09:59
אם אני לא טועה, מי אינפוזיה הם מים מלאים במינראלים! ההיפך הגמור ממה שצריך לכל דבר שקשור לרכב.
מים מזוקקים, גם הם מים מאוד פעילים וקורוזיביים, לפי מה שהובן לי. אמנם אין בהם מינרלים, אבל הם לא מים מנוטרלים.

מים מזוקקים זה מה שצריך למצבר, אבל לא למערכת הקרור.

למערכת הקרור, יש להשתמש במים רכים (ללא מינראלים ומנוטרלים ממטען) ומומלץ להוסיף "אנטיפריז" לשימון המשאבה והגנה נוספת מפני קורוזיה.

אם אני לא טועה, מים רכים אפשר להשיג בקלות וסבלנות ממי העיבוי של המזגן הביתי.

ערן המסוקס
07-02-06, 10:02
אגב גיא, אתה לא מגהץ מידי פעם? מים מזוקקים הם המים הנחוצים לעבודה עם מגהץ אדים..
אם 20 ש"ח יקר לך, תוכל למצוא בחנויות לרכב בזול יותר כנראה.

נמרוד
07-02-06, 10:06
שים מים מזוקקים. קנה ב20 שקל, תמלא קצת. עכשיו מתחיל הקטע הקשה - איפה לשים את המיכל ואיך לעזאזל למצוא אותו בפעם הבאה שתצטרך מים מזוקקים?

לשים בארגז של הטנדר לא יעבוד, כי המים ישפכו, או שאחד מהחברים שלך כבר ירתיח אותם לקפה.

אפשר לשים את המיכל בבית במקום בולט (נגיד מעל הטלויזיה). אצלי זה לא היה עובד, כי הייתי מהר מאד מתרגל למראה והמוח שלי היה מסנן את המיכל עד כדי שקיפות מוחלטת. המוח שלנו הגברים עובד ככה, זה מדעי. כמה פעמים קרה לכם שבאו אליכם בטענות על בלאגן ודברים שאינם במקום, ובשם אלוהים, אתם פשוט לא ראיתם את הגרביים שזרוקות על הרצפה? ממש ככה, עד שהיא לא הצביעה עליהם, הן לא היו שם!

אולי צריך לאבטח את המיכל במתקון מיוחד בתא המנוע, לצבוע אותו באדום, לצבוע את המצבר בצורה דומה ולסמן עליו חץ לבן ענק לכיוון המיכל שכתוב עליו - "המים שם, אידיוט!". זה יכול לעבוד אולי.

גיא
07-02-06, 10:15
עלית עלי נימרוד :shock:

נגעת בדיוק בבעיה הכואבת.

לקנות ב 20 ש"ח זאת לא בעיה.

הבעיה היא מה לעשות עם העודפים.

ולא ערן, אני לא מגהץ .. שומו שמיים ! :roll: מה אתה חושב שאני ???

אין לנו מכשיר כזה בבית בכלל ...

טוב, נו ... דיון טיפשי. אולי מישהו מעוניין ברכישה משותפת ?

=================

ועוד משהו, נקודה למחשבה.

הסיבה שאני מחפש פתרונות יצירתיים לנושא טיפשי כמו מים למצבר. היא ( ואתם אשמים בזה !!! )
כל הנושא של לטפל בבית לבד ולחסוך זמן / כסף תו"כ למידה על המכלולים של הרכב.

מי אתם חושבים שאני ? שאני אלך למוסך שימלאו לי מים למצבר ? שאני אקנה מי זלמנסון למצבר ? אני אלך לגורו בשביל מים ? מה פתאום ! יש לי דיסק ורתכת ! אני מסוגל למלא מים למצבר לבד תו"כ שימוש בציוד יעודי כגון: בקבוק קולה קר, הייליפט ( מזוייף ב 200 ש"ח ) ודיסק 9" !!!

לפעמים אני פשוט מפתיע את עצמי לאן הגענו .... ( הגעתי ? או שכולכם פסיכים כמוני ? )

לפעמים אני מוצא שחלק מקורי היה עולה לי עשירית מחיר וזמן והיה מתאים בדיוק, אבל העדפתי לחפש בפרוקיות / תחליפיות משהו רק כדי לא ללכת עם הזרם או לא ללכת למוסך.

יש פסיכולוג באולם ?

שיהיה יום נעים.

חנן-ג'יפולוג
07-02-06, 10:34
זה הרבה יותר פשוט ממה שנדמה לכם.

שכנעו את זוגתכם לקנות מגהץ אדים, ומכאן והלאה האחריות על הימצאות מיכל גדול של מים מזוקקים, כבר יהיה עליה. מבטיח לכם שהיא גם תדע את המיקום.

אולי מישהו מעוניין ברכישה משותפת ?
בוודאי. אם נתארגן על 20 מיכלים אולי נוכל לקבל הנחה של שקל.

האתר הזה מיתדרדר :roll:

יוני5
07-02-06, 11:23
חנן,

ברכישה משותפת נראה לי שגיא התכוון שאתה ואני נרכוש את המיכל יחדיו, ואז יש שתי אופציות:

שנינו צריכים למלא באותו הזמן
אחד צריך עכשיו (ושנינו משלמים עכשיו) ואחר צריך בפעם אחרת. כשתגיע הפעם האחרת, הראשון יצטרך למצוא את המים (ע"ע ההסבר של נמרוד) והשני יסע אליו (ואח"כ חזרה הביתה) סיפור של נגיד 30 ש"ח דלק? ע"מ לחסוך 10 שקלים בעלות המיכל.

כלכלן הוא לא :-D

יוני5

ניר ל
07-02-06, 12:38
תגידו אתם חבורה של מפגרים ?!
דיון שלם סביב 20 ש"ח !?!
קנה מיכל ב 20 ש"ח, מלא את המצבר, שפוך את שאר המים על הרצפה !
ריבונו של עולם הרי הדלק לחנות וחזרה עולה יותר, בוא קח 20 שקל ותחסוך את הדיון הזה :shock:

ERAN NO 1
07-02-06, 14:00
אם כבר עלה הדיון הזה, מאז ומעולם אני משתמש במי גשם(כמובן לא הראשון) נקיים שאני אוגר במיכל
עד כמה שהבנתי אלה המים הטובים ביותר.אני משתמש בהם לכל דבר משאית טרקטורים מכוניות ועוד יש לי עשרות מצברים ואני לא יקנה מים מזוקקים לכל המצברים.
כמו כן מי אידוי של מזגן טובים גם.

למישהו יש דעה בעניין?

יובל48
07-02-06, 18:57
די מספיק אני כבר מת מצחוק...
מה זה דיון של פרסים ותימנים?
20 ש"ח ראבק,

barak4*4
07-02-06, 19:15
אם כבר עלה הדיון הזה, מאז ומעולם אני משתמש במי גשם(כמובן לא הראשון) נקיים שאני אוגר במיכל
עד כמה שהבנתי אלה המים הטובים ביותר.אני משתמש בהם לכל דבר משאית טרקטורים מכוניות ועוד יש לי עשרות מצברים ואני לא יקנה מים מזוקקים לכל המצברים.
כמו כן מי אידוי של מזגן טובים גם.

למישהו יש דעה בעניין?

אתה מכיר את הבדיחה על ההבדל בין תיאורתי למעשי?
אז במעשי יש לנו 2 זו@ות בבית :lol:

באופן תיאורתי מי גשם הם מיים מזוקקים והם אכן טובים לעירבוב עם פארפלו (נוזל קרור איכותי המעניק גם סיכה) או דומיו.
באופן מעשי, המים מזוהמים ואף חומציים (מה שנקרא acid rain).
טיפות הגשם, בדרכן לאדמה סופחות אליהן את כל מה שנמצא באוויר: אבק, גאזים, חלקיקים....
אחד מהגאזים שהן סופחות בדרך הוא co2. זה יוצר מים עם PH נמוך (חומציים).
מלבד זאת, יש את כל שאר הזבל הרגיל באוויר (שכבר ציינתי).
לך תשקיע כמה שקלים ותקנה מים מזוקקים, זה באמת כסף קטן.

את כל שאר הדיון יובל כבר סיכם:

די מספיק אני כבר מת מצחוק...
מה זה דיון של פרסים ותימנים?
20 ש"ח ראבק,
ברק.

tzagi
07-02-06, 21:33
On the subjest of :
מים של אינפוזיה

Its Saline solution:
0.9 % sodium chloride

However in the same place you can find sterile water for irrigation
AKA distiled water, comes in 1000 cc bottle

Perfect!

מוש 4X4
11-02-06, 09:21
[תרשו לי לחזור קצת לצד הרציני יותר של הסוגיה (למרות שהשרשור מעניין ביותר :) )

מנסיון של למעלה משלושים! שנה, במאות (ואף למעלה מזה) מצברים:

אין כל השפעה-לא בתפקוד ולא באורך חיים-בשימוש במי ברז רגילים!!!

בידקו,תיווכחו (ולעיתים אף תחסכו)

itaizvi
11-02-06, 12:27
ניתן לאסוף מים מזוקקים למצבר ע"י חיבור בקבוק לצינור ניקוז של מזגן בבית (כל עוד הוא עובד על קירור)

נ.ב בשירותי הצבאי הייתי ממלא ליטרים של מים מזוקקים בשיטה זו למצברים של גנרטורים גדולים ובמשך שנתיים וחצי העסק דפק כמו שעון

PW
11-02-06, 19:07
יקירי המלומדים:
במצברי עופרת - חומצה יש חומצה... עד כאן זה פשוט. המצבר בעבודתו מתחמם. בחימום קורים שני דברים: 1. מעט אדי חומצה גופריתנית מתאדים מפני הנוזל החוצה. (לכן אסור לעשן ליד מצברים). - שיעור האידוי זניח. 2. הרבה אדי מים גם כן נוטשים את המצבר בדרכם לאטמוספירה....
כאשר מים מתאדים - פני הנוזל יורדים. לוחות האלקטרוליט נחשפים לאוויר והריאקציה הכימית היוצרת זרם חשמלי נפגעת. לכן יש להוסיף מים. רק מים. לא מלחים, לא סבון, לא מים מאינפוזיה (שבהם יש מלחים בריכוז זהה לדם) ולא שום נוזל אחר. מהטעם הפשוט של שינוי הרכב החומצה שבתוך התאים. מכיוון שבאידוי נעלמים רק מים, לכן יש להוסיף רק מים ואלה בדיוק מה שיש במים מזוקקים ששמם כן הוא: מזוקקים. נטולי מלחים ומינרלים. קנית בקבוק בעשרים שקלים שלמים ושמירתו במקום בטוח היא עסקה מעולה השומרת על ערך הכסף יותר מפק"מ בלטה הידוע באיכותו הכלכלית המעולה אם כי השמרנית משהו. משום שכמובן ניתן יהיה להשתמש במים אלה עד שיגמרו, גם בעוד 10 שנים. זה מה שנקרא "השקעה בטוחה" גם אם לא ממש נושאת תשואה מעניינת.
סוגיית הזיכרון למקום הנחת הבקבוק לשימוש חוזר היא סוגייה מעניינת בפני עצמה החורגת מקונטקט הדיון הנוכחי וצריכה כנראה לעבור לפורום אחר באתר פסיכואנליטי מסוג מסויים.
בהצלחה.

דודי
11-02-06, 21:49
קח בקבוק .לך לבית מרקחת. ממלאים לך בקבוק ליטר וחצי ב5 שקלים, מים מזוקקים ובמחיר כזה כבר לא יהיה אכפת לך לשפוך את השאר.

גיא
11-02-06, 23:31
ראבאק !

איפה היית כל השבוע ?

אחרי שקניתי אתה בא ? :-)

צנחן1
13-02-06, 11:17
בוא'נה דודי אתה זבל .... בטח ישבת וחיכית שיהיו שני עמודים לשרשור הזה ורק אז באת עם הפיתרון בית מרקחת :)

ולגבי איפה לשמור את הבקבוק ..... אז לי יש מתקן מיוחד לבקבוקים, מפלדת אל-חלד שמותקן בברגי ג'מבו למיגון האחורי צדדי של הרזרבי שרכשתי בזלמנסון, וככה אני לא מאבד את הבקבוק.

דודי
13-02-06, 18:38
אני פשוט לא יכולתי להאמין, 2 עמודים למים למצבר. על שתילת מנוע גדול לא כותבים כל כך הרבה ואגב אני קונה כשצריך בתחנה וזורק כמה צריך? פעם בשנה?

שעיה כליף
13-02-06, 19:52
אני פשוט לא יכולתי להאמין, 2 עמודים למים למצבר. על שתילת מנוע גדול לא כותבים כל כך הרבה ואגב אני קונה כשצריך בתחנה וזורק כמה צריך? פעם בשנה?
אני לא מבין את ההתנשאות הזאת :evil:
אם מישהו שואל ..... סימן שחסרה לו תשובה
אם הנושא לא מעניין אותך זפזפ

זה בדיוק המקום ממנו אפשר להפיק
מה למדנו משרשור שהתחיל משקית ?
שאי אפשר לשים אלא מים מזוקקים
ושבבתי מרקחת אפשר להשיג בזול

לא היה שווה :D

AvigdorAharon
14-02-06, 16:28

הרשה לי לתקן אותך:
2 עמודים על 20 ש"ח, פחות מ 4 ליטר דלק, כ 20 ק"מ בשטח...

צדק מי שכתב: הודעה לפרסים ותימנים...

אביגדור

זאבי
14-02-06, 19:27
קצת באיחור ובכל זאת עצה מעשית.

אני אוסף מזה שנים את המים במזגנים ונמנע מלקנות מים שאמינותם בעיני ממילא מפוקפקת.
המים האלו טובים גם לגיהוץ.

זהירות - אין להשתמש במי המעבה למערכת הקרור.

ערן המסוקס
14-02-06, 23:02
מה רע במי עיבוי בשביל מערכת הקרור? הרי אלה לא מים מזוקקים.

eyal_b
18-02-06, 23:28
דיון מעניין :-)
אבל רגע של רצינות: היו פעם טבליות שמעלות את ריכוז החומצה במצבר "גמור" ומאריכות לו את משך החיים, מישהו יודע מה זה שווה?
כימית זה יכול בכלל לעבוד?
~אייל

PW
19-02-06, 10:41
יקירי:
הבעיה היא לא רק ריכוז החומצה אלא הציפוי הבלתי רצוי על הלוחות הפנימיים המפריע למהלך הריאקציה הכימית התקנה ומוריד את זרם (ואח"כ מתח) הלוחות.
יכול לסייע במקרה גבולי אבל לרוב המצברים הגמורים זה לא יעזור. הפתרון הכי מעשי עדיין למצבר חלש הוא טעינה א ר ו כ ה בזרם חלש למשך יממה או אפילו שתיים. אם לא עזר - להחליף מצבר.

קייזר
14-12-14, 00:56
ובמספרים.. מהו זרם חלש? (מצבר סטנדרטי 56-60 אמפר)

חנן-ג'יפולוג
14-12-14, 21:42
עשרה אחוז מקיבולת המצבר.
לעניינך, 5 אמפר.

-->