PDA

צפייה בגרסה מלאה : כמה זמן לקח למשרד התחבורה לרכוש שולחן ישיבות

נדב42
24-08-19, 22:29
דרור, במיוחד בשבילך [emoji846]

https://m.ynet.co.il/Articles/5573257

איל מ
24-08-19, 23:33
נחמד מצידך שריככת את הכותרת ולא רשמת כמה עלה השולחן....

דרור ברלי
25-08-19, 07:42
מה יש לומר? מצחיק. מדהים. עצוב.
בעיקר עצוב. עצוב שאנחנו משלמים ומממנים את הטראגי-קומדיה הזו.
אלה אויבי הציבור.

צאו לרחובות כבר.

נמרוד
25-08-19, 07:59
עידן היציאה לרחובות נגמר.

התחממות גלובלית, אתה יודע.

דרור ברלי
25-08-19, 08:18
נכון, חם.
גם להם חם.
בשביל זה הם ימנו ועדה ויאשרו לעצמם מזגן לחדר הישיבות בתקציב של 3 מיליון שקל.
ייקח שנה וחצי, אבל זה יהיה על חשבונך.

נדב42
25-08-19, 08:25
למה עצוב ? אם המנהל החדש לרשות לתחבורה ציבורית פנוי להתעסק בזה, זה לא אומר שאין יותר בעיות בתחבורה הציבורית ?

הרי רכבת תחתית כבר יש,
הרכבת הכבדה פועלת כסדרה, ויש מהתחנות שלה נסיעות המשך מתוזמנות לכל פינה בעיר,
הרכבת החשמלית מירושלים כבר מגיעה לת"א, ואו-טו-טו יחושמל כל מערך הרכבת,
אין מחסור בנהגי אוטובוסים, הם לא מאחרים או מדלגים על תחנות, והם אדיבים הן לנוסעים והן לשאר משתמשי הדרך..

וכל זה נכתב מהפוזיציה של מי שגר בשולי גוש דן. אני חושש אפילו לחשוב מה חווה מי שגר בפריפריה האמיתית, או חס וחלילה בקיבוץ/מושב.

הסיבה העיקרית שאני מסתדר עם התחבורה הציבורית היא שאני משלים אותה עם אופניים מתקפלים שאני מעלה איתי לרכבת, אופציה שכבר חושבים לבטל. כשהכלבלב בא איתי לעבודה, הזמן שלוקח לי להגיע ברגל מתחנת הרכבת למשרד דומה לזמן שייקח לי להגיע מהבית למשרד עם רכב אם אצא אחרי הפקקים. למה ברגל, תשאלו ? כי רוב נהגי האוטובוס לא מוכנים להעלות אותי עם הכלבלב ונמאס לי לריב איתם. הכלבלב מרוויח עוד טיול ...
ביום כזה, אגב, אני מבזבז 4 שעות על הגעה מהבית בכפ"ס למשרד בת"א. הזוי.

אבל כנראה שיותר חשוב לקנות שולחן וארון לחדר ישיבות ב-50 אלף ש"ח, ואז לבזבז עוד עשרות אלפי שקלים בימי עבודה כדי "להוזיל" אותם ל- 28 אלף ש"ח. בהתקשרות עם ספק יחיד כמובן.

בא לי להקיא.

boaz avrahami
25-08-19, 09:16
יפה לכם אבל דווקא בשנים האחרונות פרוייקטים שהיו תקועים מקום המדינה התחילו לזוז...

יש קו רקבת לבית שאן
יש קו לכרמיאל
יש קו מקוצר חשמלי לירושלים שעוד מעט יעבוד כסדרו עד תל אביב
חפירות הרקבת הקלה בתל אביב בעיצומן.
יש רקבת קלה בירושלים.

נכון עוד יש המון מה לעשות אבל אם לשפוט את הקדנציה של השר כץ אל מול חוסר המעש המקומם של אלו שהיו לפניו אז אני דווקא הייתי בוחר לציין אותו לשבח.
אני מסופק אם אלו שיחליפו אותו עכשיו יצליחו לקדם אפילו מחצית מהפרוייקטים שהוא קידם ( ויש גם פרוייקטים של כבישים שלא דובר בהם ).
לא שאין לי ביקורת אבל נדמה שמה שנכתב פה כרגע נגוע בגישה פוליטית לא ענינית.

ואני די משוכנע שאפשר לשבת סביב שולחן בעשירית המחיר ולא מקבל בזבוז כספי ציבור ביד קלה. לכן אולי טוב שיש מי שבוחן את ההוצאות ומכביד עליהן .
את החגיגות הבזבזניות במגזר הציבורי צריך לעצור וזה לא יקרה בשיטת הממשל בארץ שהיא הגורמת לחוליים אלו.

אהה, שכחתי כמעט-
אני גר הרבה מחוץ לגוש דן ונוסע כל יום לתוך גוש דן וחזרה.
והבנתי שמה שגורם לפקקים הם בתי הספר.
בתקופת החופש הגדול המצב לא.
חייבים לסגור את בתי הספר יותר. ממילא הם לא תורמים הרבה מדי

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב42
25-08-19, 11:03
הבירוקרטיה והרקבון השלטוני לא קשור במיוחד למפלגת השלטון, הוא היה שם מאז קום המדינה גם אם האנשים והכיסים המרוויחים משתנים ...

דרור ברלי
25-08-19, 23:51
מכיוון שאני קצת מקורב לענייני שולחנות לאחרונה....

50,000 שקל לשולחן, זה פאקינג הזוי. גם 28,000 שקל זה הרבה מעבר למוגזם.
אני סבור שהפואנטה כאן אינה פרק הזמן שנדרש לאשר רכישה כזו אלא עלות השולחן. במחיר כזה אפשר להבין למה לקח כל כך הרבה זמן לאשר. כנראה שכמה וכמה ידיים רעדו שם כשנדרשו לחתום ולאשר מעשה שוד כזה של הקופה הציבורית לאור היום.

אבל בסוף חתמו. החזירות של פקידי השלטון וידיהם המזוהמות שכל כך קלות בכספי הציבור, כבר עברו מזמן את כל הגבולות. אני ממש לא מתפלא, לנוכח הנורמות הרווחות בשנים האחרונות בממשלות ישראל - איך אמא שלי אומרת כל הזמן? "הדג מסריח מהראש". אבל הסכמנו שבלי פוליטיקה. אז בלי פוליטיקה. ולא שמישהו חדש באמת ישנה את הנורמות הללו.

חזרה לשולחן המריבה: סתם בשביל הקטע, מכיוון שבמשרד התחבורע עסקינן, מעניין מי נבחר לספק את השולחן הזה ומה קשריו עם מפלגת השלטון.

נדב42
26-08-19, 20:52
דרור, בינינו, בכמה היית מוכר שולחן למשרד התחבורע ?

yoni_0000
26-08-19, 23:43
דרור, בינינו, בכמה היית מוכר שולחן למשרד התחבורע ?

125580

ModChiP
27-08-19, 02:45
לא הבנתי משהו, בכל מקרה הפקידונים מקבלים את הכסף, אז מה זה משנה אן הם יושבים על התחת משחקים באבלס או יושבים על התחת משחקים אנגרי בירדס בועדה כלשהי?

opl
27-08-19, 06:03
לסוגיה הזו יש כמה אסכולות - אלה שטוענים את מה שאתה טוען ואלה שטוענים שהזמן הזה (ששווה כסף) בוזבז ושבמקומו יכלו לעשות משהו אחר - מועיל - כמו לאשר עוד תקנות נגד רכבי שטח וכו. כשמחשבים את עלות העובד לגוף כפול כמות האנשים שבפועל היו בישיבות מגיעים לסכומים יפים מאוד. יש גופים שפחות מ 20-25 אלף שקל לא נדרשת וועדה לנושא.

ככה זה, בכל מקום שהברוקרטיה מכרסמת מיעילותו, אני מנסה כבר שנה לרכוש נגרר ולא מצליח. דילגתי מעל מחלקת תחבורה במפעל שבעבר נתנה הסכמתה והתחרטה, הבאתי הצעות רכש מספקים שונים (פער המחירים לעגלה בסיסית יחסית הוא גדול בין היצרנים - תעשו סקר שוק), עברתי וועדת רכש, סעיף תקציבי, קניין, עכשיו אני תקוע על תוכנה שנקראת ניפנדו - היצרן טוען שלא קיבל הזמנה - הקניין טוען שכן.

אבל לפחות הדיפנדר עבר טסט היום. חודשיים אחרי שנכשל על ריפוד גג וידית חלון, הכל - לאט.

יוני5
27-08-19, 08:49
והבנתי שמה שגורם לפקקים הם בתי הספר.
בתקופת החופש הגדול המצב לא.
חייבים לסגור את בתי הספר יותר. ממילא הם לא תורמים הרבה מדי

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ענק.
אשתי ואני תמיד אומרים שהציפייה שלנו ממערכת החינוך, היא שהם לא יקלקלו לנו את הילדים יותר מדי.

מצד שני, זו מערכת שמלמדת את העוברים בה להסתדר בחברה אלימה, בהמתית ולא יעילה, אז אולי היא, בצורה פרדוקסלית, כן ממלאת את ייעודה.

לפוליטיקאים ולועדי הסתדרויות המורים הפתרונים

בברכה,
יוני5

six 4 life
27-08-19, 09:59
רק לגביי נתון המחיר, לפי הכתבה מדובר בשולחן כולל כסאות וכולל עוד ארון
28K לשולחן ישיבות גדול עם ריהוט נלווה וארון נוסף זה לא מחיר גבוה באופן חריג.

דרור ברלי
27-08-19, 11:49
לא חריג איפה? ביחס למה?

לא צריך להגזים.
מצד אחד אני לא מצפה שיקנו שולחן באיקאה.
מצד שני גם לא בהביטאט לדוגמא.

אלה כספי ציבור, דברים צריכים לא רק להיעשות אלא גם להיראות.
לא מספיק שיהיה כשר, צריך שגם לא יסריח.
או שאני ממש תמים.

איל מ
27-08-19, 12:04
מעטות הפעמים בהן אני מסכים איתך.
זאת אחת מהן.

דרור ברלי
27-08-19, 12:29
אני מה מר שאתה כנראה מסכים איתי כמעט על הכל.
אתה רק עוד לא מודע לזה....

עוד מעט בחירות.
אחריהן תורכב קואליציה כלשהי ותקום ממשלה חדש כלשהי, שרים, סגני שרים וח"כים חדשים-ישנים ייכנסו ללשכותיהם החדשות-ישנות ושוב יתחיל בולמוס השיפוצים הפזרני במשרדי הממשלה. כי כל שנתיים בערך צריך רמונט. כמאמר אלטמן ב"מציצים": "רמונט עולה כסף. ומי ישלם? בנון?..." לא, לא בנון. אני ואתה. הכל על חשבוננו כמובן. מיליונים רבים יפוזרו לכל רוח על החלפת שטיחים מקיר לקיר, על שולחנות וכסאות מהודרים. אחר כך ידונו הח"כים בשדרוג כלי רכבם ליקרים ומהודרים יותר. הרשות נתונה, וצריך רק אישור וחתימה. וזה במדינה שאין לה תקציב למפקחי בנייה, לפיקוח הדוק על המתרחש בין כתלי גנים ופעוטונים, להעלאה מתבקשת בקצבאות הזקנה והנכות, לדאגה לאחרוני ניצולי השואה... להמשיך?

לא מזמן התמנה ח"כ מהליכוד לתפקיד שר משפטים בממשלת המעבר. הוא לא התבייש לדרוש החלפת רכב השרד שלו ללא פחות מלנדקרוזר. מה יש?... הוא משחק בליגה של הגדולים, הוא רוצה ג'יפ. כמי שמכיר היטב את כללי המשחק, היה ברור לו שלבקש תמיד מותר, מקסימום יגידו לו "לא". באותה מידה לא היה חסר הרבה שאולי מישהו גם יגיד לו "כן" ויאשר לו...
מה להוסיף עוד? "הצנע לכת" זה מושג שהם אפילו לא יודעים מה פירושו. ואם הם כן יודעים אבל מתעלמים, זה הרבה יותר חמור.

אין. אין גבול לחזירות של בכירי השירות הציבורי. פשוט כי אפשר. ואפשר כי אנחנו שותקים.

shmil
27-08-19, 15:37
אין גבול לחזירות של בכירי השירות הציבורי. פשוט כי אפשר. ואפשר כי אנחנו שותקים.
ברשותך, דרור, רק תיקון קטן.

החזירות הגדולה היא לא אצל בכירי השירות הציבורי, אלא בכירי נבחרי הציבור.
כמאמר חנוך: הציבור מטומטם ולכן הציבור ישלם.

נדב42
27-08-19, 18:41
למה, נשאר בכלל מישהו לבחור שהוא לא כזה ?

asafk
27-08-19, 18:55
ברור! הקומוניסטים!

אסף.

גיתאי נוה
27-08-19, 21:58
אני דווקא רואה לטובה את הביורוקרטיה בכתבה ההיא.
שימו לב למשפט החותם, שהוא מהות התקלה פה:

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "השאלה שראוי שתישאל היא כיצד מתוך קטלוג ענק של ריהוט משרדי, הכולל פריטי ריהוט מהודרים שהתאימו למאות בכירים אחרים, לא נמצא פריט ההולם את דרישותיו של מנהל רשות התחבורה הציבורית".

מכיוון שהוד מעלתו ממשרד התחבורה לא מצא, משום מה, אף פאקינג שולחן שהתאים ל'מידותיו', דווקא טוב שעשו לו את המוות עד אישור הרכישה.
ואם תשאלו אותי, אני לא מבין למה משרד האוצר אישר לו בכלל לקנות משהו שהוא מחוץ לקטלוג הענק שלהם.
זו הפואנטה של הכתבה בעיניי.

גיא
27-08-19, 22:07
ברור! הקומוניסטים!

אסף.

ממש ...

נשלח מהאייפון עם המקלדת המחורבנת. ה׳שגיאות׳ לא שלי ..

tallevi
30-08-19, 09:05
https://youtu.be/Bf8vBCCZj0E

-->