PDA

צפייה בגרסה מלאה : לנד קרוזר 120 2008 ארוך - החלפת בולמים

anery
25-08-19, 14:10
שלום,
לאור פריצת בולם קדמי יש צורך בהחלפת זוג בולמים לפחות, מה שמהווה עבורי טריגר לביצוע הגבהה.
אחרי חפירות רבות כאן בפורום ובעוד מקומות היה לי ברור שאני עושה הגבהה (גם אם לא החלטתי איזה סט...), אך דווקא עכשיו כשאני צריך להחליף בולמים אמרו לי שני ברי סמכא מבחינתי כי אינם ממליצים על הגבהה...
הטענות הן שזה "פוגע ביציבות ושיווי המשקל של הרכב ובשאר המכלולים", וכן שלא ניתן להשיג חלפי גומי לבולמים לא-מקוריים, וכך למשל במקרה של בוקסה פגומה צריך להחליף את כל הבולם.
כמובן שעלות הגבהה קומפלט נעה סביב 6500-8000 ש"ח, לעומת החלפת זוג בולמים שעולה הרבה הרבה פחות.
האם יש בולמים מומלצים להרכבה במקום המקוריים, שייתנו שיכוך טוב יותר, ללא הגבהה? האם יש כאלה שניתן יהיה בעתיד להישאר איתם ולהחליף קפיצים מתאימים ולקבל הגבהה?
אודה לעצותכם המחכימות.

erezgur
25-08-19, 15:32
אתה מטייל או מתכנן בעתיד לטייל בשטח בינוני או קשה או רק בדרכי קקל?
אני לא הייתי מוותר על הגבהה של 2''.
סט סביר גם ללא פוגע ביציבות, מנסיוני זה בדיוק להפך .

נשלח מהנייד שמתעקש "לתקן" את האיות...

נדב42
25-08-19, 15:36
לגבי גומיות - נשמע כמו קישקוש, אבל התשובה לזה פשוטה:בכל מקום שמציעים לך ערכת הגבהה תשאל לגבי זמינות ומחיר של הבוקסות/גומיות ...

anery
25-08-19, 15:39
לגבי גומיות - נשמע כמו קישקוש, אבל התשובה לזה פשוטה:בכל מקום שמציעים לך ערכת הגבהה תשאל לגבי זמינות ומחיר של הבוקסות/גומיות ...אכן התשובה פשוטה וזה מה שהתכוונתי לעשות...

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

anery
25-08-19, 15:40
אתה מטייל או מתכנן בעתיד לטייל בשטח בינוני או קשה או רק בדרכי קקל?
אני לא הייתי מוותר על הגבהה של 2''.
סט סביר גם ללא פוגע ביציבות, מנסיוני זה בדיוק להפך .

נשלח מהנייד שמתעקש "לתקן" את האיות...בהחלט מטייל. לצערי לא המון, אבל למשל בפסח האחרון עשיתי את מעלה חמרן הצפוני.

איל מ
25-08-19, 15:45
ספציפית בלנדקרוזקר,
כנראה ש"ברי הסמכא" מדברים מפוזיציה.
מכיוון שמבחינת יציבות, רוב הערכות משפרות את המצב של הרכב שדי מתנדנד במקור.
בהגבהה חוקית, הזוויות עבודה של הציריות והדרייבשאפטים אכן יותר חדות ומגבירות בלאי, אבל לא בצורה היסטרית. לדעתי מי שמטייל (עם לנדקרוזר, ברכבים אחרים המצב שונה) עדיף עם הגבהה.

anery
25-08-19, 15:50
ספציפית בלנדקרוזקר,
כנראה ש"ברי הסמכא" מדברים מפוזיציה.
בהגבהה חוקית, הזוויות עבודה של הציריות והדרייבשאפטים אכן יותר חדות ומגבירות בלאי, אבל לא בצורה היסטרית. לדעתי מי שמטייל (עם לנדקרוזר, ברכבים אחרים המצב שונה) עדיף עם הגבהה.דווקא שני האנשים איתם דיברתי אינם מדברים מפוזיציה, בוודאות, כולל אחד שהחזיק כזה רכב סטנדרטי וטייל איתו המון, ולכן הצליחו לטעת בי ספקות.

נדב ש.
25-08-19, 15:56
.

+1..

Jo_P
25-08-19, 16:28
אהלן, כבעלים של לנדקרוזר 2008 מוגבהה אולדמן מזה 10 שנים ו-150K קילומטרים - אני לא מוצא שום בעיה בעניין.
להיפך - הרכב מוגבהה מספיק (2') בשביל לטייל ולצלוח את רוב המסלולים בארץ גם תחת עומס של נוסעים וציוד.
לאחרונה אמרו לי שהלכה בוקסה באחד הבולמים - כרגע לא מחליף משום שיתכן ואגביה בסט חדש - עדיין מתלבט.

בהצלחה,
יוחאי

assafy
25-08-19, 16:33
קישקוש. הגבהה של 50 מ"מ ושימוש בסט איכותי משפר בהרבה את התנהגות הרכב גם בכביש.
במקום ההתנהגות ה"אמריקאית" ההיתנדנדויות והגילגול המוגזם בסיבובים מקבלים רכב שאפשר לינסוע איתו אפילו בצורה שמתקרבת לספורטיבית (יחסית). בשטח משפר גם לעין ערוך ואפשר לעבור בכל מקום מבלי לקבל לטיפות בתחתית. בשבילים גם תענוג.
מניסיון, לפחות עם סט של אולדמן, אין בעיה להחליף בוקסות בלבד.

ד ו ר ו ן
25-08-19, 16:38
דווקא שני האנשים איתם דיברתי אינם מדברים מפוזיציה, בוודאות, כולל אחד שהחזיק כזה רכב סטנדרטי וטייל איתו המון, ולכן הצליחו לטעת בי ספקות.
אז מאיפה ההגדרה ״ברי סמכא״?

כי הטיעונים שלהם שציטטת לא ממש תומכים בכך.

Slowly..

anery
25-08-19, 17:11
אז מאיפה ההגדרה ״ברי סמכא״?

כי הטיעונים שלהם שציטטת לא ממש תומכים בכך.

Slowly..קורא פה את הדברים והכיוון ברור.
שני האנשים הם גיפאים ותיקים מאוד עם קילומטראז טיולים מכובד ורקע טכני מכובד עוד יותר. ולכן נתפסו בעיני כברי סמכא.
זה מזכיר לי את הויכוח על הורדת אוויר כן/לא.
מצד אחד יש אנשים שאומרים שרק בדיונות להוריד, כולל אלי בן ארי שמעביר את ההדרכות של טויוטה, ומצד שני אנשים שאומרים להוריד בכל מקרה גם בשטח טרשי כדי לשפר את האחיזה והנוחות.
לכן קשה לדעת למי ולמה להאמין.
עכשיו נשארו שתי שאלות:
איזה סט?
מאיפה הכסף?
תענו לי על הראשונה עם השניה נתמודד כבר...

asafk
25-08-19, 17:18
לנדקרוזר מתנהג זוועה עם הבולמים המקוריים - גם אם התרגלת ואתה לא מרגיש - לא תבין איך נסעת ככה אחרי שתתקין הגבהה איכותית.
אצלי למשל סט של אולדמן (בהיילקס) וגם יש חלקי חילוף לכל עד אחרונת הגומיות, וגם יש אחריות.

תעשה קצת סקר שוק... והאמן לי - אחרי שתרכיב קפיצים גבוהים ובולמים איכותיים - לא תוכל לחזור אחורה.

ועוד דבר..... ממליץ לך לא להתפתות לרכיבים 'אקזוטיים', בולמי מירוצים, פוקסים וקינגים וכאלה. הם דורשים תחזוקה ובסך הכל ההבדל לטובה בביצועים מורגש רק בקצה.

אסף.

anery
25-08-19, 17:23
לנדקרוזר מתנהג זוועה עם הבולמים המקוריים - גם אם התרגלת ואתה לא מרגיש - לא תבין איך נסעת ככה אחרי שתתקין הגבהה איכותית.
אצלי למשל סט של אולדמן (בהיילקס) וגם יש חלקי חילוף לכל עד אחרונת הגומיות, וגם יש אחריות.

תעשה קצת סקר שוק... והאמן לי - אחרי שתרכיב קפיצים גבוהים ובולמים איכותיים - לא תוכל לחזור אחורה.

ועוד דבר..... ממליץ לך לא להתפתות לרכיבים 'אקזוטיים', בולמי מירוצים, פוקסים וקינגים וכאלה. הם דורשים תחזוקה ובסך הכל ההבדל לטובה בביצועים מורגש רק בקצה.

אסף.

ראה השאלה השניה. אין אופציה להתפתות לרכיבים אקזוטיים...
מתלבט כרגע בין אולדמן לדובינסון. הפרש לא עצום במחיר אבל בהוצאה כזו כל שקל קובע.

asafk
25-08-19, 18:35
תתחיל בבדיקת תנאי האחריות.

אסף.

ד ו ר ו ן
25-08-19, 18:40
זה מזכיר לי את הויכוח על הורדת אוויר כן/לא.

אין ויכוח.
יש מי שמתעלמים מעובדות.

תארי ״מנהל זה או אחר״ לא מאשימים אותי כלל עד שזה מגובה בתוכן.
פגשתי לא מעט מתהדרי תארים שמאחוריהם יש הרבה תחושות והרבה פחות פרקטיקה.

ובהקשר הנוכחי,
אני לא הייתי מתבלבל בכלל ובהחלט מתקין סט של יצרן מוכר ומוכח, ותיק, ועם גיבוי חלפים בארץ.
לדובינסון ישקיט מלא של בולם+קפיץ מותאם לרכב או קיבוץ רכיבי מדף של יצרנים שונים?

למזלך אתה מחפש סט לאחד הרכבים הנפוצים בשוק העולמי.

Slowly..

anery
25-08-19, 19:18
אין ויכוח.
יש מי שמתעלמים מעובדות.

תארי ״מנהל זה או אחר״ לא מאשימים אותי כלל עד שזה מגובה בתוכן.
פגשתי לא מעט מתהדרי תארים שמאחוריהם יש הרבה תחושות והרבה פחות פרקטיקה.

ובהקשר הנוכחי,
אני לא הייתי מתבלבל בכלל ובהחלט מתקין סט של יצרן מוכר ומוכח, ותיק, ועם גיבוי חלפים בארץ.
לדובינסון ישקיט מלא של בולם+קפיץ מותאם לרכב או קיבוץ רכיבי מדף של יצרנים שונים?

למזלך אתה מחפש סט לאחד הרכבים הנפוצים בשוק העולמי.

Slowly..אין ויכוח (על הורדת לחץ אוויר) ומה דעתך?

לגבי דובינסון מדובר בערכה מושלמת של בולמים וקפיצים מאותו יצרן.

assafy
25-08-19, 19:18
לגבי הורדת האויר תעשה ניסוי בעצמך. תיסע על שביל עם מהמורות ותטפס איזו מדרגה עם לחץ אויר מלא של כביש (שבל"ק הוא לפחות 31) ולאחר מכן תחזור על זה בלחץ של מקסימום 25. תגיד אתה מה מסקנותיך.
זה יהיה כל כך ברור שאין כאן וויכוח.

anery
25-08-19, 19:27
לגבי הורדת האויר תעשה ניסוי בעצמך. תיסע על שביל עם מהמורות ותטפס איזו מדרגה עם לחץ אויר מלא של כביש (שבל"ק הוא לפחות 31) ולאחר מכן תחזור על זה בלחץ של מקסימום 25. תגיד אתה מה מסקנותיך.
זה יהיה כל כך ברור שאין כאן וויכוח.אוקי. אגב לפי הלוחית ברכב הלחץ הוא 29, וככה אני נוסע גם בכביש וגם בשטח. אולי בגלל זה בחיים לא הצלחתי לרדת מצריכת דלק של 1:8.5

ד ו ר ו ן
25-08-19, 20:45
אין ויכוח (על הורדת לחץ אוויר) ומה דעתך?

אני מוריד והרבה, בכל תוואי.
ומקפיד לנפח לפני עלייה לכביש.

תתחיל לחשוב על הצמיגים שלך כאל רכיב בעל יכולת אחיזה משתנה כתלות בלחץ אויר, וכאביזר שיכוך של הרכב, אלו 4 קפיצי אויר שיודעים לטפל בתדרים שהקפיץ לא מסוגל.

Slowly..

ד ו ר ו ן
25-08-19, 20:50
אוקי. אגב לפי הלוחית ברכב הלחץ הוא 29,
אלא בדקת בבוקר, אז 29 בחנייה זה26-7 בבוקר כשהצמיג קר.

מספיק נסיעה קצרה לעלייה של 2 psi בלחץ שמופיע בתחנת דלק.
ביום חם זה יכול להיות גם 5+psi

Slowly..

anery
25-08-19, 21:02
אני מוריד והרבה, בכל תוואי.
ומקפיד לנפח לפני עלייה לכביש.

תתחיל לחשוב על הצמיגים שלך כאל רכיב בעל יכולת אחיזה משתנה כתלות בלחץ אויר, וכאביזר שיכוך של הרכב, אלו 4 קפיצי אויר שיודעים לטפל בתדרים שהקפיץ לא מסוגל.

Slowly..האם הדבר משתנה לפי סוג הצמיג?
אני נוסע על טויו 50/50 שנחשב צמיג עם דופן חזקה מאוד, והעלו בפני טענה שהורדת אוויר מאיינת את יתרון הדופן החזקה ויכולה להביא לקילוף הצמיג מהג'נט.

נדב42
25-08-19, 21:04
הדיון נסחף קצת, ובכל זאת: לא כל רכב מתנהג אותו הדבר וההחלטה לגבי הורדת אוויר תלוייה בהרבה משתנים. המשתנה הראשון הוא כמובן הנהג והעדפותיו, אבל זה לא הכל.

לי יש שני רכבי שטח, ואני בוחר בכל אחד מהם את לחץ האוויר באופן שונה.

בויטארה (ארוכה, 94) לחץ האוויר המקורי הוא 23, ואני נוסע בשגרה בין 25-27, משום שהלחץ הנקוב המקורי מתאים למידת הצמיג המקורית אבל במידה המורכבת זה גורם ל"מחלת ים" בכביש. בשטח אם אין צורך מבחינת עבירות (חולות או סלעים מאתגרים) אני בכלל לא מוריד אוויר. המתלים רכים ונוחים ואני לא מוצא שום צורך והצדקה לכך.

בצ׳רוקי (ארוך, 96, צמיגי 33") אני נוסע בשגרה בלחץ שבין 30-33. בכל כניסה לשטח אני מוריד ל- 15-17, כי אחרת אני מרגיש שכל באמפ קטן מפרק את האוטו ואותי, המתלים קשיחים והשיכוך מהגלגלים הגדולים תורם המון. ולא, המתלים לא קשים מדי - אני מגיע לעיתים נדירות לסגירת מתלה, ובזחילות המתלים עובדים מדהים עם ניצול מלא של טווח העבודה שלהם.

בשני הרכבים, אם יש צורך מבחינת עבירות, אני מוריד עוד אוויר. בשניהם כבר ראיתי 7-8psi והעבירות משתפרת פלאים בהתאם.

רוצה לומר: הויכוח לגבי הורדת אוויר לא בהכרח נובע רק מעקשות/אטימות של מי מהצדדים. יש רכבים שזקוקים לזה הרבה יותר/פחות מאחרים ...

ד ו ר ו ן
25-08-19, 22:24
הדיון נסחף קצת, ובכל זאת: לא כל רכב מתנהג אותו הדבר וההחלטה לגבי הורדת אוויר תלוייה בהרבה משתנים. המשתנה הראשון הוא כמובן הנהג והעדפותיו, אבל זה לא הכל..
כל רכב שטח מרוויח מהורדת לחץ אויר בשטח.
מי שמתנגד להורדת אויר באופן גורף או ״רק בדיונות״, פשוט טועה.

כמו שהרחבת בהמשך התגובה, כמה להוריד זה כבר תלוי בסוג השטח, משקל הרכב, אופי הנסיעה, מידה וסוג הצמיג (יש צמיגים יותר פגיעים להורדת אויר, ויש צמיגים שצריך להוריד המון כדי שתהיה השפעה).

Slowly..

yoav
27-08-19, 07:37
1. מבחינת הגבהה- אנחנו מאוד מרוצים מההחלטה. גם אצלנו בוצעה בעקבות בולם מקורי שהלך לעולמו.
2. תומר פלד מבין שאן מפרסם קיט מלא של אולדמן כולל רישום ברשיון במחיר נמוך משמעותית ממתחרים במרכז הארץ ( ומתקין גם קיטים אחרים). קראתי על המוסך שלו חוות דעת טובות. אין לי נסיון אישי. שווה לבדוק. אנחנו על הגבהה של efs שלטעמי בכביש קשה מדי.
תגביה. כנראה שלא תתחרט.

anery
28-08-19, 18:44
1. מבחינת הגבהה- אנחנו מאוד מרוצים מההחלטה. גם אצלנו בוצעה בעקבות בולם מקורי שהלך לעולמו.
2. תומר פלד מבין שאן מפרסם קיט מלא של אולדמן כולל רישום ברשיון במחיר נמוך משמעותית ממתחרים במרכז הארץ ( ומתקין גם קיטים אחרים). קראתי על המוסך שלו חוות דעת טובות. אין לי נסיון אישי. שווה לבדוק. אנחנו על הגבהה של efs שלטעמי בכביש קשה מדי.
תגביה. כנראה שלא תתחרט.אוקי,
קיבלתי הצעות שונות לסטים שונים.
Efs זול משמעותית מהאולדמן.
למה כוונתך שהוא נוקשה מדי בכביש?
אתה יודע להשוות לסטים אחרים כמו אולדמן או דובינסון?
בכל מקרה מדובר בהגבהה ללא משקלים מלפנים ומאחור.

yoav
28-08-19, 23:34
אוקי,

התחושה, אצלי ברכב, שהוא לא משכח מהמורות/ במפרים בכביש בחלקו האחורי כמו רכבים של חברים עם הגבהות אחרות והנסיעה לכן פחות נעימה (לי). אולי זה משהו ספציפי אצלי באוטו/בסט/בהרכבה

assafy
28-08-19, 23:42
מאחר והתקנה של הגבהה אתה תעשה אך ורק פעם אחת על הרכב הזה וההשפעה על התחושה והנסיעה היא גדולה מאוד, אני ממליץ לך לא ללכת רק על פי המחיר הזול ביותר.
אינני מומחה אבל שמעתי מתקין ידוע מתבטא נגד הסט של efs. יכול להיות שהוא אמר את זה גם מפוזיציה.
לא יודע להשוות מול אחרים אבל יכול להגיד שאני מבסוט מאוד מהסט של אולדמן שיש לי. הוא מכוייל היטב לרכב.

יואב פולס
29-08-19, 12:36
הדיון על הורדת אוויר או לא כבר הפך לעקר אחרי כל-כך הרבה דיונים.
אישית - מוריד אוויר בכל ירידה לשטח. כבר אין כח לחזור על כל הטיעונים שעלו כאן בהרבה דיונים.
מי שלא רוצה להוריד מעצלות או בגלל שאיזה 'גורו' אמר לו לא להוריד - יכול להישאר עם לחץ האוויר המקורי. ולטעות. אבל זה עניין שלו.

לגבי סטים להגבהה,
על האוטו של אחי - סט פוקס.
על האוטו שלי - סט איירונמן.

אולי שני הקצוות של הסטים מבחינת מחיר ו'נחשבות'.
בכל רגע נתון אני מעדיף את האיירונמן, לסגנון הנהיגה שלי.

אם הייתי שם היום סט חדש הוא היה או איירונמן נוסף או אולדמן שמאוד מוצלח על הלנדקרוזר הארוך.

'מומחה' שאומר לא להגביה - עדיף להתייעץ עם אנשים שמבינים באמת.

נדב ש.
29-08-19, 13:18
לפוקס יש הרבה מאוד כיוונונים ומצבים(שיסתום), כדי לשנות צריך לפרק אותם מהרכב במעבדת השירות, לפעמים כדי להגיע למצב הרצוי לוקח 3 אפילו 4 פעמים פירוק והרכבה להגיע אליו.

לגבי אולדמן, ממליץ לך לבדוק טוב מה מרכיבים לך וללכת לפי מקט"ים אחרי שבדקת מה אתה רוצה, יש להם כל כך הרבה אפשרויות לרכב הזה שאתה הולך לאיבוד...

לגבי הגבהה של "פעם אחת"... לא מאמין בזה, מכיר כבר יותר מידי שהחליפו לפחות 2 סטים של קפיצים בגלל אי אילו סיבות, שינויים ברכב, משקלים, שקיעה של קפיצים, נוחות וכו' וכו'.

איל מ
29-08-19, 14:50
כי הם לא חשבו עד הסוף לפני ההגבהה

נדב ש.
29-08-19, 19:26
כי הם לא חשבו עד הסוף לפני ההגבהה

תתפלא...
היו כאלה עם ל"ק 120 שמכרו להם סט קפיצים אולדמן שמיועד לל"ק 150 בטענה שזה HD.

asafk
31-08-19, 19:11
שיעורי בית ברמה של לפתוח קטלוג.....

אסף.

בןבן
01-09-19, 09:40
אוקי,

... סט קובעים לפי משקל הרכב..... ההוא שמשווה על הבאב אללה סטים ,כנראה לא מבין הרבה. יכול להיות שסט EFS יהיה קשה במשקל מסויים אבל עוד 150 קג על הרכב וזה יהיה מושלם בעוד שהתוספת של 150 קג ,תהפוך את האולדמן... לבלתי נסבל במקרה הגרוע וגרוע במקרה הטוב...
לבדוק טוב טוב על איזה משקל אתה בד''כ נוסע בטיולים,להשוות למשקל הכללי המקורי ולעשות שיקול מושכל. יכול להיות שתתצטרך להתפשר על נוחות ביום יום לטובת הנאה בשטח פעם ב- מלא את החסר- החישוב צריך להיות שלך ושלך בלבד.
מלבד האמור לעיל לכל סט אמורים להיות 3 דרגות קושי ,בדיוק בגלל הסיבות שמניתי לעיל וישנם עוד סיבות. זה שבארץ מביאים בדכ רק סט אחד שיתאים לכולם,זה כנראה בגלל שאנחנו לא שוק גדול וזה לא כלכלי או שיבואן יודע(בד''כ בצדק..) שאנשים פה לא מבינים . ''רוצים הגבהה'' ובזה זה נגמר.בלי לקחת בחשבון חסרונות/יתרונות וכו.
אז כפי שהבנת יש הרבה צדדים למטבע, נצל את המדיה האלקטרונית ,בדוק,שאל תתעניין,תלמד את הנושא ואז תחליט. בסופו של דבר ההנאה מובטחת . מנסיון.

-->