PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש לשאול פאן קלאץ' של היילקס 98-9

חנן-ג'יפולוג
25-08-19, 16:45
לצורך לקיחת מידות.

תודה.

למי שיסתקרן: קיבעתי את הפאן קלאץ' אצלי לפני כשש שנים (כמה פיסות צמיג בין החצאים של הפאן קלאץ' ) . התוצאה היתה מצוינת אבל שמתי לב לאחרונה שהוא כבר לא מקובע 100 אחוז כשאני מנסה לסובב אותו ביד. הקירור והמיזוג עדיין פיקס, אבל אני רוצה לבנות מודל בסוליד ולהוציא לחריטה של מתאם קשיח .

guyo
25-08-19, 16:51
חנן,
כתבת למתעניינים אז אני אנגוס בפתיון-

למה לא לתת לקלאץ לעשות את עבודתו או במקום זה להתקין פלקסי פאן? לא מציק לך שהמאוורר מקובע?

גיא

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
25-08-19, 16:57
כי מבחינתי זה יתרונות נטו, לפחות לשימוש שלי, של טיולים בלבד, אבל גם בתקופות שהשתמשתי ברכב ביומיום אהבתי את זה.
האמת היא שדשנו רבות בפורום הזה על יתרונות וחסרונות, אז אני לא בטוח שאכנס לזה שוב. אפשר לחזור לדיונים ולראות את הטיעונים השונים.
דבר אחד בטוח: המזגן עובד טוב יותר כשהרכב בסרק כי המניפה ב100 אחוז, למרות שהמנוע קר.

זיף
25-08-19, 20:39
יש לי על הרכב פן קלאצ כזה לדעתי. נקנה בפירוקיה ונאמר שזה של לנדקרוזר.... לא סגור אם זה אכן ירד מכזה אוטו אבל עובד כבר כמה שנים ובוודאות לא המקורי.

חנן-ג'יפולוג
25-08-19, 20:48
תודה.

גם לי יש כזה על האוטו.

אני יכול להוריד אותו, לקחת מידות, לבנות קובץ, להזמין ולהשבית את הרכב עד שיגיע. מעדיף לפרק את האוטו כשכבר יש לי חלק מוכן ביד. אם לא יסתדר לשאול, אז אני אוריד את שלי.

ד ו ר ו ן
25-08-19, 20:52
יש מצב שיש לי את המקורי איפושהו.
אוכל לבדוק מחר.

Slowly..

חנן-ג'יפולוג
25-08-19, 21:02
מקורי של 93-97?

יש לי במחסן. הוא טוב לי רק בשביל מדידה של הצד של משאבת המים. הוא לא רלוונטי לצד של המניפה, שאצלי ואצלך היא של פרהראנר 2000-2001 .

נמרוד
25-08-19, 21:11
מה אתה צריך למדוד? את המרחק בין זוג ברגים?

חנן-ג'יפולוג
25-08-19, 21:18
גם מרחק בין ברגים בשני הצדדים, גם מרחק בין פלאנג'ים, גם את השקע בפלאנג' שמתחבר למשאבת המים, כי הציר שלה בולט לתוכו, גם את הקוטר הפנימי של הפלאנג' של המניפה, ואת הקוטר החיצוני של הפלאנג' הקדמי (כי הוא יושב בתוך המניפה ולא יכול להיות גדול מדי) .

amirmoshe
25-08-19, 22:18
בזמנו עשיתי פה מדריך לשיפוץ פאן קלאץ'.

לדעתי אם אתה מעדיף להיות יותר מקובע מהנורמל תיקח פאן קלאץ ללא נזילות.
תוסיף נוזל ויסקוזי בצמיגות גבוהה יותר.
תשנה את טמפ' הפציחה של הפאן קלאץ' לנמוכה יותר.
ואז תקבל את אותו אפקט ללא צורך באביזרים מיוחדים. עלות נמוכה. ועם הגנה למצב שבו המניפה נתפסת במשהו..

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
26-08-19, 09:36
אני מבין, ובכל זאת, הסתדרתי בלי פאן-קלאץ' כבר כמעט 50 שנים.
נראה לי שאמשיך כך.
בלי קשר אם השתכנעתי או לא, תודה על התובנות ועל השיתוף.

ishc
26-08-19, 11:41
אני מבין, ובכל זאת, הסתדרתי בלי פאן-קלאץ' כבר כמעט 50 שנים.
נראה לי שאמשיך כך.
בלי קשר אם השתכנעתי או לא, תודה על התובנות ועל השיתוף.וואו חנן, ההילקס שלך חתיכת זקן [emoji12]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
02-10-19, 23:35
חם מהתנור:

https://imagizer.imageshack.com/v2/800x600q90/923/IoYLx2.jpg

https://imagizer.imageshack.com/v2/800x600q90/924/3Mgxcy.jpg

tallevi
03-10-19, 00:37
Spool fan...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
03-10-19, 08:26
מודל ABS מקדים, לפני הוצאת הזמנה לCNC .

https://imagizer.imageshack.com/v2/800x600q90/922/hKUpJ1.jpg

tooshey
03-10-19, 08:33
אם מבטלים את המצמד ועוברים למניפה קבועה, עדיף כבר לשים מניפה "חכמה" של flex-a-lite או משהו דומה.
כנפיים רחבות מנירוסטה דקה מאד, שמתיישרות ומשנות את הזווית שלהן ככל שהסל"ד עולה.
לא ניסיתי בעצמי, אבל מישהו בעבר הרחוק סיפר לי שזה הדבר היחיד שפתר בעיית התחממות ברכב שלו.

מצד שני, כנף נירוסטה כזו חותכת אצבעות ממש בקלות. זהירות...

בברכה, טושי

ishc
03-10-19, 10:46
אני עם חנן, בסמוראי שהיה לי הפאן קלאץ היה מקובע והאוטו נסע סבבה. אח"כ התחכמתי ועברתי למניפה חשמלית בעקבות המלצות שזה ישפר ביצועים, יוריד צריכת דלק ועוד סיפורי אלף לילה ולילה. בדיעבד, גורנישט!!! הביצועים נשארו של סמוראי וגם הצריכת דלק לא השתפרה כלל ובנוסף בקדציה שלי כבר נשרף מנוע של מניפה אחת והיא הוחלפה.
ברכב רק לטיולים (וכנראה גם בפאגרו אם הפאן קלאץ יתחיל לזייף) קיבוע של הפאן קלאץ זו פשרה טובה לדעתי.

מוני אורבך
03-10-19, 10:50
כמה עלתה עבודת CNC כזו?

חנן-ג'יפולוג
03-10-19, 11:08
290 דולר פלוס משלוח.

מוני אורבך
03-10-19, 11:14
הם גם עושים עבודות בברזל? יש גם אפשרות לחישול?
יש להם אתר (אני מניח שזה יצרן סיני)

חנן-ג'יפולוג
03-10-19, 11:17
https://www.3dhubs.com/manufacture/

עובדים גם בברזל ובעוד הרבה חומרים. לא יודע לגבי חישול.

סולי
03-10-19, 12:49
אני עם חנן, בסמוראי שהיה לי הפאן קלאץ היה מקובע והאוטו נסע סבבה. אח"כ התחכמתי ועברתי למניפה חשמלית בעקבות המלצות שזה ישפר ביצועים, יוריד צריכת דלק ועוד סיפורי אלף לילה ולילה. בדיעבד, גורנישט!!! הביצועים נשארו של סמוראי וגם הצריכת דלק לא השתפרה כלל ובנוסף בקדציה שלי כבר נשרף מנוע של מניפה אחת והיא הוחלפה.
ברכב רק לטיולים (וכנראה גם בפאגרו אם הפאן קלאץ יתחיל לזייף) קיבוע של הפאן קלאץ זו פשרה טובה לדעתי.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalkלא אתייחס לנושא קיבוע הפאן קלאץ... יש על כך מספיק מילים כתובות בפורום..
אבל מוכרח להתייחס לניסיון הסבה שלך לוונטה חשמלית, זה לא מספיק לדחוף איזו וונטה ב200שח ולקרוא לכך הסבה ואחכ להלין שזה כוסות רוח למת.

אני עשיתי זאת על סמוראי וזה הוכיח את עצמו כשקט יותר ואמין גם במשך שלושה ימים בבוץ טובעני ברמת הגולן.
זול זה לא. כמעט כמו כל שינוי ברכב שנעשה כהלכה.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
03-10-19, 13:57
https://www.3dhubs.com/manufacture/

עובדים גם בברזל ובעוד הרבה חומרים. לא יודע לגבי חישול.

תיקון: השתמשתי באתר הזה המון בשביל לשחק עם חומרים ועיצובים שונים, כדי לקבל באונליין את ההשפעות של כל שינוי על המחיר, אבל בפועל מי שייצר לי את המתאם היה Andy (יצרן אמריקאי) מ:
[email protected]

הקשר אתו הוא דרך האימייל.

אני עוד לא יודע להעיד על דיוק הייצור מכיוון שעוד לא קיבלתי את המתאם. הוא בדרך אליי. הטולרנס הסטנדרטי שהוא מתחייב לו הוא 0.13 מ"מ, שזה דומה למה שמתחייבים לו ב3Dhubs ו (0.125 מ"מ) . ניתן לקבל טולרנסים טובים יותר, בתוספת תשלום.

ishc
03-10-19, 14:42
לא אתייחס לנושא קיבוע הפאן קלאץ... יש על כך מספיק מילים כתובות בפורום..
אבל מוכרח להתייחס לניסיון הסבה שלך לוונטה חשמלית, זה לא מספיק לדחוף איזו וונטה ב200שח ולקרוא לכך הסבה ואחכ להלין שזה כוסות רוח למת.

אני עשיתי זאת על סמוראי וזה הוכיח את עצמו כשקט יותר ואמין גם במשך שלושה ימים בבוץ טובעני ברמת הגולן.
זול זה לא. כמעט כמו כל שינוי ברכב שנעשה כהלכה.

Sent from my SM-A530F using Tapatalkאורי, הצורה שאתה מבצע שיפורים רלוונטית רק לך ולרכב שטח של הקדוש ברוך הוא בעצמו וזה נכתב בכל האהבה שלי אליך [emoji12]

סולי
03-10-19, 14:45
אורי, הצורה שאתה מבצע שיפורים רלוונטית רק לך ולרכב שטח של הקדוש ברוך הוא בעצמו וזה נכתב בכל האהבה שלי אליך [emoji12]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalkנהייה ברגיל בגיפולוג... להתייחס לגופו של אדם ולא לגופו של עניין... והכל באהבה.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

sportage
03-10-19, 16:36
ברור שלשפורים האלו אין מודל עיסקי.

מדובר באהבה נטולת גבולות והעיקר שנהנים מזה.

בלוא הכי הרכב עומד ליד הבית כי אין לו בטוח.. :-)

חנן-ג'יפולוג
23-10-19, 07:28
תיקון: השתמשתי באתר הזה המון בשביל לשחק עם חומרים ועיצובים שונים, כדי לקבל באונליין את ההשפעות של כל שינוי על המחיר, אבל בפועל מי שייצר לי את המתאם היה Andy (יצרן אמריקאי) מ:
[email protected]

הקשר אתו הוא דרך האימייל.

אני עוד לא יודע להעיד על דיוק הייצור מכיוון שעוד לא קיבלתי את המתאם. הוא בדרך אליי. הטולרנס הסטנדרטי שהוא מתחייב לו הוא 0.13 מ"מ, שזה דומה למה שמתחייבים לו ב3Dhubs ו (0.125 מ"מ) . ניתן לקבל טולרנסים טובים יותר, בתוספת תשלום.

העברתי הבוקר את המתאם לבדיקה אצל בקר האיכות במקום העבודה שלי, והוא אישר שטולראנס היצור, 5 מאיות מקסימום, עומד בטולראנס המוצהר.

אגב, למדתי על 3dhubs שהם חברה אמריקאית עם יצור בכל מיני מקומות בעולם, כולל ארה"ב ואירופה, אבל גם בסין, בהתאם לטכנולוגיה הנדרשת.

חנן-ג'יפולוג
05-12-19, 08:39
לסגור את הנושא: אתמול המתאם עבר נסיעת בכורה של כשעה וחצי. כלום לא התפוצץ, שזה טוב :) .
לגבי ההשלכות: אין, ביחס למה שהיה לי קודם, שלא במפתיע.
מבחינתי, זו היתה התנסות ראשונה בתכנון CAD ושליחה ליצור של חלק מדויק שמסתובב ב4-5K סל"ד. למדתי המון, וגם נהניתי, מהתהליך ומהתוצאה.

חנן-ג'יפולוג
29-03-23, 08:29
היום נקרה בדרכי השרשור הזה, אז שווה לעדכן אחרי יותר משלוש שנים.

אני מרוצה מאוד מהתוצאה. המזגן נהנה מהשינוי הזה, בסרק בפרט, והכול עובד טוב. הפער היחיד שמורגש הוא רעש מניפה בסל"דים גבוהים במיוחד.

ד ו ר ו ן
29-03-23, 09:18
היום נקרה בדרכי השרשור הזה, אז שווה לעדכן אחרי יותר משלוש שנים.

אני מרוצה מאוד מהתוצאה. המזגן נהנה מהשינוי הזה, בסרק בפרט, והכול עובד טוב. הפער היחיד שמורגש הוא רעש מניפה בסל"דים גבוהים במיוחד.

הרעש של המאוורר גובר על המנוע בסלד גבוה?
זה חתיכת רעש..

חנן-ג'יפולוג
29-03-23, 09:25
אני לא יודע לומר אם זה רעש חזק יותר בדציבלים מרעש המנוע, או שאני שומע אותו מצוין כי הוא עם מאפיינים אחרים מאלו של רעש המנוע, אבל הוא מוחשי מאוד, בכל מקרה.
לא משהו שהיה גורם לי להתחרט על השינוי, אבל זה שם, וברכב יומיומי זה היה מפריע יותר.

ehudzeelim
29-03-23, 10:50
היתה תקופה שקיבעתי את הקלאצ אצלי, הרעש שמזכיר מפוח, ואף מתגבר על רעש המנוע בטורים גבוהים והופך דומיננטי בקבינה, אבל רק בנסיעה איטית או בעמידה. בכל מקרה זה לא רעש מציק, להיפך. כיף לשמוע את הנהמה הזאת שמזכירה לך שהאוויר זורם היטב..

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

-->