PDA

צפייה בגרסה מלאה : למי שלא יודע (2)

נדב42
28-08-19, 22:52
הכותרת מוקדשת לגרשון.

הסרטון מיועד לכולם, לראות ולהפנים [emoji17]

https://m.ynet.co.il/Articles/5577302

amir_shai
28-08-19, 23:01
שומעים שהם מדברים על כך שיש להם (לבעלי הרכב) נשק.
מה ניתן לעשות במצב כזה?
חוקי להשתמש בנשק?

Sent from my LG-H870DS using Tapatalk

boaz avrahami
28-08-19, 23:32
תודה נדב!
סרט בסך הכול די קורע מצחוק .

הצלמת מרגיעה את כולם חכו חכו אני מצלמת ( הצליחה לצלם את המספר של האוטו שלה?),
חברתה המבריקה קוראת לגנבים שיפסיקו כי יש ילדים ואז מתפרצת בעצבים ומקללת את הגנב ״ערבי מסריח״ בזמן שהגבר הקרבי שלידה מתבעס על ארנקו, משתיק את הגזענית ושמח שנשקו המאוד לא שימושי לא נשאר באוטו.

שני חברים שמאלנים ששלחתי אליהם את הסרטון ישר מצאו את התשובה. הכול בגלל ביבי ( השני אמר שרה).

חבר אחר ימני ישר ידע שהקורבנות שמאלנים.

ורק אני נשארתי להרהר איך האוטו מתגלגל כל כך חלק בגרירה כאילו הוא בניוטרל ולא בפרקינג עם הנד ברקס...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב42
28-08-19, 23:47
ורק אני נשארתי להרהר איך האוטו מתגלגל כל כך חלק בגרירה כאילו הוא בניוטרל ולא בפרקינג עם הנד ברקס...

אה, זה כי הוא כנראה היה בניוטרל.. ראו בהתחלת הסרטון את דלת הנהג פתוחה..

איך דרור אומר ? ברזלים, ועוד ברזלים ...

דרור ברלי
29-08-19, 00:45
דרור כתב, עשרות פעמים, שלא משאירים רכב שטח מופקר במדבר ויוצאים לטייל רגלית, מביי שדאגתם שמישהו נשאר לשמור על האוטו.
("מישהו נשאר" - הכוונה לא לילד שמתעצל ללכת ומעדיף להישאר עם מזגן פועל כשהוא משחק בטמבלפון).
כי כשתחזרו, הוא לא יהיה.
ואם הוא יהיה, סביר להניח שתגלו שנפרץ, תכולתו נגנבה או הושחתה. צמיגיו נוקבו.
ואז צחקו כאן ואמרו שאני פולני ופרנואיד.
והנה, חבורת מטומטמים - זו המציאות.

עוד לא היתה פעם בשנים האחרונות שיצאתי מאיזור בריכת צפירה לכיוון כפר הנוקדים, שלא עצרו אותי הולכי רגל נרגשים על השביל וסיפרו לי שרכבם נגנב. ביקשו הקפצה או עזרה.
מה לספר להם? שהדרום כבר מזמן לא בריבונות מדינת ישראל?....
שמדינת ישראל הפקירה אותו ללא תנאי לבדואים מהנגב, למחבלים מדרום הר חברון?...
ששוטריה לא מחפשים את הגנבים והמחבלים האלה. גם לא את הג'יפים שנגנבו מאיתנו?... שהם כן מחפשים, בהתלהבות רבה, את הג'יפים שעדיין ברשותנו, כדי לחלק להם הורדות מהכביש?... שזה מה שהרבה יותר חשוב ודחוף למדינה רעה ששונאת את אזרחיה?....

גם אני צחקתי כשראיתי את הסרטון. אבל זה לא היה שמחה לאיד אלא צחוק מריר.
כי יש עדיין הרבה אהבלים שחיים בסרט. לא קוראים את האזהרות, או מעדיפים להתעלם מהן. מפקירים את האוטו, ואחר כך מפחדים לחתור למגע עם הגנבים, למרות שבעל הרכב לכאורה חמוש ויכל להבריח אותם באמצעות ירי באוויר. הוא פחד. פחד מהמשטרע, מבית המשפט שיש בו הכל רק לא צדק, שיעשו הכל על מנת לדפוק אותו ולא את הגנב.

הפכנו לנקניקים ולפחדנים.
מפחדים מבית המשפט השמאלני, שיגן בחירוף נפש על הגנבים ועל המחבלים, ויבוא חשבון עם חייל שיהרוג מחבל, עם בעל הרכב או החוואי שינסה להגן על רכושו.
החוקים שלנו נכתבו כנגדנו, על ידי מחוקקים בני עוולה. ונאכפים עלינו על ידי שוטרים ושופטים בני עוולה.
אנחנו מפחדים להתגונן. מפחדים להגן על רכושנו. חיילינו מופקרים מול המצלמות של תומכי ומעודדי הטרור מאירופה ומתל-אביב.
זו לא פוליטיקה. זה רק ציון עובדה. הפחדנות הזו היא תמיכה ועידוד ורוח גבית לגנבים ולמחבלים. להעיז יותר. להאמין בכוחם, ביכולתם, למתוח עוד את הגבולות. כי בישראל הפשע משתלם.

לתפארת מדינת הקוקסינלים, שלא סופרת אותנו, את בטחוננו ואת רכושנו, לא מקילומטר ולא ממילימטר - ובכלל לא ראויה שנילחם בשבילה.

amir_shai
29-08-19, 00:56
לא מבין את הקשר לשמאל או ימין כאן.
אתה בדקת כמה חיילים קרביים יוצאים מתל אביב?

השאלה שלי לגבי שימוש בנשק הייתה לגבי חוקיות העניין. יש מצב שזה חוקי להשתמש כי בעצם גניבת הרכב שלך באמצע שום מקום הם מסכנים את חייך ואת משפחתך.

ישנו עוד צד לשימוש בנשק, הרי כבר ראינו שהם מצוידים היטב בנשק קצת יותר עוצמתי מאקדח. אז כאן נכנס שיקול של האם פתיחה באש לא תגרור קרב יריות שלא ברור מי ינצח בו.

אני מסכים בהחלט שהמדינה לא עושה מה שצריכה לעשות כדי להבטיח את בטחון אזרחיה. לא מסכים בכלל לגבי הקשר לשמאל. מי שבשלטון כבר הרבה שנים זה הימין ולכן אם אתה מאשים אז אתה יכול להאשים אותו על ההזנחה וביטול ההרתעה ולשיגשוג הפושעים.

Sent from my LG-H870DS using Tapatalk

נדב42
29-08-19, 01:03
לבעלי הרכב לא היה נשק במקום, הוא נשאר בבית..

דרור ברלי
29-08-19, 01:22
אינני שמאלני או ימני בכלל. אין לי בכלל דעה פוליטית ואני מצביע אסטרטגית למי שמתאים לי במערכת בחירות ספציפית. וכאמור - אני רק מציין עובדות.
המציאות היא שבית המשפט מעניש כל מי שינסה להגן על עצמו או על רכושו. כלומר מעניק רשת בטחון של ממש לגנבים ולמחבלים. וזה לא משנה מי כרגע בשלטון (החוקים הרי לא מתחלפים עם הממשלות) אלא מה כתוב בחוק ומי יושב בבית המשפט.

עצם שאלתך "האם חוקי" מאשרת ומאששת את כל מה שכתבתי - החוק נכתב נגדך וכדי להגן על הגנב. חד משמעית.
כדי שלא תהרוג חלילה את הגנב שניסה לפרוץ לביתך או לגנוב את רכבך, אסור לך לשלוף את הנשק אם אינך בסכנת חיים. כנראה שגם סתם ירי באוויר על מנת להרתיע ולהבריח אותו, ללא כל כוונה לפגוע בו, יסבך אותך עם רשויות החוק עם כל ההשלכות הנילוות שבסופו של דבר יעלו לך, בכסף, הרבה יותר מאשר אבדן הרכב - ואולי גם יעלו לך בחירותך.
כמו שכתבתי - ב-99% מהמקרים והזמנים, החוק נגדך ולצד הגנב והמחבל. בכל מקרה.

אתה יכול ליצור פרובוקציה. לרוץ לעברם בצעקות ולקצר טווח. מה שאולי יפתה אותם לנסות לתקוף אותך במברגים או בסכינים שזה בדרך כלל מה שהם נושאים עליהם.
והנה קיבלת לכאורה את עילת "סכנת החיים" שתצדיק את שליפת האקדח ושליחת כדור במוחו של כל אחד מהם. זה בתיאוריה. כי במציאות צריך הרבה אומץ וקור רוח כדי לחתור ככה למגע ולקצר מרחק לטווח מגע/ירי אפקטיבי באקדח, וזאת כשאינך בטוח מה ישלפו כנגדך בעוד שניה. אם אינך מיומן ממש, אקדחים בדרך כלל אינם יעילים מעבר למטרים ספורים. להבדיל מנשק ארוך שאפקטיבי מאוד גם בטווח של עשרות מטרים. וביד מיומנת - גם הרבה יותר.

לרוב הגנבים לא חמושים. גם הם חוששים להסתבך אם ייתפסו - הם מכירים את החוק שלנו (שנכתב עבורם ועבור בטחונם וחירותם) הרבה יותר טוב מאיתנו, הם יודעים שעל גניבת רכב הם אולי ייעצרו אבל ישוחררו עוד באותו ערב, אבל נשיאת נשק מכניסה אותם לרובריקה שונה, של פח"ע.

מצד שני לך תדע.

מצד שלישי אם הם חמושים כל כך טוב כפי שאתה מתאר, נגיד קלצ'ניקוב או M16 ולא מהססים להשתמש בהם, הרי שאכלת אותה. לא רק שגם עם האקדח האימתני ביותר אין לך שום סיכוי מול עוצמת האש, קצב האש ובעיקר הטווח והדיוק של נשק ארוך, אלא שזה כבר מלכתחילה לא עניין משטרתי/פלילי אלא פח"עי. אז נכון שצה"ל זה כבר מזמן לא מה שהיה פעם, אבל עדיין אני סומך עליו אלפי מונים יותר מאשר על המשטרע. צה"ל לפחות מתאמץ על אמת למצוא את המחבלים ובהרבה מקרים גם מצליח, להבדיל מהמשטרע שמלכתחילה מניחה לגנבים לנפשם. "חוסר עניין לציבור" ושאר תירוצים על מנת להצדיק את הבטלה, את אוזלת היד ואת חוסר המעש.

raanan
29-08-19, 04:21
לבעלי הרכב לא היה נשק במקום, הוא נשאר בבית..

אם לטיול בדרום הוא לא לוקח נשק , אז הנשק מיועד עבור מתקפת חייזרים צפונבונית ?
חבל על הכסף לחידוש רשיון .

הצגת נשק או אפילו רמיזה על היותך חמוש בכל עימות שאינך בסכנת חיים , במידה ומדווחת למשטרה, גוררת זימון והחרמת הנשק .
אגב,
אני לא בטוח אם עצירת פשע כנגד צד שלישי (מישהו דוקר מישהו אחר ברחוב) באמצעות הנשק , היא חוקית .
לא שיש תקדימים לכך למעט פח"ע אבל אז מקבלים צל"ש מבלי שהמערכת המשפטית נכנסת לעניין .
למרות שגם זה לא בדיוק ברור מאליו, ע"ע השוטר בירושלים שירה בשתי הנערות הפלסטנאיות שתקפו עם סכינים עובר אורח בירושלים.

בקיצור,
עצירת פשע כמו בסרטון, אינה עילה לשליפה גם בהתפלפלות שיש ילדים , מחסור במים , טיטולים ובמבה נוגט ....

נ.ב- מסכים עם כל מילה של דרור !

רענן

boaz avrahami
29-08-19, 06:17
אנחנו שוכחים שבית המשפט מגן על חוקי יסוד. חופש העיסוק של הגנב הוא ערך עליון.

אקטיביזם שיפוטי שכזה

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב42
29-08-19, 06:56
להבדיל מהמשטרע שמלכתחילה מניחה לגנבים לנפשם. "חוסר עניין לציבור" ושאר תירוצים על מנת להצדיק את הבטלה, את אוזלת היד ואת חוסר המעש.

למה ככה ?
הרי כתוב בפירוש:

"למותר לציין כי המאבק המתמשך בעברייני הרכוש הוביל לירידה דרמטית בשיעור גניבות הרכב בישראל, והמשטרה פועלת כל העת לסיכול גניבות, וכן ללכידתם והעמדתם לדין של פורצים וגנבי רכבים.

"אנחנו קוראים לציבור, בעת כל זיהוי של גניבה המתרחשת בזמן אמת, לדווח מיד למוקד 100 של המשטרה ובכך להגביר את הסיכוי לסיכול הגניבה בזמן אמת, כפי שהוכח פעמים רבות בעבר"

דרור ברלי
29-08-19, 07:15
בוקרטוב

כן. הם אמרו. אז אמרו.
אלה כמו ח"כים. גם אם יגידו רק מה השעה, הם כנראה ישקרו.

מקום כזה מועד לפורענות, עשרות רבות של פריצות וגניבות מדווחות מדי שנה, הייתי מצפה מהם לעשות משהו יצירתי שם. איזה מארב מושקע. ואחרי שיתפסו מישהו כזה על חם בתוך אוטו לא שלו, להלביש עליו כל כך הרבה תיקים של פריצות וגניבות מהמקום הזה, שאולי השופט הרחמן כבר לא יוכל להתעלם יותר.

אבל זה פשוט לא מעניין אותם.
אז מוטב שלא יגיבו בכלל, כי כל תגובה שלהם נשמעת מגוחכת יותר מקודמתה. פשוט מיותרים. גיבורים על אתיופים.

וזה כמובן לא מוריד מילימטר מאשמתו/רשלנותו של בעל הרכב שהפקיר אותו ככה. קשה להחליט אם הוא סתם תמים או פשוט אדיוט.

alto
29-08-19, 12:10
הכל נכון אבל למה להכניס פוליטיקה לכל מקום. מה גם שזה דבילי.
אז כמה תזכורות:
1. כבר יותר מ 40 שנה שולט פה פחות או יותר הימין.
2. רוב החוקים שעברו פה ב 40 שנה נחקקו ע"י מחוקקים ימניים. (ראה סעיף א)החוקים שנשארו עדיין מהתקופה החשוכה ששלט פה השמאל כנראה לא היו חשובים מספיק לימניים עד כדי לשנות אותם.
3. שופטים, ולא משנה מה הדעה הפוליטית שלהם שופטים לפי החוקים, נכון שיש פרשנויות אבל זה די מוגבל. מי שקבע את חוקי החזקת הנשק הם הכנסת (ושוב: ראו סעיף א)
4. משטרת ישראל לא ידועה בדעות השמאלניות שלה, האחרון שעמד בראשה הוא מתנחל דתי, אני מניח שיש איזה 0.001% סיכוי שהוא מצביע מרץ.
5. אפילו הרמטכלים האחרונים לא ממש הגיעו ממחוזות השמאל הקלאסים (חוץ מבוגי הנחלאוי הקיבוצניק - אבל הוא מה זה לא שמאלני).

כך שדי כבר עם הקונספירציות והאשמות הקבועות: השמאל לא אחראי (לצערו) לרפיסות של השולטים במדינה הזאת.

-->