PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפוץ בודי של סיקס.

lizard
06-02-06, 17:44
לבקשת נמרוד אני פותח שירשור חדש.
אני מקווה שהוא יהיה הרבה יותר ממוקד וריאלי מהקודם שניתן לראות פה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=11177&page=1&pp=20)

סיכום קצר.
לאחרונה קבלתי סכום כסף שיספיק לי לשפץ את הסיקס למצב, אני מקווה, מכאני ווויזואלי מעולה.
התחלתי בפירוק כל מה שמורכב על הרכב, כולל פירוק של הגריל, מכסה מנוע וכנפונים.

אחרי שפרקתי את הכל התחוור לי שהמצב גרוע יותר ממה שחשבתי. הרצפת תא מטען רקובה, המדרגה בין איזור הנהג לתא המטען מתפוררת, יש סדקים בחיבור בין רצפת הנהג והנוסע שלידו לדפנות, חורים מיותרים ברצפת הנהג והנוסע, עיוותים ברצפה, וחורים בדפנות.

אחרי שכל מה שנשאר לי זה לפרק את הבודי מהשלדה עצרתי את הפירוק. הסיבה היא שלי אישית נוח יותר לעבוד על הדפנות כאשר הבודי עדיין מורכב על השלדה, בנוסף יש סיכוי שאצטרך לגרור את הרכב למקום אחר ולא רציתי להזדקק למשאית שתסחוב את הבודי.
שיקול נוסף הוא שלא צריך כרגע להסיר את הבודי מהשלדה. אז אם לא חייבים אז אין סיבה לעשות.
ברגע שאסיים את העבודת פחחות על הדפנות אני אסיר את הבודי מהשלדה על מנת לעבוד כמו שצריך על הרצפה.
הרעיון ברצפה הוא להסיר אותה בחלקים, תוך כדי שמירה על המוטות תמיכה. במידת הצורך המוטות עצמם יחוזקו עם ריילס שירותך עליהן, אבל לא בטוח שצורך כזה יתממש עקב העובדה שמדובר על רצפה עבה משמעותית (3+1 מ"מ לעומת 1 מ"מ) מהקיימת. המידה והמוטות חיזוק עצמם נפגעו אז הם יוחלפו במוטות בפרופיל ח. נקווה שלא נצטרך להגיע לזה.

בנוסף, כל החלק האחורי, בית הפנסים והמוט תמיכה לרצפה, היכן שהדלת האחורית מתחברת, יוחלפו בפח בעובי 3מ"מ עם כיפוף ישר שיאפשר להרחיק את הפנסים יותר לצדדים. את המוט תמיכה אני אחליף במוט פרופיל U/ח בגודל של 100מ"מ.

בהמשך השירשור יהיו תמונות של הלפני.

lizard
06-02-06, 18:20
תמונות של הלפני לדופן ימין.

מבט כללי, כרגע אני עובד על החור שקרוב למפתן דלת.
http://www.lizard.co.il/4x4/bodywork/010206-0002.jpg

מבט קרוב יותר לאיזור של הגלגל. כמו שאתם רואים, הרוב שם אכול.
http://www.lizard.co.il/4x4/bodywork/dscn0323.jpg

תקריב לחלק האכול
http://www.lizard.co.il/4x4/bodywork/dscn0324.jpg

מהצד של תא המטען.
http://www.lizard.co.il/4x4/bodywork/dscn0325.jpg

lizard
06-02-06, 18:23
שכחתי לכתוב, הפח נמצא מתחת לאיזה חצי סנטימטר של שפכטל.
הצבע המקורי של הרכב היה ירוק וגם מתחתיו יש שפכטל.
העבודה המעצבנת היא לשייף את הכול ולהגיע למתכת עצמה. לא משימה קלה.

coas
06-02-06, 18:44
אל תבזבז זמן על המרכב הזה, חפש מרכב של סופה קצרה.

tayrie
06-02-06, 22:42
אולי תגדיר מה התקציב , הרי ידוע על הפער בין החשיבה שלך למציאות , אתה לא מבחין איפה להתפשר ואיפה לא.
כמו שאמרו לך 1000 פעם מדובר בבודי ישראלי קנט נמוך (לא מתאים לכלום) במצב גמור מכל הבחינות , הוא לא שווה את החומר פחוות והצבע שתשקיע , ממש כואב אישית לראות את זה , תקנה בודי אמריקאי.
תוסיף לחשבון מסגרת חלון אמריקאית מפיבר 1300~ כולל זגגות.
תוסיף גם סגירה לחשבון.

tzagi
07-02-06, 04:09
Tyrie:תקנה בודי אמריקאי.

I got to ask
Am I to understand that there were 2 different body styles for the CJ8s?
and one of them is US made
?
BTW: whats the military purpose of the lowered body line
קנט נמוך
over the cj7's body line?
תוסיף לחשבון מסגרת חלון אמריקאית מפיבר

Are the windshield frames different too?

Im not a fan of the fiberglass frames
they all have a problem with the metal inserts, where the hinges bolt on
I got one right now that I can't remove as the inserts just keep spining so there is no way to remove the bolts

lizard
07-02-06, 08:30
מאיפה משיגים בודי שכזה?

coas
07-02-06, 10:07
Tyrie:תקנה בודי אמריקאי.

I got to ask
Am I to understand that there were 2 different body styles for the CJ8s?
and one of them is US made
?
BTW: whats the military purpose of the lowered body line
קנט נמוך
over the cj7's body line?
תוסיף לחשבון מסגרת חלון אמריקאית מפיבר

Are the windshield frames different too?

Im not a fan of the fiberglass frames
they all have a problem with the metal inserts, where the hinges bolt on
I got one right now that I can't remove as the inserts just keep spining so there is no way to remove the bolts

מרכב עם קנט נמוך בדומה למה שאתה מכיר בCJ6 האמריקאי. מרכב עם קנט גבוה בדומה לזה של CJ7 או CJ8 אמריקאים
כנ"ל לגבי מסגרת השמשה, המסגרת שבחלק מהCJ8 הישראלים זהה למסגרת חלון של CJ6 וCJ5 מהדגמים המוקדמים והשאר עם מסגרת זהה לזו של CJ7. למעשה ניתן למצוא כל קומבינציה אפשרית בין מסגרת ומרכב.

מסגרת חלון מפיבר ישראלית דווקא דיי טובה. נכון להיום מי שהתקין לא מתלונן.

tayrie
07-02-06, 10:26
מיכה , תחפש בודי סופה קצרה\ארוכה(יש לך רתכת CO לא תהיה לך בעיה לקצר אותו) , תוודע שהוא לא בודי כמו שלך וזה זה.
זה בודי יפה יותר שיתאים לך ליותר סגירות (משומשות) ,לדלתות מלאות של סופה , לכל דבר שמגיע מארה"ב.

lizard
07-02-06, 12:40
חשבתי על זה לפני שבכלל נכנסתי לכל העניין.
המטרה היא גם לנסות לבד. אז נכון שיקח יותר זמן אבל כבר דנו בקטע הזה המון.

אני כנראה מביא בכל מקרה בודי נוסף. הייעוד שלו אמנם שונה אבל אם אעשה FUBR לבודי הזה אז יהיה לי ספייר. גם דורש שיפוץ אבל משנתון גבוה יותר.

בכל מקרה, אני חייב לומר שעם הCO, שגם בה אני עדיין לא שולט לגמרי, העבודה על החור שהיה לי ליד הדלת כמעט הסתיימה לגמרי. יש לי לעשות עוד 2-3 מילויים וללטש כמו שצריך וזהו. פשוט מדהים הרתכת הזו.

בקשר לעלות....אני יודע בערך כמה יעלה הצבע, אבל צבע אני בכל מקרה רוצה לעשות. את רוב הצביעה אני אעשה לבד. הכוונה ליסוד ולפנים. את החיצוני אני אתן לצבעי מקצועי לעשות.
בנתיים לוחות יש לי, גם את הפח המרוג אני כנראה אקבל בחינם. אז חוץ מצבע שבכל מקרה אני צריך לעשות, זה לא עולה (טוב יש את העלות של הרתכת, אבל זה חצי נחשב)

FUBR - FUCK BEYOND RECOGNITION

eliv1
07-02-06, 13:06
מיכה,

אני חושב שאתה עושה טעות מרה, חבל שהקולות הקטנים בראש שלך מוליכים אותך לאובדן זמן וכסף.
הרעיון של tyrie, לטעמי, הוא הפרקטי ביותר (גם אני ביום מן הימים ילך עליו),
קנה בודי של סופה, תאמין לי שיהיה לך מספיק עבודת פבריקציה גם עליו, תקצר/תאריך מה שאתה רוצה תעשה לו, אבל זה יהיה בטוח יותר זול מלנסות לשקם את הבודי שלך, חבל על המאמצים שלך.
בנוסף הכסף שאתה תבזבז על בודי נוסף של CJ, יהיה כמעט כמו לזרוק לפח.
אתה יכול למצוא בודי של סופה במצב סביר, לשפץ, להחליף לוחות וכל מה שצריך,
אתה עדיין תלמד לעבוד עם מתכת, ויהיה לך בודי שיוכל להחזיק לזמן ארוך יותר.
החלודה תמיד תנצח! ככל שתקח בודי חדש יותר... כך הסיכויים שתוכל לדחות את הקץ!

לצערי למדתי הרבה מניסיון מר, אם אתה משהו, תעשה אותו הכי טוב בפעם הראשונה!
!!!if your gonna do something, make sure your doing it right the first time

lizard
07-02-06, 17:15
אני מבין את מה שאתם אומרים אבל עדיין ממשיך בשלי. אם ימאס לי או שאראה שזה לא מעשי...אני אחליף בודי קומפלט.

בנתיים התמונות של האחרי. יצא נחמד :-) קיוויתי לתוצאה חלקה יותר אבל בתור עבודה ראשונה לדעתי זה יצא בסדר. נגיד את זה ככה, אם זה לא היה בסדר לא הייתי מפסיק לעבוד על זה :wink:

http://www.lizard.co.il/4x4/bodywork/dscn0329.jpg

http://www.lizard.co.il/4x4/bodywork/dscn0330.jpg

http://www.lizard.co.il/4x4/bodywork/dscn0331.jpg

ערן המסוקס
07-02-06, 17:27
יפה מאוד. אני לעומת אחרים חושב שאם יש לך כבר את האמצעים, למה לא לנסות לשפץ?
סה"כ לא נראה לי עבודה מסובכת במיוחד. רוב הרכב עשוי משטחים ישרים. לחתוך ולשים במקום, כמו שאמרת..

lizard
07-02-06, 17:34
אצלי דווקא החלק הקשה הוא לא הריתוך, לא כשיש לי CO, אלא השיוף/השחזה. כבר יצא שאכלתי את הריתוך ככה שנוצר סדק. לתקן דבר כזה זה בהחלט כאב ראש כי האיזור מאוד מאוד דק וצריך להתחיל "למלא" בריתוך ממקום עבה יותר.

את החור ליד הדלת לקח לי יומים לתקן ועשיתי 3 נסיונות. את האיזור של הגלגל לקח לי שעתיים בערך ובנסיון ראשון.

לכל מי שמנסה לעזור, באמת תודה :-)
אבל, חאלס עם העיצות של החלפת בודי. אם הייתי רוצה להחליף את הבודי לא הייתי מתחיל בכלל.
אני מודע לכך שזה הרבה עבודה. אבל מה, יש לי סטיה כזו, אני אוהב לעבוד עם מתכת.
מבחינתי מדובר לא רק על שיפוץ אלא על יצירה. (הזמנות לריהוט גן, סורגים ושערים יתקבלו לאחר גמר השיפוץ :wink: )

tayrie
07-02-06, 18:38
אני מבין את מה שאתם אומרים אבל עדיין ממשיך בשלי. אם ימאס לי או שאראה שזה לא מעשי...אני אחליף בודי קומפלט.

ככה מתחיל כל פרויקט שלך , מה שאתה לא הבנת כנראה זה שגם אם תביא את הבודי הזה למצב חדש פשוט חבל על כל שקל וזמן עבודה ולעולם לא תביא אותו למצב של בודי אמריקאי חדש יותר.

אני מודע לכך שזה הרבה עבודה. אבל מה, יש לי סטיה כזו, אני אוהב לעבוד עם מתכת

נראה לך שלבנות ג'יפ נגמר בבודי... :|

lizard
07-02-06, 18:51
לא, זה לא נגמר בבודי אבל אנחנו מדברים פה על בודי.

אני לא חושב שאוכל להביא בודי במצב מעולה. פשוט אין כאלה יותר. אפילו בארה"ב אין להשיג בודי במצב מעולה שלא עשוי מפייבר או אלומיניום ועם כל הכבוד, אני לא אשים על הסיקס הזה בודי שעולה פי 5 מהרכב עצמו. יש גם שיקולים של מתי מפסיקים להשקיע כל שקל פנוי בסיקס.

מבחינתי, אני מחליף את הרצפה של התא מטען וקצת מהתא נוסע ונהג, מתקן דפנות ואת הכנפיים וגמרתי.
אחרי זה שיוף של כל הצבע הקיים, שפכטל, צבע יסוד, צבע שחור על החלקים המוסתרים, תחתית ופנים הרכב וצבע מקצועי על החלקים החיצוניים וזהו.

tayrie
07-02-06, 21:56
באמת שכואב לי, אז ניסיון אחרון לדבר אל ההגיון שלך - אני לפני חצי שנה השקעתי פחחות וצבע על בודי כזה לסופה שלי שהיה במצב מצוין (ליד שלך) אחרי שבוע הבנתי את הטעות שעשיתי כשחיפשתי סגירה אחרי חודש התחלתי להבחין כמה הוא מכוער לעומת האמריקאי , היום אני מעדיף בודי אמריקאי צבוע בצבע יסוד מאשר הגועל נפש חסר הפרופורציה הזה , גם מבחינת שימושיות הוא פחות טוב אי אפשר להכנס למושב האחורי דרך דלת הנוסע בגלל מפתן הדלת הצר.
יש לך את כל הכלים עכשיו חבל להתפשר בקטנות , קח את הזמן וחפש בודי אמריקאי חדש יותר.

פרשתי.

yogibear
07-02-06, 22:14
מתוך סקרנות, כמה אמור לעלות בודי כזה ?
האם הגומיות המחזיקות את הבודי לשילדה באותו מקום ? מה ההתאמות הנדרשות לאחר העפת בודי הסיקס?
איפה בכלל רוכשים ?

lizard
07-02-06, 22:40
אני מבין את השיקולים שלך. אתה צריך להבין שהם לא שלי.
אני יודע את כל מה שכתבת. באמת שכן. אני חושב על שיפוץ שכזה עוד מלפני שבכלל היה לי רכב.
אם אצליח, סבבה. אותי זה מספק. אם לא אצליח, אצטרך למצוא בודי אחר. אבל כל הרעיון הוא לנסות.

חנן-ג'יפולוג
08-02-06, 01:02
חברים, די!

זה שרשור שמיכה פתח על שיפוץ גוף הג'יפ שלו. הוא ביקש במפורש לעזוב אותו בשלב הזה מעצות שאומרות לו לעשות משהו אחר.

כבדו את זה.

shmil
08-02-06, 01:13
טוב, הגיע הזמן לתת לך טיפים, אבל רק בתנאי שהפעם גם תתחיל להקשיב!!!!

כל העבודה שעשית היתה יופי של אימון וחרא של עבודה. לא מרתכים על חלודה או בסביבתה. לא!!
ריתוך על החלודה לא מחזיק מים, קשה יותר לביצוע, מחורר את הפח עוד יותר, ויתפורר שוב עוד שנה.

חותכים את כל האזור הרקוב בערך 2 ס"מ מעבר לאזור החלודה, בקו ישר, חותכים חתיכת פלטת מתכת בעובי 1.5 מ"מ, בגודל החור שיצרת, וקטנה ממנה ב-1 מ"מ מכל כיוון.
מרתכים בפיק אחד חתיכת מסמר אל הפלטה החדשה, ואיתו מכוונים אותה למקום המדוייק.
נותנים פיקים ב-4 פינות, ואיזה יופי, היא מחזיקה.
עכשיו נותר למלא מסביב.

עד כאן קפיש?

לא מרתכים במילוי מסביב יותר מ-3-4 מ"מ אורך במכה, והסיבה היא שכשהמתכת מתחממת מאד היא מתעוותת ונוצרים גלים. עובדים במקביל על 3/4 השלמות כאלו, ועוברים מאחת לאחת ובכל פעם על פינה אחרת.

אתה מקשיב הפעם?
תתחיל ללמוד, להקשיב ולעשות, ואם תוכיח זאת תמשיך לקבל טיפים.

נמרוד
08-02-06, 01:16
ליזרד - תקשיב לשמיל בחייאת אלוהים, תעשה, תמשיך לצלם, ואז השרשור הזה יהיה מצויין וכולנו נלמד ממנו המון.

tzagi
08-02-06, 06:51
לא מרתכים על חלודה או בסביבתה. לא!!

לא מרתכים במילוי מסביב יותר מ-3-4 מ"מ אורך במכה

Words of wisdom.....
we are not worthy..............

Micha, any of this sounds familiar to you?
Listen to Smill....he knows his shit!
Honestly Shill, I couldnt say it better myself!

lizard
08-02-06, 09:56
תודה.
אני לא מרתך על חלודה. הכתמים החומים בצילום זה שאריות צבע יסוד. אני בהחלט מסיר את החלודה באיזור הנתון לפני וחותך קווים ישרים.

לא הבנתי את השימוש במסמר. אם יש תמונה אשמח לראות.

יוני5
08-02-06, 11:46
מיכה,

נראה לי שהכוונה במסמר היתה ליצור ידית שתאפשר לך להחזיק את החתיכה אותה אתה רוצה לרתך במקום.

אם אתה הולך לפי התיאור של שמיל, אז חתכת נגיד חור ריבועי של עשרה על עשרה ס"מ בכנף הג'יפ.
עכשיו אתה לוקח חתיכה של 9.8X9.8 ס"מ וצריך להחזיק אותו במרכז החור (ע"מ שיישאר מ"מ אחד בכל פאה בהיקף). אם הסיפור הזה היה על שולחן - לא בעיה, אתה פשוט מניח את הריבוע במרכז החור ותופס בפיקים. אבל אם זה על הצד של הג'יפ? אתה צריך להחזיק את הריבוע במרכז החור, אם תעזוב אותו הוא יפול, נכון?

לכן אומר שמיל, קח מסמר ותתין פיק במסמר ע"מ שהריבוע ששוכח על השולחן (אופקי לריצפה, כן? ) יתחבר למסמר שעומד עליו (אנכי לריצפה), כאילו המסמר תקוע בריבוע.

עכשיו אתה יכול לאחוז את המסמר, שאליו מחוברת הפלטה, ולכוון את הפלטה הריבועית בדיוק למרכז החור שחתכת.

לא לשכוח לחכות שהמסמר יתקרר, ואחרי שהחתיכה מרותכת לג'יפ - לקרוא לגב' משחזת זוית, ע"מ לשחרר את המסמר למשימותיו הבאות.

(זה מה שאני הבנתי משמיל)
יוני5

shmil
08-02-06, 12:34
יוני צודק ב"תרגום", רק שלא צריק דיסק בשביל לשחרר את המסמר, כי הוא על פיק אחד, וכשתרצה לשחרר אותו פשוט תן לו הטייה לכוון בו רותך הפיק, והוא ישתחרר.

מיכה, שוב אתה מתחיל?
עיינתי עיין היטב בתמונות של בית הגלגל לפני, ובית הגלגל אחרי.
כתבתי: "חותכים את כל האזור הרקוב בערך 2 ס"מ מעבר לאזור החלודה". זה לא מה שעשית שם. אתה חתכת, אם בכלל בקו החלודה, לא שני ס"מ יותר.
לפי תמונת האחרי, רואים יופי גם היכן נשרפה לך חלודה במהלך הריתוך ונאלצת למלא בריתוך.
הסיבה שחותכים שני ס"מ מעבר היא כדי להגיע בודאות לפח נקי, שאין בו בכלל חלודה. אם אתה רוצה ללכת על בטוח, אז תחתוך 3 ס"מ מעבר לחלודה.
הסיבה לחיתוך בקווים ישרים היא רק להקלה בחיתוך, להקלה בהכנת הפח התחליפי, ולהקטנת אורך הריתוך.

ואגב, אם ראיתי היטב בתמונות, ריתכת ריתוך ארוך ושפכת חומר, ללא תועלת, אבל אופן כיווני הרתכת הוא לטיפ הבא, אם יהיה.:twisted:

lizard
08-02-06, 15:01
את העבודה שעשיתי עד עכשיו עשיתי לפני הטיפ שלך.

אני לא בא להתווכח חס וחלילה, רק לסדר הטוב יאמר שאיפה שחתכתי לא היתה חלודה והפח נראה, לי, במצב טוב.

מהתיקון הבא אני אעשה את זה לפי העיצות שלך.

shmil
08-02-06, 15:44
אחרי זה שיוף של כל הצבע הקיים, שפכטל, צבע יסוד, צבע שחור על החלקים המוסתרים, תחתית ופנים הרכב וצבע מקצועי על החלקים החיצוניים וזהו.

אז זהו ש - עם התיקון הקיים, כפי שעשית אותו, בשביל שבגי'פ ייראה כמו שצריך תצטרך 3 מ"מ שפכטל לאורך כל הדופן. לפחות מהתמונות מישורי הקיר ומישור התיקון אינם על אותו מישור, וחתיכת התיקון בולטת יותר החוצה.
לפי התמונה פס הריתוך תפס בחלקו החיצוני, ולא בפנים, וזו הסיבה שכששייפת הפחים נפרדו (זה היה התיאור, לא?).
בפעם הבאה שאתה שם תמונה של ריתוך, צלם גם מהצד האחורי, ויהיה לי יותר קל להסביר.
עם רתכת CO כשמרתכים כמו שצריך לא צריכה להיות בליטה בריתוך, אלא רק התמזגות של שני הפחים, וכמעט אין צורך לשייף.

כמו כן, לפחות לפי התמונה, לא דאגת שהתיקון יהיה מקביל לקו העליון של הדופן. ולפחות אתה אמרת שאתה נהנה מעצם היצירה. החכמה ביצירה, בתיקון פח של רכב, או בנייתו מחדש, היא לא להזדקק למילוי חומר כדי להעלים את התיקון.

אבל, shit, שוב אני נגרר להסברים מיותרים ???

lizard
08-02-06, 15:55
הפח כבר בהתחלה היה לא ישר.
אני מודה שכנראה החוסר ידע שלי החריף את הבעיה.

המילוי נעשה כי חשבתי שאוכל באמת למלא את השקעים שנוצרו. טוב, למדתי בדרך הקשה שזה לא מעשי.

מחר אני אעלה עוד תמונות, של הדופן השניה.

shmil
08-02-06, 16:24
הלכתי וחיפשתי בארכיון התמונות, ויש 700 כאלו, אחרי תמונות שמחישות הכי טוב למה רתכת CO מסוגלת.

בתמונה הראשונה - אחרי החיתוך.
בתמונה השנייה אחרי התיקון הראשוני.
בתמונה השלישית - בזווית, בה פשוט נוח יותר לראות טעויות בעבודה, במישורים ובגליות.

אין שום שפכטל על האזור של התיקון, אני נשבע.
הצבע הוא צבע מיד לאחר כל ריתוך, שלא יתחיל לתפוס חלודה שוב.

בתמונה השלישית, אגב, כבר הוחלף גם הגג, אבל זה מסיפור אחר.

lizard
08-02-06, 17:53
נראה מדהים.
אני בטוח שאין סיכוי שאני אגיע לרמה שכזו.
זה היה הפרוייקט הראשון שלך עם פח ורתכות פח?

shmil
08-02-06, 19:13
בריתוך פח דק, של רכב, התחלתי לעסוק רק לפני כשנתיים, ואז גם היתה הפעם הראשונה שנגעתי ברתכת CO2.

מאז צברתי כמה קילומטרים טובים של ריתוך, והתמונות שראית אינן הדבר הראשון שעשיתי, אבל גם לא מהאחרונים.
[כשתהיה השקה לויליס, לפני או אחרי עומר בולדוג;) , אם יהיה מי שיביא מקרן למחשב, אוכל להראות את תמונות השיפוץ, ואז גם יהיה ברור למה אין כאן באתר יומן שיפוץ. סתם לצורך העקיצה- כרגע אני באמצע יצירת צמת חשמל מאפס.]

החוכמה היא להקשיב למי שיודע, והבאתי חברים שיודעים כדי שיעזרו לי ללמוד, וכן, גם הייתי מוכן ואפילו כמה להקשיב, כי רציתי מאד ללמוד..
כורח נוסף הוא לא לוותר לעצמך, ולפרק שוב אם התוצאה אינה טובה, וכמו שכבר אמרתי יש מאחורי כמה פירוקים או חיתוכים שניים.

lizard
08-02-06, 20:16
לצערי לי אין חברים שמבינים כל כך בפחחות.
בכלל בכל הקשור לג'יפים ורכב אני המורעל היחידי.

אני מקווה שאקבל ממך עוד טיפים.
בסה"כ אני מודע לרושם שיצרתי פה בעבר, אני מאוד מנסה לתקן אותו אבל כנראה לא כל כך מצליח לי.

yogibear
09-02-06, 10:50
שמיל, חייב להודות שאני נהנה מאוד לקרוא את ההסברים ונהנתי לראות את התמונות . אמנם נכון שמיכה פתח את השרשור, אבל כל הטיפים שנתת חשובים מאוד (טיפ המסמר - מסמר השרשור) . ניתן ללמוד רבות מכל מה שנכתב עד כה, כל טיפ שתוכל לתת יכול לעזור, לא רק למיכה כי אם לרבים מאיתנו. דומני כי כולנו נהנים מהטיפים והרעיונות המועלים בשרשור זה ובכלל.

shmil
09-02-06, 20:38
אשתדל במהלך הימים הקרובים לרכז את כל הדברים ולהעלות על הכתב, אם כי מראש אינני בטוח שיהיה לי את הזמן.
קיימת בעייה קלה עם מדריך כזה- אין לי פרוייקט ריתוך פח בקרוב כדי לצלם לתמונות של "עקב בצד אגודל", וגם הרתכת שבקה השבוע וממתינה לתיקון.

בינתיים - שאלו ואענה.
או לחילופין - נמרוד/חנן, אם תרצו: "דביק" של FAQ בריתוך פח ב-CO2.

חנן-ג'יפולוג
09-02-06, 21:08
פתח שרשור חדש. אנחנו נעשה אותו דביק.

shmil
13-02-06, 12:03
לקח קצת זמן, לא כולל הכל, אבל
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=11497

lizard
19-02-06, 20:53
האם המוטות בתצלום מהווים תמיכה טובה לרצפה או שאני צריך להביא מוטות חזקים יותר?
הכוונה היא לא לפרופיל U.

http://www.lizard.co.il/4x4/bodywork/dscn0337.jpg

תודה

itay-rover
19-02-06, 21:49
לדעתי לא.
לא בגלל שהם לא חזקים,להיפך הפרופיל U שעל הריצפה חזק מידיי וכבד מידיי ואילו שני הפלחים שבתמונה,לא ברור מה אתה מתכנן לעשות איתם.....אם הבנתי נכון,אתה מחפש את הפרופיל שיושב בחלק התחתון של הבודי זה שמתחבר בין היתר לתושבות.
אני לא מבין מה הבעיה.שרטט על נייר את הפרופיל ולך למסגר קרוב שיכופף לך איזה מטר שניים,כמה שאתה צריך, ואתה מסודר.

shmil
19-02-06, 22:27
האם המוטות בתצלום מהווים תמיכה טובה לרצפה או שאני צריך להביא מוטות חזקים יותר?
הכוונה היא לא לפרופיל U.

התשובה אוחדה עם השאלה השנייה שם
http://www.jeepolog.com/forums/showpost.php?p=93180&postcount=22

lizard
19-02-06, 22:32
יש לי בעיה לשנע ברזלים ארוכים ובכלל. יש לי פרייבט מאוד קטן.

חשבתי לרתך את הפס הקטן על הגדול ואת הגדול לרצפה של התא מטען.
אם זה לא מתאים אז אין על מה לדבר.

הפרופיל U בשביל חלק אחר. לא קשור לחיזוקי רצפה. וכן, הוא הרבה יותר מידי גדול.
אם אני לא אמצא פתרון אחר, בהנחה שהשני מוטות לא טובים מספיק, אז יש לי מוטות בפרופיל מרובע 3X3 בעובי 2 מ"מ שאני אשתמש בהם לחיזוקים. את התמוכה המקורית שאליה מתחברים התושבות בודי אני מקווה לשמור ולהשתמש בה בנוסף.

AvigdorAharon
19-02-06, 23:19
מוט\פרופיל או כל צורה אחרת, שמטרתה חיזוק, חייבת להיות בצורת U או I, או לכל הפחות פרופיל מרובע (שבד"כ חלש יותר מ U או I).

אתה יכול לרכוש מוט 6 מטר, ולבקש שיחתכו לך באמצע. רוב המקומות לא גובים סכום נוסף על חיתוך, ומוט באורך 3 מטר ניתן להובלה על גגון (מנסיון).

אביגדור

lizard
19-02-06, 23:25
רגע. אני לא מבין פה משהו בסיסי.

יש לי מוט 3X3 2מ"מ עובי. אם אני מחבר אותו כמו שהוא, פרופיל מרובע, הוא יהיה חלש יותר מאשר אותו מוט, אותה פלדה, רק חתוך לפרופיל U ????

אם כן, למה? ברצינות, למה? לי זה נראה שסותר את ההיגיון. האם הוא חזק יותר בגלל הריתוך? אז אם, נניח, אני אקדח חורים למילוי לאורך הלוח ובמוט עצמו ואמלא אותם בריתוך זה יעזור?

lizard
20-02-06, 15:14
בלי רצפה.....היו נפגעים :-(

http://www.lizard.co.il/4x4/bodywork/dscn0344.jpg

הרצפה מלמטה, כבר חתכתי לאורך התומכות(עם מסור חרב)
http://www.lizard.co.il/4x4/bodywork/dscn0349.jpg

הצלחתי להוציא את התמוכה הקטנה. כאן היא בהשוואה לפרופיל 3X3 בעובי 2 מ"מ
http://www.lizard.co.il/4x4/bodywork/dscn0350.jpg

פה היא מונחת על הלוח החדש של הרצפה
http://www.lizard.co.il/4x4/bodywork/dscn0351.jpg

פה היא כבר מרותכת ללוח. החורים הם נקודות הריתוך שחיברו בין הקורה לרצפה הישנה + 10 חיבורים נוספים ליתר ביטחון.
http://www.lizard.co.il/4x4/bodywork/dscn0353.jpg

מזווית נוספת
http://www.lizard.co.il/4x4/bodywork/dscn0352.jpg

תקריב
http://www.lizard.co.il/4x4/bodywork/dscn0354.jpg

הייתי בטוח שהסרתי את כל הצבע עם המברשת דיסק אבל טעיתי.
הדמעות שרואים בתמונה לא קשורות ללוח עצמו. זה אמנם לוח דמעות אבל הדמעות בצד השני כמובן. (שאריות חלודה מהלוח שהיה תחתיו. לקראת הצביעה הכול ישטף)

עירא
20-02-06, 15:31
מה תפקיד פרופיל ה-U שמרותך בקצה הפח?

עירא

lizard
20-02-06, 15:51
תושבת בודי חדשה. כן אני יודע שזה OVERKILL עצבני בטירוף אבל זה מה שהמהנדס שמלווה אותי בפרוייקט הזה אמר לי לעשות.

בקשר לשאר הקורות תמיכה, ביום חמישי אני מקווה לקנות 3 קורות חדשות מפח 2 מ"מ מגלוון.
כול הכיפופים כמו המקורי.

shmil
20-02-06, 16:57
יפה מאד מיכה, מרבית הישום בסדר.
שמח שהפנמת את קילוף הקורות והשימוש בהן.

א ב ל -
מה מוגזם/לא ביצעת כמו שצריך:
הרצפה היא אובר קיל בעובי. להערכתי השתמשת בדמעות 3 או 4 מ"מ. מספיק היה 2 רגיל, וגם זה הרבה. את ההבדל אתה תרגיש בכיול קפיצים ובולמים, ובמשקל הג'יפ.
הקורה האחורית, כמו שכבר אמרת, היא אובר קיל עצבני. בנוסף על העובדה שהיא כבדה בטירוף, גם לא ריתכת מספיק נקודות, וצריך, אגב, גם מהצד השני בחיבור שלה, כשתהפוך את הרצפה.
לא צבעת מתחת לקורות החיזוק (ותשתמש כבר בעברית הזו, תומכות יכולות להיות כל דבר) ובתוכן. חבל, כי בנוסף על החלודה שיש בהן עד היום, התהליך התרמי של הריתוך עוזר להן לקבל יותר בעתיד.
לא ביצעת את התמיכות האלכסוניות שאמרתי, וגם ניתקת את הרצפה עם הקורות מהבודי במקום לנתק את הרצפה מהקורות, כך שהבודי התעוות לך, למרות שלא רצית. (אני טועה? ברור מהתמונות שהבודי לא נשאר לשבת במקום והתעוות, וגם כבר אינו יושב בגובה אחיד)
עד כאן בינתיים.

Samurai Kfir
20-02-06, 18:10
אני הייתי קודם משייף הכל וצובע בצבע יסוד ורק אחר-כך מרתך, וכמובן משייף את הצבע איפה שצריך לפני הריתוך.

lizard
20-02-06, 18:13
תשובות :-) ושמיל, אני לא חולק על דעתך בשום פנים ואופן. מדובר פה על חוות דעת שונה.

בקשר לקורה האחורית, כרגע היא מחוברת רק בפיקים. בין היתר על מנת שאוכל להסירה במידה והיא לא תתאים בסופו של דבר. ברגע שאני אראה שהיא מתאימה, יהיו עוד הרבה חיזוקים בתצורת משולש בינה לבין הרצפה.

החלפת הרצפה לפח 3+1 זה בעיקר מטרת כל הפרוייקט. אני יודע ש2 מ"מ זה מספיק. אבל הסיבה שבחרתי בכזה פח עבה (ואני מודע לנושא משקל היתר) היא ש1. יותר קל לי לעבוד על פח שלא מתעקם, 2. זה בכל זאת עוד סוג של ביטחון, 3. ישאר אולי משהו מהפח בעוד 20 שנה :-)

בקשר לצבע, אתה צודק בהחלט. אבל! בתכנון להשיג פיסטולט ולצבוע גם, עד כמה שניתן, מבפנים.
למעט הקורת חיזוק שמשמשת גם לBODY MOUNT, שתהיה מ3מ"מ, כל שאר הקורות יהיו 2מ"מ פח מגלוון.

לא ביצעתי את התמוכות האלכסוניות כי אחרת לא יכולתי להוציא את החלק האחורי, אני אסביר.
בהתחלה לא תכננתי להוציא את הקורה התחתית שמהווה את הBODY MOUNT. אבל בזמן ההוצאה כל הקורה הזו נתלשה. לא הסרתי את כל החיבורים בטעות וזו התוצאה.
בגלל זה גם כל הבודי קיבל עיוות. פשוט השתמשנו בלי רחמנות במלגזה. עכשיו ברור לי שזו הייתה טעות והפרוצדורת פירוק הנכונה שונה במעט. אבל מה לעשות על טעויות משלמים, אני רק מקווה שזה לא טעות קריטית מאוד.

עכשיו לבעיות שאני חושב (;-)) שאני יודע איך לפתור אבל לא בטוח.
יש קורות חיזוק לדפנות שנראות כמו ח. הכוונה לא לפרופיל עצמו אלא לצורה של החיזוק.
השאלה שלי היא איך מכופפים את הפרופיל U לתצורת ח (בכוונה 2 אותיות שונות) מבלי לפגוע משמעותית בחוזק. אני מקווה שיעשה לי את זה בעל מקצוע אבל אם לא, האם יש דרך לעשות את זה לבד?

בעיה 2, לא ראים בתמונות אבל קורת החיזוק שמחזקת את המדרגה (שכן רואים קצת בצילום) גמורה לחלוטין. היא פשוט נתלשה ביחד עם הרצפה. אמנם חתכתי קצת אבל זה רק אחרי שראיתי שלא נשאר שם כמעט שום דבר.
הבעייתיות היא שהקורת חיזוק מחוברת לחלק של הבודי שאני לא רוצה לגעת בו. להתחיל לגזור אותה ולהחליף עלול להרוס את החלק התקין יחסית. אשמח לרעיונות.

shmil
20-02-06, 20:24
בקשר ל-ח ול-U, השאלה שלך ממש לא ברורה. השתמש בבקשה בפוטושופ/צייר/פיינטשופ או כל תכנה אחרת, והסבר בציור למה בדיוק אתה מתכוון.

לגבי השאלה השנייה, לגבי הקורה - מיכה מתכוון למה שכבר אינו קורה, החלק השמאלי ביותר בתמונה הבאה, שמיכה חתך מן הקורה דופן אחת בלבד.
http://www.lizard.co.il/4x4/bodywork/dscn0349.jpg

ובכן, מיכה, המצב לא טוב, וזה כשאני מוסיף לזה את העיוות שקיבל הבודי.
קורה כזו תייצר חדשה, אל תנסה לחבר אותה חזרה. אבל לפני זה-

את הבודי שלך, איך שהוא יושב כרגע, אי אפשר ליישר.
בהנחה שהרצפה במקום בו אתה עובד ישרה, פרק את הבודי, הסר אותו מהשאסי, והנח אותו על הרצפה הפוך.
פלס את הבודי ביחס לרצפה, אחרי שתמדוד מה הפרשי הגבהים בין הדופן הצדדית השטוחה לבין החזית מתחת לחלון הנהג, כך שהבודי יהיה מוצב הפוך, והתחתית המדומה שלו תהיה מפולסת.
ייצב אותו במצב הזה, הוצא (קלף) בזהירות את שיירי הקורה האחורית שהרסת, צלם, ואז אסביר לך איך להתקדם.
בינתיים, כופף גם קורה חדשה אצל השכן שמצאת, במידות דומות לאלו שהיו לקורה החתוכה. תקפיד שהגובה שלה יהיה זהה לגובה של הישנה, אחרת תתחיל להסתבך גם עם תושבות שאינן בגובה הסטנדרטי.

מציע לך להזהר בפעולותיך מכאן ואילך. מצבך לא רחוק ממצב בלתי הפיך בו תאלץ לקנות בודי חדש.

ואגב, לא בשבילך, מיכה, כי בשבילך זה כבר מאוחר, אלא בשביל אחרים - מיכה חתך רצפה יחד עם דפנות (דפנות בית הגלגל) וייחד עם קורות, למרות שהוזהר לא לחתוך יחד, וזו סיבה נוספת לעיוות הבודי שקרה לו.
שוב, מה שהיה נכון לעשות - לקלף רצפה בלבד, והכוונה ב"לקלף" היא להסיר בעדינות חלק חלק, תוך שהקורות נשארות מחוברות לשאסי, ואי פגיעה בהן.

מאידך, שרשור זה הוא הדגמה מצויינת למה קורה למי שמחליט לקצר תהליכים ולפעול ללא מחשבה קדימה, או לא לפי הסדר הנכון.

yoavshefer
20-02-06, 22:14
מיכה אני החלפתי ריצפה בבודי{נהג נוסע}, וקשה לי לתאר איך בדיוק אתה מתכוון לבצע את העבודה שהבודי על השילדה. מה עוד שבמצבך הנוכחי, זה בדיוק שעה עבודה והבודי למטה.ועוד משהו קטן, עדיין לא מאוחר להחליף את הפח המרוג{דמעות} בפח 2מ''מ .הפח המרוג הוא מוגזם, ואולי יחזיק עשרים שנה אבל בטוח יפרק משהו אחר תוך שנה אחת.
הכל מקרה מה שלא תעשה, אני מקווה שתצליח.
http://img434.imageshack.us/img434/4872/img00068lz.th.jpg (http://img434.imageshack.us/my.php?image=img00068lz.jpg)

http://img481.imageshack.us/img481/7941/img00012wq.th.jpg (http://img481.imageshack.us/my.php?image=img00012wq.jpg)

נמרוד
20-02-06, 22:20
אמנם רק פברואר, אבל לדעתי שמיל סגר את קטגורית "אנדרסטייטמנט-השנה" של ג'יפולוג ל2006, שתי הודעות למעלה בכחול ובאדום... :wink:

lizard
20-02-06, 23:04
תודה יואב.
הבודי כרגע על השלדה כי נוח לי בנתיים שישאר שם.
התכנון הוא לבנות את הרצפה החדשה, להניח אותה על השלדה ולראות אם זה מתחבר כמו שצריך. אם כן, אז אני מוריד את הבודי שנשאר מהשלדה ומתחיל לחבר את הרצפה החדשה לבודי הישן, אחרי זה מתחיל לעבוד על הדפנות.

בקשר למרוג, אני מעדיף להשאר איתו למרות שהוא כבד יותר. בסה"כ אני מאמין שהרכב ישקול יותר אחרי השיפוץ ושלרצפה יהיה חלק יחסית קטן מהמשקל הנוסף.

eran4x4
21-02-06, 09:30
בקשר למרוג, אני מעדיף להשאר איתו למרות שהוא כבד יותר. בסה"כ אני מאמין שהרכב ישקול יותר אחרי השיפוץ ושלרצפה יהיה חלק יחסית קטן מהמשקל הנוסף.

בקיצור - אתה בונה משורין או בעיברית עדכנית סיקס ממוגן......

lizard
21-02-06, 09:39
אשכרה סיקס ממוגן. אחרי שימוש אני אמכור אותו לצבא זעיר עילית.
אני עוד הולך להתקין כלוב התהפכות מלא ועוד כל מיני דברים על הבודי. לכן חשוב לי שהוא יהיה חזק.

אם היה מרוג 2 מ"מ הייתי משתמש בו. אבל אין אז זה סוג של פשרה.
בקשר לתמוכה האחורית, כרגע זה פרופיל U, אני לא שלם עם המשקל של החלק הזה לכן אנסה למצוא פתרון אחר. למשל לכופף U מפח 3 מ"מ.
הפחד שלי הוא שהחלק הזה, שממוקם בסוף הרכב, יקבל בסיבובים אינרציה כזו שבסופו של דבר תתלוש את התושבות בודי, או תגזור את הברגים.
בעיקרון כל מה שקשור לBODY MOUNT, בגוף ובשלדה, יעבור שידרוג ל3 מ"מ או יותר.

lizard
23-02-06, 16:52
כמה תמונות :-)

קורת חיזוק חדשה מול ישנה
http://www.lizard.co.il/4x4/bodywork/dscn0357.jpg

הקורה החדשה קיבלה חיזוק של 3 מ"מ. מדובר רק על הקורת תמיכה שמהווה את התושבת בודי.
הריתוך של ה3מ"מ נעשה ע"י ריתוך נקודתי או איך שלא קוראים לזה. בהחלט מכשיר נחמד....אבל יקר :-?
http://www.lizard.co.il/4x4/bodywork/dscn0359.jpg

lizard
23-02-06, 16:55
היום סיימתי לרתך את הקורות חיזוק. מחר אני מקווה להוסיף את הקורות חיזוק האורכיות ולחבר את הבית גלגל (חלק אחד מכופף).
בתקווה שבמהלך השבוע אני אחבר את החלק האחורי עם הקדמי ואסדר את הדפנות.
כנראה שאחליף את כל הדופן, כולל הפאנל. לפחות בחלקים הישרים.

עירא
23-02-06, 17:23
מיכה, כל הכבוד.
אני מאוד מקווה שיש לך שרטוטים עם מידות של הכל (כדי שלנו יהיה קל אח"כ...)
עירא

shmil
23-02-06, 17:59
יפה מאד, מצאת מי שיכופף, כופפת פלטה מתאימה, יש עוד סיכוי...:mrgreen:

א-ב-ל :

1. אל תשכח בהודעה הקודמת שלי לגבי הצלת הבודי לאחר שכבר התעוות!!
2. את הקורות עליהן חיבורי הבודי-שאסי (תושבות הבודי) אל תחבר עכשיו. אם תחבר עכשיו זה יהיה לפי מדידות תיאורטיות ולא לפי מיקום מדוייק, מדידות שאתה עלול לקלל אותן ואת מבצען בעתיד.
אז-
או שתחבר אותן במעט פיקים בינתיים, עד שתוכל למקם על השאסי ולבדוק.
או שלא תחבר בכלל עד הסוף.

אחת מהן, היא זו אותה אתה מראה בתמונה השנייה,
בנוסף, אני רואה בתמונה שעוד לא יצרת את החורים לתושבת, וגם לא הכנסת את בית האום פנימה.

יהיה לך מאד קשה לעשות זאת אחרי שהיא תרותך למקום, ויהיה לך מאד קשה להזיז אפילו 1 מ"מ אחרי שתרתך.

שים לב!

lizard
23-02-06, 19:29
עירא, אין לי שום מידות. נתתי לו את החלק הישן והוא הוציא את כל מה שהוא היה צריך. אבל זה לא בעיה לסדר מידות לזה בסולידוורקס.

שמיל, אתה צודק ואני אדיוט. אשכרה, לא חשבתי על זה וריתכתי את התושבות. במקרה הצורך אני אצטרך למצוא דרך להסיר אותן. טוב מילא, לסרוג לומדים מלפרום :-? (האמת? אולי זה אפילו רצוי. ככה אוכל לדעת באמת מה חוזק הריתוכים שעשיתי)

בגדול (בתקווה שהתושבת אכן במקום) אני אסמן את החור, אקדח את הקוטר המתאים לבורג מהצד התחתי שיעבור עד הרצפה עצמה (כולל ברצפה עצמה) ובצד העילי של הרצפה אני ארחיב את הפתח, אבל רק ברצפה כמובן, לגודל כזה שבורג יכול לעבור בו+בוקסה. את החור ביומיום אני אסגור עם פקק גומי.

הסיבה היא שאני לא רוצה ברגים ואומים ברכב שאי אפשר להוציא. אני לא אוהב את השיטה של ריתוך אומים.
בכל מקרה אני עוד לא בשלב הזה.

מה שמדאיג אותי כרגע זה שיתכן והמיקום על ציר הZ של התושבות הוא לא כמו מה שהיה במקורי.
אמנם מדובר על מלימטרים כרגע אבל לדברים האלה יש נטיה לגדול לפעמים. מה גם שאני יודע שאצטרך לתקן את כל התושבות בשלדה.

בקשר לעיוות, אני לא ממש יודע על מה אתה מדבר. עד כמה שאני רואה בעין, 2 הצדדים זהים בגובה.
נראה לי שהזווית צילום שלי לא היתה ישרה. אבל מחר אני אבדוק שוב. כרגע הבודי עדיין על השלדה פשוט כי בנתיים הכי נוח לי להשאיר אותו שם. אבל בקרוב הוא ירד.

עירא
23-02-06, 19:46
אתה לא חייב לעשות חור בריצפה.
1. קודח חור בקוטר 13מ"מ +- במיקום שבו אמור ליהיות האום.
2. לוקח פלאח באורך 5ס"מ ברוחב התושבת (בתמונה עם האגודל, הרוחב של הקטע שהאגודל שלך שם) פחות 4-3 מ"מ.
3. קודח במרכז הפלאח חור בקוטר הבורג + 2 מ"מ
4. מרתך אום מעל החור.
5. בדופן של בית הגלגל, בנק' מול קורת החיזוק, לפתוח פתח ברוחב הפלאח שחתכת (הנק' הזו היא בתחתית הרכב והיא לא נראית)
6. מכניס את העסק הזה לתוך הקורה (שמרותכת כבר) ויש לך אום שייתפוס את הבודי מבלי לחתוך שום דבר.
(בשביל נוחות אתה יכול לרתך לזה ידית של 10 ס"מ כדי שתוכל למקם את זה בקלות)

עירא

עירא
23-02-06, 20:03
ועוד דבר, אל תשכח לקדוח חורים לניקוז.
עירא

lizard
23-02-06, 20:21
חשבתי על זה, אפילו חשבתי במקום לרתך בורג פשוט לעשות הברזה בחתיכה המרובעת (אמנם לא ניילוק אבל עדיין יכול להיות טוב)

כן, צריך לקדוח גם חורי ניקוז. אני אטפל בזה בשלב מאוחר יותר.

shmil
23-02-06, 20:37
[QUOTE=lizard]מה שמדאיג אותי כרגע זה שיתכן והמיקום על ציר הZ של התושבות הוא לא כמו מה שהיה במקורי.
אמנם מדובר על מלימטרים כרגע אבל לדברים האלה יש נטיה לגדול לפעמים. מה גם שאני יודע שאצטרך לתקן את כל התושבות בשלדה.
QUOTE]

עיין בהודעות אחורה (או אולי בשרשור ריתוך פח), ותראה שציר Z היה חלק מהסיבה למה לא להוריד קורות מהשאסי.

היה לזה פתרון, שפותר גם את מיקום ב-X ו-Y, אבל בשבילו היה צריך שהבודי לא יתעוות, ובכל מקרה הוא קצת מאוחר בשבילך.
הפתרון היה - קודם לשים רק את קורות התושבות על השאסי, במקום, ועליהן לרתך מלמטה את הרצפה. too late.

בכל הנוגע לאומי ברגי החיזוק של הבודי לשאסי, קבל את הרעיון של עירא, הוא בדיוק מה שהייתי עושה במקומך.

ואגב, אין טעם לרתך אומי נילוק, חום הריתוך ממיס את ה"ניי" והופך אותם לנטולי "לוק" לרוב.

lizard
23-02-06, 20:48
אוקי תודה.
מחר אני אשים את הרצפה החדשה ואראה איזה התאמות צריך עוד לבצע.
נכון לעכשיו הסרתי את התושבת U האחרונה, אני אוכל לשחק עם המיקומים ביתר קלות כשצריך להתאים רק 2 תושבות מקבילות.

טוב מחר אני אהיה הרבה יותר חכם.

גוניור
08-03-06, 05:51
מה זה למה מחקו לי הודעה ממש חוצפה .
לא מבין תדבר הזה לא היה רשום בה שום דבר שמצדיק מחיקה ***** אבל תסכים (בהודעה פרטית, לא כאן - שמה שרשמת כאן בהמשך מיותר, לא ככה?****

(מן הסתם היא נמחקה כי היא לא תרמה שום דבר וכנראה רק הפריעה לשרשור שהפך לסוג של בלוג שיפוץ, מעבר לסתם דיון בפורום. בדיוק כמו ההודעה הזאת. בחייאת, אל תהיו צרי עין, יש כאן יופי של דבר לקרוא, אל תהרסו. נמרוד)

lizard
08-03-06, 08:22
כרגע יש רצפה, עוד כמה ימים יהיו בתי גלגל חדשים, מדרגה חדשה ודפנות חדשות.
הסיבה לעיכוב היא שהייתי לא בקו הבריאות בזמן האחרון ובשל העובדה שהייתי צריך להיות בטוח שהצורה שאותה אני רוצה אכן מעשית וטובה.
בסופו של דבר החלטתי ללכת על בית גלגל לכל אורך התא מטען, בדומה למה שהיה לי במקורי.

lizard
23-03-06, 17:18
אחרי הרבה זמן ללא עדכונים....יש עידכון.

קניתי ג'יפ חדש....סתםםם אני לא אעשה את זה לג'יפון המסכן שלי :-)

אחרי כמה ימים פעלתניים ביותר החלק האחורי כמעט גמור.
התמונות שאתם רואים פה הן של האמבטיה האחורית והמדרגה. כלומר, מבט מלפנים.
ביום שבת אני מקווה לסיים את הקורה האחורית ואת החיזוקים לדלת האחורית (שתפתח לצדדים ולא כמו במקורי). מאחר ואני רוצה לשים על הדלת גם גלגל וגם ג'ריקן דלק או מים של 20 ליטר אז החלק האחורי יחוזק מאוד. כנראה עם 2 פלאחים של 7 מ"מ באיזור הצירים המיועדים.
בנוסף בחלק האחורי תהיה מעיין קונצטרוקציה של פרופיל מרובע, כשיהיו תמונות אני אפרסם.

six 4 life
23-03-06, 18:54
שתניח את הדבר הזה על השאסי אתה תצחק.... או שלא.... :?

lizard
23-03-06, 19:25
למה?
ברצינות. תן תשובה אמיתית ולא איזה קינטור או התלהמות.
למה אתה חושב שזה לא מתאים? משקל? גמישות?

מבחינת גמישות אני לא יודע, אני מקווה שזה יהיה בסדר.
מבחינת משקל המשקל הנוסף בגלל השימוש בפח 3 מ"מ הוא כלום לעומת המשקל הכללי. חוץ מזה, הסיקסים מיועדים לשאת משקל. בסה"כ הם מכוניות משא.
מאחר והציוד הרזרבי בדר"כ לא מגיע למשקל העמסה המותר והאפשרי אז אני לא רואה פה בעיה.

Bulldog
23-03-06, 19:31
מיכה, צבע את זה יפה ותעשה מזה שולחן.
המישקל הנוסף הזה ימרר לך את החיים, תחשוב טוב על כמה זה שוקל יותר מהפח המקורי ותבין שבמקום זה היה יכול להיות ציוד, אנשים, ועוד ועוד, עכשיו כל זה יושב באופן קבוע על הרכב ואתה תצטרך לשים קפיצים של סופה ממוגנת על מנת לא לנסוע על הבאמפסטופים האחוריים כל הזמן.
מעבר לזה, הפרת האיזון של המשקל ברכב (קדימה\אחורה) בצורה כזאת (עודף משקל מאחורה) סביר להניח שגם תיפגע לך בהיגוי.
עומר

lizard
23-03-06, 20:55
עומר, אותו דבר (טוב בערך :-)) ניתן לומר על המנוע שלך לא? שוקל יותר ממנוע של סיקס, גיר גדול יותר ועוד.

התייעצתי עם חבר מהנדס שמתמחה בבניית מרכבים וארגזים לרכבים. הוא טוען שלדעתו ההשפעה תהיה יחסית נמוכה, בטח עם המהירויות שאני נוסע בהן, ובצורה מסויימת זה יכול אפילו לשפר את הנסיעה בגלל המשקל (כמו ששמים בטנדרים מיכלי מים וכדומה בשביל משקל.

חוץ מזה, אם לוקחים את הרכב בכללותו ההבדל משקל באחוזים יהיה ממש קטן לדעתי.

בקשר לקפיצים והבולמים, אני בכל מקרה מחליף אותם למשהו בסגנון שלך (טפו טפו טפו אם יהיה כסף) ככה שזה לא יהיה נורא.

במקרה הכי גרוע...בזבזתי כסף. מה לעשות רק ע"י התנסות ובניה בידיים ולא בתוכנה ממוחשבת לומדים.
האמת? אם הייתי צריך לבנות את הפרוייקט הזה מהתחלה אז כן, היית הולך על 2 מ"מ מכופף כולו לצורה (חתיכה אחת) ולא איך שעשיתי את זה עכשיו. אולי עוד אצטרך לעשות את זה. אבל כל העניין הוא לנסות וללמוד איך לעבוד ואיך לתכנן דברים.
בכל מקרה, מחר אני הולך לסדר את נקודות החיבור לבודי ובתקווה שביום שבת לחבר את האמבטיה הזו לבודי הקיים.
לצערי כנראה שזו תהיה ההתקדמות החידיה בשבועות הקרובים בשל צו הפינוי שקבלתי והצורך בבניית סדנא חדשה בשבילי.

lizard
23-03-06, 20:55
עוד משהו קטן, העובי דפנות הרבה יותר דק ממה שרואים בתמונה.

Bulldog
23-03-06, 21:13
עומר, אותו דבר (טוב בערך :-)) ניתן לומר על המנוע שלך לא? שוקל יותר ממנוע של סיקס, גיר גדול יותר ועוד.

יחי ההבדל הקטן, בוא נניח שאלה בדיוק ה60 ק"ג העודפים שאצלי ממוקמים מקדימה ובמרכז ויושבים מעל הסרן הקידמי ולא פוגעים בהיגוי, הם מספקים קצת יותר מומנט ומסוגלים בהחלט לדחוף את הרכב והמשקל הנוסף שהם מייצרים (בלשון המעטה)

התייעצתי עם חבר מהנדס שמתמחה בבניית מרכבים וארגזים לרכבים. הוא טוען שלדעתו ההשפעה תהיה יחסית נמוכה, בטח עם המהירויות שאני נוסע בהן, ובצורה מסויימת זה יכול אפילו לשפר את הנסיעה בגלל המשקל (כמו ששמים בטנדרים מיכלי מים וכדומה בשביל משקל.

אתה וודאי מתכוון לנסיעה בשטח, שם המשקל תורם לך? בוא נניח לרגע שהמשקל תורם, מה אם הדרך לשטח וחזרה?

בקשר לקפיצים והבולמים, אני בכל מקרה מחליף אותם למשהו בסגנון שלך (טפו טפו טפו אם יהיה כסף) ככה שזה לא יהיה נורא.

בוא לא ניסחף, תחפש קפיצים אחוריים של דודג' פאוור ואגון D200 זה בערך יתן לך פיתרון מאחורה

במקרה הכי גרוע...בזבזתי כסף. מה לעשות רק ע"י התנסות ובניה בידיים ולא בתוכנה ממוחשבת לומדים.
האמת? אם הייתי צריך לבנות את הפרוייקט הזה מהתחלה אז כן, היית הולך על 2 מ"מ מכופף כולו לצורה (חתיכה אחת) ולא איך שעשיתי את זה עכשיו. (עדיין לא מאוחר מידי) אולי עוד אצטרך לעשות את זה. אבל כל העניין הוא לנסות וללמוד איך לעבוד ואיך לתכנן דברים.
בכל מקרה, מחר אני הולך לסדר את נקודות החיבור לבודי ובתקווה שביום שבת לחבר את האמבטיה הזו לבודי הקיים.
לצערי כנראה שזו תהיה ההתקדמות החידיה בשבועות הקרובים בשל צו הפינוי שקבלתי והצורך בבניית סדנא חדשה בשבילי.

shmil
23-03-06, 21:58
כמה חבל שלא נכנסתי לאתר כל היום.

אני אהיה עדין ומתחשב.

מיכה, חשבתי שאתה רוצה לשחזר את הג'יפ, ואני רואה שבנית ארגז יפהפה לנ"נ.
אני כבר לא מדבר על המשקל, את זה כבר עומר אמר ויפה אמר.
הצורה, היא כזו שכל שוטר יעצור לבדוק מה זה הדבר המוזר הזה, וזה גם ממש לא יפה, זה לא jeep.

זה בכלל רברסבילי? הפינות והדפנות של ה-JEEP עוד קיימות?

lizard
23-03-06, 23:52
שמיל למה חשבת שאני רוצה לשחזר את הג'יפ? מעולם לא טענתי את זה.
אני רציתי ועדיין רוצה בודי במצב לא חלוד ויחסית סביר. חדש הוא לעולם לא יהיה וגם מקורי לעולם לא יהיה.
כן זה ארגז נ"נ או לסיקס ממוגן :-) אבל זה מה שאני רוצה. לפחות כרגע.
מה שאותי מטריד זה לא העובי אלא רמת הגימור שהיא לצערי יחסית נמוכה. אבל את זה אני יכול לשפר רק עם נסיון.

עוד לא נגעתי בפינות ובדפנות.

אהוד
24-03-06, 00:19
אני חושב שהיית עושה את הבודי,ארגז או איך שלא יקראו לזה מפח דמעות ללא ריתוכים,פשוט עם חיבורים של ברגים כיפופים וכו'... היה קל בערך ב3\1 אם לא יותר,אך בחרת בפח "סע" על זה.:)

אלון_ק
24-03-06, 00:55

לא, אתה לא יכול לומר את זה על המנוע שלו. מעבר לנקודות שצויינו כבר ע"י עומר, אתה מפספס כאן משהו חשוב: המנוע של עומר נותן שורה תחתונה עדיפה על המקור, לא להפך. הוא משלם על כך בתחומים אחרים שהוא תכנן מראש לשלם בהם, זה קצת שונה ממה שקרה לך.

החבר המהנדס שלך צודק. הוא רק נמנע מלציין (אולי כדי לחוס על רגשותיך, מה שאנחנו לא ממש טובים בו) שהדרך הכי לא נכונה לשפר תהודה היא להוסיף כך משקל, שלמשקל כן יהיו השפעות שליליות אחרות על התנהגות הרכב ומעל הכל, שאם הוא היה בונה כזה דבר זה היה נראה אחרת לגמרי. במילים אחרות, כמו שכולם אמרו לך, זה די הפוך מאידאלי. זה לא מה שאתה רוצה, זה מה שאתה בנית ומותר לך להחליט שזה מספיק טוב לך (במיוחד אחרי כל ההשקעה).

אם לוקחים את הרכב בכללותו, כן. 100 ק"ג מתוך 1500 זה מספיק קרוב לזניח (וזה הרי פחות), אבל לא מדובר כאן על זה. מדובר כאן על הרצוי והמצוי וזה קצת רחוק מדי מהרצוי בשביל שזה יתקבל בחיוב מוחלט.

מה שכן צריך לומר לזכותך זה שעם כל הבדיחות, אתה יושב שם ועושה משהו שאנחנו רק חולמים עליו. אני מציע שאנשים יחשבו על זה לפני התגובות הסרקסטיות, כי אולי זה לא יוצא לך הכי טוב - אבל זה יוצא לך וזה כבר יותר ממה שאפשר לומר על 95% מהאנשים כאן, כולל אותי.

lizard
24-03-06, 09:11
תודה אלון.

החבר שלי הסביר לי שמה שיקרה זה שבגלל שהמשקל בחלק האחורי גדול, כל הרכב יקבל הטיה לאחור מה שיפעיל פחות לחץ (אם לחץ זו המלה הנכונה) על הגלגלים הקדמים ולכן ההיגוי יהיה בעייתי יותר.
אבל לטענתו בגלל שהמהירות של הרכב לא גבוהה במיוחד (100 גג וגם זה בהגזמה) אז זה לא כל כך ישפיע.
מאחר ואני רוצה סט קפיצים חדש דנדש (לא רק חדש אצלי) ויש לי את הכסף לשים על זה, אז אני מאמין שגם הבעיה הזו תוכל להפתר (קבוע קפיץ גדול יותר באחוריים או בולמים קשים יותר או שניהם).

אהוד, תאמין לי שמאוד הייתי רוצה (ואם יהיו לי פרוייקטים כאלה בעתיד אז כנראה שאפילו תהיה לי) רתכת פיקים כמו שיש לרובוטים במפעלי ייצור.

יש 2 סיבות למה אני אבנה את כל זה מחדש.
1. לא יעבור אישור של חבר שלי. בסה"כ הוא הצד ההנדסי בעניין.
2. אני אחליט שרמת הגימור לא מספקת אותי. זה כנראה הסיבה העיקרית להחלפה.
אז באמת כל החלק יכופף מפח 2 מ"מ אחד.

lizard
24-03-06, 09:18
מדובר כאן על הרצוי והמצוי וזה קצת רחוק מדי מהרצוי בשביל שזה יתקבל בחיוב מוחלט.

רצוי למי? לשמיל? לאחרים?
אני ידעתי שזה יצא כזה מסיבי, זה נכון שקיוויתי לרמת גימור גבוהה יותר אבל בסה"כ זה יצא במימדים ובצורה שרציתי.
ע"פ המדידות שערכתי, ההבדל העיקרי, פרט לעובי החומר, הוא בבית גלגל גבוה יותר. מה שגורם לאשליה של רצפה צרה יותר. בסה"כ רוחב הרצפה הוא 90 ס"מ, גובה הבית גלגל הוא 30 ס"מ ורוחב בית הגלגל יהיה בסביבות ה28 ס"מ.

AvigdorAharon
24-03-06, 18:15
מאחר ואני רוצה לשים על הדלת גם גלגל וגם ג'ריקן דלק או מים של 20 ליטר אז החלק האחורי יחוזק מאוד. כנראה עם 2 פלאחים של 7 מ"מ באיזור הצירים המיועדים.

לא כדאי!
לאחר שלושה מתקני גלגל (אחד כמו של נמרוד, אחד על הדלת והנוכחי על הפגוש), אני ממליץ מאוד לבנות על הפגוש. צריך להשקיע בציר מסיבי (לי זה עלה כ 350 ש"ח, אם יש לך גישה למחרטה, זה יעלה לך פחות) וניתן להעמיס על המתקן עד כ 400 ק"ג (המיסבים שהשתמשתי מחזיקים עד 800 ק"ג)!

...My Two Cents

אביגדור

shmil
24-03-06, 21:08
שמיל למה חשבת שאני רוצה לשחזר את הג'יפ? מעולם לא טענתי את זה.
אני רציתי ועדיין רוצה בודי במצב לא חלוד ויחסית סביר. חדש הוא לעולם לא יהיה וגם מקורי לעולם לא יהיה.
כן זה ארגז נ"נ או לסיקס ממוגן :-) אבל זה מה שאני רוצה. לפחות כרגע.
מה שאותי מטריד זה לא העובי אלא רמת הגימור שהיא לצערי יחסית נמוכה. אבל את זה אני יכול לשפר רק עם נסיון.

עוד לא נגעתי בפינות ובדפנות.

אם זה מה שאתה רוצה, אז יופי, יש לך.

מציע לך לא לגעת בפינות ובדפנות הקיימים, כי יום יבוא, והוא לא רחוק, שתרצה לעשות את העבודה הזו כמו שצריך.

אני אמתין, יש לי סבלנות :twisted: :cool: :evil: :evil:

lizard
24-03-06, 22:51
הדבר היחידי שנשאר מהפינות המקוריות זה הפאנל.
בכל מקרה, על החלק האחורי אני מקווה לעבוד במהלך השבוע.

lizard
25-03-06, 22:47
מהנדס מכונות המתמחה בתחום הרכב (ארגזים, פגושים ודברים כאלה) שעבד שנים רבות בתחום היה אצלי היום ובדק את הארגז.
הוא אמר לי מפורשות שהעבודה טובה ושזה לא יהווה בעיה פרט כמובן לנושאים שעליהם דנו כבר ושגם הם לא כל כך בעיתיים.

shmil
25-03-06, 23:24
מהנדס הבית אמר - יפה ומצויין.

במילים יפות, ובעדינות:
בשביל מה, אם כך, לשאול את המהנדסים והמהנדסים שבדרך, כאן באתר, שאינם מבינים כלום בג'יפים, אם מהנדס הבית, שעסק זמן רב בתכנון ארגזים ופגושים לטנדרים, הוא זה שיודע הכי טוב?

נמרוד
26-03-06, 01:45
אנקדוטה משעשעת

ההבדל בין מנוע סמולבלוק 350 של עומר למנוע 258 מקורי של סיקס הוא, על פי הספרים.... 25 ליברות. :grin:

AMC 258 שוקל 260~ קילו, שברולט V8 שוקל 275~ קילו.

והנמשל - כמה זה באמת יותר כבד?

למה הניחושים? אני יודע שזה שוקל פי שלוש בערך ממה שהיה שם לפני כן כי שמת 3 מילימטר בכל מקום שהיה 1, אבל כמה זה באמת? אם זה 50 קילו, זה באמת לא אסון גדול. אם זה 250 קילו זה טמטום מוחלט. אני מציע לך לבדוק.

מהתקדמות השרשור אני מבין שזה לא משנה כי אתה לא הולך להרכיב את זה, וזה בסדר גמור, אני עם אלון כאן ומחזק את ידיך, העיקר שאתה עושה ולומד. אבל באמת תנסה קצת יותר להקשיב וללמוד מהנסיון של האחרים...

חנן-ג'יפולוג
26-03-06, 02:01
AMC 258 שוקל 260~ קילו

לא יודע, הנתון נשמע לי קצת מוזר. אתה בטוח שלא מדובר בליברות?

כששיפצתי את המנוע בג'יפ שלי, בכל פעם הרמתי את הבלוק ביד, והפכתי אותו מצד לצד-פעם בשביל להרכיב בוכנה מלמעלה , ופעם בשביל לסגור את הקסוות של מיסב הטלטל מלמטה. נכון שזה היה בלי המשקל של ראש המנוע, גל הזיזים, גלגל התנופה והמצמד, ואולי אני חזק (נו טוב, שמן) , אבל לא נראה לי שעד כדי כך חזק.

נמרוד
26-03-06, 02:20
הנתון הוא 550 לשברולט ו525 ליברות לשש צילינדר, אני תרגמתי לק"ג בערך. זה למנועים שלמים כולל הכל.

חנן-ג'יפולוג
26-03-06, 02:21
אני הייתי מהמר שזה משקל שכולל את הגיר והטרנספר, אבל מן הסתם אני טועה.

lizard
26-03-06, 03:55
נמרוד, אני כן הולך להרכיב את זה.
זה לא 250 קילו. 100 קילו גג (אחרת לא הייתי יכול להזיז את זה בכלל).
נניח שהחלק המקורי שוקל 20 קילו. 80 קילו הפרש זה בנאדם מבוגר. סבבה, אפשר לחיות עם זה.
היתרון הגדול ביותר הוא שיש לי חלק אחורי מחוזק. מאוד מחוזק.

אם ויתברר לי שעשיתי טעות כלשהי והחלק פשוט לא מתאים, אז אני אבנה אותו מחדש בצורה אחרת ומפח 0.8 מ"מ עם החיזוקים המקוריים בפח. זה כן.

Bulldog
26-03-06, 07:44
נמרוד זה לא 25 ליבראות מדוייקות.

הגיר במיקרה הזה גם שונה, אני נוסע עם TH400 ומיכה עם T176.

בכל מיקרה אני הגזמתי בחישוב שלי שאמר 60 ק"ג אבל...
כמו שכבר נאמר, ה60-80 ק"ג האלה שהם אדם מבוגר צנום במקום שיתבטאו אצל מיכה בציוד חיוני או שלא יתבטאו בכלל. הולכים לשבת שם קבוע.

אצלי הם מתבטאים בזה שהרכבת כח שלי בגדול תוכננה לדחוף 4 טון ואנדורה +בוא נאמר 2 טון ניגרר.
ונכון לעכשיו היא מסתפקת ביום קשה במיוחד ב1600 - 1800 ק"ג .

lizard
26-03-06, 09:08
בולדוג אתה צודק שעכשיו הרכב יתאמץ יותר ובעיקרון יסע לאט יותר.
אבל!....השיפורים שיהיו יכללו גם את המנוע. אמנם כרגע אני לא אחליף אותו במשהו אחר כי 1. אין לי כסף ו2. הרכב בכל זאת עדיין צריך לעבור רישוי, אבל בתוכנית הכללית (MASTER PLAN TO TAKE OVER THE WORLD) המנוע יוחלף ביחד עם כל רכבת הכוח.

tzagi
27-03-06, 02:40
Q:

AMC 258 שוקל 260~ קילו, שברולט V8 שוקל 275~ קילו

נימרוד,
אני רואה שאתה חזק בחשבון.

While its true that a fully dressed 350 whighs in at 550lb(US)
550 X 0.455=250.25 kg

If you want to compare apples to apples
strip both motors out of the intake and exhaust manifolds and all accesories
and you will find that the 258 whighs 20lb more then the Chevy 350

The reason?
the crank shaft and cam shaft are 3/4 of the size and the V8 has allot more"air" in it
dou to the vee design

In other words.......
when swaping a stright 6 to a Chevy V8 the whight is a wash

lizard
27-03-06, 16:44
הדפנות והקורות תמיכה הגיעו.

Bulldog
27-03-06, 18:12
את זה אתה עוד הולך להוסיף לקונסטרוקציה ההיא? (הארגז של הנ"נ)
למה לא בנית את על הארגז עם הדפנות האלה מלכתחילה?

lizard
27-03-06, 18:47
כי הדפנות ארוכות יותר מאורך הארגז.

lizard
01-04-06, 14:06
דופן שמאל.
כרגע רק בפיקים.
נראה מעולה לטעמי. מצטער על האיכות הירודה. כששתי הדפנות יהיו מחוברות אני אצלם באיכות טובה יותר.

lizard
02-04-06, 17:58
תמונות באיכות טובה יותר.
אני חייב לציין שלפני זה הייתי קצת על סף יאוש. עכשיו סוף סוף הבודי מתחיל לחזור לקדמותו ולהראות כמו ג'יפ.

Bulldog
02-04-06, 18:19
נראה יפה אבל...
כרגע זה עוד פתוח מאחורה?
ולמה לא בנית תאי איחסון או לפחות הגבההת כבר את הבתי גלגל על הדרך?
עומר

lizard
02-04-06, 18:48
הגבהתי את בתי הגלגל משמעותית. 10 ס"מ לפחות. מה שכן, כל הבודי יונמך מאחר ועכשיו הוא על בודי ליפט.

עדיין אין לי את הקורה האחורית. אני צריך ללכת לכופף את החלק. מקווה שעד יום רביעי יהי לי כי ביום רביעי התכנון הוא לחבר את הצד השני ואת החלק האחורי.

אחרי זה אני מסיר את שאר החלקים הישרים מהבודי (בחלק הקדמי) ומחליף להם את הפח ואת הפאנל.
אחרי שהכול יהיה מחובר, אני מסיר את הבודי מהשלדה, מחליף את הנקודות עיגון לשלדה ומחבר את כל קורות התמיכה שצריך.
אני מאוד מקווה שתוך פחות מחודש העבודה על הבודי תסתיים ואני אצבע אותו בצבע יסוד וזפת לבנה (פנים, קיר אש ותחתית) על הזפת בתחתית אני אשים איזה צבע זוהר כלשהו כמו עירא.
אחרי זה אני מקווה לסיים את העבודה על השלדה ולהתחיל להרכיב את הכול. בסוף העבודה, כשהרכב כבר נוסע אני אסע איתו לצבעי שיצבע את הדפנות החיצוניות בלבן.

ערן המסוקס
02-04-06, 20:53
אולי אני טועה, אבל לפי הידוע לי ומנסיוני הדל, זפת זה הדבר הכי גרוע שאפשר לשים על רכב.
החומר יחסית רך נפצע בקלות.
חלודה מתחת יכולה להתפתח ובנוסף אתה לא תראה את זה ולא תטפל בזה בזמן.
הזפת, בהיותה יחסית רכה, מדביקה לעצמה לכלוך ואבק ששוקע בה.

הצבע שעירא השתמש בו הוא האמרייט (או מקביל שלו) אשר אמור להצבע ישירות על המתכת, מגן ומעקב חלודה.

כמובן שיש צבעים עדיפים ועמידים יותר.

karnaf
02-04-06, 21:30
אני קניתי זפת של פחחים שמתייבשת מהר וגם נהיית קשה מאוד אחרי הייבוש
יש לזה פיסטולט מיוחד שעלה לי 100 שקלים וכל ליטר זפת עולה 29 שקלים
ציפיתי את כל תחתית הסמוראי שלי בזה אחרי ניקוי החלודה והתזת אנטיראסט
יצא מצויין אני ממליץ

אפשר לקנות את הזפת וגם את הפיסטולט בחנות ביפו שנמצאת מול בניין המשטרה החדש יש לחנות דלתות צהובות והיא נמצאת ליד מוסך ברק

קובי

עירא
02-04-06, 23:04
חברה, הסיבה היחידה שבגללה צבעתי עם המרייט בצבע בלו-גרין מזעזע היא שהיה לי כזה בארון וזה היה בחינם. זה היה השיקול היחידי.
אח"כ עלה הרעיון שזה יקל על הכוונה של מחלצים במידת הצורך.
בכל מקרה מיכה, אל תשכח לכתוב על התחתית
"אם אתם קוראים את זה תהפכו אותי בבקשה"

ד.א. מיכה זה נראה ממש יופי, כשאתה הולך לייצר עוד חלקים תעדכן לפני אולי נזמין גם כמה רוקרים למיניהם.

עירא

lizard
03-04-06, 00:46
עירא, תשלח לי סקיצות של מה שאתה רוצה ואני אדאג לכופף מה שצריך. זה בדר"כ נעשה מהיום להיום.
מחר למשל אני מקווה שיכופפו לי את הקורת תמיכה האחורית של הבודי.

אחרי זה, לפחות כרגע, אני רוצה לכופף מנשא תא דלק חדש. או לחבר למנשא הקיים פלטה של 3 מ"מ בתחתית.
בבית מלאכה שבו אני מכופף יש גם רתכת נקודות כמו שיש לתעשיית הרכב, ככה שזה יוצא אחלה של דבר.
הבנאדם שעושה לי את העבודות האלה פשוט אומן. הוא לא כל כך זול אבל האיכות עבודה שלו פשוט מדהימה.

lizard
06-04-06, 13:58
תמונות של הקורת חיזוק אחורית.

shmil
06-04-06, 14:41
יפה, מיכה, הפנמת את העקרונות, אם כי נראה לי שריתוך הקורה הכחולה לא משהו.
בסך הכל, עבודה יפה, בטח למתחיל, ובטח לעומת מה שהצגת כאן בהתחלה..

[לא להתבלבל, חברים - לטעמי, גועל נפש צרוף, תכנון לא חכם באשר לעובי המתכת, ותוצאה מזויעה (כנראה, נחכה לפיניש האחורי) אבל צריך גם לדעת לתת מילה טובה]

מכל מקום,
80 קילו הפרש... - ההפרש אצלך יהיה בסביבות 150 ק"ג, אם לא יותר, ואני חותם על זה.

-->