PDA

צפייה בגרסה מלאה : יונדאי איוניק- מידע לחיים עם רכב היברידי

אסף ב
03-09-19, 16:38
שלום

מחליף את הi25 החבוטה באיוניק 2018 בת שנה ומחפש מידע על החיים עם רכב היברידי

אני מניח שלהרבה מחברי האתר יש איוניק ליסינג, ומכיוון שרובנו אוהבים להתעסק וללמוד- מחפש מידע שימושי במקום הכי נכון שאני מכיר

הבנתי שיש בקרת שיוט אדפטיבית ובלימה אוטונומית ועוד כל מיני מערכות מתוחכמות- מי מכיר מי משתמש?

האם יש בכלל מצבר וסטרטר ברכב היברידי או שכל הצרכנים נסמכים על הסוללה הראשית?

האם יש טעם לנסות להתקין פלדת שנאים על רצפת הרכב כדי למגן נגד קרינה?

כל מידע רלוונטי

תודה רבה מראש

חנן-ג'יפולוג
03-09-19, 20:03
היו לי איוניקים 2017 ו2018. בשניהם השתמשתי באופן אינטנסיבי בבקרת השיוט האקטיבית.

לא קרה לי שהבלימה האוטונומית נכנסה לעבודה. אולי בגלל שכמעט תמיד הייתי עם בקרת השיוט, ואז ממילא היא בולמת לפי הצורך. מן הסתם זה גם עניין של סגנון נהיגה.

יש מצבר 12 וולט בשניהם.
ב2017 הוא נגיש בתא המטען והוא מסוג חומצה עופרת.
2018 ומעלה הוא ליטיום והוא מתחת לספסל הנוסעים, לא נגיש למשתמש הקצה מאידך, אבל אורך החיים שלו 20 שנה, והוא ממוגן בעזרת מחשב נגד פריקת יתר, אז לא תצטרך אף פעם לגשת אליו כדי להתניע עם כבלים.
הסטרטר פועל מסוללת המתח הגבוה.

raanan
06-09-19, 04:25
לפני מספר חודשים עברתי מ I25 שנת 2017 מנוע 1.4 לאיוניק 2019 .

ההתרשמות שלי,
האיוניק טסה ביחס ל I25 ,בפרט שאני נוהג רק במצב ספורט .
ההבדל נובע לא רק מהבדלי הכוח , אלא מהגיר הרובטי 6 הילוכים כפול מצמדים לעומת גיר רציף ב I25 .
מבחינת צריכת דלק, שיפור מדהים (להערכתי 30% חסכון באיוניק) .
כל ממשק שילוב יחידת הכח החשמלית עם המנוע, שקוף למשתמש .
כשהסוללה טעונה מרבית, אפשר לבלות כשעה (זמן חוג של הילדה) ברכב עם מזגן ומוזיקה ללא זיהום הסביבה ע"י מנוע הבעירה.
האיוניק , נוחה , שקטה ומתנהגת היטב בעיקולים (הודות למתלה רב חיבורי מאחור) .

חסרון,
אם הינך מגיע לעליות משופעות וארוכות מאד כשהמצברים פרוקים, הסחיבה חלשה מאד ואולי פחות מ I25 ...

מערכות הבטיחות,
מערכת השליטה על ההגה לסטיה מנתיב אצלי כבויה .
לי קשה מאד ההתנגדות שלה לפעולות שלי . היא גם כל הזמן מזגזגת בתוך הנתיב מצד לצד לכיוון הסימונים.
פוננקציית ההתרעה הקולית לסטיה מנתיב , מופעלת אצלי .

בלימה אוטונמית ,
אצלי מופעלת אך מעולם הרכב לא בלם אותי (כנראה שאני שומר מרחק כמו בטרופר).
התראת התנגשות , מופעלת אצלי ואכן מצפצפת עפ"י צורך.
אגב, אני אישית חושב שמערכת מובליאי עדיפה בהיבט של התראת התנגשות כי היא עובדת גם במהירויות אפס
(טוב לפקקים והיצמדות לרכב ברמזור) .

בקרת השיוט,
אישית לא חובב בקרת שיוט !
אבל במספר ניסיונות הפעלה כולל בשינויי הגדרות ומרחק לרכב שלפני,
המערכת לא חכמה למרות שהיא נחשבת כך .
אם נשארים באותו נתיב , אז אין בעיה .
הבעיה שבארץ כל אחד אוהב לתפוס נתיב משלו בפרט בכביש 6 ,
דהיינו צריך לתמרן כנהג פורמולה בין הנתיבים. למקרה כזה,
המערכת מפריעה עם הבלימות שלה (היא לא מבינה שרוצים להיצמד לרכב שמקדימה ולשבור ימינה או שמאלה לנתיב הפנוי).

לגבי תקלות , לא היו לי .
עלות אחזקה , אין לי מושג (ליסינג) .

שורה סופית,
רכב ברמה מאד גבוה שאינו תואם למחירו (בזכות המיסוי המופחת להיברידים שלמיטב ידעתי בתהליך ביטול).

רענן

boaz avrahami
06-09-19, 04:37
תנסה ותעדכן אם נגיעה קלה בדוושה מבטלת גם אצלך את ההגבלת עקיפה מימין .

באוקטביה נגיעה לשניה בדוושה או משיכת מנוף הפעלת הבקרה משחרר את הגבלת העקיפה מימין לזמן קצר.

ממליץ לך להתגבר על החשש מהפעלת הסטיה מנתיב.
לדעתי זה פיצ׳ר מציל חיים ממש!

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

sportage
08-09-19, 11:37
שווה לדעת שטעינת המצבר נעשית בזמן האטה או בלימה בלבד אלא אם הרכב הוא מסוג PLUG IN (טעינה משקע ביתי) עם מצבר מספיק גדול לנסיעות ארוכות.

זה אומר שבנסיעות בעיר מלוות בהרבה עצירות או דרכים מפותלות בהרים עם עליות ומורדות, זוכים גם לכוח נוסף של המנוע החשמלי וגם לחיסכון נאה בשריפת דלק.

מי שרוב הנסיעות שלו בדרך בין עירונית ישרה, עשוי לגלות שרוב הנסיעה הוא שורף דלק, ויותר ממנוע טורבו דיזל מודרני.

בנוסף שווה לבדוק מה אורך החיים ועלות תקון/החלפה של המצבר הראשי - מספרים שנעו בעבר ל12- 18 אלף שקל.

כמובן שיש את הנושא של ליהיות "ירוק" ולזהם פחות אוויר מה שממש נכון בנסיעות בעיר, ונתון בסימן שאלה בראיה הכוללת של הזהום בתהליכי היצור והמחזור של הסוללה.

אסף ב
20-12-20, 10:56
עדכון לאחר שנה עם הרכב-

מינוסים-

-רועש- לא ברור איך ולמה אבל הוא מעביר רעשי כביש ומנוע וזה מבאס, בעיקר בכביש מהיר וכשיש עוד אנשים ברכב וצריך להרים את הקול כדי לדבר ולהבין, כנ"ל בשיחות טלפון בדיבורית

- הקרוז קונטרול האוטומטי- לא בשל, לא עוזר היכן שנדרש- בפקקי תנועה- הוא מגיע למהירות מסוימת (בערך 20 קמ"ש) ומתנתק שלא כמו אלו של המתחרות שם הוא מגיע לעצירה מלאה ומתחיל נסיעה חזרה בעצמו.

פלוסים-
-חסכון בדלק- הכי חסכוני שהיה לי, יותר ממיקרה ידנית. רמות של 17/18 ק"מ לליטר כסטנדרט. 15 ק"מ לליטר בנסיעה סופר מאומצת.
-מולטימדיה- הכי טובה בקטגוריה
-אמינות- הרכב עם 90,000 ועד כה- ללא תקלות כלל. ממש שום דבר.
-נוחות ואבזור- בגלל ההטבות מס כנראה שנתנו מפרט גבוהה באותה עלות- פתיחה ללא מפתח והנעה ללא מפתח, צמיגים 225 מ"מ, שליטה מההגה, שלל חיישנים וכיו"ב
-דלת חמישית במקום סדאן- יתרון אדיר למי שמוצא את עצמו מעביר ציודים. אשתדל לבחור אופציה זו בכל רכב עתידי.

סיכום-

אני אישית לא הייתי לוקח שוב בגלל נושא האקוסטיקה והקרוז המבאסים- נושאים אקוטיים לאופי השימוש שלי, אבל זה רכב אמין וחסכוני ברמות ובהחלט יכול להתאים להרבה אנשים בגין יחס תמורה/ מחיר טוב

אורי ק.
20-12-20, 11:02
עדכון לאחר שנה עם הרכב-

- הקרוז קונטרול האוטומטי- לא בשל, לא עוזר היכן שנדרש- בפקקי תנועה- הוא מגיע למהירות מסוימת (בערך 20 קמ"ש) ומתנתק שלא כמו אלו של המתחרות שם הוא מגיע לעצירה מלאה ומתחיל נסיעה חזרה בעצמו.

בדגם החדש לאחר מתיחת הפנים (מ2019 כמדומני) הקרוז האדפטיבי פעיל עד עצירה מלאה, התחלת נסיעה בנגיעה בדוושה או בסוויץ על ההגה. עובד מעולה.

דור אריאל
20-12-20, 12:05
לא הפעיל לי את הבלימה האוטונומית אבל בבקרת שיוט אדפטיבית הוא כן בולם לבד
תחזיק סוללת ג'מפ סטארט כי קשה להגיע עם כבלים למצבר בתא מטען להניע במקרה שאין מצבר,
תיקח בחשבון שאין לך גלגל רזרבי

Udim
20-12-20, 12:51
אני עם יונדאי אלנטרה 2019 (רכב חברה), קרה לי בשני מקרים שונים שהבלימה האוטמטית נכנסה לפעולה, בשני המקרים הבלימה היתה הרבה יותר אגרסיבית ממה שהיה נדרש ובשני המקרים הייתי מצליח לבלום בלי שום בעיה (בלימה נחושה בשילוב ABS) לבד.
מה שמאוד מטריד אותי בבלימות האלו הם שהרכב "מתעלם" ממה שנוסע מאחורי, אם עד עכשיו כשאני בולם בלימת חרום בצורה כזו אני בודק שאין מאחורי לדוגמא סמיטריילר שלא מסוגל גם לעצור בצורה כזו, כאן אין לי את היכלות הזו, נוסיף לזה את התחושה של חוסר שליטה על הרכב והסיטוציה.
מישהו נתקל בתופעה? יש פתרון אולי?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

הדסופה
20-12-20, 14:51
זכיתי רק ל 3 שעות נהיגה על איוניק. תודה לאל
הסיכום הפרטי שלי
מושבים ללא תמיכה , מזעזעים . אחרי הנהיגה הגב היה בדרך להיתפס
תגובה בינונית מינוס לדווש הגז. הכל קורה לאט
תגובה להיגויים מוזרה , מגלגלת, כנראה בגלל מרכז כובד של הסוללות. לא גרמה לי ביטחון
כל מזדה 2 מגיבה ומרגישה הרבה יותר טוב לשלוש הנקודות שלמעלה
המשחק של המערכת האוטונומית עם ההגה לטובת החזרה למסלול לא באמת מחזירה את הרכב לנתיב, במקרה הטוב זה הפניית תשומת ליבך לכך שעוד חצי מטר תעבור את הסימון של הנתיב.

אם הייתי צריך לסכם במילה אחת זה היה ״פח״
נראית שאמורה למצוא חן רק בעיני מנהלי ציי רכב

הד

-->