PDA

צפייה בגרסה מלאה : שינויים שבאים לטובה, התייעצות לג'יפ

gadi1
06-09-19, 15:52
אהלן ג'יפאים יקרים, לפני שנה עזרת לי מאוד בבחירת הג'יפ הראשון שלי (ג'ימיני) ואמת שנהנתי מכל רגע (המטרה הייתה כרכב נוסף לטיולים ולכך זה היה מושלם)
כעת הצטרף תינוק למשפחה ואני צריך רכב שאוכל להתקין בו כיסא תינוק מאחור מעת לעת (בג'מיני זה בלתי אפשרי ולא בטיחותי) ועדיין מידי פעם לצאת שטח קל ולשבילים – ברור לי שבשלב זה אוותר על היכולות של הג'מיני.
תקציב 80-85K
עניין צריכת הדלק + אמינות ותחזוקה חשובים מאוד
וכמובן - בטיחות הג'יפ
חשבתי בכיוון של ויטארה 2015 או לרדת בשנתון לכיוון טוארג, פתוח לעצות והצעות...
תקציב
80-85K
גודל / קיבולת הרכב:
2 נפשות בדרך כלל
נסועה שנתית ותחזוקה:
ביום יום מתנייד על קטנוע
שימוש ברכב יהיה בעיקר לאוסף את הילד מהגן + כיסא תינוק - טיולים בשטח קל בסופי שבוע
אופי השימוש והטיולים:
מעט נסיעות כביש + תינוק - שבילים ושטח קל (בלי התינוק:cool: )
העדפות ותנאי סף - האם יש תנאי סף?
עדיפות לאוטומט, חוצמזה פתוח להצעות
האם עד כה "ננעלת" על סוגי רכב מסויימים? לא

סופ"ש נעים לכולם!

ishc
06-09-19, 16:14
אופי הטיולים יהיה ללא הילד?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

gadi1
06-09-19, 17:05
אופי הטיולים יהיה ללא הילד?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk כן, ללא הילד

nirs
06-09-19, 18:27
גראנד ויטארה, בהחלט אופציה ראויה.
בשל הילוך הכוח, הפשרה תהיה פחות כואבת.
עם הגבהה ומיגון תיקח אותך כמעט לכל מקום שהגימיני לקח.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ד ו ר ו ן
06-09-19, 19:18
כן, ללא הילד

כדי שלא תפתח עוד שרשור חודשים, כדאי שתתכנן כבר עכשיו את הבחירה דרך הקריטריונים כולל הילד.

Slowly..

erezgur
06-09-19, 19:29
אבל אם בכל זאת הטיולים יהיו ללא הילד, יהיה מעניין לשקול גם רכב פרטי לנסיעות המעטות אל הגן וחזרה - רכב יד 2, אפילו ברבע או בחצי מהתקציב שלך יאפשר לך גם מספיק כסף להחזקת שני רכבים ועוד חיסכון קטן לקראת רכב שטח גדול יותר בעוד מספר שנים :)

נדב ש.
06-09-19, 19:56
הפרדת רשויות קלאסית.
חפש לך פרייבט מודרני ובטיחותי מספיק לדרישות שלך, את הג׳ימיני תשאיר לך ולזוגתך לטיולים(גם פחות טיפולים ובלאי).
בעתיד תמכור את שניהם ותעבור ל suv גדול שיספיק גם לילדים.
:cool:

ד ו ר ו ן
06-09-19, 20:22
זוג+ילד אחד לא מספיק גימני?

Slowly..

נדב ש.
06-09-19, 20:35

Slowly..

אמר מטיילים בלי הילד...

איל מ
06-09-19, 20:55

Slowly..

לא להתניידות יומיומית. להוציא ילד מסלקל בג'ימני זה סיוט. ולא תמיד מתחשק להוציא אותו עם הסלקל (שגם זה לא כיף גדול).
ואיפה תשים את העגלה עם העריסה כל פעם?
בקיצור,
לא כיף.

ד ו ר ו ן
06-09-19, 21:30
אמר מטיילים בלי הילד...

יש ילד.. עובדה מוגמרת.

נראה לך הגיוני שהוא תמיד ישאר בבית?

Slowly..

נדב ש.
06-09-19, 21:35
כן, ללא הילד

יש ילד.. עובדה מוגמרת.

Slowly..

זה הוא אמר. ☝

ובגלל זה הצעתי מה שהצעתי בתגובה הקודמת שלי, לפחות בינתיים, בשלב יותר מאוחר אפשר למכור את הג׳ימיני ולעבור ל suv בגודל מלא, עדיין יהיה אפשר להישאר עם הפרייבט ולחסוך ק"מ על 4x4.

gadi1
07-09-19, 14:21
אבל אם בכל זאת הטיולים יהיו ללא הילד, יהיה מעניין לשקול גם רכב פרטי לנסיעות המעטות אל הגן וחזרה - רכב יד 2, אפילו ברבע או בחצי מהתקציב שלך יאפשר לך גם מספיק כסף להחזקת שני רכבים ועוד חיסכון קטן לקראת רכב שטח גדול יותר בעוד מספר שנים :)

כדי לחדד את הנקודה, יש לנו רכב פרטי (בשימוש אישתי) היא מורידה את הילד בגן אני אוסף (לא מרחק הליכה) זאת המציאות החדשה.
מאחר והרכב השני שלנו הוא ג'ימני ששימש אותי לטיולים בעיקר בסופ"ש בשלב זה הג'ימני הופך להיות הרכב שאיתו אני אוסף את הילד וזה אכן סיוט להכניס תינוק למנשא מאחור... זה לא עובד.

לכן אני שוקל להחליף את הג'ימני בג'יפ שייתן לי מענה ראוי, נוח ובטיחותי לאסוף את הילד ומצד שני שאני עדיין אוכל לצאת לשטח קל וטיולים בסופי השבוע כפי שפירטתי בפוסט :cool:

- - - Updated - - -

יש ילד.. עובדה מוגמרת.

Slowly..

נו באמת... ברור שלא, הוא תינוק כרגע זה פחות מתאים.
הצורך שלי ברכב שני שיתאים למציאות חדשה ויענה על הצרכים (כפי שכתבתי בפוסט)

gadi1
07-09-19, 14:32
הפרדת רשויות קלאסית.
חפש לך פרייבט מודרני ובטיחותי מספיק לדרישות שלך, את הג׳ימיני תשאיר לך ולזוגתך לטיולים(גם פחות טיפולים ובלאי).
בעתיד תמכור את שניהם ותעבור ל suv גדול שיספיק גם לילדים.
:cool:

זאת הנקודה, שפרייבט נוסף יש לנו (בשימוש אישתי) כרכב היום יומי שלנו ומאחר ואני אחראי לאסוף :) זה על גבול הבלתי אפשרי בג'ימני (מנשא מאחור וכו')
אם עד היום הג'ימני שימוש רק לטיולים כעת הוא משמש גם כרב השני איתו אני אוסף מהגן, המטרה שלי היא לעבור לג'יפ שבו אוכל לאסוף את הילד בנוחות ובבטיחות ומצד שני לא לוותר על טיולים בסופ"ש (גם במחיר של לרדת ביכולות השטח בשלב זה)

ותודה לכל המגיבים

ishc
07-09-19, 14:59
בטל את ת כרית האוויר ושים את הילד מקדימה

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

נדב ש.
07-09-19, 15:01
זאת הנקודה, שפרייבט נוסף יש לנו (בשימוש אישתי) כרכב היום יומי שלנו ומאחר ואני אחראי לאסוף :) זה על גבול הבלתי אפשרי בג'ימני (מנשא מאחור וכו')
אם עד היום הג'ימני שימוש רק לטיולים כעת הוא משמש גם כרב השני איתו אני אוסף מהגן, המטרה שלי היא לעבור לג'יפ שבו אוכל לאסוף את הילד בנוחות ובבטיחות ומצד שני לא לוותר על טיולים בסופ"ש (גם במחיר של לרדת ביכולות השטח בשלב זה)

ותודה לכל המגיבים

זה עכשיו אתה רק אומר.... היית מציין את זה בתחילה...

תישקול את ההצעות שקיבלת... גראנד ויטרה וזה...

או אם זה מתאפשר, להחליף רכבים עם האישה בסוף היום...

נמרוד
07-09-19, 16:12
בטל את ת כרית האוויר ושים את הילד מקדימה

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalkברור, עד כדי כך פשוט.

ד ו ר ו ן
07-09-19, 16:26
נו באמת... ברור שלא, הוא תינוק כרגע זה פחות מתאים.
הצורך שלי ברכב שני שיתאים למציאות חדשה ויענה על הצרכים (כפי שכתבתי בפוסט)
אז אתה קונה רכב לכמה חודשים ואז מחליף שוב?

וואלה זה הכיס שלך, אבל זה עדיין מוזר.

Slowly..

amitaikl
07-09-19, 16:48
הבעיה עם ילד ראשון זה שבדכ תוך שנתיים-שלוש בא אח שלו... :)
גראנד ויטרה יכול להיות אחלה (לדעתי השנתון האחרון הנורמלי הוא 2014 ו2015 זה כבר הפרייבט).
טוארג יכול להיות מפלצת מוצצת.
אבל בסכום הזה אתה יכול להעמיד גם לנדקרוזר לא ישן מדי, פאג'רו, פאת'פיינדר וכו'.

asafk
07-09-19, 19:02
עם רכב 3 דלתות התינוק יושב מקדימה. זה הכי פרקטי ומנסיון כולם נהנים מזה.

אסף.

Mor Gurevich
07-09-19, 19:43
מוסיף לדיון את העובדה שבגימני (דור קודם) אין אפשרות לניתוק כרית אוויר מהיצרן. כדי לנתק אותה יש שתי אופציות:
1. צורך בהליך כירורגי שכולל ניתוק של הכרית הימנית מהקונקטור שלה מאחורי הדשבורד. כשרוצים להוציא את הכסא בטיחות צריך שוב לחבר את הקונקטור (מקום עם גישה בעייתית).
2. ניתוק הפיוז של כריות האוויר. נמצא במקום קצת יותר נוח לגישה אך מנתק את שתי כריות האוויר ביחד.

אני בטוח שניתן להתקין על הקונקטור מתג ביטחון עם ניצרה, אבל גם זה פתרון לא מי יודע מה.

בכל אופן, אני מתנייד עם גימני כרכב שני, גם להוצאת שני תינוקות + עגלה קומפקטית וזה מספק את צרכיי לשנים הקרובות. גיליתי שנוח יותר לשים את התינוקת על כסא בטיחות מאחורה מאשר ברכב 4 דלתות השני שלי, בשל העובדה שהדלת בגימני ענקית והמושב בגובה נוח (לא צריך להתכופף או להזדחל).

ד.א - ממליץ לך לשקול לזרוק את הסלקל מכל המדרגות ולעבור לכסא בטיחות אמיתי המותאם מגיל לידה.

איל מ
07-09-19, 20:02
יש רק בעיה אחת. עד גיל מאוחר (הכי מאוחר שאפשר, אאל"ט, סביב ה-9 ק"ג) מומלץ לנסוע עם הפנים הפוך מכיוון הנסיעה.
זה אומר שצריך כסא שיודע לשבת הפוך. אבל אז, לך תכניס אליו ילד דרך המושב הקדמי.

Mor Gurevich
07-09-19, 20:18
הילד שצריך לנסוע הפוך יושב עם כסא בטיחות שמותאם גם להתקנה נגד כיוון הנסיעה בכסא הקדמי, כשהמבוגר השני יושב מאחוריו בכסא האחורי.
כשמנתקים את "משענת הראש" של הכסא הקדמי יש גישה מאוד טובה מהכסא האחורי לתינוק שיושב מקדימה. מאפשר טיפול מאוד נוח לטעמי.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190907/64314e2fec906269ca023c810bf9dd8f.jpg

Snir
07-09-19, 22:57
בגדול נראה שאתה לא מעוניין להישאר עם הגימניב אבל אכתוב למען הדורות הבאים:

סלקל / כיסא בטיחות עם הפנים אחורה במושב האחורי ימני.
השכבת הכיסא האחורי שמאלי.
הכנסת התינוק מהדלת האחורית.

בחיי שזה יותר נוח מלהכניס לפרייבט.

גיא
08-09-19, 02:01
גם לנו
היה גימני עם תינוקת בת יומה. ועגלה וכו׳ ...

אתה סתם מפונק ;)

נשלח מהאייפון עם המקלדת המחורבנת. ה׳שגיאות׳ לא שלי ..

asypeer
08-09-19, 12:01
איך ביטלת את כרית האויר בצד הנוסע לבסוף?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mor Gurevich
08-09-19, 12:39
אזהרה: יש לציין שאני ממליץ לכולם לא להתעסק במערכות הבטיחות של הרכב! תהליך זה הוא תיאורטי בלבד.
זו הדרך לניתוק כרית האוויר:
1. הוצאת הפיוז של כריות האוויר מקופסת הפיוזים שממוקמת מתחת להגה (12 בתרשים פיצוץ).
2. ניתוק הקונקטור של כרית האוויר של הנוסע הממוקם מאחורי תא הכפפות (B בתרשים פיצוץ).
3. חיבור הפיוז של כריות האוויר בחזרה.

עדיף לבצע את הפעולות עם מצבר מנותק.

125728

gadi1
08-09-19, 13:29
אז אתה קונה רכב לכמה חודשים ואז מחליף שוב?

וואלה זה הכיס שלך, אבל זה עדיין מוזר.

Slowly..

למה לכמה חודשים? הסברתי את ההתלבטויות שלי, מעל לשנה אני על הג'ימיני ששימש שכרב שני ולטיולים בלבד.

כעת אני שוקל לעבור לג'יפ אחר בגלל הסיבות שפירטתי, איסוף הילד, מנשא וכו'... לא במטרה להחליף אותו בשנים הקרבות ולכן מחפש המלצות (ואין ספק שכאן זה המקום :cool:)

- - - Updated - - -

הבעיה עם ילד ראשון זה שבדכ תוך שנתיים-שלוש בא אח שלו... :)
גראנד ויטרה יכול להיות אחלה (לדעתי השנתון האחרון הנורמלי הוא 2014 ו2015 זה כבר הפרייבט).
טוארג יכול להיות מפלצת מוצצת.
אבל בסכום הזה אתה יכול להעמיד גם לנדקרוזר לא ישן מדי, פאג'רו, פאת'פיינדר וכו'.

שמע אתה דיי צודק בעניין התרחבות המשפחה :D וזה אכן אחד השיקולים המשמעותיים שלי

ד ו ר ו ן
08-09-19, 13:34
למה לכמה חודשים? הסברתי את ההתלבטויות שלי, מעל לשנה אני על הג'ימיני ששימש שכרב שני ולטיולים בלבד.

כעת אני שוקל לעבור לג'יפ אחר בגלל הסיבות שפירטתי, איסוף הילד, מנשא וכו'... לא במטרה להחליף אותו בשנים הקרבות ולכן מחפש המלצות (ואין ספק שכאן זה המקום :cool:)
אז לא ברור לי הטלפון השבור..
אם אתה הולך לטייל עם הילד עוד כמה חודשים, אז האם נכון ללכת על רכב 3 דלתות?

אני חושב שזה ניגוס לא קטן.
מבחינת מנהלות פריקה והעמסת הילד, או המבוגר שמזדמבר בכיסא האחורי של רכב כזה קטן.
וזה עוד לפני הציוד שמשתנה- אוהל יותר מרווח, התיק של הילד, וכו.
מנסיון עם 2 ילדים שמטיילים מגיל קטן מאד, זה זובור מבחינתי רכב קטן 3 דלתות (זה לא סופה עם 3 דלתות שיש לרכב נפח).

יש לך ילד, אתם משפחה, תשנה פאזה בחשיבה אלא אם אתה סגפן עיקש או שאין לך אלטרנטיבה, אז לדעתי כדאי לך לחשוב גדול יותר מגימני.

Slowly..

JohnnyEnglish
08-09-19, 18:03
היה לי גימני, מכרתי אותו חודשיים לפני הולדת בני הבכור וקניתי סטיישן.

מכרתי מתוך ידיעה שגם אם אבחר להישאר עם הרכב אני לא אטייל עם פעוט בן כמה חודשים, זה לא מתאים. במיוחד כמו רכב כמו ג'ימני שהויברציות שהוא מייצר לא מתאימות לתינוק בן יומו.
מתי הוא יהיה בגיל שהוא יכול לצאת איתי לטיולים? לא יודע.

בנתיים לא הגיע המחליף של הג'מני. אבל כשייבחר, הוא יהיה חייב להיות עם 2 דלתות יותר ונסיעה נוחה יותר כדי שהילדון גם יוכל להצטרף.

יונתן

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

גיא
08-09-19, 18:10
הילדים שלי טיילו מגיל 4/5 חודשים ...

נשלח מהאייפון עם המקלדת המחורבנת. ה׳שגיאות׳ לא שלי ..

asafk
08-09-19, 18:10
ילדים יכולים לטייל בבטחה בשטח מגיל שנה - כך מקובל על רוב הרופאים.

אני כמובן ממליץ מרגע שאפשר לקחת אותם לטייל. זה טוב לכולם.

אסף.

-->