PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש ג'יפ טיולים כרכב שלישי למשפחה - עד אזור ה-80K

omribe
09-09-19, 10:10
בוגר גרנד צ'ירוקי 2004 בנזין.

מחפש ג'יפ למשפחה (זוג + 2 + כלב) לטיולים ברמה בינונית ונסיעות עירוניות, לא יותר מ-3000-4000 ק"מ בשנה ללא טיולים.
יש ידע וסבלנות לתחזוקה עצמית, אבל אין כ"כ זמן בשביל זה (בגרנד טיפלתי לבד לפני שהיו ילדים). יש רכב נוסף למקרה והרכב ידרש לעמוד.

חשבתי על:
1. ג'יפ קומנדר - מנוע 4.7 חזק, "אופי". מניח שידרוש התעסקות כמו כל רכב אמריקאי.
2. ניסאן פאת'פיינדר - מניח שאמין, אבל יותר משעמם.
3. דיסקברי 2 - בעיקר אוהב את החלונות הגדולים והראות המעולה החוצה גם לילדים.

אשמח לעצות.

nirs
09-09-19, 11:48
אם כבר הפרדת רשויות, למה לא ללכת על ה hardcore ולקנות רכב שטח אמיתי?
האופציות שציינת הם suv שמיועדים בעיקר לכביש...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Saar
09-09-19, 12:15
אני הייתי בוחר בדיסקו 2.קצת יותר "עגלה", אבל עולם אחר בשטח.

ishc
09-09-19, 12:40

Sent from my iPhone using Tapatalkדיסקו 2 מיועד לכביש???

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

איל מ
09-09-19, 12:41
בהחלט

omribe
09-09-19, 13:07

כדי שגם האישה תצטרף לטיול ;)
וגם כי הרכב ישמש לסידורים בתוך העיר עם הילדים, כי הרכב האחר הוא 3 דלתות (מיצובישי קולט 98).

נדב ש.
09-09-19, 13:21
אני הייתי בוחר בדיסקו 2.קצת יותר "עגלה", אבל עולם אחר בשטח.

הבנזין לא עגלה, אבל גם אל תצפה ממנו לגדולות.
הדיזל TD5 יש הרבה אופציות לשדרוג.

nirs
09-09-19, 14:16
כדי שגם האישה תצטרף לטיול ;)

הפוך גוטה.
היות ומדובר על רכב שלישי, גם הילדים ואפילו האישה יתאהבו ברכב שטח ספרטני (לפחות מניסיוני עם הדיפנדר...)

Saar
09-09-19, 14:25
הדיסקו עגלה ביחס ל 4.7 האמריקאי או ה 5.7 (המי)
ועדיין, בשטח הוא נוח, הוא נעים לנסיעה
(אני עם ד1, ה 2 הרבה יותר מוצלח על הכביש במחיר של יותר תחכום וחשמל)

איל מ
09-09-19, 14:53
בהחלט
התגובה היא למה שסער כתב,
לא לצחי.
דיסקו בתקציב הנ"ל יכול להיות רכב שטח הארדקור.
אבל, יצריך הרבה סינון בשלב קניית הרכב, כי ליפול על נבלה די קל, וזה יוריד את פות"ש מהתחביב מהר מאוד.

asafk
09-09-19, 18:17
למה לא עוד גראנד, חדש יותר?

אסף.

grand
09-09-19, 18:45
הקומנדר זה בדיוק אותו הגראנד רק עם מרכב אחר ושונה בגודל.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

asafk
09-09-19, 19:08
והיצע קטן בשוק.

אסף.

omribe
09-09-19, 22:16
חשבתי על ה-WK.
אבל נראה מרפרוף ביד2 שהמחירים של הקומנדר נמוכים יותר.

היות וזה בגדול אותו אוטו, הקומנדר נותן תמורה טובה יותר למחיר.
מניח שזוויות המרכב הן לטובת ה-WK, אבל אני לא מתכנן שטח קשה במיוחד.

ש01
09-09-19, 22:18
אחי נסע עם קומנדר 4.7 כ 3 שנים.
מצד אחד מאוד חזק, נוח ומפנק.
מצד שני - כשכסאות 6-7 פתוחים - אין תא מטען.
שטחי פלסטיק רחבים (דשבורד ענק, דלתות בעובי של טנק ממוגן) - כל זה על חשבון מרווח פנימי.
בשטח - חוצמזה שהוא נמוך - סה"כ רכב ראוי.

omri_t
10-09-19, 09:13
Wk וקומנדר
שניהם אחלה ויכנסו לתקציב.

את המחלות האמריקאיות ותרונות וחסרונות אתה מכיר.

אם הנסועה קטנה לך על המי 5.7 תהנה ממנו ותקבל מנוע מוצלח בהרבה.

תקנה qd2 זו הנעילה הממוחשבת שעושה פלאות עם הרכב בשטח.

הגבהה 2.5+מיגון ואתה יכול לטייל בכיף.

זה אוטו נהדר ביומיום. נוח ומרווח ומהנה מאוד לנהיגה.

nirs
10-09-19, 17:48
דיסקו 2 מיועד לכביש???

עם כל הכבוד לדיסקו 2 (ויש כבוד) הוא תוכנן לנסיעות יום יומיות בכביש עם גיחות לשטח.
ברכבי שטח אמיתיים המינון שונה...

איל מ
10-09-19, 18:13
סלח לי,
אבל קשקוש מקושקש.
הדיסקו בנוי חזק וטוב. המכלולים שלו עומדים יפה מאוד בהתעללויות ונסיעה מרובה בשטח. יותר יפה מכל רכב עם ifs למשל. יש את נושא הציריות הידוע (מעולם לא שברתי, אבל לא מתעלם מהסוגיה). בל בנסיעת שטח לאורך עשרות אלפי קילומטרים (שאינה עבירות קשה), התצורה של סרנים חיים, צפים מוכיחה את עצמה.
מי שמחפש עבירות מחליף ציריות ונועל.
בתקציב שלו, ניתן להעמיד רכב שהוא חד משמעית מפלצת שטח.

grand
10-09-19, 18:14
ניר
השואל מדבר על רכב לנסיעות עירוניות עם שטח בינוני, לא בטוח שרכב שטח אמיתי במרכאות ישן בתקציב של 80 יתאים לו.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

נדב ש.
10-09-19, 22:18
עם כל הכבוד לדיסקו 2 (ויש כבוד) הוא תוכנן לנסיעות יום יומיות בכביש עם גיחות לשטח.
ברכבי שטח אמיתיים המינון שונה...

מאיפה הבאת את זה?

nirs
10-09-19, 22:31
צודקים....
לנדרובר תכננו את דיסקו 2 כרכב מסוקס נטול פינוקים ואלקטרוניקה שכל תפקידו לנסוע באפריקה/אסיה כרכב מסע או עבודה.

אופסס, רגע, זה לא הדיפנדר?

וברצינות, אין ספק שלדיסקו יש בסיס מצויין כרכב שטח אבל גם יותר מיד אלקטרוניקה...

נדב ש.
11-09-19, 06:43
אם התכוונת לדיסקו 3 או 4 אז הצדק איתך, דיסקו 2 לא שונה באלקטרוניקה מהמקבילים שלו באותם שנים.

omri_t
11-09-19, 08:08
דיסקו 2 ב 80k...

מעניין...

שגיא S
11-09-19, 17:16
דיסקו 2 ב 80k...

מעניין...

יש לי חבר שמוכר דיסקו 2 עם נעילות ARB קדימה אחורה, פגושים וצמיגי 32" ב-45,000 ש"ח.

נדב ש.
11-09-19, 21:24
יש לי חבר שמוכר דיסקו 2 עם נעילות ARB קדימה אחורה, פגושים וצמיגי 32" ב-45,000 ש"ח.

שגיא, אני לא שולל חלילה ולא מכיר...
איזה שנה? כמה ק"מ? מה מצב הרכב מבחינה מכאנית בכללי, ובכלל- בוקסות ברדיוסים, בוקסות בזאועות ה watts link, גיר, מנוע, פנים הרכב, מוטות הגה, תפוחים וכו' וכו', שינה יחסי העברה בגלל הגלגלים? מנוע מצ'ופר או לא? ויש עוד הרבה סוגיות...

יש כל כך הרבה וריאציות לרכב הזה וכ"כ הרבה דברים מסביב שמי שמחזיק רכב כזה יודע על מה אני מדבר...
למצוא אחד במצב מעולה שלא חסכו עליו או טיפלו בחלפים זולים זה לא פשוט, ושוק החלפים לרכב הזה מפוצץ במלא ספקים באיכות בכל מיני רמות מהכי נמוכה שההבדל בינו לבין חלק oem או מקורי אפילו מסתכם במלא אחוזים וזה כבר מפתה הרבה אנשים.

איל מ
11-09-19, 22:05
בינינו,
(יורה לעצמי ברגל עוד שלוש...שתיים....),
ארבעים וחמש זה מחיר סביר לחלוטין לרכב בן 15-20 שעבר כ300+ אלף ק"מ. גם אם הוא מתוחזק היטב.
בואו נוסיף עוד 10 על נעילות וחיזוקים שכבר אינם חדשים (דיפ' מרכזי יש כמעט בכולם, ומידת גלגל גדולה מהמותר היא לא בהכרח יתרון בימינו).
הגענו ל 50-60 לרכב במצב טוב ומוכן לכל שטח.
אממה?
אנשים רוצים 70 ו80 על רכבים פחות משופרים, ובמצב מכאני סביר ולא מעבר.

כמובן שהשוק הוא חופשי ואדם יעשה כרצונו, אבל לעניות דעתי יש כאן בועה, ומדי פעם ניתן למצוא איזה צדיק.

omri_t
11-09-19, 22:14
יש לי חיבה ללנדרוברים.
אולי בגלל שלא היה לי אחד כזה בבעלותי.

אבל בואו רגע נזכור
אוטו בן 20 שנה
שמראש לא נולד כפאר האמינות
לא מתאים לכל אחד.

ב 60-80
אפשר לקנות גראנד wk או wj
עד 2009
רכבים שגם הם רחוקים מפאר האמינות.
אבל עם כמה יתרונות ברורים על הדיסקברי.

לדעתי מי שקונה דסקברי, שהוא לגמריי איקון מכובד
הוא האדם הלא ממוצע שחושב מהחב וקופץ להרפתקאה מתוך התאהבות בדגם.
פרקטי- זה לא.

נדב ש.
11-09-19, 22:23
ממתי אנחנו קונים משהו הגיוני? רוצה משהו "אמין"? משהו משעמם שלא "מתקלקל"?
כן אני יודע... חזרנו לאותו נושא...אז קנה טויוטה, 40 אלף מעל
למחירון גם כן לרכב בן 15, מניה בטוחה... אממה עד שהבועה תתפוצץ לך בפנים בדמות מנוע, מזרקים וכו' וכו'.

shainok
05-10-19, 11:56
אני רק שאלה (במקום לפתוח שרשור חדש), מדוע איש אינו מתייחס לאפשרות של רכישת ניסאן פאת'פיינדר?
אני גם בודק אפשרות להתקדם מפגרו Q 99 ולהתחדש ברכב סביב 80-100 אלף ש"ח.
אז מדוע לא פאת'פיינדר?

assafy
05-10-19, 12:58
תשאל שאלות מנחות.
פות"ש הגדיר את הפאתפיינדר כרכב משעמם מול שתי האופציות האחרות. ייתכן והוא צודק אך השאלה מה המטרה שלך בהחזקת רכב.

asafk
05-10-19, 13:53
אני רק שאלה (במקום לפתוח שרשור חדש), מדוע איש אינו מתייחס לאפשרות של רכישת ניסאן פאת'פיינדר?
אני גם בודק אפשרות להתקדם מפגרו Q 99 ולהתחדש ברכב סביב 80-100 אלף ש"ח.
אז מדוע לא פאת'פיינדר?אופציה טובה מאוד.
לא בטוח שערכה שלישי הייתי בוחר בדיזל מודרני, אבל זה בהחלט ג'יפ טיולים טוב.

אסף.

nirs
05-10-19, 15:50
כי פאתפיינדר זה רכב בינוני (מאוד) שלא מצטיין בשום דבר

נדב ש.
05-10-19, 15:59
כי פאתפיינדר זה רכב בינוני (מאוד) שלא מצטיין בשום דבר

רק רוביקון!

shainok
05-10-19, 22:22
תשאל שאלות מנחות.
פות"ש הגדיר את הפאתפיינדר כרכב משעמם מול שתי האופציות האחרות. ייתכן והוא צודק אך השאלה מה המטרה שלך בהחזקת רכב.

אדייק את השאלה.
כיום יש ברשותנו וולוו xc60 המשרת אותנו ביום יום (פעם בשבוע ממדרשת בן גוריון לב"ש ופעם נוספת למכללת ספיר. פרט לכך נסיעות קרובות) בנוסף, פגרו ארוך שנת 99 המשמש בעיקר לטיולים. אנו שוקלים לאחד את הרכבים לכדי ג'יפ יחיד שישמש אותנו גם לנסיעות היום יומיות וגם לטיולים והסכום שיעמוד לרשותנו היינו 80-90 אלף שקלים.
טויוטה ירדה מהפרק בשל תוספת של עשרות אלפי שקלים בהשוואה לרכבים אחרים.
דיסקו 3 נפסל בשל מחלות כרוניות.
פג'רו אופציה טובה.
פאתפיינדר, איני מכיר אך ד"ר שמועתי סיפר לי כי העבירות של הרכב מוגבלת בשל זוויות גישה, נטישה ומהלכי מתלה קצרים.
גרנד צירוקי- אפשרות נחמה אך למיטב הבנתי יקר יותר מפגרו לתחזוקה.
אז מה אומרים? איזה רכב הכי מתאים לדרישה?

נדב ש.
05-10-19, 22:51
פג'רו הכי חדש ושמור שתימצא בסכום שנקבת.

assafy
05-10-19, 22:54
השאלה עד כמה אתה לוקח את הQ לקצה.
הפאתפיינדר יהיה פחות טוב ממנו בשטח אבל דומה לקינג.
כנראה יהיה פחות מהנה מהוולוו בכביש.
כן יכול לתת עבודה בשטח אבל אם אתה הולך לשטח קשה באורח קבע הייתי ממליץ להוסיף נעילות.
אם כבר יש לך את השילוב הנוכחי, למה אתה רוצה לשנות?

ishc
05-10-19, 23:12
פאת'פיינדר, פגארו קינג או bk ובעצם כל רכב אחר בשנתונים האלו כבר הופכים להיות רכים מבחינת שטח ומסובכים מכל שאר הבחינות.
אם המטרה היא טיולי מדבר רגילים ולא מאתגרים תחפש את הרכב הכי חדש והכי שמור שנכנס לתקציב וסע לשלום.
אגב, בגלל שאתה גר בדרום בסביבה קצת יותר מאתגרת מבחינת זמינות חלפים ובעלי מקצוע דווקא הייתי משתדל להישאר במתכונת של רכב לטיולים ואולי מחליף את הוולוו למשהו יותר סולידי (או במילים אחרות, יפני ומשעמם) ליום יום

נדב42
05-10-19, 23:52
אם כבר יש לך את השילוב הנוכחי, למה אתה רוצה לשנות?

כן, למה באמת ?

asafk
06-10-19, 00:12
אני חיפשתי רכב בתקציב דומה ושיהיה רכב רב שימושי בבית - גם היומיומי וגם רכב טיולים. דומה מאוד לצרכים שאתה מתאר.
בסוף הלכתי על היילקס אבל עזוב רגע טנדרים. טנדר זה טנדר ואם זה לא הכיוון אז נעזוב.
בדרך שעשיתי ראיתי הרבה נבלות וגם כמה כלים טובים. הסכום הזה הוא בדיוק על גבול היד השלישית וה200-300 אלף ק"מ, כלים שמתחילים להתיישן והבעלים שלהם כבר לא ממש משקיעים.
פג'רו, פת'פיינדר - בשטח זה אותו דבר. אפילו עם עדיפות לפתפיינדר ורק בגלל שעומק השיפורים האפשריים בו גדול בהרבה, בגלל שזה רכב אמריקאי יש כאלה גם על 35 ושתי נעילות. אבל בגבול הצמיגים המקוריים הגבהה 50 מ''מ - היתרון היחיד של פג'רו הוא נעילה מקורית, יתרון שאפשר לעקוף בקלות עם בקרת האחיזה המצוינת של ניסן ועם נעילת ARB, ועם ניתוק מייצבים בפתפיינדר מגיעים למהלכי מתלה מרשימים באמת - מדוד.
ראיתי גם טוארגים - קצרה היריעה אבל זה רכב עם פוטנציאל לא ממומש כרכב טיולים והוא בנוי מצויין. חשבתי שיהיה יקר להחזיק אותו אבל מסתבר שיקר ממש באותה מידה להחזיק רכב יפני עם 200000 ק"מ ממותג שלא מתקלקל...
מה שאני מנסה לומר הוא שבשנתונים האלה ובקילומטרז הזה שווה לך לעשות מאמץ ולהיות סבלני ולמצוא כלי מטופל ומסודר עם פחות מ 200000 קמ, שנראה נשמע ונוסע טןב ופחות חשוב מה הסמל שיש לו על הגריל...

אסף.

shainok
06-10-19, 08:30
תודה לכל העונים.
הסיבה להחלפה היינה צמצום הוצאות. לאחר חישוב עלויות, דלק, טסטים, טיפולים וכו... יצא זול יותר להחזיק ג'יפ יחיד (הוצאת רישיון מדברי והקפצה של מטיילים מספר פעמים בשנה לעין עקב גם מכסה לי את עלות הטסט וביטוח)
הסיבה לבחירת וולוו 2011 ולא רכב משפחתי מן השורה וחסכוני בדלק והוצאות הייתה בעיקרה לאור מצב הכבישים בדרום+ נהגים הממהרים להגיע הביתה אחרי חופשה ונסיעה ארוכה למרכז מאילת המבצעים עקיפות מיותרות ומסוכנות+ נהיגה פראית ומסוכנת של חלק מהגברים בפזורה + זמן הגעה ארוך של צוותי רפואה בשל המרחק הפיזי ולכן החלטנו לרכוש רכב גדול ובטיחותי.
בשורה התחתונה אני מבין כי במודלים סביב 2010 פג'רו\ פאתפיינדר ייתנו מענה זהה בשטח לטיולים סטנדרטים של משפחה מטיילת העיקר למצוא רכב שמור עם ק"מ נמוך יחסית.

erezgur
06-10-19, 09:44
לעין עקב גם דאסטר יהיה מצויין. הסרטון כזה אתה מוצא רכב חדש הרבה יותר. ידני, דיזל חסכוני. אולי רלוונטי,.

נשלח מהנייד

נדב ש.
06-10-19, 11:03
לעין עקב גם דאסטר יהיה מצויין. הסרטון כזה אתה מוצא רכב חדש הרבה יותר. ידני, דיזל חסכוני. אולי רלוונטי,.

נשלח מהנייד

ארז.... זה לא בטיחותי... ;)

-->