PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניסאן ווינר התייעצות

יונתן מצליח
09-09-19, 17:51
שלום לכולם. כבר תקופה ארוכה שאני מחפש לרכוש רכב שימש אותי כרכב ליום יום (30,000 ק"מ בשנה), וישמש אותי כרכב שטח הראשון שלי.
התחלתי להתעניין לגבי ניסאן ווינר ונוכחתי לגלות שאין יותר מידע לגבי הרכב בארצנו הקטנה. לעומת זאת, ניסאן ווינר הידוע בשם D22, עובד חזק באוסטרליה ונפוץ שם מאוד.
רציתי לשמוע מבעלי הרכב, כיצד הרכב משרת אתכם?
מצד אחד, הביקורות בארץ אומרות שווינר אינו רכב שטח מוצלח, מצד שני (של העולם), האוסטרלים טוענים שD22 הוא רכב שטח חזק ומוצלח.
מה "המחלות" שיש לבדוק לפני רכישה? האם יש הגבהות המתאימות לרכב?
הבנתי שווינר הוא רכב המתאים לתחזוקה עצמית. האם משהו שעלי לדעת?
יש לציין כי קראתי את הביקורת של מנהלי האתר על ניסאן ווינר 2009. ביקורת לא רעה. לא הכי טובה אך גם לא רעה.
אני שמתי עין על ניסאן ווינר שנת 2009 עם 250,000 ק"מ. האם הגיוני? חשבתי לעשות טרייד אין לטובתו

אודה לכל אחד אשר ישפוך קצת אור על רכב זה.

erezgur
09-09-19, 17:58
מהן הדרישות? אם אתה רוצה לדעת עם רכב מסוים מתאים לצרכיך או לא, כדאי לפרט קצת...
האן א אתה זקוק לתצורת טנדר?
כמה נוסעים?
מה אופי טיולי השטח וכו'

נשלח מהנייד

יונתן מצליח
09-09-19, 18:16
תודה על המענה
צודק, אתן פירוט קצר
אני עובד במרכז אך גר בירושלים, לכן מבצע בסביבות 30,000 +/- ק"מ בשנה בנסיעות אך ורק בכביש.
עולם השטח נחשף בפני ע"י חבר טוב בעל סוזוקי ג'ימני. בנוסף, אבא של בת זוגתי נוסע על טויוטה היילקס 2013 וגם לקח אותי לסיבוב בשטח. מהר מאוד התאהבתי.
אין לי ילדים (עדיין) לכן לא כל כך חשוב לי המושב האחורי.
אין לי צורך בטנדר חוץ מכמה פעמים בהם הייתי צריך להעביר מנועי מטוסים ממקום למקום (עובד בתור מכונאי מטוסים) ולסחוב ארגזי כלים וציוד עבודה. לרוב תא המטען ריק.
אני רוצה רכב אמין שיחזיק לי לעוד 200,000 ק"מ תוך כדי בילוי בשטח לחובב 4X4 מתחיל.
לגבי אופי טיולי השטח, הייתי שמח להתחיל בשטח בינוני (אם ככה קוראים לזה) יחד עם החבר ועם האבא, ולאחר מכן להתקדם.
הבנתי שצריכת הדלק שלו יחסית טובה ביחס לשאר הטנדרים והג'יפים (10 ק"מ לליטר). זה עוד נקודה שגרמה לי לחשוק בווינר.
גם עניין התחזוקה העצמית שאפשר לבצע...

asafk
09-09-19, 18:28
אתה מחפש רכב פנאי שטח שיהיה נוח בכביש ומהנה בשטח.
ווינר הוא רכב עבודה שאינו נוח בכביש ואינו מהנה בשטח. זה רכב עבודה אמין וסולידי והייתי ממליץ לך עליו אם היית מחפש טנדר לעבוד איתו במשק.
זה, בתמצית.

אסף.

יונתן מצליח
09-09-19, 19:01
מה הסיבה לכך שהרכב לא הצליח בארץ? הרי תנאי השטח באוסטרליה יותר קשים מבארץ, הן מבחינת נסיעת שטח והן מבחינת מרחקי נסיעות בכבישים
אסף, יש לך ניסיון על הרכב?

asypeer
09-09-19, 19:44
לסיבה קוראים טויוטה היילקס

Sent from my iPhone using Tapatalk

ishc
09-09-19, 20:11
בואו נשים בצד רגע את עניין הוינר מוצלח או לא.
30 אלף 'ילומטרים שנתיים ברכב בן עשר ומעלה עם כנראה למעלה מ-250 אלף קילומטרים של אחזקת שבר במדינת ישראל נשמעים כמו רעיון לא משהו.
2 הסנט שלי

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

איל מ
09-09-19, 20:15
מה הסיבה לכך שהרכב לא הצליח בארץ? הרי תנאי השטח באוסטרליה יותר קשים מבארץ, הן מבחינת נסיעת שטח והן מבחינת מרחקי נסיעות בכבישים
אסף, יש לך ניסיון על הרכב?

מאיפה המסקנה ש"תנאי השטח קשים מבישראל?"
האוסטרלים (לפחות חלקם) מחפשים רכב שאפשר לעשות איתו מסעות ארוכים, ולאו דווקא עבירות קשה. לכן הרבה מהם בוחרים בטנדר.
בארץ רוב הטיולים הם של יום יומיים או שלושה.
ולכן יותר חשוב (לחלק מהאנשים) נוחות בנסיעה בשטח או עבירות. את שני אלו, רכב שטח שאינו טנדר, נותן יותר טוב (כמובן שכל מערכת מתלים ניתן לשדרג לטובת תוצאה רצויה, אבל נקודת הפתיחה של רכב שטח שאינו בתצורת טנדר, תהיה בד"כ טובה יותר).

אחרי שכל זאת נאמר,
ניסן ווינר הוא אחלה פלטפורמה לטיולי שטח שפויים, אם מכירים את המגבלות שלו. רק לוודא שקונים אחד עם נעילת דיפרנציאל אחורי.

asafk
09-09-19, 20:49
כי כשהוא חזר בגרסת יורו 4 בשנת 2009 המתחרים היו כבר דור אחד קדימה. היתרונות היחידים שהיו לווינר להציע בשנת 2009 היו מוניטין ומחיר נמוך.
הקבינה שלו מיושנת וצפופה. כשכל הטנדרים האחרים כבר נהנו מקבינות עם שורה שניה סבירה וסביבת נהג נורמלית.
מוטות פיתול.... כשלכל המתחרים כבר היו קפיצי סליל...
ועוד ועוד....
בקיצור ב2009 הוא הרגיש כמו חזרה של עשור בזמן, איך אתה חושב הוא ירגיש היום?
אני נוסע כ 30000 קמ בשנה בטנדר שנת 2008 עם 200,000 קמ. ועם 118 כ"ס - מעט אבל בסדר. עליתי איתו כבר כמה פעמים לירושלים. זה לא דבר שכיף לעשות באופן יומיומי.
אבל זה היילקס עם קפיצי סליל וקבינה מדור שבו טנדרים התחילו להיות יותר כמו רכבי פנאי שטח. לא ווינר. על מוטות פיתול וקבינה לתאילנדים בדרך לפרדס אני לא רואה איך הייתי מצליח לשרוד עם טנדר מוטות פיתול וקבינה של שנות ה90....

וכן, יש לי כמה קילומטרים על ווינר. גם היורו 2 וגם יורו 4.
האוסטרלים הם הרבה אנשים שאוהבים טנדרים. יש שם הרבה טנדרים מכל הסוגים, גם D44 וגם D22 וגם היילקס וגם L200 וגם איסוזו וגם פורד ריינג'ר וגם מזדה BT50. יש שם הכל והרבה.

אסף.

דניאל מאירי
10-09-19, 13:41
אני הייתי מעדיף לחפש ויגו סביב שנת 2008, לטעמי עדיף ושריד בהרבה,
בשטח יש לו יתרון בגין נעילה אחורית מובנית.
חבר קנה לפני שבועיים אחד כזה מדוגם ב-85 אלף ש"ח.
עם 170 אלף ק"מ, פגוש אספיר וכננת, צמיגי "31, בולמי פוקס ועוד.....
דניאל

ishc
10-09-19, 15:27
אני הייתי מעדיף לחפש ויגו סביב שנת 2008, לטעמי עדיף ושריד בהרבה,
בשטח יש לו יתרון בגין נעילה אחורית מובנית.
חבר קנה לפני שבועיים אחד כזה מדוגם ב-85 אלף ש"ח.
עם 170 אלף ק"מ, פגוש אספיר וכננת, צמיגי "31, בולמי פוקס ועוד.....
דניאלנשבע לך שאתה צריך ללכת לעבוד בסוכנות טויוטה [emoji12]

סולי
10-09-19, 15:44
מניסיון של שנתיים על ניסן ווינר, 133סוסים ידני, מוגבה, וממוגן ונעול צמיגי שטח מלא.

היה הנחות והרך בצי של די מקסים וטויוטות.

הדבר הכי בולט היה גלגל קטנטן ביחס לאחרים.

אם אני זוכר נכון 235/75r15. המקביל ל29".

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

danipc
11-09-19, 05:37
אני משתמש בנבארה 2018
190 כ"ס
רכב מעולה, רוב העבודה שלי היא בשטח, והוא שופר לכך בהתאם
טיפולים יחסית זולים
אבל אני קניתי רכב חדש 250,000 ש"ח על הכביש

asafpeleg
11-09-19, 05:42
מניסיון של שנתיים על ניסן ווינר, 133סוסים ידני, מוגבה, וממוגן ונעול צמיגי שטח מלא.

היה הנחות והרך בצי של די מקסים וטויוטות.

הדבר הכי בולט היה גלגל קטנטן ביחס לאחרים.

אם אני זוכר נכון 235/75r15. המקביל ל29".

Sent from my SM-A530F using Tapatalkאורי,
אתה זוכר או יודע אם היו דימקס-ים, לא מהחדשים, אלה עד 2012, שנסעו על 235/85/16? יש כאלה שנשבעו לי שראו דימקסים ירוקים עם המידה הזאת.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

ד ו ר ו ן
11-09-19, 08:17
המידה של דימקס בשנתונים האלו הייתה 245/75/16 בקטגוריה D.
צמיג קשה וחזק.

נסעתי לא מעט עם כזה, ההתרשמות הכוללת היא של רכב בצבע בז׳..
מנוע אחלה.
אמינות סביר מינוס (תקלות חוזרות בגיר שהוחלף באחריות).
מתלים רופסים, וזויות מרכב בעייתית לשטח ללא הגבהה מינימלית.

Slowly..

סולי
11-09-19, 08:52
אורי,
אתה זוכר או יודע אם היו דימקס-ים, לא מהחדשים, אלה עד 2012, שנסעו על 235/85/16? יש כאלה שנשבעו לי שראו דימקסים ירוקים עם המידה הזאת.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalkלא ראיתי מעולם.
245.75r16
וחלק היו 245.70r16

חייב לציין שגם נסעתי על נבארה 2018...
הטנדר היפני הכי מהנה לנהיגה שישבתי בו.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

יונתן מצליח
13-09-19, 04:53
תודה לכולכם על בהתייעצות.
האמת היא שירדתי מהרכב והמשכתי בחיפוש נואש אחרי הרכב שטח הראשון שלי. תוך כדי החיפוש נתקלתי בניסאן ווינר (כן כן שוב) שנת 2011.
ניסיתי למצוא מה ההבדלים בין הדגמים 2009 ל 2011 ולא הצלחתי למצוא...
אסף מה דעתך? האם שנתון 2011 כבר יותר כדאי? ידוע לך מה ההבדלים בין הדגמים?

שוב תודה

נמרוד
13-09-19, 09:08
אין הבדלים מהותיים. זה אותו הדור של אותו הרכב.

יונתן מצליח
15-09-19, 21:46
ניסאן ווינר שנת 2011, אפשר למצוא רכבי שטח אחרים (לנד קרוזר, פאג'רו, היילקס, האנטר...) מתחילת שנות ה 2000...
לפי איך שנראה לי, ההיגיון שלי אומר שעדיף לקנות ווינר 2011 מאשר לנד קרוזר שנת 2004
איך יתכן פער כזה גדול והאם זה כל כך מורגש?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

asafk
15-09-19, 21:50
למה לא תיקח ג'ימני אם מצא חן בעיניך?
מה התקציב?
לנדקרוזר לא דוגמה לכלום.

אסף.

יונתן מצליח
15-09-19, 22:21
התקציב סביב 55,000+/- ש''ח
ג'ימני עבר לי בראש לא פעם ולא פעמיים... העניין הוא היכולות כביש הנמוכות שלו. אני נוסע בסביבות 30,000 קמ בשנה ומבלה לא מעט מהן בנסיעות בינעירוניות (ירושלים-ראשון/הרצליה) ולכן חשוב לי גם רכב שיוכל לשרוד את העבודה הקשה.
לבת הזוג שלי יש ניסאן מיקרה, אוטו קטנצ'יק, חמוד וחסכוני. חשבתי לקנות רכב שטח ובנסיעות הארוכות אחליף איתה.
מה דעתך ? אשמח להצעות

asafk
15-09-19, 22:27
נשמע כמו תכנית מצויינת. כשאתה נוסע רחוק תחליפו מכוניות ליום.
ג'ימני יהיה הרכב הנכון עבורך.

ואם אתה חושב שביצועי הכביש של ג'ימני לא מספקים... חכה שתיסע בווינר. אותו דבר איטי וקופצני אבל עם רעש מעייף של דיזל...

אסף.

גיא
15-09-19, 23:00
אם תחליף איתה את האוטו ... אתה כבר לא תראה את הגימני ...

נשלח מהאייפון עם המקלדת המחורבנת. ה׳שגיאות׳ לא שלי ..

יונתן מצליח
15-09-19, 23:19
תודה על התשובה!
אעדכן לגבי המשך צעדי

boaz avrahami
16-09-19, 03:37
אסף, אתה מגזים עם הביקורת הרעה על הווינר.
לי יש אמנם נסיום עם הדגם הראשון של הווינר ( מודל 1999 או 98 כבר לא זוכר) אבל היה אצלי 5 שנים ו 180,000 קמ מכובדים ויש לי רק מילים טובות לומר עליו.
התחלתי איתו כחדש מהחברה.

מציע לפותח השרשור להתנסות בעצמו ולא לסמוך על חוות דעת של אחרים.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ד ו ר ו ן
16-09-19, 08:23
אסף, אתה מגזים עם הביקורת הרעה על הווינר.
לי יש אמנם נסיום עם הדגם הראשון של הווינר ( מודל 1999 או 98 כבר לא זוכר) אבל היה אצלי 5 שנים ו 180,000 קמ מכובדים ויש לי רק מילים טובות לומר עליו.
התחלתי איתו כחדש מהחברה.
מציע לפותח השרשור להתנסות בעצמו ולא לסמוך על חוות דעת של אחרים.
Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94
+
מודל 99 4x4 היה עם המנוע החזק בקטגוריית הטנדרים בזמנו, 133כ״ס.

כל מיני דברים אפשר להגיד, עגלה הוא לא היה.

Slowly..

amirmoshe
16-09-19, 09:54
באפריקה הווינר מכונה ניסן pickup.
רכב קשוח וטוב.
מגיע שם ב3 גרסאות. רגילה ללא טורבו. אחת עם טורבו. ועוד אחת שמכונה hard body.
גרסה זו היא טורבו דיזל v6 עם נעילה מקורית אחורית. קשתות ופסי העמסה. וסגירת ברזנט לארגז מקורית.

בהחלט רכב טוב.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

amirmoshe
16-09-19, 09:55
דרך אגב, בגלל החוסן המכאני וחוזק המנוע היו הרבה כאלה ממוגנות ירי. דבר שאי אפשר לומר על המתחרים הישירים מאותן השנים.

המשוטט
16-09-19, 11:56
דרך אגב, בגלל החוסן המכאני וחוזק המנוע היו הרבה כאלה ממוגנות ירי. דבר שאי אפשר לומר על המתחרים הישירים מאותן השנים.

Sent from my SM-G970F using Tapatalkתודות לקצין מטומטם מיח׳ מובחרת שהחליט לפרסס בצורה מחשידה בלילה לפני מחסום

חבר׳ה שלי בדקו מיגון של אחת כזו...עבד טוב לשימחתינו....המנוע לא שרד

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
16-09-19, 12:30
לא דוגמא טובה, המנוע החזיק אבל המרכב והמתלים קרסו.

Slowly..

boaz avrahami
16-09-19, 12:43
+
מודל 99 4x4 היה עם המנוע החזק בקטגוריית הטנדרים בזמנו, 133כ״ס.

כל מיני דברים אפשר להגיד, עגלה הוא לא היה.

Slowly..

ב 99 המנוע היה סביב ה 105 כס.
ה 133 הגיע כמה שנים אחריו

שלי היה בגרסה הראשונה עם הפנסים המרובעים ( שלטעמי יפה לעומת הגרסה שבאה לאחר מכן).
מיגון מקורי והמון שטח. הרבה יותר בכמות ובקושי משאני עושה היום.
לא הייתה לרכב תקלה מכנית אחת.
היו בולמים של אולדמן במקום המקוריים הרופסים.

כל הנזקים הסתכמו במגן עקום שקרה מנחיתה על אחד הסלעים המזדקרים בנקרות.
תוקן בבית עם פטיש כבד.

גם המבנה של האוטו מתחת הוא נכון. אין בליטות מתחת לשילדה כמו הטרנספר בדימקס או בהילקס.

המינוסים היחידים באוטו היו ראשון Low מהיר מדי וסרן קדמי לא מספיק קרוב לפגוש (זוית גישה נחותה).

מה בינו לדגם 2011 אין לי מושג אבל אני משער שיש לא מעט מהמשותף.
לא יודע גם מה רלוונטית השוואה לטויוטה באותה שנה אם הם כיום לא באותה קטגורית מחיר.
נניח שהטויוטה היא כבר 3/4 לנדקרוזר אבל עולה עוד כמה עשרות אלפים... זה לא בר השוואה וזה לא הופך את הווינר ללא רלוונטי

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ד ו ר ו ן
16-09-19, 13:10
ב 99 המנוע היה סביב ה 105 כס.
ה 133 הגיע כמה שנים אחריו

שלי היה בגרסה הראשונה עם הפנסים המרובעים ( שלטעמי יפה לעומת הגרסה שבאה לאחר מכן).

גם המבנה של האוטו מתחת הוא נכון. אין בליטות מתחת לשילדה כמו הטרנספר בדימקס או בהילקס.
Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94
עכשיו כשאתה מתקן אני נזכר שאכן הגרסא הראשונה הייתה מעאפנה.. זו עם המכסה מנוע המשתפל מעל לפנסים.
הדגם עם ה-133כ״ס דווקא נהנתי ממנו.

היה לנו היילקס במקביל.
הבליטה הנמוכה בהיילקס (גשר הגיר) נמצאת בתוך משולש זוית הבטן ואינו פוגע בה, ובכל מקרה גם היא גבוהה יותר מהנקודה הכי גבוהה בגלון האיסוזו והניסאן.

Slowly..

boaz avrahami
16-09-19, 14:12
עכשיו כשאתה מתקן אני נזכר שאכן הגרסא הראשונה הייתה מעאפנה.. זו עם המכסה מנוע המשתפל מעל לפנסים.
הדגם עם ה-133כ״ס דווקא נהנתי ממנו.

היה לנו היילקס במקביל.
הבליטה הנמוכה בהיילקס (גשר הגיר) נמצאת בתוך משולש זוית הבטן ואינו פוגע בה, ובכל מקרה גם היא גבוהה יותר מהנקודה הכי גבוהה בגלון האיסוזו והניסאן.

Slowly..

הטנדרים של ניסן הגיעו ב 98 או 99 וניתן להם השם המקומי ווינר.

נמכרו בהתחלה סביב ה 105 כס ולאחר כמה שנים השתדרגו ל 133.
לגבי ה 105 כס-
מדובר במנוע אמין ועייף במושגים של היום אבל זה פחות או יותר מה שכולם הציעו באותו שנתון.

כאמור בהמשך הפנסים השתנו והטנדר בגירסת ה 133 שווק כווינר ואחיו השרירן עם 170/180 כס שווק תחת השם האוסטרלי נאברה.
( בארהב הם מוכרים כפרונטיר בבנזין).

השם דגם בניסן הוא D22 למיטב זכרוני.

לגבי הבליטה במשולש הבטן, היא לא יותר גבוהה מהבטן החלקה אצל הניסן ובטויוטה היא חוטפת נהדר בזמן מעברים על תלוליות.
תכנון מחורבן של טויוטה שדורש מיגון אבל חדי האוזן יודעים שמעריצי טויוטה יסווגו אותו כיתרון.
אנחנו כבר מכירים את הסגידה.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ד ו ר ו ן
16-09-19, 14:48
לגבי הבליטה במשולש הבטן, היא לא יותר גבוהה מהבטן החלקה אצל הניסן ובטויוטה היא חוטפת נהדר בזמן מעברים על תלוליות.
תכנון מחורבן של טויוטה שדורש מיגון אבל חדי האוזן יודעים שמעריצי טויוטה יסווגו אותו כיתרון.
אנחנו כבר מכירים את הסגידה.
Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94
במקרה הנדון זה עניין של מספרים קשיחים של זוית בטן, לא תחושות.

Slowly..

boaz avrahami
16-09-19, 16:29
ויש לך את המספרים בשביל שנשווה?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ד ו ר ו ן
16-09-19, 17:23
תביא את המספר של הווינר אני אדאג להיילקס?

וברצינות, שניהם אחד ליד השני, רואים יפה מאד את ההבדל במרווח הגחון במרכז הרכב.
אחד היתרונות הגדולים של ההיילקס מהשנים האלו, הוא מרווח בטן ענק ביחס למקבילים.

הקורה הזו שאני מכיר טוב מאד מקרוב, נמצאת מחוץ למשולש זוית הבטן, אז במעבר סוללה היא לא נוגעת בכלום.

ועכשיו בחזרה לווינר..

Slowly..

איל מ
16-09-19, 19:12
סוללה לא, אבל בירידת מדרגה?
יצא לי לראות היילקס מתיישב ככה.
אמנם כל רכב שפוי היה מתיישב שם אבל עדיין זה בולט לעין.

asafk
16-09-19, 19:13
קשוח, עמיד, בועז עשית איתו המון שטח... כמו שכתבתי בהתחלה. טנדר למשק, למושב.
לא לטיולים ולנסיעות כביש ארוכות.
מוטות פיתול? מישהו כאן באמת ממליץ על רכב עם מוטות פיתול לשטח, כשבאותו מחיר אפשר לקנות רכב עם מתלים אמיתיים?

אסף.

זלמן 1
16-09-19, 19:29
לגבי עניין הג'ימני שהוזכר פה. אני כבר חודשיים עם ג'ימני, עשיתי כבר 10,000 ק"מ, ואני שורד בשביל לספר. לטעמי לא סוף העולם, ואפשר לחיות.
נראה מה אגיד עוד שנה :)

ishc
16-09-19, 22:34
קשוח, עמיד, בועז עשית איתו המון שטח... כמו שכתבתי בהתחלה. טנדר למשק, למושב.
לא לטיולים ולנסיעות כביש ארוכות.
מוטות פיתול? מישהו כאן באמת ממליץ על רכב עם מוטות פיתול לשטח, כשבאותו מחיר אפשר לקנות רכב עם מתלים אמיתיים?

אסף.אני נוסע על פאגרו ישן, מוטות פיתול מקדימה.
לפני כן הייתה גראנד ויטרה, קפיצי סליל מקדימה.
שניהם דרעק ועדיף סרן חי ובכביש עדיף פרייבט.

יונתן מצליח
17-09-19, 23:48
עוד נקודה למחשבה היא צריכת הדלק.
לאחר קריאה ארוכה בפורום האוסטרלי ניסאן נבארה, הבנתי שצריכת הדלק של הטנדר הרבה יותר מוצלחת מרכבים אחרים בקטגוריה. צריכה העומדת על 10/11 קמ לליטר... מכובד מאוד בעיני.
מה דעתכם?
בנוסף, אסף- ברגע שמבצעים הגבהה לרכב, לא משפר את נוחות הנסיעה?

יונתן

asafk
18-09-19, 00:12
אני נוסע על פאגרו ישן, מוטות פיתול מקדימה.
לפני כן הייתה גראנד ויטרה, קפיצי סליל מקדימה.
שניהם דרעק ועדיף סרן חי ובכביש עדיף פרייבט.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalkצחי... 30000 קמ בשנה? ירושלים תל אביב באופן יומיומי?
לא נראה לי שפרופיל הנסיעה שלך נכון בתור תשובה לפותח השרשור.
תנסו לדמיין את עצמכם במקומו אני חושב שזה יעזור לענות לעניין....

אסף.

ד ו ר ו ן
18-09-19, 01:33
עוד נקודה למחשבה היא צריכת הדלק.
לאחר קריאה ארוכה בפורום האוסטרלי ניסאן נבארה, הבנתי שצריכת הדלק של הטנדר הרבה יותר מוצלחת מרכבים אחרים בקטגוריה. צריכה העומדת על 10/11 קמ לליטר... מכובד מאוד בעיני.
מה דעתכם?

מציע לך לקרוא בעברית..
יש הבדלי דגמים בין היבשות, לא כל חוות דעת אוסטרלית רלוונטית לישראל.

10קמ/ל זה לא כזה מוצלח ודי הסטנדרט בקבוצה.

Slowly..

יונתן מצליח
18-09-19, 06:24
איזה הבדלים יש בין הדגמים?
ניסאן b22 = ניסאן ווינר
אותו המנוע, אותה השלדה ואותו המפרט

תתקן אותי אם אני טועה, אבל צריכת דלק של טנדרים בארץ עומדת על 8 +/- קמ לליטר... גם לרכבי פנאי שטח, או שטח מלא, ממוצע צריכת הדלק עומד על 8.5+/- קמ לליטר (מהיילקס עד לגרנד ויטרה)... וזה לפי קריאה באתר המעולה ג'יפולוג ועוד אתרי שטח

מה לגבי הגבהה? האם תשפר את איכות הנסיעה בכבישים בנוסף לשטח?

ishc
18-09-19, 06:27
צחי... 30000 קמ בשנה? ירושלים תל אביב באופן יומיומי?
לא נראה לי שפרופיל הנסיעה שלך נכון בתור תשובה לפותח השרשור.
תנסו לדמיין את עצמכם במקומו אני חושב שזה יעזור לענות לעניין....

אסף.אנחנו לא סותרים.
מה שהתכוונתי זה שלנסוע ברכב שטח ישן על בסיס יומי קילומטר אז גבוה זה לא משהו.
מצד שני אם פות"ש הוא בחור צעיר אז גם הסטנדרטים אחרים.
לפני עשור הרכב היומי שלי ושל אשתי היה סמוראי פתוח, היום זה לא היה קורה.

ד ו ר ו ן
18-09-19, 11:29
תתקן אותי אם אני טועה, אבל צריכת דלק של טנדרים בארץ עומדת על 8 +/- קמ לליטר... גם לרכבי פנאי שטח, או שטח מלא, ממוצע צריכת הדלק עומד על 8.5+/- קמ לליטר (מהיילקס עד לגרנד ויטרה
כל הטנדרים המודרניים מגיעים לערכים כמו שציינת.
גרנד ויטארה זה בנזין, עולם אחר.

בקיצור, אין יתרון בדלק.

Slowly..

נמרוד
18-09-19, 11:57
יונתן, נשמע שאתה נעול על הווינר ומנסה למצוא תרוצים רציונליים.

הכל בסדר! אני מבין מה מניע אותך - יש משהו בעיצוב החיצוני של הווינר, לא יודע מה בדיוק, אבל הוא נראה טוב. והוא גם זול יחסית, אני מניח שמשהו כמו חצי מהמחיר של היילקס באותו שנתון ועם קילומטראז' גבוה יותר.

זה טנדר יפאני פשוט ואמין. הוא שייך לדור של המיצובישי "מגנום", איסוזו "איפון" וההיילקס דור 6 (עד 2005). היילקס דור 7 (ויגו), מיצובישי האנטר, ניסאן נבארה, איסוזו דימקס - יותר מודרניים ממנו, ולכן כשהוא נמכר ב2009 הוא היה מיושן כבר. אבל בפני עצמו הוא בסדר גמור.

צריכת הדלק של כולם היתה 10-11 ק"מ לליטר כשהם היו חדשים ובמצב מקורי.

לגבי נסיעה של 30,000 ק"מ בשנה על טנדר בן עשר - מרחקים כאלו אני חד משמעית מעדיף לעשות בפריבט מודרנית. אני נוסע בטנדר כרכב עיקרי כי הנסיעה היומיומית שלי קצרצרה ואני עושה רק 15-16K בשנה. אבל זה לגמרי אפשרי, אם נוחות הנסיעה והאיטיות היחסית מתאימות לך, ואתה תחיה עם צריכת דלק אמיתית של בין 9 ל10 קילומטר לליטר, לך על זה.

elephant man
18-09-19, 12:47
איפה שלמה כשצריך אותו?
האם חשבת על ג'יפון (פורסטר למשל)?
עם השיפורים הנכונים (הגבהה, מיגון וצמיגים) יגיע רחוק. אפילו יעלה את עשוש ואברהם...
ולא יענה אותך בנסיעות הארוכות.

לחילופין,
התקציב מאפשר רכישה של טרופר/פאג'רו וכאלו , יישור קו כולל שיפורים, ותוספות (מערכת טובה, השקעה בבידוד תא נוסעים מרעש ושיפור אקוסטיקה) שינעימו את החיים על סיפון הבהמות.
לא יודע אם לאחר תהליך כזה יתאימו לנהיגות כביש ארוכות, אבל בהחלט תהנה מכל רגע כי בנית לך רכב שמתאים לך.

יונתן מצליח
21-09-19, 08:03
תודה על התגובות
חשוב לי שהרכב יהיה ידני - לכן סובארו לא באה בחשבון (ממה שידוע לי אין סובארו 4x4 ידני).
לקחתי אתמול סוזוקי ג'ימני לנסיעת מבחן, רכב חמוד לאללה אבל קטן מדי וחלש בכביש... פחות בשבילי.
אכן, ניסאן ווינר מאוד מפתה עם תג מחיר נמוך יחסית לשנתון יחסית גבוהה (2011).
מה שחשבתי לעשות זה לרכוש את הווינר ולהחליף עם בת הזוג מדי פעם כשיתחשק לי להתפנק בנסיעות בינעירוניות.
עכשיו נותרה השאלה- איך הווינר בשטח? האם יצליח לבצע את המשימה ולהפוך אותי מחובב טיולי 4x4 לשותף בטיולים מאתגרים?
מה הם אפשרויות ההגבהה של הרכב?

תודה לכולם!

איל מ
21-09-19, 09:04
אני אישית מאוד בעד ווינר כרכב שטח בגלל התמורה לשקל. אוהב את הצורה שלו ואת האופציה למצוא נעילת דיפרנציאל. גחון שטוח ומבנה די חסון. בני הדודים שנוסעים באיזורי על כאלה, גם מגביהים ומרחיבים והאוטו בהחלט נראה כשיר (למרות שבטח מדובח רק במתיחה, שגומרת את מהלכי המתלה הלא נדיבים מלכתחילה).
עם זאת, כמו שנכתב כאן, טנדר מגיע מוגבל במקור- זוויות מרכב, מבנה המתלים (במיוחד מקדימה) וכו....

אני הייתי הולך על זה, משקיע זמן במציאת אחד במצב טוב ועם נעילה (בלי נעילה, הרכב הזה לא יגיע רחוק מדי) ומתחיל לטייל. בהמשך תרצה להתקדם? תשדרג.
אזהרה- בסוג רכבים הזה מאוד קל ליפול על נבלה שתמרר לך את החיים. ברובם אלו טנדרים שעבדו קשה ותוחזקו בצורה הכי חאפרית/זולה שיכולה להיות (מי ברז ברדיאטור, שמן עלום שם עם פילטר סיני שהוחלפו פעם באף פעם. החלפת חלקים רק כשהם כשלו ולא בהכרח לפי שגרת טיפולים; קומבינות; התאמת חלקים מרכבים אחרים; ומה לא). חפש ומיין היטב את האקזמפלרים שאתה בודק.

נדב42
21-09-19, 10:10
חשוב לי שהרכב יהיה ידני - לכן סובארו לא באה בחשבון (ממה שידוע לי אין סובארו 4x4 ידני).

כבר פה בלוח של ג'יפולוג יש 2 פורסטרים ידניים למכירה, אחד של עמית והשני של שלמה בס"ד.

יונתן מצליח
21-09-19, 10:51
תודה איל

מה שוק השיפורים לרכב זה?
האם יש נעילה מומלצת?
מה עם הגבהות?

boaz avrahami
21-09-19, 11:26
אל תעשה שום הגבהה ושום הגדלת צמיגים. לפחות לא בהתחלה.
זה בעיקר טוב לפוזה ולא ממש מועיל ברוב המקרים.

אם אתה הולך לטייל ולא לגרזן את האוטו הוא יעשה את רוב המסלולים די בזלזול.

אל תקשיב לכל השטויות שיכניסו אותך להוצאות מיותרות ומרוץ חימוש.
קנה את הרכב הכי שמור, הכי קרוב למקורי , מיד ששמרה וטיפלה בו ועם מעט קמ ככול שתוכל למצוא.

רק אחרי חצי שנה של שימוש תתחיל לדבר על שיפורים.
זכור שכל שיפור שטח יהפוך את האוטו ליותר עצל ופחות נח בכביש.
חלקם גם יגדילו משמעותית בלאי ותצרוכת דלק!

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

דרור ברלי
21-09-19, 11:32
כבר פה בלוח של ג'יפולוג יש 2 פורסטרים ידניים למכירה, אחד של עמית והשני של שלמה בס"ד.

מנסיוני בהדרכות נהיגת שטח למכוניות סובארו:

אוטו מצוין. אבל מי שרוצה פורסטר ידני, שיתמקד בדגמים הישנים יותר עם עם הילוך כוח (סוג של "Low" סמלי ביחס העברה מצחיק 1.4:1, זה לא באמת הילוך כוח שאנחנו רגילים אליו מרכבי שטח אמיתיים אלא משהו שיאפשר גרירות בעליות וכו').

הידניים החדשים (הדור הקודם עד 2018 כולל, + חלק מה-2019 שהם מהדור הקודם) באים ללא Low. למנוע אין מספיק בשר בסל"ד נמוך וההילוך הראשון שלהם ארוך מדי. כל כך ארוך, שזה מבטיח דימום מנוע בכל מכשול קל או לחלופין, החלקת וטיגון קלאצ'ים בסיטונאות גם במסלולים לא מאתגרים. אם אתם רוצים פורסטר חדש ככל שאפשר שיוכל גם לנסוע בשטח, האוטומטי-רציף עדיף חד משמעית, עד כמה שזה נשמע עצוב.

הדור החדש הנוכחי עם מנוע 2.5 כבר לא מיוצר עם גיר ידני בכלל.

דרור ברלי
21-09-19, 11:39

קנה את הרכב הכי שמור, הכי קרוב למקורי , מיד ששמרה וטיפלה בו ועם מעט קמ ככול שתוכל למצוא.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

+1

ווינר לא היה מאוד נפוץ בישראל ולכן גם שוק השיפורים פחות מגוון.
זה טנדר עבודה יפני של פעם - מצד אחד קשוח מאוד, לא הכי נוח, ספסל אחורי לתאילנדים כלומר די צפוף. מצד שני הוא סוס עבודה רובוסטי מאוד ונחשב אמין. גחון מתוכנן היטב ומכלולים חסונים.
תמצא את הכי חדש שתוכל, עם הכי פחות ק"מ שאפשר ועם הסטוריית טיפולים מתועדת ככל שאפשר. בדגמים האחרונים עם מנוע בהספק 133 כ"ס הביצועים שלו סבירים עד סבבה לגמרי. משייט בקלות ובשקט 120-130 קמ"ש על הכביש ללא שום מאמץ.

צמיגי שטח טובים ונעילה אחורית יספקו כל צורך בעבירות של טנדר טיולים. אחרי העמסת משקל בארגז גם הנוחות תשתפר.

ד ו ר ו ן
21-09-19, 12:14

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

לא הייתי מגדיל צמיגים אהל בהחלט שוקל הגבהה מתונה והחלפת בולמים לכל הפחות, לאחר תקופה קצרה של תחושת הקיים.

זה רכב שבמקור המתלים שלו לא הצטיינו בשיכוך.
וההבדל יכול להיות ממש ברמת אכזבה מהרכב, שאינה מוצדקת.

יש לא מעט רכבים בהם שדרוג המתלים הוא ההבדל המהותי בין גרזן לרכב טיולים.

הייתי נוסע מעט עם המקורי, בעיקר כדי להבין ולהעריך עד כמה שדרוג הבולם הרופס המקורי לא ממש עושה עבודה.

Slowly..

דרור ברלי
21-09-19, 13:41
הכוונה להתקנת קיט הגבהה, שלא תמיד נחוצה ולפעמים סתם מקלקלת את האוטו.
אין ספק שבולמים טובים יותר (במידה המקורית) זה הכרח ברוב הכלים המשומשים שהבולמים שלהם כבר במצב שמעבר למוות.

יונתן מצליח
21-09-19, 14:21
איזה יופי, תודה על התגובות!
חשבתי רק להחליף בולמים כדי לשדרג את חווית הנהיגה. עם זאת אחכה מעט כדי להרגיש כיצד הבולמים הקיימים מרגישים.

לגבי נעילות, האם יש המלצות?
האם מכירים מוסך מומלץ לבדיקת הרכב באזור תל אביב ?

תודה!
יונתן

boaz avrahami
21-09-19, 15:17
אני חושב שבמקרה כזה כדאי שתקח למכון בדיקה ולא מוסך.
שישחירו לך אותו ויהיה לך קלף למיקוח.
הם יעלו על התקלות המרכזיות וגם תאונות אם היו.
הכי חשוב שיהיה לך סוג של אחריות על הטנדר.
למוסך לוקחים רק רכבים שמכונים פחות מכירים. פחות שיגרתיים.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

יונתן מצליח
21-09-19, 16:12
רעיון מעולה
אני מתכנן לעשות טרייד אין עם סוכן רכבים. באמת יתן לי קלף מיקוח במידה ואקח למכון בדיקה מוסדר.

מה לגבי נעילות? איך כדאי לגשת לנושא הזה?

boaz avrahami
21-09-19, 16:49
אתה כבר צריך את הנעילה, עוד לפני שקנית אוטו בכלל?

תתמקד בעיקר ולא בשטויות.
קודם תקנה, אחר כך תטייל ואז תחליט אם אתה בכלל צריך את זה.

אם תלך אחרי כל מיני קשקשנים תבזבז הרבה מדי כסף ולאו דווקא על הדברים הנכונים.

אגב, לידע אישי אשמח אם מישהו יוכל להשלים לי כמה פרטים:

א. הווינר שמגיע לארץ הוא תאילנדי או ספרדי?

ב. כנל לגבי הנאברה- ספרדי או תאילנדי?

ג. האם ידועות בעיות אמינות ספציפיות לגבי מנועי הנאבארה עם ה 170 כס?
אם כן איזה והאם מצאו דרכים לטיפול מונע?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

איל מ
21-09-19, 17:37
אני זוכר שראיתי כמה ווינרים עם נעילה, שלטענת הבעלים היא מקורית מהחברה.
זה אמנם מידע יד שניה אבל שווה לברר.

יונתן מצליח
21-09-19, 17:57
אני לא ממהר ללכת על נעילה, פשוט מנצל את ההזדמנות לשאול שאלות. נפתח פה השירשור הכי גדול (שאני הצלחתי למצוא) לגבי ניסאן ווינר, וגדולי הפורום ורכבי השטח, נמצאים במעקב אחר ההתכתבות.

מה עם בדיקות ספציפיות לדגם?

האם יש רצועת טיימינג?

ראיתי סרטונים שמשבחים את הווינר, כיף לראות

יונתן

asafk
21-09-19, 18:24
https://youtu.be/ZcWpc5jjWsI

אסף.

boaz avrahami
21-09-19, 20:50
יש פה שני מודלים בארץ שנמכרים תחת שמות שונים, הספקי מנוע שונים ומראה שונה.
אני מדבר על שנתון 2011 לצורך הדיון.

ווינר 133 כ״ס, ( שם ישראלי), נראה כך:
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190921/84beb7b4e9e19c774ff9b13027e334f1.jpg

נאברה (171 כ״ס( שם אוסטרלי ואולי גם ארופאי), נראה כך:
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190921/132257ad606d4b0dc301f7adc0369c82.jpg

איזה קוד דגם כל אחד מהם?
איזה דגמי מנוע יש בכל אחד?
האם מי מהדגמים מצוייד בנעילה אלקטרוני?
איזה בעיות יחודיות מוכרות בכל דגם?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

assafy
21-09-19, 21:03
בועז, התמונה הראשונה ששמת היא של d22.
התמונה השנייה ששמת היא של הדור הנוכחי החדש שנקרא d23.
הנבארה הקודמת שנימכרה עד לפני שנים מספר היתה d40 שזה למעשה רכב אח לניסאן פאת'פיינדר עם אותם מנועים, אותו פרונט ואותו דאשבורד. הנבארה מהדור ההוא חלקה חלקי חילוף רבים עם הפאת'פיינדר.

יונתן מצליח
21-09-19, 21:09
אסף, האם המכלול של ה d40 זהה למכלול של d22?

סרטון מעולה, תודה! אחלה מבטא יש לבחור :)

asafk
21-09-19, 21:24
המנוע ב D40 וב D22 יורו 4 אותו YD25 אבל שונה באביזרים שלו.

אסף.

יונתן מצליח
22-09-19, 18:55
מחר הולך לבדוק את הרכב.
האם ידוע לכם לגבי רצועת טיימינג? האם יש שרשרת? כל כמה ק''מ צריך להחליף?

asafk
22-09-19, 18:58
טיימינג סיפור רע במנוע הזה. צריך להחליף כל משהו כמו 80000. אבל מבחינת ההוראות של היבואן לא חייבים. אז אם מצאת רכב שלא עשה טיימינג - כחלק מיישור הקו תחליף לשרשרת כפולה, זה פתרון לבעיה של כשל מוקדם.

יש כאן בפורום מידע על העניין הזה.

אסף.

asafk
22-09-19, 19:05
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=http%3A%2F%2Fwww%2Ejeepolog%2E com%2Fforums%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D10 7571&share_tid=107571&share_fid=22239&share_type=t&link_source=app

מוסך לניסאן

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=http%3A%2F%2Fwww%2Ejeepolog%2E com%2Fforums%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D10 9420&share_tid=109420&share_fid=22239&share_type=t&link_source=app

ניסאן נווארה 2008 - לקנות או לא?

אסף.

יונתן מצליח
22-09-19, 19:07
תודה על המענה
תוכל לשלוח לי קישור בבקשה לשירשור בנושא רצועת טיימינג כפולה?

המנוע צריך כל 80,000 ק''מ. ידוע לך מה היצרן הגדיר?
ניסיתי לחפש מידע לגבי בדיקת טורבו אך לא מצאתי. האם יש עצות בסיסיות שאוכל ליישם מחר מול המנוע?

asafk
22-09-19, 19:23
היצרן הגדיר פעם באף פעם. לפי מתי שמתחילים רעשים חשודים..... ואם האוזן שלך לא רגישה מספיק?

אסף.

יונתן מצליח
22-09-19, 19:27
מעולה, אשים לב. עוד נקודות שצריכות למשוך את תשומת ליבי?

asafk
22-09-19, 20:03
לטעמי רק דבר אחד חשוב. זה נבלה אף פעם לא התחממה.
הנסיון לצערי, מראה שמנוע מהסוג הזה שהתחמם, סיכוי גדול שלעולם לא יהיה יותר תקין באמת.

מזרקים - בדיקה ממוחשבת במוסך. סט מזרקים ועבודה זה מספר בן 5 ספרות בשקלים.

אסף.

-->