PDA

צפייה בגרסה מלאה : שרשור גנרטורים מס' 324 - גנרטור אינוורטר קטן ומושתק לשימוש ביתי

Derish
11-09-19, 20:42
שלומות,

אני גר בספרד ומשפץ צרפתיה ישנה בזמני הפנוי. יש חניה תת"ק, אבל אין חיבור לחשמל וגם לא כ"כ מקובל פה לזרוק כבל מאריך מהחלון כמו שהיינו עושים בנתניה. אז בשביל שימוש מזדמן בכלי עבודה חשמליים, חיבור גופי תאורה והארכת הפין ללא ניתוח, הגעתי למסקנה שהגיע הזמן לרכוש גנרטור.

עשיתי שיעורי בית ולמדתי שלפרופיל השימוש שלי מתאים גנרטור-אינוורטר קטן ומושתק (שיהיה חסכוני בדלק, קל לנשיאה ולא יעורר את זעם השכנים) בסד"ג של 1-2 קילוואט. משהו כזה:

https://genergy.es/english/wp-content/uploads/revslider/ibiza-2-fotos-ok/1-12.jpg

גם פה השוק מתחלק פחות או יותר לשתי קטגוריות: הונדה, ומוצרים גנריים מסין שעולים בין רבע לחצי מחיר. היות ואני מתכנן שימוש של פעם ב... הנטיה היא ללכת לכיוון הסיני. מה שקצת מטריד אותי זה עד כמה אפשר להאמין לנתונים הטכניים (למשל פיק אמפראז' או הספק לאורך זמן), ומה רמת האמינות הכללית של המכלולים האלה. באופן תמוה, כמעט ואין עליהם ביקורות ברשת, למעט בעלי קמפרים פה ושם שכמעט תמיד קונים הונדה ואז באים ליוטיוב להשוויץ בסגנון החיים המינימליסטי שלהם.

בקיצור, תמהני - האם יש למישהו פה נסיון עם מוצרים בסגנון הזה, עצות למה כדאי לשים לב או תובנות כלליות משימוש בהם?

מודה לכם מראש.

opl
11-09-19, 22:15
אני שנים עם ההונדות ומרוצה ממגוון הדגמים. אני מכיר כמה שמתמשים ב:

https://www.macfarlanegenerators.com.au/products/1530/2kva-kipor-inverter-generator-2018-model-ig2000i

ומרוצים. לרוב אופי העבודה שלהם הוא 8 שעות הפעלה רצוף. פעם בשבוע לערך, שימוש בעד 1KVA.

נדב42
11-09-19, 22:20
אתה מתכנן לחלוק את האוויר שאתה נושם עם האגזוז של הגנרטור ?

Derish
11-09-19, 22:42
השימוש המיועד הוא בחניה התת"ק (במרחק של כמה מטרים) או ברחוב, לא בתוך הבית או במרחב סגור. שקלתי גם קניה של דגם dual fuel שעובד על גז בישול, אבל אלו יקרים בהרבה, דורשים חיבור של בלון חיצוני ובסה"כ לא מצדיקים את ההשקעה בשימוש המינימלי שאני מייעד לו.

ההונדות אכן איכותיות, אין על כך דיון, אבל לחלוטין אוברקיל בשביל מה שאני צריך כרגע.

איל מ
11-09-19, 23:03
תת"ק זה לא מרחב סגור?
נראה לי שהפתרון של כבל מאריך מהחלון יעבור יותר בשקט....

Derish
11-09-19, 23:13
החניון שלי מאכלס כמה מאות מכוניות (מתחם של חמישה בניינים), כך שגזי הפליטה של מנועי ה-50 סמ"ק האלה למשך חצי שעה פה ושם לא יורגשו במיוחד. הרעש הוא באזור ה-60 דציבל בעומס מלא, פחות מכך בסוג השימוש שאני מתכנן. זה אחד היתרונות של האינוורטר - הוא מווסת את הסל"ד בהתאם לצרכנים ולא רץ על פול גז באופן קבוע.

בשביל לזרוק כבל מהחלון צריך להוציא את האוטו מהחניה, לשים אותו על המדרכה מול הכניסה ואז להתחיל בפרוצדורות מול קהל סקרן. לא משהו שנהוג לעשות פה, ואני גם לא מעוניין בתשומת הלב הזאת. יש מספיק מקומות ברדיוס של עשר דקות נהיגה שבהם ניתן לעבוד בשקט על האוטו כשמזג האוויר נוח, או את החניון אם יורד גשם.

opl
12-09-19, 08:16
לא מכיר 60 דציבל... על ההונדה לזכרוני כתוב 89. בכל אופן לא בטוח שזה שקט כמו שאתה מצפה שזה יהיה שקט...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
12-09-19, 10:00
אתה מתכנן לחלוק את האוויר שאתה נושם עם האגזוז של הגנרטור ?
+
בחניון תת קרקעי לא גדול, בעבודה רציפה של הגנרטור, תגיע מהר לערכי רעילות.

בהתחלה מאבדים הכרה, ואז מתים מזה.

מכוניות לא עומדות חצי שעה בסרק בחניון, ומה גם שבינינו, אין אף עבודה על הרכב שלוקחת רק חצי שעה.

Derish
12-09-19, 12:07
קיבלתי, נעבוד בחוץ.

בעניין הרעש:

https://www.youtube.com/watch?v=MzsJ4RksYn4

opl
12-09-19, 12:28
אכן... בעומס הם רועשים. גם בחוץ. אני עובד איתם במרחק של 30-20 מטר ממני.

Derish
12-09-19, 13:33
משעשע איך כל הדגמים ה'שונים' של הגנרטורים האלה הם בעצם 3-4 דגמים סיניים גנריים שמחליפים מדבקה (ומחיר) בהתאם למדינה ולמותג. כנראה שהטכנולוגיה כבר כ"כ בשלה שאף אחד לא טורח לפתח חידושים בתחום, בערך כמו עם טוסטר או מאוורר ביתי.

-->