PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות לגבי החלפת רכב

kangal
13-09-19, 06:27
היי
אני בעלים של מיצובישי פאג'רו ספורט בנזין. אני מאוד אוהב את הרכב הזה, הוא סוג של חלום שלי עוד משלהי שנות ה 90. לפני שנתיים, סופסוף הגשמתי את החלום הזה והיום אני מרוצה אבל..... (ויש אבל), הרכב משמש אותי ליום יום ובקרוב אני חוזר לספסל הלימודים וזה אומר תוספת של נסועה.
אני מחפש המלצה להחלפת הרכב באחד חסכוני יותר לאחזקה ורגוע יותר בצריכת הדלק.
הפאג'רו עם מנוע 6v בנפח 3 ליטר, נוח מאוד לצרכים שלי שהם כמובן נסועה יומית של 30 ק"מ ביום פלוס טיולי סופ"ש עם שתי הבנות שלי עם המון מקום לכל דבר שנרצה לסחוב.
רמת הטיולים היא לרוב שבילים ושבילים פלוס, לא עושה טכני.
חשבתי להחליף את הרכב בג'ימיני בגלל עלויות תחזוקה ודלק נמוכות יותר אבל אני פתוח להצעות נוספות וכמובן שאשמח להמלצות או דיסהמלצות פרטניות.
מבחינת תקציב, אין לי תוספת, אם כבר מעדיף שישאר לי קצת מזומן בכיס.
הפאג'רו ספורט בנזין, נמכר סביב ה 35 במצב של הרכב שלי (מטופל למשעי, טסט לשנה, עם הגבהות מעולות של קוני ולאוולס ברשיון) וביותר בכאלו שיש להם תוספות נוספות.
אשמח לכיוונים ואולי הצעות להחלפה בתוספת מה"קונה".
תודה מראש!
קנגל.

asafk
13-09-19, 08:01
אתה מרוצה ממה שיש לך - אשריך.
התקנת מערכת גז תקטין את ההוצאה בערך לחצי. מציע לך לבחון את העניין.

אסף.

opl
13-09-19, 08:13
1. 30 קמ ביום זה לא הרבה...
2. מה שאסף אמר. בטח כבר שאלת את החברים במועדון - מה אמרו? למי יש ניסיון ויודע לספר?
3. לא נמאס לך להחליף רכבי שטח? זה יהיה כבר השלישי ב4~ שנים.
4. אם החלום שלך היה מיצובישי פאגרו ספורט תבקש ממיקי את הטלפון של המטפל שלו אולי יעשה מבצע חבר מביא חבר.

kangal
13-09-19, 08:15
אתה מרוצה ממה שיש לך - אשריך.
התקנת מערכת גז תקטין את ההוצאה בערך לחצי. מציע לך לבחון את העניין.

אסף.

הרכב היה בעבר עם מערכת גז שגמרה לו את המנוע. מנועי ה v6 של מיצובישי פחות אוהבים, או אהבו את מערכות הגז.
מערכות טובות היום עולות מעל עשיריה וההחזר בתדלוק מגיע רק אחרי שנתיים שלוש, אני לא מוצא בזה יתרון.
תקן אותי אם אני טועה...

kangal
13-09-19, 08:42
1. 30 קמ ביום זה לא הרבה...
2. מה שאסף אמר. בטח כבר שאלת את החברים במועדון - מה אמרו? למי יש ניסיון ויודע לספר?
3. לא נמאס לך להחליף רכבי שטח? זה יהיה כבר השלישי ב4~ שנים.
4. אם החלום שלך היה מיצובישי פאגרו ספורט תבקש ממיקי את הטלפון של המטפל שלו אולי יעשה מבצע חבר מביא חבר.

1. נכון, ולכן מערכת גז תהיה יקרה מדי לדעתי. בכל מקרה, הרכב שותה 1:7, זה לא מעט, תוסיף טיול כמעט כל שבת עם הבנות אז זו הוצאה (נכון, רכב 4x4 זו הוצאה, אבל אם אפשר לקצץ קצת, מה טוב).
2. יש נסיון, חלק טוב חלק רע. אני באסכולה של הרע, המנועים פחות אהבים את הסבות הגז. אצלי כאמור, הוחלף מנוע בגלל זה.
3. כמו שציינתי, אני אוהב את הרכב, מאוד. אני מחפש דרך להוזיל עלויות.
תקוםה קצרה השארתי את הרכב בבית ורכבתי עם אופניים לעבודה, אבל נשברתי משתי סיבות, אחת הזמן שזה גזל ממני בבית ושתיים האופניים נגנבו בסיכומו של דבר (ספשלייזד ליבו שעולות כמו רכב קטן).
4.מיקי מעורה בכל העניינים, יש קבוצת ספורט ייעוגית ובכל דבר אני מתייעץ עם מיקי שנמתא אצלי בספיד דייל 😉

ד ו ר ו ן
13-09-19, 10:04
ברגע שהחלטת שהסוגיה של הפרק היא כלכלית, ולא ״בא לי רכב אחר״, הדבר הכי נכון הוא להציב את המספרים בטבלה ולראות בקצה את התוצאה.

להכניס את עלויות ההחלפה, ויישור קו, ביטוח, תחזית צריכת דלק והוצאה על טיפולים ולראות כמה יוצא בקצה.

כל שיטה אחרת זה רק תחושות לא מבוססות שלדעתי עוד יגרמו לך בחישוב הכולל להוציא יותר כסף.

Slowly..

asafk
13-09-19, 10:11
אז ספורט דיזל. אני מניח שהמחיר דומה. אבל יישור קו, שיפורים... זה עוד כסף.
רכב מזהם...?
ובסוף צריכת הדלק תהיה סביב 8.5-9 קמ לליטר. סולר היום יקר.
לא באמת חיסכון.

מערכת גז, נגיד על הקילומטרז שלך ההחזר אחרי 3 שנים (אתה עשית את החישוב אבל תבדוק טוב לדעתי פחות). ויילך מנוע אחרי נגיד 150000 קמ שזה נאמר 6-7 שנים. זה עדיין משתלם אם אתה מתכוון להחזיק את האוטו עד שיילך המנוע. עוד 6 שנים גם ככה המחיר שלו יהיה לפי קילו ברזל.

אסף.

opl
13-09-19, 20:19
לעבור מספורט בנזין לדיזל דורש כוחות נפשיים לא קטנים.

ishc
13-09-19, 20:43
ההבדל בין 1:7 ל-1:9 ב-30 ק"מ ליום כפול שלושים ימים בחודש יוצא זניח.
770 מול 600 ש"ח בחודש.
אם ההפרש הזה שובר אותך תשקול לחזור לפרייבט

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

-->