PDA

צפייה בגרסה מלאה : מרסבא - ים המלח

gilur
13-09-19, 15:58
היי
אנחנו רוצים לקפוץ מחר לים המלח (בדרכ לחופים הצפוניים) ומאוד בא לי לשלב מעבר ב-מרסבא.
יש איזו ירידה הגיונית משם לים המלח או שזה 'לחזור' כל דרך שניכנס בה? (הרעיון הוא לא לשרוף את על היום על הכניסה הזאת)
תודה
נ.ב. פאג'רו קצר

six-86
13-09-19, 16:32
אם תכנס דרך בקעת הורקניה זה 40 דקות הלוך ו 40 חזור

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

erezgur
13-09-19, 16:53
אתה יכול להיכנס דרך אזור התעשייה של מעלה אדומים ולהמשיך לתצפית על המרסבא ואז לרדת לברית הורקניה ולצאת מהכביש המגיע לנבי מוסא ומשם מתחברים לכביש היורד לים המלח.
למשל - https://israelhiking.osm.org.il/share/8M1XWKufal
לא בטוח שהייתי עושה זאת ברכב יחיד למי שאינו מכיר את הדרך.

הכי מהיר יהיה כפי שנאמר מעלי - דרך בקעת הורקניה הלוך חזור לתצפית.

אפשרות דומה (אבל שונה כמובן), מתאימה יותר לתצפית זריזה בדרך - להיכנס ליד מצפה יריחו לתצפית על נחל קלט ומנזר סנט ג'ורג'. משהו כזה https://israelhiking.osm.org.il/share/VsGxenD2IC

נשלח מהנייד

nirs
13-09-19, 17:41
לא בלי לשרוף את כל היום...

Sent from my iPhone using Tapatalk

gilur
13-09-19, 20:53
אם תכנס דרך בקעת הורקניה זה 40 דקות הלוך ו 40 חזור

בחלק מהמפות אני מוצא "בקושי" כביש שיורד מכביש 1 לתוך בקעת הורקניה.
(בלינק הראשון של ארז - היציאה היא משם)
לכניסה הזאת התכוונת?

אתה יכול להיכנס דרך אזור התעשייה של מעלה אדומים ולהמשיך לתצפית על המרסבא ואז לרדת לברית הורקניה ולצאת מהכביש המגיע לנבי מוסא ומשם מתחברים לכביש היורד לים המלח.
למשל - https://israelhiking.osm.org.il/share/8M1XWKufal
לא בטוח שהייתי עושה זאת ברכב יחיד למי שאינו מכיר את הדרך.

נשלח מהנייד
ארז, האופציה של מעלה אדומים, אתה מתכוון לשביל השחור שיורד דרומה?
'לא בטוח שהיית עושה את זה ברכב יחיד' בגלל התבלבלות בדרך ? (בכניסה ממעלה אדומים או ביציאה לכיוון נבי מוסא)?

בגדול:
יש איזורים בעיתיים ביטחונית במסלולים האלה שצריך לדעת להימנע מהם ?

TNX
erezgur
13-09-19, 21:02
הכניסה לבקעת הורקניה היא מהםניה לנבי מוסא. כביש סלול גם אם לא מתוחזק היטב... עד הפניה לעלייה לתצפית. תוכל להעזר במסלול שבקישור שהבאתי למעלה.

הכניסה מאזור התעשייה מישור אדומים (לא מעלה אדומים, סליחה) היא אכן על השביל השחור למיטב זכרוני.
לא צריכה להיות בעיה מבחינת הניווט, בדרך כלל שקט בטחונית אבל תמצאו לא מעט חברה על חמורים שיבקשי מיים, סיגריות, כסף וכו'...
לפני הרבה שנים הייתה תקרית ירי, לעבר מטיילים, מהכפר שממערב למרסבא. לכן מבחינה זו צריך להקפיד לעבור לצד המזרחי לכיוון התצפית ולא להמשיך אל מרסבא, למרות שיש כיום קבוצות שגם מועילות למנזר עצמו.

נשלח מהנייד

six-86
13-09-19, 22:12
בחלק מהמפות אני מוצא "בקושי" כביש שיורד מכביש 1 לתוך בקעת הורקניה.
(בלינק הראשון של ארז - היציאה היא משם)
לכניסה הזאת התכוונת?

ארז, האופציה של מעלה אדומים, אתה מתכוון לשביל השחור שיורד דרומה?
'לא בטוח שהיית עושה את זה ברכב יחיד' בגלל התבלבלות בדרך ? (בכניסה ממעלה אדומים או ביציאה לכיוון נבי מוסא)?

בגדול:
יש איזורים בעיתיים ביטחונית במסלולים האלה שצריך לדעת להימנע מהם ?

TNX
גילכן
היציאה שבמסלול ששלח ארז תשמש אותך ככניסה , בגדול אתה נוסע לכיוון אלמוג , עד שיהיה לך שלט ימינה "נבי מוסא" , נכנס בכביש הזה , כ 5-6 ק"מ , עובר את הבסיס ישר עד הפניה ימינה לסימון שבילים כחול , משם נוסע עם השביל ומטפס למעלה עד הפניה שמאלה לאדום לתצפית המרסבא
אם לא הסתדרת שלח את הנייד שלך אשלח לך מסלול מהאופרוד .

הירשפלד יובל
13-09-19, 22:32
הכפר שמעל מנזר מר סבא הוא עבדיה - שטח A . לא של חובבי ציון בלשון המעטה. להשתדל לא להיכנס לשם ולו רק בטעות. זהו כנראה גם הכפר שממנו נורה לפני כמה שנים למיטב זכרוני בחור תל אביבי עם פאג'רו. אני בטעות/הוטעיתי נכנסתי לשם לפני כ-19 שנה עם חבר קצין חי'ר במילואים.עוכבנו ע"י שוטר פלשתיני והוחרם נשקי האישי. רק אחרי שהרמתי קול והוכחתי קצין מבוגר שלהם איך לא מתביישים לנהוג כך מנהג הכנסת אורחים , אמר לי ולחברי סליחה ושילח אותנו לדרכנו. מנזר סנט ג'ורג הוא הרבה יותר בטוח.

gilur
14-09-19, 07:49
הכפר שמעל מנזר מר סבא הוא עבדיה - שטח A . לא של חובבי ציון בלשון המעטה. להשתדל לא להיכנס לשם ולו רק בטעות. זהו כנראה גם הכפר שממנו נורה לפני כמה שנים למיטב זכרוני בחור תל אביבי עם פאג'רו. אני בטעות/הוטעיתי נכנסתי לשם לפני כ-19 שנה עם חבר קצין חי'ר במילואים.עוכבנו ע"י שוטר פלשתיני והוחרם נשקי האישי. רק אחרי שהרמתי קול והוכחתי קצין מבוגר שלהם איך לא מתביישים לנהוג כך מנהג הכנסת אורחים , אמר לי ולחברי סליחה ושילח אותנו לדרכנו. מנזר סנט ג'ורג הוא הרבה יותר בטוח.

שכנעת אותי להסתפק בתצפית על המאר-סבא
:(

gilur
14-09-19, 08:23
ושאלה אחרונה ....
כמו שהבנתי, אם באים מהשביל השחור, בסופו צריך לחצות את הביוב של קדרון ? :( עדיין זורם ומסריח ? או שיש מעבר בלי להשאיר כאלה עקבות באוטו ?

TNX

erezgur
14-09-19, 09:04
לא יהיה משמעותי לרכב.

נשלח מהנייד

elibaba
14-09-19, 09:56
ושאלה אחרונה ....
כמו שהבנתי, אם באים מהשביל השחור, בסופו צריך לחצות את הביוב של קדרון ? :( עדיין זורם ומסריח ? או שיש מעבר בלי להשאיר כאלה עקבות באוטו ?

TNXלרוב מדובר בזרימה בעומק 20 ס'מ

PW
14-09-19, 10:05
יקירי,
מנזר מרסבא עצמו והתצפית אליו מהגדה המזרחית הם באמת מאתרי הטיול המשובחים שיש לארצנו להציע.
ב - 999 מקרים מתוך אלף הכל יהיה בסדר.
כל מי שנסע לשם או מתכנן לנסוע לשם שוב יסביר לך שהכל בסדר ושזה ממש לא מסוכן.
ברוב המכריע של המקרים הם אכן צודקים.
אבל, אני אניח כאן את העובדות:
בפיגוע האחרון (2002) נרצח שוטר שהיה בטיול על אופנוע.
בפיגוע לפניו (2001) נרצח מטייל שהיה עם עוד 6 מחבריו בטיול ג'יפים, מטייל נוסף נפצע קשה ואחד קל, כולם מירי מנגד מהגדה המערבית לתצפית המזרחית.
העיירה עובידייה (שטח "A" מובהק, חלק מהרצף האורבני של בית לחם) ובנותיה - שולטת בתצפית ואש בצורה מושלמת על הגדה המזרחית של הוואדי ועל מקום התצפית.
להלכה, כל טיול במרחב יהודה ושומרון מחייב תיאום עם צה"ל ואישור הטיול.
עכשיו, כשמחברים את כל אלה ביחד, למרות שרובנו הגדול מאד נוהגים אחרת, בעיני ראוי לנקוט אמצעי זהירות מחמירים יותר בטיול למרסבא.
למשל:
לא לנוע ברכב בודד.
לתאם את הטיול מול צה"ל (למרות שמדובר בסוף השבוע ולכאורה אין פעילות בשטחי האש) באופן פרטני.
להבין מה המצב הביטחוני והפח"עי במרחב בתקופה האחרונה לפני החלטה על טיול לשם.

כנראה שבאמת ברוב המכריע של הטיולים הבאים למרסבא הכל יהיה בסדר.
כנראה גם שתיאום מוקדם וקבלת אישור לא יכול להבטיח במאה אחוז שאכן יהיה בסדר.
אבל אם יש מקום שבו ראוי לנהוג בזהירות יתר - זה המקום.
שב"ש
PW

six-86
14-09-19, 10:40
ושאלה אחרונה ....

TNXציינת שאתה רוצה הכי קצר , אם מגיע מהשביל השחור זה כבר לבזבז חצי יום , הדרך הקצרה אתה לא מגיע לשם , ולגבי השאלה , כרגע כמעט ויבש , אין זרימה

ד ו ר ו ן
14-09-19, 12:32
ושאלה אחרונה ....
TNX
צפה לאפשרות של שיירי נייר טואלט ומוצרי היגיינה משומשים תפוסים על חלקי המתלה..

Slowly..

דרור ברלי
15-09-19, 00:46
ושאלה אחרונה ....

TNX

לא מוכרחים לנסוע דרך הקדרון למרות שהדרך הזו יפה יותר (למעט סביב הקדרון עצמו, שמטונף ומסריח).
אפשר להגיע למרסבא גם מהר מונטר, דרך יפה לכשעצמה אבל פחות דרמטית וללא קשיי עבירות כלשהם.

-->