PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ לפני קניה קיירון 2006

tomy669
15-09-19, 22:54
שלום חברים,
מתלבט בנוגע לרכישת "גיפון" ראשון כפי שמופיע בכותרת.
על פניו נשמע כאילו מדובר בנתונים טובים אך כיוון שלא מגיע מהתחום וזה יהיה הג'יפון הראשון שמתכנן לרכוש, אני שמח להתייעץ איתכם לגבי האקזמפלר.
מדובר ברכב שני/ראשי במשפחה הוא יכול לשמש לנסיעה עירונית פקוקה של 15 ק"מ לכל כיוון או 17 ק"מ של כביש בין עירוני לכל כיוון הכולל עליות וירידות.

אז כאמור, מדובר על קיירון יד 1 משנת 2006 שעשתה 190kkm, מטופלת במורשה, מנוע דיזל xdi וגיר אוטומט של מרצדס מערכת 4×4 עם העברה חשמלית.
מיגון תחתון מלא של אספיר.
מבקשים עליו 17k.

אשמח לדעת האם מדובר על קניה מוצלחת, האם ישנן מחלות ידועות מנסיונכם לדגם הזה של הרכב- מנוע, מערכת ההינע, מערכת הגיר?

איך המנוע והגיר של מרצדס, האם יש בעיות באינגקטורים, מה בערך עלות הטיפולים השנתיים לרכב מסוג זה? לאור השנתון, האם יש צורך לשמור בצד סכום נכבד של כסף לטיפול בתקלות?
האם יכול לשמש אחת לכמה זמן לטיולי שבילי 4×4 קלילים מבלי לפגוע במערכות שבתחתית הרכב מבחינת גובה ועבירות?

תודה מראש למסייעים!

ערן CJ
16-09-19, 20:19
הקיירון הצליח מאוד ברוסיה. בארצנו שווק 3 שנים בלבד.
האקטיון ספורט (טנדר) מבוסס עליו.
המנוע מוצלח מאוד וחסכוני מאוד.
יחסי העברה טובים מאוד.
הסרנים הם חיקוי מוצלח של DANA. לכן קל וזול מאוד לנעול דיפרנציאלים בנעילות אוטומטיות ולקבל רמת עבירות גבוהה.
נוחות טובה.
יש קרוז קונטרול (ברקסטון אין).

החסרון העיקרי - מחסור בחלפים. מה שלא מתאים לאקטיון ספורט, מאוד קשה להשיג.
מהלכי מתלה קצרים.
אין בישראל קיטים להגבהות.

בחיפה עומד קיירון כזה כבר חצי שנה במוסך כי הלך לו מנוע. אין מנוע בפירוקיות. יבואני המנועים לא טורחים לייבא מנוע שכזה כי יקח להם זמן רב למכור. ואיך יוכלו לתת אחריות אם לא יביאו מנוע נוסף?

ערן CJ

tomy669
16-09-19, 22:55
באמת מדובר על מנוע וגיר מרצדס?
אם כך אז בטח מדובר על מנועי המוניות שיש לא מעט בשוק ואני לא מבין למה אין מנועים כאלה שמתאימים לקיירון- מדובר על צורה חיצונית שונה של המנוע?
לגבי חלפים אחרים זה באמת יכול להוות בעיה.
השאלה אם אין דרך/יבואן שמביא חלפים באופן סדיר?
איך אנשים מסתדרים ומטפלים ברכבים האלה?

ערן CJ
18-09-19, 14:52
המנוע אכן זהה למנוע מרצדס 200CD, אבל בארצנו אם מספר המנוע אינו שייך לסאנגיונג, יהיה קושי לאשרו ברישיון.
"עם קשה עורף", כתבו עלינו בספר הספרים. משרד הרישוי זה כבר צוואר תפוס, מגובס ומקובע!
ערן CJ

tomy669
18-09-19, 15:54
אם כך אז עדיף להתרחק?
לחפש משהו אחר?

erezgur
18-09-19, 17:40
לחפש משהו אחר?

יש לנו בראש הפורום שרשור נעוץ עם שאלון, תשובות קצרות וענייניות על כל השאלות יעזרו לנו להמליץ על מספר אפשרויות עבורך...
מציע לעשות זאת בשרשור חדש כאן, כי הכותרת כבר לא מתאימה.

נשלח מהנייד

tomy669
21-09-19, 23:36
משום מה אני עדיין עם חשק ובלבטים על הרכב למרות הדברים שרשמתם עליו.
על פניו המנוע והגיר הם של מרצדס מה שאומר שחלקי מנוע וגיר ניתן להשיג (כולל ערכות לטיפולים- פילטר אויר, סולר, שמן, אינג'קטורים, מחשב מנוע וכו')- נכון שאם הולך מנוע אז מנוע קומפלט לא יהיה אפשר להחליף בקלות, אך שיפוץ מנוע וגיר יהיה ניתן לעשות (בוכנות, רינגים, ושאר החלקים).
מה בנוגע לחלקים במכלולים אחרים כמו חלקי ברזל שונים-
גלגל תנופה, גיר, משולשים, ציריות, מיסבים, בולמים, קפיצים, מע' פליטה, אינג'קטורים, דיפרינציאל וכד'?
האם היבואן מחוייב לייבא עדיין חלקי חילוף לרכב הנ"ל במידה ואטפל בו במוסך מורשה יבואן?
באמת תודה לכל העוזרים.

shay-j
22-09-19, 10:00
אהלן,
היה ברשותי קיירון שנת 2006 מהניילון כ12 שנים ו220 אלף ק"מ.

חסרונות:
1. דיפ' אחורי מתפגר בערך לאחר 150 אלף קמ
2. מנוע מעשן
3. בנסיעה אגרסיבית בשטח חלקי מתלה קדמי מתבלים מהר
4. חלקים יקרים במוסכי היבואן.
5. לוקרים שעובדים עם וואקום
6. לאחר הגבהה יש וויברציות בתחילת נסיעה.

יתרונות:
1. חסכוני בדלק באמת
2. קל לשיפור ושדרוג
3. יכולות שטח מעולות לאחר הגבהה ונעילה אחורית שבכל מקרה עדיף לעשות לאחר שהדיפ מתפגר
4. רכב שקט, נוח ואמין.
5. חולק את רוב המכלולים עם הרקסטון והאקטיון ספורט.
6. גיר ומנוע שעובדים כמו גרמנים.

צריך לקחת בחשבון שבאמת היצע הרכבים די קטן וכנראה שיהיה קשה יותר להשיג חלקים לא מקוריים מהרגע להרגע. מצד שני זה כלום כסף לרכב כזה.

שי.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

tomy669
04-10-19, 09:12
אז ראיתי את הרכב וביצעתי נסיעה.
בהחלט שמור- יד ראשונה מנכה.
עשה 188km.
מיגון תחתון מלא של אספיר ומטופלת במוסך יבואן מורשה.
אני לא מכונאי אבל יש לי חוש טכני, המנוע נשמע תקין ועובד טוב כנ"ל גם הגיר.
אין חריקות או רעשים חריגים ממנוע הדיזל.
ראיתי שיש הזעות קלות מאזור המדיד של השמן ואולי קצת שאריות שמן בתחתית המיגון התחתון.
לא יודע אם מערכות ה4×4 תקינות כי אני לא מבין בזה וזו הפעם הראשונה שאני נוסע על רכב כזה.
העברתי בכפתור (גלגל) ל4×4 h וL והנורות ביקורת דלקו כאילו נכנסו למצב.
יש כפתור winter ו summer שגם עובדים- לא באמת יודע למה משמשים אך נאמר כי נגד החלקה בחורף ואכן השתמשו בהם כשהכביש ההי רטוב. האם יש esp ומערכות בטיחות לרכב?
טסט עד מאי 20.
2 צמיגים חדשים ו2 שזקוקים להחלפה- מה עלות צמיג?
לפני כשנה הוחלפו 4 בולמי זעזועים של מונרו ותושבות מנוע.
מחיר אחרון שמבקשים הוא 15k.
נראה לי מחיר טוב ביחס למה שמקבלים,
החשש היחיד שלי זה מחסור בחלקים ועלויות כתוצאה מזה.
האם בכל זאת הייתם נכנסים להרפתקאה הזו לרכב שישמש לנסיעה יומיומית וצריך לשמש ככלי תחבורה עם בגאז' עצום ושבילים פשוטים פעם במס' חודשים?
תודה רבה.

בוזי
05-10-19, 09:42
הרכב יומיומי ופה ושם שבילים וגם קצת יותר הוא יהיה אחלה.
לא הרכב הכי נפוץ, הכי יפה, הכי עביר... אבל רכב בסדר גמור. המחיר בהתאם, יחס התמורה למחיר - ללא תחרות.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

asafk
05-10-19, 10:53
ללא ספק תמורה מצויינת לכסף ויעשה מה שאתה צריך.
אבל.
רכב יומיומי שנת 2006 עם כמעט 200 אלף קמ זה דבר שדורש מחשבה. גם אם הוא היה בן מותג 'שלא מתקלקל' אתה צפוי למספר ימי מוסך בשנה וזה דבר שצריך לקחת בחשבון. עוד קח בחשבון שתוך שנתיים הוא דורש אישור בלמים לטסט כלומר כל טסט הופך לאירוע קצת יותר מורכב. אני לא שולל - אבל בפירוש מציע לך לחשוב על הקונספט ואיך אתה חי איתו לאורך זמן.

אסף.

tomy669
05-10-19, 20:08
תודה לכולם, אשמח לדעת מה ההשלכות לאישור בלמים ממוסך.
מה הפרוצדורה?

asafk
05-10-19, 21:20
באים בבוקר חוזרים בצהריים משלמים בין 180 ל 300 שח ומקבלים אישור לטסט. ואם מצאו משהו לא תקין מתקנים, יעלה כמה שיעלה...

אסף.

amitaikl
05-10-19, 21:26
באים בבוקר חוזרים בצהריים משלמים בין 180 ל 300 שח ומקבלים אישור לטסט. ואם מצאו משהו לא תקין מתקנים, יעלה כמה שיעלה...

אסף.
אה?
אני מגיע עם הרכב, עושה בדיקת בלמים במקום (מקסימום מחכה רבע שעה אם שני הליפטים תפוסים), משלם 100₪ על הבדיקה ומיד נכנס למסלול של הטסט

tomy669
05-10-19, 21:53
אוקי, לא נשמע מסובך.
אשמח לדעת האם ואילו מע' בטיחות יש לרכב- abs, asr, esp כריות אויר?
בנוסף, מה תקן מבחינת זיהום אוויר, האם יש לו הגבלות מסויימות מבחינת כניסה לערים "נקיות" כמו חיפה?

בוזי
06-10-19, 12:06
כל המערכות קיימות (לא יודע כמה כריות אוויר).
כרגע אין הגבלה בכניסה לערים.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

tomy669
07-10-19, 21:42
טוב, אז בסוף אחרי התייעצויות עם מוסכניקים ואנשי פורום נחמדים, החלטתי לרכוש את הרכב.
כעט אשמח לדעת אם ארצה להגביה אותו בטווח הגובה המותר ללא שינויים ברשיון הרכב, אשמח לדעת מאיפה מתחילים, מה צריך לחפש ואיך נקראים הקיטים האלה באנגלית- שוקל להזמין מאתרים בחו"ל, האם תהיה בעיה להכניס אותם לארץ, יהיה צורך באישורים/תשלום מכס?
תודה.

erezgur
07-10-19, 22:10
להיפך, אתה רוצה הגבהה שכן רושמים ברישיון הרכב...

נשלח מהנייד

tomy669
07-10-19, 22:37
אם כך מה הפרוצדורה ומאיפה מתחילים?

erezgur
07-10-19, 22:50
בודקים אילו קיטים מאושרים קיימים לרכב אצל המתקינים בארץ.
אם תמצא כזה, העבודה כוללת את האישורים הנדרשים, אולי תצטרך לעשות בעצמך כיוון פרונט לבדיקת אורות, וניגדין לכל סניף של משרד הרישוי לרשום את ההגבהה ברישיון הרכב.

נשלח מהנייד

אלון
09-10-19, 14:42
לחבר שלי היה קיירון כזה שנים רבות, הזמין חלקים בכל מיני אתרים בחו"ל והכל היה זמין ובמחיר קטן משמעותית מהיבואן. אגב מאוד אהב את הרכב אממה פחד שיקרה לו משהו בשטח ולכן נמנע מטיולים מעבר לשבילים כי כל תקלה צריך להזמין....זמן והתעסקות. אני מעדיף עגלה שיש הרבה ממנה בארץ בזכות הזמינות והניסיון האישי בעבר עם כלי לא נפוץ (מכונית קבריולה ספורט אנגלית, סנבים 1961 2 מקומות)

asafk
09-10-19, 14:48
חכה עם הגבהה - אלא אם כן אתה יודע שבזמן הקרוב כבר תתחיל להיכנס לשטח מעבר לשבילים שאליהם כיוונתי בהודעה הראשונה.

סבלנות....

אסף.

tomy669
09-10-19, 21:20
לחבר שלי היה קיירון כזה שנים רבות, הזמין חלקים בכל מיני אתרים בחו"ל והכל היה זמין ובמחיר קטן משמעותית מהיבואן. אגב מאוד אהב את הרכב אממה פחד שיקרה לו משהו בשטח ולכן נמנע מטיולים מעבר לשבילים כי כל תקלה צריך להזמין....זמן והתעסקות. אני מעדיף עגלה שיש הרבה ממנה בארץ בזכות הזמינות והניסיון האישי בעבר עם כלי לא נפוץ (מכונית קבריולה ספורט אנגלית, סנבים 1961 2 מקומות)תודה לכולם.
אכן אמתין עם ההגבהות ואנצל אותו לשבילים בלבד כרגע כדי להתחבר אילו ולהכיר אותו יותר.
אשמח לדעת מאילו אתרים חבר שלך הזמין חלקים, כאלה ששולחים לארץ ולא יהיה את החשש שמא יתפסו במכס וכד'.

erezgur
09-10-19, 21:39
במקום לחשוש שייתפס במכס, תניח שכח משלוח יוצא לבדיקה במכס.
תקנה מוצרים שמותר לייבא. ראה שרשורים של בועז בנושא חלקי חילוף שמותר לייבא.

נשלח מהנייד

tomy669
10-10-19, 10:02
חיפשתי את הלינק של בועז ולא מצאתי, אשמח אם תכווין אותי.
בנוסף,
אשמח לקבל מידע על הנוזלים ברכב.
אני רוצה לעשות יישור קו ורוצה לקנות נוזלים איכותיים שישמרו על המערכות ברכב.
- באיזה תקן של שמן היצרן ממליץ להשתמש ובאיזו צמיגות שישמור על אורך חיים למנוע ולטורבו?
- איזה נוזל קירור יש לשים ברכב?
- איזה נוזל בלמים צריך להשתמש?
- אם ההגה הידראולי איזה נוזל צריך לשים?
- שמן גיר- איזה שמן איכותי מומלץ להשתמש?

-->