PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה בגיר סיירה 4X4 3500

גבי כהן
06-02-06, 23:52
שוב אני והבעיות המוזרות שלי.....
לאחר שנגנבה משאית המרצדס שלי,ולאחר מלחמה אין סופית מול חברת הביטוח....הגיע הכסף!

על הפרק עומדת קנייה של GMC סיירה 4X4 3500 מנוע 6.5 ,דבל ג'אנט וחד קבינה שנת 96.

היתרון שלי ..אני מכיר טוב את הבעלים העכשוי..יודע כמעט באופן מוחלט מה עבר על הרכב הזה ב4 שנים האחרונות..גם בזמן הקנייה נסענו יחד לבדוק את הרכב....א.ב.ל.!!!!!

כבר לפני ארבע שנים אמר הבעלים הקודם יש בעיה בגיר!! ממוצע פעם ביום הגיר מחליק ויוצא לN ... הורדת הרגל מדוושת הדלק למס' שניות, וחזרה ...הגיר משולב שוב!!

כך עובד הגיר כבר ארבע שנים...כולם ממליצים לא לגעת!!

למישהו יש רעיון?? שמן גיר? חיישנים (יש 4 אני חושב)??? דיסקיות??

oryand
07-02-06, 13:09
על הכביש הראשי של טייבה יש מכון גירים אוטומטיים.
הם מתמחים באמריקאיות שווה להתייעץ איתם.
לפני שנתיים הם שיפצו לנו גיר בסיירה של העבודה במחיר סביר ועשו עבודה טובה ומהירה.
אני הייתי יוצר איתם קשר אם אני לא טועה הם נקראים "מכון גירים השרון"
אורין

JONIFREESTYLE
07-02-06, 14:17
ידידי אם אתה מאיזור חיפה כנס לגירומטיק לבחור נחמד בשם מיכאל יחבר לך את הרכב למחשב ויגיד לך בדיוק מה התקלה בגיר .

גבי כהן
07-02-06, 17:06
לצערי הרכב שלוש בדיקות מחשב..התוצאה היתה חד משמעית! " הלך הגיר..צריך שיפוץ גיר..מקסימום נשאר לגיר שבוע שבעיים...."

לפי מה שהבנתי המחשב מראה תקלה בגיר! זהו...! הם לא יודעים בדיוק מה הבעיה ( או לא אומרים)

לגבי שיפוץ גיר אוטומט..תודה ח'ברה..יש לי מישהו שיש לו מוסך קטן בחצר הבית..הוא משפץ רק גירים אוטומטיים (אגב מוסך בחצר..אבל רישמי לחלוטין!! כולל אחריות על העבודה ,שיפץ לאחרונה לבן משפחה שלי גיר אוטומטי של ביואיק לה סברה 2001 בחצי כסף ממה שביקשו בU.M.I ..רק לידע כללי למי שצריך...)

קיד
19-04-06, 00:45
סבירות התקלה היא החלקה של המצמד החד כיווני הקדמי.

שווה לבדוק האם יש שבבים בשמן גיר. אין שבבים? סע לשלום. יש שבבים? כדאי לשפץ עכשיו כדי למנוע נזק משני.
קיד.

גבי כהן
07-07-06, 01:14
חזרתי עם בעית הגיר... התקלות מוציאות אותי מדעתי....
1.הרכב קר - הגיר מחליק
2.מנורת חום הגיר נדלקת פעם בים לשעתיים בערך,כנראה יש סתימה קטנה בצינור הקירור
3.החיישן האחראי על שיוט הרכב במהירות גבוהה כנראה לא תקין
4. גם חיישן הפורס מוטור כנראה זקוק להחלפה
5. ביום חם לפעמים הגיר נעצר בהילוך שני ומסרב לעלות-עוצרים בצד מכבים מנוע לכמה דקות ושב....

השאלות
1 ניתן להזמין קיט שיפוץ דרך הנט מחו"ל? איפה מתחילים לחפש?
2 איך אני יודע בדיוק את דגם הגיר???
3ניתן להזמין מחו"ל גם את ארבעת החיישנים?? איפה לחפש??
4 על הזמנה כזאת מחו"ל משלמים מכס?? כמה??

אה.. הרכב GMC CK 4X4 דאבל ג'אנט 96

ח'ברה תודה...

asafk
07-07-06, 01:42
. ביום חם לפעמים הגיר נעצר בהילוך שני ומסרב לעלות-עוצרים בצד מכבים מנוע לכמה דקות ושב....

בגיר שלך, שקוראים לו כנראה 4L80E, מוד החירום (צליעה הביתה) הוא הילוך שני.
אם המחשב נכנס למוד חירום- רשומה בו הסטוריית התקלות.
לפי כל הסימפטומים- יש לך מצמד שחוק בגיר.

מתי לאחרונה החלפת שמן ופילטר?

כמו שקיד כתב- תתחיל בבדיקת השמן. שמן בצבע "מטאלי" אומר בד"כ מיסבים שחוקים. אם יש חתיכות מתכת- יש בעיה בגג"שים, ואם יש שבבים דקים לא מתכתיים- מצמד(ים) שחוק(ים). שמן שעבר התחממות- גם לא נראה טוב. אגב, מספיקים קצת מים בתוך השמן (זה עשוי לקרות מצלילה במים, אבל גם מנוזל קירור שאיבד את הדרך) בשביל לגמור מצמדים בגיר.
אני יודע שהמליצו לך על מכוני גירים וגם אתה מכיר אחד. אבל במקרה של הגיר הזה, שכדאי לבדוק עם דיאגזוסטיקה מתאימה, גש, לפחות בשביל האבחון- לדיזל הנדסה בא.ת. לוד. הם הנציגים של GM בכל מה שקשור לגירים למסחריות ומשאיות, ומומחים בגיר הזה ספציפית. אל תרוץ לשפץ או להחליף חיישנים לפני אבחון נכון.
אפשר לשפץ לבד- אבל צריך כלי עבודה מיוחדים, וספרות, וחייבים לעבוד מאוד במדוייק.

אסף.

חימושניק
07-07-06, 10:08
חזרתי עם בעית הגיר... התקלות מוציאות אותי מדעתי....
1.הרכב קר - הגיר מחליק
2.מנורת חום הגיר נדלקת פעם בים לשעתיים בערך,כנראה יש סתימה קטנה בצינור הקירור
3.החיישן האחראי על שיוט הרכב במהירות גבוהה כנראה לא תקין
אתה מתכוון לשילוב להילוך רביעי, או לנעילת ממיר המומנט?
4. גם חיישן הפורס מוטור כנראה זקוק להחלפה
אין חיישן כזה, יש סולונואיד כזה והוא אחראי על לחץ השמן בתיבה. אם הוא לא תקין, חלק גדול מהסימפטומים שלך יכולים להיות מוסברים ע"י תקלה בסולונואיד הזה.
5. ביום חם לפעמים הגיר נעצר בהילוך שני ומסרב לעלות-עוצרים בצד מכבים מנוע לכמה דקות ושב....
האם נדלקת במקביל נורת התקלות של הגיר? אם כן, מדובר כמעט בוודאות במצב LIMP HOME, שזה אומר שהמחשב גילה תקלה ו"תקע" את הגיר בהילוך שני בכוונה.

השאלות
1 ניתן להזמין קיט שיפוץ דרך הנט מחו"ל? איפה מתחילים לחפש?
בוודאי שאפשר. העלויות מתחילות בפחות מ-100$ ומגיעות ל-500$ ויותר, תלוי ברמת השיפור של הגיר. הקיטים של 500$ מבטיחים עמידות ב-1200 כ"ס ויותר. אתה יכול להסתפק בקיטים הפשוטים לדעתי.
2 איך אני יודע בדיוק את דגם הגיר???
4L80-E
רק אל תשכח לציין שמדובר ב-4X4
3ניתן להזמין מחו"ל גם את ארבעת החיישנים?? איפה לחפש??
ניתן להזמין. באותם מקומות שימכרו לך גם קיט שיפוץ. חפש בגוגל. אגב, בגיר הזה יש 4 סולנואידים ו-6 חיישנים :)
4 על הזמנה כזאת מחו"ל משלמים מכס?? כמה??
משלמים. אני (עוד) לא יודע כמה...
אה.. הרכב GMC CK 4X4 דאבל ג'אנט 96
אם כך הרכב שלך הוא K (דגמי ה-C הם 2X4)

ח'ברה תודה...

גבי כהן
07-07-06, 16:50
או קיי אני מתחיל לקבל תמונה ברורה יותר למצב....תודה

בהזמנה מחו"ל בקיט השיפוץ ישנם גם הסולונואידים והחיישנים ,או שצריך להזמין אותם בניפרד???

מישהו הזמין משהו דומה ומכיר אתר אמין???

שמן גיר ופילטר החלפו לפני שלושה חודשים,אבל אין שבבים...

יש שינו בצבע השמן.. משהו דומה לחום כהה...

נכון להיום רוב הדברים נעשו.. מקום וליפט להוריד את הגיר...יש, בעל מקצוע לשיפוץ ..יש

לקנות את החלקים בארץ זה הסיוט... קיט שיפוץ -3000 אלף,חישנים-400 כל אחד,סולונואידים- 360 כל אחד...
פירוק והרכבה של הגיר..800 ,עבודה על הגיר ללא חלקים-800 ....

בקיצור אין לזה סוף...

gooja
07-07-06, 18:26
אם אתה באיזור חיפה והצפון, מומלץ להכנס לאלכס ממוסך אראל
ההתמחות של המוסך, הוא כלי רכב אמריקאיים, בעיקר ג'יפים
הוא טיפל לי בשיפוץ הגיר של הג'ימי - אמנם גיר 60 ולא 80 כמו אצלך
אבל האיש מבין, ויש לו מחשב אבחון ייעודי ל ג'י אמ סי

העלות אגב, לא רחוקה ממה שציינת, כלומר עדיף באותו מחיר, שהטיפול
יבוצע אצל מקצוען , היות ומדובר ביותר מהחלפת פילטר

אפי

-->