PDA

צפייה בגרסה מלאה : כשמכון טסטים מודד גובה רכב לפי סרגל מצב רוח...

orenc
22-09-19, 22:51
אז ככה, כבר שנים שאני קורא כאן ובד"כ מלקק את האצבעות, אבל עכשיו החלטתי גם אני לשתף...
מעשה שהיה כך היה, לדעתי קורה פעם בחיים :) (אולי קצת ארוך ואולי אפילו שווה קריאה).

לפני כשבועיים ניגשתי לטסט, מיותר לציין אחרי טיפול ועם רכב תקין כשכל התוספות רשומות ברישיון הנהיגה כחוק.
בין התוספות רשומה הגבהה של עד 50 מ"מ.
הרכב עבר את כל הבדיקות בקלות למעט אחת, ואז הבוחן אומר לי שהרכב גבוה מעל המותר (לדברי הבוחן מאחור 61 ס"מ וקדימה 60 ס"מ ממרכז הגלגל לכנף).
לאחר מכן בסוף המסלול אצל הרב בוחן אמרתי "זה לא ייתכן ואני מבקש שימדוד הוא פעם נוספת, הוא מדד ואמר שמאחור יש 60ס"מ וקדימה 59ס"מ.
(במציאות מאחור 56 ס"מ ומקדימה 57 ס"מ).
שאלתי איך ייתכן שהרכב נעשה נמוך בס"מ שלם במרחק של שמונה מטרים הוא כמובן לא ענה.
שאלתי אותו מה עלי לעשות כעת משום שהרכב עבר הגבהה כחוק ונרשם כחוק במשרד הרישוי ויתרה מכך, כבר עברתי שלושה טסטים עם אותם קפיצים אצלו במכון, והוא ענה שבפני עומדות שתי אפשרויות, האחת להחזירו לגובהו המקורי והשניה להביא אישור מהנדס רכב על כך שהרכב בגובה תקין.
הבנתי מכאן לא תבוא הישועה ויצאתי מהמכון אובד עצות וקצת (אבל רק קצת :)) מיואש.
מכאן ואילך קיבלתי שיעור מה זה שרות ולקיחת אחריות מלאה של בעל מקצוע (מי שביצע את ההגבהה והרישום ברשיון) והכוונה למוסך רדיאטור מודיעין.
התקשרתי ומיד נחלצו לעזרתי ואמרו שיבררו יבדקו ויחזרו אלי.
הם ביקשו שאשלח פרטים נוספים, שלחתי והמתנתי.
לקח שבוע ובאופן מפתיע קיבלתי טלפון, על הקו רב בוחן ראשי של אותו המכון שמבקש שאגיע למכון.
כעבור שעה הגעתי למכון, הבוחן שחיכה לי ביקש את הניירות, נתתי לו ועוד לא הספקתי לנעול את הרכב, לסור למשרדו והנה הוא כבר מחוץ לחדרו מגיש לי את הניירות, שאלתי מה הולך פה?
והוא אמר לי גש לבוטקה וקח מדבקה של הטסט, הקשתי ושאלתי מה השתנה? הרי אני לא שיניתי כלום ברכב מאז שהכשילו אותו מלפני שבוע, והוא ענה תשובה לא ברורה "בדקתי וראיתי שעברת כאן טסט לפני חצי שנה".
טוב, כאן כבר אמרתי לעצמי שכנראה לא אני הוא זה שיתקן את העולם, לקחתי את המדבקה ונסעתי כל עוד נפשי בי.
היום אני כבר יודע מה התרחש אחרי ששוחחתי עם רדיאטור מודיעין, אבל באמת, זה לא העניין.
העניין לדעתי הוא שאם הרכב תקין ומוגבה כחוק עליכם לפנות למוסך שהתקין ורשם לכם את ההגבהה כחוק במשרד הרישוי ולהתפלל שתזכו לשירות כמו שאני קיבלתי מרדיאטור מודיעין.

לא קצת מדאיג כמה העסק הזה נזיל?!
מרימים אצבע עם רוק בקצה וקובעים "הרכב הזה גבוה מעל המותר".

asafk
22-09-19, 23:47
כל הכבוד לרדיאטור מודיעין. באמת ובלי טיפת ציניות.
כל חוסר הכבוד למי שכתב את הוראת המדידה הרשלנית והבלתי מקצועית, שמעולם לא פורסמה כחוק, ועוד פחות כבוד למכוני הרישוי שמתרשלים מקצועית ומכשילים כלי רכב מוגבהים כחוק על בסיס טיוטה לא רשמית ולא חוקית.

אני חוזר ומציע גם כאן - אם מישהו נפגע מהוראות הנוהל הזו - בעלי רכב, מתקינים מורשים או יבואני מתלים - ובוחר ללכת מול משרד התחבורה ו/או מכון הרישוי בדרך משפטית - אני לרשותו, ללא תמורה, כמומחה, במטרה להצביע על הרשלנות ההנדסית בה כתוב המסמך המטופש הזה.

אסף.

vik014
23-09-19, 06:23
ישר כוח לכולכם. תודה.

דרור ברלי
23-09-19, 08:46
כל חוסר הכבוד - לאויב הציבור מס' 1, הלא הוא משרד התחבורע.
זה שעובדיו המנוולים חדורי תחושת שליחות ממש, כיצד להתעלל באזרחים ככל יכולתם, באמצעות תקנות הזויות.
כל חוסר הכבוד - למכוני הרישוי, העבדים כי יימלוכו, אנשים קטנים ורעים, שמנצלים את הכוח להשחית שניתן בידם על מנת לעשות רע.

המצב מדאיג? נזיל?
הזהירו אתכם מראש שזה מה שיהיה.
צחקתם שזה במבטא פולני.

עכשיו תתמודדו.

amitaikl
23-09-19, 12:42
צולם אתמול בטסט בסכ'נין.
לפני 4 חודשים הייתי שם עם הטרופר, ההגבהה ברישיון ולא היתה שום בעיה.
אתמול הגעתי עם הרכב של האישה וראיתי את השלט הזה....https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190923/8b26217a696976d7a052f3220511beb5.jpg

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

tallevi
23-09-19, 14:26
כל הכבוד לרדיאטור מודיעין. באמת ובלי טיפת ציניות.
כל חוסר הכבוד למי שכתב את הוראת המדידה הרשלנית והבלתי מקצועית, שמעולם לא פורסמה כחוק, ועוד פחות כבוד למכוני הרישוי שמתרשלים מקצועית ומכשילים כלי רכב מוגבהים כחוק על בסיס טיוטה לא רשמית ולא חוקית.

אני חוזר ומציע גם כאן - אם מישהו נפגע מהוראות הנוהל הזו - בעלי רכב, מתקינים מורשים או יבואני מתלים - ובוחר ללכת מול משרד התחבורה ו/או מכון הרישוי בדרך משפטית - אני לרשותו, ללא תמורה, כמומחה, במטרה להצביע על הרשלנות ההנדסית בה כתוב המסמך המטופש הזה.

אסף.אסף,

פות"ש מודה בעצמו שהגובה במציאות הוא 56/57 ס"מ שזה גבוה מ 50 ס"מ, אז על מה תלין בפני מכון הרישוי? מספרית הוא צדק. ואם שיטת הבדיקה תהיה מפורטת ולפי מתודה סדורה ומסודרת ובמקרה האופטימלי תוצאות המדידה יהיו מן הסתם אותן מידות "במציאות" שעליהן התוודה בעל הרכב, מה זה עוזר לנו?
מה עשינו בזה?

מה שאני טוען פה בעצם, היא שההתפלפלות על שיטת המדידה וסנטים לפה סנטים לשם, היא לא הבעיה. ומשם בוודאי שלא תבוא הישועה, נהפוך הוא, רק יגבר הקושי והתסכול...הנקודה היא מבחינתי המגבלה המטופשת הזו דווקא סביב המספר הזה שלקוח לכאורה מהתקן הגרמני, (אלא שכמובן שכחו להזכיר שבתקן הגרמני עד 50 מ"מ הגבהה, כלל אין צורך באישור מיוחד כלשהו, ורק בהגבהה שמעל ל 50 מ"מ יש להגיש אישורים על התקנה תקנית של ההגבהה. זהו. זאת רק הפעם העשירית שאני מעלה את זה...)

ועוד דבר, אם היו כאלה בוויכוח הרחב שהיה כאן עת יצאה התקנה לאור, לגבי כן או לא תשפר את מצבנו החוקי של חובבי ה 4x4, הרי שעכשיו לי זה די ברור שהפסימיים ביותר צדקו יותר.

אני עוד הייתי קצת אופטימי לגבי התקנה, במחשבה שהאישור הרשמי בדמות ההערה על גבי הרשיון רכב, תעזור למכונים לעגל פינות ולא להתעקש על המילימטרים, הרי שהתבדיתי. לצערי.

מה שקורה היום הוא פשוט משטר אימה המרחף על כל מי שמעז לחרוג מהדרישות, לא מעט בעלי רכבים משופרים הפנימו שנגמרו המשחקים ואו שירדו למחתרת או שירדו מהרכב המשופר ועברו לרכב סטנדרטי.

זה מצב חדש. רע יותר לכולנו.

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

erezgur
23-09-19, 14:36
פות"ש מודה בעצמו שהגובה במציאות הוא 56/57 ס"מ שזה גבוה מ 50 ס"מ.

יכול להיות שהתבלבלת בין הגבהה של 50 *מ''מ* לגובה ממרכז הגלגל ועד לכנף שהיא לפי מה שכתב 56/7 *ס''מ*?

נשלח מהנייד

IlanHadar
23-09-19, 15:10
המספר הזה שלקוח לכאורה מהתקן הגרמני, (אלא שכמובן שכחו להזכיר שבתקן הגרמני עד 50 מ"מ הגבהה, כלל אין צורך באישור מיוחד כלשהו, ורק בהגבהה שמעל ל 50 מ"מ יש להגיש אישורים על התקנה תקנית של ההגבהה. זהו. זאת רק הפעם העשירית שאני מעלה את זה...)

כמה שאתה צודק, זה בדיוק איך שמתפתחת שחיתות ציבורית, לוקחים תקנה ממדינה מפותחת, גרמניה או אוסטרליה, שאכן מדברות על 50 מ"מ אבל לא כופות בכוח על האזרח לא לעשות, אומרות תעשה עד 50 מ"מ, מעבר לזה יש פרוצדורה שאתה צריך לעבור זה הכל, פרוצדורה שאפשר לעבור לא משהו דימיוני או מופרח.

אז לפני שתגידו כן גם כאן אפשר מעל 50 מ"מ (אי אפשר) אז באוסטרליה זה ככה:

מי שמגביה מעל 50 מ"מ צריך לעבור מבחן שינוי נתיב וחתימה על ידי מהנדס, כמפורט שם בתקנות, לא מסובך מדי.
ההגבהה מתייחסת או לצמיגים מוגדלים או להרמת המתלים, לא ביחד, ז"א הגבהה כוללת של 50 מ"מ.
בתקנות אפילו ניתנו שמות החברות / מהנדסים שמוסמכים לאשר

באוסטרליה לא מבינים ב 4X4 אין שם תרבות כזו.... לכן אין שם רכבי שטח רציניים.

tallevi
23-09-19, 15:40
יכול להיות שהתבלבלת בין הגבהה של 50 *מ''מ* לגובה ממרכז הגלגל ועד לכנף שהיא לפי מה שכתב 56/7 *ס''מ*?

נשלח מהנייד אכן. נתפס אצלי בהקשר של מידת ההגבהה המותרת של 50 מ"מ.

כל השאר בעינו עומד...

האמת...עקרונית, לא סותר במאומה לגבי מה שכתבתי. כמה מדהים..

טל.

shachar
23-09-19, 15:45
אכן. נתפס אצלי בהקשר של מידת ההגבהה המותרת של 50 מ"מ.

כל השאר בעינו עומד...

האמת...עקרונית, לא סותר במאומה לגבי מה שכתבתי. כמה מדהים..

טל.

אין פיתרון שאי אפשר למצוא לו בעיה:cool:

asafk
23-09-19, 17:13
צולם אתמול בטסט בסכ'נין.
אתמול הגעתי עם הרכב של האישה וראיתי את השלט הזה....https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190923/8b26217a696976d7a052f3220511beb5.jpg

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalkזה פשוט לא חוקי וצריך להתלונן במשרד התחבורה.
אסור למכון רישוי לבחור לא להכניס למסלול רכב שעבר שינוי כחוק.

אסף.

דרור ברלי
23-09-19, 19:11
זה פשוט לא חוקי וצריך להתלונן במשרד התחבורה.
אסור למכון רישוי לבחור לא להכניס למסלול רכב שעבר שינוי כחוק.

אסף.

+1

ועדיין לא סותר את העובדה שהמצב עכשיו, כמה היה צפוי, הרבה יותר גרוע.

edish
23-09-19, 19:39
סביר שהכוונה לשינוי במתלים ללא רישוי

GodsFather
23-09-19, 22:09
סביר שהכוונה לשינוי במתלים ללא רישויואיך תבדוק את זה אם לא במסלול?

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

geva dover
23-09-19, 22:18
צולם אתמול בטסט בסכ'נין.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

הקטע המתסכל הוא שאם הם לא רוצים להכניס אותך למסלול ובכל זאת החלטת שאתה נכנס כי אסור להם לא להכניס אותך, הם יכשילו אותך על זה וזהו.. אי אפשר לברוח מזה..

guy888
23-09-19, 23:15
הקטע המתסכל הוא שאם הם לא רוצים להכניס אותך למסלול ובכל זאת החלטת שאתה נכנס כי אסור להם לא להכניס אותך, הם יכשילו אותך על זה וזהו.. אי אפשר לברוח מזה..אם כל האי חוקיות מעדיף לראות את השלט ולדלג למכון הבא מאשר הפסל.

יכול להיות שזה מכון שקיבל בראש על רכבים שהעביר או שסתם בא לו פס ייצור של פרייבטים (וכסף)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
24-09-19, 06:07
תחת הנחה מקלה שהם התבלבלו ושכחו להכניס להוראה את המילים "ללא שינוי תואם ברשיון", הם דווקא יוצאים סבאבה לטעמי, ולא כולאים אצלם רכבים כבני ערובה.

השאלה היא אם הם באמת התבלבלו בניסוח.

edish
24-09-19, 06:25
ואיך תבדוק את זה אם לא במסלול?

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

מה לבדוק? יש לך הגבהה ברשיון תפדאל כל עוד היא תואמת, אין לך אל תכנס. בגליל מסתובבים רכבים עם שינויים מטורפים שחלקם עוברים טסט בזכות קרבה חמולתית כזו או אחרת, כנראה שהמכון הזה לא רוצה להסתבך או שהשלט נועד למראית עין - סבירות גבוהה.
אין סיכוי שמכון טסטים באזור הצפון לא יקבל רכבים מוגבהים ברשיון לבדיקה, זו ירייה ברגל בלי קשר לחוקיות המהלך.

MashberNafshi
24-09-19, 07:45
כפי שחלקכם ציינו זאת כבר, ההוראה אינה חוקית.
מכון אינו יכול לסרב לקבל רכב לבדיקה תקופתית, בין אם הוא תקני ובין אם לאו.
בוחן יכול לעצור את הבדיקה ולא להמשיכה אם מצא כי הרכב -
1. מספר השלדה המוטבע בו לא כשיר.
2. מנוע הרכב מעשן חזק.
3. מנוע הרכב מתחמם.
4. קיימות נזילות שמן/מים/דלק חזקות המונעות גישה לחלקו התחתון.
5. צינור בלמים נפרץ.
6. קיים שינוי מבנה מהותי(כגון: הוספת/הורדת גפ"מ).

יתכן והם נתלים על הוראת תקנה 380 - "שינוי מבנה הסרנים", אך אין כל הוראה שלא ניתן לקבל רכב זה למבחן, בדיוק כמו שאר חלקי התקנה: החלפת מנוע, שינוי מבנה הארגז וכן-הלאה, ניתן לקבל עד להסדרת השינוי אל מול הרשות.

IlanHadar
24-09-19, 11:52
אתם יודעים מה, כל הכבוד למכון הזה.
למה להם להתעסק עם סרגלים עקומים? ...( מחוקקי התקנות)

בפאלו
24-03-20, 08:57
אני רק שאלה....
ברכב שקניתי לאחרונה חתכו את הכנפיים בגלל שהיה מורכב גלגל גדול
איך לעזאזל מכון רישוי בודק הגבהה לפי הכנף????!!!!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

איל מ
24-03-20, 09:22
מהקשת.
למרות שבמקרה שאתה מתאר, הוא לא צריך למדוד. הוא יפסול עוד הרבה לפני על שינוי מבנה.

בפאלו
24-03-20, 09:46
יש מידות של לנד רובר דיפנדר ודיסקברי?

נדב ש.
24-03-20, 11:56
יש מידות של לנד רובר דיפנדר ודיסקברי?

בחייאתתתתת רבאק!

בפאלו
24-03-20, 12:09
בחייאתתתתת רבאק!אתה בכלל לך תכין אוכל לילדים .....[emoji8][emoji8][emoji8][emoji12][emoji12][emoji12]

נדב ש.
24-03-20, 12:19
שלילי אוכל, שומרים אותו לימים קשים יותר. :p

128093

ד ו ר ו ן
24-03-20, 15:28
ערימה של זומבים נמוכים רודפת אחריך?

נדב ש.
24-03-20, 15:37
ערימה של זומבים נמוכים רודפת אחריך?

ורעבים... 😂