PDA

צפייה בגרסה מלאה : חזרה לשטח- הפרדת רשויות או לא?

rantop
23-09-19, 13:20
אני מניח שכל אחד עובר את השאלה הזאת מתישהו.
אז אחרי כמה שנים ללא זמן וללא רכב שטח, מתחיל לדגדג לי לחזור.
אני מתכנן על גיחה דו יומית אחת לחודש, ואולי איזה קפה נחמד על איזו גבעה לעיתים קצת יותר קרובות.

ביומיום אני נוסע לא מעט, ולכן נוחות נסיעה וחסכוניות חשובה לי (יונדאי סונטה היום).
עניין הלהשאיר רכב במקום מסויים ולהתפלל שהוא שהוא שם כשאחזור גם לא בא בחשבון. הדיפנדר כרכב ראשי הוריד לי מספיק שנים מהחיים.

הלב מושך לדיפנדר 110 כרכב שני, שהוא האהבה האמיתית, אבל הרכבים שמוצגים למכירה לא נראים משהו בואו נגיד ככה.
דיסקו 2 כרכב שני גם יכול להיות אופציה.
אולי פטרול? אבל מחיר קצת גבוה לרכב שני.

חשוב לי לא להיות מוגבל ביכולות הרכב, ולא להתפתות לפלסטיקים- לנד קרוזר היה כראשי, אבל קצת פלסטיק מידי בשבילי. רוביקון 35״ גם היה, אבל קשוח להתנהלות יומיומית.

מה דעתכם בנושא?

ש01
23-09-19, 13:40
מאוד נוח בכביש,
לא מאכזב בשטח,
חזק, נוח, מאובזר ובמקרה של בנזין גם מקבל באהבה גז - WK2.

asypeer
23-09-19, 13:47
רק סיקס לדעתי אם אתה אוהב ללכלך ידיים, או סופה אם יש לך חניה פרטית וכסף למכונאים.

Sent from my iPhone using Tapatalk

rantop
23-09-19, 14:22
מאוד נוח בכביש,
לא מאכזב בשטח,
חזק, נוח, מאובזר ובמקרה של בנזין גם מקבל באהבה גז - WK2.

מבחינתי הוא נכנס באותה קטגוריה של הלנד קרוזר..

rantop
23-09-19, 14:28
רק סיקס לדעתי אם אתה אוהב ללכלך ידיים, או סופה אם יש לך חניה פרטית וכסף למכונאים.

את האמת שאני מפחד לאכול את הצינור מהסיקסים. גם מנכל שקשוקה ראשי לא ממליץ לי ללכת לכיוון

asypeer
23-09-19, 14:29
הוא כנראה יודע שאתה לא אוהב ללכלך ידיים..

ishc
23-09-19, 14:32
אתה רוצה דיפנדר ומחפש חיזוקים?
רק דיפנדר, עזוב אותך מכל מיני SUV

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

yoni_0000
23-09-19, 15:16
100K על דיפנדר מתפורר? למשוגעים בלבד..
היילקס, אולי הוא גם יתפורר אבל יעלה שליש..

בואו לא נשלה את עצמנו.. כל מה שמוכרים היום בשוק שמעל 20 שנה על הכביש מתפורר. צריך לשים בצד לפחות 50 אחוז מערך הקניה ליישור קו רציני בשביל שבאמת יהיה אפשר לסמוך על האוטו.. בטח כשמדברים על לנדרובר או פטרול.

במקום פות"ש, אם היה בידיי הממון, הייתי נשאר עם הסונטה וקונה JK בן לא יותר מעשור, רוביקון, הכי סטנדרטי שתמצא.
אם אין הממון, אז היילקס זול ומשקיע עליו עוד כמה עשרות ליישור קו מקיף... אגב, יש אחד כזה שלא דורש ישור קו שעוד לא פורסם..

omri_t
23-09-19, 15:28
לך על דיפנדר.
למה להתפשר?

חיים פעם אחת. ואת האמת אתה כבר יודע....

נדב ש.
23-09-19, 16:45

בואו לא נשלה את עצמנו.. כל מה שמוכרים היום בשוק שמעל 20 שנה על הכביש מתפורר. צריך לשים בצד לפחות 50 אחוז מערך הקניה ליישור קו רציני בשביל שבאמת יהיה אפשר לסמוך על האוטו.. בטח כשמדברים על לנדרובר או פטרול.

במקום פות"ש, אם היה בידיי הממון, הייתי נשאר עם הסונטה וקונה JK בן לא יותר מעשור, רוביקון, הכי סטנדרטי שתמצא.
אם אין הממון, אז היילקס זול ומשקיע עליו עוד כמה עשרות ליישור קו מקיף... אגב, יש אחד כזה שלא דורש ישור קו שעוד לא פורסם..

היילקס מתפורר עדיף? רק המחשבה של לנסוע על הנבלה הזאת מעלה בי חלחלה... כל פעם אני ניזכר באותו חבר שלא רצה לחזור מהדרום הרחוק בנסיעה אז ייצר תקלה ברכב והזעיק גרירה...

דיפנדר לא מתפורר יעלה גם יעלה סכום יפה, גם הוא לא האופציה הכי שיש(לא מושך אותי)... לדעתי...

לא מסכים לגבי האמירה על רכבים ישנים, יש ויש, וכאמור המטופלים והלא רקובים כנראה לא למכירה ואם כן אז דורשים סכום נאה, לפעמים בצדק.

פטרול-אם אין לך לב חלש שידפוק על 200, או שתשלים עם העובדה שמתישהו המנוע יתפגר.

Jk אופציה טובה, קשוח מידי לטעמך אתה אומר...
אז אולי באמת כדאי להפריד רשויות.
אז לא טויוטה, jeep, וכו'...
אופציה מבחינתך דיסקו 2, אכן רכב נוח ליום יום, האחרון 2004 מתיישן בכבוד(תלוי כמובן בבעלים) ותחזוקה לא בשמיים, עדיין יש לו כל מיני נקודות(מבחינתי, יש שחולקים עליי) שצריכות תשומת לב, אבל בגדול עושה הכל וראוי בהחלט.

yoni_0000
23-09-19, 16:53
כל פעם אני ניזכר באותו חבר שלא רצה לחזור מהדרום הרחוק בנסיעה אז ייצר תקלה ברכב והזעיק גרירה...

שינסה לנסוע בסיקס. יחשוב שהיילקס זה מרצדס..
אין מה לעשות, אלו לא רכבים למפונקים.

נדב ש.
23-09-19, 16:58
שינסה לנסוע בסיקס. יחשוב שהיילקס זה מרצדס..
אין מה לעשות, אלו לא רכבים למפונקים.

הגיל... הגיל... 😂

rantop
23-09-19, 17:03

המחירים של הjk איבדו כל פרופורציות, לצערי להחזיק jk בשביל טיול בודד בחודש עדיין לא בגבול היכולת :)

- - - Updated - - -

הוא כנראה יודע שאתה לא אוהב ללכלך ידיים..

הוא יודע שאין לי זמן ללכלך אותן

- - - Updated - - -

היילקס מתפורר עדיף? רק המחשבה של לנסוע על הנבלה הזאת מעלה בי חלחלה... כל פעם אני ניזכר באותו חבר שלא רצה לחזור מהדרום הרחוק בנסיעה אז ייצר תקלה ברכב והזעיק גרירה...

דיפנדר לא מתפורר יעלה גם יעלה סכום יפה, גם הוא לא האופציה הכי שיש(לא מושך אותי)... לדעתי...

לא מסכים לגבי האמירה על רכבים ישנים, יש ויש, וכאמור המטופלים והלא רקובים כנראה לא למכירה ואם כן אז דורשים סכום נאה, לפעמים בצדק.

פטרול-אם אין לך לב חלש שידפוק על 200, או שתשלים עם העובדה שמתישהו המנוע יתפגר.

Jk אופציה טובה, קשוח מידי לטעמך אתה אומר...
אז אולי באמת כדאי להפריד רשויות.
אז לא טויוטה, jeep, וכו'...
אופציה מבחינתך דיסקו 2, אכן רכב נוח ליום יום, האחרון 2004 מתיישן בכבוד(תלוי כמובן בבעלים) ותחזוקה לא בשמיים, עדיין יש לו כל מיני נקודות(מבחינתי, יש שחולקים עליי) שצריכות תשומת לב, אבל בגדול עושה הכל וראוי בהחלט.

אכן, לנסוע עם jk משופר ביום יום זה קשוח, been there...

GodsFather
23-09-19, 17:06
דיסקו 1? יותר פשוט לתחזוקה, עדיין מפנק יחסית, זול לרכישה ולא יכאב אם יקבל שריטה פה ושם. כל המחלות ידועות ומטופלות, חלפים לא חסר...

בנזין שותה, דיזל קצת עצל, סה"כ נשמע לא רע.

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

rantop
23-09-19, 17:09
חברים תודה לכולם על ההכוונה, אבל כנראה שהכיוון ישאר במטפטפי השמן האנגליים (אם תהיה הפרדת רשויות)

הדגש הוא יותר על נושא ההפרדה-
בסופו של דבר, מאנשים שעשו את זה, אשמח לשמוע תובנות.. יתרונות חסרונות..
מנסה לראות אם פספסתי משהו במחשבה על ההפרדה בכלל..

asypeer
23-09-19, 17:09
אם אין לך זמן לעבוד על הרכב אתה הולך לשלם את מחיר החיסכון בקניה בלחפש מוסך שירצה לגעת ברכב, ולשלם על זה.
אז עדיף רכב ״חדש״, מנוע בנזין טיפש (אם לא JK אז סופה..)

שגיא S
23-09-19, 18:03
חברים תודה לכולם על ההכוונה, אבל כנראה שהכיוון ישאר במטפטפי השמן האנגליים (אם תהיה הפרדת רשויות)

הדגש הוא יותר על נושא ההפרדה-
בסופו של דבר, מאנשים שעשו את זה, אשמח לשמוע תובנות.. יתרונות חסרונות..
מנסה לראות אם פספסתי משהו במחשבה על ההפרדה בכלל..

היי רן,
אני אחרי 7-8 שנים עם רכב שטח כרכב יחיד, ובשנה האחרונה הוספתי סיאט איביזה כי כמות הנסיעות גדלה משמעותית.

מבחינתי יש לזה רק יתרונות - אם קונים את הפרייבט הנכון שמתאים למשימה (חסכוני ואמין, רכב "משעמם" כמו שדרור אוהב לקרוא להם)
לדוגמא - עם הסיאט אני עושה 1-17 בנסיעות בינעירוניות (רוב הנסיעות שלי) לעומת 10 קמ לליטר ב-SUV נורמטיבי. זה 70% בעלויות הדלק.
טיפולים ותיקונים בג'יפ נהיים קלים יותר ומעטים יותר - אפשר לחכות לחלקים זולים שיגיעו מחו"ל, אפשר לעשות לבד כשיש זמן.

העיקר שאתה לא תקוע בלי יכולת להגיע לעבודה.

וזה מאפשר לי רכב שהוא יותר הארדקור ומהנה בשטח (ומענה בכביש יש שיגידו)
ומצד שני את הפרייבט ליום יום עם כל הפינוקים והנוחות.

נדב ש.
23-09-19, 18:04
דיסקו 1? יותר פשוט לתחזוקה, עדיין מפנק יחסית, זול לרכישה ולא יכאב אם יקבל שריטה פה ושם. כל המחלות ידועות ומטופלות, חלפים לא חסר...

בנזין שותה, דיזל קצת עצל, סה"כ נשמע לא רע.

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

גם לטפל במחלות זה התעסקות לא מעטה, גם להיתעסק עם פלסטיקה ועוד כל השאר זה לא כזה להיט.
בדיסקו 2 שיפרו את כל מה ש"רע" ב 1 ויותר מיזה, ה 2 לא כזה מסובך ולא צריך שום גורו לתחזוקה.

טרודיי
23-09-19, 23:37
דיסקברי 2, ללא ספק.
את הדיסקו קניתי "כרכב שני" ועם הזמן הפך לרכב הראשי ;)

KOOKE
24-09-19, 01:20
היי רן הרבה שנים הייתי בהפרדת רשויות בשילובים שונים וכן גם הייתי וגם כיום נטול הפרדת רשויות.

שילובי הפרדת הרשויות היו:

סופה+ סאאב 95
מרצדס C200 + דיסקו 1 בנזין
אינפיניטי G37 + דיסקו 1 בנזין

ללא הפרדת רשויות:
טרנו בנזין ארוך 96 שנקנה כחדש מהחברה
דיפנדר 110 (הרררררבה יותר קשוח כרכב יום יומי מרוביקון)
רוביקון 2007 משופר קלות (הגבהה 3.5 צמיגי 33 )
ניסאן פטרול 2006 משופר מאד (הגבהה 4.5, צמיגי 33 נעילה קדמית ואחורית פגושים מיגוני סף וכו')
כיום רנגלר סהרה 2011 משופר מאד

כך שאני במקום שיכול לשתף מניסיוני ומהתובנות שלי.
קודם כל ההיבט הכלכלי - לדעתי מבלי להיכנס לטבלאות אקסל מדוייקות על השקל על אף שבהפרדת רשויות יש כפל הוצאות (כפל ביטוח- חובה לפחות- כפל טסט וכפל טיפולים ) בשורה התחתונה להערכתי הפרדת רשויות יקרה במעט מאד מאשר רכב שטח שהוא גם רכב יום יומי בעיקר בגלל הוצאות הדלק המאד גבוהות ברכב שטח יום יומי וכן ירידת הערך הגבוהה ברכב שטח יום יומי שנקנה כחדש יחסית.

דבר נוסף - הנאה מנהיגה היא באיזה שהוא מקום עניין סובייקטיבי וכל אחד והעדפות האישיות שלו- האחד יעדיף בכביש רכב מפנק שקט ושמנתק מכל תחושת נהיגה והאחר יעדיף גם בכביש סופה פראית ופתוחה...(במפתיע נהנייתי לנהוג גם ביום יום על הדיפנדר....סובייקטיבי כבר אמרתי..)

אתחיל מהסוף - בעיני הפרדת רשויות עדיפה בתנאי שחשוב לי אישית - שני הרכבים גם הפרייבט וגם רכב השטח חייבים להיות רכבים מהנים עבורך, חייבים להיות שניהם רכבים שגורמים לך לחייך כשאתה ניגש אליהם ושתמיד תרצה לנהוג בהם גם סתם לשם הנהיגה ולא רק ככורח להגיע מנקודה א' לנקודה ב'. כך הייתי פוסל מראש הפרדת רשויות שכוללת רכב שטח מהנה (לטעמך) ומשפחתומטית משעממת וחסכונית כרכב יום יומי...

היתרונות בהפרדת רשויות:
* רכב השטח תמיד ארוז ומצוייד בכל מה שצריך לטיול למעט מזון ושתייה - חוסך את הפריקה והטעינה בכל יציאה לטיול.
* אתה יכול לבנות ולזווד את רכב השטח כאוות נפשך שיהיה מתאים לטיול מבלי להתחשב בכלל בשיקולים הפרקטיים או המגבילים כרכב יום יומי - למשל יחידת מגירות ענקית בכל תא המטען, מיכל מים, גגון ענק ואפילו להפוך אותו לקמפר - המשקל לא מעניין בעיקרון ברכב שנועד רק לטיולים, האסטתיקה החיצונית פחות מעניינת ברכב טיולים, גובה שמונע כניסה לחניונים מקורים לא מעניין וכו'
* ניתן גם להתפרע בשיפורים ברכב השטח שנועד רק לטיולים- הגבהה, מידת צמיגים, תאורה נוספת לשטח ועוד ועוד - הסיכון ליפול על המשטרע ו/או בוחני התחבורע נמוך יותר כשהרכב מבלה על הכביש רק פעם בחודש בדרך לטיול ובחזרה ממנו- גם אם נפלת ונתפסת לא נורא - יש רכב שני לגיבוי עד ל"תיקון" שינוי המבנה כביכול.
* מטיילים ןעןשים עבירות, רכב השטח נשבר מתקלקל (או אפילו רכב הכביש מתקלקל) תמיד יש רכב נוסף לגיבוי ואין מניעה להעמיד הרכב במוסך כמה שצריך
* בהפרדת הרשויות אתה נהנה משני העולמות מבלי להתפשר בכלל לא בכביש ולא בשטח
החסרונות בהפרדת רשויות:
* צריך שיהיה מקום לחנייה לשני הרכבים (או שלושה אם גם לבת הזוג יש רכב) לא תמיד אפשרי בעיקר אם אתה גר באזור עירוני עם בעיית חניה. באותו עניין רכב שטח שחונה קבוע בחוץ קורץ מאד לגנבים בני בליעל.
* צריך להיערך להעמדת רכב השטח לתקופה ממושכת - מטען מצברים או ניתוק המצבר ובכל מקרה להניע את הרכב ולצאת לסיבוב קצר ולא רק אחת לחודש
* גם אם ההפרש לא משמעותי ולא ממש גדול עדיין הפרדת רשויות יותר יקרה באופן שוטף מאחזקת רכב אחד
* אם רכב השטח אכן רכב קשוח ומשופר עד הסוף לצורכי השטח אז הנסיעה בכיש לא תהיה מדהימה וכן כדי להגיע לטיול בדרום יש כ- 150 עד 200 ק"מ כביש לפחות לכל כיוון שהם לא חוויה נעימה ברכב שטח קיצוני.
* והחיסרון הכי גדול בהפרדת הרשויות הוא העדר האפשרות לקפיצה ספונטנית לשטח - לעקוף את הפקק או סתם להסתלבט על קפה באיזו פינה בשטח בדרך מהעבודה הבייתה וכו'

רן, לא ציינת מה התקציב לרכב השטח הנוסף או לשני הרכבים גם יחד, גם לא ציינת אופי הטיולים (רגוע או אקסטרימי או משהו באמצע) ומספר הנוסעים לטיול השטח (משפחה כולל ילדים או טיול גברים בלבד) לכן מתקשה להמליץ על רכבים ספציפיים.

בכל זאת אנסה- עם כל אהבתי לדיפנדר - הגם שזה רכב לטיולים בלבד מדהים, במחירים ובמצב השוק היום מבחינת מספר האקזמפלרים ורמתם זו לא קנייה כדאית - אתה יכול להגיע לרמת מחיר/ השקעה ראשונית של למעלה מ- 100,000 ש"ח (מחיר רכישה של 60,000 עד 70,000 ש"ח + יישור קו אמיתי ועמוק + שיפורים והופ הגעת למעל 100K)
רכב שהייתי ממליץ עליו בחום כרכב טיולים בלבד - צ'רוקי - אם כי הוא קצת צפוף לטיול בהרכב משפחתי מלא
גם סופה ארוכה ומתוחזקת היטב יכול להיות רכב טיולים בלבד נפלא
לא הייתי ממליץ על פטרול - בעיית המנועים שמאבדים עצמם לדעת ורוב אלו שבשוק היום לאחר החלפת מנוע ועדיין זה סיכון, גם החלפים לתחזוקה שוטפת לא תמיד זמינים ויקרים בארץ.

nirs
24-09-19, 07:49
דיסקו 1 בנזין.
עולה גרושים, בכל זמן נתון תקלה (חשמלית) כזו או אחרת. יישור קו מכאני טוב והוא לא יתקע אותך בשטח...

omri_t
24-09-19, 09:07
אם צללנו כבר והוזכרו רכבים נוספים-

אני מחזיק סופה ישנה.
מטיילת מעט ייחסית.
הוצאות האחזקה האמיתיות שלה נמוכות מאוד אם עושים טיפולים לבד. אני חושב שרק סיקס ואולי סמוראי עומדים באותה השורה מבחינת עלויות.
זה המון אוטו עם המון אופי והרבה מאוד כיף.
סופה ארוכה פתוחה זה משהו שלפעמים מחזיר לך כמה שנים לחיים... לא צוחק.
ואם כבר סופה, בוא נשים בקו אחד עם סיקס. כשאספנות זה יתרון בעלויות ברכב שני.

היה לי צירוקי ( xj לא גראנד)
זה אוטו מגניב לאללה.
הוא אפילו נהדר ליומיום כי אינו רכב גדול פיזית.
הוא צפוף לא מאוד נוח לאנשים גדולים או נסיעות מרובות נוסעים.
הוא זול לאחזקה ייחסית. ואמין.
לטעמי נהדר בשטח ונחמד בכביש.
אישתי נסעה איתו יום יום לעבודה בשמחה.
קשה למצוא אקזמפלרים שמורים.
ואלו ששופרו לעיתים הפכו טרקטורים.
המחירים שלהם גבוהים מאוד.
אוטו מ 2001 סביב 60000 זה כבר מזכיר דיפנדר...

לגבי גראנדים
היתרון לטעמי שהוא משלב מכל העולמות.
יכולת שטח
רכב מרווח ומפנק
נעים וכיפי בכביש
ועם סמל סטאטוס על מכסה המנוע.
עלויות האחזקה גבוהות.
גם צריכת הדלק גבוה מן הסתם.
אבל יש בו המון כיף.
Wj
הוא הגראנד האמיתי האחרון לטעמי. גם הכי יפה וגם בלי התפשרויות כואבות.
Wk
לא פאר האמינות. לא זול בכלל לאחזקה.
עושה שטח יפה.
נוח מרווח מהנה מאוד לנהיגה .
גרסאות בנזין צמאות וכיפיות.
גרסת דיזל עם מנוע מרצדס כמו שיש לי .
Wk2
לטעמי כבר פחות לשטח
יותר טוב בכביש
על עלויות אחזקה בהתאם למעמד הרכב..

חייב לחזור לנקודת ה 0
תמצא דיפנדר....

Saar
26-09-19, 10:30
הפרדת רשויות מומלצת גם לדעתי.
הפרדתי לפני 10 שנים בערך.
היו ברשימה צ'ירוקי xj
פגרו קינג
גראנד צ'ירוקי wj
ועכשיו דיסקו 1 דיזל.
כרכב לטיולים לדעתי הדיסקו הוא תמורה טובה,
הדיזל עגלה, אבל פשוט, נוח וכיפי.

הגראנד היה חזק מאוד, שקט ומפנק, אבל תמיד הפחיד אותי שמשהו בחשמל ישתגע ויתקע אותי.

הקינג: מממ.... היו לו יתרונות, בעיקר בכביש ובגודל, אבל לא אהבתי אותו, הוא היה גם היקר ביותר לתחזוקה עבורי.

צ'ירוקי xj: כיף של אוטו. אבל, קטן.

הדיפנדר מאוד דומה לדיסקו 1 רק עולה פי 4-5...
לגבי דיסקו 1 או 2, אין ספק של 2 יש יתרונות, אבל יש בו גם הרבה יותר חשמל ומנוע מעט מורכב יותר

KOOKE
26-09-19, 16:45
הדיסקו 1 בנזין כרכב טיולים הוא אכן התמורה הטובה ביותר לכסף - הבעיה היא למצוא אחד שמור ומתוחזק והבעיה היותר חמורה שלמיטב ידיעתי אם הולך מנוע קשה מאד להשיג לרכב הזה מנוע אחר נורמאלי

rantop
27-09-19, 00:55
חברים, תודה לכולכם על התגובות המפורטות. עזרתם!

-->